Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Pievienot komentāru

Lapas:    1   Rādīt komentārus, sākot ar: pirmo | pēdējo

gudrinieki

23.09.2016. 10:00

»

A.P.

"Latviešu idiotismu kolekcija" reizē ir latviešu inteliģences stulbuma un nelietību kolekcija, latviešu inteliģences nevērtības spogulis. Katru dienu šī kolekcija papildinās ar kādu riebīgu izpausmi. Šodien (2016.23.09.) papildinās ar teologa Jura Rubeņa smirdējumu, par ko lasāms: " Viņš intervijā arī...


Nu, homoseksuālistus pārtaisīt nebūtu tik viegli :) Kaut gan R.A Vilsons grāmatā "Kvantu psiholoģija" raksta, ka kāds mediķis esot atklājis zāles pret homoseksuālismu, bet tad viņam atņemti doktora grādi un aizliegts par to runāt. (Iespējams, kādām aprindām ir izdevīgi, ka ļaudis plēšas ap h.s. nevis par sociālām problēmām.)
Varbūt ar hormonu preparātiem varētu ko ārstēt, bet tie lielās devās un ilgstoši lietojot var izraisīt vēzi.
Lamāt un apsaukāt viņus nav ko.
Bet popularizēšana, bērnu un jauniešu galvu jaukšana ar visādām dzimumu relativitātēm ir galīgi crazy.

Atbildēt

gudrinieki

22.09.2016. 17:57

»

A.P.

Latviešu jaunāko paaudžu intelektuālo un morālo pederastu „satoriskā” kloāka ir nākusi pie gaišās latviešu tautas ar jaunu postmodernistisko smirdējumu – diskusiju par zinātni, zinātnes iespējām un vajadzību, patiesības un nepatiesības attiecībām pseidozinātnē un pseidozināšanās. Galvenā doma – saputrot...


Ja neiedziļinās kādā problēmā, tad var muldēt riņķī un apkārt.
T.s. ārsti homeopāti pielieto arī fitoterapiju ar ārstniecības augu ekstraktiem un uzlējumiem, kuru sastāvs un iedarbība ir zinātniski pētīti.
Arī homeopātiskajās aptiekās var tos dabūt, ne tikai apšaubāmus 1000kārtīgus atšķaidījumus.
Mūsu senči to labi pārzināja. Drīzāk ķīmiskās zāles var saukt par alternatīvām, atšķirībā no tradicionālām.
Piemēram, es deguna polipus izārstēju ar bērzu piepes uzlējumu, kamēr citi iet uz operāciju.
(skat A.Pētersones grāmatu "Ārstniecības augi")

Atbildēt

Re kā

21.09.2016. 13:20

»

Re kā

Latviešu smirdošā inteliģence ir pastrādājusi jaunu pasaules mēroga nelietību. Bijusī Latvijas Valsts prezidente Vaira Vīķe-Freiberga, piedaloties 12. Jaltas Eiropas stratēģijas (Yalta European Strategy, YES) forumā uzstājās diskusijā „Atturēšanas politika, jauna Jalta, vai kas? atjaunojot Eiropas drošību...


Inteliģences nelietību turpinājums: Amerikāņu centīgākie dibenlaizītāji jau izteikuši savu negatīvo attieksmi pret Eiropas armijas veidošanu. Viņu ieskatā Eiropai nav vajadzīga sava armija. Nupat savu viedokli izteica vispelēkākais no vispelēkākajiem Latvijas valsts prezidentiem. Arī viņš laiza amerikāņu dibenu – Eiropai sava armija neesot vajadzīga! Kā zināms, pēc II Pasaules kara Eiropa jau reiz vēlējās veidot savu armiju. ASV izdevās apslāpēt šo iniciatīvu, jo tad viņi tiktu padzīti no Eiropas un Eiropa nebūtu amerikāņu ģeopolitiskais īpašums. Sociālisma sistēmas sabrukuma rezultātā amerikāņu ģeopolitiskajā īpašumā nonāca arī Austrumeiropas bijušās sociālisma zemes, no kurām dažas kļuva īpaši centīgas amerikāņu dibenlaizītājas. Aprobežotie latvieši ir priekšgalā Eiropas amerikāniskajām padibenēm. Tāpēc nav nekāds brīnums, ka aprobežotais Rīgas pils piekakātājs arī ir pret Eiropas armiju.

Atbildēt

Edge

20.09.2016. 22:54

»

koma

kur var rasties neatkarīgi inteliģenti, žurnālisti, eksperti vai politologi, ja viņi visi algu saņem no vienām rokām...


Klausoties Latvijas uzņēmēju tiešās runas par VID,
vai pētot pilsonīšu attieksmi pret valdību un Saeimu - nudien jāsāk piekrist vēsturnieka Roberta Šhillera (ROBERT J. SHILLER) rakstītajam par to kā radās neatkarīgie u.c. anti...pagātnē - un kā radīsies 21.gadsimtā:
"The Coming Anti-National Revolution"
https://www.project-syndicate.org/commentary/coming-anti-national-revolution-by-robert-j--shiller-2016-09

Atbildēt

koma

20.09.2016. 18:49

kur var rasties neatkarīgi inteliģenti, žurnālisti, eksperti vai politologi, ja viņi visi algu saņem no vienām rokām??
Kur var būt antiglobālisti, ja parādi komandē Soross?
Kur var rasties nacionali stipra valsts, ja liberasti un globalisti ir sagrābusi varu?
Un zili cilvēciņi velti baida ar zaļajiem?

Atbildēt

Arturs Nagliņš

20.09.2016. 12:30

»

Deniss

No Stikla kalna: "Morālais garants...


Ļoti pareizi - tauta neizprot morālā garanta funkciju sabiedrībā.Kamēr neizpratīs, nevarēs tikt godāta par civilizētu tautu.

Atbildēt

Edge

19.09.2016. 21:05

"Saskābušie" inteliģenti - tie, kuri vēl "krīt"-
izdomājuši "ģeniālu" iemeslu savam "skābumam".
Izrādās, "viss" beidzās 1940.g., tāpēc:
"...Sabiedrībā nav iekšējas nepieciešamības pēc kultūras vides. Es [M.Mīntaurs] domāju, ka tam ir sakars ar nācijas galvas nociršanu, kas ir 40. gadu katastrofu rezultāts. Deportācijas un emigrācija, dažādas ideoloģiskās tīrīšanas kampaņas vēl pēc tam – tas mainīja Latvijas vidi un attieksmi pašiem pret sevi. Daudzi cilvēki Latvijā joprojām domā, ka strādāt kultūras nozarē – tas nav īsts darbs, tāda plānā galdiņa urbšana!"
Vēsturnieks Mārtiņš Mintaurs: Mēs esam pelnījuši visu to, kas mums ir, un visu, ko mums ir izdevies saglabāt (Kdiena,29.08.2016.)

Atbildēt

Edge

19.09.2016. 20:58

»

Ne Tas Andris

Nu, ja - ar saimniecisko, jeb materiālo pusi latviešiem viss kārtībā, - kārtībā nav ar garīgās un materiālās pasauļu, jeb motivatoru, līdzsvaru. I, ka` nav līdzsvara, ta` krīt vēkšpēdu...


Viss ir galvā. Redz, cik nelāgi mūsu inteliģentiem iznāca - labu gribēdami nozāģēja 30 gados (1962-1992) zaru, uz kura paši zēla un plauka. Kā tagad atkal uz "zaļā zara" tikt, ja esošajā sistēmā inteliģenti nav vajadzīgi:
«Dokumenti, ko pasūtījusi valdība vai parlaments, tiek radīti, ignorējot to, ko pētnieki atklājuši socioloģiskajos un ekonomiskajos pētījumos»
S.Kruks, informācijas un komunikācijas zinātņu doktors, RSU profesors (NRA, 30.11.2015.)

Atbildēt

vēl

19.09.2016. 16:20

»

Ne Tas Andris

Nu, ja - ar saimniecisko, jeb materiālo pusi latviešiem viss kārtībā, - kārtībā nav ar garīgās un materiālās pasauļu, jeb motivatoru, līdzsvaru. I, ka` nav līdzsvara, ta` krīt vēkšpēdu...


Jūs piemirsāt vēl kādus klasiķus - mūsu pašu "vētru un dziņu laikmeta" - pagājušās gadsimtu mijas dzejniekus Aspaziju un Raini. Viņu filozofiskā dzeja, dramaturģija par tumsas un gaismas cīņu, par patiesības sadursmi ar dogmām ir pasaules klasikas vērtības.

Atbildēt

Ne Tas Andris

19.09.2016. 14:10

Nu, ja - ar saimniecisko, jeb materiālo pusi latviešiem viss kārtībā, - kārtībā nav ar garīgās un materiālās pasauļu, jeb motivatoru, līdzsvaru. I, ka` nav līdzsvara, ta` krīt vēkšpēdu.
Un tad sanāk, ka pie visa vainīga kuslā inteliģence, kas to lidzsvaru nenodrošina un savu lauciņu nekopj. Tiktāl jau pareizi.
A kā, tu, kusls intelliģents, to lauciņu kopsi, ka` katrreiz atnāk primitīvs materialists, un sado` pa koko par izrunāšanos?

Uz to i Skalbe nevarēja atbildēt. Pēc Skalbes sanāk, ka inteliģentam Latvijas Republikā viena taciņa: kļūt par klasiķi un nomirt.

(skat K.Sk. bibliogrāfijas tematiku: 1904.g brauca ziemeļmeitas lūkoties, 1905.raudāja par asinīs noslīcināto brīvību, no 1917. līdz 1922. rakstīja par lielo krāpšanu un pasaules primitīvām dziņām, bet pēcāki, līdz pat nāvei, sapņoja kopā ar lasītaju par labajiem karaļiem un mazajām laimītēm). Tā arī visa Latvijas Republikas intelliģences vēsture. Vēl ievērību pelna tikai latviešu atmodas literāti, skatuves mākslinieki un žurnalisti Padomju impērijas norieta gados.

Ne katrs var kļūt par klasiķi un pat klasiķis nevar taustāmi motivēt materiālistu.
Un tur ir tas jautājums - ko darīt tiem, kas nepiekrīt garīgi nomirt, bet nevar fiziski izdzīvot?

Jo neapšaubāmi, ka pa materiālismu var sist tikai ar fiziku. Un prātā nāk tikai divi varianti. Pirmajā ņemam par piemēru fizikas likumu "balstīties var tikai uz to, kas pretojas", iedzeram par indusiem un prātojam, kā būtu, ja nepretotos, bet klusētu lupatiņās pa kaktiem?

Jebšu, pēc te daudzkārt pieminētās fiziognomikas: "Labajam jābūt ar zobiem. Sliktajam jābūt bez zobiem.- Jo labais, vienmēr, uzvar."

Atbildēt

moris

19.09.2016. 09:26

Tikpat kā 100% naglai pa galvu.
Vai mūsu "saimnieku" paaudzei pietiks ar ko norēķināties par desmitiem,ja ne simtiem,tūktošu dzīvībām,kas uz tās rēķina?
Un ar ko...?

Atbildēt

Edge

18.09.2016. 21:50

»

Ne Tas Andris

Paldies Arturam par atraktīvu rakstu. Maniere, kadu sen neesmu manījis radošās inteliģences darbojumos. Varbūt tāpēc, ka sen nepērku viņu grāmatas...


".....Arī inteliģences šai daļai ir jākalpo tautai un valstij. Tā tas vēsturiski vienmēr ir bijis. Tā tam ir jābūt arī nākotnē."
===================================================
"īstais" prof. A.Priedītis jau nu gan zinātu, kam jākalpo:"Amicus Plato, sed magis arnica veritas".
p.s.
Starp citu, Rīgas centra ir piemineklis, kurā zīmīgs uzraksts iekalts. Šodienas inteliģentiem noder padomāt, kāpēc LR (18.novembra republikas) inteliģenti piekrita K.Skalbes ieteiktajiem vārdiem (kalpošanas objektiem).

Atbildēt

Ne Tas Andris

18.09.2016. 17:08

Paldies Arturam par atraktīvu rakstu. Maniere, kadu sen neesmu manījis radošās inteliģences darbojumos. Varbūt tāpēc, ka sen nepērku viņu grāmatas.

Heh, - tad vienkāršā tauta būtu "ārpus laba un ļauna" u.t.t.? pretenciozi, bet nevaru nepiekrist. Ka tad, rodas inteliģentums, kā cilvēks mūsu marginalizētajā materiālismā kļūst par patiesību meklētāju. Praksē ir pierādījusies zināma ģenēze, starpcitu, raksturīga tieši padomju un pēcpadomju sabiedrībai: kad cilvēkam rodas saimnieciskas neatrisināmas problēmas, viņš vēršas pie tiesiskuma, bet, redzot, ka arī tiesiskā izziņa nedod pozitīvu atbildi, cilvēks risinājumu meklē augstākaja, arhetipu, līmenī, polītikas vai filozifijas līmenī. Diemžēl, tā, tad, arī ir pēdējā "kasta", ko pie mums iespējams sasniegt - materiālisma motivēta izziņa. Vēl vairāk žēl, ka tai nav atgriezeniskās saites... jo tos, kuri atraduši filozofiskus, konceptuālus risinajumus laikmetiskām aktuālam problēmām tie, kurus šīs problēmas vēl nav piemeklējušās, - nosauc par dulliem. Un turpina piekopt laikmetisko problēmu ģenerēšanu uz sava un savu tuvāku kakla... vai, precīzak, otrādā secībā.

Paldies, Artur! Bet, ko, nu, mēs divi tādi inteliģenti darīsim?

Atbildēt

Psihoterapeits

18.09.2016. 15:36

Šis senīli marasmatiskais penterējums pašam autoram droši vien šķiet briesmīgi gudrs un inteliģents, taču teksts atbilst klasiskajai rezonēšanas klīniskajai ainai. Nestrukturēta apziņas plūsma bez faktiem, pierādījumiem, bet tikai uz pašam zināmiem "argumentiem" balstīti "secinājumi". Šādu rezonēšanu domājošs cilvēks spēj izturēt ilgākais minūtes trīs, kad kļūst skaidrs, ka pirmajā brīdī šķietami gudrs un saprātīgs cilvēks izrādās ir bezjēgas rezonieris.

Atbildēt

Edge

18.09.2016. 11:19

Mums vajadzīgs stabils pamats zem kājām. Intervija ar dzejnieku Knutu Skujenieku. (LA, 31.08.2016.)
====================================================
Bez pierādījumiem var pieņemt par patiesību arī dzejnieka atziņu, taču, ak, vai - pie pašreizējā LV (nejaukt ar 18.novembra LR) vairs nevarēs ne pieaudzēt, ne arī izaudz reiz nozāģēto zaru:
"Ivars Kalviņš: Latvijas valstij zinātnieki [inteliģenti-intelektuāļi] nav vajadzīgi"
(NRA, 22.02.2010.)

Atbildēt

Edge

18.09.2016. 11:10

»

kritiķis

tu proletāriju neslavē...


"Tobrīd, 1990.gada 4.maijā, deviņi no desmit latviešiem cerēja, ka neatkarība pati par sevi atrisinās visas problēmas." Aivars Kļavis, rakstnieks.(LVportals, 02.05.2014.)
===================================================
Atliek vien paskatīties uz to attēlu, kurā sabiedrības pārstāvji zāģē zaru, tad varēs sākt rakstīt definīciju. Ne bez pamata reiz viens reālpolitiķis Ļ. vēstulē rakstniekam M.G. skarbi secināja:"Tās nav "nācijas smadzenes", tie ir nācijas [cenzēts]..."
30 gadu (1962-1992) zāģēšana beidzās ar likumsakarīgu rezultātu, kuru J.S. nodēvēja par "3.atmodu", bet I.K. par "bēgšanu". Tā vai citādi, bet lietas būtību tas nemainīja:
"......1992. gada vasarā sākās dziļākā psiholoģiskā krīze, kāda jebkad Latvijas vēsturē, manuprāt, vispār ir bijusi."
LV portālam: TĀLAVS JUNDZIS, Latvijas Zinātņu akadēmijas viceprezidents, Baltijas Stratēģisko pētījumu centra direktors (Iebrukums nevar notikt pēkšņi, 19.03.2015.)

Atbildēt

Re re

18.09.2016. 07:40

Fiziognomika
Aktuāla izziņas konstrukcija laikā, kad sabiedrības degradācija jau ir sākusi izpausties bioloģiski – sabiedrības locekļu sejās. Degradācijas formas „daunisms”, idiotija, stulbums, kretīnisms atspoguļojās daunu, idiotu, stulbeņu, kretīnu sejās. Medijos ievietotajās fotogrāfijās sāk dominēt ļoti nepatīkamas sejas. Tā ir strauji progresējoša tendence Rīgas medijos. Jēdzienu „fiziognomika” ieviesa Hipokrāts. Viņa ieskatā daba ietekmē cilvēka izskatu. Ar šo jēdzienu apzīmē teorētiskās domas atzaru, interesējoties par cilvēka garīgo pasauli, psiholoģiju, rakstura formēšanos. Par fiziognomiku dzīvi interesējās Aristotelis. Viņš radīja „fiziognomistisko estētiku”. Fiziognomika var būt objektīvs kritērijs cilvēka rakstura, uzvedības diagnosticēšanā un prognozēšanā. Tā teikt, cilvēka sejā atspoguļojās tas, ko no viņa var sagaidīt. Fiziognomika paver iespēju cilvēkus klasificēt, kataloģizēt, tipoloģizēt. Fiziognomika bija modē XVIII gadsimtā, taču „īsta” zinātne nekļuva. Fiziognomikā lielu uzmanību pievērš acīm, – acis esot dvēseles spogulis. Uzmanību pievērš pieres augstumam – „intelektuālis ar augstu pieri”. Fiziognomiskā analīze veicina tādus novērojumus kā „labsirdīgs vīriņš”, „bezbailīgs ar ērgļa skatu”. Fiziognomikas vislielākā „speciāliste” ir māksla. Glezniecībā, kinomākslā noteikta izskata tipi simbolizē noteiktu pasaules uzskatu, morālo stāju, sociālo statusu utt. Ja agrāk vajadzēja grimēt „idiotu”, tad tagad var atrast sejas, kuras idiota lomai nav jāgrimē. Rīgā šajā ziņā ir liela izvēle jauniešu populācijā. Uzvedības stereotipi nav iespējami bez attiecīgā ārējā izskata stereotipiem. Tas pats attiecās uz sociālo statusu: bagātnieki (buržuāzija) resni vīri ar trulām sejām, aristokrāti – tievi, izstīdzējuši cilvēki ar inteliģentām sejām, inteliģents vienmēr ir ar „brillītēm”.

Atbildēt

bažas

18.09.2016. 07:23

ka tikai īpaši izsmalcinātiem inteliģentiem no šī raksta nepiemetas estētiska caureja

Atbildēt

kritiķis

18.09.2016. 02:16

tu proletāriju neslavē,
proletārijam nav dzimtenes,
tas pārdosies par sīkām naudām un baudām,
amorāli izmantos un attaisnos.

Скупее богатых только бедные.

Vajag formulēt, kas tā "inteliģence",
vai tie nav tie, kas ir kultūras un ideālu
pasaulē, kas nav viņu privātīpašums

pretstatā privātīpašniekiem, kas
koncentrējas uz savu privātīpašumu?

Atbildēt

Edge

17.09.2016. 20:27

"Bet kāpēc 1988. jūnija plēnuma spiritus movens bija tieši Rakstnieku savienība?
Atbilde jāmeklē jau 1962. gada sākumā."
Knuts Skujenieks "Savā reizē arī viens ir karavīrs" ( Jaunā Gaita Nr. 257. jūnijs 2009 )
====================================================
Objektīvu iemeslu dēļ inteliģence nekļuva par "sargtorni", bet gan par "sāndzinumu". Nebija inteliģencei tāda nolūka kļūt par "sāndzinumu", taču, ak, vai - ar labiem nodomiem, bet bez zināšanām par sabiedrību un valsti - ceļš uz elli bruģēts:
“Var jau būt, ka es [V.Belševica] par augstu novērtēju mūsu radošo inteliģenci. Bet redzi: tas, ko mēs pilienu pa pilienam gatavojām, nevar notikt vienā gādā. Mēs gatavojām tautas apziņu tā, lai tā nonāktu pie tādiem slēdzieniem un tādas rīcības, kāda ir šodien."
No Rolfa Ekmaņa intervijas Parīzē 1989. gadā. Vizma Belševica, “Raksti”, 4. sējums. Rīga: Jumava, 2002.

Atbildēt

Eduards Lunis

17.09.2016. 20:06

---Paldies ,Priedīša kungs! Tiešām-vilielākais un sirsnīg;akais!Pinībā'piekrītu !

Atbildēt

juzis

17.09.2016. 19:08

Latvijā ir legalizeta spīdzinašana veselības aprūpes
sistēmā.Rezultatā mirst cilvēki,kuri atstāti bez veselības
aprūpes,sāpēs un mokās.Sirds slimniekiem tiek atteikta recepšu izrakstīšana bez izteiktam infarkta vai insulta pazīmem.Pensioneti arodslimnieki tiek atstāti bez veselības aprūpes,tiek ignorētas nepārtrauktas ilggadīgas sāpes.
Tāda ir latviešu inteliģences daļas -ārstu izpratne par elementāru cilvēcību.

Atbildēt

Deniss

17.09.2016. 18:29

No Stikla kalna: "Morālais garants
Morālais garants ir sociāla nepieciešamība un sociālais pamats tautas (sabiedrības) esamībā. Faktiski – obligāta sociālā nepieciešamība. Tautai (sabiedrībai) ir vajadzīgs tāds sociālais institūts, kas nodrošina morālo stabilitāti un morālo tīrību, kā arī pasargā pret amoralitāti. Tāds institūts tautai garantē, ka tauta vienmēr var paļauties uz šī institūta atbalstu un aizsardzību morāles jautājumos un tautas morālajā praksē. Reāli tāds morālais garants (sociālais institūts) ir tautas morālā spēka avots. Tauta zina, ka tās rīcībā ir spēks, kas nekad nepieļaus morālo noslīdējumu. Saskarsmē ar amoralitāti tauta zina, kur griezties un meklēt aizstāvību. Ja tautai nav tāds morālais garants, tad tauta ir spiesta dzīvot bez morālajiem pamatiem un tautas moralitāte nav strukturēta un fokusēta pienācīgā veidā. Tauta bez morālā garanta ir nepilnvērtīga tauta. Ja tauta neizprot morālā garanta nepieciešamību savā eksistencē, tad tāda tauta savā evolūcijā vēl nav sasniegusi vajadzīgo briedumu. Pirmkārt un galvenokārt – morālo briedumu. Tādu tautu var raksturot kā neattīstītu un necivilizētu tautu. Latviešiem pašlaik nav morālais garansts (institūts). Latvieši nevar ne uz ko paļauties morālajā jomā. Latviešu visi sociālie institūti (valsts prezidents, valdība, parlaments, ministrijas, mediji, akadēmiskie centri, baznīca, sabiedriskās organizācijas, politiskās partijas) vairāk vai mazāk nevieš morālo uzticību un praktiski nevar būt morālais garants. Šis bēdīgais fakts ir viena no visuzskatamākajām liecībām latviešu vispārējai neattīstībai, nespējot ne tikai nodrošināt morālo garantu, bet nespējot pat saprast tā obligāto nepieciešamību."

Atbildēt

diploms nav inteliģence

17.09.2016. 17:09

tur lērums 'zolitūdes'

Atbildēt

Lapas:    1   

Jūsu vārds:

Komentāra teksts:

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Saudzēsim sevi, cienīsim ārstu darbu un beigsim izplatīt melus, kas var pašiem atspēlēties

FotoTāda izskatās mana vīra Ivara Krastiņa, Liepājas reģionālās slimnīcas reanimācijas nodaļas vadītāja, ikdiena. Ilgi šaubījos, vai ko teikt šai Covid sakarā, bet ziniet - ārsti par sevi paši nestāstīs, ne par savu smago darbu, ne par reālām cīņām nāves ēnā... viņi to neuzskata par varoņdarbu, bet gan par savu sirds PIENĀKUMU - glābt Tevi un Mani. Un katru dienu es pavadu savu vīru KARĀ - karā ar šo sasodīto ligu, karā, no kura var arī nepārnākt...
Lasīt visu...

12

Politisko eliti biedē tikai un vienīgi viena lieta

Foto2020. gada noslēgumā visā krāšņumā tiek atklāti politiskās elites mērķi, kuri masu plašsaziņas līdzekļos vēl pirms dažiem mēnešiem tika dēvēti par sazvērestības teorijām. Taču šodien politiskā elite savus plānus vairs neslēpj. Tie ir skaidri redzami ikvienam cilvēkam, kurš ir atmodies – politiskā elite vēlas sagraut ekonomiku, salauzt cilvēku garu un pakļaut cilvēci totālai kontrolei. 
Lasīt visu...

12

Intensīva mežizstrāde un pieprasījums pēc koksnes biomasas izraisa mežu degradāciju Igaunijā un Latvijā

FotoEiropas valstu, tostarp Nīderlandes, Dānijas un Lielbritānijas, pieprasījums pēc biomasas veicina mežizstrādes intensitāti Igaunijā un Latvijā. Jaunais ziņojums “Koksnes granulā paslēptais: intensīvas mežizstrādes ietekme uz Igaunijas un Latvijas mežiem”, ko publicējis Igaunijas Dabas fonds un Latvijas Ornitoloģijas biedrība, rāda, ka abu valstu mežsaimniecību raksturo intensīva, uz kailcirtēm balstīta mežsaimniecība. Lai gan abās valstīs ir likumi un standarti, kam būtu jānodrošina dabas aizsardzība, šādai mežu apsaimniekošanai ir negatīva ietekme gan uz dabas daudzveidību, gan klimatu.
Lasīt visu...

6

Kariņam jāmaina slikti strādājošie ministri vai pašam jāuzņemas atbildība

FotoMinistru prezidents Krišjānis Kariņš savā svētdienas uzrunā Latvijas televīzijā faktiski skaidri atzina kļūdas, nekonsekvenci un pretrunas, ko valdība pieļāvusi COVID 19 pandēmijas apkarošanas procesā.
Lasīt visu...

21

Kādēļ mēs ļaujam sevi apzagt?

FotoVispārzināma ir atziņa, ka cilvēks ir sabiedriska būtne. Daudz mazāk tiek runāts par tām likumsakarībām, kas nemainīgi, cauri gadsimtiem valda un ir valdījušas cilvēku sabiedrībā. Vienu šādu likumsakarību vienkāršos vārdos var formulēt šādi. Tie, kuri apvienojas, vienmēr izmanto, “apčakarē” un uzspiež savu gribu tiem, kuri dzīvo katrs par sevi.
Lasīt visu...

3

Labāk nelasiet šo, ja atceraties mūsu priekšvēlēšanu solījumus

FotoSaeima šajās dienas skata 2021. gada valsts budžeta un nodokļu reformas projektu. Šis valsts budžets būs īpaši nozīmīgs, jo daudzu cilvēku un uzņēmumu darbību ir ietekmējusi Covid-19 izraisītā pandēmija un labi mērķēts fiskālais stimuls var glābt daudzas darbavietas un ekonomiku kopumā. Turpretī neveiksmīga nodokļu reforma uzņēmējus var gremdēt un palielināt pelēkās ekonomikas apjomu.
Lasīt visu...

12

Kādi tad ir Latvijas valdības mērķi?

FotoPolitika Latvijā, nedaudz pārfrāzējot Vikipēdiju, ir sabiedrisks process, kurā dažādas iedzīvotāju interešu grupas jeb – kā tagad daudzi jau atklāti sauc partijas - uzņēmumi veic darbības savu oficiālo vai neoficiālo varas, ietekmes, ekonomisko vai citu mērķu sasniegšanai, pieņem rīcības plānus, kas ir saistoši visai sabiedrībai... Vienkārši nedaudz papētīsim, kas ir šie cilvēki un kā viņi rīkojas pasaules krīzes apstākļos.
Lasīt visu...

21

Covid-19 noliedzēju uzņēmumos uzliesmo vīruss

FotoAr vienas dienas intervālu ziņās ir parādījusies informācija par masveida COVID-19 uzliesmojumiem divos uzņēmumos – zivju pārstrādes cehā Brīvais vilnis un pansionātā Liepa. Pirmajā ar jauno koronavīrusu sasirguši 77 darbinieki, otrajā 100 klienti un darbinieki.
Lasīt visu...

12

Iesniegta pilsoņu iniciatīva par dabiskas ģimenes aizsardzības nostiprināšanu Latvijas Republikas Satversmē

FotoReaģējot uz 12. novembra Satversmes tiesas spriedumu, pilsoņu iniciatīvas platformā “Mana Balss” ir iesniegts aicinājums parakstīties par dabiskas ģimenes aizsardzības nostiprināšanu Latvijas Republikas Satversmē. Manā kā iesniedzēja ieskatā ir izdarīts spiediens uz likumdevēju, lai likumiski nostiprinātu pretdabiskas (homoseksuālas, transseksuālas u.tml.) “ģimenes” formas. 
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Lai panāktu Šuplinskas demisiju, skolotājiem jābūt gataviem streikot

Izglītības un zinātnes ministres Ilgas Šuplinskas (JKP) neadekvātie un ar nozari nepārrunātie lēmumi attiecībā uz izglītības sistēmas pārvaldību...

Foto

Ar ticību, apziņu un divām puslodēm: sprediķis Rīgas Domā 2020. gada 18. novembrī

Varbūt YouTube esat pamanījuši video, kur, skanot bezrūpīgajai dziesmai “Raindrops” (Lietus lāses), jauka...

Foto

Par dzīvībām drošu izglītību – lai aizsargātu bērnu, skolotāju, vecāku un vecvecāku dzīcības

Katra cilvēka dzīvība ir vērtība. Sevišķi to jūtam par tuvo un mīļo dzīvībām....

Foto

Beidzot ir jāpiegriež skrūves "legālajai" Vislatvijas čakarēšanai

Sakarā ar valsts azartspēļu kantora Latvijas Loto "locekļu" aroganto attieksmi, ignorējot informācijas sniegšanas pienākumu viņu kosmisko algu kontekstā -...

Foto

Pacientu šķirošana COVID-19 pandēmijas laikā

Tiesībsargs ir saņēmis vairākus signālus, kurā Latvijas iedzīvotāji pauž savas bažas un satraukumu par Arta Žīgura rakstu vietnē „pietiek.com” par to,...

Foto

Manas personīgās domas par savu slimošanu par Covidu

Uzrakstīju savas personīgās domas par savu slimošanu ar Covidu. Raksts sanāca garš, grūti rakstījās uz telefona. Tātad:...

Foto

Kā strādā Parādnieka pasūtījumu galds

8.novembrī TV3 bija amizanti vērot, kā Saeimas deputāti centās pamatot, kāpēc atbalsta cigarešu ražotāju lobētos grozījumus akcīzes nodoklī. JKP galvenais nodokļu...

Foto

Nevalstiskās organizācijas gatavo iniciatīvu tautas referendumam par ģimenes aizsardzību

Četrdesmit nevalstisko organizāciju pārstāvji ir piesaistījuši ekspertus un apvienojušies kopīgā domnīcā, lai sagatavotu priekšlikumu pilsoņu parakstu vākšanai...

Foto

Es jums tagad izskaidrošu, kas rakstīts himnā: valsts prezidenta runa Latvijas Republikas proklamēšanas 102. gadadienā

Dārgā Latvijas tauta! Šogad ārkārtas situācijā mēs savas valsts dibināšanas svētkus...

Foto

Ģimenes institūta sabrukums izraisa tautas un pat civilizāciju bojā eju

Šodien, atzīmējot mūsu valsts 102. dzimšanas dienu, vēlos to sagaidīt ar svētu bijību un pateicību. Ne...

Foto

Pirts un skaistumkopšanas pakalpojumu aizliegšana ir nepārdomāta un postoša

Piektdien, 2020.gada 6.novembrī, pamatojoties uz Ministru kabineta rīkojumu Nr.655 “Par ārkārtējās situācijas izsludināšanu” (turpmāk - Rīkojums) visā...

Foto

Aicinām valsts prezidentu Egilu Levitu "izlīst no alas"

Valsts prezidentam Egilam Levitam būtu pēdējais brīdis izlīst no paša vārdiem nosauktās "alas", lai aptvertu, kā dzīvo lielākā...

Foto

Veloceļš Čaka ielā: nav jāiesaistās demagoģijā ar hronometru rokā

Vēl krāsa uz velosipēdistu ceļa Čaka ielā nebija izžuvusi, kad Paulam Timrotam, Frederikam Ozolam un daudziem citiem...

Foto

Vēlēšanas 2020 – fronte tēva pagalmā?

Šī ir tā reize, kad ASV prezidenta vēlēšanas lika nodrebēt visai planētai bez izņēmuma. Nekad agrāk tai nav bijusi piekalta...

Foto

JKP plānotais transportlīdzekļu nodoklis ekoloģijas prizmā

Ir teiciens – nav sliktuma bez labuma. Pateicoties rūpniecības un lauksaimniecības nozaru degradācijai, izvērtējot 20 gadu posmu, Latvija ir līderis...

Foto

Es atzīstu savu kļūdu un uzņemos par to atbildību

Es esmu pieļāvis kļūdu. Man ir kauns, ka es esmu tā rīkojies Latvijas sabiedrības priekšā un manu...

Foto

Apsveicam, mūsu zīļu vācējam - nākamajam nācijas līderim un vadonim šodien 40

Šodien mūsu uzņēmuma vadītājam un viennozīmīgajam vadonim Mārim Simanovičam ir dzimšanas diena – viņš...

Foto

Māsiņas skafandros, kurām par to faktiski neko nepiemaksā

Iesaku noskatīties šo PROVINCI. Mūsu māsiņas Daugavpils reģionālās slimnīcas Infekciju slimību nodaļā, galvenajā COVID pacientu ārstēšanās, cerību un...

Foto

Īstais 2020.gada ASV vēlēšanu uzvarētājs(a)

Kā jau kāds no kolēģiem lasītājiem portālā norādīja, Džo Baidens ir pats vecākais jebkad ievēlētais ASV prezidents. Visu cieņu pret šo...

Foto

Viltvārži

Aizvien vairāk pasaulē ir tādu, kuri jūt nepieciešamību agresīvi izpausties. Šoreiz ne par to, kāpēc, kur tādi rodas utt. Šoreiz par sekām. Centīšos būt maksimāli...

Foto

Par veselības ministres Ilzes Viņķeles demisiju

Veselības ministrija ir vadošā valsts pārvaldes iestāde, kura organizē, koordinē un pārrauga veselības politikas īstenošanu, tai skaitā koordinē pretepidēmijas pasākumu...

Foto

Premjeram jāprasa veselības ministres demisija un jāpārņem veselības aprūpes kontrole vai pašam jāatkāpjas

Pēdējo dienu notikumi valdībā, īpaši asā komunikācija starp premjerministru Krišjāni Kariņu (JV) un...

Foto

Būs diskusijas, nepilnības un to labošana

Mīļie draugi un sekotāji, diemžēl koronavīruss atkal plosās pasaulē, Eiropā un Latvijā. Strauji aug saslimušo skaits, slimnīcas pildās un palielinās...

Foto

E-vēlēšanu iespējamā ietekme uz cilvēktiesībām

Valsts un pašvaldības darba pakāpeniska migrēšana uz digitālo un virtuālo vidi ir aktualizējusi arī tādu jautājumu kā tehnisko risinājumu ieviešana pilsoniskajās...

Foto

Mēs iecietīgi izturamies pret dažu koalīcijas locekļu privātajām un politiskajām neirozēm

Krīze, īpaši ilgstoša, ir stresa noturības tests. Covid-19 krīze ir globāla, tā pārbauda izturību veselām...

Foto

Andris Kudors un viņa raksts par Bībeli un homoseksualitāti

Senators, pseidokonservators un bijušais reliģiskās sektas pārstāvis Andis Kudors (Senators) nesen portālā TVNET pastāstīja, kas tur Bībelē faktiski ir...

Foto

Atkārtoti lūdzam nepieļaut zaļās zonas iznīcināšanu un satiksmes apgrūtināšanu lielveikalu būvniecības dēļ

Esam atkārtoti savākuši parakstus pret zaļās zonas iznīcināšanu Ziepniekkalnā, kur plānots būvēt lielveikalu Lidl, un...

Foto

Par labklājības ministres Petravičas publiski paustajiem meliem

Sociālo darbinieku biedrība (SDB) nevar klusēt situācijā, kurā labklājības ministre Ramona Petraviča publiski LTV raidījuma “Panorāma” sižetā un TV24...

Foto

Kur tad palikusi daudzā nauda?

Te pat pīlei jāsmejas. Es, godavārds, nesaprotu, kur palikusi daudzā nauda. Es tiešām godīgi nesaprotu, kā var tādā tempā notērēt tādu...

Foto

Maksāt par Zemgales atkritumu poligona ”Brakšķi” likvidāciju nāksies iedzīvotājiem

Vides aizsardzības un reģionālas attīstības ministrijas (VARAM) plāns ieviest izmaiņas atkritumu apsaimniekošanas reģionu sistēmā kļūs par Zemgales...

Foto

Kā prokurore Dace Lapinska “noved” nevainīgu cilvēku līdz nāvei

Prokurores Daces Lapinskas rīcības dēļ esmu zaudējusi veselību un gandrīz arī dzīvību, ko apstiprina ne mani tukši...

Foto

Turcija

Agrāk bija saprotamāk un vieglāk. Ja negribēji aizskart kāda jūtas vai kādu pazemot, atlika nerunāt par to, kas šo kādu var aizskart vai tam būt...

Foto

Putina kliķei nekas nav svēts, tā savu ambīciju vārdā piesmej arī ticīgos

Šībrīža Krievijas centieni atsevišķos gadījumos piesegties ar reliģiju vai reliģiju piesaistīt propagandas aparātam ir...

Foto

Maskas ir efektīvas, un arī bērni saslimst ar COVID-19

Mēs, Latviešu ārstu un zobārstu apvienības valdes locekļi (www.lazariga.lv), aicinām un lūdzam Latvijas iedzīvotājus sekot secinājumiem un...

Foto

Kad pie lietas ķeras kariņveidīgi āksti

Vēl nesen tāda lupatveidīga radība premjera krēslā, kam Kariņš uzvārdā, ierunājās, ka naudas mums esot “tik daudz kā nekad”. Taču...

Foto

Kad medijs vienkārši ienīst baznīcu un ar apskaužamu periodiskumu nomelno pat savu, vietējo - Latvijas kristīgo baznīcu

Tikai pirms dažām dienām vietējais TVNET publicēja rakstu par...

Foto

Van Gog, noliec pindzeles un ej strādāt?

Daudzi impresionisma aizsācēji nevarēja nopelnīt, un, pēc mūsu finanšu ministra Reira ieteiktā, mums varbūt nebūtu impresionisma un citu ģēniju,...

Foto

Ministru prezidentam es ieteiktu uzlikt respiratoru arī tad, kad ļoti gribas izlikties par mediķi un izteikties

Es labprāt nēsāju masku slimnīcā un intensīvās terapijas nodaļā vai...

Foto

Par pulksteņa grozīšanu

Reizi gadā grozīt pulksteni un pāriet uz tā saukto vasaras laiku ir deviņpadsmitā gadsimta ideja, kuru pirmo reizi piedāvāja vīrs, vārdā Džordžs Hudzons,...

Foto

Es visu izdarīju lieliski, bet tagad atbildība jāuzņemas valdībai kopumā un premjeram kā komandas kapteinim

Lai kuram no uzskatiem piekrītat – SARS-CoV-2 vīrusa izplatības spējš pieaugums...

Foto

Vilks vai lācis? Jeb maskas - sociālā kontrole?

Iedomāsimies, ir jauks pavasara rīts, jūs esat pārvācies jaunā dzīvoklī un, mīkstās čībās sēžot jaunajā dīvānā, glaudāt savu...

Foto

Gudrie mācās no citu kļūdām, „gobzemieši” — no savējām: COVID-19 Krievijā

Šoreiz būs stāsts nevis par sen jau visiem apnikušo Aldi Gobzemu, Ciekura muļķībām, Pļaviņa folijas...