Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā
Foto

Izdomas nabadzība

Andris Upenieks
05.05.2017.
Komentāri (77)

Pievienot komentāru

Lapas:    2   1   Rādīt komentārus, sākot ar: pirmo | pēdējo

juris

31.12.2017. 11:54

»

Galda apkalpotāji!

Jau atkal jubileju svētām...


Nevis mieru līdzsvaro gars, bet miesu- elementāra loģika.
Dzeju katrs staipīt var- kā ādu uz liestes

Atbildēt

Pensionāre

08.05.2017. 13:49

»

Spoks

4.maijs pareizi saucās Latvijas Neatkarības deklarācijas pasludināšanas diena. Šajā dienā neko neatjaunoja, bet tikai pasludīnāja vēlmi un apņemšanos to darīt. Mēs pēc deklarācijas pieņemšanas vēl gadu un četrus mēnešus dzīvojam pie vecās padomju sistēmas,ar daudzām izmaiņām uz neatkarības atjaunošanas...


Taisnība gan, ka ne jau 4.maijs, bet gan 21.augusts patiesībā būtu jāsvin. Bet skumji ir cits,- tas, ka mūsu paaudze tiešām cerēja uz pozitīvām izmaiņām Latviešu TAUTAS dzīvē, bet sanāca gan kaut kā savādāk. Mūs "atbrīvoja" no mūsu ietaupījumiem bankā caur divām naudas reformām (rubļi - repšiki - lati), daudzus arī no darbavietām, no dzīvokļiem, kam pēkšņi uzradās kaut kādi "īpašnieki", mūs piespieda privatizēt par bargu naudu padomju laikā mums (vai mūsu vecākiem) par velti piešķirtos apbūves gabalus, utt. Un ko lai mēs svinam ?!

Atbildēt

Sergio

07.05.2017. 14:55

"Es neesmu pārliecināts, vai tās idejas ir labas par vienotām vērtībām, tie ir tādi Ulmaņa laika sapņi. Es nesen braukāju pa Krievijas provinci un mani šokēja tie Ļeņina pieminekļi ikvienā pilsētā. Un tāda kādreiz bija arī Latvija. Rīgā galvenā iela bija Ņevska, tad Hitlera, tā bija Staļina, tad Ļeņina iela. Un tad, kad mēs ieguvām neatkarību, tā ir mūsu Brīvības iela. Te ir tā atšķirība. Mēs tajā virsotnē neliekam kādu figūru, Ņevski vai Staļinu, pilnīgi vienalga, mēs liekam Brīvību, tā ir mūsu augstākā vērtība. Un tā joprojām ir saglabājusies."
Viesturs Kairišs intervijā "Delfi" 6.05.2017.

Atbildēt

Latgales 100 gadu kongress - kam ta domāts?

07.05.2017. 12:31

»

Latvietis

Bet labāk ar alus kausu rokā, bet īsts, no sirds nekā galdautā satinies liekulis, kas klusi žūpo mājās


Šodien latgalieši ir apmēram 60-70 %, ja ne vairāk, visā Latvijā, asimilējušies un tur nekā slikta nav. Šodien dalīt Latviju latgaliešos un citos latviešos ir klajš separātisms un valsts šķelšana interfrontes un un čekistiskā dalījuma - latviešos un "krievvalodīgajos"- garā. To ierosināja savulaik PCTVL partija un mūsējie ekstrēmisti to paķēra kā labu ierosmi.

"Kongres", pirmkārt, kā iztrādās nebija kongress ar pagastu un novadu pārstāvniecību un tiesībām lemt;
Otrkārt - kongress nebija vērsts uz 100 gadu Trasūna darbības izpēti un Latvijas tautsaimniecības un cilvēkresursu attīstību, bet balamutēts uz ekstrēmisku Latvoijas šķelšanu, barošanu ar puskrieviska karoga ieviešanu Latgalei, ar ko novērst tautas attīstības problēmas, kā to parasti dara TB//LNNK, NA un SaSkaņa, katra sava paspāernē.

Šds "kongress" ir noraidāms kā nelikumīgs un nepamatots.

Te ir jāsaka vāds Valodu inspekcijai, kādēl netika tulkotas runas kongresā, kuras ap 50 % nesapratu, klausoties.

Kongress bija domats novērst Ltagales uzmanību no - materiālās, morālās un kultūras iznīcības, kur var dzirdēt tikai svežšu zemju radio un TV, kur Valsts prezidentu nosaucot -ka tas ir Lukašenko.

Sodīt kongresa organizatorus.

Atbildēt

Latvietis

07.05.2017. 09:41

»

>21.12

citreiz pie netīras lupatas vai vispār bez? Siļķe avīzē sīpols un vodka


Bet labāk ar alus kausu rokā, bet īsts, no sirds nekā galdautā satinies liekulis, kas klusi žūpo mājās...

Atbildēt

>21.12

07.05.2017. 07:40

citreiz pie netīras lupatas vai vispār bez? Siļķe avīzē sīpols un vodka?
Par to jau arī runājam, ka galdautam baltam jābūt katru dienu......un desai nesaubagotai.
Sporta fani nav gods, bet kauns, alkaši.

Atbildēt

Pipo

07.05.2017. 01:15

»

Juriks

Ķelnē 4000 Latvijas hokeja fanu "Dievs, svētī Latviju!" nodziedāja iespaidīgi: no sirds un bez pavadījuma! Lieks apliecinājums, ka Patriotisms ir sirdīs, nevis galdautos


Sirdi parasti galdautā netin,bet mūsu ausaiņiem,ko mēs te rakstām,ir pie pakaļas,godu un sirdsapziņu pazaudējuši tikdami pie siles.

Atbildēt

Lelles

06.05.2017. 21:51

4. maijs ir Otrā Latvijas okupācija, kad varu pārņēma vecie čekisti un komunisti, kas iznīcināja visu un tautu nevis izveda uz Sibīriju, bet gan varmācīgi izdzina no Latvijas. Tie baltie galdauti tiešām ir totāls stulbums un kuļturņiku gara nabadzības apliecinājums.

Atbildēt

Juriks

06.05.2017. 21:42

Ķelnē 4000 Latvijas hokeja fanu "Dievs, svētī Latviju!" nodziedāja iespaidīgi: no sirds un bez pavadījuma! Lieks apliecinājums, ka Patriotisms ir sirdīs, nevis galdautos!

Atbildēt

nju

06.05.2017. 21:21

a ko var ggribēt no srakanajiem mazpisāniešiem, bļembuku razdaču un haļavniju havčiku ar zakusku! tautai atmet tingeltangeli naberežnajā! labak būtu palikuši tajā vjiķebskas guberņijā!

Atbildēt

IR!

06.05.2017. 21:20

Ar saviļņojumu noskatījos, noklausījos, kā Ķelnē 4000 Latvijas līdzjutēji, ignorējot himnas īso variantu, nodziedāja "Dievs, svētī Latviju! Īsti patiesi! Kuram no viņiem vajadzīga "balto galdautu terapija"? NEVIENAM! Un beidziet māžoties ar"patriotisma" butaforisko aprobežotību!

Atbildēt

rukātājs

06.05.2017. 19:49

Da klāj kādu galdautu gribi, 4.maija brigadieri,caur nodokļiem, kontrolē situāciju, lai desas daudzums uz galda nepalielinās.)

Atbildēt

~60 cilvēku katru dienu

06.05.2017. 17:39

pieceļas no galda ar balto galdautu un uz visiem laikiem aizbrauc no baltā galdauta svētkiem. Ko mēs svinam?

Atbildēt

grasis

06.05.2017. 15:54

»

Sergio

Bet kas tad tās sēru dienas ieviesa, vai tik ne politikāņi, kuri 0,00..% no tautas pārstāvniecības nosaka toni šeit


Visur apakšā ir nauda. Un tad savējie pameklē idejiņu, rēķins par režisūru un tak kāds grasis atlec...

Atbildēt

Sergio

06.05.2017. 14:45

»

trr

cik tad mums ir to svētku!? vairāk sēru dienu nekā svētku, un vēl puse svētku rudenī, kad ārā slapjš un auksts. pavasarī 8.martu nevar svinēt jo tas ir komunistu izgudrojums, 1. maiju var svinēt, bet tikai tā drusciņ, lai nav pārāk sarkani, un tad nāk 4.maijs..parasti silta saulaina pavasara diena.....


Bet kas tad tās sēru dienas ieviesa, vai tik ne politikāņi, kuri 0,00..% no tautas pārstāvniecības nosaka toni šeit
jau trešo gadu desmitu? Es savas valsts svētkus svinu, galdauta krāsu pieskaņojot gadalaikam - te balts, te sarkans, te zaļš.. Vai tāpēc mazāk mīlu savu valsti?

Atbildēt

Vo

06.05.2017. 14:33

»

ne par to stāsts

Jā, jā, svinēsim Neatkarības un Brīvības svētkus ar baltiem galdautiem! Ne jau pret to iebilst Upenieks! Ja kāds īsprātis nav to sapratis, lai izlasa rakstu vēlreiz: tie nav Baltā galdauta svētki, tā ir Latvijas neatkarības deklarācijas atjaunošanas diena. Un tas ir galvenais!! Tā ir svēta diena. Šo...


Jā, pastāsti gan, kā tā neatkarības deklarācija de facto tajā 4. maijā ir atjaunota!Bariņš padomju funkcionāru nobalsoja par to, ka viņi vēlas Latvijā valdīt patstāvīgi, formāli atdaloties no Maskavas. Un viņi un viņu pēcnācēji tad arī Latvijā valda līdz šai dienai. Nekāda Latvijas neatkarība nav ne atgūta, ne atjaunota.

Atbildēt

Sergio

06.05.2017. 14:20

Paldies autoram par rakstu un domām, man patika. Tiem, kas komentāros izmēdās no abām pusēm, jāatceras - jebkuriem valstiskajiem svētkiem vai lielākam notikumam ir režisori, kas iestudē un priekšā pasaka tekstu un izdarības. Man arī baltais galdauts asociējas ar nozīmīgiem un tomēr lielākoties ģimeniskiem godiem - kāzām, bērēm, apaļām jubilejām, ne valsts svētkiem. Tad visi savācas ap galdu un tā mīļi....mietpilsoniski pačalo. Vai Latvijas valsts ir šāds mietpilsoņu kopojums? Ja lepnāks restorāns savus galdus servē zem balta galdauta, tad tikai, kā izrādās, dēļ higiēnas nosacījumiem. Vai to Latvijas grib - higiēniskus maksātspējīgos? M.Zālītei, cik zinu, kā šī saukļa priekšstāvei, tāpat kā bāreņu tautas saukļa pirmmātei, gribētos teikt, ka laikam jau ne viss notiek pie galda vai aizkulisēs vai laboratoriju kolbās. Ne visam ir nepieciešami saukļi, par kuriem samaksāts brangs skanošais.

Atbildēt

tikai bez šašlikiem un riepām, lūdzu

06.05.2017. 13:56

»

Jāņos

Jāņos būs sieriņu svētki


Būs, būs! Būs sieriņi un alus! Būs balti galdi un zaļas meijas! Būs ozolu vainagi un Jāņu zāļu pušķi. Būs līgo dziesmas! Un būs latvieši! Un būs ugunskuri! Un mošķi bēgs! Viss būs!

Atbildēt

pasaka

06.05.2017. 13:49

»

ne par to stāsts

Jā, jā, svinēsim Neatkarības un Brīvības svētkus ar baltiem galdautiem! Ne jau pret to iebilst Upenieks! Ja kāds īsprātis nav to sapratis, lai izlasa rakstu vēlreiz: tie nav Baltā galdauta svētki, tā ir Latvijas neatkarības deklarācijas atjaunošanas diena. Un tas ir galvenais!! Tā ir svēta diena. Šo...


Šī diena ir "svēta" padomju nomenklatūrai, kurai melna sirdsapziņa, tāpēc balti galdauti izraisa paniku. Balti galdauti 4.maijā pretstatā mēnešreižu krāsas orģijām pie falla 9.maijā. Jā, nav brīnums, ka gremloīdi iespringst. Ušakovs savējiem arī varētu saklāt baltus galdus, lai nav jāvārtās suņu piemīztajā zālienā. Būtu ar, kur rokas un netīro muti noslaucīt. Paskat, cik baltie galdauti izcēluši lielu netīrību. Redzams, kas ir kas.

Atbildēt

Jāņos

06.05.2017. 13:04

Jāņos būs sieriņu svētki...

Atbildēt

Normāla valsts

06.05.2017. 12:44

Triju Zvaigžņu ordenis - ir piešķirts "Bocmaņa alus" reklāmas galvenās lomas tēlotājam.

Atbildēt

Rokā ir!

06.05.2017. 10:52

»

Identifikāciju!

Būtu interesanti uzzināt , kas konkrēti šo ideju izauklēja un ieviesa ? Un kādu honorāru no visas simtgades 60 miljonu tāmes par šo scenāriju saņēma


Internetā rakstīts, ka šo absurdo ideju ieviesusi mūsu nabaga bareņu tautas teicēja Māra Zālīte.

Atbildēt

90%

06.05.2017. 10:51

90% paši zina, kā svinēt. Kādiem 0,1% vajag norādes par galdautiem, pārējie neliekas ne zinis... Un nav te dažam padumjam jefiņam ko borēt, ka jāklāj galdi, jānoslauka deguns un jānomazgā rokas!

Atbildēt

Forši teikts!

06.05.2017. 10:50

»

Vēl

Vēl būs daudzas izdomas nabadzības, kas mums dārgi maksās


Naglai uz galvas!!!

Atbildēt

Nabadzības absurds

06.05.2017. 10:48

Ko gan spēj izdomāt padomju nabadzības gados audzis šodienas rakstnieks, ministrs, deputāts. Viss grozās ap kuņģi un ķermeņa lejasdaļu. Šo pasākumu izdomājusi Mara Zālīte, kurai mana tauta ir nabaga "bāreņu tauta", bet ministre augusi nabadzībā, kad pēc cīsiņiem bija jāstāv garā rindā...Tāpēc šodien gribas pieēsties un rīkot svētkus nevis savai valstij un tautai, bet ...GALDAUTAM ...!?

Atbildēt

Otrā republika

06.05.2017. 10:26

Šašliks, 4 Maijs un Vai-Fajs.

Atbildēt

reptilis

06.05.2017. 09:56

»

Līdzjūtība

Nabaga Dieva dotais cilvēciņ, vai pats saproti, ko te sarakstīji? Ej čuči, mazais draudziņ


Es domāju,ka pats zinu,ko man darīt-gulēt...strādāt...izteikt savu viedokli....,bet Jums varbūt vajag kādu,kurš norāda. Bet ar ironijas saprašanu Jums ir pašvaki:((((....,bet nesatraucieties - tā ir daudziem...viņiem un Jums vajag tiešus norādījumus:))))

Atbildēt

trr

06.05.2017. 09:56

cik tad mums ir to svētku!? vairāk sēru dienu nekā svētku, un vēl puse svētku rudenī, kad ārā slapjš un auksts. pavasarī 8.martu nevar svinēt jo tas ir komunistu izgudrojums, 1. maiju var svinēt, bet tikai tā drusciņ, lai nav pārāk sarkani, un tad nāk 4.maijs..parasti silta saulaina pavasara diena..un kāpēc gan ne pie baltiem galdautiem!? Tas piešķir īpašu noskaņu šai dienai un tieši tradīcijas jau padara valsti stiprāku! Un nevajag ar pārspīlētu svētsvinīgu seju katru datumu un padarīt par "sēru" dienu! Kādam arī Ziemassvētku eglīte aizēno Jēzus dzimšanu. Vienam tradīcija čurāt liftā, citam svinēt pie balta galdauta!

Atbildēt

Vēl

06.05.2017. 09:12

Vēl būs daudzas izdomas nabadzības, kas mums dārgi maksās..

Atbildēt

reptilis

06.05.2017. 09:10

»

ne par to stāsts

Jā, jā, svinēsim Neatkarības un Brīvības svētkus ar baltiem galdautiem! Ne jau pret to iebilst Upenieks! Ja kāds īsprātis nav to sapratis, lai izlasa rakstu vēlreiz: tie nav Baltā galdauta svētki, tā ir Latvijas neatkarības deklarācijas atjaunošanas diena. Un tas ir galvenais!! Tā ir svēta diena. Šo...


Jūs ,laikam,gribat,lai cilvēki atcerētos par ""galēji labējām idejām""-neatkarību...savu valsti...robežām...nacionalitātēm...savu naudu...un citām ""galēji labējām lietām"".....,laikam ,esat Trampa un Lepēnas,un Brexit piekritējs ,un Tautu Draudzības...,un ES ienaidnieks....,un Maskavas propagandas nozombēts:)))))))))))))))))

Atbildēt

Sentiments

06.05.2017. 09:09

»

Spoks

4.maijs pareizi saucās Latvijas Neatkarības deklarācijas pasludināšanas diena. Šajā dienā neko neatjaunoja, bet tikai pasludīnāja vēlmi un apņemšanos to darīt. Mēs pēc deklarācijas pieņemšanas vēl gadu un četrus mēnešus dzīvojam pie vecās padomju sistēmas,ar daudzām izmaiņām uz neatkarības atjaunošanas...


Mums nav savas vēstures, ir tikai vēstures viltojumi. 1990. gada 4. maijā patiešām tikai pieņēma Neatkarības deklarāciju un pasludināja pārejas periodu, kas, ja ne notikumi Maskavā 1991.gada puča laikā, varēja arī nebeigties... Par Neatkarības atjaunošanas dienu var saukt TIKAI 1991. gada 21. augustu, kad pieņēma KONSTITUCIONĀLO likumu par valsts statusu. Un tad nevienam galdauti nebija prātā. Diemžēl, to debilismu, ko sludina vara, diezgan daudz aprobežotu (ar augstām izglītībām) ļautiņu pieņem un svēti tic...

Atbildēt

Pulksteņu Vaira

06.05.2017. 07:04

Baltie līķautu svētki man katru dienu, no nodokļu maksātāju kabatām, līdz nāve mūs šķirs.

Atbildēt

Spoks

05.05.2017. 21:54

4.maijs pareizi saucās Latvijas Neatkarības deklarācijas pasludināšanas diena. Šajā dienā neko neatjaunoja, bet tikai pasludīnāja vēlmi un apņemšanos to darīt. Mēs pēc deklarācijas pieņemšanas vēl gadu un četrus mēnešus dzīvojam pie vecās padomju sistēmas,ar daudzām izmaiņām uz neatkarības atjaunošanas pusi, bet neatkarību reāli katguvām tikai Augusta puča dienās.

Atbildēt

w

05.05.2017. 21:53

»

Tu, nolādētais

Tu , nolādētais "trollis" krievu kapeiku garā. Citu tu neko izdomāt neesi spējīgs, kā rakties pa saviem sūdiem. Labāk ej apmazgājies, lai caurām dienām neēģotos "brūna svītra" biksēs


..tad jau pamatīgi pierijies pie tiem korupcijas&zagļu inspirētajiem galdiem!Esi pie 60 000 000 dalīšanas vai tikai atkarīgs, zemāko plauktu sulainis?

Atbildēt

Lapas:    2   1   

Jūsu vārds:

Komentāra teksts:

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

10

Nekad tā nav bijis, un še tev – atkal! Prātojums par krievu ruleti banku sfērā

FotoPagājušajā nedēļā kārtējā banka slēdza durvis klientiem, lai pēc kāda laiciņa vērtu tās administratoriem, likvidatoriem, makulatūras savācējiem un citiem biznesa meža sanitāriem. Šoreiz vērotāju un komentētāju vidē izbrīna nebija nekāda, jo "PNB Bankas" (pirms tam "Norvik") liktenis tika apspriests tikai kategorijās "kad", nevis "vai tiešām". Pērn kādā diskusijā pat publiski piedāvāju derības par to, ka šis finanšu zombijs, kas jau pasen kluburēja izēstām iekšām, būs beigts vēl pirms 2018. gada auditētā pārskata apstiprināšanas. Ikurāt tā arī notika.
Lasīt visu...

18

Sāpīgs kniebiens VARAM "kreisajā rokā"

FotoVides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM) rosina valdību pieņemt pavisam loģisku lēmumu: uz pāris gadiem aizliegt pilsētām un novadiem izstrādāt dažviet jau iesāktos attīstības plānošanas dokumentus 2021.-2027. gadam. Pašvaldībniekiem, to padzirdot, ir spuras gaisā…
Lasīt visu...

21

Suverenitātes portrets pakta jubilejas sakarā

Foto2019.gada 23.augustā paiet 80 gadi kopš Vācijas un Padomju Savienības līguma noslēgšanas. Tas bija triviāls līgums par neuzbrukšanu. Līgumu parasti dēvē par Molotova-Ribentropa paktu. Līdz 1939.gada 23. augustam cilvēce pazina daudzus paktus, kā dēvē starptautiskos līgumus. Arī Latvijas Republika savas pastāvēšanas laikā ir bijusi līdzautore daudziem paktiem. Droši var teikt, ka neviens no tiem nekad nav ieguvis sabiedrības plašāku ievērību. Ne reti par paktiem sabiedrība netiek detalizēti informēta. Paktu producēšana ietilpst diplomātisko attiecību segmentā un ārlietu ministrijas rūpēs.
Lasīt visu...

21

Sabiedrībai jau tagad ir iespējams saņemt no iestādes informāciju par ielūgto personu sarakstiem uz valstiski nozīmīgiem notikumiem

FotoRakstam „Nodokļu maksātājiem nav jāzina, kādi cilvēki par nodokļu maksātāju naudu tiek uz sarīkojumiem, kas tiek finansēti no nodokļu maksātāju naudas” lūdzam pievienot Kultūras ministrijas (KM) viedokli, kas ir šāds – jau spēkā esošie normatīvie akti nosaka kārtību, kādā regulējams jautājums par ielūgumu izsniegšanu uz nozīmīgiem kultūras pasākumiem:
Lasīt visu...

21

Kā pārvarēt lielo masu mediju krīzi

FotoPašlaik ne tikai Latvijā, bet daudzās valstīs tiek celta trauksme par lielo masu mediju krīzi. Informācijas apmaiņa starp cilvēkiem pamazām pārceļas uz sociālo portālu vidi, un lielo masu mediju loma kļūst aizvien maznozīmīgāka. Risinājums - ieguldīt masu medijos aizvien lielākas finanses, manuprāt, neko nemainīs. Nauda vienkārši tiks sabērta tukšā mucā.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Augstskolas autonomijas anatomija: brīvā Latvijā brīva Universitāte

Latvijas kā nacionālas valsts ar parlamentāru valsts iekārtu pamatus veido Vilhelma fon Humbolta idejas par zinātnes un izglītības vienotību...

Foto

Akadēmiskās sabiedrības atbaidošās tirādes

2019.gada 17.augustā medijos bija lasāma informācija par t.s. akadēmiskās sabiedrības atklāto vēstuli premjerministram (vēstules tekstu publicēja šajā portālā). To parakstījuši augstskolu vadītāji,...

Foto

Nacionālās apvienības vēstule premjeram par Sabiedrības integrācijas fonda darbības turpināšanas lietderību

Nacionālās apvienības “Visu Latvijai!” – “Tēvzemei un Brīvībai/LNNK” (turpmāk – VL-TB/LNNK) frakcija jau vairākus gadus...

Foto

Akadēmiskā sabiedrība premjeram: atbalstot tiesiskās reformas, aicinām neiejaukties Latvijas Universitātē

Latvijas augstākās izglītības un zinātnes institūcijas, atbalstot Latvijas Valsts prezidenta Egila Levita izvirzīto stratēģisko mērķi – Latvijas...

Foto

Cilvēciskuma līkloči. 4. Atsacīšanās no cilvēka

Atsacīšanās no cilvēka un postcilvēka rašanās nav vienas dienas projekts, kā parasti saucam jaunas parādības bez vēsturiskajām saknēm. Vienas dienas...

Foto

Vispirms kvēls komunists vai VDK aģents, pēc tam aktīvs tautfrontietis un Saeimas deputāts

Šādu cilvēku Latvijā ir daudz, tikai par viņu okupācijas laika pagātni tiek klusēts....

Foto

Ģimenes medicīna laukos – papildspēkus gaidot, izdegusi un vientuļa

Pēdējā gada laikā arvien biežāk publiskā telpā dzirdam runas par akūtu mediķu trūkumu - te Stradiņos nav...

Foto

"Saskaņas" Nils nervozi pīpē Briselē: vara Rīgas domē slīd ārā no rokām

Rīgas mēra vēlēšanas ir izziņotas 19.augustā, un ir zināms, ka uz mēra amatu kandidē...

Foto

Cik ilgi līdz valsts apvērsumam Krievijā?

Pēdējās nedēļās masu medijus un sociālos tīklus pārpludina sirdi plosoši kadri no Maskavas, kuros redzams, kā maskās tērpti, bruņoti vīri...

Foto

Apspriežamie jautājumi

Biju nedaudz pārsteigts, kad saņēmu Saeimas ielūgumu piedalīties Baltijas ceļa gadadienai veltītā sarīkojumā. Patlaban celtniecības sezona rit pilnā sparā. Jābūt nopietnam iemeslam, lai ceļotu...

Foto

Preventīvais uzbrukums

Pēc tam, kad tapa zināms par Sergeja Skripaļa un viņa meitas noindēšanas mēģinājumiem, Amerikas Savienotās Valstis aizliedza ASV uzņēmumiem pārdot Krievijai jebkuras tehnoloģijas, kuras...

Foto

Sociālā revolūcija, visatļautības eskalācija un tās rezonanse

Kriminālā kapitālisma noziegumu brīvībā sods nedraud ne par ekonomiskajiem noziegumiem, ne par humanitātes noziegumiem.* Nesodamība stimulē visatļautību. Tas ir...

Foto

Muļķība

Jānis Miezītis grāmatā «Būt latvietim» jautā, vai muļķis var būt labs cilvēks, un pats atbild – nē. Muļķis neatšķir labu no slikta, derīgu no kaitīga,...

Foto

Ja mediji ir ceturtā vara, vai tiem nebūtu jāuzņemas arī vismaz ceturtā daļa atbildības?

Visi mēs esam dzirdējuši, cik ārkārtīgi nozīmīgu lomu demokrātiskā sabiedrībā ieņem mediji....

Foto

Valdības vasaras darbi

Parasti vasara ir atvaļinājumu laiks, kad visi atpūšas un priecājas par dzīvi. Atšķirībā no citiem gadiem šovasar politiķiem nesanāk īsti izbaudīt atvaļinājumu. Papildus...

Foto

„Izcilais LTV vadītājs” Belte septiņus mēnešus pēc atlaišanas nav bijis vajadzīgs nevienam darba devējam

Kad pagājušā gada beigās no amata tikai atlaists Latvijas Televīzijas vadītājs Ivars...

Foto

Vai patiesības sargsuns Eglītis no TV3 ir melnā PR stipendiāts?

Var jau būt, ka mūsu dienās kāds ir vēl tik naivs, ka tiešām tic – atsevišķi...

Foto

Cilvēciskuma līkloči. 3. Multikulturālisma un komunisma neiespējamība

Multikulturālismam un komunismam ir kopīgs liktenis – praktiskā neiespējamība. Ne multikulturālisms, ne komunisms nekad netiks praktiski realizēts. Abas koncepcijas...

Foto

Nākamgad aizliegs Zāļu tirgu?

Mīļie brāļi un māsas iekš Trimpus – šis mums var izrādīties nebūt ne tik retorisks jautājums. Paši zināt, kā tas ir: ēstgriba...

Foto

Manipulācijas

Emocijas ir loģikas ienaidnieks, emocijas liedz domāt loģiski un izdarīt saprātīgus secinājumus. Manipulācijas citam pret citu, vienai sabiedrības daļai ar citu sabiedrības daļu, viena uzņēmuma...

Foto

Pūļa gudrība, sabiedriskie mediji un valsts attīstība

2004. gada grāmatā “The Wisdom of Crowds” Džeimss Suroveckis (James Surowiecki) min virkni dažādu piemēru, kas rāda, ka sabiedrība kopumā...

Foto

Klusums Rīgas domē

Pēdējo nedēļu laikā maz dzirdams par iespējamām ārkārtas vēlēšanām Rīgas domē vai arī jauna mēra ievēlēšanu. Iespējams, Rīgas domē ievēlēto partiju deputāti ir devušies...

Foto

Vai Krišjānis Valdemārs un Krišjānis Barons latviešiem kā nācijai paredzēja 200 gadus?

To viņi rakstīja pirms 160 gadiem - 1859. gadā. Ņemot vērā šodienas valdības attieksmi...

Foto

Kas patiesībā notiek Latvijas Radio

Sabiedriskā medija žurnālistiem savā jomā jābūt vislabāk atalgotajiem valstī. Tas ir sapnis un mērķis, kuru jācenšas sasniegt un par kuru nekādu...