Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā
NĀVE audiogrāmata

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Tehnoloģiju uzņēmuma AS Draugiem Group vienīgais īpašnieks Afris Tamanis un uzņēmuma Mikrotīkls īpašnieki Džons Martins Tallijs un Arnis Riekstiņš - tā šogad ierindojušies Latvijas 100 vislielāko peļņas daļu guvušo uzņēmēju saraksta pirmo vietu ieguvēji. Nule klajā nācis Dienas Biznesa sadarbībā ar Lursoft tapušais izdevums Miljonārs, kur reizē ar 100 lielāko pelnītāju sarakstu publicēti arī 100 bagātāko cilvēku, 100 lielāko dividenžu saņēmēju, 100 lielāko patieso labuma guvēju un arī 100 lielākos zaudējumus cietušo uzņēmēju saraksti. Pietiek šodien publicē Latvijas 10 vispelnošāko uzņēmēju sarakstu no izdevuma Miljonārs.

1. Agris Tamanis (- - vieta sarakstā pirms gada) – 57 804 758 eiro

Tehnoloģiju uzņēmuma AS Draugiem Group vienīgais īpašnieks (pēc publiski pieejamiem datiem) pērn debitēja miljonāru sarakstā, bet šoreiz jau ticis pie rekordaugstas peļņas daļas, pateicoties tieši AS Draugiem Group iespaidīgajai peļņai 57,36 miljonu eiro apmērā. Turklāt lielākā daļa no šīs peļņas ģenerēta plašajā pasaulē ar grupas uzņēmuma Printful rokām. Viņam kā vienīgajam īpašniekam pieder arī SIA Bruņinieku zaļumi, kas gan pērn strādāja ar zaudējumiem, tāpat viņš ir 90,31% līdzīpašnieks SIA Draugiem, kas gadu noslēdza ar 504 eiro peļņu. 52,55% viņam pieder SIA Pienjāņi.

2. Džons Martins Tallijs (1.) – 46 176 639 eiro

Programmatūru attīstītāja SIA Mikrotīkls valdes priekšsēdētājs ar iespaidīgu peļņu Latvijā var lepoties jau daudzus gadus. Uzņēmumam, kurā viņam pieder puse kapitāldaļu, peļņa pērn sasniedza 90,58 miljonus eiro. Arī SIA Starjt, kurā viņam arī pieder 50%, pērn strādājis ar peļņu 1,77 miljonu eiro apmērā. Jāpiebilst, ka viņa vadītais uzņēmums šogad atvēlējis 300 tūkstošus eiro palīdzībai Ukrainai.

3. Arnis Riekstiņš (2.) – 46 080 966 eiro

Arī otrs programmatūru attīstītāja SIA Mikrotīkls līdzīpašnieks atrodams lielāko pelnītāju saraksta galvgalī. Tiesa, viņam simtprocentīgi pieder arī SIA Classic Air, kas pērn strādāja ar 124 133 eiro zaudējumiem, tādēļ vieta sarakstā zemāka nekā kompanjonam.

4. Uldis Mierkalns (28.) – 33 432 374 eiro

Kokrūpniecības uzņēmuma SIA Pata vienīgais īpašnieks arī regulāri ierindojas lielāko pelnītāju vidū. Pērn SIA Pata peļņa bija 31,80 miljoni eiro. Arī vienpersoniski piederošā SIA Pata Timber guvusi prāvu peļņu 1,12 miljonu eiro apmērā. Ar zaudējumiem strādājusi tikai viena viņam piederošā kompānija SIA Kubit, kas gadu noslēdza ar 8934 eiro mīnusu.

5. Aigars Kesenfelds (15.) – 31 522 674 eiro

Ļoti strauji savu pelnītspēju palielina Liepājas puses biznesa veterāna Ivara Kesenfelda dēls, kurš pirms diviem gadiem vēl bija atrodams starp lielākos zaudējumus guvušajiem. Lielāko peļņas daļu viņam nodrošinājusi 49% līdzdalība nebanku kreditētāja AS Delfin Group lielākajā īpašniekā SIA L24 Finance, kurai pieder 57,53% šajā uzņēmumā. SIA L24 Finance peļņa pērn bija 31,25 miljoni eiro. 16,35 miljonu eiro peļņu guvusi SIA 100x Ventures, kurai viņš ir vienīgais īpašnieks. Ar zaudējumiem strādājusi tikai viena no viņa kompānijām – simtprocentīgi piederošā SIA ALPPES Capital, kura pagājušo gadu noslēdza ar 767 tūkstošu eiro mīnusu. Savukārt SIA 100x Treasury, kurai arī viņš ir vienīgais īpašnieks, guva 632 tūkstošu eiro peļņu.

6. Nataļja Milova (7.) – 15 482 087 eiro

Nu jau trešo gadu pēc kārtas lielāko pelnītāju topā ir daudznozaru kompānijas SIA LNK (Latvijas novitātes komplekss) oficiāli vienīgā īpašniece. Viņai lielāko peļņu šoreiz sarūpējusi SIA LNK Properties, kurai viņa tāpat ir vienīgā īpašniece un kuras peļņa pērn bija 14,38 miljoni eiro. Ar 509 tūkstošu eiro peļņu strādājusi viņai vienpersoniski piederošā SIA Mūkusalas biroji, bet 106 tūkstošu eiro peļņa bijusi SIA Deglava biroji, kurai arī viņa ir simtprocentīga īpašniece. Pārējās N. Milovai piederošās kompānijas strādājušas ar nelieliem zaudējumiem.

7. Armands Broks (-) – 13 446 579 eiro

Investīciju platformas pakalpojumu piedāvātāja Twino Investments vienīgais īpašnieks vairākkārt ir nodrošinājis sev vietu starp lielākajiem pelnītājiem. Šoreiz lauvas tiesu peļņas viņam sagādājusi simtprocentīgi piederošā AS Finno, kas nodarbojas ar investīciju pakalpojumiem un kuras peļņa pagājušajā gadā bija 13,48 miljoni eiro. Arī vienpersoniski piederošā SIA Twino Investgments Holding 2021.gadā cietusi 7408 eiro zaudējumus.

8. Arnis Apsītis (-) – 9 660 577 eiro

Kokrūpniecības biznesa pārstāvis gan ir miljonāru saraksta dalībnieks, gan arī varējis lepoties ar prāvu peļņu. Šoreiz viņam lielāko peļņu sagādājusi zāģēšanas, ēvelēšanas un impregnēšanas kompānija SIA Kurekss, kurā viņam pieder puse kapitāldaļu un kura gadu noslēgusi ar 19,19 miljonu eiro peļņu. 67,04 tūkstošu eiro peļņa pērn bija viņam vienpersoniski piederošajam uzņēmumam SIA Apsīte. SIA Kurekss meži, kurā viņam arī pieder puse, gadu noslēdza ar 2511 eiro zaudējumiem.

9. Jānis Apsītis (-) – 9 593 539 eiro

Arī otrs SIA Kurekss līdzīpašnieks atrodams starp lielākajiem pelnītājiem, - viņam pieder otra puse no SIA Kurekss meži.

10. Andris Ramoliņš (76.) – 9 444 769 eiro

Laiku pa laikam lielāko pelnītāju topā iekļūst nu jau ar savām kriminālajām attiecībām ar Valsts ieņēmumu dienesta izspiedējiem slavenais meža nozares uzņēmējs, kuram kā vienīgajam īpašniekam pieder mežizstrādes kompānija SIA Stiga RM, kas pagājušo gadu noslēdza ar 9,41 miljona eiro peļņu. Viņam vienpersoniski pieder arī SIA Stiga RM Distribution, kuras peļņa pērn bija 32 914 eiro.

Novērtē šo rakstu:

11
3

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Mūsu krievvalodīgajiem vēlētājiem ir jāpasaka ne tik tīkama patiesība - ja gribat cieņpilnu attieksmi pret sevi, arī pašiem ir jāsper solis pareizā virzienā

FotoKas noteica "Saskaņas" rezultātu Saeimas vēlēšanās? Vai pieļāvām kļūdas, no kurām varēja izvairīties? Vai samaksājām par principiem? Vai katrs no mums izdarīja/neizdarīja visu labākam rezultātam? Un kādus secinājumus esam izdarījuši? Pašlaik katram ir īstais laiks meklēt atbildes uz šiem jautājumiem.
Lasīt visu...

21

No mūsu drosmes atkarīgs

FotoPirms simt viena gada rakstnieks, politiķis, viens no Latvijas valsts dibināšanas iniciatoriem Jānis Akuraters 1922. gada laikraksta “Jaunākās Ziņas” 66. numurā rakstīja: “Arvien vēl šis jautājums stāv, kur bijis. Un, protams, diezgan nenormālā stāvoklī, pateicoties skaidras likumības un ieskatu trūkumam par šo lietu Latvijā.
Lasīt visu...

21

Raidījumam “Nekā personīga” jāatsauc viltus ziņas

FotoStarptautiskais preču tirdzniecības uzņēmums „TELF AG” pieprasa atsaukt uz viltus ziņām balstītus apmelojumus, kurus kā sensacionālu sižetu “Caur Latviju akmeņogles eksportē firma, kas vainota “Vagner” grupas finansēšanā” svētdien, 15. janvārī skatītājiem piedāvāja Artas Ģigas (attēlā) vadītās producentu grupas  RedDotMedia raidījums “Nekā personīga”.
Lasīt visu...

21

Jana Brēmera 1. vēstule pigmejiem. Nobeigums

FotoES un ASV stratēģiskie mērķi šobrīd sakrīt, abiem vajadzīga Krievijas paralīze. ES – lai izdzīvotu, bet ASV - lai saistītu Krieviju kā Ķīnas partneri un sabiedroto. Nav noslēpums, ka Ķīnas neitralizēšanai angloamerikāņu pasaule nolēmusi veidot jaunu bloku AUKUS, kur ietilptu visas Britu sadraudzības valstis un, iespējams, Japāna.
Lasīt visu...

21

Jana Brēmera 1. vēstule pigmejiem

FotoBezgalīgi var vērot uguni, mākoņus, pa upi peldošus liberāļu līķus un aktīvo idiotu rosību, mēģinot vadīt Latvijas valsti. Acīmredzami, ka šī vadīšana ir pilnīgi ačgārna un nekādus rezultātus nedod. Un tas ir saprotams, jo valsts stūre ir nodevēju, nejēgu, ārzemju aģentu un politisku pigmeju rokās. Savukārt propagandas nomāktie ierindas pigmeji, kas izglītības dēļ nespēj saprast visa notiekošā jēgu, ir cietēji, jo tiek maldināti, izdilst un iet mazumā.
Lasīt visu...

3

Vēsturnieku komisiju es nolikvidēju, bet tagad nāk prezidenta vēlēšanas – varētu vietā uzcirst veselu institūtu

FotoDāmas un kungi! Godātie skolotāji! Es tiešām priecājos par šo vēstures skolotāju konferenci. Tas, manuprāt, Latvijas valstij ir ļoti būtisks temats.
Lasīt visu...

21

Īsumā par “visu ģimeņu” absurdu

FotoValstī, kurā pietiek pavisam reālu un steidzami risināmu problēmu, ir mēģinājumi pacelt dažu jautājumu aktualitāti ar iespējami lielāku troksni. T.s. “partnerattiecību”, “visu ģimeņu” (vienalga, kā tagad sauc mēģinājumus panākt viendzimuma laulību atzīšanu) tēma nav tā, kurai es gribētu veltīt sevišķi daudz uzmanības. Bet troksnis ir liels, un tāpēc ir vērts atkārtot dažas lietas, kas ir aksiomas.
Lasīt visu...

21

Medikamentu pieejamības atslēga – vietējie ražotāji

FotoNav noslēpums, ka nu jau vairākus mēnešus akūti trūkst zāļu gan aptieku plauktos, gan slimnīcās. Kāpēc tā? Lai gan Latvijas farmācijas nozarei ir daudz, ko piedāvāt – izcila zinātniskā bāze, vērtīgas tradīcijas, patiešām kvalitatīvi un konkurētspējīgi produkti, tomēr 95% zāļu tirgus veido importa produkti.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Mēs salauzām izglītības mugurkaulu un nogrāvām izglītības pamatus

Atgriežos pie šīs bildes, jo tai ir lielāka jēga, nekā šķiet ar pirmo acu uzmetienu. Pusgadu pastrādājot skolā,...

Foto

Izdevusies valsts

1. Es šodien, 2023.gada 18.janvārī saņēmu kārtējo Latvijas Republikas tiesas spriedumu ar tūkstošu eiro sodiem par “distancēšanos neievērošanu” pirms vairāk nekā diviem gadiem. Ar...

Foto

Mammu, es gribu, mammu, es gribu, es gribu, gribu, gribu, gribu, gribu!

Jaunā Rīgas teātra (JRT) Lāčplēša ielas mājas remonts turpinās jau 5 gadus un ir...

Foto

Vai, izmetot no mācību satura vēsturi, neesam rīkojušies līdzīgi kā traks cilvēks, kas stāda ķiršu mīkstumus?

Sākot pārdomas par vēsturnieku tikšanos ar valsts prezidentu (13.01.23.) ienāca...

Foto

Kādu nacionālismu mums vajag?

Ir laiki, kuros notiek viss, kas sakrājies desmitgadēs. Kopš Krievijas pilna apmēra uzbrukuma Ukrainai ir sācies tieši šāds laiks. Prasība pēc atbrīvošanās...

Foto

Kariņš saistībā ar plūdiem Jēkabpils novadā kārtējo reizi demonstrē nespēju uzņemties krīzes vadību

Ministru prezidents Krišjānis Kariņš saistībā ar plūdiem Jēkabpils novadā kārtējo reizi demonstrē nespēju...

Foto

Kā Ašeradens restartēs VID?

Finanšu ministra postenis pārsvarā pienākas premjera partijai. Bez valsts budžeta vadības finanšu ministra pārziņā ir arī valsts asinsrite – nodokļu maksātāju veiktie...

Foto

Iestājamies pret Andas Nulles reputācijas graušanu un profesionālās darbības ierobežošanu

Latvijas Ārstu biedrība (LĀB) atkārtoti vērsusies pie valsts prezidenta, ministru prezidenta un veselības ministres par atsauktās...

Foto

Stigmatizētājus – pie atbildības!

Pagājušā gada 15. decembrī 14.Saeima noraidīja likumprojektu “Civilās savienības likums”, kam bija jākalpo par tiesisko pamatu visu ģimeņu tiesiskās aizsardzības nodrošināšanai, lai...

Foto

Bīstamās garšas – veipošanas spožums un posts!

Kopš elektronisko cigarešu izgudrošanas veipošana ir kļuvusi par vienu no pasaulē populārākiem nikotīna uzņemšanas veidiem. Sākotnēji radītas kā viens...

Foto

Kremlini un globālisti vienojas latviešu valodas noniecināšanā

Jautājums par latviešu valodas lomu un vietu Latvijas valstī nepazūd no dienaskārtības jau kopš neatkarības atjaunošanas pirmajām dienām. Lai...

Foto

Trūkst sīko vagariņu

“Nekonkurētspējīga piedāvātā atalgojuma dēļ Ārlietu ministrija saskaras ar darbinieku trūkumu, taču šī problēma ir arī citās valsts pārvaldes iestādēs,” publiski vaimanā ārlietu ministrs...

Foto

Ja vairākums grib tā dzīvot, tad lai arī tā dzīvo

Mani domubiedri. Ļaudis, kuri domā līdzīgi man. Ļaudis, kuri redz nolaisto valsti, nolaisto izglītību, nolaisto visu,...

Foto

Vai īstais brīdis skatīt tarifu pieteikumu?

14. decembra LTV raidījumā Kas notiek Latvijā piedalījās Augstsprieguma tīkla (AST) un Sadales tīkla (ST) vadība, ekonomikas un topošais finanšu ministrs, vairāki eksperti. Vispirms atgādināšu, ka 2000.gadā...

Foto

Marksisms vienmēr centies balstīties tieši uz šīm starpslāņu aprindām

Pēc tam, kad Saeimas Juridiskā komisija 6. decembrī nolēma apturēt darbu pie Civilās savienības likuma, bet Saeima...