Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā
Foto

Izdomas nabadzība

Andris Upenieks
05.05.2017.
Komentāri (77)

Pievienot komentāru

Lapas:    2   1   Rādīt komentārus, sākot ar: pirmo | pēdējo

juris

31.12.2017. 11:54

»

Galda apkalpotāji!

Jau atkal jubileju svētām...


Nevis mieru līdzsvaro gars, bet miesu- elementāra loģika.
Dzeju katrs staipīt var- kā ādu uz liestes

Atbildēt

Pensionāre

08.05.2017. 13:49

»

Spoks

4.maijs pareizi saucās Latvijas Neatkarības deklarācijas pasludināšanas diena. Šajā dienā neko neatjaunoja, bet tikai pasludīnāja vēlmi un apņemšanos to darīt. Mēs pēc deklarācijas pieņemšanas vēl gadu un četrus mēnešus dzīvojam pie vecās padomju sistēmas,ar daudzām izmaiņām uz neatkarības atjaunošanas...


Taisnība gan, ka ne jau 4.maijs, bet gan 21.augusts patiesībā būtu jāsvin. Bet skumji ir cits,- tas, ka mūsu paaudze tiešām cerēja uz pozitīvām izmaiņām Latviešu TAUTAS dzīvē, bet sanāca gan kaut kā savādāk. Mūs "atbrīvoja" no mūsu ietaupījumiem bankā caur divām naudas reformām (rubļi - repšiki - lati), daudzus arī no darbavietām, no dzīvokļiem, kam pēkšņi uzradās kaut kādi "īpašnieki", mūs piespieda privatizēt par bargu naudu padomju laikā mums (vai mūsu vecākiem) par velti piešķirtos apbūves gabalus, utt. Un ko lai mēs svinam ?!

Atbildēt

Sergio

07.05.2017. 14:55

"Es neesmu pārliecināts, vai tās idejas ir labas par vienotām vērtībām, tie ir tādi Ulmaņa laika sapņi. Es nesen braukāju pa Krievijas provinci un mani šokēja tie Ļeņina pieminekļi ikvienā pilsētā. Un tāda kādreiz bija arī Latvija. Rīgā galvenā iela bija Ņevska, tad Hitlera, tā bija Staļina, tad Ļeņina iela. Un tad, kad mēs ieguvām neatkarību, tā ir mūsu Brīvības iela. Te ir tā atšķirība. Mēs tajā virsotnē neliekam kādu figūru, Ņevski vai Staļinu, pilnīgi vienalga, mēs liekam Brīvību, tā ir mūsu augstākā vērtība. Un tā joprojām ir saglabājusies."
Viesturs Kairišs intervijā "Delfi" 6.05.2017.

Atbildēt

Latgales 100 gadu kongress - kam ta domāts?

07.05.2017. 12:31

»

Latvietis

Bet labāk ar alus kausu rokā, bet īsts, no sirds nekā galdautā satinies liekulis, kas klusi žūpo mājās


Šodien latgalieši ir apmēram 60-70 %, ja ne vairāk, visā Latvijā, asimilējušies un tur nekā slikta nav. Šodien dalīt Latviju latgaliešos un citos latviešos ir klajš separātisms un valsts šķelšana interfrontes un un čekistiskā dalījuma - latviešos un "krievvalodīgajos"- garā. To ierosināja savulaik PCTVL partija un mūsējie ekstrēmisti to paķēra kā labu ierosmi.

"Kongres", pirmkārt, kā iztrādās nebija kongress ar pagastu un novadu pārstāvniecību un tiesībām lemt;
Otrkārt - kongress nebija vērsts uz 100 gadu Trasūna darbības izpēti un Latvijas tautsaimniecības un cilvēkresursu attīstību, bet balamutēts uz ekstrēmisku Latvoijas šķelšanu, barošanu ar puskrieviska karoga ieviešanu Latgalei, ar ko novērst tautas attīstības problēmas, kā to parasti dara TB//LNNK, NA un SaSkaņa, katra sava paspāernē.

Šds "kongress" ir noraidāms kā nelikumīgs un nepamatots.

Te ir jāsaka vāds Valodu inspekcijai, kādēl netika tulkotas runas kongresā, kuras ap 50 % nesapratu, klausoties.

Kongress bija domats novērst Ltagales uzmanību no - materiālās, morālās un kultūras iznīcības, kur var dzirdēt tikai svežšu zemju radio un TV, kur Valsts prezidentu nosaucot -ka tas ir Lukašenko.

Sodīt kongresa organizatorus.

Atbildēt

Latvietis

07.05.2017. 09:41

»

>21.12

citreiz pie netīras lupatas vai vispār bez? Siļķe avīzē sīpols un vodka


Bet labāk ar alus kausu rokā, bet īsts, no sirds nekā galdautā satinies liekulis, kas klusi žūpo mājās...

Atbildēt

>21.12

07.05.2017. 07:40

citreiz pie netīras lupatas vai vispār bez? Siļķe avīzē sīpols un vodka?
Par to jau arī runājam, ka galdautam baltam jābūt katru dienu......un desai nesaubagotai.
Sporta fani nav gods, bet kauns, alkaši.

Atbildēt

Pipo

07.05.2017. 01:15

»

Juriks

Ķelnē 4000 Latvijas hokeja fanu "Dievs, svētī Latviju!" nodziedāja iespaidīgi: no sirds un bez pavadījuma! Lieks apliecinājums, ka Patriotisms ir sirdīs, nevis galdautos


Sirdi parasti galdautā netin,bet mūsu ausaiņiem,ko mēs te rakstām,ir pie pakaļas,godu un sirdsapziņu pazaudējuši tikdami pie siles.

Atbildēt

Lelles

06.05.2017. 21:51

4. maijs ir Otrā Latvijas okupācija, kad varu pārņēma vecie čekisti un komunisti, kas iznīcināja visu un tautu nevis izveda uz Sibīriju, bet gan varmācīgi izdzina no Latvijas. Tie baltie galdauti tiešām ir totāls stulbums un kuļturņiku gara nabadzības apliecinājums.

Atbildēt

Juriks

06.05.2017. 21:42

Ķelnē 4000 Latvijas hokeja fanu "Dievs, svētī Latviju!" nodziedāja iespaidīgi: no sirds un bez pavadījuma! Lieks apliecinājums, ka Patriotisms ir sirdīs, nevis galdautos!

Atbildēt

nju

06.05.2017. 21:21

a ko var ggribēt no srakanajiem mazpisāniešiem, bļembuku razdaču un haļavniju havčiku ar zakusku! tautai atmet tingeltangeli naberežnajā! labak būtu palikuši tajā vjiķebskas guberņijā!

Atbildēt

IR!

06.05.2017. 21:20

Ar saviļņojumu noskatījos, noklausījos, kā Ķelnē 4000 Latvijas līdzjutēji, ignorējot himnas īso variantu, nodziedāja "Dievs, svētī Latviju! Īsti patiesi! Kuram no viņiem vajadzīga "balto galdautu terapija"? NEVIENAM! Un beidziet māžoties ar"patriotisma" butaforisko aprobežotību!

Atbildēt

rukātājs

06.05.2017. 19:49

Da klāj kādu galdautu gribi, 4.maija brigadieri,caur nodokļiem, kontrolē situāciju, lai desas daudzums uz galda nepalielinās.)

Atbildēt

~60 cilvēku katru dienu

06.05.2017. 17:39

pieceļas no galda ar balto galdautu un uz visiem laikiem aizbrauc no baltā galdauta svētkiem. Ko mēs svinam?

Atbildēt

grasis

06.05.2017. 15:54

»

Sergio

Bet kas tad tās sēru dienas ieviesa, vai tik ne politikāņi, kuri 0,00..% no tautas pārstāvniecības nosaka toni šeit


Visur apakšā ir nauda. Un tad savējie pameklē idejiņu, rēķins par režisūru un tak kāds grasis atlec...

Atbildēt

Sergio

06.05.2017. 14:45

»

trr

cik tad mums ir to svētku!? vairāk sēru dienu nekā svētku, un vēl puse svētku rudenī, kad ārā slapjš un auksts. pavasarī 8.martu nevar svinēt jo tas ir komunistu izgudrojums, 1. maiju var svinēt, bet tikai tā drusciņ, lai nav pārāk sarkani, un tad nāk 4.maijs..parasti silta saulaina pavasara diena.....


Bet kas tad tās sēru dienas ieviesa, vai tik ne politikāņi, kuri 0,00..% no tautas pārstāvniecības nosaka toni šeit
jau trešo gadu desmitu? Es savas valsts svētkus svinu, galdauta krāsu pieskaņojot gadalaikam - te balts, te sarkans, te zaļš.. Vai tāpēc mazāk mīlu savu valsti?

Atbildēt

Vo

06.05.2017. 14:33

»

ne par to stāsts

Jā, jā, svinēsim Neatkarības un Brīvības svētkus ar baltiem galdautiem! Ne jau pret to iebilst Upenieks! Ja kāds īsprātis nav to sapratis, lai izlasa rakstu vēlreiz: tie nav Baltā galdauta svētki, tā ir Latvijas neatkarības deklarācijas atjaunošanas diena. Un tas ir galvenais!! Tā ir svēta diena. Šo...


Jā, pastāsti gan, kā tā neatkarības deklarācija de facto tajā 4. maijā ir atjaunota!Bariņš padomju funkcionāru nobalsoja par to, ka viņi vēlas Latvijā valdīt patstāvīgi, formāli atdaloties no Maskavas. Un viņi un viņu pēcnācēji tad arī Latvijā valda līdz šai dienai. Nekāda Latvijas neatkarība nav ne atgūta, ne atjaunota.

Atbildēt

Sergio

06.05.2017. 14:20

Paldies autoram par rakstu un domām, man patika. Tiem, kas komentāros izmēdās no abām pusēm, jāatceras - jebkuriem valstiskajiem svētkiem vai lielākam notikumam ir režisori, kas iestudē un priekšā pasaka tekstu un izdarības. Man arī baltais galdauts asociējas ar nozīmīgiem un tomēr lielākoties ģimeniskiem godiem - kāzām, bērēm, apaļām jubilejām, ne valsts svētkiem. Tad visi savācas ap galdu un tā mīļi....mietpilsoniski pačalo. Vai Latvijas valsts ir šāds mietpilsoņu kopojums? Ja lepnāks restorāns savus galdus servē zem balta galdauta, tad tikai, kā izrādās, dēļ higiēnas nosacījumiem. Vai to Latvijas grib - higiēniskus maksātspējīgos? M.Zālītei, cik zinu, kā šī saukļa priekšstāvei, tāpat kā bāreņu tautas saukļa pirmmātei, gribētos teikt, ka laikam jau ne viss notiek pie galda vai aizkulisēs vai laboratoriju kolbās. Ne visam ir nepieciešami saukļi, par kuriem samaksāts brangs skanošais.

Atbildēt

tikai bez šašlikiem un riepām, lūdzu

06.05.2017. 13:56

»

Jāņos

Jāņos būs sieriņu svētki


Būs, būs! Būs sieriņi un alus! Būs balti galdi un zaļas meijas! Būs ozolu vainagi un Jāņu zāļu pušķi. Būs līgo dziesmas! Un būs latvieši! Un būs ugunskuri! Un mošķi bēgs! Viss būs!

Atbildēt

pasaka

06.05.2017. 13:49

»

ne par to stāsts

Jā, jā, svinēsim Neatkarības un Brīvības svētkus ar baltiem galdautiem! Ne jau pret to iebilst Upenieks! Ja kāds īsprātis nav to sapratis, lai izlasa rakstu vēlreiz: tie nav Baltā galdauta svētki, tā ir Latvijas neatkarības deklarācijas atjaunošanas diena. Un tas ir galvenais!! Tā ir svēta diena. Šo...


Šī diena ir "svēta" padomju nomenklatūrai, kurai melna sirdsapziņa, tāpēc balti galdauti izraisa paniku. Balti galdauti 4.maijā pretstatā mēnešreižu krāsas orģijām pie falla 9.maijā. Jā, nav brīnums, ka gremloīdi iespringst. Ušakovs savējiem arī varētu saklāt baltus galdus, lai nav jāvārtās suņu piemīztajā zālienā. Būtu ar, kur rokas un netīro muti noslaucīt. Paskat, cik baltie galdauti izcēluši lielu netīrību. Redzams, kas ir kas.

Atbildēt

Jāņos

06.05.2017. 13:04

Jāņos būs sieriņu svētki...

Atbildēt

Normāla valsts

06.05.2017. 12:44

Triju Zvaigžņu ordenis - ir piešķirts "Bocmaņa alus" reklāmas galvenās lomas tēlotājam.

Atbildēt

Rokā ir!

06.05.2017. 10:52

»

Identifikāciju!

Būtu interesanti uzzināt , kas konkrēti šo ideju izauklēja un ieviesa ? Un kādu honorāru no visas simtgades 60 miljonu tāmes par šo scenāriju saņēma


Internetā rakstīts, ka šo absurdo ideju ieviesusi mūsu nabaga bareņu tautas teicēja Māra Zālīte.

Atbildēt

90%

06.05.2017. 10:51

90% paši zina, kā svinēt. Kādiem 0,1% vajag norādes par galdautiem, pārējie neliekas ne zinis... Un nav te dažam padumjam jefiņam ko borēt, ka jāklāj galdi, jānoslauka deguns un jānomazgā rokas!

Atbildēt

Forši teikts!

06.05.2017. 10:50

»

Vēl

Vēl būs daudzas izdomas nabadzības, kas mums dārgi maksās


Naglai uz galvas!!!

Atbildēt

Nabadzības absurds

06.05.2017. 10:48

Ko gan spēj izdomāt padomju nabadzības gados audzis šodienas rakstnieks, ministrs, deputāts. Viss grozās ap kuņģi un ķermeņa lejasdaļu. Šo pasākumu izdomājusi Mara Zālīte, kurai mana tauta ir nabaga "bāreņu tauta", bet ministre augusi nabadzībā, kad pēc cīsiņiem bija jāstāv garā rindā...Tāpēc šodien gribas pieēsties un rīkot svētkus nevis savai valstij un tautai, bet ...GALDAUTAM ...!?

Atbildēt

Otrā republika

06.05.2017. 10:26

Šašliks, 4 Maijs un Vai-Fajs.

Atbildēt

reptilis

06.05.2017. 09:56

»

Līdzjūtība

Nabaga Dieva dotais cilvēciņ, vai pats saproti, ko te sarakstīji? Ej čuči, mazais draudziņ


Es domāju,ka pats zinu,ko man darīt-gulēt...strādāt...izteikt savu viedokli....,bet Jums varbūt vajag kādu,kurš norāda. Bet ar ironijas saprašanu Jums ir pašvaki:((((....,bet nesatraucieties - tā ir daudziem...viņiem un Jums vajag tiešus norādījumus:))))

Atbildēt

trr

06.05.2017. 09:56

cik tad mums ir to svētku!? vairāk sēru dienu nekā svētku, un vēl puse svētku rudenī, kad ārā slapjš un auksts. pavasarī 8.martu nevar svinēt jo tas ir komunistu izgudrojums, 1. maiju var svinēt, bet tikai tā drusciņ, lai nav pārāk sarkani, un tad nāk 4.maijs..parasti silta saulaina pavasara diena..un kāpēc gan ne pie baltiem galdautiem!? Tas piešķir īpašu noskaņu šai dienai un tieši tradīcijas jau padara valsti stiprāku! Un nevajag ar pārspīlētu svētsvinīgu seju katru datumu un padarīt par "sēru" dienu! Kādam arī Ziemassvētku eglīte aizēno Jēzus dzimšanu. Vienam tradīcija čurāt liftā, citam svinēt pie balta galdauta!

Atbildēt

Vēl

06.05.2017. 09:12

Vēl būs daudzas izdomas nabadzības, kas mums dārgi maksās..

Atbildēt

reptilis

06.05.2017. 09:10

»

ne par to stāsts

Jā, jā, svinēsim Neatkarības un Brīvības svētkus ar baltiem galdautiem! Ne jau pret to iebilst Upenieks! Ja kāds īsprātis nav to sapratis, lai izlasa rakstu vēlreiz: tie nav Baltā galdauta svētki, tā ir Latvijas neatkarības deklarācijas atjaunošanas diena. Un tas ir galvenais!! Tā ir svēta diena. Šo...


Jūs ,laikam,gribat,lai cilvēki atcerētos par ""galēji labējām idejām""-neatkarību...savu valsti...robežām...nacionalitātēm...savu naudu...un citām ""galēji labējām lietām"".....,laikam ,esat Trampa un Lepēnas,un Brexit piekritējs ,un Tautu Draudzības...,un ES ienaidnieks....,un Maskavas propagandas nozombēts:)))))))))))))))))

Atbildēt

Sentiments

06.05.2017. 09:09

»

Spoks

4.maijs pareizi saucās Latvijas Neatkarības deklarācijas pasludināšanas diena. Šajā dienā neko neatjaunoja, bet tikai pasludīnāja vēlmi un apņemšanos to darīt. Mēs pēc deklarācijas pieņemšanas vēl gadu un četrus mēnešus dzīvojam pie vecās padomju sistēmas,ar daudzām izmaiņām uz neatkarības atjaunošanas...


Mums nav savas vēstures, ir tikai vēstures viltojumi. 1990. gada 4. maijā patiešām tikai pieņēma Neatkarības deklarāciju un pasludināja pārejas periodu, kas, ja ne notikumi Maskavā 1991.gada puča laikā, varēja arī nebeigties... Par Neatkarības atjaunošanas dienu var saukt TIKAI 1991. gada 21. augustu, kad pieņēma KONSTITUCIONĀLO likumu par valsts statusu. Un tad nevienam galdauti nebija prātā. Diemžēl, to debilismu, ko sludina vara, diezgan daudz aprobežotu (ar augstām izglītībām) ļautiņu pieņem un svēti tic...

Atbildēt

Pulksteņu Vaira

06.05.2017. 07:04

Baltie līķautu svētki man katru dienu, no nodokļu maksātāju kabatām, līdz nāve mūs šķirs.

Atbildēt

Spoks

05.05.2017. 21:54

4.maijs pareizi saucās Latvijas Neatkarības deklarācijas pasludināšanas diena. Šajā dienā neko neatjaunoja, bet tikai pasludīnāja vēlmi un apņemšanos to darīt. Mēs pēc deklarācijas pieņemšanas vēl gadu un četrus mēnešus dzīvojam pie vecās padomju sistēmas,ar daudzām izmaiņām uz neatkarības atjaunošanas pusi, bet neatkarību reāli katguvām tikai Augusta puča dienās.

Atbildēt

w

05.05.2017. 21:53

»

Tu, nolādētais

Tu , nolādētais "trollis" krievu kapeiku garā. Citu tu neko izdomāt neesi spējīgs, kā rakties pa saviem sūdiem. Labāk ej apmazgājies, lai caurām dienām neēģotos "brūna svītra" biksēs


..tad jau pamatīgi pierijies pie tiem korupcijas&zagļu inspirētajiem galdiem!Esi pie 60 000 000 dalīšanas vai tikai atkarīgs, zemāko plauktu sulainis?

Atbildēt

Lapas:    2   1   

Jūsu vārds:

Komentāra teksts:

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Kņada

FotoKatrs no mums kaut reizi ir mēģinājis sākt jaunu un skaistu dzīvi. Dažam pietika ar vienu mēģinājumu, cits to darīja vairākkārt, bet vēl kāds to dara, tas ir, mēģina nepārtraukti.
Lasīt visu...

8

Aicinām Baltkrievijas Valsts prezidentu nekavējoties darīt visu ko tādu, ko viņš noteikti nedarīs

FotoMēs, Lietuvas, Polijas, Latvijas un Igaunijas prezidenti kā Baltkrievijas kaimiņi un kā NATO un ES dalībvalstis vēlamies, lai Baltkrievija būtu stabila, demokrātiska, neatkarīga un pārtikusi valsts. Tādēļ mēs aicinām Baltkrievijas Valsts prezidentu:
Lasīt visu...

21

Provinces pensionāra vēstule pakaļpalicējiem Rīgā

FotoMierīga varas maiņa, bez skandāla un klopes, saskaņā ar brīvu vēlēšanu rezultātiem jau izsenis tiek dēvēta par demokrātijas svētkiem. Šāds prieka brīdis gaida rīdziniekus jau pēc dažām nedēļām. Par Rīgas iepriekšējās politstruktūras sabrukumu vairs nešaubās neviens, un tagad vēlētāju rokās būs sastutēt jaunu. Ne nu gluži pašiem, bet caur vēlētiem priekšstāvjiem.
Lasīt visu...

21

Kam ir izdevīgi popularizēt tautu izšķīšanu "kausējamā katlā"

FotoTautas brīvība ir atkarīga no nacionālās identitātes spēka. Identitāte ir vērtību sistēma. No vērtībām izriet griba un rīcība - nepakļauties apspiestībai, cīnīties, upurēties.
Lasīt visu...

15

Aizbraukt uz vietu ar skaistu skatu un izslāpušām acīm divatā skatīties uz klienta alkohola pudeli...

FotoPēc Ceļu satiksmes drošības direkcijas (CSDD) statistikas 2019. gadā vadītāji alkohola reibumā izraisīja 173 ceļu satiksmes negadījumus (CSNg) ar cietušajiem, 14 CSNg ar bojā gājušajiem un 232 CSNg ar ievainotajiem. Pēc Eiropas Komisijas statistikas 2018. gadā Latvija pēc ceļu satiksmes negadījumos bojā gājušo skaita bija trešā valsts ES pēc Rumānijas un Bulgārijas.
Lasīt visu...

3

Lai novērstu uzmanību no izgāšanās ar kadastrālajām vērtībām, esam uzmeistarojuši slepenu projektu par jaunu tiesiskuma darba grupu

FotoPiektdien, 7. augustā, Tieslietu ministrija ir iesniegusi izskatīšanai Ministru kabineta sēdē ziņojuma projektu, kas paredz izveidot darba grupu ar valsts tiesisko drošību saistīto problēmjautājumu risināšanai.
Lasīt visu...

18

Neuzskatām par iespējamu piedalīties priekšvēlēšanu aģitācijas pasākumos, kas tiek organizēti svešā valodā

FotoEsam aicināti piedalīties priekšvēlēšanu aģitācijas raidījumos, ko organizē Latvijas sabiedriskie mediji, kas cita starpā iekļauj arī raidījumus, kas notiek svešvalodā, konkrēti - krieviski.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Izliksimies, ka esam norūpējušies: valsts prezidenta Egila Levita paziņojums par vēlēšanām Baltkrievijā

Latvija kā Baltkrievijas kaimiņvalsts pilnībā atbalsta baltkrievu tautas dziļo vēlmi dzīvot savā neatkarīgā, brīvā,...

Foto

Par dzīves mērķiem un jēgu

Kas mēs esam? Kāds ir mūsu dzīves mērķis? Kāda ir jēga cilvēces pastāvēšanai? Atbilstoši savām zināšanām un prāta spējām mēs meklējam...

Foto

Pamēģiniet mums noticēt, ka vislielākajā luterāņu draudzē viss ir gandrīz kārtībā

Rīgas Lutera draudze kategoriski noraida medijos izskanējušās interpretācijas par draudzes ilggadējo mācītāju Kaspara Simanoviča...

Foto

Par ko balsot vēlēšanās?

Vatikāna II koncils par katoļu aktīvu līdzdalību politiskajā un sabiedriskajā dzīvē uzsver, ka "visiem pilsoņiem ir jāatceras savas tiesības un reizē pienākums...

Foto

Neizvērtēta un nepamatota kadastrālo vērtību aprēķināšanas reforma ir kaitniecība

Latvijas Patērētāju interešu aizstāvības asociācija uzskata, ka globālās krīzes apstākļos (Covid pandēmijas laikā) finansiāli tiek ietekmēts ikviens...

Foto

Ceram, ka valdība un koalīcija pieņems pareizo lēmumu un atdos mums visu, ko pieprasām

Esam gandarīti par to, ka Amerikas Savienoto Valstu valdība joprojām pievērš uzmanību...

Foto

Kadastrālās vērtības ir “jāiesaldē”

Latvijas nekustamo īpašumu darījumu asociācija LANĪDA aicina “iesaldēt” šā brīža kadastrālās vērtības, lai novērstu negatīvās sekas, kas prognozēto kadastrālo vērtību pieņemšanas gadījumā...

Foto

Pa iznīcības ceļu…

Kāds gudrais reiz uzdevis jautājumu: „Viens mats — vai tas ir daudz, vai maz?” Un pēc tam pats atbildējis: „Ja uz galvas, tad...

Foto

Dabas aizsardzības pārvaldes reforma: ieguvumus nesaskatām, zaudējumi acīmredzami

Vides konsultatīvā padome (VKP), kas apvieno divdesmit nozīmīgākās nevalstiskās vides organizācijas Latvijā, iebilst pret VARAM virzīto Dabas aizsardzības...

Foto

Striķim pietiek, ēšanai nepietiek: Latvijā diemžēl parasti praktizē lāpīšanu ar ielāpiem, kas mazāki par caurumu

Pārsvarā Latvijas sabiedrība ir vai tiek grūsta procentu gūstā. Ja ienākumi...

Foto

Izstrādātie tiešmaksājumu nosacījumi vairāk līdzinās "naudas apgūšanai"

Publiskajā telpā izskanējušie tiešmaksājumu aprēķini nav korekti, tiešmaksājumu sadaļā visvairāk cietīs mazie un vidējie lauksaimnieki, turklāt Zemkopības ministrijas (ZM)...

Foto

Ko lai dara, ja man gribas sev paturēt pusi no grāmatu vākos ielikto apķēzošo sacerējumu pārdošanas cenas?

Jau labu laiku lauzu galvu par grāmatu vākos ielikto...

Foto

Pakļautās Latvijas priekšniekdiletanti infekciozos laikos

Pirms ir sākta ordeņu dalīšana "Par uzvaru pār Covid-19", ir vērts ar vēsu prātu novērtēt pakļautās Latvijas iestāžu un personāliju darbību...

Foto

Kā mēs tērēsim daudzās naudas

Vairāk nekā 10 miljardi eiro jeb gandrīz viens Latvijas gada budžets – tik daudz Eiropas naudas mums līdz 2027. gadam paredz...

Foto

Es apliecinu savu interesi iesaistīties dialogā ar likumdevēju Saeimas organizētā konferencē vai seminārā - tas mums noteikti dos daudz laba

Daru zināmu, ka 2020. gada 2....

Foto

Esam izlēmuši koncentrēties uz ražošanu Latvijā – un tam ir savi iemesli

Šobrīd ir pienācis laiks, kad AS „Agrolats Holding” grupa, kurā ietilpst arī tādi pazīstami...

Foto

Liel un jaun koncertzāl, pa kuras celšn jūs tur kašķe, taisn pirms gad tik atklāt uz Lielo laukum iekš Ventspil

Mēs, kas dzīvo iekš sav ķizgal...

Foto

Nav atbalstāms MK rīkojuma nosacījums par Pasaules tirdzniecības centra ēkas demontāžu

Latvijas Arhitektu savienības (LAS) Padomes locekļi, apspriežot Ministru kabineta rīkojumu Nr. 341 no 18.06.2020. par...

Foto

Eiropas Komisija vērtēs Latvijas ārkārtas stāvokļa atbilstību cilvēktiesībām

Šā gada pavasaris ar Covid 19 un no tā izrietošajām sekām izsita no līdzsvara daudzus. Tiek lauzti šķēpi,...

Foto

Vadzis

Kā saprast teicienu un pat apgalvojumu – «Kad vadzis ir pilns, tas lūzt»? Vai tā, ka ir nepieciešamas pārmaiņas, ka/ja turpmāk neizdosies noturēt paklausībā, ka...

Foto

Tagad mums ir slikti ceļi, bet daudz ierēdņu, kuri balso par to, lai nekas nemainītos

Divas lietas. Arī it kā nesaistītas, bet par to pašu. Attīstības Par kabatas...

Foto

Meklējam viedu taktiku ēnu ekonomikas līmeņa mazināšanai

Pagājušais – 2019. gads iestādei bija nopietns pagrieziena punkts, kad tika izstrādāta jauna Valsts ieņēmumu dienesta (VID) attīstības stratēģija...

Foto

Sauksim visas lietas īstajos vārdos

Kas katram no jums ir tas mīļākais un dārgākais? Protams, vispirms tā ir paša personīgā āda. Pēc tam bērni, sieva, ģimene....

Foto

Kremļa vēstniecība nāk palīgā: noderīgie idioti cieš zaudējumus „Piebaltijas” infokara frontē

Latvija ir uzsākusi sparīgu cīņu pret  Kremļa izplatīto dezinformāciju. Par drošību un  veselīgu mediju vidi atbildīgās...

Foto

Kam ir izdevīga ārkārtas situācija, jeb kā tiek radītas dzīres mēra laikā?

Saeimas pēdējā ārkārtas sēdē 9. jūlijā, tika izskatīti pieprasījumi par konkrētiem faktiem saistībā ar...

Foto

Mēs dzīvojam melu sistēmā

Es Jums pastāstīšu, kā veido melu ziņas. Melu sistēmu. Tikai ar dažiem piemēriem. Kaut to ir daudz....

Foto

Pareizu ceļu ejam, biedri Svece

Atbalsta vēstule pasaules progresa vēsmu nesējiem, nenogurdināmiem cīnītājiem pret verdzības laiku mantojumu, rasismu un citiem -ismiem....

Foto

Par ko Covid piemaksas Ieslodzījuma vietu pārvaldē?

Izlasīju internetā: "Fiskālās disciplīnas padome: valsts atbalsts Covid-19 pēckrīzes pasākumiem lielākoties ticis valsts sektoram un uzņēmumiem.”...

Foto

Vai Ļeņina ielā 59 (blakus Stūra mājai) dzīvoja čekisti?

Es te veicu nelielu izpēti. Iepriekš publicēju aicinājumu atsaukties zinošus cilvēkus, kas varētu paskaidrot, vai Ļeņina ielā...

Foto

Pēdējais laiks mēģināt iegūt politisko kapitālu no prettiesiskā nekustamā īpašuma nodokļa tēmas

Līdzšinējā nekustamā īpašuma nodokļa (NĪN) piemērošanas kārtība ir jāreformē, un jāievieš neapliekamais minimums primārajam...

Foto

Dievapziņa - strīdēties vai mēģināt saprast?

Katram no mums ir sava patiesība jeb pasaules uzskats, ko esam izveidojuši no lasītā, redzētā, dzirdētā, skolā iemācītā un pašu...

Foto

Uz politiskā feļetona tiesībām: pašpasludinātā virsvadoņa dekrēti par Teikas apkaimi

Es, Viedais Manels, turot roku uz Latvju nerātnajām dainām, pasludinu sevi par Teikas virsvadoni un zvēru...

Foto

Tālmācību nepieņemamības pamatojums

Tālmācību (attālinātās “online” izglītības) nepieņemamības pamatojums jeb krievu neoliberālis prognozē klātienes izglītības elitarizāciju un apgalvo, ka līderiem nav jābūt pārāk daudz un tāpēc...

Foto

Nekustamā īpašuma astrālās vērtēšanas līkloči

Šobrīd Latvijā nekustamo īpašumu kadastrāli vērtē atsevišķi – ēkas/būves un zemi, kas ir pretrunā ar pasaulē pārsvarā pieņemto praksi un Latvijas...

Foto

Latvijas Nacionālā bibliotēka aicina Valsts prezidentu kļūt par pirmās latviski izdotās grāmatas piecsimtgades notikumu patronu

Valsts prezidents Egils Levits ar dzīvesbiedri Andru Leviti šodien apmeklēja Latvijas...

Foto

Ja ir TĀDS “tautu tēvs”, tad labāk tautai dzīvot kā bārenei

Pasaulē ir un ir bijuši vairāki “tautas tēvi”. Tiesa, šāda iezīme ir tikai totalitārajiem režīmiem....

Foto

Pārdomas pēc grāmatas "Viltvārdis" izlasīšanas

Vispār jau cilvēcīgi Levitu var saprast, nedaudz pat izjūtu līdzjūtību. Kādas dzimtas piedzīvotās epizodes, iespējams, gadu gaitā radu daudzreiz pārstāstītas un...

Foto

Ko gada laikā paveicis nācijas tēvs un visas tautas prezidents

Valsts prezidenta Egila Levita prezidentūras pirmā gada (2019. gada 8. jūlijs–2020. gada 6. jūlijs) kopsavilkums....

Foto

VID pieeja veicina to, ka uzņēmējs ir gatavs pat atsaukties noziedznieku aicinājumiem sadarboties

Valsts ieņēmumu dienestam (VID) ir būtiska loma valsts budžeta ieņēmumu veidošanā. Tomēr visbūtiskākā...

Foto

Toreiz un tagad jeb Mīti un patiesība par dzīvi Latvijā padomju laikā

Vien reta tēma tiek apspriesta tik emocionāli, bet bieži vien – pat agresīvi, kā...

Foto

Totalitāro žurku cīņa par varu: kurš kuru iznerros

Pašsaprotams, ka sabiedrotos (draugus) aicina ciemos kā ikdienā, tā arī svētku dienās. Īpaši jau svētku dienās. Nav šaubu,...

Foto

Ja tas, ko raksta grāmatā „Viltvārdis”, ir taisnība, tad Nācijas tēvam ir jāatkāpjas

1. Ja viss tas, ko grāmatā Viltvārdis, raksta Lato Lapsa, ir taisnība, tad Nācijas...

Foto

Ko apliecina pieminekļa zīme

Mantojums ir visapkārt, tas, paaudžu paaudzēm uzkrāts, veido mūsu šodienu – kā fons un vērtību radītājs. Tas, ko redzam, paliek mūsos, tāpēc...

Foto

Tagad es piesaku valsts digitalizācijas reformu

Ministru kabinetā (MK) apstiprināts Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) sagatavotais informatīvais ziņojumus "Par valsts pārvaldes informācijas sistēmu arhitektūras...

Foto

Manas pārdomas par Latvijas himnu

Mūsu valsts himnā centrālais jēdziens ir Latvija. Toreiz, kad himna radās, priekšstats par Latviju bija jauns. Latvija kā vienota zeme –...