Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Lasu un smejos. Valmierā esot krīze ar matemātikas skolotājiem. Mēnešiem nenotiekot matemātikas stundas. Tagad man skaidrs, kāpēc Kariņam vislabākie rezultāti bija Vidzemē. Tāda veiksmīga pilsēta. Tikai bez matemātikas skolotājiem un secīgi visvairāk plusiem Kariņam. Kāds podiņš, tāds vāciņš, latviešiem ir tāds teiciens. Ļoti precīzi raksturo šo situāciju.

Tad nākamais. Evita Ašeradena, kaut kāda teātra direktrise, saka intervijā Delfos, ka neprātīgi ir, ka Latvijā nevarot paļauties uz ierēdni, ka tas palīdzēs. Diez, viņa mājās ar savu vīru, finanšu ministru Arvilu Ašeradenu no Vienotības vispār sarunājas jeb arī nepaļaujas gadiem jau? Varbūt nezina, ka kungs gadiem bijis lielās činās, kas atbild par tiem ierēdņiem. Smieklīgi.

Ziniet, mani tautieši ir nonākuši savā ierastajā, gadu simtiem pierastajā stāvoklī - verdzībā. Un paši to neapzinās, jo vergturi šoreiz arī ir tie paši tautieši. Un tikai pasakiet, ka tā nav? Pilnībā atkarīgi un vairums ar to stāvokli apmierināti, jo tas ir tik ierasts, nodots no paaudzes paaudzē. Bet ne par to. Es sapratu vienu ļoti tipisku īpašību, kas piemīt vairumam tajā teritorijā. Un tas nav tikai politikā un tas nav tikai bijis ap mani personīgi. Tas ir kopējais, vispārēja iezīme.

Visi viņi tur viens otru nodod, kad izdevība beidzas vai beidzas cerība uz izdevību. Ja šo apzinās un pieņem, tad nevar vilties nekur. Vienojošais ir nevis ideja, bet izdevība vai cerība uz izdevību. Kad beidzas cerība uz izdevību vai vairs nav izdevības, tad šķīst, brūk, novēršas, pagriež muguru viens otram utt. Tā ir kopēja iezīme, raksturlielums. Padomājiet par to. Tas ir iemesls, kamdēļ nesanāk un nesanāks. Jo vieno nevis ideja, bet izdevīgums vai cerība uz izdevīgumu. Tas viss ir Jūsu ikdiena. Ne tikai politikā.

Protams, 21.gadsimtā matemātiku, ja nav, kas to pasniedz Valmierā, var nodrošināt attālināti. Nevis žēloties, ka nav skolotāju un ir krīze, bet ieslēgt datoru un internetu. Mana meita, kurai tikko palika tikai septiņi gadi, var matemātiku Spānijā mācīties angliski attālināti ar skolotāju, kas atrodas… Gruzijā. Nu, ja septiņgadīgs bērns var, tad gan jau var arī Valmieras tehnikuma puberitāti sasniegušie audzēkņi, ja vien nav galīgi atsaldēti.

Bet vispār. Lai Latvijas virzību izmainītu un lai nebūtu jāsmejas par matemātikas krīzi Valmierā, un lai finanšu ministra sievai nebūtu jāsūkstas presē, ka nav neviena ierēdņa, uz ko paļauties, es darītu šīs lietas. Izklausīsies utopiski, bet vismaz, lai iedotu Jums vīziju. Šad tad šis tas no manis teiktā tiek realizēts. Piemēram, 5000 eur par katru bērnu tikko trīnīšu ģimenei. Izrādījās, ka tad, ja to dara Vienotība, tad tas ir kruta, bet, ja to saka Gobzems, tad tas ir populisms. Ja paņemsiet kaut mazliet no šī, tad jau būs labi.

1. No pirmās klases bērniem mācītu par naudu. Kas ir nauda, kā tā izskatās, ko ar to dara un kā tā rodas tētim un mammai. Te, Spānijā bērniem māca arī, kas ir nauda. Nevis debilus atjautības uzdevumus, no sērijas, cik ezim adatu, ja zeme ir apaļa, bet reālu dzīvi. Nevis, ka varēs paņemt kredītu, bet kas ir nauda, kā to saskaita un liek kopā.

Man diemžēl to skolā nemācīja, nevienam nemācīja, varbūt tamdēļ tajā teritorijā zagt ir ikdienas normalitāte? Un nesakiet, ka tā nav. Zog visur, kur var ko nozagt. Mazie pa maziņam, lielie pa lielam. Apvienojas izdevīguma dēļ, lai zagtu, nevis idejas dēļ, lai radītu.

Atgriežoties pie idejas - matemātikai algotu skolotājus arī no ārzemēm. Principā tas nozīmētu izglītību svešvalodās. Tas ir vienīgais veids saglabāt nāciju. Cita nav. Nelīdzēs latviešu valodas ierakstīšana sarkanajā grāmatā. Līdzēs tikai izglītība bērniem. Turklāt izglītība svešvalodās ar labiem skolotājiem. Un nebrēciet, ka bērni nevar mācīties svešvalodās. Var. Turklāt visu. Turklāt no nulles. Manējie mācās spāniski un neko, ir dzīvi, sveiki un veseli. Jūsējie arī var, jo nav atpalikuši un ir spējīgi kā visi bērni.

2. Izlases kārtībā puikiņiem būtu obligātais dienests. Nevis, lai mācētu karot, bet, lai iemācītos vienkārši būt atbildīgiem, Lai iemācītos nedzīvot pie mammas un iemācītos, kā jau tikko teicu, uzņemties atbildību. Lai neizaugtu 42 tūkstoši alimentu nemaksātāju.

3. Aizliegtu tirgot alkoholu pārtikas veikalos, ierobežotu tā tirdzniecību maksimāli, budžeta izdevumus segtu kaut vai ar aizņēmumu, bet apturētu nodzeršanos un par atrašanos uz ielas reibumā kriminālatbildība ar piespiedu darbu. Žostka, citādi nekas nebūtu. Saprotu, ka utopija, bet tas ir vienīgais veids, kā pārlauzt esošo nodzeršanās un notrulināšanās dinamiku. Cigaretes pazustu no visiem veikaliem. Varētu atrast “lavočkās” uz ielas. Padarītu neseksīgas šīs nodarbes.

4. Rīgas degradētās teritorijas pārvērstu par sporta un bērnu laukumiem. Vidzemes tirgus vietā futbola laukums, piemēram. Vismaz pievilkšanās stieņi. Šis virziens izmainīs domāšanu saknē un pamatos uz paaudzēm. Spānijā te dzīvojamo māju rajonā katrā iekšpagalmā ir sports. 5km rādiusā ir entie sporta un bērnu laukumi. Un neviens alko outlets. Lasu, Latvijā daudziem bērniem liekais svars. No labas dzīves un nepareiza dzīvesveida. Sporta laukumi un paradumu maiņa. Un nav ko dzert koliņas un štopēt burgerīšus ar saldumiņiem. Tiem akcīzi debesīs.

5. Protams, 5000 eur par katru piedzimušo bērnu. Istenībā nu jau 7000 eur. Pilsonībā uzņemtu visus no kara aizbēgušos bērnus. Latvieši Latvijā neatgriezīsies tuvākos gadus vai nekad, teritorija ir jāpapildina ar jauniem pilsoņiem. Visu mūžu nevarēs dzīvot tukšā valstī uz aizņēmumiem ar pensionāriem. Vajag bērnus.

6. VID un policijas vadība - igauņi. Principā būtu visi jāatlaiž un jāsāk no nulles.

7. Aizņemtos, cik dod. Iegrūstu vairumu no aizņemtā izglītībā. Bērnu brīvpusdienās, skolotājos, mācību materiālos. Aizņemtos vēl. Prasītu dzēst aizņēmumus. Nekaunīgi aizņemtos un nekaunīgi prasītu dzēst. Idejiski. Domu sapratāt.

8. Par naida kurināšanu liktu cietumā.

9. Ar likumu aizliegtu lietot citu valstu simboliku. Bargi sodi par pārkāpumiem. Latvijas karogam ir jābūt augstāk un lielākam. Vienmēr. Visur.

10. Samazinātu valsts pārvaldi. Tam gan vajadzētu bruņotu apsardzi un prezidentālu valsti ar plašām pilnvarām. Lai gan Jums ir iestāstīts, ka prezidents tagad neko nevar. Var. Var apturēt visus likumus. Īstenībā var ļoti daudz, tikai negrib.

11. Kariņu ģimeni notiesātu par Skolas ielas 2 jeb kino Pionieris mazgāšanas darījumu.

Šo sarakstu var turpināt. Bet kur ir Pīlēns, lielais reformators un viedais stratēģis evolucionārs? Gatavojas apsolītajam prezidenta krēslam, tamdēļ tik klusiņš? Bija taču pats gudrākais, bet kur pazuda? Jaunos būvniecības iepirkumos vai pie bērniem un mazbērniem Austrijā?

***

Ziniet. Un ir vēl viena raksturīga iezīme. Kolektīva. Tajā sabiedrībā Tu esi vajadzīgs tikai tad, kad esi topā. Tiklīdz neesi vairs top dziedātājs, sportists, mākslinieks, aktieris vai jebkas cits, tā kļūsti nevienam nevajadzīgs un tiec izmests. Labākajā gadījumā aizmirsts, sliktākajā ienaidnieks bez maz vai.

Piemērus? Maijas Lūsēnas izlikšana no dzīvokļa pavisam nesen un visiem pie vienas vietas. Bet, kad bija ”Kad man vairs nebūs 16” topā vai Zodiaks, tad gan skrēja i fotografēties, i visu pārējo. Vija Artmane aizgāja nabadzībā. Uljana Semjonova arī nevarētu teikt, ka kādam baigi vajadzīga kopš karjeras beigām. Jūs varat skatīties, kur gribat.

Mirdza Martinsone šobrīd, piemēram. Sabiedrība baigi par viņu rūpējas? Džemmai Skulmei arī bija bez maz vai jāpārdod māja, lai galus savilktu. Tas pats Briedis, par ko? Tikai tamdēļ, ka pēkšņi viņam mamma krieviete. Kamēr vinnēja boksā, tikmēr “savējais” un mamma krieviete netraucēja, pat Raivis Dzintars skrēja bildēties. Vēl nosaukt? Skaties, kur gribi. Un atceries - tajā sabiedrībā tikai izmanto, izmanto un izmet.

Starp citu, Margarita Vilcāne? Kad ballītē jāuzdancā pie Vilcānes dziedātām dziesmām, tad viens. Kad jāpalīdz, tad cits. Lapčenokam pensija 200 eiro. Astrīda Kairiša kur aizgāja, ziniet? Nē, tas nebija villā. Tas bija vientulībā pansionātā. Un tad brīnās, ka tajā sabiedrībā viss iet uz galu. Pelnīti.

Jā, zinu, skarbi, bet tādi Jūs esat. Jūs esat pelnījuši to visu, kas notiek un notiks. Nevis nabadziņi, pret kuriem ir globālistu vai krievu sazvērestība. Likumsakarīgs sižets. Rūdolfs Plēpis arī piemērs. Cik viņam roku pasnieguši, lai izvilktu? Uldis Pūcītis savulaik belašus tirgoja Āgenskalnā, tas bija sen, to Jūs neatceraties. Šis saraksts šeit nav izsmeļošs, starp citu. Tikai dažus piemērus iemetu. Ko vēl nosaukt?

Varbūt vajag paskatīties spogulī? Padomāt? Ne tikai bļaut, cik visi citi ir slikti? Piedodiet, bet šo man vajadzēja pateikt. Un, ja kāds šodien topā esošais domā, ka viņu nesagaida līdzīgs liktenis, viņš smagi kļūdās. To piemēru ir daudz par daudz, lai būtu citādāk. Jūs sarakstu varat paturpināt komentāros.

***

Bija laiks, kad man ļoti tas sāpēja. Neizrādīju, bet sāpēja. Man un manai ģimenei Latvijas valsts un tās atsevišķi pilsoņi atņēma gandrīz visu. Vispirms atņēma profesiju, jo bandītu nosaucu par bandītu. Tad atņēma naudu un mājas, jo nesadarbojos kā Kaimiņš vai nenomainīju kažoku kā Šmits.

Mani Latvijā nicināja un izņirdza, jo no bomžu dzīves izglābu vīrieti, kurš, cik man zināms, joprojām nedzer vairs. Īstenībā tas bija brīnumaini. Satikt pie Centrāltirgus kungu, kurš palūdz tik vaļā no zaļā pūķa. Komentāros par mani ņirdza par to. Bomžus sauca par manējiem, lai gan vienīgais, ko parādīju, kādā vidē par normu izvēlējušies dzīvot tie, kam pietiek ar karodziņu pavicināšanu.

Man pārmeta, ka es ne tā esmu aizstāvējis Zolitūdē cietušos, kaut, pateicoties man, tie saņēma simts gadu valsts vēsturē lielākās kompensācijas. Pārmeta man tie, kuri neko paši nav paveikuši. Mani uzskatīja par trako, jo teicu tieši un nebaidoties. Mani apmeloja un apmelo joprojām. Mani apsaukāja un apsaukā joprojām. Sajūsmā spiedza, kad aizbraucu. Ļaunumā un skaudībā apskauž, ka nesalūzu. Mani joprojām vajā Latvijas valsts. Vajā vārda vistiešākajā nozīmē, cenšas iznīcināt. Un viņiem nesanāk. Jā, tieši tamdēļ es smaidu arī šodien. Par spīti.

Un ziniet. Patiesībā ir super, ka mani neievēlēja, bet Jums ir Kariņš. Pirmkārt, mani nodotu otrreiz tie, kuri novērsās un aiz muguras apdi…š. Es tiktu izmantots. Labi, ka tas nenotika. Otrkārt, vēl četrus gadus bezcerīgā opozīcijā sēdēt, lai mēģinātu atvērt acis tiem, kuri guļ nolemti letarģiskajā miegā, nē, paldies. Treškārt, es tiku atbrīvots. Karmiski vai kā, grūti to tā pateikt. Brīvs. Vakar sportojot pie sevis kārtējo reizi domāju, kam jānotiek, lai atgrieztos. Nekam. Finišs. Vēl inerces pēc esmu rakstījis, bet objektīvi jēga tam nav.

Uzdodiet sev jautājumu, kāpēc no tik latviskās Latvijas bēg tūkstošiem? Nē, nav viegli sākt jaunu dzīvi no nulles. Bet paldies. Bērni ir iedzīvojušies, patīkot skola un mīlot skolotāju, policisti atvesti patrulēt baltos zirgos, puikas skrien spēlēt futbolu un es stāvu smaidīgs apspīlētās velveta biksēs. Par spīti! Jūs man esat tik daudz darījuši pāri, mani tautieši, ka par spīti smaidīšu apspīlētās velveta biksēs.

Novērtē šo rakstu:

131
37

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

"Rail Baltica" projekts kā aklās zarnas izgriešana caur papēdi

Foto“Pašlaik nav kārtīga saimnieka “Rail Baltica” īstenošanai”, “Valdība nav iestāde, kas apmaksā rēķinus”, “Premjere Siliņa parāda nostāju – vēlas skaidru atbildību”, “Tā kā līdz šim – turpināt nevēlos” – lūk, virsraksti dažādos plašsaziņas līdzekļos. Visbeidzot, uzstājoties Saeimas ārkārtas plenārsēdē ar atskaiti par savas valdības paveikto, premjere sacīja vēsturiskus vārdus, ka “Rail Baltica” projekta pašplūsma ir beigusies.
Lasīt visu...

21

Vairums mikroģeneratoru īpašnieku būs spiesti pāriet uz dinamiskās enerģijas uzglabāšanas sistēmām

FotoApritējis vairāk nekā mēnesis, kopš ieviesta jaunā elektroenerģijas neto norēķinu sistēma un mājsaimniecībās uzstādīto mikroģeneratoru īpašnieki vairs nevar izvēlēties – ziemā atgūt vasarā tīklā nodoto elektroenerģiju vai arī to pārdot biržā par tirgus cenu. Turpmāk uzstādīto mikroģeneratoru īpašnieki visu saražoto elektroenerģiju varēs vai nu notērēt paši, vai arī pārdot biržā par aktuālo cenu, kas, būsim atklāti, ne vienmēr ir izdevīga.
Lasīt visu...

12

Vai bēdīgi slavenais Raimonds Lejnieks – Puķe mēģina apkrāpt tautu?

FotoJa pēdējos gados mēs esam uzmanīgi sekojuši līdzi gan politikai, gan masu mediju ziņām, tad mums droši vien nav palicis nepamanīts kāds jauns vīrietis ar dubultu uzvārdu – Raimonds Lejnieks – Puķe.
Lasīt visu...

12

Visa „Rail Baltica” projekta vadība precīzi līdzinās tam, ko rekomendē sabotāžas veikšanai

FotoKāds Jums palika iespaids pēc raidījuma „Kas notiek Latvijā” par Rail Baltica? Šoreiz bez cipariem, bet vienkārši novērojums. Pārsmējos.
Lasīt visu...

21

Ašeradens paziņo, ka grib celt nodokļus, un vēlētāji metas nobalsot par “Jauno Vienotību”: loģika te interesantāka nekā paši vēlēšanu rezultāti

FotoViens no nedaudzajiem negaidītajiem momentiem aizvadītajās vēlēšanās — “Jaunās Vienotības” pārsvars pār Nacionālo apvienību, kaut gan aptaujas konsekventi rādīja pretējo, turklāt tas notika pēc tam, kad JV pārstāvis Arvils Ašeradens informēja sabiedrību par iespēju celt pievienotās vērtības nodokli (PVN).
Lasīt visu...

21

Sabiedrības integrācijas fonds lūdz „Re:Baltica” atmaksāt neatbilstoši iztērētos valsts līdzekļus par radīto saturu svešvalodā

FotoŅemot vērā diskusijas publiskajā telpā par nodibinājuma “Baltijas pētnieciskās žurnālistikas centrs Re:Baltica” (attēlā - tā pārstāve Inga Spriņģe) projekta “Šķelšanās” vērtēšanu un mediju redakcionālo brīvību, Sabiedrības integrācijas fonds (Fonds) skaidro pieņemto lēmumu. Fonds ir konstatējis, ka projekts nav īstenots atbilstoši konkursa nolikumam, kas paredz veidot saturu latviešu valodā, bet daļēji īstenots svešvalodā. Aktivitātes īstenotas ar piešķirto publisko finansējumu caur Mediju atbalsta fondu (MAF).
Lasīt visu...

12

Es esmu kompetents ne tikai tajā, par ko jūs visi padomājāt!

FotoNesen klausoties ekonomiskās politikas debates par Latvijas Stabilitātes programmu 2024. - 2028.gadam, radās sajūta, ka Saeimas vīri un sievas dzīvo pasaku valstībā. Vairums runātāju kaismīgi klāstīja, kas būtu jādara, bet neviens nerunāja, kas to traucēja paveikt jau, piemēram, pagājušajā gadā.
Lasīt visu...

21

Vieglprātība un nekompetence maksā dārgi

FotoIgauņi racionāli skatās uz „Rail Baltica” savienojumu ar Tallinu un lidostu. "29.maijā ielikts pamatakmens „Rail Baltica” Ülemiste pasažieru terminālim "Linda", kas nodrošinās ērtu tramvaja savienojumu ar Tallinas lidostu, pilsētas centru un ostu. Ülemiste termināla pabeigšana plānota 2028. gadā."
Lasīt visu...

21

Sākot no nodokļu celšanas un beidzot ar Francijas kodolvairoga attiecināšanu uz Baltiju: TOP 3 “interesantākās” idejas no partiju mutēm

FotoPartiju pašslavināšanās gaisotnē soctīklu īsajos formātos tās “aizmirst” paziņot dažādus svarīgus sīkumus, piemēram – kur ņemt naudu savu ideju finansēšanai. Tomēr tajās reizēs, kad saruna ir garāka par pusminūti, sāk parādīties interesantas idejas. Uzmanībai daži momenti, kurus ne katrs lasītājs vienmēr redz.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Pārpratumi likumprojekta izstrādes gaitā (viena epizode)

Likumprojektā "Grozījumi Civilprocesa likuma 594. pantā - Ieturējumu apmērs no parādnieka darba samaksas un tai pielīdzinātajiem maksājumiem" tā pirmajā lasījumā...

Foto

Eiroparlamenta reitingu līderis “lien bez ziepēm” savam galvenajam politiskajam sāncensim

Piecu mēnešu garumā SKDS aptaujās līderu lomu ieņēmušās Nacionālās apvienības vadošais kandidāts Roberts Zīle nācis klajā...

Foto

Valsts kontrolei vajadzētu izvērtēt, cik pamatoti Sabiedrības integrācijas fonds vairojis „Re:Baltica” darbinieču labklājību un kā valsts šos līdzekļus varētu atgūt

Es jums izstāstīšu kaut ko, ko...

Foto

Parodija par pārbaudi

Ceturtdien Ģenerālprokuratūra izplatīja ļoti savādu paziņojumu, kam it kā bija jānomierina prāti un jāatjauno uzticība politiskajai elitei, bet gluži otrādi – tā ne...

Foto

Lūdz tiesībsargu vērsties Satversmes tiesā par personu ar invaliditāti diskrimināciju

2024. gada 30. maijā Latvijas bezdarbnieku un darba meklētāju interešu aizstāvības biedrības valdes loceklis Raimonds Lejnieks...

Foto

Šoreiz Lembergs uzvar valsti

Centrālajai vēlēšanu komisijai (turpmāk - CVK) ir rakstiski jāatvainojas Aivaram Lembergam par liegumu balsot pašvaldību vēlēšanās, - tā nolēmusi tiesa....

Foto

Nes mieru man, nes mieru dvēselei!

Jau divus gadus publiskajā telpā aktualizēts jautājums par nakts trokšņiem un regulējuma caurumiem, kas liedz rast reālus risinājumus šai problēmai....

Foto

Skumji, ka mūsu “centrālo” mediju rīcība aizvien mazāk atšķiras no kremļa mediju ieradumiem!

Kā top Latvijas Televīzijas (LTV) sižeti? Kāds ir viņu uzmanības fokuss? Divi piemēri....

Foto

„Iznireļi” - obligātā lasāmviela tiem, kas interesējas par politiku un procesiem Latvijā

Brīvdienu maģija – izlasīt kādu grāmatu. Beidzot izlasīju “Iznireļus” - paldies Lato Lapsam: obligātā...

Foto

Nu žēl, ka mums iet garām iespēja pamakšķerēt balsis, debatējot Krievijas valsts valodā

Latvijas Televīzijas (LTV) lēmums nerīkot priekšvēlēšanu debates krievu valodā sabiedrisko mediju portālā rus.lsm...

Foto

Protams, Krievijas valsts valodai ir nozīmīga vieta Latvijas politikā!

Mēs uzskatām, ka aizliegums lietot Latvijas mazākumtautību valodas politiskās diskusijās neveicinātu ne piederības sajūtu Latvijai, ne vārda...

Foto

Latvijas iedzīvotāju cilvēktiesības uz klimata izmaiņu ierobežošanu un dabas daudzveidības saglabāšanu

Pēdējā pusgada laikā Latvijas politiskā vide, sabiedriskie mēdiji, sociālie mediji un portāli pārlieku bieži un...

Foto

Būtu mēs labāk ēduši...

Latvijas Žurnālistu asociācija (asociācija) aicina politiķus atturēties no mediju un žurnālistu diskreditācijas,  apzināti vai neapzināti veidojot nepamatotu viedokli par žurnālistiem, jo īpaši...

Foto

Nē, Somijas politiķus debatēs necepina ne arābu, ne krievu valodā

Latvijas Radio galvenās redaktores Anitas Braunas ieraksts sociālajos tīklos sacēla lielu diskusiju vētru sociālajos tīklos. Viņai...

Foto

Kas tā par Rīgas domes ēku bez progresa simbola – varavīksnes karoga!

Rīgas domes priekšsēdētāja Rīgas domes priekšsēdētājam Vilnim Ķirsim – aicinājums izkārt varavīksnes karogu pie...

Foto

Eiropas Parlamenta vēlēšanas nāk ar uzlabotu vēlēšanu likumu un jaunām iespējām nobalsot

Ar katrām jaunām vēlēšanām tiek mazliet pilnveidotas un atvieglotas iespējas nobalsot — Eiropas Parlamenta...

Foto

Latvijas Televīzija kā pēdējais krievu valodas bastions?

Laikā, kad skolas pāriet uz mācībām tikai latviski, kad atsakāmies no krievu valodas kā otrās svešvalodas, kad pat Latvijā...

Foto

Ne prātā mums nenāk atcelt debates Krievijas valsts valodā

Latvijas Televīzijas Redakcionālā padome šobrīd neizskata iespēju atcelt plānotās RUS.LSM Eiropas Parlamenta priekšvēlēšanu debates....

Foto

Priekšvēlēšanu debatēm jābūt valsts valodā

Ņemot vērā sabiedrībā aktualizēto diskusiju par priekšvēlēšanu debašu organizēšanu krievu valodā, partiju apvienība Jaunā Vienotība uzsver, ka īpaši kopš Krievijas brutālā...

Foto

Aicinām kritiski vērtēt Tieslietu ministrijas bez sociālo partneru iesaistes un visu ieinteresēto personu informēšanas izstrādāto likumprojektu

Saeimas 2024. gada 16. maija darba kārtībā izskatīšanai otrajā lasījumā...

Foto

Eiropas Parlamenta priekšvēlēšanu debates Latvijā drīkst notikt tikai valsts valodā – latviešu valodā

Komentējot publiski pieejamo informāciju – Latvijas Televīzija 2024. gada 3., 4., 5. un...

Foto

Krievvalodīgo debašu iecere savā būtībā ir pretrunā ar Satversmē nostiprināto valsts valodas statusu un tās lomu sabiedrības integrācijā

Par Sabiedrisko elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (attēlā –...

Foto

Aicinu noskaidrot un saukt pie atbildības tos, kuri pieļauj un veicina krievu valodas kā „de facto” otras valsts valodas nostiprināšanu

Ņemot vērā, ka Latvijas Republikas Satversmes...

Foto

Kur pazuduši lauksaimnieku protesti?

Bloķētas lidostas, lielceļi, ostas un tūkstošiem traktoru Berlīnē. Bloķēti ceļi Polijā, degošas riepas un pārrautas barikādes Briselē. Tonnām uz ceļa izbērtu tomātu...

Foto

Briselē nopelnīt jaunam “Nikon” jeb cinisma augstākā pakāpe Anša Pūpola izpildījumā

7. maijā Latvijas publisko telpu pāršalca ziņa, ka Daces Melbārdes vietu Eiropas Parlamentā (EP) ieņems...

Foto

Vai “Jaunā Vienotība” spēj sev un citiem atzīt, ka stulbi sanāca?

Esat kādreiz mēģinājuši stiept gumiju? Pašlaik vadošā partija ar to nodarbojas. Vērojot viņus, atdarinot vai...

Foto

Pirms 150 gadiem dzimis demokrāts un tiesībnieks ar dzejnieka sirdi Miķelis Valters

“Viņu uzskata par pirmo latvieti, kurš 1903. gadā žurnāla "Proletāriets" rakstā "Patvaldību nost! Krieviju...

Foto

Vēsturiskas precizitātes labad 4. maijs tomēr būtu atkal jānosauc par “Latvijas Republikas neatkarības deklarācijas pieņemšanas dienu”

Komentāru rakstu 5. maija pēcpusdienā. Ir svētdiena. Šonedēļ sanākušas trīs...

Foto

Latvijas otrā dzimšanas diena: kā mums ir veicies?

Manā skatījumā 4.maijs ir Latvijas otrā dzimšanas diena. Un ne tikai svinīgā ziņā, bet arī tajā, kā to...

Foto

Nolikt ziedus nepareizā vietā – tas mūsdienu Latvijas PSR ir noziegums!

Valsts policijas Latgales reģiona pārvaldes Ziemeļlatgales iecirknis no 15. marta līdz 14. aprīlim piefiksējis trīs...

Foto

Par varu

Kad sapulces telpā ienāk starojoša sieviete un visi vīrieši uz mirkli pazaudē domas pavedienu, vai šai sievietei kāds pie durvīm piešķīra varu tā izrīkoties?...

Foto

Dažas pārdomas Edgara Kauliņa dzimšanas dienā

Aprit gadskārta, kopš dzimis viens no mūsu novada cilvēkiem, kas ne tikai atstājis daudzus nostāstus par sevi, bet arī izraisījis...

Foto

Vai esam ceļā uz “Baltijas tīģera” stāstu? Izskatās - būs jāpagaida

Man bija gods piedalīties smalkā politekonomiskās elites pasākumā (ar stilīgu nosaukumu LaSER vai “lāzers”), kur...