Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā
Apsveicam mūsu valsts svētkos

Pievienot komentāru

Lapas:    1   Rādīt komentārus, sākot ar: pirmo | pēdējo

gudrinieki

23.09.2016. 10:00

»

A.P.

"Latviešu idiotismu kolekcija" reizē ir latviešu inteliģences stulbuma un nelietību kolekcija, latviešu inteliģences nevērtības spogulis. Katru dienu šī kolekcija papildinās ar kādu riebīgu izpausmi. Šodien (2016.23.09.) papildinās ar teologa Jura Rubeņa smirdējumu, par ko lasāms: " Viņš intervijā arī...


Nu, homoseksuālistus pārtaisīt nebūtu tik viegli :) Kaut gan R.A Vilsons grāmatā "Kvantu psiholoģija" raksta, ka kāds mediķis esot atklājis zāles pret homoseksuālismu, bet tad viņam atņemti doktora grādi un aizliegts par to runāt. (Iespējams, kādām aprindām ir izdevīgi, ka ļaudis plēšas ap h.s. nevis par sociālām problēmām.)
Varbūt ar hormonu preparātiem varētu ko ārstēt, bet tie lielās devās un ilgstoši lietojot var izraisīt vēzi.
Lamāt un apsaukāt viņus nav ko.
Bet popularizēšana, bērnu un jauniešu galvu jaukšana ar visādām dzimumu relativitātēm ir galīgi crazy.

Atbildēt

A.P.

23.09.2016. 08:29

"Latviešu idiotismu kolekcija" reizē ir latviešu inteliģences stulbuma un nelietību kolekcija, latviešu inteliģences nevērtības spogulis. Katru dienu šī kolekcija papildinās ar kādu riebīgu izpausmi. Šodien (2016.23.09.) papildinās ar teologa Jura Rubeņa smirdējumu, par ko lasāms: " Viņš intervijā arī norādīja uz pasaules daudzveidības pieņemšanu, skaidrojot savu nostāju par homoseksualitāti. "Mēs neesam radījuši šo pasauli. Es neesmu radījis šo pasauli. Dievs ir šo pasauli radījis visā tās daudzveidībā. Tātad man ir šajā daudzveidīgajā pasaulē nevis tagad jāpārtaisa šī pasaule pēc manas vienkrāsainās vai divkrāsainās izpratnes, bet man jāiemācās dzīvot arī ar tiem cilvēkiem, kas ir atšķirīgi šajā pasaulē, un saprast šos cilvēkus. Es domāju, par to ir stāsts," uzskata teologs". Tas ir intelektuālā pederasta viedoklis, akceptējot homoseksuālismu kā dzīves/pasaules vērtību. Šis vieplis, ja nemaldos, tēlo arī mācītāju. Bet tas ir labi zināms, ka latviešiem nekāds morālais atbalsts nevar būt latviešu garīdznieki.

Atbildēt

gudrinieki

22.09.2016. 17:57

»

A.P.

Latviešu jaunāko paaudžu intelektuālo un morālo pederastu „satoriskā” kloāka ir nākusi pie gaišās latviešu tautas ar jaunu postmodernistisko smirdējumu – diskusiju par zinātni, zinātnes iespējām un vajadzību, patiesības un nepatiesības attiecībām pseidozinātnē un pseidozināšanās. Galvenā doma – saputrot...


Ja neiedziļinās kādā problēmā, tad var muldēt riņķī un apkārt.
T.s. ārsti homeopāti pielieto arī fitoterapiju ar ārstniecības augu ekstraktiem un uzlējumiem, kuru sastāvs un iedarbība ir zinātniski pētīti.
Arī homeopātiskajās aptiekās var tos dabūt, ne tikai apšaubāmus 1000kārtīgus atšķaidījumus.
Mūsu senči to labi pārzināja. Drīzāk ķīmiskās zāles var saukt par alternatīvām, atšķirībā no tradicionālām.
Piemēram, es deguna polipus izārstēju ar bērzu piepes uzlējumu, kamēr citi iet uz operāciju.
(skat A.Pētersones grāmatu "Ārstniecības augi")

Atbildēt

A.P.

22.09.2016. 09:43

Latviešu jaunāko paaudžu intelektuālo un morālo pederastu „satoriskā” kloāka ir nākusi pie gaišās latviešu tautas ar jaunu postmodernistisko smirdējumu – diskusiju par zinātni, zinātnes iespējām un vajadzību, patiesības un nepatiesības attiecībām pseidozinātnē un pseidozināšanās. Galvenā doma – saputrot latviešu apziņu jautājumos par zinātni, zināšanām, patiesību. Pārgudrās diskusijas atreferējumā jau pirmais teikums ir idiotisks: „Vai Latvijā vērojams jauns (!?) pseidozināšanu vilnis?”. Jautājums ir idiotisks tāpēc, ka Latvijā par laimi nekad nav bijis pseidozināšanu „vilnis”. To nepieļāva latviešu kuratori – vācieši, krievi. Tāds „vilnis” nebija ne cara laikos, ne „pirmajā” republikā un padomju periodā. Pseidozināšanu vilnis Latvijā strauji sākās un tagad ir sasniedzis „akadēmisko līmeni” pēcpadomju laikā, kad latvieši, tā teikt, tika palaisti savvaļā un varēja sākt darboties atbilstoši savas vispārējās attīstības pakāpei. Un, lūk, šī pakāpe izrādījās tik patīkama, ka tagad pseidozinātnieki veido LR akadēmisko personālu humanitārajās un sociālajās zinātnēs augstskolu katedrās un institūtos. Latviešu jaunāko paaudžu intelektuālie un morālie pederasti ir pārņēmuši tautas izglītošanu minētajās zinātnēs, darbojoties atbilstoši savai pseidointelektuālajai, šarlatāniskajai mentalitātei un postmodernisma perversijām. Diskusijas dalībnieki ir „Latviešu idiotismu kolekcijas” pamatlicēji – šlāpini, neiburi, sedlenieki.

Atbildēt

Re kā

21.09.2016. 13:20

»

Re kā

Latviešu smirdošā inteliģence ir pastrādājusi jaunu pasaules mēroga nelietību. Bijusī Latvijas Valsts prezidente Vaira Vīķe-Freiberga, piedaloties 12. Jaltas Eiropas stratēģijas (Yalta European Strategy, YES) forumā uzstājās diskusijā „Atturēšanas politika, jauna Jalta, vai kas? atjaunojot Eiropas drošību...


Inteliģences nelietību turpinājums: Amerikāņu centīgākie dibenlaizītāji jau izteikuši savu negatīvo attieksmi pret Eiropas armijas veidošanu. Viņu ieskatā Eiropai nav vajadzīga sava armija. Nupat savu viedokli izteica vispelēkākais no vispelēkākajiem Latvijas valsts prezidentiem. Arī viņš laiza amerikāņu dibenu – Eiropai sava armija neesot vajadzīga! Kā zināms, pēc II Pasaules kara Eiropa jau reiz vēlējās veidot savu armiju. ASV izdevās apslāpēt šo iniciatīvu, jo tad viņi tiktu padzīti no Eiropas un Eiropa nebūtu amerikāņu ģeopolitiskais īpašums. Sociālisma sistēmas sabrukuma rezultātā amerikāņu ģeopolitiskajā īpašumā nonāca arī Austrumeiropas bijušās sociālisma zemes, no kurām dažas kļuva īpaši centīgas amerikāņu dibenlaizītājas. Aprobežotie latvieši ir priekšgalā Eiropas amerikāniskajām padibenēm. Tāpēc nav nekāds brīnums, ka aprobežotais Rīgas pils piekakātājs arī ir pret Eiropas armiju.

Atbildēt

Re kā

21.09.2016. 09:52

Latviešu smirdošā inteliģence ir pastrādājusi jaunu pasaules mēroga nelietību. Bijusī Latvijas Valsts prezidente Vaira Vīķe-Freiberga, piedaloties 12. Jaltas Eiropas stratēģijas (Yalta European Strategy, YES) forumā uzstājās diskusijā „Atturēšanas politika, jauna Jalta, vai kas? atjaunojot Eiropas drošību”. Latvijas bijusī prezidente Vaira Vīķe-Freiberga teica: „Mums ir kopīga robeža ar psihopātisku varu, kura dzīvo nekam nederīgās un bīstamās ilūzijās. Mēs nevaram atļauties būt sentimentāli par noslēpumaino Krievijas dvēseli, ir jābūt piesardzīgiem, dzīvojot blakus psihopātiem. Savas karjeras sākumā es sastapos ar šādiem cilvēkiem. Redzēju, kādi ir psihopāti un cilvēki ar nopietnām psiholoģiskām slimībām. Viņi var diezgan ātri mainīties un sākt histēriski kliegt. Kaut ko tādu var sagaidīt pat no valstu vadītājiem. Mums ir jācer uz labāko, bet jāgatavojas sliktākajam. Mēs ceram, ka būs pasaule ar labiem kaimiņiem, iecietīgiem un mierīgiem, sastopoties ar realitāti. Tomēr mums jābūt uzmanīgiem. Kad ir svarīgi aizsargāt pašiem sevi, tas ir jādara”. Tik lielu nelietību nākas reti sastapt. Tā ir nelietība, kas robežojās ar izteiktu idiotismu, prāta fundamentālu sabrukumu. Valsts mēroga amatpersonas tā nerunā. Tā vispār normāli cilvēki neizsakās par citu tautu un tās valdību. Tā var runāt tikai rūdīts nelietis, kurš apzinās tāda ārprātīgi nekorekta izteikuma reakciju savās mājās. Rūdītais nelietis zina, ka daudziem latviešiem patīk šāda zākāšanās, jo daudzi latvieši nav spējīgi saprast, ka zākāšanās pirmkārt un galvenokārt atsaucās uz latviešu tautas reputāciju, izvēloties par valsts vadītāju pilnīgu cilvēcisko mēslu. Krievu tauta, tās valdība ir nosaukta par psihopātiem. Bet vai par to nākas brīnīties, zinot patiesību par šo mērgli? Viņa ir dzemdējusi pederastu, viņa attaisnoja vienu no vislielākajiem noziegumiem cilvēces vēsturē - aizmugurisku tiesāšanu, viņu ienīst trimdas latvieši, viņa rādīja ar pirkstu pie deniņiem arī savai tautai, tātad to uzskatot par muļķu tautu. Ja latvieši būtu cienījami cilvēki, tad viņi adekvāti reaģētu, – Saeima nekavējoties atņemtu visu valsts sniegto materiālo apgādi un izsūtītu no valsts.

Atbildēt

Edge

20.09.2016. 22:54

»

koma

kur var rasties neatkarīgi inteliģenti, žurnālisti, eksperti vai politologi, ja viņi visi algu saņem no vienām rokām...


Klausoties Latvijas uzņēmēju tiešās runas par VID,
vai pētot pilsonīšu attieksmi pret valdību un Saeimu - nudien jāsāk piekrist vēsturnieka Roberta Šhillera (ROBERT J. SHILLER) rakstītajam par to kā radās neatkarīgie u.c. anti...pagātnē - un kā radīsies 21.gadsimtā:
"The Coming Anti-National Revolution"
https://www.project-syndicate.org/commentary/coming-anti-national-revolution-by-robert-j--shiller-2016-09

Atbildēt

koma

20.09.2016. 18:49

kur var rasties neatkarīgi inteliģenti, žurnālisti, eksperti vai politologi, ja viņi visi algu saņem no vienām rokām??
Kur var būt antiglobālisti, ja parādi komandē Soross?
Kur var rasties nacionali stipra valsts, ja liberasti un globalisti ir sagrābusi varu?
Un zili cilvēciņi velti baida ar zaļajiem?

Atbildēt

Arturs Nagliņš

20.09.2016. 12:30

»

Deniss

No Stikla kalna: "Morālais garants...


Ļoti pareizi - tauta neizprot morālā garanta funkciju sabiedrībā.Kamēr neizpratīs, nevarēs tikt godāta par civilizētu tautu.

Atbildēt

Edge

19.09.2016. 21:05

"Saskābušie" inteliģenti - tie, kuri vēl "krīt"-
izdomājuši "ģeniālu" iemeslu savam "skābumam".
Izrādās, "viss" beidzās 1940.g., tāpēc:
"...Sabiedrībā nav iekšējas nepieciešamības pēc kultūras vides. Es [M.Mīntaurs] domāju, ka tam ir sakars ar nācijas galvas nociršanu, kas ir 40. gadu katastrofu rezultāts. Deportācijas un emigrācija, dažādas ideoloģiskās tīrīšanas kampaņas vēl pēc tam – tas mainīja Latvijas vidi un attieksmi pašiem pret sevi. Daudzi cilvēki Latvijā joprojām domā, ka strādāt kultūras nozarē – tas nav īsts darbs, tāda plānā galdiņa urbšana!"
Vēsturnieks Mārtiņš Mintaurs: Mēs esam pelnījuši visu to, kas mums ir, un visu, ko mums ir izdevies saglabāt (Kdiena,29.08.2016.)

Atbildēt

Edge

19.09.2016. 20:58

»

Ne Tas Andris

Nu, ja - ar saimniecisko, jeb materiālo pusi latviešiem viss kārtībā, - kārtībā nav ar garīgās un materiālās pasauļu, jeb motivatoru, līdzsvaru. I, ka` nav līdzsvara, ta` krīt vēkšpēdu...


Viss ir galvā. Redz, cik nelāgi mūsu inteliģentiem iznāca - labu gribēdami nozāģēja 30 gados (1962-1992) zaru, uz kura paši zēla un plauka. Kā tagad atkal uz "zaļā zara" tikt, ja esošajā sistēmā inteliģenti nav vajadzīgi:
«Dokumenti, ko pasūtījusi valdība vai parlaments, tiek radīti, ignorējot to, ko pētnieki atklājuši socioloģiskajos un ekonomiskajos pētījumos»
S.Kruks, informācijas un komunikācijas zinātņu doktors, RSU profesors (NRA, 30.11.2015.)

Atbildēt

vēl

19.09.2016. 16:20

»

Ne Tas Andris

Nu, ja - ar saimniecisko, jeb materiālo pusi latviešiem viss kārtībā, - kārtībā nav ar garīgās un materiālās pasauļu, jeb motivatoru, līdzsvaru. I, ka` nav līdzsvara, ta` krīt vēkšpēdu...


Jūs piemirsāt vēl kādus klasiķus - mūsu pašu "vētru un dziņu laikmeta" - pagājušās gadsimtu mijas dzejniekus Aspaziju un Raini. Viņu filozofiskā dzeja, dramaturģija par tumsas un gaismas cīņu, par patiesības sadursmi ar dogmām ir pasaules klasikas vērtības.

Atbildēt

Ne Tas Andris

19.09.2016. 14:10

Nu, ja - ar saimniecisko, jeb materiālo pusi latviešiem viss kārtībā, - kārtībā nav ar garīgās un materiālās pasauļu, jeb motivatoru, līdzsvaru. I, ka` nav līdzsvara, ta` krīt vēkšpēdu.
Un tad sanāk, ka pie visa vainīga kuslā inteliģence, kas to lidzsvaru nenodrošina un savu lauciņu nekopj. Tiktāl jau pareizi.
A kā, tu, kusls intelliģents, to lauciņu kopsi, ka` katrreiz atnāk primitīvs materialists, un sado` pa koko par izrunāšanos?

Uz to i Skalbe nevarēja atbildēt. Pēc Skalbes sanāk, ka inteliģentam Latvijas Republikā viena taciņa: kļūt par klasiķi un nomirt.

(skat K.Sk. bibliogrāfijas tematiku: 1904.g brauca ziemeļmeitas lūkoties, 1905.raudāja par asinīs noslīcināto brīvību, no 1917. līdz 1922. rakstīja par lielo krāpšanu un pasaules primitīvām dziņām, bet pēcāki, līdz pat nāvei, sapņoja kopā ar lasītaju par labajiem karaļiem un mazajām laimītēm). Tā arī visa Latvijas Republikas intelliģences vēsture. Vēl ievērību pelna tikai latviešu atmodas literāti, skatuves mākslinieki un žurnalisti Padomju impērijas norieta gados.

Ne katrs var kļūt par klasiķi un pat klasiķis nevar taustāmi motivēt materiālistu.
Un tur ir tas jautājums - ko darīt tiem, kas nepiekrīt garīgi nomirt, bet nevar fiziski izdzīvot?

Jo neapšaubāmi, ka pa materiālismu var sist tikai ar fiziku. Un prātā nāk tikai divi varianti. Pirmajā ņemam par piemēru fizikas likumu "balstīties var tikai uz to, kas pretojas", iedzeram par indusiem un prātojam, kā būtu, ja nepretotos, bet klusētu lupatiņās pa kaktiem?

Jebšu, pēc te daudzkārt pieminētās fiziognomikas: "Labajam jābūt ar zobiem. Sliktajam jābūt bez zobiem.- Jo labais, vienmēr, uzvar."

Atbildēt

moris

19.09.2016. 09:26

Tikpat kā 100% naglai pa galvu.
Vai mūsu "saimnieku" paaudzei pietiks ar ko norēķināties par desmitiem,ja ne simtiem,tūktošu dzīvībām,kas uz tās rēķina?
Un ar ko...?

Atbildēt

Edge

18.09.2016. 21:50

»

Ne Tas Andris

Paldies Arturam par atraktīvu rakstu. Maniere, kadu sen neesmu manījis radošās inteliģences darbojumos. Varbūt tāpēc, ka sen nepērku viņu grāmatas...


".....Arī inteliģences šai daļai ir jākalpo tautai un valstij. Tā tas vēsturiski vienmēr ir bijis. Tā tam ir jābūt arī nākotnē."
===================================================
"īstais" prof. A.Priedītis jau nu gan zinātu, kam jākalpo:"Amicus Plato, sed magis arnica veritas".
p.s.
Starp citu, Rīgas centra ir piemineklis, kurā zīmīgs uzraksts iekalts. Šodienas inteliģentiem noder padomāt, kāpēc LR (18.novembra republikas) inteliģenti piekrita K.Skalbes ieteiktajiem vārdiem (kalpošanas objektiem).

Atbildēt

Ne Tas Andris

18.09.2016. 17:08

Paldies Arturam par atraktīvu rakstu. Maniere, kadu sen neesmu manījis radošās inteliģences darbojumos. Varbūt tāpēc, ka sen nepērku viņu grāmatas.

Heh, - tad vienkāršā tauta būtu "ārpus laba un ļauna" u.t.t.? pretenciozi, bet nevaru nepiekrist. Ka tad, rodas inteliģentums, kā cilvēks mūsu marginalizētajā materiālismā kļūst par patiesību meklētāju. Praksē ir pierādījusies zināma ģenēze, starpcitu, raksturīga tieši padomju un pēcpadomju sabiedrībai: kad cilvēkam rodas saimnieciskas neatrisināmas problēmas, viņš vēršas pie tiesiskuma, bet, redzot, ka arī tiesiskā izziņa nedod pozitīvu atbildi, cilvēks risinājumu meklē augstākaja, arhetipu, līmenī, polītikas vai filozifijas līmenī. Diemžēl, tā, tad, arī ir pēdējā "kasta", ko pie mums iespējams sasniegt - materiālisma motivēta izziņa. Vēl vairāk žēl, ka tai nav atgriezeniskās saites... jo tos, kuri atraduši filozofiskus, konceptuālus risinajumus laikmetiskām aktuālam problēmām tie, kurus šīs problēmas vēl nav piemeklējušās, - nosauc par dulliem. Un turpina piekopt laikmetisko problēmu ģenerēšanu uz sava un savu tuvāku kakla... vai, precīzak, otrādā secībā.

Paldies, Artur! Bet, ko, nu, mēs divi tādi inteliģenti darīsim?

Atbildēt

Psihoterapeits

18.09.2016. 15:36

Šis senīli marasmatiskais penterējums pašam autoram droši vien šķiet briesmīgi gudrs un inteliģents, taču teksts atbilst klasiskajai rezonēšanas klīniskajai ainai. Nestrukturēta apziņas plūsma bez faktiem, pierādījumiem, bet tikai uz pašam zināmiem "argumentiem" balstīti "secinājumi". Šādu rezonēšanu domājošs cilvēks spēj izturēt ilgākais minūtes trīs, kad kļūst skaidrs, ka pirmajā brīdī šķietami gudrs un saprātīgs cilvēks izrādās ir bezjēgas rezonieris.

Atbildēt

Edge

18.09.2016. 11:19

Mums vajadzīgs stabils pamats zem kājām. Intervija ar dzejnieku Knutu Skujenieku. (LA, 31.08.2016.)
====================================================
Bez pierādījumiem var pieņemt par patiesību arī dzejnieka atziņu, taču, ak, vai - pie pašreizējā LV (nejaukt ar 18.novembra LR) vairs nevarēs ne pieaudzēt, ne arī izaudz reiz nozāģēto zaru:
"Ivars Kalviņš: Latvijas valstij zinātnieki [inteliģenti-intelektuāļi] nav vajadzīgi"
(NRA, 22.02.2010.)

Atbildēt

Edge

18.09.2016. 11:10

»

kritiķis

tu proletāriju neslavē...


"Tobrīd, 1990.gada 4.maijā, deviņi no desmit latviešiem cerēja, ka neatkarība pati par sevi atrisinās visas problēmas." Aivars Kļavis, rakstnieks.(LVportals, 02.05.2014.)
===================================================
Atliek vien paskatīties uz to attēlu, kurā sabiedrības pārstāvji zāģē zaru, tad varēs sākt rakstīt definīciju. Ne bez pamata reiz viens reālpolitiķis Ļ. vēstulē rakstniekam M.G. skarbi secināja:"Tās nav "nācijas smadzenes", tie ir nācijas [cenzēts]..."
30 gadu (1962-1992) zāģēšana beidzās ar likumsakarīgu rezultātu, kuru J.S. nodēvēja par "3.atmodu", bet I.K. par "bēgšanu". Tā vai citādi, bet lietas būtību tas nemainīja:
"......1992. gada vasarā sākās dziļākā psiholoģiskā krīze, kāda jebkad Latvijas vēsturē, manuprāt, vispār ir bijusi."
LV portālam: TĀLAVS JUNDZIS, Latvijas Zinātņu akadēmijas viceprezidents, Baltijas Stratēģisko pētījumu centra direktors (Iebrukums nevar notikt pēkšņi, 19.03.2015.)

Atbildēt

Re re

18.09.2016. 07:40

Fiziognomika
Aktuāla izziņas konstrukcija laikā, kad sabiedrības degradācija jau ir sākusi izpausties bioloģiski – sabiedrības locekļu sejās. Degradācijas formas „daunisms”, idiotija, stulbums, kretīnisms atspoguļojās daunu, idiotu, stulbeņu, kretīnu sejās. Medijos ievietotajās fotogrāfijās sāk dominēt ļoti nepatīkamas sejas. Tā ir strauji progresējoša tendence Rīgas medijos. Jēdzienu „fiziognomika” ieviesa Hipokrāts. Viņa ieskatā daba ietekmē cilvēka izskatu. Ar šo jēdzienu apzīmē teorētiskās domas atzaru, interesējoties par cilvēka garīgo pasauli, psiholoģiju, rakstura formēšanos. Par fiziognomiku dzīvi interesējās Aristotelis. Viņš radīja „fiziognomistisko estētiku”. Fiziognomika var būt objektīvs kritērijs cilvēka rakstura, uzvedības diagnosticēšanā un prognozēšanā. Tā teikt, cilvēka sejā atspoguļojās tas, ko no viņa var sagaidīt. Fiziognomika paver iespēju cilvēkus klasificēt, kataloģizēt, tipoloģizēt. Fiziognomika bija modē XVIII gadsimtā, taču „īsta” zinātne nekļuva. Fiziognomikā lielu uzmanību pievērš acīm, – acis esot dvēseles spogulis. Uzmanību pievērš pieres augstumam – „intelektuālis ar augstu pieri”. Fiziognomiskā analīze veicina tādus novērojumus kā „labsirdīgs vīriņš”, „bezbailīgs ar ērgļa skatu”. Fiziognomikas vislielākā „speciāliste” ir māksla. Glezniecībā, kinomākslā noteikta izskata tipi simbolizē noteiktu pasaules uzskatu, morālo stāju, sociālo statusu utt. Ja agrāk vajadzēja grimēt „idiotu”, tad tagad var atrast sejas, kuras idiota lomai nav jāgrimē. Rīgā šajā ziņā ir liela izvēle jauniešu populācijā. Uzvedības stereotipi nav iespējami bez attiecīgā ārējā izskata stereotipiem. Tas pats attiecās uz sociālo statusu: bagātnieki (buržuāzija) resni vīri ar trulām sejām, aristokrāti – tievi, izstīdzējuši cilvēki ar inteliģentām sejām, inteliģents vienmēr ir ar „brillītēm”.

Atbildēt

bažas

18.09.2016. 07:23

ka tikai īpaši izsmalcinātiem inteliģentiem no šī raksta nepiemetas estētiska caureja

Atbildēt

kritiķis

18.09.2016. 02:16

tu proletāriju neslavē,
proletārijam nav dzimtenes,
tas pārdosies par sīkām naudām un baudām,
amorāli izmantos un attaisnos.

Скупее богатых только бедные.

Vajag formulēt, kas tā "inteliģence",
vai tie nav tie, kas ir kultūras un ideālu
pasaulē, kas nav viņu privātīpašums

pretstatā privātīpašniekiem, kas
koncentrējas uz savu privātīpašumu?

Atbildēt

Edge

17.09.2016. 20:27

"Bet kāpēc 1988. jūnija plēnuma spiritus movens bija tieši Rakstnieku savienība?
Atbilde jāmeklē jau 1962. gada sākumā."
Knuts Skujenieks "Savā reizē arī viens ir karavīrs" ( Jaunā Gaita Nr. 257. jūnijs 2009 )
====================================================
Objektīvu iemeslu dēļ inteliģence nekļuva par "sargtorni", bet gan par "sāndzinumu". Nebija inteliģencei tāda nolūka kļūt par "sāndzinumu", taču, ak, vai - ar labiem nodomiem, bet bez zināšanām par sabiedrību un valsti - ceļš uz elli bruģēts:
“Var jau būt, ka es [V.Belševica] par augstu novērtēju mūsu radošo inteliģenci. Bet redzi: tas, ko mēs pilienu pa pilienam gatavojām, nevar notikt vienā gādā. Mēs gatavojām tautas apziņu tā, lai tā nonāktu pie tādiem slēdzieniem un tādas rīcības, kāda ir šodien."
No Rolfa Ekmaņa intervijas Parīzē 1989. gadā. Vizma Belševica, “Raksti”, 4. sējums. Rīga: Jumava, 2002.

Atbildēt

Eduards Lunis

17.09.2016. 20:06

---Paldies ,Priedīša kungs! Tiešām-vilielākais un sirsnīg;akais!Pinībā'piekrītu !

Atbildēt

juzis

17.09.2016. 19:08

Latvijā ir legalizeta spīdzinašana veselības aprūpes
sistēmā.Rezultatā mirst cilvēki,kuri atstāti bez veselības
aprūpes,sāpēs un mokās.Sirds slimniekiem tiek atteikta recepšu izrakstīšana bez izteiktam infarkta vai insulta pazīmem.Pensioneti arodslimnieki tiek atstāti bez veselības aprūpes,tiek ignorētas nepārtrauktas ilggadīgas sāpes.
Tāda ir latviešu inteliģences daļas -ārstu izpratne par elementāru cilvēcību.

Atbildēt

Deniss

17.09.2016. 18:29

No Stikla kalna: "Morālais garants
Morālais garants ir sociāla nepieciešamība un sociālais pamats tautas (sabiedrības) esamībā. Faktiski – obligāta sociālā nepieciešamība. Tautai (sabiedrībai) ir vajadzīgs tāds sociālais institūts, kas nodrošina morālo stabilitāti un morālo tīrību, kā arī pasargā pret amoralitāti. Tāds institūts tautai garantē, ka tauta vienmēr var paļauties uz šī institūta atbalstu un aizsardzību morāles jautājumos un tautas morālajā praksē. Reāli tāds morālais garants (sociālais institūts) ir tautas morālā spēka avots. Tauta zina, ka tās rīcībā ir spēks, kas nekad nepieļaus morālo noslīdējumu. Saskarsmē ar amoralitāti tauta zina, kur griezties un meklēt aizstāvību. Ja tautai nav tāds morālais garants, tad tauta ir spiesta dzīvot bez morālajiem pamatiem un tautas moralitāte nav strukturēta un fokusēta pienācīgā veidā. Tauta bez morālā garanta ir nepilnvērtīga tauta. Ja tauta neizprot morālā garanta nepieciešamību savā eksistencē, tad tāda tauta savā evolūcijā vēl nav sasniegusi vajadzīgo briedumu. Pirmkārt un galvenokārt – morālo briedumu. Tādu tautu var raksturot kā neattīstītu un necivilizētu tautu. Latviešiem pašlaik nav morālais garansts (institūts). Latvieši nevar ne uz ko paļauties morālajā jomā. Latviešu visi sociālie institūti (valsts prezidents, valdība, parlaments, ministrijas, mediji, akadēmiskie centri, baznīca, sabiedriskās organizācijas, politiskās partijas) vairāk vai mazāk nevieš morālo uzticību un praktiski nevar būt morālais garants. Šis bēdīgais fakts ir viena no visuzskatamākajām liecībām latviešu vispārējai neattīstībai, nespējot ne tikai nodrošināt morālo garantu, bet nespējot pat saprast tā obligāto nepieciešamību."

Atbildēt

diploms nav inteliģence

17.09.2016. 17:09

tur lērums 'zolitūdes'

Atbildēt

Lapas:    1   

Jūsu vārds:

Komentāra teksts:

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

18

Kaspars Dimiters: Mātes Latvijas vēstule

FotoKur esi, dēls? Jau viesnīcā vai teltī? Vai arābus lūgt, lai man druvas zeltī? Te nu tik vientuļi. Mirst ūdens, akai vinda. Neviena kaimiņa. Vien baļķvedēju rinda.
Lasīt visu...

12

Vienvērtīgs ir katrs cilvēks (lai ko tas arī nozīmētu): runa pie Brīvības pieminekļa 2019. gada 18. novembrī

FotoMīļie latvieši! Latvijas cilvēki Rīgā, Latgalē, Vidzemē, Zemgalē, Kurzemē un visā pasaulē!
Lasīt visu...

21

Valstsgribas valstsnegribas ēstgriba

FotoSaruna par reālo “valstsgribu” un “valstsgribas” iluzoriskumu ir aktuāla visu laiku. Taču 18. novembra kontekstā tāda saruna ir īpaši aktuāla, atsedzot patiesību un melus nošķirot no patiesības. Pašlaik šajā procesā valdnieks ir “nācijas tēvs” ar savu ārēji izskaistināto, bet mazsaturīgo daiļrunību. Tā palīdz atgādināt par patiesību un nosodīt melus. 
Lasīt visu...

10

Mucā

FotoPadomju valstī dzīvojušie izstrādāja tikai šim režīmam atbilstošu «dzīvesziņu». Šodien mēs to dēvētu par «Kā labāk dzīvot». Kā labāk, kā gudrāk, kā pareizāk, kā izdevīgāk un citus «kā» padomju pilsoņi apvienoja vienā, un oriģinālvalodā tas skanēja tā: «Солдат спит, а служба идет!» «Kaut kareivis guļ, tā dienesta laiks virzās uz priekš un tuvojas beigām».
Lasīt visu...

21

Politiskai intrigai – birokrātisks restarts

FotoCitur Latvijā šo ziņu pat nepamanīja, taču jūrmalniekus tā nervozē: oktobra sākumā ģenerālprokuratūra atjaunoja apsūdzību Gatim Truksnim par Zaļo un zemnieku savienības "iespējamu nelikumīgu finansēšanu”.
Lasīt visu...

18

Gribētos zināt, kuram gan šādai nelietībai pacēlās roka

FotoPadsmit gadus nostrādājot PR jomā un daļēji tieši tādēļ no tās aizejot, šādas metodes (skat. zemāk), protams, nepārsteidz. Tomēr gribētos zināt, kuram gan šādai nelietībai pacēlās roka. Neba nu žurnālists pats iedomājās. Kuram šķiet, ka tiem, kas var glābt veselību un pat dzīvības ikvienam no mums (tai skaitā arī ikvienai no 100 "gudrajām galvām"), nevajadzētu nodrošināt jau apsolīto? Jo šis jau nav stāsts par to, ko dara un kā ārstē kāds konkrēts ārsts, bet gan pretsitiens tam, par ko Dr. Aizsilniece cīnās visu mediķu vārdā. Un tas ir nožēlojami.
Lasīt visu...

21

Var gadīties, ka vienu rītu Šveices advokāts būs "pārdozējis" viagru un viņam blakām gauži raudās skaists puisītis

FotoNav tālu tā dieniņa, kad visiem „arestētās mantas afēras” dalībniekiem, jumtotājiem un labuma guvējiem nāksies atbildēt. Visiem, izņemot vienu - galveno beneficieri, smagos noziegumos apsūdzēto Lembergu.
Lasīt visu...

21

Atraktīvā politiskā hronika: novembra sākums

Foto1.novembrī “nācija” varēja priecāties par “nācijas tēva” kancelejas vadītāja Teikmaņa atraktīvo sprēgāšanu. Citāts no teksta par Valsts prezidenta budžeta palielināšanu 2020.gadā: ""Tad, kad pieņems 2020.gada budžetu, būs skaidrs, kādā veidā (!?) padomniekus meklēs. Tāpat būs skaidrāk definētas arī darbības jomas (!?), kurās padomnieki strādās," pastāstīja Teikmanis."
Lasīt visu...

6

Ko varbūt teiktu Olivers Kromvels par “liberālo” Latviju

FotoKaravadoņa un politiķa, tālākā Lorda protektora Olivera Kromvela runas, 1653.gada 20.aprīlī padzenot parlamentu, lokalizējums. Neļausim Latvijas “demokrātijai” nonākt tikpat tālu.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Kas ir Latvijas Universitāte - Muižnieka brigādes dzīres vai augstskolas izcilība?

Jau drīzumā tiesai būs jālemj, vai bēdīgi slavenās Latvijas Universitātes (LU) pagaidu rektora Indriķa Muižnieka...

Foto

Populistu rotaļas: uz kārts likta Latvijas nākotne

Ceturtdien pie Saeimas notika vieni no lielākajiem protestiem pēdējo gadu laikā, kuros piedalījās vairāki tūkstoši mediķu un viņu atbalstītāju....

Foto

Kas notiks, kad visi sāks visu vērtēt pēc komerciālās atdeves?

Reti kurš nepamanīja Latvijas Radio darbinieku skaļo sacelšanos par zemajām algām. Tā ir tikai aisberga redzamā...

Foto

Lembergs pret Latviju Eiropas Cilvēktiesību tiesā ar sūdzību par nevainīguma prezumpcijas pārkāpumu

2019.gadā esmu vērsies Eiropas Cilvēktiesību tiesā ar sūdzību par Vides aizsardzības un reģionālās attīstības...

Foto

LNT Ziņu dienesta kolektīvā vēstule

1.decembris būs pēdējā diena, kad ēterā iziesim mēs - LNT Ziņu dienesta komanda, un pēc tam beigs pastāvēt LNT Ziņu dienests...

Foto

Unikālais izaicinājums

Vai pie mums visi saprot, ka fotogrāfijā ir fiksēts izaicinājums? Vai tie cilvēki, kuri fotogrāfijā saskata izaicinājumu, savā mūžā ir sastapušies ar vēl lielāku...

Foto

Vai tieslietu ministrs apšauba tiesu varas autoritāti

Latvijas Tiesnešu biedrība vairākkārt paudusi nostāju par Ekonomisko lietu tiesas izveidi, kas kopumā atbilst Tieslietu padomes viedoklim - jaunas...

Foto

Cilvēkiem šobrīd tiek atņemtas fundamentālas tiesības uz taisnīgu un objektīvu tiesu bez korupcijas

Otrdien, 5. novembrī, Ministru kabineta sēdē tika skatīts likumprojekts "Grozījumi likumā "Par tiesu...

Foto

Sabiedrībai ir radīts nepareizs priekšstats, mūsu tiesu sistēma darbojas labi: uzruna Latvijas tiesnešu ikgadējā konferencē

Mūsu sabiedrības un kopējās identitātes pamats ir kopīgu vērtību kopums, kas...

Foto

Mazais brālis ir apjucis

Kā jau ierasts, uzreiz pēc “Saskaņas” kongresa savu kongresu rīkoja arī “Gods kalpot Rīgai”. Līdz šim šī partija bija “Saskaņas” mazais brālis,...

Foto

Kāpēc Krievijas mūziķim Grigorijam Ļepsam sen bija jāaizliedz iebraukt Latvijā?

Ir gana daudz iemeslu. Viņš pats nekad nav noliedzis senas un tuvas draudzīgas pazīšanās ar Krievijas...

Foto

Pārdomas par nāvi

Par eitanāziju, medicīniski asistētu pašnāvību un tiesībām uz cieņpilnu nāvi diskutē politiķi, prese, sabiedrība un mediķi, turklāt diskutē laiku pa laikam. Šīs diskusijas...

Foto

Garkalnes domes priekšsēdētājam steidzami jāsniedz paskaidrojumi par Valsts kontroles pārbaudē atklātajiem pārkāpumiem

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Juris Pūce (AP!) pieprasa Garkalnes domes priekšsēdētājam Mārtiņam...

Foto

Humānisma sagraušana

2019.gada 29.oktobrī medijos parādījās informācija: “Tiesībsargs Juris Jansons vērsies Satversmes tiesā, apstrīdot kā pamatlikumam neatbilstošus valdības noteikumus par ģimenes vai atsevišķi dzīvojošas personas atzīšanu...

Foto

Iespējams, ka koalīcija ir pārpratusi slaveno pirmsvēlēšanu saukli “Valstij jāsāk ar sevi”

Aicinām finansējuma partijām no valsts budžeta būtisko pieaugumu atlikt kā minimums līdz nākamās Saeimas...

Foto

Padomju spiegi Bulgārijā un tepat Latvijā – „quo vadis Europa”?

No neilgās padomju bērnības man atmiņā ir palikušas tikai pāris lietas – ta,s kā nesu pirmās...

Foto

Nauda veselības aprūpei ir, bet nav politiskās gribas

Latvijas Ārstu biedrība (LĀB) ir veikusi padziļinātu Latvijas un kaimiņvalstu budžetu analīzi un secinājusi, ka ir iespējams nodrošināt...

Foto

Aizkustinošas pieticības ekselence

Tautas paruna neder. Vējonis nav vilks, bet Levits nav lācis. Tas, no kā bēga “nācija”, īstenībā nav vilks, un “nācija” īstenībā neuzskrēja lācim,...

Foto

“Saskaņa” izvēlas stagnāciju

Sestdien notikušajā kongresā “Saskaņa” neizmantoja iespēju jaunam restartam un izlēma saglabāt esošo situāciju, izvēloties stagnāciju. Par “Saskaņas” jauno līderi tika ievēlēts smagsvars un...

Foto

VARAM „neapbižo(t)” Zemgali

Šobrīd nozīmīgākās un ilgtermiņā lielāko ietekmi uz Latviju kā valsti nesošās pārmaiņas ir administratīvi teritoriālā reforma (ATR). Reformai būtu jāsaved kārtībā valsts reģioni,...

Foto

Teātris nav „Rimčiks”: atklātā vēstule teātra sabiedrībai

Visos Latvijas medijos tagad katru dienu bez apstājas tiek "pilināta" ideja, ka mākslinieciskā vadītāja funkcija ir vecmodīga ideja, no...

Foto

Civilizācijas norieta enciklopēdija: "animal symbolicum"

Cilvēku par „animal symbolicum” ieteica dēvēt izcilais vācu filosofs Ernsts Kasīrers (1874- 1945). Viņa ieskatā tradicionālais cilvēka apzīmējums „animal rationale” neatbilst...

Foto

Privāto automobili no 2021. gada nevarēs atļauties iegādāties ļoti liela iedzīvotāju daļa

Latvijas Transportlīdzekļu tirgotāju asociācija (LATTA) aicina Latvijas sabiedrību pievērst uzmanību un iestāties pret valdībā...

Foto

Vai tiek bruģēts ceļš uz kārtējo Satversmes tiesas spriedumu?

2019. gada 11. oktobrī Valsts kanceleja publicējusi jauno valsts un pašvaldību institūciju amatpersonu atlīdzības likumprojektu “Valsts un pašvaldību institūciju amatpersonu...

Foto

Apdraudēta daudzu pamatskolu pastāvēšana

Latvijas Pašvaldību savienība (LPS) nosūtījusi vēstuli visām Saeimas frakcijām, paužot bažas par apdraudējumu bērnu tiesībām apmeklēt pamatskolu pēc iespējas tuvāk dzīvesvietai un...