Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā
NĀVE audiogrāmata

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Daži praksē balstīti padomi domas konstrukcijai, ja sanāk verbāla saķeršanās ar putinistu.

Uzsākot „diskusiju” ar putinistu, uzreiz jāatsakās no ilūzijām, ka viņu iespējams par kaut ko pārliecināt. Kā norādīja Maskavas Karnegi centra darbinieks un analītiķis Andrejs Koļesņikovs, putinisti šobrīd atrodas tik dziļā psiholoģiskā frustrācijā, ka nekādi racionāli argumenti nestrādā. Bet varbūt strādā neracionāli?

Manuprāt, konflikts balstās ļoti dziļās vērtību un pasaules uztveres atšķirībās: individuālisms pretstatā kolektīvismam; pārējās pasaules cieņa pretstatā pārējās pasaules bailēm; meli kā nelietība pretstatā meliem kā līdzeklim savu mērķu sasniegšanā; karš kā ļaunums pretstatā karam kā nepieciešamībai, attīrīšanai no nacionālnodevējiem, u.c. Lai visu to mainītu, nepieciešami gadu desmiti.

Esmu pārliecinājies par dažiem paņēmieniem, kā putinistu var izsist no līdzsvara. Jāapelē pie viņa „svētumiem”, proti, Lielā Tēvijas kara kā reliģijas. Sevi „diskusijā” noteikti jāpozicionē kā nacisma nīdēju (nebūs melots), tomēr vienlaikus jāieņem putinistam līdzīga ietiepība un jāsaka, ka Lielo Tēvijas karu, ja grib, var interpretēt arī šādi:

Nacistiskā Vācija – neapšaubāms ļaunums – 1941. gadā uzsāka Barbarosas plāna realizāciju, nevis karu PSRS teritorijā. Tēzes mērķis – patiesību var ietērpt dažādos propagandiskos apzīmējumos.

Ja Vācija 1941. gadā nebūtu sākusi Barbarosas plāna realizāciju, PSRS būtu uzbrukusi Vācijai. Hitlers bija spiests to darīt! Nebūs pavisam melots, jo Viktora Suvorova „Ledlauža” hipotēze ir labi argumentēta.

Vācijas mērķis bija deboļševizēt un demilitarizēt PSRS, palīdzēt krievu tautai atbrīvoties no apspiedējiem. Mērķis – patiesību var ietērpt dažādos propagandiskos vārdiskos apzīmējumos.

Attēli ar vācu sabombardētajām PSRS pilsētām varēja būt padomju preses feiki. Nebūs pilnīgi melots, ja atceramies Dņipro HES uzspridzināšanu, Zojas Kosmodemjanskas dedzinātāju vienību vai Sarkanās armijas nobumboto Jelgavu.

Krievu tauta nacistus sagaidīja kā atbrīvotājus. Fakti – krievu policijas vienības, t.s. „krievu tautas republikas” vācu aizmugurē, Vlasova armija (sk. dr. hist. Ulda Neiburga publikācijas).

Ja oponents gadās intelektuālāks, var sākt analizēt jēdzienus „fašisms” un „nacisms”, to kritērijus. Nekomentēšu, jo kritērijus var atrast vikipēdijā, arī Umberto Eko 12 fašisma pazīmes viegli sameklējamas internetos. Katra pazīme jāsalīdzina ar oponentam zināmo faktoloģiju, piemēram, Krievijas un Ukrainas vēlēšanām, prezidenta pilnvarām, cenzūru, ārpolitiskajām ambīcijām u.c.

Kā jau teicu, ar to nevarēs pārliecināt, bet nedaudz destabilizēt ticību „specoperācjai”, „demilitarizācijai” un „denacifikācijai” gan. Varbūt dažos procentos gadījumu kādam tas varētu nostrādāt kā sākums šaubām.

P.S. Ja tev kāds saka, ka tos vai citus notikumus nedrīkst savstarpēji salīdzināt, viņš pats domās to jau ir izdarījis.

Novērtē šo rakstu:

83
56

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Kā Roma sabruks šoreiz?

FotoParalēles starp krīzē esošo Rietumu pasauli un Romas impēriju pēdējām dienām kairināja filozofu un analītiķu prātus jau 100 gadus atpakaļ.
Lasīt visu...

15

Vārda brīvības fonds 1. aprīlī CC Atklāta vēstule kultūras ministram Naurim Puntulim

FotoŠopavasar fonds negaidītā kārtā saņēmis vairākas sabiedrībā pazīstamu cilvēku grēksūdžu vēstules, kuru saturu šeit pārstāstīsim īsi un koncentrētā veidā, jo mūsdienās sāpinošu un dvēseles dzīles atkailinošu tekstu palagus, kādas savulaik uzrakstījuši, piemēram, Svētais Augustīns (“Grēksūdze”) vai Mišels Fuko (“Miesas grēksūdze’) – tik garus gabalus lasīt nevienam nav laika.
Lasīt visu...

21

Nav taisnība, ka valsts palīdz uzņēmējiem. Valsts viņus mēdz reketēt

FotoValsts amatpersonas īpaši jau vēlēšanu laikā daudz runā par uzņēmējdarbības vides uzlabošanu, palīdzību uzņēmējiem, tiesiskumu un tā tālāk, un tā joprojām. Praksē gan mēdz būt citādāk, un valsts iestāžu vērsanās pret mani, manas ģimenes locekļiem un manis vadīto uzņēmumu liecina, ka realitāte var līdzināties absurda lugai.
Lasīt visu...

21

Korupcijas prakse perifērijā – Balvos

FotoKonkrētā piemērā – Balvos. 2022.gada oktobrī uz ceļa, kuru kā taisnāko vairāk nekā 30 gadus lieto mazdārziņu īpašnieki, bez brīdinājumiem tika nostiepta ķēde, kurā par laimi nelaimē ar salīdzinoši lēnu ātrumu (ap 15 km stundā) ietriecās motocikla vadītājs kurš guva nopietnas kakla traumas.
Lasīt visu...

12

Kas notiek Valmieras policijā un prokuratūrā

FotoVēlos Jūs informēt, kas notiek Valmieras policijā un prokuratūrā.Jau neskaitāmas reizes pēdējo pāris gadu laikā tiek ierosinātas krimināllietas par izvarošanu. Tiek aizturēti cilvēki, kuri pēc pāris mēnešiem tiek atbrīvoti. Bet tajā pašā laikā cietušās personas saņem no valsts atlīdzību, kas paredzēta cietušām personām
Lasīt visu...

21

Levita kungs, mēs gribam 0,16% no iekšzemes kopprodukta, nevis valsts radio un TV sakārtošanu!

FotoPirms vairāk nekā desmit gadiem politiskajā dienaskārtībā pirmoreiz nonāca jautājums par Latvijas sabiedrisko mediju apvienošanu. Toreiz Latvijas Radio iestājās pret to, jo apvienošanās sākotnējais ambiciozais plāns toreizējā resursu trūkuma situācijā bija nerealizējams, savukārt apvienošanās, neieguldot nepieciešamos finanšu līdzekļus attīstībai, solīja vairāk risku nekā ieguvumu. Procesa virzītāji aizrautīgi runāja par sinerģiju, kas veidosies apvienotajā medijā, tajā pašā laikā nespējot kliedēt bažas par to, vai:
Lasīt visu...

21

Sazvērestības teoriju cienītājiem ir jāpajautā sev: bet kāda ilgtermiņa mērķa labā darbojos es?

FotoPirms ejam tālāk, ir jāuzsver, ka sazvērestības teoriju patiesums šeit nav būtisks. Vārdu savienojums “sazvērestības teorija” sākotnēji nenozīmē, ka šī teorija pauž nepatiesību, vien to, ka tā apraksta vairāku spēlētāju sazvērēšanos. Taču skaidrs, ka mūsdienās šim vārdu savienojumam ir negatīva konotācija — ar to apzīmē stāstus, kurus publiskajā telpā nav pieņemts uzskatīt par patiesiem.
Lasīt visu...

18

“Demokrātijas akadēmija” vēlas demokrātiju, par kuru maksā visi citi!

Foto16.martā Ogres muzejā notika pasākums “Demokrātijas akadēmijai”. Tā ir programma, kuru par dažādu fondu, tostarp Sorosa fonda “DOTS”, naudu īsteno vairākas biedrības. “Akadēmiķi” apmeklēja muzeju, bet “aizmirsa” par to samaksāt.
Lasīt visu...

21

Pārdomas saistībā ar veselības aprūpes budžetu 2023. gadā

FotoUzstādījums, ka, pirms nav veiktas reformas, veselības aprūpes budžetu ir racionāli papildināt vien tehniski, vedina minēt, vai tiešām valdība sāk cīņu ar lielāko šķērsli nozarē, proti, hroniski samilzušo administratīvo vājumu. Gadiem ilgi Nacionālais veselības dienests un Veselības ministrija apzināti vairījušies veikt reālu pārraudzību, cik lietderīgi ārstniecības iestādes izmanto piešķirtos līdzekļus, kas paredzēti deleģēto valsts pārvaldes uzdevumu izpildei, lai sniegtu iedzīvotājiem valsts nodrošinātos veselības aprūpes pakalpojumus. Ja tiks īstenota reāla padotība, iestādes riskēs aizskart medicīnas establišmenta intereses.
Lasīt visu...

Lursoft