Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā
NĀVE audiogrāmata

Pievienot komentāru

Lapas:    1   Rādīt komentārus, sākot ar: pirmo | pēdējo

Skolnieciņš no sidrabbirzs

28.02.2021. 09:52

Saltā ziema jau iet uz beigām. Šogad ziema bija īpaši auksta. Varēja gan slēpot, gan slidot. Tik diemžēl šos ziemas priekus aizēnoja kovid-19 (covid-19) pandēmija. SARS-CoV-2 vīruss ir nelūgts ciemiņš mūsu zemē. Ministru kabinets Latvijas Republikā ir izsludinājis ārkārtas stāvokli līdz 6. aprīlim. Pašreiz visā Latvijā ir ieviesti stingri ierobežojumi, lai mazinātu saslimstību ar šo ļauno vīrusu. Ārkārtas stāvokļa laiks šķiet nepatīkams un sagādā daudz sadzīvisku grūtību. Par spīti ārkārtējam stāvoklim valstī, saglabāsim savās sirdīs un prātos mieru. Nenokārsim degunu grūtību priekšā! Ticēsim labajam, ticēsim Latvju Dieviem. Atvērsim savā namā logu un ielaidīsim Latvju Dievu dievišķo enerģiju savā mājoklī. Kvēpināsim kadiķa zariņus un vērmeļu buntes, lai attīrītu savu mājokli no negatīvas enerģijas. Iedegsim zaļu svecīti uz galda par godu Dabas Mātei – mūsu mīļajai un labajai Dievietei. Iedegsim dzeltenu svecīti uz galda par godu Laimai – Likteņa Dievietei. Iedegsim pelēku svecīti uz galda par godu Veļu Mātei – Nāves Dievietei. Iedegsim tumši zilu svecīti uz galda par godu Pērkonam – Debesu Tēvam. Iedegsim baltu svecīti uz galda par godu mūsu drosmīgajiem un brīvajiem sentēviem. Lūgsim Latvju Dievu svētību no visas sirds. Ar ticību Latvju Dieviem pārvarēsim šo kovid-19 sērgu kopā. Nepadosimies, mani mīļie tautieši! Tikai vienota tauta ir spēks. Būsim brīvi savā sentēvu pagāniskajā ticībā! Būsim vienoti kā tauta ticībā Latvju Dieviem! Latvju Dievi ar prieku uzklausīs mūsu lūgšanas. Kopš senseniem laikiem Latvju Dievi ir palīdzējuši mūsu tautai pārvarēt krīzes, grūtības un nelaimes. Arī šoreiz Latvju Dievi mums palīdzēs un neatstās mūs nelaimē vienus! Latvju Dievi vienmēr ir mums līdzās. Lai Latvju Dievi svētī katru no mums, kas viņiem tic! Lai Latvju Dievi stāv mums klāt! Lai Latvju Dievi pasargā mūs no ļauna!
Ar labestību un mīļumu, Skolnieciņš no svētbirzs [Latvju Dievu dēls]
©Skolnieciņš 1999-bezgalība :-)
Skolnieciņš® ™Skolnieciņš
Latvju Dievi mūžam viedi.
#LatvjuDievi #Pērkons #Laima #Māra #VeļuMāte #DabasMāte #LatvjuDievuSvētība #pagāni #kadiķis #vērmele #rituāli #buršanās #ticība #lūgšanas #PozitīvāEnerģija #saticība #iecietība #sapratne #svētbirzs

Atbildēt

Jelgava

27.02.2021. 18:36

»

Travel

Nabaga komsordziņam tūliņ atņems nozagto, tad nu gan


Otrais muzejs bija 1818.g dibinātais Kurzemes Provinces Muzejs Jelgavā (Mitau)!

Atbildēt

www.govlawyer.lv

25.02.2021. 04:23

>valsts aizsardzībā esošo senlietu” sarakstu >publiskos avotos atrast nevar.

Jau LPSR laikā tika izdots grāmatā
kultūras pieminekļu saraksts, kurš
pastāv arī mūsdienās.

Atbildēt

R

25.02.2021. 00:33

»

Monda

Kāda vairs liela jēga tādiem likumiem, ja lielāko daļu okupantvalsts krievija ir izvedusi visu 80 gadu garumā, ieskaitot arī daļu no pašiem latviešiem un čekas arhīvus arī. To kas vēl kaut kur aizķēries no Latvijas brīvvalsts materiālajām vērtībām, nākas kriminalizēt lai šakāli neizzagtu pēdējo...


Ko tu te murgo?! Pirmais muzejs Rīgā atvērts 1773. gadā, nākamais - 1869 - tā saucamajā cara laikā. Muzeju plauktus iztukšoja vācu nacisti. Ir pieejamas fotogrāfijas ar tukšajiem skapjiem un virtrīnām pēc nacistu veiktās izlaupīšanas. Turklāt, nevajag aizmirst, ka Aspazija ar savu draudzeni Solomatinu, ja pareizi atceros, aicinaja un organizēja baroniem, grāfiem, muižniekiem atņemto vērtslietu pārkausēšanu, lai Latvijai būtu nauda. Prātā tērētie visu pārkausēja. Tikai daži priekšmeti nejauši netika pārkausēti un ir redzami Biržas muzejā. Ekskluzīvi!!!. Tie gandrīz visi izgatavoti cariskajā Kreivijā. Var katrs aiziet paskatīties un izdarīt savus secinājums, kurš īstenībā bija bez smadzenēm, ja ko tādu varēja ar vieglu roku pieprasīt pārkausēt.
Tomēr ir daļa priekšmetu, ko saprātīgajiem cilvēkiem ir izdevies no senajiem laikiem saglabāt, neļaut nolaupīt kādai no varām, paslēpt no pārkausēšanas. Ir atnācis 21. gadsimts ar bordānu, judinu, kolu, bidiņu, kariņu, jansonu, utml varzas vara ar saviem ,,likumiem'', lai izglābto, rūpīgi glabāto un loloto elementāri atņemtu.

Atbildēt

Jezuīts

24.02.2021. 21:36

»

hm

Vai veca grieķu monēta ir Latvijas kultūras vērtība...


Jums ir tipisks materiālista viedoklis, ar tendenci iznīcināt tieši latviskās vērtības, bet ja nav latviska, tātad tā nav vērtība. Atšķirībā no Krievijas, mēs no savas patiesās vēstures neizvairāmies un nekaunāmies, un vērtībām pieskaitām visas vēsturiskās sastāvdaļas, lai no kurienes arī tās būtu.

Atbildēt

hm

24.02.2021. 21:15

Vai veca grieķu monēta ir Latvijas kultūras vērtība?
Šaubos. Līdzīgi, kā ar tām vācu, krievu, zviedru un poļu laika vērtībām. Tā ir Latvijas kultūra vai nav? Vai tā jāattiecina uz to valstu kultūrām, kuras mūs bija pakļāvušas?
Rīgas vārtus rotāja uzraksts, ka suņiem un bauriem ieeja liegta. Vai tur tiešām atradās mūsu tautas kultūras vērtības?
Pieņemu, ka jaunākos laikos, kuros latviešu inteliģence darbojās dažādās jomās, patiesi radīja mākslas un kultūras vērtības, kuras nacionālai valstij varētu būt nozīmīgas.

Atbildēt

Monda

24.02.2021. 20:32

Kāda vairs liela jēga tādiem likumiem, ja lielāko daļu okupantvalsts krievija ir izvedusi visu 80 gadu garumā, ieskaitot arī daļu no pašiem latviešiem un čekas arhīvus arī. To kas vēl kaut kur aizķēries no Latvijas brīvvalsts materiālajām vērtībām, nākas kriminalizēt lai šakāli neizzagtu pēdējo.

Atbildēt

Fgg

24.02.2021. 19:57

A kas ir 100 gadi rokrakstam man vecmammai 98 Otr ome nomirs kad bija 102 utt dzimtas koks no 16 gs sazīmētas un daudzas lietas nodod no paaudzes paaudzee nahuij man kas valstit jādod ja ir nauda lai noperk , tagad mees drīz sliktak kaa Staļina laikos dzivojam

Atbildēt

Tevi jau padarījuši par nabagu

24.02.2021. 17:12

»

Lūk, būtība, ko nemin autors

229. pants. NELIKUMĪGAS darbības ar kultūras priekšmetiem...


no skrandu proletariāta. Drīz žīdi ar likumu tevi pataisīs par pilnīgu nabagu! Lasi tik likumus, idiot! Tie sarakstīti tev!

Atbildēt

Lūk, būtība, ko nemin autors

24.02.2021. 16:52

»

Valsts terors, šantāža, izspiešana

Lūk, būtība, ko min raksta autors...


229. pants. NELIKUMĪGAS darbības ar kultūras priekšmetiem
NELIKUMĪGU glabāšanu, pārvietošanu, pārsūtīšanu, atsavināšanu vai par tā NELIKUMĪGU izvešanu ārpus Latvijas Republikas

229.' pants. NELIKUMĪGAS darbības ar senlietām
NELIKUMĪGU iegūšanu, glabāšanu, pārvietošanu, pārsūtīšanu, atsavināšanu vai par tās NELIKUMĪGU izvešanu ārpus Latvijas Republikas

Atbildēt

MK

24.02.2021. 15:34

Virziens, ko uzņēmies Baidens un tā saucamie demokrāti, atbilst Latvijas varas gaiteņos klīstošo mentalitātei. Vai nepasludināt Baidenu par Latvijas prezidentu? Viņš gan nespēs apjaust, ko tas nozīmē, bet vai viņš mums pirmais tāds prezidents

Atbildēt

Ar likumgrozījumiem legalizēts policijas izmeklētāju un prokuroru bandītisms

24.02.2021. 14:37

»

sociāli atstumtais

... nēēē , mīlīši ! te visam apakšā ir žīdu intereses un ... nauda ,UN VĒLREIZ , UN TIKAI nauda , un , lai par mantojumu un/vai ,, mantojumu ,, nebūtu jāmaksā , vai jāatpērk no ,, īpašnieka ,, , kolekcionāra , saprotiet , vērtības tad vienkāršāk taču ir jau iestaigādātās PSRS KOMUNISTU KGB ( Krimināllikums...


valsts terora, šantāžas un izspoešanas legalizēšanā.

No 1917. gada līdz 1921. gadam ir atrodamas fotogrāfijas bez cilvēkiem Patrogradas ielās. Kur viņi palikuši?

Boļševiki, žīduu sakūdīti, izšāva un nodūra petrogradiešus veselām ģimenēm, ielauzušies mājokļos un dzīvokļus izlaupīja, Petrogradu apjozuši trīs kordoniem. Noskrandušie boļševiki ielauzās mājokļos un apšāva turīgos iedzīvotājus, tūkstošiem līķu sameta Ņevā. Dzīvokļi palika izsistiem logiem. Pa ielām klīda daži izdzīvojušie, pārģērbušies skrandās, lai neatšķirtos no proetariāta.

Pabrīdinātie laicīgi ar visu mantību pajūgos šķērsoja visus trīs kordonus, katrā maksājot ar sudrabu un zeltu.

Pēc 1921. gada boļševiki no laukiem saplūda Petrogradā, ko pārdēvēja par Ļeņingradu un daudzi noziedznieki paņēma sev nogalināto petrogradiešu dokumentus.

Tādi pat boļševiki valdīja Latvijā pēc 1940. gada un līdz mūsdienām kā gorbunovi, maizīši, viltvārži leviti...

Liecības:

https://youtu.be/8CQtgmYlaxo


Tagad redzam, ka boļševiki, komunisti, čekisti izsaimniekojuši valsts budžetu, iedzinuši tautu un valsti parādos, ar jaunajiem likumgrozījumiem legalizē prokuroru un policijas izmeklētāju bandītismu valsts labā un savā - īpašumu kratīšanās parasti vērtīgas zelta lietas, zelta un sudraba monētas nozūd un neparādās dokumentos. Tagad laupītājiem dota iespēja ķertes pie vērtslietām.

Zelts pieaug cenā, daudzi to atlikuši nedienām. Tas ir pēdējais, ko vēl var atņemt ar likumu. 2023. gadā stājas spēkā Bāzele-2 līgums, reālam zeltam banku aktīvos kļūstot par maksāšanas līdzekli.

Atbildēt

Eglītis

24.02.2021. 13:05

Boļševiku laiki.

Atbildēt

tentiņš

24.02.2021. 12:57

stulbam putnam glupa dziesma...

Atbildēt

vecais spekulants

24.02.2021. 12:46

kaut kads idiotisms !

Atbildēt

peršiņa

24.02.2021. 11:47

bezkompromisa tiesiskums un te bordānistiem būs kur izpausties.... tā vietā, lai valsts vienkarši nopirktu Juhņēvičas neveiskminiecei jau tas beņķis vairāk maksāja par katru no šiem retumiem... bet tur jau tās smalkās n miesas...Bet tad jau neizdosies nekādu poitkapitālu iekasēt šiem šiem JKP šmuļiem. Nosacītās kultūras ministrs te nacionālpatriotisma vispaŗ neko nefilmē, kamēr netiek uz skatuves dziedāt

Atbildēt

VB

24.02.2021. 11:12

»

sociāli atstumtais

... nēēē , mīlīši ! te visam apakšā ir žīdu intereses un ... nauda ,UN VĒLREIZ , UN TIKAI nauda , un , lai par mantojumu un/vai ,, mantojumu ,, nebūtu jāmaksā , vai jāatpērk no ,, īpašnieka ,, , kolekcionāra , saprotiet , vērtības tad vienkāršāk taču ir jau iestaigādātās PSRS KOMUNISTU KGB ( Krimināllikums...


Es taisni tās vienubrīd gatavojos uzdāvināt / lasi, sev atsavināt, Latvijas ZA Filozofijas (vai taml.) institūtam, bet tad viņi sāka prasīt garus pārskatus vai ko taml., ko man bija slinkums toreiz gatavot un tā nu izmētātas pa grāmatplauktiem stāv 120 - 150 g. vecas - pamatā krievu val., jo toreiz vēl vācu val. tik labi nepratu, lai lasītu par filozofijas vēsturi...

Atbildēt

sociāli atstumtais

24.02.2021. 11:03

... nēēē , mīlīši ! te visam apakšā ir žīdu intereses un ... nauda ,UN VĒLREIZ , UN TIKAI nauda , un , lai par mantojumu un/vai ,, mantojumu ,, nebūtu jāmaksā , vai jāatpērk no ,, īpašnieka ,, , kolekcionāra , saprotiet , vērtības tad vienkāršāk taču ir jau iestaigādātās PSRS KOMUNISTU KGB ( Krimināllikums arī nāk no PSRS ) UTT. ,, Tradicijas , un tas ir : ekspropriācija ; un viss turpinās : zaglis-,,likums,,-zaglis ... un vēl : tā kā ,,gatavojas ,, naudas reforma , tad , lai NEVIENAM nekas nepaliktu rokās kā maiņas līdzeklis izdzīvošanai , resp. : - kā tad jūs domājiet visus ,, sašņorēs ,, un/vai dabūs paklausībā ? , ak ,atvinojiet , V E R DZ Ī B Ā !???

Atbildēt

Žulis

24.02.2021. 11:02

"...tad šobrīd pie kriminālatbildības varēs saukt, jau pierādot senlietu glabāšanas faktu."
Domāju, ka šādā garā turpinot, arī izvarošanas fakts vairs nebūs jāpierāda, bet pietiks ar faktu, ka attiecīgais orgāns glabājas starp kājām.

Atbildēt

nevajag muldēt

24.02.2021. 10:37

»

VB

"Cita lieta, ka aprite irobežota


Neesmu pētījis, bet man liekas, ka ir ierobežota tikai izvešana uz ārzemēm. Protams, ja sāk tirgoties ar lietām, kuras normāli iegūstamas tikai senkapos, tad policija var uzdot jautājumus un netikai.

Atbildēt

nu gnu

24.02.2021. 10:28

nu principā ir skaidrs kā šīs senlietas nokļuvušas privātās rokās...kā jukas tā muzejos maiņas visādas...interesanta bija mūmija ko demakovas francuziks skanēja... un ieraudzija mūsdienu saspraudes...lai gan Latvijas vēstures muzejā apmeklētāji apbrīnoja šo seno ēģiptiešu reliktu 50 gadus...tādas epizodes pēckara latvijā nebija epizodes..

Atbildēt

VB

24.02.2021. 10:23

»

Niknais

Debilie kokaīnisti jau vairs nejēdz, ko dara. Absurdākus likumus neesmu nekur lasījis. Te jāceļ prasība Satversmes tiesā, jo katram ir tiesības uz īpašumu un tiesības iegūt to mantošanas ceļā


"un tiesības iegūt to mantošanas ceļā"
Un vnk. nopirkt vairs īpašumu nevar?
PS
Es gan tās grāmatas esmu pircis visdažādākajos antikvariātos, ne tikai Latvijā, bet arī Krievijā etc.

Atbildēt

дурак латыш

24.02.2021. 10:20

»

nevajag muldēt

Ar glabāšanu vien būs stipri par maz. Jāpierāda, ka nelikumīgi iegūts. Nekur nav rakstīts, ka nedrīkst glabāt. Tā kā turpat vien mēs esam - policijai būs jāpierāda, ka nelikumīgi iegūts. Cita lieta, ka aprite irobežota


piekrītu,un varu piebilst ,ka te ir sacelta nevajadzīga ažiotāža ,jo policijai var nebūt intelekta resursu savu pienākumu veikšanai

Atbildēt

nevajag muldēt

24.02.2021. 09:44

»

Valsts terors, šantāža, izspiešana

Lūk, būtība, ko min raksta autors...


Ar glabāšanu vien būs stipri par maz. Jāpierāda, ka nelikumīgi iegūts. Nekur nav rakstīts, ka nedrīkst glabāt. Tā kā turpat vien mēs esam - policijai būs jāpierāda, ka nelikumīgi iegūts. Cita lieta, ka aprite irobežota.

Atbildēt

Māris Žilinskis

24.02.2021. 09:29

Māris Žilinskis: “Ja pirms grozījumu pieņemšanas izmeklēšanai bija nepieciešams konstatēt un pierādīt tieši senkapu postīšanas un izlaupīšanas faktu, tad šobrīd pie kriminālatbildības varēs saukt, jau pierādot senlietu glabāšanas faktu.””

Atbildēt

Valsts terors, šantāža, izspiešana

24.02.2021. 09:27

»

Raksta autors precīzi saliek punktus uz i

No sākuma, pirms e-tiem gadiem prese rakstīja, ka plānotie likumgrozījumi attieksies uz lietām līdz 17. gs t i 16 g s lietām


Lūk, būtība, ko min raksta autors:

“ arheoloģiskās senlietas ar datējumu līdz 17. gadsimtam, vairāk nekā 100 gadu veci no kultūras priekšmeta atdalīti fragmenti, kas ir neatņemama mākslas, vēstures vai reliģiska pieminekļa daļa;
- inkunābulas un par 100 gadiem vecāki rokraksti, ieskaitot ģeogrāfijas kartes un mūzikas partitūras;
- dažādu veidu arhīvi, kuros ir par 100 gadiem vecāki eksemplāri;
- grāmatas, kas ir vecākas par 100 gadiem;
- transportlīdzekļi, kas ir vecāki par 75 gadiem;
- kolekcijas, kurām ir vēsturiska, paleontoloģiska, etnogrāfiska vai numismātiska vērtība;
- par 100 gadiem vecāki mākslas un antikvārie priekšmeti;
- gleznas un zīmējumi, kas darināti ar roku uz jebkura materiāla un ar jebkuru paņēmienu;
- gravīru, estampu, serigrāfiju un litogrāfiju oriģināli, kā arī attiecīgās plāksnes un plakātu oriģināli;
- skulptūru un statuešu oriģināli; fotogrāfijas, filmas un to negatīvi; stikla izstrādājumi; zeltkaļu un sudrabkaļu izstrādājumi;
- mēbeles;
- optiskās ierīces un aparāti, fotoaparāti, kinoaparāti un ierīces;
- mūzikas instrumenti; pulksteņi un to daļas;
- koka izstrādājumi, keramika, gobelēni, paklāji, tekstilijas, tapetes, ieroči.
Savukārt likums “Par kultūras pieminekļu aizsardzību” uzskaita šādus senos priekšmetus, kuri var būt valsts aizsardzībā: arheoloģiskie atradumi, senlietas, nekustamo pieminekļu elementi, vēsturiskas relikvijas, mākslas darbi, rokraksti, reti iespieddarbi, kinodokumenti, fotodokumenti un videodokumenti, skaņu ieraksti.
Lakoniski par policejiskām iespējām tikt galā ar senlietu vācējiem un kolekcionāriem īsi pirms senlietu glabāšanas kriminalizēšanas portālā lvportāls.lv izteicies Valsts policijas Galvenās kriminālpolicijas pārvaldes Kriminālizmeklēšanas pārvaldes 2. nodaļas galvenais inspektors Māris Žilinskis: “Ja pirms grozījumu pieņemšanas izmeklēšanai bija nepieciešams konstatēt un pierādīt tieši senkapu postīšanas un izlaupīšanas faktu, tad šobrīd pie kriminālatbildības varēs saukt, jau pierādot senlietu glabāšanas faktu.””

Atbildēt

Raksta autors precīzi saliek punktus uz i

24.02.2021. 09:24

»

vai raksra autors ir idiots?

Raksta autor, vai "raritātes" lietošana liek tev justies gudrākam/ai? Iemācies cienīt un iemācies domāt latviešu valodā un tikai pēc tam raksti par kultūru


No sākuma, pirms e-tiem gadiem prese rakstīja, ka plānotie likumgrozījumi attieksies uz lietām līdz 17. gs t i 16 g s lietām .

Tagad redzam, ka precizēta atsevišķu priekšmetu vērtība līdz mūsdienām..

Atbildēt

vai raksra autors ir idiots?

24.02.2021. 09:17

Raksta autor, vai "raritātes" lietošana liek tev justies gudrākam/ai? Iemācies cienīt un iemācies domāt latviešu valodā un tikai pēc tam raksti par kultūru.

Atbildēt

Niknais

24.02.2021. 09:06

Debilie kokaīnisti jau vairs nejēdz, ko dara. Absurdākus likumus neesmu nekur lasījis. Te jāceļ prasība Satversmes tiesā, jo katram ir tiesības uz īpašumu un tiesības iegūt to mantošanas ceļā

Atbildēt

VB

24.02.2021. 08:40

Man ir vairākas par 100 g. vecākas grāmatas, dažkārt tās palasu, bet vai tagad to visp. drīkst darīt?
Un, ko citu ar tām vēl var darīt, ja pat glabāt dzīvesvietā it kā nevar?!

Atbildēt

Valsts teroru, šantāžu, izspiešanu

24.02.2021. 08:22

raksturo pieņemtie likumgrozījumi pēc formulas - atrodiet cilvēku, notiesāšanai, procesa safabricēšanai krimināllikumu piemeklēsim.

Tā piemēram - lai politiski vai koruptīvi (pēc nedraugu pasūtījuma) ar “prokurora pārliecību”, kas nostiprināta likumdošanā, safabricē pret personu kriminālprocesu, uz aizdomu pamata - dzīvo vecā mājā, pieder metālmeklētājs - metāldetektors (baumu līmenī), pieder seni priekšmeti, ir koekcionārs, veic kratīšanu, atrod aizliegtu - senu priekšmetu, vai to kratīšanā piemet, un kriminālprocesu turpina desmit gadus, kas nav aizliegts, regulāri aicina uz pratināšanu, kas nev aizliegts, publicē faktu, ka persona ir figurants krimināllietā utt, sagrauj personas reputāciju .. utt.

Lieki teikt, ka sods prokuroriem, izmeklētājiem, operativņiiem kā jurašiem nav paredzēts par kriminālprocesu safabricēšanu, personas spīdzināšanu ar pratināšanām un nomelnošanu masmedijos.

Haha! No 13/03/20 LV ar ebreju dzīvnieka VP E. Levita akceptu ANO paziņojusi, ka atsakās ievērot cilvēktiesības Latvijā “pagaidām, uz pandēmijas laiku), kas velns zin, kad beigsies!

Cilvēktiesības ir arī tiesības uz īpašumu, īpašumtiesības.

Atbildēt

millers

24.02.2021. 08:19

protams,kur kārtējais idiotisms,tur abi brāļi,kareklis ar bordekli,klāt.

Atbildēt

Uz kriminālatbildību attiecas

24.02.2021. 08:04

priekšmeti līdz 16. gs. Bet bībele ir 18. g s

Atbildēt

Lapas:    1   

Jūsu vārds:

Komentāra teksts:

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

3

Pateikt, ka šī būs katastrofāla valdība, var tikai kāds, kuram galvā ir atdzisusi putra, un arī okupācijas varas kolaborants Kūtris būs lielisks Saeimas priekšsēdētājs

FotoPagājušajā piektdienā, 15. septembrī, Latvijas Republikas Saeimā sākās ārkārtas sēde. Tajā bija tikai viens izskatāms jautājums, proti: “Par uzticības izteikšanu Ministru kabinetam.” Runa, protams, ir par aizejošās labklājības ministres Evikas Siliņas izveidoto valdību.
Lasīt visu...

3

Tas, ka Kūtris ir komunistu okupācijas varas kolaborants, „Delnai” ir pieņemami, bet tas, ka viņš atļaujas izteikt savu viedokli un ievēro nevainīguma prezumpciju, ir nosodāmi

FotoGodātie Saeimas deputāti, vēršamies pie Jums, lai paustu dziļas bažas par Gunāra Kūtra pieteikto kandidatūru un plānoto apstiprināšanu Saeimas priekšsēdētāja amatā. Uzskatām, ka deputāta publiskajā telpā izskanējušie izteikumi neatbilst augstajiem godprātības, atklātības un atbildīguma standartiem, kas tiek sagaidīti no Saeimas priekšsēdētāja kā vienas no augstākajām valsts amatpersonām.
Lasīt visu...

3

Tikai nesmejieties, bet mums ir atnākusi atziņa: ir jābūt drošiem, ka ikvienā jomā – iekšlietu, veselības, izglītības, reģionālās politikas vai citā – esam izdarījuši visu, lai cilvēki varētu izjustu augstu lojalitāti pret savu valsti

FotoRietumu pasaulē ārpolitika ir kļuvusi par drošības politiku, jo Krievijas brutālais iebrukums Ukrainā pasauli ir ievirzījis "kara laikmetā" – tādu secinājumu izteicu šā gada janvārī ārlietu debatēs.
Lasīt visu...

21

Par melīgo spriņģu, jembergu un visu pārējo Kremļa stabulnieku “līdzjūtības vaimanām”

FotoPētot Daugavpils Čmoikas un Re:Baltica prokrieviskā dueta darbības, uzdūros interesantam dokumentam, kurā Tiesībsargs analizē ar Imigrācijas likuma grozījumiem saistītos riskus, tai skaitā iespējamo eventuālo Krievijas Federācijas pilsoņu izraidīšanu no valsts nenokārtotas latviešu valodas pārbaudes dēļ.
Lasīt visu...

12

Šajā valdībā nenotiks visādas nevajadzīgas, muļķīgas debates!

FotoŠī būs pirmā centriski kreisā valdība kopš neatkarības atjaunošanas. Pirmā valdība, kas nebūs konservatīva.
Lasīt visu...

20

Es aicinu ikvienu Latvijas iedzīvotāju vilkt katrā kājā atšķirīgu apavu – un tāda arī būs manas valdības darbība

FotoLai patiesi izprastu otru cilvēku, ir jānoiet viņa ceļš viņa kurpēs, vēsta sena paruna. Tikai izprotot un pieņemot citādo, varam veidot iekļaujošāku sabiedrību. Tāpēc 15. septembrī ikviens Latvijas iedzīvotājs ir aicināts vilkt katrā kājā atšķirīgu apavu, simboliski paužot savu atbalstu deinstitucionalizācijas mērķa grupām – bērniem ar funkcionāliem traucējumiem un viņu ģimenēm, cilvēkiem ar garīga rakstura traucējumiem un bez vecāku gādības palikušiem bērniem. Īpaši pasākumi notiks Rīgā, Jelgavā, Valmierā, Ventspilī un Ludzā, bet “Dažādo kurpju diena” tiks iedzīvināta arī sociālajos tīklos un citviet Latvijā.
Lasīt visu...

21

Atklātā vēstule valsts prezidentam Edgaram Rinkēvičam: fakti skaidri norāda uz iespējamu tiesību pārkāpumu un neētisku rīcību no „Swedbank” puses

FotoGodātais Latvijas valsts prezident Edgar Rinkēvič! Es, Latvijas pilsonis Rihards M.Parts, iepriekšējā vārdā un uzvārdā – Gints Grosfogels, esmu saskāries ar nopietnām problēmām mūsu tiesībsargājošo iestāžu darbībā un finanšu institūcijās, konkrēti Swedbank, neētisko un, manuprāt, noziedzīgo uzvedību. Tālāk izklāstīšu faktus, kas skaidri norāda uz iespējamu tiesību pārkāpumu un neētisku rīcību no Swedbank puses.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Briškens un manekena politiķi

Ik rītu pa ceļam uz darbu sanāk doties garām kāda lielveikala skatlogam, kurā nemainīgi stalti stāv manekeni, tērpti visnotaļ glītos uzvalkos. Tam...

Foto

Īsā atmiņa un krievu imperiālisma otrā elpa

Mums, latviešiem, ir vājības, kas tiek izmantotas pret mums. Kad mēs jūtam tūlītējus eksistenciālus draudus, tad mēs esam vienoti,...

Foto

Mans viedoklis

Privātiem medijiem var būt savi ideoloģiski, politiski, personiski mērķi. Tas ir normāli. Kāds dibina, pērk un uztur savu mediju vai medijus ar mērķi ietekmēt...

Foto

Dzirdam metaforas “kolektīvie Rietumi”, “krievu kolektīvais Putins” – bet ko tad nolēmis “kolektīvais latvietis”?

Tamlīdzīgi izplūduši izteicieni nav lietojami kā pilnvērtīgi termini, tikai kā metaforiski vispārinājumi,...

Foto

Kāpēc “sabiedriskais medijs” uzdod jautājumus un neatskaņo atbildes?

“Labdien! Paldies par izrādīto interesi saistībā ar norisēm Ogres novadā! Vēlos norādīt, ka Ogres Vēstures un mākslas muzeja...

Foto

Vācieši jauc nost vēja elektrostacijas, lai paplašinātu brūnogļu ieguvi!

Energokompānija RWE ir sākusi nojaukt septiņas vēja turbīnas blakus bijušajam Lützerath ciematam Ziemeļreinā-Vestfālenē. Iemesls: RWE vēlas paplašināt Garzweiler II virszemes brūnogļu...

Foto

Nesmejieties, bet mēs atkal esam sacerējuši vēstuli

Godātais valsts prezident, Saeima, ministru prezidenta kandidāte Evika Siliņa! Latvijā kultūras ministram būtu jābūt otram valsts vadītājam, garīgās attīstības...

Foto

Iesniegums par „Sadales tīklu” ir nepareizs!

31. augustā vairāki portāli publicēja rakstu par uzņēmēja Gata Lazdas vēršanos ar iesniegumu Ģenerālprokuratūrā par AS “Sadales tīkls” jaudas “nenodrošināšanu”...

Foto

Dažas piezīmes par jauno Ogres Vēstures un mākslas muzeja direktori

Ogres novada dome izsludināja atklātu konkursu uz muzeja direktora amatu. Pieteicās diemžēl tikai viens pretendents –...

Foto

Imigrācijas likums un spēles ap terminiem

Ņemot vērā, kā pēdējo mēnešu laikā tiek manipulēts ar jēdzieniem saistībā ar Imigrācijas likuma normām saistībā ar ārzemnieku, precīzāk, Krievijas...

Foto

Rokas nost no mūsu Latvijā gūtās peļņas, tā vajadzīga dividendēm mūsu skandināvu akcionāriem

Viedokļi par un ap banku darbību, kas pēdējo mēnešu laikā uzvirmojuši, rada ilūziju,...

Foto

Negribēšanas spēks, vai kāpēc mēs gribam kā labāk, bet sanāk kā vienmēr. Dažas varbūt spurainas, taču rūgtas pārdomas

Disharmonijas izjūta vai emocionālā nelīdzsvarotība ir subjektīvi jēdzieni,...

Foto

„Sadales tīkla” rīcība: kurš uzņemsies politisko atbildību un kuram paliks kriminālā?

Kāpēc uzņēmumu un iestāžu vadītājiem kompetence ir svarīgāka par lojalitāti valdošajiem politiskajiem spēkiem....

Foto

Kad Marijas Naumovas koncertā publika uzvedas kā stacijas bufetē

Dzintaru koncertzāle šovasar lutinājusi ar daudziem skaistiem un dvēseli aizkustinošiem koncertiem. Divas reizes skatītājus priecējis Maestro Raimonds...

Foto

Prezidents ir viens, skolotāji ir daudzi

Šodien man uzticēts pastāstīt, ko var skolotājs un ko var prezidents. Citiem vārdiem sakot – “Atrodi atšķirības starp skolotāju un...

Foto

Lūdzu, netraucējiet jaunam OIK!

AS "Augstsprieguma tīkls" (AST) paziņojums pārtraukt izsniegt tehniskās prasības jaunu elektrostaciju pieslēgšanai pārvades tīklam, balstoties uz jaudu nepieejamību tīklā, ir tirgus regulēšana....

Foto

Mana pieredze pašvaldības darbā: domes deputātiem vispār nevajadzētu dalīties pozīcijā un opozīcijā, bet vienkārši strādāt!

BIja kārtējā sarežģītā un iekšēji pretrunīgā diena Rīgas domē. Izjautājām Vilni...

Foto

Nost ar ielikteņiem, laiks profesionāļiem!

Katastrofāls dzimstības kritums, kas pērn, gada laikā samazinoties par 2000 jaundzimušo, sasniedzis 100 gados zemāko atzīmi, valsts ārējais parāds, kas tuvojas...

Foto

„Manabalss” iniciatīva: atcelt 22. augusta vienošanos par grozījumiem Imigrācijas likumā par valsts valodas prasmēm

Aicinu atcelt 22. augustā notikušo valdības vienošanos par izmaiņu veikšanu Imigrācijas likumā...

Foto

Atklāta vēstule „Indexo” valdes priekšsēdētājam Valdim Siksnim

Godātais Sikšņa kungs (attēlā)! Organizējot Indexo akciju kotāciju Rīgas fondu biržā pirms vairāk nekā gada, akciju kotācijas noteikumos Jūs personīgi iekļāvāt...

Foto

Tu

Netiesājiet, tad jūs netapsit tiesāti; nepazudiniet, tad jūs netapsit pazudināti; piedodiet, tad jums taps piedots. (Lūkas 6:37)...

Foto

Kariņa redzējums ir mans redzējums: jo vairāk, jo labāk!

2023. gada 21. un 22. augustā Rīgas pilī esmu ticies ar visiem Saeimā pārstāvētajiem politiskajiem spēkiem, pārrunājot...

Foto

Tautvaldība un globālisms

Tautvaldība, ja tā to var nosaukt, ir pirmatnējās demokrātijas forma, kur katra kopiena, dzimta vai ģimene izvēl savu pārstāvi iekšēju vai ārēju jautājumu...

Foto

Tikai nesmejieties, man atkal ir priekšā lieli dzīves lēmumi

Labrīt. Man šodien ir jāpieņem lieli dzīves lēmumi. Šajā pusgadā esmu piedzīvojis savas dzīves lielāko nodevību. Mani...

Foto

Brīvību pilsonim Ivanovam!

Es, Diana Uliganets, esmu uzņēmēja Igora Ivanova dzīvesbiedre un pilnvarotā persona. Man ir Ukrainas un Ungārijas dubultpilsonība. Jau ilgāku laiku dažādu objektīvu apstākļu,...

Foto

Es ar prieku uzticēšu jaunajai valdībai atrisināt visas aktuālās problēmas, kaut skaidrs, ka tas nav iespējams

Šodien, 2023. gada 17. augustā, esmu saņēmis ministru prezidenta Artura...

Foto

Izlasot Imanta Parādnieka viedokli par kara nodokli

Atvainojos visiem, kas šodien lasa informāciju tikai par Krišjāņa Kariņa demisiju un jaunas Latvijas valdības izveidi. Šajā rakstā tā...

Foto

Urā, vēlēšanās gan mēs zaudējām, toties divus gadus vēlāk uzvarējām KNAB!

15.jūlijā stājies spēkā Administratīvās rajona tiesas spriedums lietā, kurā četri deputātu kandidāti no Jaunās Vienotības un Latvijas...

Foto

Bez siles mēs nevaram un negribam!

Kustība “Par!” lēmusi turpināt darbu Rīgas domes vadībā, īstenojot 2020. gadā iesāktās pārmaiņas rīdziniekiem. Mēs turpināsim izglītībā iesākto, uzlabojot skolēnu...

Foto

Elektrības sadales tarifi - kļūda, kas tiks izlabota decembrī...

Laiku pa laikam sabiedrības viedoklis tomēr tiek ņemts vērā. Premjers ir apsolījis decembrī pārskatīt sadales tarifus. Tātad...