Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā
VDK kartotēka

Pievienot komentāru

Lapas:    1   Rādīt komentārus, sākot ar: pirmo | pēdējo

Jērkules ciema gudrais

04.02.2019. 21:06

»

Pomeranču Vainadziņš

Taču laikam jau tikai materiālisma un ideālisma - kā tēzes un antitēzes - sintēze ļauj pilnīgāk izprast procesus, kas notiek dabā, cilvēkā un sabiedrībā


Jau senie grieķi uzskatīja, ka visa sākums ir matērija (materiālisti) vai ideja-gars (ideālisti).

Atbildēt

Demoralizācija

03.02.2019. 16:14

»

Ilze

Šo moralizējošo lekciju Miezītis, ja grib, var nolasīt saviem nabaga bērniem. Bet vēl labāk tā iederētos viduslaikos. Viss salikts pa plauktiņiem kā no Bībeles: labais, ļaunais, izvēle, sods. Eiropā Dievs jau labu laiku kā ir miris. Varbūt autors man ieteiktu īsto partiju, par kuru balsot, lai es nekļūdītos...


Jūs kā redzams esat no turīgajiem huntas bērniem ar auKstu pašapziņu. Uz tādiem veselais saprāts saka, ka bābas un pusaudži no varas jātur pa gabalu, bet vīri brieduma gados var atnākt kā novērotāji lēmumu pieņemšanas brīžos, lai ar laiku paši pārtaptu par lēmumu pieņēmējiem.

Atbildēt

Ilze

03.02.2019. 02:42

Šo moralizējošo lekciju Miezītis, ja grib, var nolasīt saviem nabaga bērniem. Bet vēl labāk tā iederētos viduslaikos. Viss salikts pa plauktiņiem kā no Bībeles: labais, ļaunais, izvēle, sods. Eiropā Dievs jau labu laiku kā ir miris. Varbūt autors man ieteiktu īsto partiju, par kuru balsot, lai es nekļūdītos pareizajā izvēlē.

Atbildēt

Es

01.02.2019. 21:13

Puse bija ļurināšana par tēmām, kuras autors netver.

Atbildēt

Latv. konvers.vārdnīca

30.01.2019. 09:39

Materiālismu arī nevajag vulgarizēt un pilnīgi noliegt, tam var būt dažādi veidi. Jau daži senie domātāji noliedza patstāvīgu garīgu realitāti, neatkarīgu no matērijas. Lukrēcijs uzskatīja, ka pat dvēselei ir materiāla struktūra. Pamatojoties uz materiālismu, varēja attīstīt dabas zinātnes, aprakstot matemātiski.
Atsevišķs materiālisma paveids ir t.s. praktiskais materiālisms - uzskats, ka vienīgās īstās vērtības ir materiālās, un bagātība, vara, jutekliskā bauda ir galvenie dzīves mērķi.

Atbildēt

Pomeranču Vainadziņš

30.01.2019. 07:29

Taču laikam jau tikai materiālisma un ideālisma - kā tēzes un antitēzes - sintēze ļauj pilnīgāk izprast procesus, kas notiek dabā, cilvēkā un sabiedrībā.

Atbildēt

...

30.01.2019. 06:45

Vilis Plūdonis.Divi pasaules.

Atbildēt

Pomeranču Vainadziņš

30.01.2019. 06:22

»

A.P.

Jūs zaudējat seju pēc tādiem vārdiem: "Jā, gadās, ka materiālisti ir ļoti gādīgi pret saviem tuviniekiem un cilvēkiem, kurus mīl, pavisam aizmirstot, ka arī mīlestība pēc materiālisma uzskatiem ir tikai tāda ķīmisko reakciju virkne smadzenēs, kas dažkārt liek cilvēkam pieņemt muļķīgus, neracionālus ...


"Ļoti ceru, ka Jums nav ne vecāku, ne sievas, ne bērnu, kuriem būtu nācies izjust Jūsu "ķīmisko reakciju". "

Priedīšpap, Miezīškungs droši vien nav materiālists. Līdz ar to viņa sieva un bērni būs piedzīvojuši ko daudz vairāk par "ķīmisko reakciju".

Atbildēt

sociāli atstumtais

29.01.2019. 23:23

viens ir ko proponē , pavisam otrs kā dzīvo ; ir pilnīgs pamats apgalvot (izpētīts) , ka tieksme pēc( taisnīguma) godīguma ir patiesi neatņemama cilvēka dabas īpašība , kura var tikt apspiesta un izkropļota kā tieksme pēc brīvības ; pat ar likumu vajadzētu aizliegt ,, uzurpatorus ,, ,,iešanu politikā,, [Didzis ŠMITS] , jo vara demoralizē tos , kuriem tā tiek parādīta , vai ,,ļauta ,, , piem. LR ar negodīgām ,,vēlēšanām ,, balsošanu par sīkām , savtīgu interešu grupelēm , kur godīgumam nav vietas kandidēt ... šeit lieki piebilst par - izvēli .

Atbildēt

A.P.

29.01.2019. 20:54

»

Jānis Miezītis

Priedīša kungs, lai kaut kam oponētu, nepietiek tikai ar apgalvojumu, ka tās ir muļķības. Ir vajadzīgi argumenti. Būšu ļoti pateicīgs, ja jūs tādas morālas vērtības kā tikumība, godīgums, uzticība, nesavtība, līdzcietība loģiski pamatosiet ar materiālisma filosofijā bāzētiem argumentiem.Ja jums tas ...


Jūs zaudējat seju pēc tādiem vārdiem: "Jā, gadās, ka materiālisti ir ļoti gādīgi pret saviem tuviniekiem un cilvēkiem, kurus mīl, pavisam aizmirstot, ka arī mīlestība pēc materiālisma uzskatiem ir tikai tāda ķīmisko reakciju virkne smadzenēs, kas dažkārt liek cilvēkam pieņemt muļķīgus, neracionālus lēmumus." Ļoti ceru, ka Jums nav ne vecāku, ne sievas, ne bērnu, kuriem būtu nācies izjust Jūsu "ķīmisko reakciju". Tās jau vairs nav muļķības, bet šarlatāniska tumsonība sintezē ar patoloģisku amoralitāti.

Atbildēt

Jānis Miezītis

29.01.2019. 20:19

»

Arturs Priedītis

Citāts: "Materiālisms un ideālisms ir divi pretēji (!?), viens otru izslēdzoši(!?)pasaules uzskati, no kuriem savā dzīvē mums viens (!?) ir jāizvēlas un saskaņā ar to jādzīvo (!?). Tā saucamais vidusceļš šeit nav iespējams (!?), jo no šīs izvēles ir atkarīga personīgo vērtību skala visā cilvēka dzīves...


Priedīša kungs, lai kaut kam oponētu, nepietiek tikai ar apgalvojumu, ka tās ir muļķības. Ir vajadzīgi argumenti. Būšu ļoti pateicīgs, ja jūs tādas morālas vērtības kā tikumība, godīgums, uzticība, nesavtība, līdzcietība loģiski pamatosiet ar materiālisma filosofijā bāzētiem argumentiem.Ja jums tas izdosies, tad jūs būsiet pirmais cilvēks, kam kaut kas tāds ir izdevies. Materiālisma galvenais kritērijs ir noderīgums.Materiālists būs godīgs, tikumīgs, līdzcietīgs tikai līdz brīdim, kamēr tas viņam ir noderīgi un izdevīgi. Kas attiecas uz nesavtību, tad kādēļ gan lai materiālists priekš kaut kā nesavtīgi ziedotu savu vienīgo, neatkārtojamo eksistences brīdi uz šīs zemes? Cilvēces nākotnei? Bet tie taču būs citi cilvēki, kas tajā nākotnē dzīvos! Viņš tad gulēs kapā tārpiem par barību un neko no tā vairs nejutīs... Taču materiālistiem ļoti patīk, ka citi cilvēki ir godīgi, līdzcietīgi, nesavtīgi, patriotiski. Viņi labprāt parazitē , izmantojot šīs citu cilvēku īpašības. Jā, gadās, ka materiālisti ir ļoti gādīgi pret saviem tuviniekiem un cilvēkiem, kurus mīl, pavisam aizmirstot, ka arī mīlestība pēc materiālisma uzskatiem ir tikai tāda ķīmisko reakciju virkne smadzenēs, kas dažkārt liek cilvēkam pieņemt muļķīgus, neracionālus lēmumus. Komunisti savas valdīšanas laikā, sludinot materiālismu un ateismu, tautai mācīja tā saukto komunisma cēlāju morāli, kuras vērtības īstenībā visas bija patapinātas no ideālisma morāles. Viņi labi saprata, ka bez ideālisma morāles vienkārši NAV IESPĒJAMA vienotas sabiedrības pastāvēšana. Un akli, bez iedziļināšanās pieņemot šo "komunisma cēlāju morāli", daudzi cilvēki ziedoja savu veselību un dzīvību komunisma gaišajai nākotnei. Par to komunistu režīms viņus bagātīgi atalgoja ar spīdīgām bleķa medaļām, goda rakstiem, bildītēm uz gaoda plāksnēm un .... nabadzību.

Atbildēt

Politikā

29.01.2019. 20:03

mēs neko neizvēlamies. Privātā dzīvē kaut ko no neizbēgama ļaunuma. Vēlamies maksāt mazāk. Aizejam pa vieglāko ceļu - uz nekurieni. Par visu labo jāmaksā dārgi. Par velti ir tikai siers peļu slazdā.

Atbildēt

tentiņš

29.01.2019. 19:24

god. autorkungs, vai esat stingri pārliecināts, ka vispār kaut ko spējat izvēlēties? Visas tās jūsu pamatvērtības ir pupu mizas. Jums ir dota viena izvēle šajā pasaulē - visam, kas notiek, teikt jā, pretējā gadījumā ir Dantes elle. Tas ir pamata līmenī, sadzīvē variet putoties cik tik uziet, bet tam nav nekāda ne nozīme, ne jēga, jo viss mainās, šeit visas konstrukcijas ir nestabilas

Atbildēt

man pensija 100€, mēnesī

29.01.2019. 19:16

Varētu teikt, ka šis raksts ir ideālistisks, atliktu tikai ievērot šeit paustās pamācības. Tikai nesaprotama viena lieta - nacionāla valsts pārvalde rūpēsies par tautas interesēm, tā spēj radīt katram pilsonim vislabvēlīgākos apstākļus, pauž autors. Bet mums jau 28 gadus ir latviska valdība, tikai pamainoties personālijām, vai tad ne?

Atbildēt

ha-ha

29.01.2019. 18:58

Līdz šim cilvēku uzskatīja par personību.
Ja šo homo sapienu deģenerējam atpakaļ uz pērtiķu sugu, tad jā, pievienojos autoram. Tie makaki, kuri tuvāk pie koku galotnēm, pie gaismas, tos varētu raksturot kā ideālistus. Savukārt, pa zemi lodājošos gorillas kā materiālistus.
Skaidri un saprotami! Bet pleziozauri pie ēdamgalda spriestu apmēram tā: Šonedēļ ēdīsim ideālistus, bet kad tie beigsies, ķersimies klāt materiālistiem.
Secinājums: Pērtiķu suga būtu pirmā, kura izzustu no šīs pasaules, ja pasaule būtu tik vienkārša un primitīva.

Atbildēt

lauķis

29.01.2019. 18:19

Vergiem brīvība nav saprotama , viņus tā biedē , jo brīvība ir totāla atbildība par visu.Vergs sapņo par saviem vergiem , un tur nav vietas godīgumam , nesavtībai , līdzcietībai.

Atbildēt

A.P.

29.01.2019. 18:15

»

Arturs Priedītis

Citāts: "Materiālisms un ideālisms ir divi pretēji (!?), viens otru izslēdzoši(!?)pasaules uzskati, no kuriem savā dzīvē mums viens (!?) ir jāizvēlas un saskaņā ar to jādzīvo (!?). Tā saucamais vidusceļš šeit nav iespējams (!?), jo no šīs izvēles ir atkarīga personīgo vērtību skala visā cilvēka dzīves...


Es par Jūsu, autora kungs, šausmīgo "viedokli" informēju savus draugus "FB" lapā, kur sapulcējas domājoši un zinoši cilvēki. Viņiem būs interesanti tikties ar vecākās paaudzes prāta šūpošanos, jo visbiežāk tagad tiekamies ar pusizglītotas un pamatīgi nozombētas jaunatnes aloģiskajiem, obskurantiskajiem "viedokļiem".

Atbildēt

Arturs Priedītis

29.01.2019. 18:07

Citāts: "Materiālisms un ideālisms ir divi pretēji (!?), viens otru izslēdzoši(!?)pasaules uzskati, no kuriem savā dzīvē mums viens (!?) ir jāizvēlas un saskaņā ar to jādzīvo (!?). Tā saucamais vidusceļš šeit nav iespējams (!?), jo no šīs izvēles ir atkarīga personīgo vērtību skala visā cilvēka dzīves garumā. Un šīs vērtības abiem pasaules uzskatiem ir pilnīgi atšķirīgas(!?). Saprotama lieta, ka „matērijas pikucim”, kurš īsu brīdi zemes virsū tiek saukts par cilvēku, tādi jēdzieni kā „Tēvzeme” un nacionālā piederība kādai tautai ir gaužām mazsvarīgi(!?). Arī tādām morāles vērtībām kā, piemēram, tikumība, godīgums, uzticība, nesavtība, līdzcietība materiālismā nav nekāda loģiska pamatojuma(!?)." Te nu ir pārāk lielas aplamības uzrakstītas, lai tās neatstātu bez dziļa nosodījuma. Materiālisms ir tik melīgi primitīvi raksturots, ka faktiski nav vērts kaut ko komentēt. Kā Jūsu vecumā, kungs, var teikt, ka materiālismā nav nekāda loģiskā pamatojuma tikumībai, godīgumam, uzticībai, nesavtībai, līdzcietībai? Jūsu (arī mans) mūžs galvenokārt pagāja, dzīvojot materiālisma Saulē. Vai tad mēs dzīvojām bez tikumības, godīguma, uzticības, nesavtības, līdzcietības? Kā var rakstīt tādas šausmīgas muļķības?

Atbildēt

RB

29.01.2019. 17:03

Autoram - bravo un vētraini aplausi, kas pāriet ovācijās. Pareizo ceļu ejiet !

Atbildēt

Lapas:    1   

Jūsu vārds:

Komentāra teksts:

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Muļķim būt

FotoMaz ir to, kuri spēj saprast, kas notiek, un tomēr viņiem ir svarīgi, lai tiem būtu savs viedoklis par notiekošo.
Lasīt visu...

12

Rietumu civilizācijas krīze

FotoIevērojamais britu vēsturnieks Arnolds Toinbijs ir rakstījis, ka nevienas nācijas un nācijvalsts vēsturi nevar izskaidrot pašu par sevi – tas ir iespējams tikai civilizācijas kontekstā.[1] Tāpēc ikvienam no mums ir būtiski izprast Rietumu civilizācijas būtību, tās vēsturi un šodienu. Manuprāt, Rietumu civilizāciju šodien raksturo viens vārds – krīze. Un tā vistiešākajā veidā attiecas uz mums.
Lasīt visu...

21

Divi vienā

FotoLasot manas publikācijas laikrakstos no astoņdesmito gadu beigām līdz manis uzrakstītām un izdotām grāmatām, lasītāji zina, ka nespecializējos uz kādu konkrētu tematu, bet rakstu par visu, kas man šķiet svarīgs.
Lasīt visu...

21

Trīs aktuāli izskaidrojumi un viens negaidīts secinājums

Foto1.Nogurums no patiesības jeb patiesības destruktivitāte. Nogurums no patiesības ir realitāte. Tāds psihiskais stāvoklis ir iespējams individuālā līmenī. Iespējams arī kolektīvā līmenī kā sociuma kādas daļas (piem., inteliģences) apziņas pazīme. Tā tas ir tajos gadījumos, kad patiesībai ir kolektīvs raksturs. Tādās reizēs patiesība attiecas uz daudziem cilvēkiem, kā arī var attiekties uz visu tautu.
Lasīt visu...

21

Rīga. Vai tiešām bezceRīga?

FotoKādu laiku nebiju braukusi pa Rīgu, taču aizvadītajās brīvdienās pabraukāju pa vairākiem mikrorajoniem (man gan labāk patīk teikt apkaimēm). Ticiet man – šajās pāris stundās no sirds varēju uz savas ādas izbaudīt to, par ko beidzamajā laikā žēlojas šoferīši – un viņus var labi saprast! – par absolūti sabrukušajām Rīgas ielām.
Lasīt visu...

6

Vai „Jaunajai Vienotībai” ir jāpilda „Vecās Vienotības” solījumi?

FotoIzglītības un zinātnes ministrija Vienotību pārstāvošā ministra Kārļa Šadurska personā 2018.gadā apsolīja pedagogiem darba samaksas pieaugumu. Šis solījums turklāt tika nostiprināts “uz papīra”, kad Ministru kabinets 2018.gada 15.janvārī izdeva rīkojumu Nr.17 “Par pedagogu darba samaksas pieauguma grafiku laikposmam no 2018.gada 1.septembra līdz 2022.gada 31.decembrim” (https://likumi.lv/ta/id/296460-par-pedagogu-darba-samaksas-pieauguma-grafiku-laikposmam-no-2018-gada-1-septembra-lidz-2022-gada-31-decembrim).
Lasīt visu...

18

Kam mēs esam pret

FotoKPV LV vajadzētu sākt aizdomāties par to, lai latvieši neatceras, kā boļševiki kungu mājas dedzināja. Kam pieder valsts vēlētājiem solīto darbu izpilde - to visu Artuss Kaimiņš un Co. ir paveikuši pāris nedēļu laikā:
Lasīt visu...

21

Linkaits izvēlas „Yandex Taxi”?

FotoOtrdien, 12.februārī pie Satiksmes ministrijas (SM) tiek plānots protests, kas tieši vērsts pret nozares politisko vadītāju Tāli Linkaitu (Jaunā konservatīvā partija). To sola rīkot taksisti un citi pārvadātāji, kam dzīvi apgrūtina nelegāli strādājošie un nodokļus nemaksājošie – vai citām valstīm maksājošie – konkurenti.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Latvietis "Saskaņas" mītiņā pie Rīgas domes

Mans paziņojums par vēlmi piedalīties „Saskaņas” mītiņā pie Rīgas domes bija izsaucis vētru ne tikai sociālajos tīklos, bet arī ģimenē...

Foto

Ģeopolitika un mūsu neapskaužamais stāvoklis

Visjaunākie notikumi Venecuēlā, saprotams, pirmkārt un galvenokārt attiecas uz šīs valsts iedzīvotājiem un nekorekti ir iejaukties ar komentāriem viņu kultūras norisēs....

Foto

Koncepcijas projekts „Harmoniska Latvija. Taisnīgāka sabiedriskā iekārta”

Gatavojot šo projektu, par pamatu ņēmu Vācijas Brēmenes zemes satversmi. Domājot par Stradiņu dzimtas dzimto novadu Sēliju, Brēmenes zemi...

Foto

Precedents

Jau rakstīju par negaidītajiem pavērsieniem Armēnijā, par Roberta Kočarjana un Serža Sargsjana atstumšanu no varas, par Armēnijas «Samta» revolūciju, kā arī par vēlēšanām, kurās Armēnijā...

Foto

Nodrāztais tiesiskums Bordāna stilā: paši beidzām, dosim citiem

Pēdējo gadu laikā par vienu no iemīļotākajiem dažādu partiju pārstāvju vārdiem ir kļuvis vārds “tiesiskums”. Tas tiek locīts...

Foto

Vai tiešām Rozenvalds nesaprot, ka ir kļuvis par noderīgo idiotu Kremļa propagandas ķetnās?

Uzzināju, ka piektdien, 01.02.2019. "masu medija" Sputnik lapā ir intervija ar "Latvijas Universitātes sociālo un...

Foto

Rūpējoties par Baltijas valstu izaugsmi un saviem klientiem, no darba atlaidīsim 800 darbinieku

2019. gada laikā Luminor vienkāršos savu darbības modeli, tostarp samazinot darbinieku skaitu visos...

Foto

Latvistikas politiskā seja un etnopolitoloģija

Šis teksts ir veltīts latviešu tautas mentalitātes vienotībai ar politiku. Mentalitāte, demogrāfija un kultūra ir trīs pīlāri, uz kuriem balstās burtiski...

Foto

Es redzēju sapnī, kā…

“Neviens nav pārāk liels cietumam. Neviena persona vai uzņēmums, kas kaitē ASV ekonomikai, nav ārpus likuma. Tas attiecas arī uz lielajiem uzņēmumiem,”...

Foto

Kailcirte: kaimiņa skatījums

Skaidrs, ka pārskatāmā nākotnē lielāks vai (cerams) mazāks kailciršu īpatsvars Latvijas mežos ir neizbēgams. Jā, kailcirtēm nav nekāda ekoloģiska attaisnojuma, un sabiedrībai tās...

Foto

Obskurantisma aprobācija

2019.gada 28.janvārī internetā varēja izlasīt: “Līdz ar tiesnešu neatkarības palielināšanos būtiski jāpalielinās arī tiesnešu atbildības apmēram, un par šo divu aspektu samērīgumu iestāsies arī...

Foto

Ir tikai divas izvēles iespējas

Mēs visi vērojam un vērtējam pasauli, kurā dzīvojam. Atbilstoši savam vērtējumam mēs izdarām savu izvēli, un šī izvēle nosaka mūsu praktisko...

Foto

Ja Jurašs ir tik tīrs, ko tad šis tā baidās no tiesas un ko tad “bezkompromisa tiesiskuma” ieviesēji tā raustās no tiesiskuma?

Visticamākais, Juris Jurašs ir...

Foto

Nacionālā apvienība visu laiku pūš Kremļa taurē, tikai neviens to negrib redzēt

Sveicināti, mīlīši, Latvijas nacionālpatriotiski noskaņotie pilsoņi un pilsones, sveiciens arī tev, skaistā Dace Kalniņa,...

Foto

Liberālā agonija jeb ideāli, kas ātri var izzust

Sākšu ar to, ka pats pēc politiskās pārliecības vairāk tiecos būt liberāls dažādos jautājumos, kas būtu kaut vai...

Foto

„Normāla cilvēka” viedoklis un himēriskuma anatomija

Pēc 13.Saeimas vēlēšanām sākās valdības veidošanas šarāde. Tajā figurēja demogrāfiskā aina. Mūsu slavenie “naciķi” neatlaidīgi iesacīja organizēt “demogrāfijas ministriju”. Momentā...

Foto

Ideoloģija un mūsdienas: sabiedrisko organizāciju pilnvaru uzplaukums “čekas maisu” paēnā

Laikraksta “Diena” 15.janvāra numura ievadrakstā tika uzdots retorisks jautājums, proti, kas notika ar personām, kuras savulaik...

Foto

Vara barikādēs

Ikdienišķos notikumos varas attieksme pret sabiedrību ir standartizēta un iepriekš paredzama. Emocionālās piesātinātības brīžos arī dažus varas pārstāvjus pārņem sabiedrībā valdošās noskaņas un viņi...

Foto

Svarīgi, lai katrs uzņēmuma darbinieks ir iesaistīts kvalitatīvā klientu apkalpošanā

Vēlos sniegt informāciju saistībā ar publikāciju „Jauns izdomas līmenis valsts naudas šķērdēšanā: „Valsts nekustamie īpašumi” pasūta...

Foto

Kas gaidāms

2018. gada nogalē bija skaidrs, ka Amerikas Savienoto Valstu prezidenta rīcība labvēlīgi ietekmē ASV ekonomiku un radīti vairāk nekā četri miljoni jaunu darbavietu kopš...

Foto

Artus, neizdari kļūdu, nepievil un nepamet mani

Artus, piecus gadus, gatavojot informāciju un faktus Tavām Suņu būdām un vēlāk arī Saeimas runām, iepazinu Tevi kā principiālu...

Foto

Ir arī laipni un atsaucīgi mediķi

Mūsdienās, kad ir tik daudz negatīvā, tajā skaitā par veselības aprūpē notiekošo, gribētos pateikt kādu labu vārdu ar portāla starpniecību,...

Foto

Eiropas kolonizēšana: Latvijas pieredze

Gadumijā apsveŗot, kas bijis svarīgākais notikums pērn Eiropā un kas visvairāk ietekmēs tās turpmākos likteņus, atbildēt ir viegli. Tas, ka turpinājās [Rietumu]...

Foto

Kartītes, nejaušas kā proftehmeiteņu likstas

Nedēļa man sākās ar smagu izāzēšanu – izrādīju pat pusotru minūti ilgu apstulbumu, kamēr meklēju atbildi uz jautājumu: “Vai tu jau...

Foto

Izglītības interpretācijas konflikti: iemesli un untumi

Saeimas vēlēšanās uzvarējušās “6.oktobra paaudzes” valdības sastādīšanas šarādē jau no pirmās ainas figurēja solījums turpināt izglītības reformas. Tas neapšaubāmi ir...

Foto

Cik zaļi dzīvosim vecumdienās? Pensiju sistēmas ilgtspējas šķietamība

Daudz ir rakstīts un diskutēts par mūsu pensiju sistēmas nākotnes finansiālo ilgtspēju, t.i., par nākotnē sagaidāmo budžeta ieņēmumu...

Foto

„Naida runas” fabricēšana un orveliskā domu kontrole

"Visapkārt mums plosās naida runas uzplaiksnījumi,” - tā apgalvo tie, kuri vēlas attēlot noteiktus viedokļus vissliktākajā iespējamajā skatījumā, lai tos deleģitimizētu. Ja...