Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā
VDK kartotēka

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Sabiedrības par atklātību Delna kas pēdējā laikā aktīvi pozicionējusies pret  papildu miljonu piešķiršanu Inčukalna sērskābo dīķu jeb tā dēvēto "gudrona dīķu" sanācijas projekta pabeigšanai, ko veic SIA Skonto būve, noklusējusi faktu, ka tās vadošais jurists Jānis Geks līdz nesenam laikam daudzus gadus ieņēmis vadošus amatus ar Skonto būvi konkurējošā uzņēmumā SIA VentEko. Taču Delnas vadība, kas daudzus gadus izvirzījusi augstas morāles standartus citiem un cīnījusies ar citu interešu konfliktiem, šajā situācijā jau tradicionāli nekādas problēmas nesaskata. Delna arī negatavojoties informēt sabiedrību, kur vēl papildus strādā tās vadošais jurists.

Pietiek jau ziņojis, ka Geka līdz pat 2012. gada pārstāvētais VentEko  pats ir pats bijis pretendents tādos valsts iepirkumos, kā Inčukalna sērskābo dīķu sanācijas projekts, Sarkandaugavas vēsturiski piesārņoto vietu sanācijas projekts un Liepājas Karostas sanācijas projekts.

Tas, ka Inčukalna sērskābo dīķu sanācijas iepirkumā sevi strikti pozicionējušās sabiedrības par atklātību Delna vadošais jurists pārstāvējis uzņēmumu, kas piedalījies šo projektu iepirkumos, ļauj uzdot jautājumu, vai Delna spēj līniju starp sabiedrības interešu un privāto uzņēmēju interešu aizstāvību.

Taču Delnas direktors Gundars Jankovs sarunā ar pietiek skaidro, ka atklātības šajā gadījumā esot bijis pietiekami - tam esot domāts Google meklētājs, Delnas mājas lapā publicētais Geka CV nemaz neesot uzskatāms par CV, uz visu šādā gadījumā esot jāskatās "no profesionālā viedokļa", bet Pietiek atklātās ziņas par Delnas jurista iepriekšējo nodarbošanos nekādu interešu konfliktu neesot atklājušas. Publicējam sarunu ar Jankovu par šo tēmu:

- Vai zinājāt, ka Jānis Geks strādājis konkurējošā uzņēmumā?

- Jā, zināju.

- Bet tas, jūsuprāt, nerada interešu konfliktu?

- Nē, mēs šajā gadījumā interešu konfliktu nekādā veidā nesaskatām. Ja mēs runājam par Pietiek informāciju, tad es gribētu teikt, ka viņa ir nedaudz tendēta un maldinoša par to, ka nebija pieejama informācija par Venteko. Tās ir aplamības, jo mūsu mājas lapā pieejamā informācija – tur nav ievietots CV nevienam darbiniekam. Tur ir vienkārši apraksts ikvienam darbiniekam ļoti vispārīgi par dzīves gājumu. Kas attiecas uz Jāni Geku, iegūglējot ir pieejams ļoti plašs CV, kas ir publiski pieejams, kur ir detalizēti aprakstīts arī tas, ka viņš ir strādājis Venteko. Līdz ar to šeit nevar būt nekāda informācijas slēpšana. Un neviens jau arī nav jautājis neko un pārmetis līdz šim. Kas ir svarīgākais - visa mūsu komunikācija līdz šim, kas ir bijusi par Valsts vides dienestu un visiem sanācijas projektiem, ir balstīta uz to informāciju, ko mēs iegūstam, pirmkārt, no trauksmes cēlājiem. Tie ir uzņēmumi, kas nav Venteko, un fiziskās personas, valsts iestādes, kuras ir mums atbildējušas, un arī publiski pieejamā informācija. Un šos dokumentus un informāciju mēs esam analizējuši, neko mēs pilnībā neesam slēpuši un esam atsaukušies uz šo informāciju. Un arī veidojuši savus iebildumus.

- Pēc jūsu domām, tas nav interešu konflikts, ja persona, kas ir strādājusi pie konkurenta, sniedz atzinumu par konkurējoša uzņēmuma darbību?

- Mēs jau nelobējam vienu uzņēmumu. Mēs līdz šim esam teikuši to, ka nav vispār tiesiska regulējuma vides sanācijas jomā, ko arī atzinusi ministrija, un ar vides konsultatīvās padomes palīdzību mūsu ierosinājums ir panākt to, ka tiek veidota darba grupa, kas strādās pie normatīvā regulējuma. Līdz šim tādi Latvijā nav bijuši. Ir atsevišķas normas, kas ir kaut kur iestrādātas, bet viņas praksē nedarbojas. Es vēlreiz gribu uzvērt – mēs nelobējam Venteko vai kādu citu kompāniju, un visas mūsu darbības un iebildumi ir vērsti uz to, ka ir prettiesiskas darbības, nevis kaut kādā veidā apzināti slēpjam informāciju, lai panāktu kaut kādam labvēlību,.

- Bet jūs iestājaties pret konkrēti Skonto būvi, un to dara cilvēks, kas ir saistīts ar konkurentu.

- Nu, viņš ir saistīts vairākus gadu atpakaļ. 2012.gadā, manuprāt, viņš pārtrauca savas darbības. Un, ja tīri formāli mēs tādā veidā skatāmies, tad interešu konflikts zūd pēc diviem gadiem. Es gribētu teikt, ka Jānis strādā profesionāli, un arī es pats personīgi esmu runājis ar viņu un kontrolēju to, ko mēs kā organizācija paužam. Un es varu apgalvot, ka mēs nekādā veidā nelobējam viena uzņēmuma intereses.

- Bet kāpēc jūs neko neesat darījuši, lai šīs aizdomas publiski un atklāti novērstu?

- Bet kādā veidā, jūs domājat, mums būtu jānovērš? Jānāk ar paziņojumu, ka mēs tagad runāsim par sanācijas projektiem un, re, kur Jānis ir strādājis Venteko? Tad jau tikpat labi, ja es tagad sāktu runāt par Eiropas fondiem, kas saistīts ar sliktu apgūšanu, tad man varētu pārmest, ka es nesen esmu pārtraucis attiecības ar Lauku atbalsta dienestu. Manuprāt, šeit ir jāskatās pēc būtības, lai mēs komunicējam profesionāli un par ko mēs iestājamies. Mēs neiestājamies par to, ka būtu jālauž līgums ar Skonto būvi un jāpiešķir Venteko. Mēs iestājamies par to, ka ir jāsakārto beidzot Latvijā šis te tiesiskais regulējums un, otrkārt, valstij vajag galu galā pastāvēt uz savām tiesībām un pieprasīt līguma izpildi, tiesisku līguma izpildi, kā tas ir nolīgts, un nepiekāpties uzņēmuma šantāžā. Tas - vienalga, kurš uzņēmums būtu.

- Tad jūs nekādu problēmu neredzat?

- Jā, Pietiek publikācija tāda ir, bet es no tāda profesionālā viedokļa viņu neņemu vērā, jo tur ir vienkārši izklāstīti fakti, un nekādi netiek norādīts, pierādīts šis te interešu konflikts. Mēs arī esam tieši par šiem projektiem komunicējuši ar KNAB, un turpinām to darīt. Un KNAB arī ir zināma Jāņa līdzšinējā pieredze un to , ko mēs darām, un kāda informācija ir mūsu rīcībā. Un ar viņi nav pauduši nekādus pārmetumus vai aizdomas, ka mums ir interešu konflikts un mēs lobētu kāda intereses.

- Un kā jūs spējat šādu cilvēku apmaksāt, ņemot vērā viņa iepriekšējo amatu?

- Jānis nestrādā pie mums uz pilnu slodzi. viņu mēs apmaksājam no Eiropas Komisijas projekta, kas ir paredzēts tieši trauksmes cēlāju aizsardzībai Latvijā.

- Un kur viņš to otru pusslodzi strādā?

- Tas jums jājautā viņam.

- Vai tad jūs nezināt, kur viņam ir otra darba vieta?

- Es zinu, bet tas tomēr ir viņa privātās lietas un tāpēc jums jājautā viņam personīgi. bet tas nekādā veidā, šī papildus strādāšana neietekmē kaut kādus interešu konfliktus, nerada un tā. Viņš ar publiskiem iepirkumiem starptautiskiem nodarbojas.

- Un ar šo Eiropas Komisijas finansējumu jūs varat viņam nodrošināt tādu algu, lai viņam būtu interesanti pie jums strādāt?

- Jā, tas ir projekts, kas finansē trauksmes cēlāju aizsardzību Latvijā, par ko mēs arī runājam, un esam ar Valsts kanceleju sadarbībā panākuši, ka tiks veidota darba grupa, kas veidos likumprojektu.

Novērtē šo rakstu:

0
0

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Nacionālais suicīds

Foto2019.gada 15.aprīlī viena latviešu tautas daļa tika iepriecināta ar šādu ziņu: “Koalīcijas partijas sadarbības sanāksmē vienojušās par kopīgu atbalstu Eiropas Savienības Tiesas tiesnesim Egilam Levitam Valsts prezidenta amatā. Kandidatūra Valsts prezidenta amatam koalīcijai būs jāiesniedz maija sākumā Saeimas prezidijam. Visticamāk, opozīcijas partijas līdz maija sākumam nāks klajā ar savu redzējumu par labākajiem augstā amata kandidātiem. "No koalīcijas partijām ir izvirzīts viens kandidāts, vairāk nav. Es neredzu nevienu iemeslu, kāpēc Levita kungam nevarētu būt Saeimas vairākuma atbalsta," pēc sadarbības sanāksmes paziņoja Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV).”
Lasīt visu...

21

Par mūslaiku šucmanietēm un par Rimšēviču

FotoŠucmaņi – oficiāli sardzes dienests – Otrā pasaules kara laikā bija tāda pretīga kolaboracionistu pasuga, kuras pārstāvjus vācieši sūtīja uz īpaši derdzīgiem darbiņiem, kas pašiem nebija pa prātam.
Lasīt visu...

21

Kad Bordāns vēl uztraucās nevis par bezkompromisa tiesiskumu, bet par to, kurš viņu paņems uz vēlēšanām...

FotoKlausoties, kā tagadējais tieslietu ministrs Jānis Bordāns vietā un nevietā stāsta par to, kā visu mūžu tiecies tikai un vienīgi uz bezkompromisu tiesiskumu, atcerējos ne tik senus laikus, kad Bordāna kungs rakstīja iesniegumus, lai iestātos pavisam citās partijās, un minēja pavisam citus argumentus. Parakņājos epastā – un, lūk, vienu iesniegumu atradu…
Lasīt visu...

21

Palīdzība...

Foto2009. gada marta nogalē ASV ekonomisko palīdzību Centrālamerikas valstīm – Salvadoras Republikai (República de El Salvador), Gvatemalas Republikai (República de Guatemala) un Hondurasai (Honduras). Kāpēc? Tāpēc, ka šodienas Amerikas Savienotās Valstis atšķiras no līdzšinējo prezidentu vadītām. Mainoties valsts prezidentam, ASV lēnām, bet neatlaidīgi un spītīgi maina kursu.
Lasīt visu...

15

Piedāvājums Latvijas prezidenta amatam

FotoEsmu piedāvājis savu kandidatūru Latvijas Valsts prezidenta amatam. Par šo faktu esmu saņēmis apstiprinājumu no Saeimas Pieprasījumu komisijas 2019.gada 11.aprīlī. Savu programmu http://www.societyandnature.org/lpp.pdf esmu nosūtījis visiem Saeimas deputātiem.
Lasīt visu...

12

Ansis Pūpols: Meroni atzīstams par oligarhu

FotoBeidzot kāds to pateicis skaļi — Ventspils kriminālprocesu «arestētās mantas glabātājs» Rūdolfs Meroni atbilst visām trim klasiskajām oligarhijas pazīmēm: ietekme uz medijiem, politiskā «aizmugure» partijās un ievērojami finansiālie resursi. Tikpat klasiski — šie resursi iegūti, tos vienkārši pievācot savā rīcībā ar valsts iestāžu (šinī gadījumā prokuratūras) atbalstu.
Lasīt visu...

21

Jūrmalas opozīcijas deputāts Grūba izmanto skolēnu vecāku sapulci savās politiskajās interesēs

FotoOtrdien, 9. aprīlī, Jūrmalas Valsts ģimnāzijā notika informatīva vecāku sapulce, kurā kā vecāks piedalījās arī Jūrmalas pilsētas domes opozīcijas deputāts Guntis Grūba no biedrības “Tev, Jūrmala” un Jaunās konservatīvās partijas. G. Grūba vecāku sapulci politizēja un pagrieza notikumu gaitu sev un savai partijai vēlamā gultnē, faktiski mēģinot sākt  nacionālā naida kurināšanas konfliktu.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Alvis, Žeņa un Vova. Tiem, kas man Pārdaugavā sārtu krāva

Tas nebūs gari. Bet sākumā daži skaidrojumi par manis pieminētajiem tēliem virsrakstā....

Foto

Teikumi aplaužas

Publiskās telpas viedokļos par Egila Levita izredzēm tikt ievēlētam valsts prezidenta amatā teikumi gludi, bet kaut kā neizbēgami aplaužas ar loģiski izrietošiem “bet”....

Foto

Televīzija ir mehānisms, kura darbība atšķiras no pilnīgi visiem citiem uzņēmumiem un to vadīšanas

Ja kādu interesē, man arī ir, ko teikt LTV un NEPLP sakarā....

Foto

PAR izdarīja to, ko nespēja NA: EP priekšvēlēšanu partiju cīņas/veļas mazgāšana ir sākusies

Pēdējo dienu laikā redzams, ka partijas pirms Eiropas Parlamenta vēlēšanām aktivizē savas priekšvēlēšanu...

Foto

Nenosūtīta atklātā vēstule Arkādijam Suharenko

Latvijas Ebreju draudžu un kopienu padomes priekšsēdētāj Arkādij Suharenko! Rakstu Jums atklātu vēstuli, aicinot darīt visu iespējamo, lai neļautu Levita kungam...

Foto

Vējoņa miesassargi invalīdu stāvvietu neaizņēma

Sadarbībā ar arValsts prezidenta drošības dienestu Valsts prezidenta vizītes dienā  šī gada 5. aprīlī tika organizētas stāvvietas pie Carnikavas novada domes...

Foto

Privatizācijas aģentūra vēlas turpināt bezatbildīgi šķiest nodokļu maksātāju naudu, aicinu Ekonomikas ministriju izvērtēt aģentūras vadības rīcību

Paziņojot par savu ieceri lūgt Augstākās tiesas rīcības sēdē tiesnešu...

Foto

Varbūt pienācis laiks likt izšķērdētājiem maksāt?

To, ka uzņēmējs Kirovs Lipmans sūdzas par valsts iestāžu attieksmi konkrētā lietā, bet valsts iestāde – Privatizācijas aģentūra Ministru kabineta...

Foto

Īsi par jauno valdību un tās stutēm

Kartona Jurašs Saeimā ir JKP sektantu prāta nabadzības apliecinājumus, bet smagos noziegumos apsūdzētais Jurašs - Tieslietu ministrijas parlamentārā sekretāra...

Foto

Hipotēze par globālas parādības cēloni

Šajā esejā vēlos iepazīstināt ar hipotēzi par globālas parādības cēloni. Virsraksts varēja būt savādāks. Virsrakstā iederas vārdi – “Modernā obsesija jeb...

Foto

Atpakaļ deviņdesmitajos, rindā pēc desas pie „Olainfarm”

Šajā rakstā vēlos paust savu kā mazākuma akcionāru pārstāvja viedokli par notikumiem, kas norisinājās 1. aprīlī pie AS „Olainfarm”...

Foto

Kad politiķi un ierēdņi mēģina sava nesaimnieciskuma dēļ radušos zaudējumus piedzīt no uzņēmējiem

Šodien, 2019. gada 3. aprīlī Rīgas apgabaltiesa pilnībā noraidīja Privatizācijas aģentūras prasību pret...

Foto

Ir nopietnas problēmas ar Laimas slimības novēlotu diagnosticēšanu un nekorektas ārstēšanas vai neārstēšanas sekām

Laimas slimības slimnieku biedrības viedoklis par 2019.gada 27.marta Latvijas Infektologu un Hepatologu...

Foto

Nejaukais metējs Artuss Kaimiņš aizmirsis visas manas veltes un labos darbus

Metējs laikam atkal ir uzkāpis uz korķa, met un cenšas jokot. Laikam metienā būs aizmirsis,...

Foto

Kas vēl ir atkarīgs no Meroni?

1. Valsts drošības dienesti atzīst, ka Meroni ir apdraudējums Latvijas valstij, tādēļ ar Meroni saistītai kompānijai aizliedz iegādāties Radio SWH....

Foto

Kā neapzinīgajām „nepareizajām” influencerēm kļūt „pareizākām” un apzinīgākām - abonējiet pareizo žurnālu un rakstiet par pareizajām lietām

Pirms nedēļas sociālajos tīklos publicēju ierakstu par Latvijas “influenceriem”....

Foto

Par Īvānu un pašiem

Šodien daudz manu sekotāju trako par Daiņa Īvāna rakstu avīzē "Cīņa" pirms gadiem 30, kas piespēlēja sociālismam un PSRS*. Lai būtu....

Foto

Šodiena bieži atklāj pagātni

Gadās, ka nākotne ir nenovēršama, it kā kāda augstāka spēka nolemta. Nav neviena, kas spētu to apturēt. Cilvēki un notikumi virzās līdzīgi...

Foto

Latvijas politikā pārāk ilgi dominē vājoņi

Latvijas politikā pārāk ilgi dominē vājoņi. Cilvēki, kuriem nacionālās pašapziņas un nacionālo interešu jēdziens šķiet kaut kas svešs. Būdami politikā,...

Foto

Mūsu esības antipodi

Latviešu tautas esību tagad nosaka antipodi – divas diametrāli pretējas dzīves izpausmes. Par katru no šīm izpausmēm ir emocionāli vingra atziņa. Par vienu...

Foto

Atklāta vēstule Kariņa valdībai: lūdzam apturēt ekoloģiskās sistēmas iznīcināšanu

Biedrība “Aleju aizsardzība” un dabas draugi Latvijā lūdz Jūs kļūt par pirmo valdību Latvijā, kura izveido ekoloģisko...

Foto

Čekas „stukaču” kartiņu sāga turpinās

Savdabīgi, ka pēdējās nedēļas laikā ir atklājies fakts, ka nav publiskotas visas „čekas” kartītes. Medijos raksta, ka vēl ir aptuveni 447...

Foto

Moceklis Nils veic gājienu ar bandinieku: EP priekšvēlēšanu kampaņa ir sākusies

Līdz Eiropas Parlamenta vēlēšanām atlikuši divi mēneši, un ir interesanti vērot, kā notiek “Saskaņas” līdera...

Foto

Aicinām piketā pie Saeimas piedalīties ikvienu, kuru neapmierina stāvoklis dzīvnieku aizsardzības jomā Latvijā

Aicinām piedalīties piketā pie Saeimas trešdien, 27.martā plkst. 8.30 – 10.30 ikvienu, kuru...

Foto

Prātojums par raibiem laikiem

Prātoju par raibiem laikiem, gluži vai negaidīti uzkritušiem. Jutos pilnībā apradis ap mūsu sabiedrības mierīgo, bet neizbēgamo virzību uz arvien jauniem atklātības...

Foto

Kur tad palika šie „riski nacionālajai drošībai”?

Jau vairākus mēnešus Latvijas sabiedrībai ir pieejams daļējs tā saucamo čekas maisu saturs, un atgādināšu – „kartītes” apskatei ir...

Foto

Jaunās pamatšķiras un to sekmes

Aizvadītais XX gadsimts ir ievērojams ar kardinālu sabiedrības pārveidošanos. Zinātnes valodā sabiedrības pārveidošanos dēvē par sociālo transformāciju. XX gadsimtā būtiski izmainījās...

Foto

No visiem kaktiem lien ārā mošķi, kas vēlas mūsdienu Latviju padarīt par totalitāru zemi

Vai tiešām LTV izlems, kurš drīkst nomāt telpas, vadoties pēc tā, kāds...

Foto

Izglītības ministrija ir ļoti ieinteresēta aprobežotas nācijas radīšanā

Tas, ka katrs cenšas paķert to, kas nav piesiets vai ir slikti piesiets, zināms jau sen. Pēdējā laika...

Foto

Kamēr Jānis Sārts guļ uz NATO lauriem, Kremlis plūc augļus informācijas kaujas laukā

Jau kādu laiku atpakaļ līdztekus tādiem jau zināmiem formulējumiem kā bruņots konflikts un...

Foto

Augsti godātajam Latvijas Valsts prezidentam Raimondam Vējonim - par pedagogu darba samaksas pieauguma grafika izpildi

Informējam, ka Ministru kabineta (turpmāk - MK) atbalstītajā un Saeimai iesniegtajā...

Foto

Atvērtās sabiedrības nacionālās īpatnības

Atvērtās sabiedrības idejas Latvijā kļuva populāras 80. gadu beigās. Daudzi no mums uzzināja, ka pretstatā atvērtai sabiedrībai pastāv arī slēgtā sabiedrība, kuru...

Foto

Par tikumu, bērnu drošību, fizisko un garīgo veselību: iesniegums Ilgai Šuplinskai, izglītības un zinātnes ministrei

Baudām aizvien lielāku materiālo labklājību. Tomēr vērojumi viena cilvēka mūža garumā...

Foto

Dieva dāvana, svētuma deficīts un algas

Acīmredzot latviešu tautas dzīvē kā Dieva dāvanu nākas uztvert neilgo padomju periodu. XX gs. 70.gados latviešu kultūras attīstībā tika sasniegta...

Foto

Kas mūsdienu politiķiem liek vairīties no leģionāriem?

Arī šogad pie Mātes Latvijas atnāks sirmie leģionāri. Varbūt kādam rokās būs necils ziedu pušķītis, cits iztiks bez tā....

Foto

Nu sajuka vienā katlā jums tie Aivaru Skrindu īpašumi un viņu sievas...

Raksta Jums korumpētākais un mafiozākais Valsts meža dienesta organizētā grupējuma šūniņas – Daugavpils nodaļas...

Foto

Valsts meža dienests: apgalvojumi par „mežziņu mafiju” ir abstrakti, pie mums viss labākajā kārtībā

Anda Krēsliņa (attēlā) vadītā Valsts meža dienesta iekšējās kontroles sistēma strādā lieliski,...

Foto

Vitālijs Reinbahs Augstākajā tiesā atkārtoti uzvar Rīgas mēru Nilu Ušakovu

12. martā juridisko pierādījumu trūkuma dēļ ar Augstākās tiesas lēmumu tika izbeigta tiesvedība saistībā ar Rīgas...

Foto

Zagļiem un teroristiem nav nacionalitātes

Kremlis reiz cerēja, ka ar Imantas betona bloku namu pagalmā uzaugušā naivā Nila palīdzību tam izdosies pārņemt varu un kontroli Rīgā...