Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā
VDK kartotēka

Pievienot komentāru

Lapas:    1   Rādīt komentārus, sākot ar: pirmo | pēdējo

Zeze

25.01.2019. 04:40

No komentāriem redzams, ka masu izglītība jau ir padarījusi savu melno darbu.

Atbildēt

U.U.

22.01.2019. 10:05

Latviešu taukmīļu sadzemdētajai "6.oktobra paaudzei" vajadzētu dibināt jaunu mācību iestādi - "Postcilvēku perversiju postakadēmiju". Nupat (22.I) "delfos" ir kārtējais perversais murgojums priekš latviešu tautas. Tā autors ir docents - latviešu jaunatnes skolotājs no "stradiņiem", kur vispār ir liels bars šarlatānu ar Sedlenieku priekšgalā. Tātad vajag nodalīties no "stradiņiem" un veidot jaunu, un tautai vajadzīgu postakadēmiju.

Atbildēt

CD

19.01.2019. 16:24

Žīds nav tautība , tā ir profesija . Mūsu trīs A ,piemēram, ir izcili žīdi .Un šodien tādu ir savairojies ... leģions .

Atbildēt

Edge

19.01.2019. 16:07

"Taču masu izglītības patieso funkciju atklāti neatzina pat sociālismā."
Par masu izglītības OBJEKTĪVO funkciju tieši un atklāti runāja izcilais sociālisma teorētiķis un reālpolitiķis V.I.Ļeņins 1921.g. Ikvienam patiesības meklētājam noder pārlasīt V.I.Ļeņina "Jaunā ekonomiskā politika un politapgaismotāju uzdevumi / НОВАЯ ЭКОНОМИЧЕСКАЯ ПОЛИТИКА И ЗАДАЧИ ПОЛИТПРОСВЕТОВ - vismaz sadaļu Pats lielākais brīnums / САМОЕ БОЛЬШОЕ ЧУДО

Atbildēt

VD

19.01.2019. 15:51

AP raksta varbūt pārāk gari, varētu īsāk, konkrētāk. Bet tur var atrast arī īsas un konkrētas atziņas, kā piem
"Priekšplānā ir trīs šausmīgas stulbības: 1) izturēšanās pret izglītību kā pakalpojumu sfēru; 2) izturēšanās pret izglītību kā tirgus sastāvdaļu un tāpēc pieļaujot izglītību kā biznesu; 3) neprasme pret zinātni izturēties kā pret izglītības sistēmas lokomotīvi.
…Taču Latvijā ir vēl viena nelaime – skolotāja profesijas nihilisms....
"

Atbildēt

Paškritika

19.01.2019. 15:49

Un šī Ostrovska aprakstītā autobiogrāfiskā epizode laikam ir latviešus nomelnojošs padomju propagandas produkts vai arī šo "noziegumu" pret brālīgo ukraiņu "tautu" paveica arī žīdi:

"Pamaisīja ar karoti katliņā, lūpas izstiepis, pagaršoja no karotes leju un turpināja: „ Bet gadās dažkārt arī suņa nāve. Nelaba nāve, bez goda. Kad mēs kāvāmies pie Izjaslavļas—ir tāda vecu laiku pilsēta, vēl kņazu laika celta. Pie Goriņas upes. Tur vēl ir poļu baznīca, tikpat kā cietoksnis, ne klātu tikt. Nu tad, redz, tur mēs iesprukām. Ķēdē virzāmies pa ieliņām. Labo flangu mums sargāja latvieši. Izskrienam mēs, tātad, uz šosejas, skatāmies, viena dārza malā trīs zirgi pie žoga pieslieti, apsegloti.

Nu, mēs, protama lieta, domājam: sak, poļu neliešus nogrābsim. Cilvēku desmit saklupām pagalmā. Pašā priekšā ar milzīgu mauzeri rokā triecas viņu—latviešu rotas komandieris.

Aizkļuvām līdz mājai, durvis vaļā. Mēs iekšā. Domājam — poļi, bet iznāca otrādi. Pašu patruļa darās. Agrāk par mums tur iedzinusies.

Redzam, notiek pagalam nelabas lietas. Skaidri redzams, sievišķim mācas virsū. Dzīvoja tur tāds poļu oficierelis. Nu, viņi, sacīt, šā sievu stiepuši gar zemi. Kā latvietis to visu ieraudzīja, tā nez ko savā mēlē uzkliedza. Sagrāba tos trīs un vilceniski izvilka sētsvidū. Mēs, krievi, tur bijām tikai divi, visi pārējie latvieši. Komandieri sauca par Briedi. Lai ar es no viņu valodas nenieka nesaprotu, tak redzu — skaidra lieta, liks pie sienas. Stingra tauta tie latvieši, krama gājuma. Aizstiepa viņi šos pie mūra staļļa. Pagalam ir, domāju, nolaidīs no kājas kā likts. Bet viens no tiem, kas uzrāvušies, īsti zaļoksnējs tēviņš — mūlis tāds, ka prasīt prasās iedauzāms, — neļaujas, spirinās pretim. Lamājas uz velna paraušanu. Meitieša dēļ, saka, pie sienas likti Arī citi lūdzas, lai šos pasaudzē.

Man no visa šitā šermuļi iet pār kauliem. Pieskrienu Briedim klāt un saku: «Biedri rotas komandier, lai tribunāls viņus tiesā. Kāpēc tev ar viņu asinīm rokas ķērnāt? Pilsētā kauja vēl nav beigusies, bet mēs te ar šiem piņķējamies.» Kā nu viņš pagriezās pret mani, tā es uz vietas savus vārdus nožēloju. Acis viņam kā tīģerim. Ar mauzeri man pa zobiem. Septiņus gadus karoju, bet nu nelāgā iznāca, nobijos. Redzu, nošaus bez vārda runas. Uzbrēca man krievu valodā. Viņu tikko var saprast: «Karogs asinīs krāsots, bet šie par kaunu visai armijai. Bandītam bandīta nāve.»

Es neizturēju, skriešus likos ārā no sētsvidus uz ielas; bet aiz muguras skan šāvieni. Beigas ir, domāju. Kad izgājām ķēdē, pilsēta jau bija mūsu. Redz, kas iznāca."

Atbildēt

Nav paškritikas

19.01.2019. 15:39

Ak, nu jā, žīdi, protams, pie visa vainīgi, kā gan tos varēja piemirst :) Te ko iebilst par latviešu žīdiem, žīdu piemērošanās dabu un vēl dažām citām niansēm laikam būs lieki. Bet Lācis arī bija žīds? Un Bērziņš (tas kurš tiešām Bērziņš, nevis Ķuzis)? Un visi tie "čekisti", kuri AK sēdēs savā starpā latviski runāja, kas ir ticis ieprotokolēts? Un sarkanie strēlnieki? Jā, nabaga daudzcietušais latviešu etnoss te nu ir absolūti nevainīgs :)

Atbildēt

Kārlis K.

19.01.2019. 13:49

Tā tas ir. Ja krieviem ir jāglābjas no žīdiem un pusžīdiem, kuri visur grauj, tad latviešiem ir jāglābjas no savējiem latviešu izcelsmes grāvējiem bez prāta, jo visur priekšā ir riebekļi ar truliem purniem.

Atbildēt

monachist carevich

19.01.2019. 12:49

»

Paškritika

Žuļa kungs, Jums pašam nav kauns par savu aprobežotību?! Izglītotam un godīgam latvietim neklātos rakstīt to, ko Jūs uzrakstījāt, tādos formulējumos, kādus izmantojāt. Atveram vēstures grāmatas, wikipēdiju, paguglējam internetā un uzzinām Ārkārtas komitejas (krieviski Cherezvechainij komitet, saīsināti...


čekisti tagad sākuši krāsot savus pretiniekus sarkanus !kaut kāds piderduss Grantiņam arī publiski šuj klāt moskau .:D
Cik tomēr sekli tas viss .Nevajag nemaz psrs laikus , pietiks viņiem (4.maija kliķei) ar to ,ko sastrādājuši mūsdienās ,sākot ar 90-tajiem.
Tu atver vēsturi un izlasi komisāru sarakstu pēc revolūcijas un to etnisko sastāvu . Maitas , jūsu algas diena tuvojas .

Atbildēt

sapratu

19.01.2019. 12:34

ja Priedītis gadījumā ir latvietis,tad viņā noteikti sēž maziņš vai varbūt pat liels čekists.Laikam tāpēc Priedītis vienīgais no visiem latviešu čekistiem lepojas ar to,ka bija čekas kalps.Priedītis,kā jau latvietis un čekists,spriež par visiem citiem latviešiem pēc sevis.

Atbildēt

jā,bet

19.01.2019. 12:27

»

frustrētais

Garrakstītājs atguvies no savas publiskotās VDK kartītes izlasīšanas.No tās varētu īsu un kodolīgu izteikšanos mācīties.Bet nekā


no tās nevar uzzināt,kas par zvēru ir "pantonīma".Līdz šim mēs zinājām par pantomīmas mākslu.

Atbildēt

Paškritika

19.01.2019. 11:49

»

Žulis

Nenoliedzami čekas aģents Priedītis ir visai izglītots cilvēks. Un lielā mērā šajā rakstā paustās viņa atziņas par situāciju izglītības jomā Latvijā ir pareizas un vērā ņemamas. Ir tikai viena lieta, ko šī raksta autors "nav spējīgs saprast". Viņš nekad neatzīs, ka tā "inteliģence" un "elite", ko viņš...


Žuļa kungs, Jums pašam nav kauns par savu aprobežotību?! Izglītotam un godīgam latvietim neklātos rakstīt to, ko Jūs uzrakstījāt, tādos formulējumos, kādus izmantojāt. Atveram vēstures grāmatas, wikipēdiju, paguglējam internetā un uzzinām Ārkārtas komitejas (krieviski Cherezvechainij komitet, saīsināti - Čhe Ka - čeka) dibināšanas vēsturi, dibinātājus un plaši zināmos darbiniekus. Latvietim kaut kā dīvaini ir sūdzēties par "čekas" noziegumiem un apgalvot, ka tai nav sakara ar latviešu etnosu. "Čeka" ļoti lielā mērā ir latviešu produkts un katrā latvietī sēž maziņš "čekists" patīk tas kādam vai nepatīk.

Atbildēt

Žulis

19.01.2019. 08:26

Nenoliedzami čekas aģents Priedītis ir visai izglītots cilvēks. Un lielā mērā šajā rakstā paustās viņa atziņas par situāciju izglītības jomā Latvijā ir pareizas un vērā ņemamas. Ir tikai viena lieta, ko šī raksta autors "nav spējīgs saprast". Viņš nekad neatzīs, ka tā "inteliģence" un "elite", ko viņš šeit kritizē ir tieši tās viņam mīļās padomju varas izlolota un izperēta, nevis latviešu etnosa radīta. JO tad viņam būtu jāatzīst, ka pats kā čekas aģents uzticīgi kalpojot šim noziedzīgajam režīmam, ir palīdzējis piepildīt tā prettautiskos mērķus. Tai skaitā, palīdzējis veidot šādu "inteliģenci", attīrot studentu, pasniedzēju un zinātnieku aprindas no "nacionāli domājošiem pretpadomju elementiem".
Kas attiecas uz šajā rakstā pausto konstatējumu, ka Latvijas izglītības politikas veidotāji izrāda bezierunu pakļautību ES izglītības politikai (un es vēl piebildīšu, ka arī daži mūsu Izglītības ministri nāk no Rietumiem un tātad nav "padomju produkti"), tad ir jāsaprot ka transnacionālais kapitālisms, jeb imperiālisms un komunisms savā būtībā ir ļoti līdzīgi. Abi tie ir pasaules tautu un valstu globalizētāji un neatkarīgu, suverēnu valstu un tautu iznīcinātāji. Atšķiras vienīgi politiskie lozungi, kuru aizsegā tas tiek darīts. Tātad, gan viens, gan otrs režīms savā būtībā ir naidīgs pret visu tautisko, nacionālu un cenšas to apkarot. Ar to tad arī ir izskaidrojama Rietumu tolerantā attieksme pret šeit valdošo prettautisko režīmu un tā pastrādātajām nejēdzībām visu šo "atjaunotās neatkarības" gadu garumā. Tai skaitā arī izglītības jomā.

Atbildēt

Latviešu stukačs A. Priedītis

19.01.2019. 05:10

Kucesdēls, nodevējs, ziņu pienesējs! Ar savām nelietībām taisīja karjeru! Mēslu mēsls! Stukačs.

Atbildēt

Autoram

18.01.2019. 23:54

Mazliet papildinot, manuprāt, kā kārto nobeiguma eksāmenus esošajos priekšmetos, tā vajadzētu būt arī gan mācībām,gan obligātiem eksāmeniem pareiza uztura mācība, fiziskas kultūras normatīvos, ētikā vai pat , piedodiet, jogā. Tad absolventiem būtu zināms līdzsvars gan praktiskajās (patēriņa) zinības, bet arī vispār humānās. Šāda pieeja radītu daudz atbildīgākus, patstāvīgi domājošus sabiedrības locekļus. Skaidrs, ka arī mācību spēki jāgatavo līdzīgi.

Atbildēt

kapēc

18.01.2019. 23:09

Priedits neko par porno nepieminēja ? Raksts nav pilnīgs .

Atbildēt

Es nelasu

18.01.2019. 22:13

bij. čekista l, ziñu pienesèjaPriedīša sacerējumus. Jo nav bijušo, nodevēji ir un paliek nodevēji. Tarakāni!

Atbildēt

agents

18.01.2019. 21:40

Kamer Arturs nelugs piedosanu un nepazinos par ko tika rakstiti zinojumi "kantorim" un cik cilveki cieta ,tikmer vina smerejumus nevajag lasit .

Atbildēt

Arturs Nagliņš

18.01.2019. 20:51

Getozācijas perspektīvas.Vārds “getozācija”, saprotams, tiek atvasināts no vārda “geto”, ar kuru tradicionāli apzīmē kādu īpašu pilsētas daļu ar specifisku iedzīvotāju kontingentu, kas dzīvo kompakti saskaņā ar zināmiem kritērijiem (rases, etniskuma, reliģiskajiem, profesionālajiem, sociālajiem). Rietumu civilizācijā vārds “geto” galvenokārt asociējas ar ebreju dzīves telpu. Geto veidošanu drīkst dēvēt par getozāciju. Getozācija vienmēr un visur galvenokārt ir bijis politisks process kā politiskās varas gribas izpausme, apzināti vēloties no sabiedrības izolēt kādu sociuma grupu. Taču vispār vēsturiski geto veidošanai, proti, getozācijai, ir bijuši divi varianti: 1) speciāli organizēta sabiedrības grupas izolāzija geto formātā un 2) apzināta pašizolācija, mērķtiecīgi atstājot sabiedrību un tiecoties dzīvot izolēti no sociuma. Ja pirmajam variantam populārākais piemērs ir valsts varas organizētā ebreju izvietošana geto, tad otrajam variantam īpaši populāra piemēra nav, kaut gan ir sastopami visdažādākie piemēri, sākot ar reliģisko sektu un beidzot ar dažādu subkultūru pašizolēšanos. Otrajā variantā ietilpst arī galvaspilsētu speciālu kvartālu norobežošana bāgātu cilvēku, slavenu radošo personību, valsts augstāko amatpersonu dzīvošanai. Tādā gadījumā getozācija notiek atbilstoši sociālajiem kritērijiem. Rietumu civilizācijā apzināta pašizolācija tagad ir kļuvusi dzīves nepieciešamība ne tikai relatīvi privileģētiem slāņiem. Pat vairāk – ir kļuvusi tautas (elites, inteliģences) saglabāšanās līdzeklis. Visjaunākajā laikmetā sakarā ar Rietumu civilizācijas norietu un tā satelītiem masu degradāciju un deģenerāciju getozācija var kļūt vienīgais veids kā saglabāt cilvēciskumu, garīgumu, cilvēkam cienīgu dzīvi, cilvēka sirdij un prātam adekvātu mākslu un literatūru, izglītību un morāli tikumisko audzināšanu, bet galvenais – cilvēka bioloģisko atražošanu, nepieļaujot izmiršanu. Rietumu civilizācijā pašizolācija tagad ir vajadzīga demogrāfisko, morālo, intelektuālo, antropoloģisko iemeslu dēļ. Laikā, kad strauji pieaug postcilvēku apjoms un viņu postkultūras invāzija, cilvēkiem un cilvēku kultūrai vienīgais glābiņš var izrādīties getozācija.Atbildēt

A.P.

18.01.2019. 20:49

13.Saeimā neievēlētais nacionālais noziedznieks (humanitātes noziedznieks ar iesauku Idiotijas Titāns) Šadurskis steidza novest līdz galam savu graujošo darbību. 2018.gada 27.novembrī valdība apstiprināja „Izglītības un zinātnes ministrijas pilnveidoto vispārējās pamatizglītības (!?) mācību saturu un mācīšanās pieeju, kas skolēnos attīstīs 21.gadsimtam svarīgās kompetences un skolā iegūtās zināšanas un prasmes spēs veiksmīgi pielietot dažādās dzīves situācijās. Laikmeta (!?) un sabiedrības (!?) pieprasītās pārmaiņas izglītībā skolās pakāpeniski ieviesīs jau no 2020.gada 1.septembra”. Jaunajā pieejā “līdztekus tradicionālajiem mācību priekšmetiem tiks piedāvāts jauns mācību priekšmets “"Teātra māksla", kā mērķis ir attīstīt bērnos apzinātas (!?) intelektuālās, emocionālās, fiziskās un verbālās darbības spējas, izmantojot savas ķermeņa (!?) kustības, žestus un mīmiku”. Kā zināms, agrāk ministrija gribēja ieviest mācību priekšmetu „Drāma”. Pret to pat iebilda varas lielākie laizītāji akadēmiskajās struktūrās. Ministrijā kritika tika “uzklausīta”, un (kā parasti) tika pastrādāta vēl lielāka muļķība – mācību priekšmets ar nosaukumu „Teātra māksla”. Kā var saprast, runa ir par neverbālās komunikācijas prasmi, bet nevis aktiera mākslu jeb "teātra mākslu", kas ir ļoti plašs jēdziens, ko Vaļņu ielas humanitātes noziedznieks nav spējīgs aptvert. Kāda vajadzība ir latviešu bērniem mācīt "teātra mākslu"? Kurš var atbildēt uz šo jautājumu? Un ko nozīmē epitets "apzinātas"? Kā šis nacionālā noziedznieka murgojums "teātra māksla" saskan ar mērķi "attīstīt bērnos apzinātas intelektuālās, emocionālās (!?), fiziskās un verbālās darbības spējas, izmantojot savas ķermeņa kustības, žestus un mīmiku"? Murgojums ir milzīgs. Tā autori ir šausmīgi neizglītoti cilvēki. Teātra māksla ir mākslas veids, kas nav iespējams bez noteiktas ievirzes talanta. Teātra mākslas pamatā ir dzīves realitātes tēlaini nosacīta apguve un atveidojums. Vai to ir jāmāca pamatizglītībā? Mākslinieciski nosacīta darbība vienmēr ir atrauta no dzīves realitātes. Vai pamatskolas audzēkņus ir jāpieradina atrauties no dzīves empīriskajiem procesiem? Teātra mākslai ir specifiska kognitīvā forma. Tai nav nekāds sakars ar zināšanu apguvi pamatizglītības pakāpē. Teātra mākslā komunikācijas veidi ir dialogs, monologs. Teātra māksla balstās uz spēli, tēlošanu (simulēšanu). Teātra māksla ir kolektīva nodarbošanās. Tā ir sintētiska māksla, apvienojot sevī literatūru, mūziku, tēlotājas mākslu, horeogrāfiju, vokālo mākslu. Teātra mākslai ir nepieciešams teātris – specifiski iekārtota telpa. Tāpat vajadzīgs ir skatītājs. Teātra māksla realizējas dažāda profila teātros – dramatiskajā teātrī, operas un baleta teātrī, leļļu teātrī, pantonīmas teātrī. Teātra mākslas subjekti ir aktieri, režisori, scenogrāfisti, komponisti. Teātrī ir butaforijas, tērpi, grimētavas. Vai latviešu tauta ir pelnījusi, ka tā saputro bērnu izglītību? Šadurskis rīkojas nelietīgi. Viņu tauta neievēlēja 6.oktobrī. Viņu neievēlēja tāpat kā agrāk neievēlēja citu izglītības politikas spīdekli Druvieti – dāmu ar kretīna smadzenēm. Tā vietā, lai izdarītu morālos secinājumus, nelietis ir panācis savu debilo murgojumu akceptu valdībā.

Atbildēt

frustrētais

18.01.2019. 19:34

Garrakstītājs atguvies no savas publiskotās VDK kartītes izlasīšanas.No tās varētu īsu un kodolīgu izteikšanos mācīties.Bet nekā.

Atbildēt

Lapas:    1   

Jūsu vārds:

Komentāra teksts:

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

18

Puņķu valdība

FotoMēs varam sajūsmā spiegt par premjerministra angļu valodas zināšanām, kas tiešām ir lieliskas, taču mums jābūt godīgiem: valdība Latvijā šobrīd ir sastiķēta ar puņķiem. Turklāt tie veidojušies ne jau akūta deguna dobuma jeb Ministru kabineta gļotādas iekaisuma dēļ. Tā ir jau hroniska saslimšana, kuru kaut kādu iemeslu dēļ dakterim rādīt negribam. Tēlojam bezkompromisa cīņu attiecībā uz visiem un jebkuru, tikai ne attiecībā uz savu - Brīvības ielas ķermeni.
Lasīt visu...

6

Zāļu valsts aģentūrai nebija likumīgu šķēršļu zāles „Rigvir” nepārreģistrēt

FotoZāļu valsts aģentūra (turpmāk – Aģentūra) sniedz informāciju par Aģentūras un tās Zāļu reģistrācijas komisijas veikto darbu zāļu novērtēšanā un reģistrēšanā.
Lasīt visu...

21

Smiekli nevietā

FotoPirms nedēļas Pietiek iepazīstināja ar manu piedāvājumu Valsts prezidenta amatam, kurš bija publicēts rubrikā "Pietiek nopietnības". Komentāros izraisījās diskusija, kurā jautrības bija maz. Izvirzījās nopietni, Latvijai smagi jautājumi, uz kuriem atbildot esmu sagatavojis jaunus video un rakstveida materiālus.
Lasīt visu...

21

Dzirkstele

FotoMaz ir to, kuri patiesi spēj novērtēt, kas tikko ir noticis. Jaunievēlētais Ukrainas prezidents Vladimirs Zeļenskis, uzzinot, ka ir ievēlēts par prezidentu, vēršoties pie žurnālistiem, uzrunāja bijušās Padomju Savienības valstis, sakot - mēs varam! Mēs spējam nostumt malā padomju nomenklatūru un atbrīvoties no viņu virsvadības. Ja mums tas izdevās – arī jūs to spējat!
Lasīt visu...

12

Vēstījums 2019. gada Lieldienās

FotoKristus ir augšāmcēlies! Priecīgas Lieldienas! Jau divtūkstoš gadus mēs cits citu šādi sveicam. Kad kaut ko dara tik ilgi, var iezagties pierastība, taču šoreiz īstuma elpu Lieldienu sveicienam piešķir apņēmība atjaunot kristīgās Eiropas simbolu – Parīzes Dievmātes katedrāli. Piepeši tas ir ļoti svarīgi franču tautai un daudziem cilvēkiem visā pasaulē, arī Latvijā.
Lasīt visu...

21

Latvijā valsts apmaksā par trešdaļu mazāk inovatīvo medikamentu nekā Lietuvā un Igaunijā

FotoLatvijā pacientu nodrošinājums ar valsts kompensētajiem jaunākās paaudzes medikamentiem būtiski atpaliek no pārējām Baltijas valstīm. Turklāt, neskatoties uz būtisko izrāvienu 2018.gadā, Latvijas atpalicība šajā jomā ar katru gadu pieaug, liecina Starptautisko inovatīvo farmaceitisko firmu asociācijas (SIFFA) apkopotie dati par inovatīvo zāļu pieejamību Baltijas valstīs 2018.gadā.
Lasīt visu...

21

Nacionālais suicīds

Foto2019.gada 15.aprīlī viena latviešu tautas daļa tika iepriecināta ar šādu ziņu: “Koalīcijas partijas sadarbības sanāksmē vienojušās par kopīgu atbalstu Eiropas Savienības Tiesas tiesnesim Egilam Levitam Valsts prezidenta amatā. Kandidatūra Valsts prezidenta amatam koalīcijai būs jāiesniedz maija sākumā Saeimas prezidijam. Visticamāk, opozīcijas partijas līdz maija sākumam nāks klajā ar savu redzējumu par labākajiem augstā amata kandidātiem. "No koalīcijas partijām ir izvirzīts viens kandidāts, vairāk nav. Es neredzu nevienu iemeslu, kāpēc Levita kungam nevarētu būt Saeimas vairākuma atbalsta," pēc sadarbības sanāksmes paziņoja Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV).”
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Par mūslaiku šucmanietēm un par Rimšēviču

Šucmaņi – oficiāli sardzes dienests – Otrā pasaules kara laikā bija tāda pretīga kolaboracionistu pasuga, kuras pārstāvjus vācieši sūtīja uz...

Foto

Kad Bordāns vēl uztraucās nevis par bezkompromisa tiesiskumu, bet par to, kurš viņu paņems uz vēlēšanām...

Klausoties, kā tagadējais tieslietu ministrs Jānis Bordāns vietā un nevietā...

Foto

Palīdzība...

2009. gada marta nogalē ASV ekonomisko palīdzību Centrālamerikas valstīm – Salvadoras Republikai (República de El Salvador), Gvatemalas Republikai (República de Guatemala) un Hondurasai (Honduras). Kāpēc?...

Foto

Piedāvājums Latvijas prezidenta amatam

Esmu piedāvājis savu kandidatūru Latvijas Valsts prezidenta amatam. Par šo faktu esmu saņēmis apstiprinājumu no Saeimas Pieprasījumu komisijas 2019.gada 11.aprīlī. Savu programmu http://www.societyandnature.org/lpp.pdf esmu...

Foto

Ansis Pūpols: Meroni atzīstams par oligarhu

Beidzot kāds to pateicis skaļi — Ventspils kriminālprocesu «arestētās mantas glabātājs» Rūdolfs Meroni atbilst visām trim klasiskajām oligarhijas pazīmēm: ietekme...

Foto

Jūrmalas opozīcijas deputāts Grūba izmanto skolēnu vecāku sapulci savās politiskajās interesēs

Otrdien, 9. aprīlī, Jūrmalas Valsts ģimnāzijā notika informatīva vecāku sapulce, kurā kā vecāks piedalījās arī...

Foto

Alvis, Žeņa un Vova. Tiem, kas man Pārdaugavā sārtu krāva

Tas nebūs gari. Bet sākumā daži skaidrojumi par manis pieminētajiem tēliem virsrakstā....

Foto

Teikumi aplaužas

Publiskās telpas viedokļos par Egila Levita izredzēm tikt ievēlētam valsts prezidenta amatā teikumi gludi, bet kaut kā neizbēgami aplaužas ar loģiski izrietošiem “bet”....

Foto

Televīzija ir mehānisms, kura darbība atšķiras no pilnīgi visiem citiem uzņēmumiem un to vadīšanas

Ja kādu interesē, man arī ir, ko teikt LTV un NEPLP sakarā....

Foto

PAR izdarīja to, ko nespēja NA: EP priekšvēlēšanu partiju cīņas/veļas mazgāšana ir sākusies

Pēdējo dienu laikā redzams, ka partijas pirms Eiropas Parlamenta vēlēšanām aktivizē savas priekšvēlēšanu...

Foto

Nenosūtīta atklātā vēstule Arkādijam Suharenko

Latvijas Ebreju draudžu un kopienu padomes priekšsēdētāj Arkādij Suharenko! Rakstu Jums atklātu vēstuli, aicinot darīt visu iespējamo, lai neļautu Levita kungam...

Foto

Vējoņa miesassargi invalīdu stāvvietu neaizņēma

Sadarbībā ar arValsts prezidenta drošības dienestu Valsts prezidenta vizītes dienā  šī gada 5. aprīlī tika organizētas stāvvietas pie Carnikavas novada domes...

Foto

Privatizācijas aģentūra vēlas turpināt bezatbildīgi šķiest nodokļu maksātāju naudu, aicinu Ekonomikas ministriju izvērtēt aģentūras vadības rīcību

Paziņojot par savu ieceri lūgt Augstākās tiesas rīcības sēdē tiesnešu...

Foto

Varbūt pienācis laiks likt izšķērdētājiem maksāt?

To, ka uzņēmējs Kirovs Lipmans sūdzas par valsts iestāžu attieksmi konkrētā lietā, bet valsts iestāde – Privatizācijas aģentūra Ministru kabineta...

Foto

Īsi par jauno valdību un tās stutēm

Kartona Jurašs Saeimā ir JKP sektantu prāta nabadzības apliecinājumus, bet smagos noziegumos apsūdzētais Jurašs - Tieslietu ministrijas parlamentārā sekretāra...

Foto

Hipotēze par globālas parādības cēloni

Šajā esejā vēlos iepazīstināt ar hipotēzi par globālas parādības cēloni. Virsraksts varēja būt savādāks. Virsrakstā iederas vārdi – “Modernā obsesija jeb...

Foto

Atpakaļ deviņdesmitajos, rindā pēc desas pie „Olainfarm”

Šajā rakstā vēlos paust savu kā mazākuma akcionāru pārstāvja viedokli par notikumiem, kas norisinājās 1. aprīlī pie AS „Olainfarm”...

Foto

Kad politiķi un ierēdņi mēģina sava nesaimnieciskuma dēļ radušos zaudējumus piedzīt no uzņēmējiem

Šodien, 2019. gada 3. aprīlī Rīgas apgabaltiesa pilnībā noraidīja Privatizācijas aģentūras prasību pret...

Foto

Ir nopietnas problēmas ar Laimas slimības novēlotu diagnosticēšanu un nekorektas ārstēšanas vai neārstēšanas sekām

Laimas slimības slimnieku biedrības viedoklis par 2019.gada 27.marta Latvijas Infektologu un Hepatologu...

Foto

Nejaukais metējs Artuss Kaimiņš aizmirsis visas manas veltes un labos darbus

Metējs laikam atkal ir uzkāpis uz korķa, met un cenšas jokot. Laikam metienā būs aizmirsis,...

Foto

Kas vēl ir atkarīgs no Meroni?

1. Valsts drošības dienesti atzīst, ka Meroni ir apdraudējums Latvijas valstij, tādēļ ar Meroni saistītai kompānijai aizliedz iegādāties Radio SWH....

Foto

Kā neapzinīgajām „nepareizajām” influencerēm kļūt „pareizākām” un apzinīgākām - abonējiet pareizo žurnālu un rakstiet par pareizajām lietām

Pirms nedēļas sociālajos tīklos publicēju ierakstu par Latvijas “influenceriem”....

Foto

Par Īvānu un pašiem

Šodien daudz manu sekotāju trako par Daiņa Īvāna rakstu avīzē "Cīņa" pirms gadiem 30, kas piespēlēja sociālismam un PSRS*. Lai būtu....

Foto

Šodiena bieži atklāj pagātni

Gadās, ka nākotne ir nenovēršama, it kā kāda augstāka spēka nolemta. Nav neviena, kas spētu to apturēt. Cilvēki un notikumi virzās līdzīgi...

Foto

Latvijas politikā pārāk ilgi dominē vājoņi

Latvijas politikā pārāk ilgi dominē vājoņi. Cilvēki, kuriem nacionālās pašapziņas un nacionālo interešu jēdziens šķiet kaut kas svešs. Būdami politikā,...

Foto

Mūsu esības antipodi

Latviešu tautas esību tagad nosaka antipodi – divas diametrāli pretējas dzīves izpausmes. Par katru no šīm izpausmēm ir emocionāli vingra atziņa. Par vienu...

Foto

Atklāta vēstule Kariņa valdībai: lūdzam apturēt ekoloģiskās sistēmas iznīcināšanu

Biedrība “Aleju aizsardzība” un dabas draugi Latvijā lūdz Jūs kļūt par pirmo valdību Latvijā, kura izveido ekoloģisko...

Foto

Čekas „stukaču” kartiņu sāga turpinās

Savdabīgi, ka pēdējās nedēļas laikā ir atklājies fakts, ka nav publiskotas visas „čekas” kartītes. Medijos raksta, ka vēl ir aptuveni 447...

Foto

Moceklis Nils veic gājienu ar bandinieku: EP priekšvēlēšanu kampaņa ir sākusies

Līdz Eiropas Parlamenta vēlēšanām atlikuši divi mēneši, un ir interesanti vērot, kā notiek “Saskaņas” līdera...

Foto

Aicinām piketā pie Saeimas piedalīties ikvienu, kuru neapmierina stāvoklis dzīvnieku aizsardzības jomā Latvijā

Aicinām piedalīties piketā pie Saeimas trešdien, 27.martā plkst. 8.30 – 10.30 ikvienu, kuru...

Foto

Prātojums par raibiem laikiem

Prātoju par raibiem laikiem, gluži vai negaidīti uzkritušiem. Jutos pilnībā apradis ap mūsu sabiedrības mierīgo, bet neizbēgamo virzību uz arvien jauniem atklātības...

Foto

Kur tad palika šie „riski nacionālajai drošībai”?

Jau vairākus mēnešus Latvijas sabiedrībai ir pieejams daļējs tā saucamo čekas maisu saturs, un atgādināšu – „kartītes” apskatei ir...

Foto

Jaunās pamatšķiras un to sekmes

Aizvadītais XX gadsimts ir ievērojams ar kardinālu sabiedrības pārveidošanos. Zinātnes valodā sabiedrības pārveidošanos dēvē par sociālo transformāciju. XX gadsimtā būtiski izmainījās...

Foto

No visiem kaktiem lien ārā mošķi, kas vēlas mūsdienu Latviju padarīt par totalitāru zemi

Vai tiešām LTV izlems, kurš drīkst nomāt telpas, vadoties pēc tā, kāds...

Foto

Izglītības ministrija ir ļoti ieinteresēta aprobežotas nācijas radīšanā

Tas, ka katrs cenšas paķert to, kas nav piesiets vai ir slikti piesiets, zināms jau sen. Pēdējā laika...

Foto

Kamēr Jānis Sārts guļ uz NATO lauriem, Kremlis plūc augļus informācijas kaujas laukā

Jau kādu laiku atpakaļ līdztekus tādiem jau zināmiem formulējumiem kā bruņots konflikts un...

Foto

Augsti godātajam Latvijas Valsts prezidentam Raimondam Vējonim - par pedagogu darba samaksas pieauguma grafika izpildi

Informējam, ka Ministru kabineta (turpmāk - MK) atbalstītajā un Saeimai iesniegtajā...

Foto

Atvērtās sabiedrības nacionālās īpatnības

Atvērtās sabiedrības idejas Latvijā kļuva populāras 80. gadu beigās. Daudzi no mums uzzināja, ka pretstatā atvērtai sabiedrībai pastāv arī slēgtā sabiedrība, kuru...

Foto

Par tikumu, bērnu drošību, fizisko un garīgo veselību: iesniegums Ilgai Šuplinskai, izglītības un zinātnes ministrei

Baudām aizvien lielāku materiālo labklājību. Tomēr vērojumi viena cilvēka mūža garumā...

Foto

Dieva dāvana, svētuma deficīts un algas

Acīmredzot latviešu tautas dzīvē kā Dieva dāvanu nākas uztvert neilgo padomju periodu. XX gs. 70.gados latviešu kultūras attīstībā tika sasniegta...

Foto

Kas mūsdienu politiķiem liek vairīties no leģionāriem?

Arī šogad pie Mātes Latvijas atnāks sirmie leģionāri. Varbūt kādam rokās būs necils ziedu pušķītis, cits iztiks bez tā....

Foto

Nu sajuka vienā katlā jums tie Aivaru Skrindu īpašumi un viņu sievas...

Raksta Jums korumpētākais un mafiozākais Valsts meža dienesta organizētā grupējuma šūniņas – Daugavpils nodaļas...

Foto

Valsts meža dienests: apgalvojumi par „mežziņu mafiju” ir abstrakti, pie mums viss labākajā kārtībā

Anda Krēsliņa (attēlā) vadītā Valsts meža dienesta iekšējās kontroles sistēma strādā lieliski,...

Foto

Vitālijs Reinbahs Augstākajā tiesā atkārtoti uzvar Rīgas mēru Nilu Ušakovu

12. martā juridisko pierādījumu trūkuma dēļ ar Augstākās tiesas lēmumu tika izbeigta tiesvedība saistībā ar Rīgas...

Foto

Zagļiem un teroristiem nav nacionalitātes

Kremlis reiz cerēja, ka ar Imantas betona bloku namu pagalmā uzaugušā naivā Nila palīdzību tam izdosies pārņemt varu un kontroli Rīgā...