Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Pievienot komentāru

Lapas:    1   



Rādīt komentārus, sākot ar: pirmo | pēdējo

Jērkules ciema gudrais

04.02.2019. 22:06

»

Pomeranču Vainadziņš

Taču laikam jau tikai materiālisma un ideālisma - kā tēzes un antitēzes - sintēze ļauj pilnīgāk izprast procesus, kas notiek dabā, cilvēkā un sabiedrībā


Jau senie grieķi uzskatīja, ka visa sākums ir matērija (materiālisti) vai ideja-gars (ideālisti).

Atbildēt

Demoralizācija

03.02.2019. 17:14

»

Ilze

Šo moralizējošo lekciju Miezītis, ja grib, var nolasīt saviem nabaga bērniem. Bet vēl labāk tā iederētos viduslaikos. Viss salikts pa plauktiņiem kā no Bībeles: labais, ļaunais, izvēle, sods. Eiropā Dievs jau labu laiku kā ir miris. Varbūt autors man ieteiktu īsto partiju, par kuru balsot, lai es nekļūdītos...


Jūs kā redzams esat no turīgajiem huntas bērniem ar auKstu pašapziņu. Uz tādiem veselais saprāts saka, ka bābas un pusaudži no varas jātur pa gabalu, bet vīri brieduma gados var atnākt kā novērotāji lēmumu pieņemšanas brīžos, lai ar laiku paši pārtaptu par lēmumu pieņēmējiem.

Atbildēt

Ilze

03.02.2019. 03:42

Šo moralizējošo lekciju Miezītis, ja grib, var nolasīt saviem nabaga bērniem. Bet vēl labāk tā iederētos viduslaikos. Viss salikts pa plauktiņiem kā no Bībeles: labais, ļaunais, izvēle, sods. Eiropā Dievs jau labu laiku kā ir miris. Varbūt autors man ieteiktu īsto partiju, par kuru balsot, lai es nekļūdītos pareizajā izvēlē.

Atbildēt

Es

01.02.2019. 22:13

Puse bija ļurināšana par tēmām, kuras autors netver.

Atbildēt

Latv. konvers.vārdnīca

30.01.2019. 10:39

Materiālismu arī nevajag vulgarizēt un pilnīgi noliegt, tam var būt dažādi veidi. Jau daži senie domātāji noliedza patstāvīgu garīgu realitāti, neatkarīgu no matērijas. Lukrēcijs uzskatīja, ka pat dvēselei ir materiāla struktūra. Pamatojoties uz materiālismu, varēja attīstīt dabas zinātnes, aprakstot matemātiski.
Atsevišķs materiālisma paveids ir t.s. praktiskais materiālisms - uzskats, ka vienīgās īstās vērtības ir materiālās, un bagātība, vara, jutekliskā bauda ir galvenie dzīves mērķi.

Atbildēt

Pomeranču Vainadziņš

30.01.2019. 08:29

Taču laikam jau tikai materiālisma un ideālisma - kā tēzes un antitēzes - sintēze ļauj pilnīgāk izprast procesus, kas notiek dabā, cilvēkā un sabiedrībā.

Atbildēt

...

30.01.2019. 07:45

Vilis Plūdonis.Divi pasaules.

Atbildēt

Pomeranču Vainadziņš

30.01.2019. 07:22

»

A.P.

Jūs zaudējat seju pēc tādiem vārdiem: "Jā, gadās, ka materiālisti ir ļoti gādīgi pret saviem tuviniekiem un cilvēkiem, kurus mīl, pavisam aizmirstot, ka arī mīlestība pēc materiālisma uzskatiem ir tikai tāda ķīmisko reakciju virkne smadzenēs, kas dažkārt liek cilvēkam pieņemt muļķīgus, neracionālus ...


"Ļoti ceru, ka Jums nav ne vecāku, ne sievas, ne bērnu, kuriem būtu nācies izjust Jūsu "ķīmisko reakciju". "

Priedīšpap, Miezīškungs droši vien nav materiālists. Līdz ar to viņa sieva un bērni būs piedzīvojuši ko daudz vairāk par "ķīmisko reakciju".

Atbildēt

sociāli atstumtais

30.01.2019. 00:23

viens ir ko proponē , pavisam otrs kā dzīvo ; ir pilnīgs pamats apgalvot (izpētīts) , ka tieksme pēc( taisnīguma) godīguma ir patiesi neatņemama cilvēka dabas īpašība , kura var tikt apspiesta un izkropļota kā tieksme pēc brīvības ; pat ar likumu vajadzētu aizliegt ,, uzurpatorus ,, ,,iešanu politikā,, [Didzis ŠMITS] , jo vara demoralizē tos , kuriem tā tiek parādīta , vai ,,ļauta ,, , piem. LR ar negodīgām ,,vēlēšanām ,, balsošanu par sīkām , savtīgu interešu grupelēm , kur godīgumam nav vietas kandidēt ... šeit lieki piebilst par - izvēli .

Atbildēt

A.P.

29.01.2019. 21:54

»

Jānis Miezītis

Priedīša kungs, lai kaut kam oponētu, nepietiek tikai ar apgalvojumu, ka tās ir muļķības. Ir vajadzīgi argumenti. Būšu ļoti pateicīgs, ja jūs tādas morālas vērtības kā tikumība, godīgums, uzticība, nesavtība, līdzcietība loģiski pamatosiet ar materiālisma filosofijā bāzētiem argumentiem.Ja jums tas ...


Jūs zaudējat seju pēc tādiem vārdiem: "Jā, gadās, ka materiālisti ir ļoti gādīgi pret saviem tuviniekiem un cilvēkiem, kurus mīl, pavisam aizmirstot, ka arī mīlestība pēc materiālisma uzskatiem ir tikai tāda ķīmisko reakciju virkne smadzenēs, kas dažkārt liek cilvēkam pieņemt muļķīgus, neracionālus lēmumus." Ļoti ceru, ka Jums nav ne vecāku, ne sievas, ne bērnu, kuriem būtu nācies izjust Jūsu "ķīmisko reakciju". Tās jau vairs nav muļķības, bet šarlatāniska tumsonība sintezē ar patoloģisku amoralitāti.

Atbildēt

Jānis Miezītis

29.01.2019. 21:19

»

Arturs Priedītis

Citāts: "Materiālisms un ideālisms ir divi pretēji (!?), viens otru izslēdzoši(!?)pasaules uzskati, no kuriem savā dzīvē mums viens (!?) ir jāizvēlas un saskaņā ar to jādzīvo (!?). Tā saucamais vidusceļš šeit nav iespējams (!?), jo no šīs izvēles ir atkarīga personīgo vērtību skala visā cilvēka dzīves...


Priedīša kungs, lai kaut kam oponētu, nepietiek tikai ar apgalvojumu, ka tās ir muļķības. Ir vajadzīgi argumenti. Būšu ļoti pateicīgs, ja jūs tādas morālas vērtības kā tikumība, godīgums, uzticība, nesavtība, līdzcietība loģiski pamatosiet ar materiālisma filosofijā bāzētiem argumentiem.Ja jums tas izdosies, tad jūs būsiet pirmais cilvēks, kam kaut kas tāds ir izdevies. Materiālisma galvenais kritērijs ir noderīgums.Materiālists būs godīgs, tikumīgs, līdzcietīgs tikai līdz brīdim, kamēr tas viņam ir noderīgi un izdevīgi. Kas attiecas uz nesavtību, tad kādēļ gan lai materiālists priekš kaut kā nesavtīgi ziedotu savu vienīgo, neatkārtojamo eksistences brīdi uz šīs zemes? Cilvēces nākotnei? Bet tie taču būs citi cilvēki, kas tajā nākotnē dzīvos! Viņš tad gulēs kapā tārpiem par barību un neko no tā vairs nejutīs... Taču materiālistiem ļoti patīk, ka citi cilvēki ir godīgi, līdzcietīgi, nesavtīgi, patriotiski. Viņi labprāt parazitē , izmantojot šīs citu cilvēku īpašības. Jā, gadās, ka materiālisti ir ļoti gādīgi pret saviem tuviniekiem un cilvēkiem, kurus mīl, pavisam aizmirstot, ka arī mīlestība pēc materiālisma uzskatiem ir tikai tāda ķīmisko reakciju virkne smadzenēs, kas dažkārt liek cilvēkam pieņemt muļķīgus, neracionālus lēmumus. Komunisti savas valdīšanas laikā, sludinot materiālismu un ateismu, tautai mācīja tā saukto komunisma cēlāju morāli, kuras vērtības īstenībā visas bija patapinātas no ideālisma morāles. Viņi labi saprata, ka bez ideālisma morāles vienkārši NAV IESPĒJAMA vienotas sabiedrības pastāvēšana. Un akli, bez iedziļināšanās pieņemot šo "komunisma cēlāju morāli", daudzi cilvēki ziedoja savu veselību un dzīvību komunisma gaišajai nākotnei. Par to komunistu režīms viņus bagātīgi atalgoja ar spīdīgām bleķa medaļām, goda rakstiem, bildītēm uz gaoda plāksnēm un .... nabadzību.

Atbildēt

Politikā

29.01.2019. 21:03

mēs neko neizvēlamies. Privātā dzīvē kaut ko no neizbēgama ļaunuma. Vēlamies maksāt mazāk. Aizejam pa vieglāko ceļu - uz nekurieni. Par visu labo jāmaksā dārgi. Par velti ir tikai siers peļu slazdā.

Atbildēt

tentiņš

29.01.2019. 20:24

god. autorkungs, vai esat stingri pārliecināts, ka vispār kaut ko spējat izvēlēties? Visas tās jūsu pamatvērtības ir pupu mizas. Jums ir dota viena izvēle šajā pasaulē - visam, kas notiek, teikt jā, pretējā gadījumā ir Dantes elle. Tas ir pamata līmenī, sadzīvē variet putoties cik tik uziet, bet tam nav nekāda ne nozīme, ne jēga, jo viss mainās, šeit visas konstrukcijas ir nestabilas

Atbildēt

man pensija 100€, mēnesī

29.01.2019. 20:16

Varētu teikt, ka šis raksts ir ideālistisks, atliktu tikai ievērot šeit paustās pamācības. Tikai nesaprotama viena lieta - nacionāla valsts pārvalde rūpēsies par tautas interesēm, tā spēj radīt katram pilsonim vislabvēlīgākos apstākļus, pauž autors. Bet mums jau 28 gadus ir latviska valdība, tikai pamainoties personālijām, vai tad ne?

Atbildēt

ha-ha

29.01.2019. 19:58

Līdz šim cilvēku uzskatīja par personību.
Ja šo homo sapienu deģenerējam atpakaļ uz pērtiķu sugu, tad jā, pievienojos autoram. Tie makaki, kuri tuvāk pie koku galotnēm, pie gaismas, tos varētu raksturot kā ideālistus. Savukārt, pa zemi lodājošos gorillas kā materiālistus.
Skaidri un saprotami! Bet pleziozauri pie ēdamgalda spriestu apmēram tā: Šonedēļ ēdīsim ideālistus, bet kad tie beigsies, ķersimies klāt materiālistiem.
Secinājums: Pērtiķu suga būtu pirmā, kura izzustu no šīs pasaules, ja pasaule būtu tik vienkārša un primitīva.

Atbildēt

lauķis

29.01.2019. 19:19

Vergiem brīvība nav saprotama , viņus tā biedē , jo brīvība ir totāla atbildība par visu.Vergs sapņo par saviem vergiem , un tur nav vietas godīgumam , nesavtībai , līdzcietībai.

Atbildēt

A.P.

29.01.2019. 19:15

»

Arturs Priedītis

Citāts: "Materiālisms un ideālisms ir divi pretēji (!?), viens otru izslēdzoši(!?)pasaules uzskati, no kuriem savā dzīvē mums viens (!?) ir jāizvēlas un saskaņā ar to jādzīvo (!?). Tā saucamais vidusceļš šeit nav iespējams (!?), jo no šīs izvēles ir atkarīga personīgo vērtību skala visā cilvēka dzīves...


Es par Jūsu, autora kungs, šausmīgo "viedokli" informēju savus draugus "FB" lapā, kur sapulcējas domājoši un zinoši cilvēki. Viņiem būs interesanti tikties ar vecākās paaudzes prāta šūpošanos, jo visbiežāk tagad tiekamies ar pusizglītotas un pamatīgi nozombētas jaunatnes aloģiskajiem, obskurantiskajiem "viedokļiem".

Atbildēt

Arturs Priedītis

29.01.2019. 19:07

Citāts: "Materiālisms un ideālisms ir divi pretēji (!?), viens otru izslēdzoši(!?)pasaules uzskati, no kuriem savā dzīvē mums viens (!?) ir jāizvēlas un saskaņā ar to jādzīvo (!?). Tā saucamais vidusceļš šeit nav iespējams (!?), jo no šīs izvēles ir atkarīga personīgo vērtību skala visā cilvēka dzīves garumā. Un šīs vērtības abiem pasaules uzskatiem ir pilnīgi atšķirīgas(!?). Saprotama lieta, ka „matērijas pikucim”, kurš īsu brīdi zemes virsū tiek saukts par cilvēku, tādi jēdzieni kā „Tēvzeme” un nacionālā piederība kādai tautai ir gaužām mazsvarīgi(!?). Arī tādām morāles vērtībām kā, piemēram, tikumība, godīgums, uzticība, nesavtība, līdzcietība materiālismā nav nekāda loģiska pamatojuma(!?)." Te nu ir pārāk lielas aplamības uzrakstītas, lai tās neatstātu bez dziļa nosodījuma. Materiālisms ir tik melīgi primitīvi raksturots, ka faktiski nav vērts kaut ko komentēt. Kā Jūsu vecumā, kungs, var teikt, ka materiālismā nav nekāda loģiskā pamatojuma tikumībai, godīgumam, uzticībai, nesavtībai, līdzcietībai? Jūsu (arī mans) mūžs galvenokārt pagāja, dzīvojot materiālisma Saulē. Vai tad mēs dzīvojām bez tikumības, godīguma, uzticības, nesavtības, līdzcietības? Kā var rakstīt tādas šausmīgas muļķības?

Atbildēt

RB

29.01.2019. 18:03

Autoram - bravo un vētraini aplausi, kas pāriet ovācijās. Pareizo ceļu ejiet !

Atbildēt

Lapas:    1   

Jūsu vārds:

Komentāra teksts:

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Cilvēciskuma līkloči. 4. Atsacīšanās no cilvēka

FotoAtsacīšanās no cilvēka un postcilvēka rašanās nav vienas dienas projekts, kā parasti saucam jaunas parādības bez vēsturiskajām saknēm. Vienas dienas projekti rodas bez akumulācijas – attiecīgā jaunā fenomena elementu pakāpeniskas uzkrāšanās, savākšanās. 
Lasīt visu...

6

Vispirms kvēls komunists vai VDK aģents, pēc tam aktīvs tautfrontietis un Saeimas deputāts

FotoŠādu cilvēku Latvijā ir daudz, tikai par viņu okupācijas laika pagātni tiek klusēts. Aizliegts arī rakstīt par viņu okupācijas laika "varoņdarbiem". Ne internetā, ne masu medijos nav iespējams atrast neko par viņu līdzdalību cilvēku vajāšanās. Un ne jau tāpēc, ka viņi tajās nepiedalījās. Viņi piedalījās - tikai visu kategoriski noliedz, un masu mediji paklausīgi klusē.
Lasīt visu...

21

Ģimenes medicīna laukos – papildspēkus gaidot, izdegusi un vientuļa

FotoPēdējā gada laikā arvien biežāk publiskā telpā dzirdam runas par akūtu mediķu trūkumu - te Stradiņos nav māsu, kuras varētu dot ķīmijterapiju, te Daugavpilī aptrūkušies anesteziologi, un apstājusies plānveida palīdzība, joprojām nesarūk rindas valsts apmaksātiem izmeklējumiem un speciālistu konsultācijām, un problēmu virkne šķiet nebeidzama.
Lasīt visu...

21

"Saskaņas" Nils nervozi pīpē Briselē: vara Rīgas domē slīd ārā no rokām

FotoRīgas mēra vēlēšanas ir izziņotas 19.augustā, un ir zināms, ka uz mēra amatu kandidē Oļegs Burovs no “Gods kalpot Rīgai” un “Latvijas attīstībai” frakcijas priekšsēdētājs Viesturs Zeps. Nedēļas beigās pēkšņi sarosījās vairāki Rīgas domē strādājošie politiķi.
Lasīt visu...

21

Cik ilgi līdz valsts apvērsumam Krievijā?

FotoPēdējās nedēļās masu medijus un sociālos tīklus pārpludina sirdi plosoši kadri no Maskavas, kuros redzams, kā maskās tērpti, bruņoti vīri ar stekiem sit un brutāli aiztur vienkāršus, miermīlīgus iedzīvotājus, kuri devušies uz kādu no publiskajām demonstrācijām.
Lasīt visu...

21

Apspriežamie jautājumi

FotoBiju nedaudz pārsteigts, kad saņēmu Saeimas ielūgumu piedalīties Baltijas ceļa gadadienai veltītā sarīkojumā. Patlaban celtniecības sezona rit pilnā sparā. Jābūt nopietnam iemeslam, lai ceļotu uz Latviju. Tāpēc gribētu dalīties pārdomās un uzdot dažus jautājumus, kas šajā sakarā rodas.
Lasīt visu...

21

Preventīvais uzbrukums

FotoPēc tam, kad tapa zināms par Sergeja Skripaļa un viņa meitas noindēšanas mēģinājumiem, Amerikas Savienotās Valstis aizliedza ASV uzņēmumiem pārdot Krievijai jebkuras tehnoloģijas, kuras var izmantot ieroču izgatavošanai, un aizliedza konsultēt un jebkā palīdzēt Krievijas uzņēmumiem, kuri darbojas bruņošanās nozarē.
Lasīt visu...

21

Sociālā revolūcija, visatļautības eskalācija un tās rezonanse

FotoKriminālā kapitālisma noziegumu brīvībā sods nedraud ne par ekonomiskajiem noziegumiem, ne par humanitātes noziegumiem.* Nesodamība stimulē visatļautību. Tas ir loģiski. Nesodamības apstākļos visatļautība nevar stāvēt uz vietas. Pēc 2018.gada 6.oktobra 13.Saeimas vēlēšanām pie varas nāca latviešu tautas vēsturē visnevērtīgākā paaudze (manis dēvētā “6.oktobra paaudze”). Tās valdīšanas laikā visatļautības paplašināšanās un intensificēšanās (eskalācija) ir acīmredzams fakts.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Muļķība

Jānis Miezītis grāmatā «Būt latvietim» jautā, vai muļķis var būt labs cilvēks, un pats atbild – nē. Muļķis neatšķir labu no slikta, derīgu no kaitīga,...

Foto

Ja mediji ir ceturtā vara, vai tiem nebūtu jāuzņemas arī vismaz ceturtā daļa atbildības?

Visi mēs esam dzirdējuši, cik ārkārtīgi nozīmīgu lomu demokrātiskā sabiedrībā ieņem mediji....

Foto

Valdības vasaras darbi

Parasti vasara ir atvaļinājumu laiks, kad visi atpūšas un priecājas par dzīvi. Atšķirībā no citiem gadiem šovasar politiķiem nesanāk īsti izbaudīt atvaļinājumu. Papildus...

Foto

„Izcilais LTV vadītājs” Belte septiņus mēnešus pēc atlaišanas nav bijis vajadzīgs nevienam darba devējam

Kad pagājušā gada beigās no amata tikai atlaists Latvijas Televīzijas vadītājs Ivars...

Foto

Vai patiesības sargsuns Eglītis no TV3 ir melnā PR stipendiāts?

Var jau būt, ka mūsu dienās kāds ir vēl tik naivs, ka tiešām tic – atsevišķi...

Foto

Cilvēciskuma līkloči. 3. Multikulturālisma un komunisma neiespējamība

Multikulturālismam un komunismam ir kopīgs liktenis – praktiskā neiespējamība. Ne multikulturālisms, ne komunisms nekad netiks praktiski realizēts. Abas koncepcijas...

Foto

Nākamgad aizliegs Zāļu tirgu?

Mīļie brāļi un māsas iekš Trimpus – šis mums var izrādīties nebūt ne tik retorisks jautājums. Paši zināt, kā tas ir: ēstgriba...

Foto

Manipulācijas

Emocijas ir loģikas ienaidnieks, emocijas liedz domāt loģiski un izdarīt saprātīgus secinājumus. Manipulācijas citam pret citu, vienai sabiedrības daļai ar citu sabiedrības daļu, viena uzņēmuma...

Foto

Pūļa gudrība, sabiedriskie mediji un valsts attīstība

2004. gada grāmatā “The Wisdom of Crowds” Džeimss Suroveckis (James Surowiecki) min virkni dažādu piemēru, kas rāda, ka sabiedrība kopumā...

Foto

Klusums Rīgas domē

Pēdējo nedēļu laikā maz dzirdams par iespējamām ārkārtas vēlēšanām Rīgas domē vai arī jauna mēra ievēlēšanu. Iespējams, Rīgas domē ievēlēto partiju deputāti ir devušies...

Foto

Vai Krišjānis Valdemārs un Krišjānis Barons latviešiem kā nācijai paredzēja 200 gadus?

To viņi rakstīja pirms 160 gadiem - 1859. gadā. Ņemot vērā šodienas valdības attieksmi...

Foto

Kas patiesībā notiek Latvijas Radio

Sabiedriskā medija žurnālistiem savā jomā jābūt vislabāk atalgotajiem valstī. Tas ir sapnis un mērķis, kuru jācenšas sasniegt un par kuru nekādu...