Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Stāsta virsraksts ir nedaudz jocīgs, taču, domāju, beigās sapratīsiet tā nozīmi. Neilgu laiku atpakaļ izskanēja ziņas par to, ka medību laikā Ropažu novadā kāds policijas ģenerālis nogalinājis savu medību biedru, - ziņas izskanēja paklusi un lielu rezonansi neguva, ja vien katrs Iekšlietu ministrijas darbinieks nezinātu patieso stāstu par medībās notikušo un policijas rīcību pēc notikuma.

Tad nu nedaudz sīkāk par to, kas tad īsti notika medību laikā un kāpēc uzņēmējs tika nogalināts ar šāvienu mugurā. Patiesībā jau negadījumi notiek, ja vien policijas ģenerālis nebūtu kārtējo reizi medībās tā pārdzēries, ka nevarēja vairs atšķirt dzīvnieku no cilvēka un izdarīja šāvienu sava biedra mugurā.

Pēc notikušā pārdzērušais ģenerālis būtu jānogādā Valsts policijā, taču tika aizvests mājās izgulēties, savukārt biedra līķis nogādāts morgā, kur tam šautu brūci konstatēja tikai vēlāk.

Protams, nebūtu nekas īpašs, ka ģenerālis tiek nogādāts mājās izgulēt dzērumu, taču Krimināllikuma 48.pantā ir minēti atbildību pastiprinošie apstākļi, kur viens no tiem ir, “ja noziedzīgais nodarījums izdarīts alkohola, narkotisko, psihotropo, toksisko vai citu apreibinošu vielu ietekmē”. Kāds par to visu saņēma rājienu un tikai, taču patiesībā tur būtu dažam labam ģenerāļa kolēģim kopā ar viņu jāsēžas uz apsūdzēto sola, - bet, cik noprotams, nekas tāds nenotika un nenotiks.

Nedaudz vēlāk pēc šī gadījuma televīzijā nonāca kāds video, kur Saldus novadā nofilmēts video, kurā redzams, kā pār sniegotu lauku skrien briežu bars, uz kuru pa atvērtu logu šauj no braucoša apvidus auto kāda persona, apdraudot citus satiksmes dalībniekus.

Arī šajā gadījumā automašīnā esošās personas tika noskaidrotas, taču aizķeršanās atkal ir personās, kuras tajā brīdī atradās automašīnā, un šobrīd ierosināto kriminālprocesu mēģina paslaucīt zem paklāja, visticamākais, izbeigt, jo. kā zināms, “ko nevar izdarīt par naudu, tad to var izdarīt par lielu naudu”.

Protams, nekādas korupcijas, - vienojās par bargu naudas sodu saņemšanu, presē izskanēja, ka vainīgie noskaidroti un bargi sodīti, taču pats interesantākais tikai vēl notiks, ko aprakstīšu vēlāk, kad notikumi jau būs apsteiguši esošos faktus.

Šobrīd Salaspils novada domē uzmanības centrā nonācis kāds “Jaunās Vienotības” domes deputāts Kaspars Brunovskis (attēlā pa kreisi), liekas, atkal jau nekas īpašs, arī deputātiem gadās ķibeles, taču interesantākais ir tas, ka minētajam kungam ir ieroču glabāšanas un nēsāšanas atļauja.

2022. gada martā deputāts vadījis automašīnu krietnā alkohola reibumā, nav apturējis automašīnu pēc policijas darbinieku norādījuma un mēģinājis aizmukt. Par šo faktu protokolā ziņu nav, taču Kasparam Brunovskim tomēr nācies šķirties no vadītāja apliecības.

Atkal jau nekas īpašs, taču Kasparam Brunovskim ir problēmas ar alkohola lietošanu, par ko zināms ir visai novada domei, kur tas pat mēdz ierasties darbā alkohola reibumā, tāpat visiem labi zināms, ka ārstējies un nespēj ar problēmu tikt galā patstāvīgi.

Varētu teikt, ka visi mēs esam cilvēki, taču, neskatoties uz visiem šiem notikumiem deputāta kungam nav anulēta ieroču glabāšanas un nēsāšanas atļauja. Kā pats deputāts domē mēdz lielīties, tad lielu pateicību viņš parādā bijušajam Drošības policijas priekšniekam Jānim Reinikam1, kuru pieņēmis darbā savā uzņēmumā pāris gadus atpakaļ, - tad nu šis aiz saimnieka mēģina visas nepatikšanas satīrīt, izkārtojis arī to, lai ieroču glabāšanas atļauja netiktu anulēta un fakts par vadītāja tiesību atņemšanu paslīdētu garām.

Par deputāta pārējiem varoņdarbiem nedaudz vēlāk, taču šobrīd man kā Salaspils novada iedzīvotājam ir daudz jautājumu pie esošā Valsts policijas priekšnieka – vai visi deputāti ir vienlīdzīgi, bet daži deputāti ir vienlīdzīgāki par citiem? Vai viss notiekošais Valsts policijā ir pareizi, un kas notiek ar kolēģu un deputātu piesegšanu, jo, kā pats Kaspars Brunovskis izteicies, par šobrīd plānoto pārbaudi attiecībā uz ieroču glabāšanu viņš tika laikus pabrīdināts no policijas darbinieku puses.

Tad nu īss “Jaunās vienotības” deputāta raksturojums manā ieskatā – korumpants, alkoholiķis un krāpnieks. Par citiem Kaspara Brunovska koruptīviem darījumiem novada domē citā rakstā, - arī par to, kā deputāts un viņa māsa izmanto ietekmi domē, lai ilgstoši neveiktu nodokļu maksājumus valsts budžetā.

1 Jānis Reiniks https://nra.lv/latvija/188241-bijusais-dp-sefs-reiniks-palidz-kooperativam-tikt-gala-ar-nepaklausigiem-zemniekiem.htm

Novērtē šo rakstu:

178
1

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

18

Aicinājums valsts amatpersonai Kristovskim: pirms publicēt ziņas par svešām algām, atklājiet savus ikmēneša ienākumus!

FotoĢirts Valdis Kristovskis iesniedzis Saeimā priekšlikumu publicēt jebkuras valsts amatpersonas ienākumus ik mēnesi, jo no tā būšot "ieguvums sabiedrībai".
Lasīt visu...

6

„Re:Baltica” cenšas izdarīt uz spiedienu uz Sabiedrības integrācijas fondu, tam izvērtējot šīs organizācijas rīcību ar nodokļu maksātāju naudu

FotoPubliskajā telpā tiek apspriesta Re:Baltica projektu vērtēšana, kuri īstenoti ar piešķirto publisko finansējumu caur Mediju atbalsta fondu. Sabiedrības integrācijas fonds (SIF) skaidro kārtību kā notiek projektu apstiprināšana un izlietotā publiskā finansējuma uzraudzība.
Lasīt visu...

21

Mazie modulārie kodolreaktori (SMR) – sapņi un realitāte

FotoIgaunija plānojot būvēt divus līdz četrus, savukārt Polija pat 25 mazos kodolreaktorus. Presē bija pārmetumi, ka Latvija atpaliekot no kaimiņiem. Milzīga ažiotāža ap SMR tehnoloģijām un daudz cerību, taču realitāte ir tāda, kāda tā ir.
Lasīt visu...

21

“Iekļaujošas valodas ceļvedis” ir valodas manipulācija, kas deformē valodas struktūras un pasaules uztveri

FotoValsts valodas centra Latviešu valodas ekspertu komisija 2024. gada 10. aprīļa sēdē (protokola Nr. 4 4. §) izvērtēja Aigas Veckalnes apkopotos ieteikumus “Iekļaujošas valodas ceļvedis” un secināja, ka:
Lasīt visu...

21

Sāga par nogriezto ausi

FotoDomāju, visi, kas mazliet seko notikumiem pasaulē, zina, ka, aizturot aizdomās turamos par terora aktu “Crocus City Hall”, vienam no notvertajiem nogrieza ausi, iegrūžot to šim mutē. Šobrīd, kad pašmājās emocijas ir noplakušas, pievēršoties citiem asinsdarbiem uz grēcīgās zemītes, šo notikumu var mierīgāk izanalizēt. Uzreiz gribu pateikt, ka nekādu līdzjūtību pret jebkuriem teroristiem, lai kādi motīvi viņus nevadītu vai kādas sakrālas idejas šie nepaustu, es neizjūtu.
Lasīt visu...

15

Kad barbari un svoloči, ķengu portāli un vajātāju orda beigs uzbrukt sabiedriskajiem medijiem?

FotoEs zinu, mani bērni, mani jaunie draugi, mani ilggadējie žurnālista ceha biedri, arī jūs, vecās bekas no Latvijas Radio redakcionālās padomes, cik smagu profesiju, cik grūtu darbu esam izvēlējušies. Otru senāko amatu pasaulē.
Lasīt visu...

21

No strupceļa uz atdzimšanu

FotoDraugi un domubiedri! Mēs esam nacionālās atdzimšanas priekšvakarā! Un es zinu, ka daudzi šobrīd man nepiekritīs. Tik tiešām – brīžiem šķiet, ka ir sasniegts zemākais punkts valsts politikā. Tas, kā darbojas valdošie politiskie spēki, ne mazākajā mērā nepietuvojas nacionālisma pamatprincipiem. Liberālajā valsts politikā nevalda latvisks gars – šķiet, ka tajā gara nav vispār. Vien dreifējošs kuģis, ko saēd sarkanie sociālistu ķirmji un ko draud nogremdēt Austrumu skarbie vēji. Un tomēr – mēs esam nacionālās atdzimšanas priekšvakarā!
Lasīt visu...

21

Tabu jautājumi par Latvijas ekonomiku

FotoPēdējo gandrīz trīsdesmit gadu laikā Latvijas iekšzemes kopprodukts uz vienu iedzīvotāju salīdzināmajās cenās palielinājies vairāk nekā trīs reizes (runa ir par iekšzemes kopprodukta uz vienu iedzīvotāju pieaugumu, salīdzinot ar 1995. gadu. Pasaules Bankas dati). Tas ir iespaidīgs labklājības pieaugums. Taču šo sasniegumu aizēno mūsu ilgstoša atpalicība no kaimiņiem, neskatoties uz diezgan līdzīgām starta pozīcijām. Problēma nav tikai zemajos ienākumos. Kā to trāpīgi ievērojis ASV vēstnieks Latvijā, šodienas ģeopolitiskajā situācijā būtiska atpalicība no kaimiņiem arī ir nopietns drošības risks.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Mediju diskusija Rīgas pilī atsedz līdz šim slēptās problēmas sabiedriskajos medijos

Pirmdien Rīgas pilī notikusī valsts prezidenta Edgara Rinkēviča rosinātā diskusija par sabiedrisko mediju nākotnes attīstību...

Foto

„Sabiedriskie” mediji uzsāk atklātu konfrontāciju ar Latviju

“Latvijas radio” redaktori un citi vadošie publicējuši atklāto vēstuli, kurā gaužas, ka apdraudēta vārda brīvība, ka soctīklos žurnālisti saņem...

Foto

Sabiedriskais medijs, plurālisms un demokrātija

Pirmkārt, mediji nav ceturtā vara, tā ir tā saucamā ceturtā vara. Ieskatāmies Satversmē un redzam, ka mums kā jau demokrātiskā valstī ir trīs...

Foto

Atbalstiet mūsu runas brīvību, liedzot to citiem, kuru viedoklis nav ne pareizs, ne svarīgs!

Pēdējo nedēļu laikā Latvijā ir pastiprinājušās jau agrāk novērotas tendences, kas liecina...

Foto

Prezidenta Makrona paziņojumi paver jaunas politikas iespēju

Jāsaka, ka Francijas prezidenta Makrona pēdējo nedēļu paziņojumi attiecībā uz iespējamo spēku izvietošanu Ukrainā, kā arī vārdu apmaiņa ar...

Foto

Labā un ļaunā saknes

Ādolfs Hitlers, atbildot uz žurnālista jautājumu, kāpēc viņu ievēl arvien vairāk un vairāk cilvēku, atbildēja: "Viņi mani izvēlas, jo kaut kur dziļi...

Foto

Krišjāņa Kariņa Briseles scenārija psiholoģiskā kļūda

Tieši pirms Lieldienu brīvdienām Latvijas politisko dzīvi satricināja vietējas nozīmes polittrīce – no amata atkāpās ārlietu ministrs Krišjānis Kariņš. Tas...

Foto

Nelāgi sanācis IRšiem...

Pirms kāda laiciņa rakstīju, ka abonējamais reklāmas buklets “IR” sācis interesēties par Ogres novadā nodarbinātajiem maniem domubiedriem. Tagad “sensacionālais” raksts beidzot ir iznācis...

Foto

Lieldienas ir labākā atbilde dzīves krīzēm

Lieldienas ir labākā atbilde dzīves krīzēm. Īpaši šobrīd, kad krīžu daudzums pats jau ir pietuvojies krīzes līmenim – politiskā krīze,...

Foto

„Slikto” valodu vaininieki

Krievu valodas noturībā Latvijā vainojami nevis krievi, bet latvieši, un tā ir mūsu, nevis krievu mentalitātes īpašība, kas ar kaimiņu liek runāt viņa...

Foto

Seksuālo attiecību svārsts. Tuvojamies vīriešu ierobežošanas ekstrēmam

Tieslietu ministre Inese Lībiņa-Egnere ir rosinājusi noteikt kriminālatbildību par seksuālu uzmākšanos. “Seksuālā uzmākšanās ir cilvēka cieņas aizskaršana. Tā aptver...

Foto

Nē seksuālai vardarbībai!

Izskatās, ka ejam uz to, ka vīrietis ar sievieti varēs iepazīties un ielaisties tikai tad, ja neviens nav ar citu, ja tas notiek...