Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā
NĀVE audiogrāmata

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Šodien Rīgā sāksies tiesa. Prokuratūra prasa atzīt mani par vainīgu par likuma par stratēģisko preču apriti normas pārkāpumu. Savukārt deputāti no “Jaunās Vienotības” jau ir iesnieguši Saeimā priekšlikumu atņemt man Eiropas parlamenta deputāta mandātu. Vienvārdsakot, viss kā parasti.

Ja jums ir interese, par ko ir runa - šeit ir detalizēti viss aprakstīts, ieskaitot par pārkāpumiem no izmeklēšanas puses un piemēri ar politisko spiedienu. Jā, un gada sākumā es Eiropas parlamentā aicināju savus kolēģus balsot “par” savas deputāta imunitātes noņemšanu un arī pats balsoju “par”. Tā ir mana pozīcija - neslēpties, bet aizstāvēt savu nevainīgumu atklātā tiesas procesā Latvijā.

Vienīgais, kas ir tiesas procesa pamatā, - fotogrāfijā redzama mape jeb albums, kurā ielīmēta slēpta videokamera un uzlādes vads ar adapteru. Šī mape/albums tika atrasta mēra sēžu un pieņemšanas telpā Rīgas domē, kuru arī es izmantoju, lai noturētu darba sanāksmes, sniegtu intervijas, publiskiem un reprezentatīviem pasākumiem. Tā ir tā pati plašā telpa, kas bija pieejama visiem apmeklētājiem, piemēram, Muzeju naktīs.

Albumu, precīzāk, tā fotogrāfiju es pirmo reizi ieraudzīju, kad man to parādīja izmeklētāja. Ceru, ka vienā no tuvākajām tiesas sēdēm es beidzot ieraudzīšu arī pašu šo mapi ar tajā esošo ierīci.

Nav iespējams atrast nevienu iemeslu vai apstākli, kāpēc man būtu bijis nepieciešams paštaisīts albums ar iebūvētu kameru un vēl barošanas vads ar adapteri, ja visi kabineti Rīgas domē, kuros es atrados vai strādāju, bija aprīkoti ar pilnvērtīgu videonovērošanas sistēmu, kuru speciāli uzstādīja Rīgas domes IT centrs. Vai prokurora ieskatā man bija mērķis novērot pašam sevi darbā? Bet es taču zināju, ka ir oficiālās kameras, un tādēļ neiztur kritiku prokurora viedoklis, ka man būtu bijusi nepieciešama vēl kāda novērošana un turklāt šādā pašdarinātā veidā.

Es nekad neesmu iegādājies, glabājis un izmantojis šo ierīci. Esmu lūdzis sevi atzīt par cietušo šajā lietā, ja esmu ticis nelikumīgi novērots. Ir taču acīmredzams, ka bija kādas personas, kuras bija plānojušas nelikumīgi ierakstīt kabinetā notiekošo. Bet pilnīgi nesaprotami, kāpēc KNAB sākumā bija centies meklēt šīs personas, bet tad pārtrauca. Kurš deva šādus rīkojumus un kāpēc, nav zināms.

Tā kā par albumu neko nezinu, tad loģiski ne uz paša albuma, ne tā iekšpusē, ne uz barošanas vada, nekur citur mani pirkstu nospiedumi vai DNS pēdas netika atrastas. Kā tad es to glabāju?! Cimdos pa Rīgas domi es taču nestaigāju un šo mapi ar tajā esošo ierīci ar visu vadu nepārnēsāju.

Albums it kā tika atrasts uz plaukta vienā no daudziem atvērtajiem un aizvērtajiem skapjiem, kas stāvēja tajā telpā. Plauktos tajā kabinetā glabājās visdažādākie suvenīri un dāvanas, mapes un albumi, kuras bija saņēmuši iepriekšējie mēri un attiecīgi arī es pats no 2009.gada līdz 2019.gadam. Liela daļa no tiem bija dažāda formāta un satura albumi.

Lai zinātu, kas atrodas mapē, vajadzētu vispirms atvērt konkrēto skapi, pēc tam paņemt to rokās un atvērt - jo tikai tā varētu zināt, kas tajā albumā ir ievietots. Tad saglabātos gan pirkstu nospiedumi, gan DNS. Bet tādu nav. Un tādu nav tādēļ, ka es neesmu nedz atvēris, nedz pat kustinājis šo mapi/albumu.

Man nav zināms ne tas, kas šo albumu būtu ienesis un kad, ne arī tas, kādam mērķim tas tika darīts un vai tas ticis pielietots. Kā saprotu, tad albums ar iebūvēto kameru varēja atrasties plauktā neviena nepamanīts dienu vai dažas, vai pat daudzus mēnešus, līdz kamēr kratīšanā, cik noprotams, pilnīgi “nejauši” atvēra tikai un tieši šo plauktu, kurā it kā bija albums, un nofotografēja tieši šo mapi.

Starp citu, pieci “Jaunās Vienotības” deputāti tikko ir iesnieguši Saeimā iniciatīvu atņemt deputāta mandātu Eiropas parlamenta deputātiem, kas tikuši notiesāti par kriminālnoziegumu. Likumā 18 gadus nebija šādas normas, bet pēkšņi tā ir kļuvusi nepieciešama tieši šobrīd. Laikam sakritība. Tāpat kā sakritība, ka citas varas partijas deputāts Valters Bergs bija rakstījis “uzmundrinošu” vēstuli KNAB, pieprasot lietas ierosināšanu tieši pret mani. Diemžēl prokuratūra šo politisko spiedienu nav izturējusi.

Lūk, vēl nepilns šādu “sakritību” saraksts:

- Svarīgu liecinieku liecības netika pievienotas lietai, bet tika paslēptas arhīvā.

- Jautājums par to, kurš tieši atnesa šo albumu ar mērķi izmantot, tā arī netika izmeklēts.

- Tika pārkāpti izmeklēšanā noteiktie procesuālie termiņi.

- Izmeklēšanu veica neatbilstoša iestāde.

- Jebkāda veida izmeklēšanas darbības tika uzsāktas ar būtisku kavēšanos, tikai 4,5 mēnešus pēc albuma atrašanas.

- Toties visas izmeklēšanas darbības tika uzsāktas tieši pēc trīs nedēļām, kopš es biju sācis darbu Eiropas parlamentā.

Eiropas parlamentā es aicināju savus kolēģus balsot “par” imunitātes noņemšanu deputātam, kā arī pats balsoju “par”. Es uzskatu par nepieciešamu panākt taisnību un pierādīt savu nevainīgumu atklātā tiesas procesā Latvijā.

Novērtē šo rakstu:

116
33

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

12

Prezidents atkal jau parāda, ka ir caur un cauri līdzšinējās valdošās koalīcijas prezidents, nevis tāds prezidents, kas ir visai tautai

FotoValsts prezidents Egils Levits 3. oktobra LSM LTV “Rīta panorāmā” it kā sacīja visu gludi, pareizi un rāmi. Taisnība, ka Latvijas vēlētāji šoreiz ir bijuši daudz aktīvāki gājēji pie urnām nekā iepriekšējā reizē. Prezidents par šoreiz labo aktivitāti pateicās vēlētājiem.
Lasīt visu...

21

Es biju pārpratis, ka šīs ir ļoti nepareizas lietas

FotoDziļi nožēloju savu gadiem ilgo aktīvo iesaisti sabiedriskajā cīņā par cilvēktiesībām. Man tas ir nesis milzīgus zaudējumus un postu.
Lasīt visu...

21

Steidzam ziņot par operācijas “Fiktīvās varas triumfs” gaitu un iznākumu

FotoIzdomāts stāsts par kāda Vienotības vecbiedra, iespējams, nosūtītu ziņu saviem sadarbības partneriem kādā kaimiņvalstī. Vēstule, kāda hipotētiski varētu būt uzrakstīta un pa slepeniem kanāliem, kas zina, varbūt saistītiem ar kino Pionieris afēras locekļiem, nosūtīta kaimiņos mītošam caram.
Lasīt visu...

15

Varbūt pošu ģenētiski modificētie ķermeņi - signāla uztvērēji - balsu atdošanas dienā saņēmuši attiecīgo programmatūru par konkrētu aplokšņu mešanu urnā

FotoLabais tonis paredz komentāru par vēlēšanu balagānu. Divos vārdos - aplausi stāvus! Fanfaras tiem, kuri ar savu parakstu apliecināja atbalstu sistēmai. Protams, var tikai apbrīnot nekaunību tik klaji viltot "rezultātus" (iespējams, pilnīgi pretēji tautas izdarītajai "izvēlei". "Tie pēdējie būs tie pirmie, tie pirmie būs pēdējie" - tuvu pilnīgam "kājām gaisā").
Lasīt visu...

21

Skolā strādāju, jo pagaidām to varu atļauties

FotoTātad, ja nu kādam interesē, cik saņem skolotājs parastais, varu padalīties ar savu situāciju pagājušajā mācību gadā. Lūdzu, izlasiet līdz galam. Vadu 34 kontaktstundas nedēļā + 1 konsultācijas stunda.
Lasīt visu...

18

Nepieciešama Saeima, kas spēj vadīt valsti cauri vētrainiem ūdeņiem (un ievēlēt mani uz otru termiņu, lūdzu)

FotoGodātie Latvijas pilsoņi! Vēlētāji! Nākamajos četros gados Latvijai ir nepieciešama tāda Saeima un valdība, kas spēj droši vadīt mūsu valsti cauri vētrainiem ūdeņiem.
Lasīt visu...

12

Mēs izmisīgi gribam izkrāpt valsts iepirkuma garantijas mūsu terminālim!

FotoDarbs pie sašķidrinātās dabasgāzes jeb LNG (liquefied natural gas) termināļa izveides Latvijā norisinās jau teju desmitgadi un varētu turpināties vēl tikpat ilgi, ja ne Krievijas agresija Ukrainā, kas nepārprotami lika saprast mūsu valsts enerģētisko atkarību ar visām no tā izrietošajām sekām.
Lasīt visu...

21

Vēlēšanas: kāpēc vajag iet vai neiet pie balsošanas urnām

FotoPašreiz sociālajos tīklos izskan daudz aicinājumi boikotēt vēlēšanas, un daudzi arī uzskata, ka nav vērts piedalīties vēlēšanām, jo pa lielam nekas nemainīsies. Un uz vēlēšanām pamatā neiet cilvēki, kuri nav apmierināti ar valdību, ar Saeimā ievēlēto deputātu darbu. Bet vēlēšanu boikots ir izdevīgs varas partijām, un tās to slēpti atbalsta.
Lasīt visu...

18

Mūsu politprostitūciju nedrīkst publiski saukt par politprostitūciju!

FotoLatvijas Žurnālistu asociācija (LŽA) aicina Saeimas Mandātu, ētikas un iesniegumu komisiju reaģēt uz deputāta Aleksandra Kiršteina (Nacionālā apvienība “Visu Latvijai!”–”Tēvzemei un Brīvībai”/LNNK) 25. septembra izteikumiem mikroblogošanas vietnē Twitter. Deputāts, komentējot priekšvēlēšanu debates LTV ēterā, raksta: “Politprostitūta Bērtule, vadot Saeimas kandidātu debates LTV1, visu laiku melo, ka politiķi (domāti NA) grib likvidēt Satversmes Tiesu, noklusējot, ka tā ir jāpārceļ uz Augstāko Tiesu kā Igaunijā, Somijā un Zviedrijā! Pirmskara Latvijā Satversmes jautājumus skatīja AT Senāts!”
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Kāpēc jums vajadzētu nobalsot par mums - Marksa mūsdienu mazbērniem

Līdz Saeimas vēlēšanām tikai 5 dienas, un, ja vēl turpini izlemt, par kuru politisko spēku atdot...

Foto

Vai "Konservatīvo" sīkpartijā atdzimst nacisms?

Šis jautājums man radās jau pirms diviem gadiem, kad Vācijas kolēģi vērsa uzmanību uz simbolu iespējamu izmantošanu un simboliskajiem tekstiem, ar...

Foto

Nacionālisms, nacisms, fašisms, pozitīvais nacionālisms un citi "ismi"

Jums nepatīk garas runas un mani garie raksti, tāpēc šoreiz būs īsāk. Tam, par ko runāšu, ir dažādi...

Foto

Tautvaldība ir tautas pārstāvniecība valsts pārvaldes lēmumu pieņemšanai, valsts pārvaldes institūciju veidošanai un lēmumu pieņemšanai

Satversmes 1. nodaļas 2.pants nosaka: “ Latvijas valsts suverēnā vara pieder...

Foto

“Kapteinis Amerika” aicina taupīt

Vadīkļi Vakareiropā brēc par enerģētisko krīzi. S…di, ko ar zaļo dienaskārtību, suicidālām sankcijām un nesaimnieciskumu savārījusi izkurtējusī Eiropas elite, būšot jāizstrebj pārvaldītajām...

Foto

„Attīstībai/Par” nopirkta publikācija „Delfos”: ja tas mums izdevīgi, mēs izliksimies, ka atbalstām valsts aizsardzības dienestu

Nepieciešamība stiprināt Latvijas drošību laikā, kad blakus Eiropā notiek karš, šķiet...

Foto

Esmu balsojis par partijām un politiķiem, kas ir līdzatbildīgi Latvijas izzagšanā, un atkal iešu uz vēlēšanām

Ļoti miglaini atceros savas pirmās vēlēšanas. Es tikko kā biju...

Foto

„Attīstībai/Par” nopirkta publikācija „Delfos”: es nemaz neesmu tāds hameleons un gļēvulis, kā jums izskatās, jo man ir apņēmība

Jūsu balss izšķirs, kas vadīs mūsu valsti. Pirms...

Foto

Logs vai varnešu kolektīvās pašsaglabāšanās instinkts

Mums katram ir izveidojies vai izveidots savs logs, caur kuru mēs uzlūkojam pasauli. Un šie logi mēdz būt ļoti dažādi...

Foto

Jaunzemes rīcība vērtējama kā amata pienākumu, konkrēta rīkojuma vai uzdevuma nepamatota nepildīšana vai novēlota, nolaidīga vai nekvalitatīva pildīšana

Ceturtdien, 15. septembrī finanšu ministrs Jānis Reirs ir izdevis...

Foto

Nedodiet sevi apmuļkot! Sīkumains, bet ļoti bīstams

«Okupāciju noliegt? Manā skatījumā tā ir bijusi. Attaisnot Krievijas prezidenta darbību es netaisos, un tā nav man simpātiska. Neskatos...

Foto

Paskaidrojumi Plešam: nav labi, ja nepatiesu informāciju apzināti izplata tik augsta valsts amatpersona kā vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs

[1] 2022. gada 25. augustā Daugavpils...