Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Pievienot komentāru

Lapas:    1   Rādīt komentārus, sākot ar: pirmo | pēdējo

fui, Strīpniek!

18.09.2020. 20:53

neklātos valstij piederoša uzņēmuma "Latvijas valsts meži" naudu bāzt iekšā Monako pilsoņa notekcaurulē - Latvijas avīze!

Atbildēt

neko nezinam, esam runājuši tikai ar Jekaterinu

18.09.2020. 12:47

Kuluāros skan arī versijas, ka jaunajam mediju darījumam klāt varētu būt stāvējis vairākos kriminālprocesos figurējošais uzņēmējs Māris Martinsons.

Ēķis “De facto” jautājumu par to atstāja bez atbildes.

Savukārt AS “Latvijas Mediji” īpašnieks un padomes priekšsēdētājs Olafs Berķis noliedz Martinsona iesaisti darījumā.

Tomēr vēsturiski Martinsona saikne ar “Rīga TV24” gan ir saskatāma. Komercķīlu reģistrā atrodama informācija par 2015. gada pavasarī “TV Latvija” dotu ķīlu – visu uzņēmuma mantu kā lietu kopību uz ieķīlāšanas brīdi, kā arī tās nākamās sastāvdaļas. Nodrošinātā prasījuma maksimālā summa – 600 tūkstoši eiro. Ķīlas ņēmējs ir SIA “MN Invest”.

Šis uzņēmums vienādās daļās pieder SIA “IVN Finance”, kura patiesā labuma guvēja ir Māra Martinsona drauga, Krievijas hokejista Iļjas Ņikuļina sieva, un SIA “MM Investīcijas”, kura valdes loceklis tolaik bija pats Māris Martinsons, bet īpašnieks – viņa dēls Mārcis.

Ķīla joprojām nav dzēsta. Tās pamatā ir aizdevums, kas bija nepieciešams, lai attīstītu kanālu pēc nonākšanas bezmaksas apraidē, atklāj “TV Latvija” finanšu direktors Krists Kalniņš: “2014. gada otrajā pusē mēs sapratām, ka gribam piesaistīt papildu finansējumu, lai varam attīstīt mediju. (..) Un tad mēs uzrunājām ļoti daudz finanšu uzņēmumu, lielās komercbankas - “Swedbank”, SEB, “Citadeli” - kuras tad un arī vēl joprojām ir diezgan kūtras atbalstīt vietējos uzņēmumus. Runājām arī ar citām investīciju kompānijām. (..) Saņēmām daudz dažādu piedāvājumu un, izvērtējot šos piedāvājumus un iespējas, izvēlējāmies, mūsuprāt, visizdevīgāko.”

“Vienīgā persona, ar ko mēs esam komunicējuši šajā sakarā, ir mūsu finanšu konsultants un otrā pusē tā ir [“MN Invest” valdes locekle] Jekaterina Griga. Un mēs nevienā veidā neesam nekad runājuši ar Māri Martinsonu. Mēs esam tikai runājuši ar Jekaterinu Grigu,” uzsver AS “TV Latvija” valdes loceklis Klāvs Kalniņš.

No SIA “MN Invest” valdes locekles Grigas atbildes “De facto”gan izriet, ka uzņēmuma akcionāri par šo investīciju bijuši labi informēti, un to apliecina arī Martinsons.

Atbildēt

Berķis ir "noderīgs idiots." Kam noderīgs?

18.09.2020. 11:58

Berķis ir "noderīgs idiots." Kam noderīgs?

Atbildēt

BB

17.09.2020. 19:13

turpat jau drugāni Šmidre, Jakrins, Rāvis, Orlovskis

Atbildēt

šoferu dēlu princips

17.09.2020. 18:09

Mūsu valstī pie varas ir tieši šie deviņdesmito gadu cilvēki, kuri ir auguši Padomju Savienībā un ir pilnīgi bezcerīgi un nespējīgi orientēties pasaulē.

.. Trīsdesmit gadu laikā neesam bijuši spējīgi izveidot sabiedrību, kas būtu balstīta uz kompetenci. Diemžēl mūsu sabiedrībā galvenais ir lojalitātes princips.

Jau “Kārklos” (Gata Šmita Jaunajā Rīgas teātrī 2016. gadā iestudētā izrāde. – D. J.) bija šie jocīgie, pusapjukušie cilvēki, kuri atrodas vadošās nozarēs gan politikā, gan kultūrā, taču nejūtas droši, jo nav kompetenti jomā, kurā darbojas.

Līdz ar to cenšas pieņemt darbā nevis labākos, bet lojālākos; tā no viena nekompetenta cilvēka veidojas nekompetentu rinda. Jo vairāk valstī parādās nauda, jo stingrāk uzsēžamies uz šī sēkļa.
Šķietami liekas, ka viss ir labi, taču svaigā gaisa, iespēju un brīvības ziņā, manuprāt, velkamies ciet, nevis taisamies vaļā. Man šķiet, ka mums jau sen visās nozarēs būtu jābūt spērušiem treknus trīs soļus uz priekšu, turpretī mēs esam ieķērušies divdesmit gadus vecos krēslos.

Tā padomju laika paaudze, kura Padomju Savienības laikos paspēja pabeigt skolu, izvēlēties profesiju un, iespējams, apprecēties, tie ir cilvēki, kuri šobrīd vada mūsu valsti.
Ne viņi paspēja mācīties ārzemēs, ne attapties, bet šobrīd tieši viņu rokās atrodas atslēgas. Daudzi ir labi cilvēki, bet man būtu gribējies, lai mēs būtu atvērtāki un eiropeiskāki, īstenībā – profesionālāki, jo daudzviet, kur vien skaties (to redzu arī savā nozarē, arī citās), cilvēki aizpilda štatu sarakstus.

Bet tajās vietās viņi ir nonākuši, nepaceļot galvu, tikai piekrītot pareizajām lietām, nevis tāpēc, ka viņiem būtu vēlēšanās konkurēt vai būt labākajiem.

.. politkorektuma dēļ cilvēki baidās teikt to, ko domā. Latvijā gan, manuprāt, tas ir cita iemesla, proti, pēcpadomju domāšanas, dēļ.
Visi tikai pielāgojas un pielāgojas, taču, manuprāt, sabiedrībai būtu jāspēj pārbaudīt faktus un būt pārliecinātai, nevis mīļā miera labad piekrist būt ierobežotiem tieši uz brīvības rēķina.

Pietrūkst to, kuri droši stāv uz savām kājām un pauž savu viedokli, droši un artikulēti uzdod jautājumus un pārbauda idejas, rada jaunas vērtības. Man liekas, ka visi nodūruši galvu un tikai iet uz priekšu. Šis ir ļoti īpatnējs laiks.
Režisors Gatis Šmits

Atbildēt

hm

17.09.2020. 17:33

bija tur vienu īsu brīdi tāda Vītola fonda mecenāte Sanita Upleja par reaktrisi paņemta LA portālā. Tā ar aizbēga..

Atbildēt

LA ir žurnālistiskās prostitūcijas paraugs

17.09.2020. 17:11

Latvijā bija vienīgā patriotiskā plašsaziņa, kura kādam traucēja. Kuram? Kam? ... Domājiet! Vai jūs tiešam domājat, ka tā traucēja bagātam ventspilniekam ar fotogrāfa profesijas pieredzes intelektu? :))) ... ja jūs tā domājat, tad par jums smejas visa pasaule! ... Vajadzīgs tas bija kādam/ kādai, kas spaidīja šī bagātā ventspilnieka - ar fotogrāfa profesijas pieredzes intelektu - darbošanās pogu (aģenta aktivzācija :))) ! ... uzminiet, kas ir leļļu meistars šim bagātību ieguvušajam ventspils fotogrāfam? :)))) ... Un vēl , jāsmaida ir vienā smaidīšanā par šīs "patriotiskās avīzes" redaktori Lindu Rasu, kura 2015. gadā pārliecinoši sludināja (t.i. meloja), ka tiks saglabāta redakcionālā neatkarība. Kāda divkosība! ... tā lūk, mēs letiņi, ļaujam paņemt savu lepnumu, savu brīvību visādiem darbināmiem fotogrāfiem. .. Cherchez la femme- kā franči saka! :))

Atbildēt

:)

17.09.2020. 11:46

Veltiņa gan vēl tup berķa kanālā. Pašreklāmā stāsta, cik viss tur svaigs pie viņiem.

Atbildēt

re ku

17.09.2020. 11:42

Starzdiņu Ievēns ar aizgāja no Berķa-Martinsona finansētā RīgaTV24! Aizgāja uz sabiedrisko tv. Tagad no ziņu taisītājas kļuvusi par sēnīšu interesenti, gaismos mūs par ēdieniem:D

Atbildēt

Ilmārs

17.09.2020. 07:54

Serdānam jau nekas īpaši nebija jāpārdzīvo, jo tā vienkārši tikt un privatizēt vērienīgoatpūtas bāzi pie Valguma ezera nevarēja kurš katrs...

Atbildēt

Papīrs iekuram

17.09.2020. 05:56

LA ir bezjēdzīga palikusi gadus desmit noteikti. Laukos tābija savlaik abonētākā avīze tagad nē.

Atbildēt

Muļķītis

17.09.2020. 00:21

Ilgstoši abonēju LA. Diemžēl pēdējā laikā tā mani vairs neapmierina ar saviem patukšajiem rakstiem. Tajos nav problēmu risinājumi, tikai apraksti. Žēl,ka būs jāatsakās no patukšas avīzes abonēšanas

Atbildēt

ir tāda rubrika

16.09.2020. 22:35

»

hehe

.... tas viss tagad jāņem vērrā, ielūkojoties LA lappusēs


medības.. ir Berķis vājības..

Atbildēt

pietieklapsas pasūtījumgac

16.09.2020. 20:48

atkal apkalpo lemburģijas pundurkrāna īpašās vajadzības

Atbildēt

nē nu

16.09.2020. 19:59

Domāju, ka katrs vēlētos tikt "padzīts" saņemot 7 miljonus latu.

Atbildēt

Kaatad

16.09.2020. 19:17

Ar žurnālistiem medijiem, ir tāpati mitoloģija kas ar zinātni, zinātniekiem, kurus iedomājas kā tādus viegli dīvainus, aizrautīgus ļaudis, kuri kko čakli pēta, meklē, jo viņus pašus tas dikti interesē. Šodienā, zinātne pēta tikai un vienīgi to par ko kāds maksā.Un neko citu. Tas pats ir par žurnālistiem, medijiem. Jāsaka-nu ja, diemžēl. Neba velti tā jezga ap sab medijiem, kuriem nosacīti ir iespēja palikt brīvākiem, objektīvākiem. Izlec no bildes. Nesenā nacionāļu LA žigli kļūs par jebko,ar Rubiku uz pirmās lapas kad tik naudiņš. Savā ziņā veselīgi sabiedrībai atvadīties no Atmodas laika mītiem , un atvērt acis.

Atbildēt

hehe

16.09.2020. 17:04

.... tas viss tagad jāņem vērrā, ielūkojoties LA lappusēs.
Bet ja LA būtu piekritusi Lapsam viņa ,,intervijai,, , vai tad arī ,, .....tas viss būtu jāņem vērā....,, ?

Atbildēt

Lapas:    1   

Jūsu vārds:

Komentāra teksts:

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

15

Mūsu galvās bija šīs vēsturiskās zemes, un šis likumprojekts tagad piedāvā to konkretizēt, lai latvietība nebūtu plakana

FotoŠodien es iesniedzu izskatīšanai Saeimā likumprojektu “Latviešu vēsturisko zemju likums”, un tā mērķis ir stiprināt iedzīvotāju piederību vietējām kopienām un latviešu vēsturiskajām zemēm – Kurzemei, Latgalei, Sēlijai, Zemgalei un Vidzemei. Tajā ir arī runa par četrām reģistrētajām kultūrtelpām – suiti, Rucava, Lībiešu krasts, kultūrtelpa “Upīte”, bet ne tikai par jau reģistrētajām kultūrtelpām.
Lasīt visu...

6

Daži jautājumi Latvijas Afganistānas veterānu cēzaram - Gunāram Rusiņam

FotoSaistībā ar interviju, kuru jūs nesen sniedzāt par Andreja Mediņa  militāro dienestu, es dažus jautājumus vēlos uzdot personīgi Jums.
Lasīt visu...

21

Pandēmija, infodēmija un multilaterālisms: runa ANO Ģenerālās asamblejas 75. sesijā

FotoAugsti godātais priekšsēdētāja kungs! Ekselences, cienījamās dāmas un godātie kungi! Vispirms vēlos apsveikt V. Bozkira kungu ar iecelšanu Ģenerālasamblejas 75. sesijas priekšsēdētāja godā. Varu Jums apliecināt, ka Latvija aktīvi līdzdarbosies, lai panāktu, ka nākamo 12 mēnešu garumā šī tik svarīgā organizācija varētu Jūsu vadībā darboties veiksmīgi.
Lasīt visu...

6

Šuplinskas kundze, atkāpieties, jūs dzīvojat citā realitātē

FotoMatemātikas skolotāju trūkuma dēļ pirmo mācību stundu šajā priekšmetā tikai pagājušajā nedēļā aizvadīja Rīgas 40. vidusskolas sesto klašu skolēni. Ziņas nonāca Latvijas televīzijā.
Lasīt visu...

21

Par "Turaidas kvartālu" samaksātā nekustamā īpašuma nodokļa apjoms ir palielinājies, nevis samazinājies

FotoLatvijas televīzijas raidījumā "De Facto" izskanējušais apgalvojums, ka SIA "MC Turaida Property", kam pieder Turaidas kvartāls Jūrmalā, pēc īpašuma statusa maiņas par 40 000 EUR ir samazināts nekustamā īpašuma nodoklis (NĪN), neatbilst patiesībai.
Lasīt visu...

18

Es negribu lēkt acīs ļoti cienītajam ministram, no kā tik daudz kas ir atkarīgs: lai muzejs paciešas

FotoManā citādi harmoniskajā un priecīgajā dzīvē ir bijušas tikai divas reizes, kad esmu vēlējusies, lai man būtu savs sabiedrisko attiecību konsultants, jo pati nezinu, kā vispareizāk būtu reaģēt publiski nepatīkamā situācijā. Abas šīs reizes ir saistītas ar Brīvdabas muzeju. Tā kā man nav ne konsultanta, ne citu kanālu, es atļaušos izmantot savu privāto Facebook kanālu un iespējami racionāli un vienkārši izskaidrot aktuālo situāciju no sava skatupunkta, jo jūtu, ka tagad tas ir nepieciešams.
Lasīt visu...

21

Sankcijas. Retorika un realitāte

FotoŠī gada 5.septembrī portālā Pietiek.com tika publicēts nezināma autora raksts ar nosaukumu „Kāpēc tika indēts Navaļņijs”. Rakstā citstarp tika pieminētas rietumvalstu līdz šim ieviestās sankcijas pret Krieviju un to efektivitātes trūkums. Ne visam rakstā teiktajam varu piekrist, tomēr attiecībā uz sankciju zemo efektivitāti pilnībā atbalstu autora viedokli. Kāpēc tas tā, par to arī būs runa zemāk.
Lasīt visu...

21

Kad, kurā brīdī, aiz kurām durvīm un kurš apstiprina līdzfinansējumu „tautas sportam”?

Foto"Tautas sports to summu nemaz nevar apēst," sabiedriski nozīmīgu tautas sporta pasākumu atbalstam paredzēto pusmiljonu, kuru Covid-19 seku likvidēšanai apņēmusies iedalīt valsts, man vasarā komentē augstākā ranga ierēdnis. Tādēļ 500 000 eiro konkursa kārtībā tikšot dalīti nevis nozīmīgākajiem pasākumiem pēc principa "nauda seko (tautas sporta) dalībniekam", bet federācijām uz galviņām – un ne vairāk par 50 tūkstošiem uz federāciju.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Lūdzu, uzvedieties tiesiski un nekaitējiet Latvijas kapitāla tirgus reputācijai

Ņemot vērā publiskajā telpā pieejamo informāciju par 22.09.2020. plānotajām AS "Olainfarm" akcionāru sapulcēm un Finanšu un kapitāla...

Foto

Ko tad mēs darīsim, „izejot ielās”?

Man bieži tiek uzdots jautājums – ko tad mēs darīsim, “izejot ielās”? Viens kungs rakstīja, ka viņš katru dienu esot...

Foto

„Ņevinovataja ja...”

Vakardien no plašsaziņas līdzekļiem uzzināju, ka “Saskaņas” valde pieņēma lēmumu izslēgt mani un manu kolēģi Ļubovu Švecovu no partijas. Sakarā ar šo ziņu es...

Foto

Šie biedri mums vairs nav nekādi biedri

SDP "Saskaņa" Rīgas nodaļa nolēmusi no partijas par Statūtu pārkāpumiem izslēgt divus biedrus - Vjačeslavu Dombrovski un Ļubovu Švecovu....

Foto

Notikumi Baltkrievijā - divu sistēmu sadursme

Lai kā mums gribētos domāt, ka notikumi Baltkrievijā ir šīs valsts iekšējā lieta un attiecas tikai uz tās iedzīvotājiem, tie...

Foto

Jāizbeidz apgrūtinošās attiecības ar „plinšu sievām”

Uzskatu, ka ir pārkāptas robežas. Kad viens partijas biedrs par citu saka, ka tas ir "jānovāc" un uzsver, ka "man...

Foto

Kā prokurore Dace Lapinska izpilda “pasūtījumus”

Jaunais ģenerālprokurors Juris Stukāns jau ir paudis kritiskus vārdus par prokuroru kvalifikāciju un iestājas par nepieciešamību paaugstināt prokuroru zināšanu līmeni....

Foto

Vājprāts, kas šobrīd pārņēmis ASV

Džordžs Floids mira, kad policija viņu aizturēja 25.maijā. Kopš tā laika ar viņa vārdu ir notikušas nekārtības vairāk nekā 2000 ASV...

Foto

Es tikai brīnos, līdz kādam līmenim tiks degradēts parlaments

Kā Jums šķiet, kā Saeimas priekšsēdētāja Mūrnieces kundze un Saeimas drošības dienests reaģēja uz šo manu ziņu?...

Foto

Demokrātija

Jau desmitiem gadu dzirdu kvēlas runas par demokrātiju. Ko tik neesmu dzirdējis, sākot no dẽmos – tauta un (κράτος), krátos – vara. Vienkāršojot – par tautas varu....

Foto

Provinces pensionāra apsveikums jaunus laikus alkstošajiem rīdziniekiem

Dārgie rīdzinieki, jums tas ir izdevies! Urā! Daloties sajūsmībā par nīstās varas aizslaucīšanu un jaunās, spožās, visās varavīksnes krāsās...

Foto

Vai ar „Rimi” salātiem es varu dabūt COVID19?

Sestdien kārtējo satraucošu ziņu pavēstīja SPKC – visi sestdien COVID19 reģistrētie gadījumi bijuši Daugavpilī. Pagājušajā nedēļā kopā ar...

Foto

Kāpēc es iešu 10.oktobrī

Kāpēc es iešu 10.oktobrī? Es izstāstīšu, jūs izlasiet un, lūdzu, man vairs nejautājiet! Pat Aldis nezina, kādēļ es iešu. Ceru, ka izlasīs...

Foto

Ir jāatlaiž „sabiedrisko” mediju vadība un NEPLP

Uzņemoties pilnu atbildību un turpinot pildīt deputāta zvērestu, es publiski paziņoju: IR JĀATLAIŽ Latvijas Televīzijas un Latvijas Radio vadība,...

Foto

Kāpēc tika indēts Navaļnijs

Nule kā nācis klajā Vācijas valdības paziņojums par to, ka pazīstamais Krievijas opozicionārs Aleksejs Navaļnijs, kurš ārstējas slimnīcā Berlīnē, ir ticis saindēts...

Foto

Trīs sivēntiņu sāga Marsa parkā

“Reiz dzīvoja trīs sivēntiņi. Trīs brāļi. Visi vienāda auguma, apaļi, sārti, ar vienādi draiskām astītēm. Pat vārdi viņiem bija līdzīgi. Sivēntiņus...

Foto

Imigranti krievu vietā

Vai jums nešķiet dīvaini, ka mēs aizvadītajos 30 gadus nebijām spējuši iedzīt mietu plašajā krievu kultūras lādē Latvijā, bet tad pēkšņi to izdarīja pēdējos 2-3 gados? Tieši...

Foto

Finanšu ministrijas piedāvājums iznīcinās grāmatniecības nozari

Latvijas Rakstnieku savienība ar neslēptām bažām raugās uz Finanšu ministrijas plāniem no 2021. gada likvidēt autoratlīdzību speciālo režīmu, aizstājot to...

Foto

Atbilde, kāpēc cilvēki netic vēlēšanām, ir meklējama vēlēšanu sistēmā

Atbilde, kāpēc cilvēki netic vēlēšanām, ir meklējama vēlēšanu sistēmā. Proti, šobrīd tur valda naudas vara, nevis tautas...

Foto

Vēstule Selīnai un citiem aktīvistiem

Es dzīvoju Teikā, dzīvoklī kādā no padomju laikos celtajiem Teikas namiem, man ir vīrs un divi bērni, un man nav vienalga,...

Foto

Reiram ir jāatbild par cinisko rīcību Marsa parkā

Koku zāģēšana dienu pēc vēlēšanām Marsa parka teritorijā ir cinisks, nosodāms un politiski gļēvs lēmums, kura tagadējā izpilde,...

Foto

"Marsa parka" izzāģēšana ir "Attīstībai/Par!"/”Progresīvo” melu un liekulības paraugstunda

"Marsa parka" izzāģēšana nākamajā dienā pēc vēlēšanām ir "Attīstībai/Par!"/”Progresīvo” melu un liekulības paraugstunda. Šo politiķu zaļie mērķi...

Foto

Ātras pārdomas par priestera Mediņa "sāgu"

Man ir bijis tas gods viņu satikt. Viennozīmīgi spilgta personība. Viņam ir sava dzīves filozofija, kurai nevaru 100% piekrist, bet...

Foto

Ne jā, ne nē, ne melns, ne balts: paziņojums par Bruknu un priesteri Mediņu

Šā gada 20. augustā medijos izskanējusi informācija par Bruknas muižā esošās kopienas...

Foto

Par kristieti Aldi

Es jau sen gribēju uzrakstīt par to, kā Aldis Gobzems izsaimnieko Dieva doto talantu, bet kaut kā nebija vērtīga iemesla, lai nolasītu viņam...

Foto

Vēstule jaunajam Rīgas domes vadītājam – kā neuzkāpt uz Ušakova grābekļa

Godātie kandidāti, rakstu kā nedaudz skeptisks vēlētājs, kurš raugās uz Rīgas domes vēlēšanām ar tādu...

Foto

Levita lieliskais vēsturisko zemju likumprojekts brīnišķīgi ļaus apzināties latvisko identitāti, tās dziļumu un kultūras saknes

25.augustā Piebalgas apmeklējuma laikā Valsts prezidents Egils Levits Vecpiebalgas Kultūras namā...

Foto

Rīgas domes priekšvēlēšanu debates jārīko pilsētas zaļajā klusajā zonā - Biķernieku mežā

Rīgas domes apstiprinātajā Rīcības plānā vides trokšņa samazināšanai Rīgas aglomerācijā ir 3.2.1.attēls – Akustiskā...

Foto

Dzelzceļa transporta un ostu tranzīta izpostītāji tagad raujas pie varas Rīgā

Jau pēc pāris dienām sāksies iepriekšējā balsošana Rīgas domes vēlēšanās, tālab vēlreiz palūkosimies uz pašiem...

Foto

Gruntmanis ignorēja vides un kultūras kontekstu, bet es neko nevarēju ietekmēt un vispār mazgāju rokas nevainībā

Dr. Uģis Gruntmanis, atgriežoties Amerikā, ir komentējis veselības ministres, Veselības...

Foto

Nekliedziet tie, kas ir kliedzēji un kristīgās reliģijas noliedzēji

Andreju Mediņu personīgi pazīstu kopš 1992 gada, savu 16 gadu vecuma. Biju viens no viņa "nokalpinātajiem pusaudžiem"....

Foto

Kungi (ar smaidu par nopietno)

Pirms daudziem gadiem, 1998. gada 18. novembrī, iznāca laikraksta «Latvietis Latvijā» pirmais numurs. To ievadīja Viļa Plūdoņa dzejolis:...

Foto

Likumdošanas iniciatīva: par valsts un pašvaldības līdzekļu izlietojuma atklātumu

Valsts un pašvaldību, arī to kapitālsabiedrību un nodibinājumu iepirkumi ir melnais caurums, kur bez pēdām tiek zagti...