Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Aculiecinieki pamanījuši, kā, novietojot lepno dienesta mersedesu neatļautā vietā un faktiski nobloķējot izbraukšanu pa vārtiem, Augstākās tiesas priekšsēdētājs Ivars Bičkovičs laikā, kad „parastajiem ierēdņiem” jāatrodas darbā, Rīgas centrā ir devies kāda juvelierizstrādājumu veikala durvju virzienā. Pati augstā amatpersona uz jautājumiem neatbild, savukārt Augstākās tiesas preses pārstāve norāda uz I. Bičkoviča un viņa automašīnas īpašo statusu.

„Es Dzirnavu ielā sagaidīju cilvēkus, lai dotos uz kafejnīcu, bet viņš man acu priekšā izkāpa no mašīnas un iegāja juvelierizstrādājumu bodē,” atstāsta notikuma aculiecinieks, kurš nofotografējis arī I. Bičkoviča dienesta automašīnu, kas tikusi novietota, pārkāpjot satiksmes noteikumu prasības.

Pats I. Bičkovičs ne uz vienu jautājumu saistībā ar šo notikumu neatbildēja, savukārt Augstākās tiesas Komunikācijas nodaļas vadītāja Rasma Zvejniece vispirms tikai lakoniski norādīja, ka „automašīnas novietošanas vieta nav saistāma ar norādīto objektu”.

Tiesa, šajā Dzirnavu ielas posmā nav neviena zināma objekta, kas kaut attālu varētu būt saistāms ar I. Bičkoviča darbības jomu, taču arī uz precizējošu jautājumu R. Zvejniece atbildēja tikai to, ka automašīnas novietošanas vieta ar juvelierveikalu neesot saistīta.

Uz jautājumu, kādus tieši amata pienākumus I. Bičkovičs ir veicis šajā vietā un laikā, tiesas pārstāve atbildēt atteicās, vien norādot, ka „Augstākās tiesas priekšsēdētājam ir nenormēts darba laiks” un ka „darbības priekšsēdētāja pienākumu veikšanai netiek fiksētas un uzskaitītas”.

Turklāt, kā norādīja Augstākās tiesas pārstāve, saskaņā ar Satiksmes ministrijas izsniegtu caurlaidi Augstākās tiesas automašīnai ar valsts reģistrācijas numuru EU770 esot atļauts neievērot transportlīdzekļu apstāšanās un stāvēšanas noteikumus uz laiku līdz 30 minūtēm.

Tiesa, kā izrādās, arī šāda caurlaide nedod tiesības amatpersonām valsts iestāžu automašīnas novietot vietās, kur tās bloķē vai citādi traucē satiksmi, taču arī par šo tēmu ne I. Bičkovičs, ne viņa preses pārstāve izteikties nevēlējās.

Dienesta automašīnu izmantošana privātām vajadzībām valsts amatpersonu vidū ir ļoti izplatīta, un tikai retos pieķeršanas gadījumos par to tiek noteikti minimāli sodi. Savukārt I. Bičkovičs šajā jomā ir „recidīvists” – pirms dažiem gadiem viņš tika pieķerts, ar dienesta auto dodoties uz Vidzemes tirgu.

Toreiz I. Bičkovičs vēl mēģināja atbildes sniegt pats, taču ātri vien sapinās pretrunās. Tiesa, jau toreiz viņš īpaši akcentēja to, ka viņam kā „tiesnesim, kuram nav normēts darba laiks, atrašanās ārpus tiesas ēkas ir iespējama jebkurā laikā”.

Savukārt Augstākās tiesas komunikācijas nodaļa ar I. Bičkoviču saskaņotās atbildēs toreiz mēģināja sameloties, ka runa esot par „priekšsēdētāja iegriešanos tirgū ceļā no darba uz mājām piektdien, 7.oktobrī pusstundu pēc Augstākās tiesas darba laika beigām, t.i. plkst.16.30”.

Taču pēc tam izrādījās, ka fotogrāfijās bija fiksēts arī tirgus iebraukšanas taloniņš, no kura izrietēja, ka I. Bičkovičs pēc oficiālā darba laika beigām 16.00 nekādi nebūtu spējis minūtes laikā attraukties līdz tirgum.

Nekādu sodu par dienesta auto izmantošanu privātām vajadzībām I. Bičkovičs toreiz nesaņēma, toties cita starpā atklājās, ka ar šo automašīnu viņš arī regulāri vizinās no mājām uz darbu un no darba uz mājām.

Raksts pirmoreiz publicēts Latvijas Avīzē.

Novērtē šo rakstu:

117
12

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

10

Savāds laiks

FotoNo aizmirstības putekļiem mediju starmešos atkal parādījies tas pats vīrs, kurš reiz solījās visus oligarhus apkarot un Latvijā taisnību atjaunot.
Lasīt visu...

21

Vainīguma prezumpcija jāatceļ, citādi – kapitālais remonts beidzies, bet ēka nav apdzīvojama

FotoNeviena persona netiek uzskatīta par vainīgu, kamēr tās vaina noziedzīga nodarījuma izdarīšanā netiek konstatēta likumā noteiktajā kārtībā. Nevienam nav jāpierāda savs nevainīgums. Šie ir jebkuras demokrātiskas, tiesiskas valsts pamatprincipi. Nevainīguma prezumpcija ir nostiprināta arī Latvijas likumdošanā. Izņemot vienu virzienu – banku sektoru.
Lasīt visu...

6

Ultimāts valsts prezidentam Egilam Levitam

FotoMēs ierosināsim valsts prezidenta Egila Levita pirmstermiņa atbrīvošanu no amata, ja mūsu prasības netiks izpildītas divu nedēļu laikā, Jums tiks atņemta prezidenta pensija, dzīvoklis un mašīna. Latvijas Republikā nevar būt prezidents, kas neievēro Satversmi un Tautas gribu. Tādēļ tiks ierosināts Likums par prezidenta pirmstermiņa atbrīvošanu no amata, liedzot Jums visas privilēģijas.
Lasīt visu...

21

Daudz ko var paveikt īsā laikā, tikai – bez viņiem

FotoJa esošais ministrs un valdība nezina, kā, un nemāk panākt 60 - 70 procentu vakcinēto skaitu, lai paiet malā. Garantējot brīvprātīgu pieeju vakcinācijas procesam, noņemot totāli neveiksmīgo „vakcinācijas ministru” un izvirzot vakcināciju par līdzekli, nevis mērķi, šis skaitlis ir reāli panākams īsā laikā, jo vakcīnu ir pietiekami.
Lasīt visu...

15

Es esmu vienīgā īstā opozīcija, nevis kaut kāds tur Šlesers!

FotoSvētdien veltīju nedaudz laika un papētīju publisko informāciju par Aināra Šlesera organizēto pasākumu pie Rīgas pils nākamo sestdien. Galu galā Šlesers aicināja man tam pievienoties. Secinājumi šādi.
Lasīt visu...

12

Ticiet ekspertiem, un viss būs tikpat labi kā līdz šim

FotoCovid-19 vakcīnas trešās devas ievadīšana ir aktuāls jautājums ne tikai Latvijā, bet arī citur pasaulē. Lēmumi par šī procesa uzsākšanu nereti vairāk tiek argumentēti ar lokāliem pieņēmumiem, nevis zinātniski pamatotiem faktiem. 
Lasīt visu...

21

Nē cūku un vistu slepkavošanai vēdera baudai!

FotoKatru gadu Latvijā tiek noslepkavoti 700 tūkstoši cūku un vairāk nekā 21 miljons vistu, lai piepildītu iedzīvotāju kāri apmierināt savu garšas kārpiņu prasības un piepildīt vēderu.
Lasīt visu...

12

Tagad Latvijas Ārstu biedrība paudīs tikai „pareizo” viedokli: ja nomirst saskaņā ar Covid-19 vadlīnijām, tad OK

FotoDomas kavējas pie Latvijas Ārstu biedrības prezidentes ārstes Ilzes Aizsilnieces atklātās vēstules, precīzāk, pretreakcijas no jaunizveidotās darba grupas, kura norobežojas no vēstulē paustās patiesības.
Lasīt visu...

21

VID atņem cilvēku sociālās iemaksas, lai segtu svešu uzņēmumu parādus

FotoValsts ieņēmumu dienests (VID) ir vērsies pret visiem SIA Tokyo City darbiniekiem, kopumā atņemot viņiem sociālās iemaksas 130 000 eiro apmērā, lai tādejādi kompensētu trešo pušu uzņēmumu nodokļu parādus.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Hermanis Rāzens, Putņa sāga

Kas nav ar mums, tas ir pret mums, tas Putnis ir viens pārpratums, viņš visur saskata tik slikto, un tāpēc valdei sāka likties, ka partijā viņš...

Foto

Reālajā dzīvē, kuru, iespējams, no Rīgas pils logiem grūtāk saskatīt, problēmas ir gluži citas

Rudens sesiju atklājot, valsts prezidents Egils Levits informēja Saeimu, ka ar Latvijas...

Foto

Mazais Gobzems gāž lielo vezumu

Uzreiz jāpiebilst, ka autors nav skandalozā deputāta Alda Gobzema cienītājs. Skaļo dīvainīti var uzlūkot ar žēlumu un līdzjūtību. Taču jāatzīst, ka...

Foto

Pateicamies par uzticēšanos valsts prezidenta institūcijai, bet ko tad mēs, mēs jau neko

Cienījamā Rozenbergas kundze! Valsts prezidenta kancelejā 2021. gada 19. jūlijā saņemts valsts prezidentam...

Foto

Vadoņu konstruēšana

Divi pašieceltie un, jāatzīst, daudzu atbalstītie varoņi Latvijā jau ir, jo Saeimas vēlēšanu kampaņa jau ņipri sākusies. Līdz vēlēšanām gan vēl gads ar mazu...

Foto

Neaizmirstam cilvēcību viens pret otru

Īsi un kodolīgi par to, kur slēpjas problēma un kā to risināt. Neaizmirstam cilvēcību viens pret otru - cilvēki ilgstoši ir...

Foto

Ar īpašu minoritāšu politiku uzkrāsim antivielas pret nacionālismu!

“Cilvēkiem jābūt mūsu politikas pašā centrā. Tāpēc es vēlos, lai visi eiropieši aktīvi piedalītos konferencē par Eiropas nākotni...

Foto

Protestētāji neslimo ar kroņa vīrusu

Šobrīd visā pasaulē globālo kungu vietējie pakalpiņi baida ļaudis, ka protesta saietu dēļ pieaugs saslimstība ar koronavīrusu. Taču nekas tamlīdzīgs nenotiek....

Foto

Kā mēs visi vēlamies dzīvot pēc tam, kad šis viss būs beidzies

Pēdējo nedēļu laikā ļoti maz esmu apmeklējis vietējo plašsaziņas mediju kanālus. Tas tāpēc, ka...

Foto

Izziņa kā garīga vērtība

Pirms aptuveni divarpus gadsimtiem vairāki raksti sākās ar paskaidrojumu, kam tie paredzēti – skolniekiem vai skolotājiem. Skolnieku vajadzībām bija jāraksta viegli saprotami...

Foto

Gobzems Latvijā vislabāk slauka dibenu un visu, ko vien spējam iedomāties

"Žurku skrējiens" pēc varas šoreiz sācies agrāk nekā parasti. Draņķīgākie politiķi steidz manipulēt ar masu...

Foto

Vai Kariņa valdību varētu izmest kā mīkstās rotaļlietas?

„Un ko ar tām (mīkstajām mantiņām – E.V.) vajadzēja darīt? Kariņam nest uz mājām un sasēdināt uz viesistabas...