Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Aizvadītajā nedēļā Pietiek Kārsavā viesojās pie Raita Kononova, kurš savulaik tika tiesāts saistībā ar Vjačeslava Liscova slepkavības ieroci, bet medijos bieži dēvēts vienkārši par kontrabandas karali. Šodien publicējam intervijas pirmo daļu – gan par nelikumīgo preču plūsmu patiesajiem saimniekiem, gan par to, kāda loma tajās ir konkrētām valsts struktūrām un to pārstāvjiem.

- Presē raksta, ka jūs esot kontrabandas karalis.

- Neesmu nekad nekāds karalis bijis. Tas viss ir izdomāts negatīvs tēls.

- Un ko jūs darāt?

- Vispār neko.

- Un šitādu māju varējāt uzcelt...

- Tā māja ir tēva, pirmkārt, agrāk gan nebija otrā stāva. Otru stāvu es uzcēlu. Jo man ir pieci bērni. Tēvam bija vienstāva māja vēl 1996.gadā. Vai tad māju tikai uz kontrabandas var uzcelt?! Mēs nodarbojāmies ar lopiem. Un jūs zināt, agrāk padomju laikā, ja kāds nodarbojās ar lopiem, tam bija nauda. Visiem bija mājas, mašīnas un viss. Mēs pat 300 cūkas turējām tanī laikā. Pats es strādāju cūku fermā.

- Nu, un tagad?

- Tagad es neko nedaru.

- Bet padomju laiki beidzās pirms divdesmit gadiem...

- Deviņdesmitajos gados vēl bija labi. 1991. Un 1992. Pati naudas taisīšana. Līdz 1994. gadam.

- Un ar ko?

- Metālu. Metālu, varu vadāju uz šejieni. Nodevu. Firma tāda Lancmanis un partneri bija visu laiku. Principā – Latvijā oficiāli, uz Krieviju gājām pa tumšo.

- Vai varat man kā cilvēkam, kas dzīvo pašā Latvijas viducī un neko nesaprot no kontrabandas, pastāstīt, kā tas viss notiek?

- Kā notiek? Kā notiek? Ir speciāli cilvēki, speciāli apmācīti, tev ar viņiem ir jāsarunā, ja gribi nodarboties ar kontrabandu. Sarunāsi, cik maksāsi. Viņi pateiks tev, cik jāmaksā, piemēram, no vienas kastes. Ar ko tu brauksi? Ar maziņo mašīnīti? Vadā tur divas kastes, vienu. Nu, tā izdzīvot var laucinieki. Bet viņus jau visus principā iznīcina. Te strādā daudz lielāki. Tā izgrieza tos mazos, jo viņu šausmīgi daudz. Pa 200, 300, 500 mašīnu. Diennakti, divas stāv rindās, iet un brauc. A rīdzinieki gribēja pirkt preci pa taisno. Tāpēc tos maziņos izgrieza. Braukā tikai lielie.

Pats braukšanas punkts uz doto brīdi ir Zilupes. Kontrole uz šito punktu ir Zilupes tāds Augustinovičs, ja esat dzirdējuši. Viņš ir vietnieks tagad. Nepavisam ne sen viņš bija pieķerts kukuļņemšanā. Drošības policija viņu pie rokas pieķēra. Ierakstīja, iefilmēja, paķēra, viņam tur iedeva kaut kādu termiņu Rēzeknē apgabaltiesa, bet Rīgas attaisnoja. Taisni pie rokas, ar vairākām epizodēm. Bet tika attaisnots. Kādā veidā? Un tad ielikts atpakaļ, atjaunots, samaksāta kompensācija, un tagad viņš ir ielikts šeit kontrolēt muitu. Viņš nosaka, kam braukt un kam nedrīkst braukt.

- Nu, ja es tagad aizbraukšu pie viņa un pajautāšu...

- Viņš ar jums nerunās. Viņš jūs nepazīst.

- Pazīstamam jābūt?

- Nu, jā, caur pazīstamu.

- Jūs mani varat iepazīstināt?

- Jūs ar viņu? Tā kā mierīgi. Es viņu pazīstu personīgi.

- Cik ir jāmaksā par vienu kastīti cigarešu?

- Par vienu kasti 50 eiro.

- Tas ir tas, ka jāsamaksā muitniekam?

- Nē, tas ir tikai viņam. Augustinovičam. Kā viņš tur dala, to es nezinu.

- Tam pašam Augustinovičam jādod?

- Jā, ar pašu jārunā.

- Un tad puiši uz robežas zinās...

- Zinās, ko laist, ko nelaist. Viņš jau dod pavēli.

- Un kur tad tur Vaškevičs?

-Tagad jau ņipričom. Vaškevičs veidoja Muitas kriminālpārvaldi. Kas tā ir par struktūru?! Tā ir Vaškeviča kabatas personīgā struktūra. Veidota priekš tā, lai viņš varētu izrēķināties ar... viņš, viņa draugi, viņa komanda, ar citiem biznesmeņiem. Uz tās Muitas kriminālpārvaldes viņi uztaisīja visu piķi sev. Un pa šai dienai vēl taisa.

- Kādā veidā?

- Nu, kādā veidā?! Visu kontrabandu kontrolē viņi. Kur jūs esat redzējuši, ka muita ķer kontrabandu?!

- Laiku pa laikam pat TV rāda...

- Nu, beidziet! Nu, kas šitā par kontrabandu?! Tas ir stundas .... Tas viss, ko noķer pa gadu, tas ir stundas brauciens. Tā jau nav kontrabanda. Viņu neviens neķer. Nekad neķers. Nepareizi izpildvara sastādīta, saprotiet. Pie tās kontrabandas ir pieliktas 5-6 struktūras. Iedomājies, visi grib naudu. Vot, i rodas jums kukuļņēmēji. Rodas korupcija. Ir muita. Lai tā muita atbild par kontrabandu. Nevis kaut kādi robežsargi. Tas ir jau absurds pilnīgi. Krievijā tajā pusē jau tagad saliek pa plauktiem. Lai ir no kā prasīt. A tā – robežsardze atbild, muita atbild, Muitas kriminālpārvalde, Robežsardzes kriminālpārvalde un tur Rīgā vēl piecas struktūras. A no kā prasīt? Nav no kā prasīt. Premjerministrs izsauc, kas te notiek, kasē nenāk nauda no cigaretēm. Nav no kā prasīt. Piecas struktūras premjeram pa ausīm sastaigās, i viss.

- Tad sanāk, ka Vaškevičs visu dara, lai iekasētu no kontrabandistiem naudu?...

- Kādreiz tā bija. Vēl pat sava prokuratūra bija, iedomājieties! Nu, tad vēl vajadzēja savu tiesu. Iedomājieties, kādu biznesmeni paķer tur sev, arestē, iesēdina, tas nav problēma, safabricēt, mākslīgi uztaisīt to lietu un avīzē izlaist. Izlaist kaut kādu mašīnu nesaprotamu, arestēt jūs vai mani. Negatīvi pasniegs, ka tā jūsu mašīna - un pierādīt nekā. Es pats ar to esmu saticies. Un ne reizi.

- Kas tad ir tie, kas ved to kontrabandu iekšā?

- Citai struktūrai ir viens, citai sava, viņi viens otram piepalīdz, piemēram, VID un robežsardzes. Viņi paši ved. Un labās partijās vēl.

- Cik daudz?

-Ved nedēļā piecas, septiņas fūres pilnas, katra struktūra. Tas viss tirgojas te, aiziet uz citu valsti. Pārējos visus griež ārā viņi. Un tad rāda, ka noķēruši tur kaut kādu garāžu. Un viņi paši piemet savu konfiscēto kādreiz. Viņi iemet tur, nofilmē un parāda. Pats esmu redzējis, kā Burijs stāvēja pie tā konteinera, kuru tur ostā it kā noķēra ar kreisajām cigaretēm. Viņas vispār nebija ražotas pat fabrikā. Podpoļnij zavod. Es visu skatos, visu zinu, redzu... Vienkārši nav ar ko runāt... Vai tad tāds bardaks var būt valstī!? Tas bardaks skar mūs visus. Citur sākas bardaks. Mums jau nav tiesiska valsts. Tā Muitas kriminālpārvalde valstij nah... nav vajadzīga. Viņi tikai noraksta naudu, kaut kādas operatīvās. Vaškevičs arī - prasīja 200 tūkstošus no viņa.  Nezinu, iedeva, neiedeva, viņus atlaida. Tieši tikai tāpēc arestēja, a nevis ka viņam tur kāda kontrabanda. Jau divi gadi lieta, bet apsūdzība, nezinu, kur te ir. Nu, apsūdzību jau var uzrādīt, paņems un uzrādīs. Cītīgi ved to lietvedību.

- Kur var redzēt, ka ved tās kontrabandas cigaretes?

- Nu, tā jau es šaubos, ka jūs ieraudzīsiet. Ja es pastāvētu, tad redzētu.

- Tos mazos, kas ved dažas kastītes...

- Tos izgriež ārā nenormāli. Tagad ar tām mazajām izgriešanām nodarbojas robežsardze. Tur tāds Savickis strādā. Visu mūžu, cik viņš te strādā, visi viņam maksā. Pa 20 latiem no kastes. Viņš stāvēja un kasēja naudu. Viņš, tur tāds Naglis. Tāds grupējums viņiem tur. Tieši naktī pie piektdienas uz sestdienu 16 mašīnas izgāja Savickim. Kas viņus ķer? 16 vieglās mašīnas pilnas līdz jumtam... Bet tās ir Savicka. Robežsardzes kriminālpārvalde. Ludzas. Kā atbrauc uz maiņu, tā viņam mašīnas iet. Citi vispār neviens tur nebrauc. Cik viņi tur uzsēdušies bija. Ar helikopteri tieši Savickim paņēma. Mersedesa busiņu, bija avīzē. Šoferi paņēma bet kaut kā viss beidzās gludi.

- Un šņabi kā ved?

- A tāpat i šņabi ved.

- Degvielu?

- Degviela šite nav. Degviela viss pa dzelzceļu. Dzelzceļu kontrolē VID. Muitas kriminālpārvalde. Tur vietējā līmenī nekontrolē.

- Kas ir tie, kuriem ir atļauts vest kontrabandu?

- Mūsu kontrabandas elite. Tie būtu saistīti ar daudziem valdības līmenī, tiesībsargājošo struktūru līmenī.

- Piemēram?

- Par agru teikt. Jāpadomā, ko piemēram. To es nebiju gatavs jums stāstīt. Tas pats Augustinovičs. Cigaretes ved? Ved!

- Viņš pats noalgo šoferi?

- Ne pats, viņam ir speciāli apmācīts cilvēks. Tam ir savi melnstrādnieki. Viņš tikai pateiks posteņa priekšniekam, piemēram, Jakupānam tādam, palaist visus. I Jakupāns vēl saņem savu daļu. Pieci latiņi no kastes.

- Tā īsti iet un prasīt Augustinovičam, lai atļauj ievest kontrabandu, nevar, viņš pats organizē?

- Pie kā jūs tur griezīsieties? Pie muitnieka? Viņš nav laidējs. Viņš to ziņos posteņa priekšniekam Jakupānam. Jakupāns ziņos Augustinovičam. Tas tur paziņos Rīgā, kam vajag. Tie grupējumi jau sen ir. Tagad jau jauni neveidojas.

- Kas tie ir par grupējumiem?

- Dažādi. Visi lielākie grupējumi ir Rīgā. Latgalē kas tad te, te tādi pakaiši. Jūs viņus noķersiet maksimums ar kādām 50 kastēm, vot, viss, bet raksta jau traki – Latgalē grupējumi, bet visi grupējumi Rīgā. Uzreiz saku – lielie. Un viss uz doto brīdi caur ostu iet nenormāli. A šeit rāda, ka baigi strādā. Paprasa saviem biznesmeņiem, lai tie paved preci. Preci paķer un parāda jums pa televīziju. Jo piķa viņiem pietiek. Viņi  var ziedot to naudu. Nopirkt cigaretes, te i braukt, lai viņus noķer. Muitas konfiscēto noliktavā lai stāv. A tas, kas reāli, iet caur ostu, pa dzelzceļu, Sebežu. Šeit arī iet lielās fūres. A tie cehi, ko tur atrod, tas arī ir... Cehs ir pastrādājis, atpelnījis sevi 100 reizes. Burijs saka – puiši, mums vajag rezultātus. Vot, tur Daugavpilī. Vot, ir rezultāts. Bet tie visi tādi rezultāti (pieliek divus pirkstus pie kakla). Reāli rezultāti nav, nebija un nekad nebūs. Tur pilnīgi visa struktūra jāmaina. Vadība. Nevis kaut kur pārmest, bet iztriekt ārā. Tikai tā var iztīrīt. Un jaunus cilvēkus laist. Protams, jāmaksā viņiem arī labāka. Ja muitā alga būs 500 lati un es viņam piedāvāšu 20 tūkstošus par 2 minūtēm riska. Jeb 50 tūkstoši. Kāda starpība! Protams, viņš noriskēs.

Tas pats Savickis, robežpārvaldes. Es par Ludzu runāju. Viņam saistība ar Krievijas izlūkdienestu. Tur ir tāds Danskojs. Priekšnieks. Es viņu personīgi pazīstu. Man viņš kā – čau, vesels un vesels. No tās puses Danskojs organizē kontrabandu ar mašīnām, armijas, uz šo pusi. Tā saucamā zeļonka. Zaļā josla. Tur es ieiet nevaru. Un jūs pierobežas zonā uzreiz fuk. Tikai Muitas kriminālpārvalde tur iebrauc. Speciāli tai zeļonkai komanda ir. Viņi saņem to preci. Saved iekšā. Savickim noliktava pie Ludzas. Sensori robežsargu aplikti. Tur viss ir labi. Viņi paceļ pa trevogai to helikopteri, un tad viņš lido ne tur, kur viņi brauc, bet lido kaut kur uz Baltinavas pusi, ..., kaut ko ķer nesaprotami. Mobilajai grupai helikoptera viņi dezinformāciju sniedz. Par Savicki es zinu konkrēti. Es varu atbildēt par saviem vārdiem. Tagad rullē robežsardze. Muitnieks nostumts malā. Muita stāv kā kranči tādi sasisti. Ja gribi kaut ko izdarīt, ar viņiem pat nav jārunā. Ar robiņiem jārunā. Jābrauc pie Savicka un ar viņu jārunā. Ja viņš pateiks, ka var, tad var. Un tad te sataisa kaut kādas rotācijas. Lai rotē. Pa zaļo tad tāpat viņi brauc. Protams, Zilupē, tur Maskavas štrāse, tur lielāki kungi kontrolē. Tas pats Augustinovičs.

- Un pie kā tad nonāk visa tā kontrabandas nauda?

- Nu jūs man arī uzdevāt jautājumu. Muitniekiem tur lats būs, i tas vēl varam apšaubīt. Viss pie brašuļiem. Visa nauda tur noguļ. Kā viņi to dara un ko, to es nezinu.

Intervijas otrajā daļā, ko Pietiek publicēs rīt, - gan par Vladimiru Vaškeviču un Tāli Kravali, gan par to, kādi kontrabandas procesi notiek uz robežas, bet kādiem „kājas aug” Rīgā.

Novērtē šo rakstu:

0
1

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

12

Toreiz un tagad jeb Mīti un patiesība par dzīvi Latvijā padomju laikā

FotoVien reta tēma tiek apspriesta tik emocionāli, bet bieži vien – pat agresīvi, kā šī. Un tas ir saprotams – PSRS (Padomju Sociālistisko Republiku Savienība) laiki tik ļoti atšķiras un kontrastē ar mūsdienām, ka neatstāj vienaldzīgu gandrīz nevienu. Īpaši, ņemot vērā, ka tā nav tik sena pagātne un vēl ir daudz cilvēku, kuri “toreiz” ir dzīvojuši.
Lasīt visu...

21

Totalitāro žurku cīņa par varu: kurš kuru iznerros

FotoPašsaprotams, ka sabiedrotos (draugus) aicina ciemos kā ikdienā, tā arī svētku dienās. Īpaši jau svētku dienās. Nav šaubu, ka Putinam viss, kas saistās ar PSRS, ir svēts un godā turams. Viens no PSRS laika jājamzirdziņiem – Otrais pasaules karš it īpaši. Tomēr šogad 9.maija ieplānotās izrādīšanās izpalika, bet izrādīties vajag, īpaši, ja tuvojas vēlēšanas, kuru rezultāts izšķirs, vai Krievija tiks faktiski pie cara, kuram svēts PSRS mantojums, vai nē. Visticamāk, ka tiks, un šī tikšana vismazākā mērā būs saistīta ar Krievijas iedzīvotāju patieso gribu, bet tas jau cits stāsts.
Lasīt visu...

12

Ja tas, ko raksta grāmatā „Viltvārdis”, ir taisnība, tad Nācijas tēvam ir jāatkāpjas

Foto1. Ja viss tas, ko grāmatā Viltvārdis, raksta Lato Lapsa, ir taisnība, tad Nācijas tēvam, minimums, ir jāatkāpjas. Interesanti, kāpēc tik ļoti ir bail atklāt izglītības vai pilsonības dokumentus? Un tad ir jāuzdod daži tieši jautājumi par mūsu drošības dienestiem. Savukārt, ja tā nav taisnība, tad ir jābūt notiesājošam spriedumam par apmelošanu. Viens no diviem. Taču mana sajūta saka, ka būs kā ierasts, nebūs nekas.
Lasīt visu...

21

Ko apliecina pieminekļa zīme

FotoMantojums ir visapkārt, tas, paaudžu paaudzēm uzkrāts, veido mūsu šodienu – kā fons un vērtību radītājs. Tas, ko redzam, paliek mūsos, tāpēc publiskā telpa ir svarīga. To saprot ne tikai profesionāļi, bet arī cilvēki, kuru vēstījumu var saukt par “tautas balsi”. Šajā vārdu salikumā nav ironijas, tautas balsī bez negantuma ir arī saprāts.
Lasīt visu...

15

Tagad es piesaku valsts digitalizācijas reformu

FotoMinistru kabinetā (MK) apstiprināts Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) sagatavotais informatīvais ziņojumus "Par valsts pārvaldes informācijas sistēmu arhitektūras reformu". Līdz ar to ir uzsākta manis kā vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministra (AP!) vadītā valsts digitalizācijas reforma, kas attīstīs un nostiprinās valsts pārvaldes rīcībā esošos IKT resursus un pārvaldības kompetences, pilnveidos datu un pakalpojumu pārvaldību, kā arī, radīs jaunas iespējas komersantiem attīstīt savus digitālos risinājumus, pilnveidot esošos pakalpojumus un radīt jaunus.
Lasīt visu...

15

Manas pārdomas par Latvijas himnu

FotoMūsu valsts himnā centrālais jēdziens ir Latvija. Toreiz, kad himna radās, priekšstats par Latviju bija jauns. Latvija kā vienota zeme – toreiz vēl ne valsts. Ne vairs Kurzeme, ne vairs Vidzeme, ne vairs Latgale, bet gan Latvija. Latvija kā viena noteikta daļa no pasaules. Latvija, kas atrodama pasaules kartē.
Lasīt visu...

21

Muļķība vai pasūtījums?

FotoSliktāku variantu kā noplēst Pasaules tirdzniecības centra (PCT) labi saglabāto ēku Elizabetes ielā 2 (attēlā - idejas "bīdītājs", kultūras ministrs Nauris Puntulis) tikai tādēļ, ka to kādreiz ir izmantojuši kompartijas birokrāti, mūsu vadošo partiju koalīcijai nebija viegli atrast. Negribas idejas autorus un deputātus saukt par muļķiem, jo muļķībai var būt arī pasūtītājs – labi paslēpts lobijs ar saviem finansiāliem vai politiskiem mērķiem un līdzekļiem.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Prezidents un Drāma

Katra globāla krīze ir būtiski mainījusi pasauli. Pirmais pasaules karš sievietēm saīsināja matu un kleitu garumu, jo vīriešu skaits bija dramatiski samazinājies, bet...

Foto

Kad "sabiedriskā radio personība" ignorē sabiedriskā radio ētikas kodeksu

Šī gada 19.jūnijā Latvijas Radio 5 darbiniece Karmena Stepanova savā oficiālajā LSM “radio personības” profilā norādītajā twitter.com...

Foto

Augstākā tiesa gandrīz visā mums piekrita, bet spriedumu nez kāpēc tomēr atcēla

Kultūras ministrija (KM) turpina uzsvērt, ka valsts ir pilnībā norēķinājusies par Latvijas Nacionālās bibliotēkas...

Foto

Politiķa statuss pats par sevi nav pietiekams pamats atklāt sabiedrībai informāciju par politiķa privāto dzīvi – ka Juta Strīķe universitātē iestājās kā Anna Potapova

Augstākās tiesas...

Foto

Izglītība

Grūti laiki rada stiprus cilvēkus, stipri cilvēki veido labus laikus, labus dzīves apstākļus. Labi dzīves apstākļi rada vājus cilvēkus, un vāji cilvēki rada grūtus laikus....

Foto

Bagātie un slavenie arī raud, jeb turīgie prasa pabalstus

Koronavīrusa radītā krīze pamatīgi iedragāja daudzus biznesa sektorus, piemēram, restorānu un viesnīcu biznesu, tūrisma un izklaides industriju....

Foto

Mēs enerģiski aizņemamies uz nākotnes rēķina

Ļoti cienījamās Saeimas deputātes! Augsti godātie Saeimas deputāti! Dāmas un kungi! Šodien noslēdzas spraigs darba cēliens, un turklāt vairākus mēnešus...

Foto

Sabiedriskās televīzijas blēņas par okupāciju „skatītājam parastajam”

Filma "Parasta okupācija" diemžēl ir kārtējais piemērs tam, ka, mēģinot iztikt bez vēsturniekiem vēsturei veltītu jautājumu analīzē, nekas izcils...

Foto

Esam pret jebkādu Augstskolu likuma redakciju, kurā pieļauta tādu rektoru ievēlēšana, kas nezina latviešu valodu un nespēj to lietot

Saskaņā ar pašlaik plaši apspriesto un kritizēto...

Foto

Ārstu blakusdarba ierobežošana var novest pie medicīnas personāla kritiska trūkuma

Latvijas Slimnīcu biedrība kategoriski iestājas pret publiskajā telpā izskanējušo politikas veidotāju ideju ierobežot ārstu darbību -...

Foto

Valsts politiskā vadība izšķīrās palikt savā vietā un pielāgoties, nevis cīnīties pret agresiju un protestēt pret notiekošo

Latvijas patrioti! Godātie klātesošie! Pirms 80 gadiem – 1940....

Foto

Džordž Stīl, tiec galā ar saviem kompleksiem

Džordž Stīl, Latvijas pilsoni, Attīstībai/Par dibinātāj un biedr, cik saprotu. Es Jūs, Džordž Stīl, uzrunāšu uz "Tu". Uz šo ierakstu mani...

Foto

Saprātīga izvēle

Cilvēkus nosacīti varētu iedalīt divās grupās: tajos, kuri pieņem saprātīgus lēmumus, un tajos, kuri pieņem nesaprātīgus lēmumus....

Foto

Pūces kundze nodokļu maksātāju naudu mums un citiem sadalīja ļoti labi un pareizi; kas nemācēja pareizi paprasīt, pats vainīgs

Var piekrist pētnieciskās žurnālistikas centra "Re:Baltica" publikācijas...

Foto

Par nodokļiem, dzīvi un brīvību

Obligātie nodokļi nozīmē, ka zeme ir iekarota, tā pakļāvusies kādam pārspēkam. Tautu var pakļaut un paverdzināt kā vietējie, tā svešzemju varmākas....

Foto

Kad rasisma apkarotājiem entuziasma vairāk nekā saprāta

Dārgie draugi. Esam saņēmuši pārmetumus no Aijas Ingrīdas Abenes (jautājums tiek diskutēts arī viņas pārstāvētās partijas Attīstībai/Par "Facebook” profilā)...

Foto

Lai nepieļautu nacionālā kultūras mantojuma izpostīšanu Rīgas centrā, sākta iedzīvotāju parakstu vākšana

Internetā sākta parakstu vākšana, lai panāktu, ka netiek izpostīts Alberta ielas 9 Konstantīna Pēkšēna...

Foto

Krievija turpina aktīvi melot par COVID-19 nekaitīgumu

Līdz šim mediju un sociālo tīklu vidē ir parādījies ārkārtīgi daudz Kremļa vēstījumu par COVID-19 vīrusa izplatību. Tiek izplatītas...

Foto

„Wagner” algotņi Lībijā – Putina naivā lielgabalgaļa

Krievijas karavīru mentalitāte būt par naivu lielgabalgaļu nav mainījusies kopš Ivana Bargā laikiem, - šādu secinājumu var izdarīt no...

Foto

Cilvēku un mājlopu čipošana un čipi

Pašreiz, iespējams, notiek viena no pasaules vēsturē lielākajām kriminālām krāpšanām un apmaušanām – pasludināta viltus kroņa vīrusa izraisītās slimības viltus...

Foto

Aicinām pārtraukt darbus Skanstes dārziņos uz putnu ligzdošanas laiku

Nodibinājums "Dzīvnieku policija" un Latvijas Ornitoloģijas biedrība aicina pārtraukt Skanstes ielas dārziņos paredzētos darbus vismaz līdz šī...

Foto

Grēkāzis ir, upurnazis trinas

Vecam sunim jaunus trikus neiemācīsi. Mežu daudzīpašnieks Modris Fokerots riskē sabiedrības ilgākā piemiņā palikt tieši kā uzskatāma ilustrācija šai parunai....

Foto

Pieprasām atsaukt raidījumā "Nekā personīga" paustās nepatiesās un maldinošas ziņas

SIA Pata un SIA Pata Board advokāti ir vērsušies SIA All Media Latvia ar pretenziju, kurā...

Foto

Dieva valstība

Jānis Kristītājs ir teicis: «Atgriezieties no grēkiem, jo Debesu valstība ir tuvu klāt pienākusi.» (Mt 3:2) Ar šādiem vārdiem Jānis Kristītājs sāka savu publisko...

Foto

IZM izstrādātie Augstskolu likuma grozījumi ir brāķis, kas būtiski jāuzlabo

Rektoru padome atklātā vēstulē vērsusies pie Saeimas deputātiem, kā arī Latvijas augstskolu mācībspēkiem un studentiem, informējot,...

Foto

Tumsas spēki mēģina ierobežot mūsu iespējas tērēt nodokļu maksātāju miljonus tā, kā mēs vēlamies

Ar nekorektu un godprātīgas konkurences principiem neatbilstošu vēstuli Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu...

Foto

Latvijā ar novadu reformu cenšas ievilkt un nostiprināt okupāciju radītās sekas – kam tas izdevīgi?

Latvija kā novads, kā zeme gadsimtu gaitā bija dažādu okupācijas jūgu...

Foto

Valdība plāno pieņemt ar nejēdzībām pārpilnas dzīvnieku labturības prasības

Šajās dienās Ministru kabinets pieņem noteikumus „Dzīvnieku labturības prasības dzīvnieku patversmēs un dzīvnieku viesnīcās”. Nosaukšu tikai lielākās...

Foto

Tas apdraudēs dzīvības

Veselības ministrijas tuvākajā laikā plānotā slimnīcu līmeņu pārskatīšana var būtiski samazināt ārstniecības pakalpojumu pieejamību reģionu iedzīvotājiem....

Foto

Aicinu nepakļauties šauras personu grupas spiedienam un balsot par Varakļānu novada iekļaušanu Madonas novadā

Kā Varakļānu novada iedzīvotājs un viens no lielākajiem novada uzņēmējiem vēršos pie...

Foto

Viss, kas šobrīd notiek Latvijā, ir totāls cilvēktiesību un tiesiskuma pārkāpums

Viss, kas šobrīd notiek Latvijā, ir totāls cilvēktiesību un tiesiskuma pārkāpums. Un Jums un mums...

Foto

Troļļi

Troļļošana - tas nav tikai internets, tā ir sadzīvē sen izmantota metode kādu ietekmēt, kādu nosodīt, kādam sariebt. Tas notiek skolās, darba vietās un citos...

Foto

Vai Latvija izmantos vai izniekos jaunas biznesa iespējas post-COVID pasaulē?

Savulaik vēl jaunā un naivā Latvija sapņoja kļūt par banku paradīzi – “tuvāk par Šveici”. Par...

Foto

Pieprasu pārtraukt pārkāpt Satversmi un Saeimas Kārtības rulli: vēstule Saeimas priekšsēdētājai Inārai Mūrniecei

Saskaņā ar Satversmes 15.pantu "Saeima savas sēdes notur Rīgā un tikai ārkārtīgu apstākļu...

Foto

Kā tagad pareizi vajadzētu „apgūt” Eiropas naudu

Eiropa gatavojas vērienīgai ekonomikas atjaunošanas programmai, plānojot tērēt simtiem miljardu, iespējams, pat triljonu eiro. Tā ir labā ziņa. Pats...

Foto

Notiek valsts apvērsums: ja jūs tagad necelsieties, tad paši vainīgi

Saeimas Prezidijs ir sasaucis Saeimas attālināto ārkārtas sēdi 2020.gada 26.maijā pulksten 14.00 (e-Saeima platformā). Tas ir...