Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā
VDK kartotēka

Pievienot komentāru

Lapas:    1   Rādīt komentārus, sākot ar: pirmo | pēdējo

Zeze

25.01.2019. 04:40

No komentāriem redzams, ka masu izglītība jau ir padarījusi savu melno darbu.

Atbildēt

U.U.

22.01.2019. 10:05

Latviešu taukmīļu sadzemdētajai "6.oktobra paaudzei" vajadzētu dibināt jaunu mācību iestādi - "Postcilvēku perversiju postakadēmiju". Nupat (22.I) "delfos" ir kārtējais perversais murgojums priekš latviešu tautas. Tā autors ir docents - latviešu jaunatnes skolotājs no "stradiņiem", kur vispār ir liels bars šarlatānu ar Sedlenieku priekšgalā. Tātad vajag nodalīties no "stradiņiem" un veidot jaunu, un tautai vajadzīgu postakadēmiju.

Atbildēt

CD

19.01.2019. 16:24

Žīds nav tautība , tā ir profesija . Mūsu trīs A ,piemēram, ir izcili žīdi .Un šodien tādu ir savairojies ... leģions .

Atbildēt

Edge

19.01.2019. 16:07

"Taču masu izglītības patieso funkciju atklāti neatzina pat sociālismā."
Par masu izglītības OBJEKTĪVO funkciju tieši un atklāti runāja izcilais sociālisma teorētiķis un reālpolitiķis V.I.Ļeņins 1921.g. Ikvienam patiesības meklētājam noder pārlasīt V.I.Ļeņina "Jaunā ekonomiskā politika un politapgaismotāju uzdevumi / НОВАЯ ЭКОНОМИЧЕСКАЯ ПОЛИТИКА И ЗАДАЧИ ПОЛИТПРОСВЕТОВ - vismaz sadaļu Pats lielākais brīnums / САМОЕ БОЛЬШОЕ ЧУДО

Atbildēt

VD

19.01.2019. 15:51

AP raksta varbūt pārāk gari, varētu īsāk, konkrētāk. Bet tur var atrast arī īsas un konkrētas atziņas, kā piem
"Priekšplānā ir trīs šausmīgas stulbības: 1) izturēšanās pret izglītību kā pakalpojumu sfēru; 2) izturēšanās pret izglītību kā tirgus sastāvdaļu un tāpēc pieļaujot izglītību kā biznesu; 3) neprasme pret zinātni izturēties kā pret izglītības sistēmas lokomotīvi.
…Taču Latvijā ir vēl viena nelaime – skolotāja profesijas nihilisms....
"

Atbildēt

Paškritika

19.01.2019. 15:49

Un šī Ostrovska aprakstītā autobiogrāfiskā epizode laikam ir latviešus nomelnojošs padomju propagandas produkts vai arī šo "noziegumu" pret brālīgo ukraiņu "tautu" paveica arī žīdi:

"Pamaisīja ar karoti katliņā, lūpas izstiepis, pagaršoja no karotes leju un turpināja: „ Bet gadās dažkārt arī suņa nāve. Nelaba nāve, bez goda. Kad mēs kāvāmies pie Izjaslavļas—ir tāda vecu laiku pilsēta, vēl kņazu laika celta. Pie Goriņas upes. Tur vēl ir poļu baznīca, tikpat kā cietoksnis, ne klātu tikt. Nu tad, redz, tur mēs iesprukām. Ķēdē virzāmies pa ieliņām. Labo flangu mums sargāja latvieši. Izskrienam mēs, tātad, uz šosejas, skatāmies, viena dārza malā trīs zirgi pie žoga pieslieti, apsegloti.

Nu, mēs, protama lieta, domājam: sak, poļu neliešus nogrābsim. Cilvēku desmit saklupām pagalmā. Pašā priekšā ar milzīgu mauzeri rokā triecas viņu—latviešu rotas komandieris.

Aizkļuvām līdz mājai, durvis vaļā. Mēs iekšā. Domājam — poļi, bet iznāca otrādi. Pašu patruļa darās. Agrāk par mums tur iedzinusies.

Redzam, notiek pagalam nelabas lietas. Skaidri redzams, sievišķim mācas virsū. Dzīvoja tur tāds poļu oficierelis. Nu, viņi, sacīt, šā sievu stiepuši gar zemi. Kā latvietis to visu ieraudzīja, tā nez ko savā mēlē uzkliedza. Sagrāba tos trīs un vilceniski izvilka sētsvidū. Mēs, krievi, tur bijām tikai divi, visi pārējie latvieši. Komandieri sauca par Briedi. Lai ar es no viņu valodas nenieka nesaprotu, tak redzu — skaidra lieta, liks pie sienas. Stingra tauta tie latvieši, krama gājuma. Aizstiepa viņi šos pie mūra staļļa. Pagalam ir, domāju, nolaidīs no kājas kā likts. Bet viens no tiem, kas uzrāvušies, īsti zaļoksnējs tēviņš — mūlis tāds, ka prasīt prasās iedauzāms, — neļaujas, spirinās pretim. Lamājas uz velna paraušanu. Meitieša dēļ, saka, pie sienas likti Arī citi lūdzas, lai šos pasaudzē.

Man no visa šitā šermuļi iet pār kauliem. Pieskrienu Briedim klāt un saku: «Biedri rotas komandier, lai tribunāls viņus tiesā. Kāpēc tev ar viņu asinīm rokas ķērnāt? Pilsētā kauja vēl nav beigusies, bet mēs te ar šiem piņķējamies.» Kā nu viņš pagriezās pret mani, tā es uz vietas savus vārdus nožēloju. Acis viņam kā tīģerim. Ar mauzeri man pa zobiem. Septiņus gadus karoju, bet nu nelāgā iznāca, nobijos. Redzu, nošaus bez vārda runas. Uzbrēca man krievu valodā. Viņu tikko var saprast: «Karogs asinīs krāsots, bet šie par kaunu visai armijai. Bandītam bandīta nāve.»

Es neizturēju, skriešus likos ārā no sētsvidus uz ielas; bet aiz muguras skan šāvieni. Beigas ir, domāju. Kad izgājām ķēdē, pilsēta jau bija mūsu. Redz, kas iznāca."

Atbildēt

Nav paškritikas

19.01.2019. 15:39

Ak, nu jā, žīdi, protams, pie visa vainīgi, kā gan tos varēja piemirst :) Te ko iebilst par latviešu žīdiem, žīdu piemērošanās dabu un vēl dažām citām niansēm laikam būs lieki. Bet Lācis arī bija žīds? Un Bērziņš (tas kurš tiešām Bērziņš, nevis Ķuzis)? Un visi tie "čekisti", kuri AK sēdēs savā starpā latviski runāja, kas ir ticis ieprotokolēts? Un sarkanie strēlnieki? Jā, nabaga daudzcietušais latviešu etnoss te nu ir absolūti nevainīgs :)

Atbildēt

Kārlis K.

19.01.2019. 13:49

Tā tas ir. Ja krieviem ir jāglābjas no žīdiem un pusžīdiem, kuri visur grauj, tad latviešiem ir jāglābjas no savējiem latviešu izcelsmes grāvējiem bez prāta, jo visur priekšā ir riebekļi ar truliem purniem.

Atbildēt

monachist carevich

19.01.2019. 12:49

»

Paškritika

Žuļa kungs, Jums pašam nav kauns par savu aprobežotību?! Izglītotam un godīgam latvietim neklātos rakstīt to, ko Jūs uzrakstījāt, tādos formulējumos, kādus izmantojāt. Atveram vēstures grāmatas, wikipēdiju, paguglējam internetā un uzzinām Ārkārtas komitejas (krieviski Cherezvechainij komitet, saīsināti...


čekisti tagad sākuši krāsot savus pretiniekus sarkanus !kaut kāds piderduss Grantiņam arī publiski šuj klāt moskau .:D
Cik tomēr sekli tas viss .Nevajag nemaz psrs laikus , pietiks viņiem (4.maija kliķei) ar to ,ko sastrādājuši mūsdienās ,sākot ar 90-tajiem.
Tu atver vēsturi un izlasi komisāru sarakstu pēc revolūcijas un to etnisko sastāvu . Maitas , jūsu algas diena tuvojas .

Atbildēt

sapratu

19.01.2019. 12:34

ja Priedītis gadījumā ir latvietis,tad viņā noteikti sēž maziņš vai varbūt pat liels čekists.Laikam tāpēc Priedītis vienīgais no visiem latviešu čekistiem lepojas ar to,ka bija čekas kalps.Priedītis,kā jau latvietis un čekists,spriež par visiem citiem latviešiem pēc sevis.

Atbildēt

jā,bet

19.01.2019. 12:27

»

frustrētais

Garrakstītājs atguvies no savas publiskotās VDK kartītes izlasīšanas.No tās varētu īsu un kodolīgu izteikšanos mācīties.Bet nekā


no tās nevar uzzināt,kas par zvēru ir "pantonīma".Līdz šim mēs zinājām par pantomīmas mākslu.

Atbildēt

Paškritika

19.01.2019. 11:49

»

Žulis

Nenoliedzami čekas aģents Priedītis ir visai izglītots cilvēks. Un lielā mērā šajā rakstā paustās viņa atziņas par situāciju izglītības jomā Latvijā ir pareizas un vērā ņemamas. Ir tikai viena lieta, ko šī raksta autors "nav spējīgs saprast". Viņš nekad neatzīs, ka tā "inteliģence" un "elite", ko viņš...


Žuļa kungs, Jums pašam nav kauns par savu aprobežotību?! Izglītotam un godīgam latvietim neklātos rakstīt to, ko Jūs uzrakstījāt, tādos formulējumos, kādus izmantojāt. Atveram vēstures grāmatas, wikipēdiju, paguglējam internetā un uzzinām Ārkārtas komitejas (krieviski Cherezvechainij komitet, saīsināti - Čhe Ka - čeka) dibināšanas vēsturi, dibinātājus un plaši zināmos darbiniekus. Latvietim kaut kā dīvaini ir sūdzēties par "čekas" noziegumiem un apgalvot, ka tai nav sakara ar latviešu etnosu. "Čeka" ļoti lielā mērā ir latviešu produkts un katrā latvietī sēž maziņš "čekists" patīk tas kādam vai nepatīk.

Atbildēt

Žulis

19.01.2019. 08:26

Nenoliedzami čekas aģents Priedītis ir visai izglītots cilvēks. Un lielā mērā šajā rakstā paustās viņa atziņas par situāciju izglītības jomā Latvijā ir pareizas un vērā ņemamas. Ir tikai viena lieta, ko šī raksta autors "nav spējīgs saprast". Viņš nekad neatzīs, ka tā "inteliģence" un "elite", ko viņš šeit kritizē ir tieši tās viņam mīļās padomju varas izlolota un izperēta, nevis latviešu etnosa radīta. JO tad viņam būtu jāatzīst, ka pats kā čekas aģents uzticīgi kalpojot šim noziedzīgajam režīmam, ir palīdzējis piepildīt tā prettautiskos mērķus. Tai skaitā, palīdzējis veidot šādu "inteliģenci", attīrot studentu, pasniedzēju un zinātnieku aprindas no "nacionāli domājošiem pretpadomju elementiem".
Kas attiecas uz šajā rakstā pausto konstatējumu, ka Latvijas izglītības politikas veidotāji izrāda bezierunu pakļautību ES izglītības politikai (un es vēl piebildīšu, ka arī daži mūsu Izglītības ministri nāk no Rietumiem un tātad nav "padomju produkti"), tad ir jāsaprot ka transnacionālais kapitālisms, jeb imperiālisms un komunisms savā būtībā ir ļoti līdzīgi. Abi tie ir pasaules tautu un valstu globalizētāji un neatkarīgu, suverēnu valstu un tautu iznīcinātāji. Atšķiras vienīgi politiskie lozungi, kuru aizsegā tas tiek darīts. Tātad, gan viens, gan otrs režīms savā būtībā ir naidīgs pret visu tautisko, nacionālu un cenšas to apkarot. Ar to tad arī ir izskaidrojama Rietumu tolerantā attieksme pret šeit valdošo prettautisko režīmu un tā pastrādātajām nejēdzībām visu šo "atjaunotās neatkarības" gadu garumā. Tai skaitā arī izglītības jomā.

Atbildēt

Latviešu stukačs A. Priedītis

19.01.2019. 05:10

Kucesdēls, nodevējs, ziņu pienesējs! Ar savām nelietībām taisīja karjeru! Mēslu mēsls! Stukačs.

Atbildēt

Autoram

18.01.2019. 23:54

Mazliet papildinot, manuprāt, kā kārto nobeiguma eksāmenus esošajos priekšmetos, tā vajadzētu būt arī gan mācībām,gan obligātiem eksāmeniem pareiza uztura mācība, fiziskas kultūras normatīvos, ētikā vai pat , piedodiet, jogā. Tad absolventiem būtu zināms līdzsvars gan praktiskajās (patēriņa) zinības, bet arī vispār humānās. Šāda pieeja radītu daudz atbildīgākus, patstāvīgi domājošus sabiedrības locekļus. Skaidrs, ka arī mācību spēki jāgatavo līdzīgi.

Atbildēt

kapēc

18.01.2019. 23:09

Priedits neko par porno nepieminēja ? Raksts nav pilnīgs .

Atbildēt

Es nelasu

18.01.2019. 22:13

bij. čekista l, ziñu pienesèjaPriedīša sacerējumus. Jo nav bijušo, nodevēji ir un paliek nodevēji. Tarakāni!

Atbildēt

agents

18.01.2019. 21:40

Kamer Arturs nelugs piedosanu un nepazinos par ko tika rakstiti zinojumi "kantorim" un cik cilveki cieta ,tikmer vina smerejumus nevajag lasit .

Atbildēt

Arturs Nagliņš

18.01.2019. 20:51

Getozācijas perspektīvas.Vārds “getozācija”, saprotams, tiek atvasināts no vārda “geto”, ar kuru tradicionāli apzīmē kādu īpašu pilsētas daļu ar specifisku iedzīvotāju kontingentu, kas dzīvo kompakti saskaņā ar zināmiem kritērijiem (rases, etniskuma, reliģiskajiem, profesionālajiem, sociālajiem). Rietumu civilizācijā vārds “geto” galvenokārt asociējas ar ebreju dzīves telpu. Geto veidošanu drīkst dēvēt par getozāciju. Getozācija vienmēr un visur galvenokārt ir bijis politisks process kā politiskās varas gribas izpausme, apzināti vēloties no sabiedrības izolēt kādu sociuma grupu. Taču vispār vēsturiski geto veidošanai, proti, getozācijai, ir bijuši divi varianti: 1) speciāli organizēta sabiedrības grupas izolāzija geto formātā un 2) apzināta pašizolācija, mērķtiecīgi atstājot sabiedrību un tiecoties dzīvot izolēti no sociuma. Ja pirmajam variantam populārākais piemērs ir valsts varas organizētā ebreju izvietošana geto, tad otrajam variantam īpaši populāra piemēra nav, kaut gan ir sastopami visdažādākie piemēri, sākot ar reliģisko sektu un beidzot ar dažādu subkultūru pašizolēšanos. Otrajā variantā ietilpst arī galvaspilsētu speciālu kvartālu norobežošana bāgātu cilvēku, slavenu radošo personību, valsts augstāko amatpersonu dzīvošanai. Tādā gadījumā getozācija notiek atbilstoši sociālajiem kritērijiem. Rietumu civilizācijā apzināta pašizolācija tagad ir kļuvusi dzīves nepieciešamība ne tikai relatīvi privileģētiem slāņiem. Pat vairāk – ir kļuvusi tautas (elites, inteliģences) saglabāšanās līdzeklis. Visjaunākajā laikmetā sakarā ar Rietumu civilizācijas norietu un tā satelītiem masu degradāciju un deģenerāciju getozācija var kļūt vienīgais veids kā saglabāt cilvēciskumu, garīgumu, cilvēkam cienīgu dzīvi, cilvēka sirdij un prātam adekvātu mākslu un literatūru, izglītību un morāli tikumisko audzināšanu, bet galvenais – cilvēka bioloģisko atražošanu, nepieļaujot izmiršanu. Rietumu civilizācijā pašizolācija tagad ir vajadzīga demogrāfisko, morālo, intelektuālo, antropoloģisko iemeslu dēļ. Laikā, kad strauji pieaug postcilvēku apjoms un viņu postkultūras invāzija, cilvēkiem un cilvēku kultūrai vienīgais glābiņš var izrādīties getozācija.Atbildēt

A.P.

18.01.2019. 20:49

13.Saeimā neievēlētais nacionālais noziedznieks (humanitātes noziedznieks ar iesauku Idiotijas Titāns) Šadurskis steidza novest līdz galam savu graujošo darbību. 2018.gada 27.novembrī valdība apstiprināja „Izglītības un zinātnes ministrijas pilnveidoto vispārējās pamatizglītības (!?) mācību saturu un mācīšanās pieeju, kas skolēnos attīstīs 21.gadsimtam svarīgās kompetences un skolā iegūtās zināšanas un prasmes spēs veiksmīgi pielietot dažādās dzīves situācijās. Laikmeta (!?) un sabiedrības (!?) pieprasītās pārmaiņas izglītībā skolās pakāpeniski ieviesīs jau no 2020.gada 1.septembra”. Jaunajā pieejā “līdztekus tradicionālajiem mācību priekšmetiem tiks piedāvāts jauns mācību priekšmets “"Teātra māksla", kā mērķis ir attīstīt bērnos apzinātas (!?) intelektuālās, emocionālās, fiziskās un verbālās darbības spējas, izmantojot savas ķermeņa (!?) kustības, žestus un mīmiku”. Kā zināms, agrāk ministrija gribēja ieviest mācību priekšmetu „Drāma”. Pret to pat iebilda varas lielākie laizītāji akadēmiskajās struktūrās. Ministrijā kritika tika “uzklausīta”, un (kā parasti) tika pastrādāta vēl lielāka muļķība – mācību priekšmets ar nosaukumu „Teātra māksla”. Kā var saprast, runa ir par neverbālās komunikācijas prasmi, bet nevis aktiera mākslu jeb "teātra mākslu", kas ir ļoti plašs jēdziens, ko Vaļņu ielas humanitātes noziedznieks nav spējīgs aptvert. Kāda vajadzība ir latviešu bērniem mācīt "teātra mākslu"? Kurš var atbildēt uz šo jautājumu? Un ko nozīmē epitets "apzinātas"? Kā šis nacionālā noziedznieka murgojums "teātra māksla" saskan ar mērķi "attīstīt bērnos apzinātas intelektuālās, emocionālās (!?), fiziskās un verbālās darbības spējas, izmantojot savas ķermeņa kustības, žestus un mīmiku"? Murgojums ir milzīgs. Tā autori ir šausmīgi neizglītoti cilvēki. Teātra māksla ir mākslas veids, kas nav iespējams bez noteiktas ievirzes talanta. Teātra mākslas pamatā ir dzīves realitātes tēlaini nosacīta apguve un atveidojums. Vai to ir jāmāca pamatizglītībā? Mākslinieciski nosacīta darbība vienmēr ir atrauta no dzīves realitātes. Vai pamatskolas audzēkņus ir jāpieradina atrauties no dzīves empīriskajiem procesiem? Teātra mākslai ir specifiska kognitīvā forma. Tai nav nekāds sakars ar zināšanu apguvi pamatizglītības pakāpē. Teātra mākslā komunikācijas veidi ir dialogs, monologs. Teātra māksla balstās uz spēli, tēlošanu (simulēšanu). Teātra māksla ir kolektīva nodarbošanās. Tā ir sintētiska māksla, apvienojot sevī literatūru, mūziku, tēlotājas mākslu, horeogrāfiju, vokālo mākslu. Teātra mākslai ir nepieciešams teātris – specifiski iekārtota telpa. Tāpat vajadzīgs ir skatītājs. Teātra māksla realizējas dažāda profila teātros – dramatiskajā teātrī, operas un baleta teātrī, leļļu teātrī, pantonīmas teātrī. Teātra mākslas subjekti ir aktieri, režisori, scenogrāfisti, komponisti. Teātrī ir butaforijas, tērpi, grimētavas. Vai latviešu tauta ir pelnījusi, ka tā saputro bērnu izglītību? Šadurskis rīkojas nelietīgi. Viņu tauta neievēlēja 6.oktobrī. Viņu neievēlēja tāpat kā agrāk neievēlēja citu izglītības politikas spīdekli Druvieti – dāmu ar kretīna smadzenēm. Tā vietā, lai izdarītu morālos secinājumus, nelietis ir panācis savu debilo murgojumu akceptu valdībā.

Atbildēt

frustrētais

18.01.2019. 19:34

Garrakstītājs atguvies no savas publiskotās VDK kartītes izlasīšanas.No tās varētu īsu un kodolīgu izteikšanos mācīties.Bet nekā.

Atbildēt

Lapas:    1   

Jūsu vārds:

Komentāra teksts:

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Muļķim būt

FotoMaz ir to, kuri spēj saprast, kas notiek, un tomēr viņiem ir svarīgi, lai tiem būtu savs viedoklis par notiekošo.
Lasīt visu...

12

Rietumu civilizācijas krīze

FotoIevērojamais britu vēsturnieks Arnolds Toinbijs ir rakstījis, ka nevienas nācijas un nācijvalsts vēsturi nevar izskaidrot pašu par sevi – tas ir iespējams tikai civilizācijas kontekstā.[1] Tāpēc ikvienam no mums ir būtiski izprast Rietumu civilizācijas būtību, tās vēsturi un šodienu. Manuprāt, Rietumu civilizāciju šodien raksturo viens vārds – krīze. Un tā vistiešākajā veidā attiecas uz mums.
Lasīt visu...

21

Divi vienā

FotoLasot manas publikācijas laikrakstos no astoņdesmito gadu beigām līdz manis uzrakstītām un izdotām grāmatām, lasītāji zina, ka nespecializējos uz kādu konkrētu tematu, bet rakstu par visu, kas man šķiet svarīgs.
Lasīt visu...

21

Trīs aktuāli izskaidrojumi un viens negaidīts secinājums

Foto1.Nogurums no patiesības jeb patiesības destruktivitāte. Nogurums no patiesības ir realitāte. Tāds psihiskais stāvoklis ir iespējams individuālā līmenī. Iespējams arī kolektīvā līmenī kā sociuma kādas daļas (piem., inteliģences) apziņas pazīme. Tā tas ir tajos gadījumos, kad patiesībai ir kolektīvs raksturs. Tādās reizēs patiesība attiecas uz daudziem cilvēkiem, kā arī var attiekties uz visu tautu.
Lasīt visu...

21

Rīga. Vai tiešām bezceRīga?

FotoKādu laiku nebiju braukusi pa Rīgu, taču aizvadītajās brīvdienās pabraukāju pa vairākiem mikrorajoniem (man gan labāk patīk teikt apkaimēm). Ticiet man – šajās pāris stundās no sirds varēju uz savas ādas izbaudīt to, par ko beidzamajā laikā žēlojas šoferīši – un viņus var labi saprast! – par absolūti sabrukušajām Rīgas ielām.
Lasīt visu...

6

Vai „Jaunajai Vienotībai” ir jāpilda „Vecās Vienotības” solījumi?

FotoIzglītības un zinātnes ministrija Vienotību pārstāvošā ministra Kārļa Šadurska personā 2018.gadā apsolīja pedagogiem darba samaksas pieaugumu. Šis solījums turklāt tika nostiprināts “uz papīra”, kad Ministru kabinets 2018.gada 15.janvārī izdeva rīkojumu Nr.17 “Par pedagogu darba samaksas pieauguma grafiku laikposmam no 2018.gada 1.septembra līdz 2022.gada 31.decembrim” (https://likumi.lv/ta/id/296460-par-pedagogu-darba-samaksas-pieauguma-grafiku-laikposmam-no-2018-gada-1-septembra-lidz-2022-gada-31-decembrim).
Lasīt visu...

18

Kam mēs esam pret

FotoKPV LV vajadzētu sākt aizdomāties par to, lai latvieši neatceras, kā boļševiki kungu mājas dedzināja. Kam pieder valsts vēlētājiem solīto darbu izpilde - to visu Artuss Kaimiņš un Co. ir paveikuši pāris nedēļu laikā:
Lasīt visu...

21

Linkaits izvēlas „Yandex Taxi”?

FotoOtrdien, 12.februārī pie Satiksmes ministrijas (SM) tiek plānots protests, kas tieši vērsts pret nozares politisko vadītāju Tāli Linkaitu (Jaunā konservatīvā partija). To sola rīkot taksisti un citi pārvadātāji, kam dzīvi apgrūtina nelegāli strādājošie un nodokļus nemaksājošie – vai citām valstīm maksājošie – konkurenti.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Latvietis "Saskaņas" mītiņā pie Rīgas domes

Mans paziņojums par vēlmi piedalīties „Saskaņas” mītiņā pie Rīgas domes bija izsaucis vētru ne tikai sociālajos tīklos, bet arī ģimenē...

Foto

Ģeopolitika un mūsu neapskaužamais stāvoklis

Visjaunākie notikumi Venecuēlā, saprotams, pirmkārt un galvenokārt attiecas uz šīs valsts iedzīvotājiem un nekorekti ir iejaukties ar komentāriem viņu kultūras norisēs....

Foto

Koncepcijas projekts „Harmoniska Latvija. Taisnīgāka sabiedriskā iekārta”

Gatavojot šo projektu, par pamatu ņēmu Vācijas Brēmenes zemes satversmi. Domājot par Stradiņu dzimtas dzimto novadu Sēliju, Brēmenes zemi...

Foto

Precedents

Jau rakstīju par negaidītajiem pavērsieniem Armēnijā, par Roberta Kočarjana un Serža Sargsjana atstumšanu no varas, par Armēnijas «Samta» revolūciju, kā arī par vēlēšanām, kurās Armēnijā...

Foto

Nodrāztais tiesiskums Bordāna stilā: paši beidzām, dosim citiem

Pēdējo gadu laikā par vienu no iemīļotākajiem dažādu partiju pārstāvju vārdiem ir kļuvis vārds “tiesiskums”. Tas tiek locīts...

Foto

Vai tiešām Rozenvalds nesaprot, ka ir kļuvis par noderīgo idiotu Kremļa propagandas ķetnās?

Uzzināju, ka piektdien, 01.02.2019. "masu medija" Sputnik lapā ir intervija ar "Latvijas Universitātes sociālo un...

Foto

Rūpējoties par Baltijas valstu izaugsmi un saviem klientiem, no darba atlaidīsim 800 darbinieku

2019. gada laikā Luminor vienkāršos savu darbības modeli, tostarp samazinot darbinieku skaitu visos...

Foto

Latvistikas politiskā seja un etnopolitoloģija

Šis teksts ir veltīts latviešu tautas mentalitātes vienotībai ar politiku. Mentalitāte, demogrāfija un kultūra ir trīs pīlāri, uz kuriem balstās burtiski...

Foto

Es redzēju sapnī, kā…

“Neviens nav pārāk liels cietumam. Neviena persona vai uzņēmums, kas kaitē ASV ekonomikai, nav ārpus likuma. Tas attiecas arī uz lielajiem uzņēmumiem,”...

Foto

Kailcirte: kaimiņa skatījums

Skaidrs, ka pārskatāmā nākotnē lielāks vai (cerams) mazāks kailciršu īpatsvars Latvijas mežos ir neizbēgams. Jā, kailcirtēm nav nekāda ekoloģiska attaisnojuma, un sabiedrībai tās...

Foto

Obskurantisma aprobācija

2019.gada 28.janvārī internetā varēja izlasīt: “Līdz ar tiesnešu neatkarības palielināšanos būtiski jāpalielinās arī tiesnešu atbildības apmēram, un par šo divu aspektu samērīgumu iestāsies arī...

Foto

Ir tikai divas izvēles iespējas

Mēs visi vērojam un vērtējam pasauli, kurā dzīvojam. Atbilstoši savam vērtējumam mēs izdarām savu izvēli, un šī izvēle nosaka mūsu praktisko...

Foto

Ja Jurašs ir tik tīrs, ko tad šis tā baidās no tiesas un ko tad “bezkompromisa tiesiskuma” ieviesēji tā raustās no tiesiskuma?

Visticamākais, Juris Jurašs ir...

Foto

Nacionālā apvienība visu laiku pūš Kremļa taurē, tikai neviens to negrib redzēt

Sveicināti, mīlīši, Latvijas nacionālpatriotiski noskaņotie pilsoņi un pilsones, sveiciens arī tev, skaistā Dace Kalniņa,...

Foto

Liberālā agonija jeb ideāli, kas ātri var izzust

Sākšu ar to, ka pats pēc politiskās pārliecības vairāk tiecos būt liberāls dažādos jautājumos, kas būtu kaut vai...

Foto

„Normāla cilvēka” viedoklis un himēriskuma anatomija

Pēc 13.Saeimas vēlēšanām sākās valdības veidošanas šarāde. Tajā figurēja demogrāfiskā aina. Mūsu slavenie “naciķi” neatlaidīgi iesacīja organizēt “demogrāfijas ministriju”. Momentā...

Foto

Ideoloģija un mūsdienas: sabiedrisko organizāciju pilnvaru uzplaukums “čekas maisu” paēnā

Laikraksta “Diena” 15.janvāra numura ievadrakstā tika uzdots retorisks jautājums, proti, kas notika ar personām, kuras savulaik...

Foto

Vara barikādēs

Ikdienišķos notikumos varas attieksme pret sabiedrību ir standartizēta un iepriekš paredzama. Emocionālās piesātinātības brīžos arī dažus varas pārstāvjus pārņem sabiedrībā valdošās noskaņas un viņi...

Foto

Svarīgi, lai katrs uzņēmuma darbinieks ir iesaistīts kvalitatīvā klientu apkalpošanā

Vēlos sniegt informāciju saistībā ar publikāciju „Jauns izdomas līmenis valsts naudas šķērdēšanā: „Valsts nekustamie īpašumi” pasūta...

Foto

Kas gaidāms

2018. gada nogalē bija skaidrs, ka Amerikas Savienoto Valstu prezidenta rīcība labvēlīgi ietekmē ASV ekonomiku un radīti vairāk nekā četri miljoni jaunu darbavietu kopš...

Foto

Artus, neizdari kļūdu, nepievil un nepamet mani

Artus, piecus gadus, gatavojot informāciju un faktus Tavām Suņu būdām un vēlāk arī Saeimas runām, iepazinu Tevi kā principiālu...

Foto

Ir arī laipni un atsaucīgi mediķi

Mūsdienās, kad ir tik daudz negatīvā, tajā skaitā par veselības aprūpē notiekošo, gribētos pateikt kādu labu vārdu ar portāla starpniecību,...

Foto

Eiropas kolonizēšana: Latvijas pieredze

Gadumijā apsveŗot, kas bijis svarīgākais notikums pērn Eiropā un kas visvairāk ietekmēs tās turpmākos likteņus, atbildēt ir viegli. Tas, ka turpinājās [Rietumu]...

Foto

Kartītes, nejaušas kā proftehmeiteņu likstas

Nedēļa man sākās ar smagu izāzēšanu – izrādīju pat pusotru minūti ilgu apstulbumu, kamēr meklēju atbildi uz jautājumu: “Vai tu jau...

Foto

Izglītības interpretācijas konflikti: iemesli un untumi

Saeimas vēlēšanās uzvarējušās “6.oktobra paaudzes” valdības sastādīšanas šarādē jau no pirmās ainas figurēja solījums turpināt izglītības reformas. Tas neapšaubāmi ir...

Foto

Cik zaļi dzīvosim vecumdienās? Pensiju sistēmas ilgtspējas šķietamība

Daudz ir rakstīts un diskutēts par mūsu pensiju sistēmas nākotnes finansiālo ilgtspēju, t.i., par nākotnē sagaidāmo budžeta ieņēmumu...

Foto

„Naida runas” fabricēšana un orveliskā domu kontrole

"Visapkārt mums plosās naida runas uzplaiksnījumi,” - tā apgalvo tie, kuri vēlas attēlot noteiktus viedokļus vissliktākajā iespējamajā skatījumā, lai tos deleģitimizētu. Ja...