Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā
NĀVE audiogrāmata

Pievienot komentāru

Lapas:    2   1   Rādīt komentārus, sākot ar: pirmo | pēdējo

Nav labi ar dabu

02.03.2023. 12:11

J.Rozītis: .. Šorīt jau izskanēja - jāsāk jau būtu no otras puses. Ja mēs apzināmies, ka ir šie globālie jautājumi, zinātne saka par to, ka nav labi ar dabu, neiet runa par dabas ekspertiem, vai vienkārši ar nevalstisko organizāciju ekspertiem, te iet runa par zinātni, kur saka, ka ir ļoti traģiska situācija, ka ir dziļa katastrofa. Tad sākam domāt, kā mēs risinām tos jautājumus, par ko mēs šodien au sākām, tai pat laikā skatāmies, kur mēs, kā mēs domājam kā par naudas plūsmām, un tad, kad mēs esam sakārtojuši kaut kādu mugurkaula skeletu, mums liekas, ka mēs kaut ko jau esam nodrošinājuši, tad skatāmies, kur mēs, ko varam atvieglot. Atjaunīgais resurss – koki un daļa no aprites ekonomikas, protams, par to visu ir jādomā, bet jāsāk ir, kā mēs noņemam visus riskus, jeb mazinām riskus dzīvai dabai. Un tas, diemžēl, nevienam nerūp

Atbildēt

Nu

28.02.2023. 00:23

Brūnajiem lāčiem, mellajiem stārķiem, klaburčūskām un tarantuliem Latvijā nebūt! ES var rakstīt visu ko, bet brūnie lāči un mellie stārķi ir jāiznīdē. Tikai mazāk soctīklos jākomunicē. Jāizdara, un viss.

Atbildēt

re nu, kādi kārtējie meli par kaut kādiem 60-80 lāčiem Latvijā, kas apēdīs bērnus, vecas tantītes un onkulīšus! Silavas 2019.g.dati apliecina: izrādās Latvijas teritorijā 11 lāču tēviņi jeb 61%, tikai 2 mātītes jeb 11%, 5 nav izdevies noteikt dzimumu!

27.02.2023. 11:07

Pētījums liecina, ka Latvijā varētu būt neliels mātīšu īpatsvars, kuru izplatīšanās attālums no dzimšanas vietas ir salīdzinoši neliels. Latvijai kā Baltijas populācijas areāla nomalei raksturīgi jaunie tēviņi, kuri pārvietojas lielos attālumos no dzimšanas vietas mātīšu meklējumos, kas ir viens no sugai raksturīgiem uzvedības modeļiem inbrīdinga novēršanai (Zedrosser et al. 2007).

Molekulāri ģenētiskā paraugu analīze ļauj veikt šādus secinājumus:

• Latvijas teritorijā dominē lāču tēviņi (vismaz 11 jeb 61% no noteiktajiem indivīdiem), kas ir raksturīgi populācijas areāla nomalēm. Mātīšu skaits ir neliels (2 jeb 11%). No identificētiem indivīdiem pieciem (28%) neizdevās dzimuma noteikšanas ģenētiskās analīzes.

• Tēviņiem raksturīga samērā attāla migrācija – pētījumā konstatēta līdz pat 76 km tāla indivīda pārvietošanās viena gada laikā, kā arī atsevišķos gadījumos tie var veikt lielākus attālumus arī īsākā laika periodā. Populācijas nomalē migrācijas attālumus ietekmē mātīšu un barības resursu meklējumi.

• Dravu postījumu vietās tika reģistrēta tikai viena mātīte, pārējie – tēviņi. Vismaz divi no noteiktajiem indivīdiem ir specializējušies bišu dravu postīšanā, aptverot teritorijas attiecīgi vismaz 30 un 45 km2 platībā. Šie dati kalpo par argumentu diskusijās ar biteniekiem, kuri uzskata, ka liels dravu postījumu skaits kādā teritorijā ir saistīts ar lielu lāču skaitu.

• Veiktais pētījums ir svarīgs atskaites punkts turpmākai ģenētiskā monitoringa ieviešanai Latvijā. Tā kā brūnā lāča populācija ir vēl salīdzinoši neliela, Latvijai ir unikāla iespēja turpināt precīzu un mūsdienīgu sugas monitoringu, ieviešot daudzveidīgu paraugu ievākšanas sistēmu. Jau salīdzinoši ierobežotais šī pētījuma apjoms sniedz vērtīgu informāciju par indivīdu dzimumiem, migrācijas attālumiem un to apdzīvotajām teritorijām.

Atbildēt

Nuni,

27.02.2023. 08:42

»

Nu

Pie dirsas ES ar visiem viņu kropļiem. Lai viņi savus murmulējumus sarullē un iebāž sev svētākajā vietā


nu, tev atliek tikai divas iespējas - vai nu staigāt ar to sarullēto Briseles murmulējumu sev svētākajā vietā, vai nu doties uz krievzemi un staigāt tur ar stroķi savā svētākajā vietā. Izvēlies.

Atbildēt

Nu

26.02.2023. 09:18

»

nu, ok, bilde skaidra

direktīva ir pārkāpta, Latvijai kārtējie sūdi no Briseles, bet kas ar to Saulkrastu pašvaldības.. kā viņu tur.. Broku, vai tam arī sūdi un kādi? lieli, mazi


Muļķības, Briselē eksistē liela, ietekmīga, antilāču grupa, kas ir izstrādājusi metodiskos norādījumus kā likvidēt lāčus civilizēto valstu (Latvijai gan līdz tam vēl kā līdz mēnesim) mežos. Katrai valstij ir zemessargi vai kaut kas tamlīdzīgs, kuriem ir pieeja granātām un automātiskajiem ieročiem. Lāčus likvidēt jāiet pa diviem, viens ar granātām, otrs ar automātu. Atrodot lāča alu, pirmais tajā met granātu, otrais piesedz, ja nu lācim īpaši bieza piere. Tas ir kvalificējams kā pašaizsardzība nacionālās drošības vārdā. Savadāk par mums smiesies jautājot - "vai taisnība, ka jums lāči pa ielām staigā?". Uz ko varēs atbildēt tikai "meli, nav mums nekādu ceļu!".

Atbildēt

Eiropas Savienības Tiesa: -stingra sugas aizsardzība saskaņā ar 12. panta 1. punkta a)–c) apakšpunktu attiecas uz visām IV pielikumā minētajām sugām neatkarīgi no tā, vai labvēlīgs saglabāšanās stāvoklis ir sasniegts vai nav!!!

25.02.2023. 21:44

10.EST judikatūra. Skydda Skogen lieta: koku gāšana Apvienotās lietas C-473/19 un C-474/19

Meža aģentūrai tika iesniegts paziņojums par koku gāšanu Zviedrijas Heridas pašvaldības meža teritorijā. Meža teritorija, uz kuru attiecās paziņojums, ir vairāku aizsargājamo sugu dabiskā dzīvotne, arī vairāku putnu sugu un purva vardes Rana arvalis (Dzīvotņu direktīvas IV pielikuma a) daļā minēta suga) dabiskā dzīvotne. Plānotie mežsaimniecības darbi šajā teritorijā novestu pie šo aizsargājamo sugu īpatņu traucēšanas vai nonāvēšanas.

Aģentūra uzskatīja: ja tās dotie norādījumi tiek ievēroti, darbība nav pretrunā Dzīvotņu direktīvas 12. pantā noteiktajiem aizliegumiem, kas transponēti Zviedrijas Sugu aizsardzības rīkojumā. Trīs dabas saglabāšanas apvienības nesekmīgi lūdza reģiona administratīvajai padomei iebilst pret koku gāšanas paziņojumu un aģentūras ieteikumu, bet pēc tam cēla prasību valsts tiesā.

Valsts tiesa nolēma tiesvedību apturēt un lūdza EST sniegt prejudiciālu nolēmumu par jautājumiem, kas attiecas uz Putnu direktīvas un Dzīvotņu direktīvas, it īpaši Dzīvotņu direktīvas 12. panta, interpretāciju.

— Viens jautājums būtībā bija par to, vai Dzīvotņu direktīvas 12. panta 1. punkta a)–c) apakšpunktā lietotie jēdzieni “apzināta nonāvēšana / traucēšana / iznīcināšana” ir jāinterpretē tā, ka tad, ja pasākumu mērķis acīmredzami nav sugu nonāvēšana vai traucēšana (kā tas ir, piemēram, mežsaimniecības pasākumu vai zemes apbūves gadījumā), 12. pantā noteiktie aizliegumi ir piemērojami tikai tad, ja pastāv risks, ka attiecīgās sugas saglabāšanās stāvoklis tiks ietekmēts nelabvēlīgi. — Vēl viens jautājums būtībā bija par to, vai 12. panta 1. punkta d) apakšpunktā minētais jēdziens “noplicināšana/ iznīcināšana” dzīvnieku vairošanās vietu sakarā ir jāinterpretē tā, ka aizliegums ir piemērojams tikai tad, ja attiecīgās sugas saglabāšanās stāvoklis vai tās vietējās populācijas stāvoklis var pasliktināties.

Turklāt valsts tiesa jautāja, vai direktīvās paredzētā stingrā aizsardzība vairs nav piemērojama sugām, attiecībā uz kurām Dzīvotņu direktīvas mērķis (labvēlīgs saglabāšanās stāvoklis) jau ir sasniegts.
Attiecībā uz Dzīvotņu direktīvas 12. panta interpretāciju EST atbildēja:

— aizliegumi, kas noteikti 12. panta 1. punkta a)–c) apakšpunktā, attiecas uz visiem pasākumiem, arī tiem, kuru mērķis acīmredzami nav dzīvnieku sugu nonāvēšana vai traucēšana,

— šos aizliegumus piemēro atsevišķu īpatņu līmenī, un uz tiem neattiecas nosacījums, ka konkrētajai darbībai jārada risks, ka attiecīgās dzīvnieku sugas saglabāšanās stāvoklis tiks ietekmēts nelabvēlīgi,

— 12. panta 1. punkta d) apakšpunkta noteikums, kas aizliedz vairošanās vietu noplicināšanu vai iznīcināšanu, ir piemērojams neatkarīgi no attiecīgo sugu īpatņu skaita attiecīgajā apgabalā, un tas nevar būt atkarīgs no riska, ka šīs sugas saglabāšanās stāvoklis varētu tikt ietekmēts nelabvēlīgi,

— stingra sugas aizsardzība saskaņā ar 12. panta 1. punkta a)–c) apakšpunktu attiecas uz visām IV pielikumā minētajām sugām neatkarīgi no tā, vai labvēlīgs saglabāšanās stāvoklis ir sasniegts vai nav.

Atbildēt

Edd

25.02.2023. 12:06

»

!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

BEZ KAUT KĀDĀM IZMAIŅĀM VALSTISKĀ LĪMENĪ, MĒS NESPĒSIM ŠOS TE SASNIEGUMUS PANĀKT


Vilkaste, MOSTIES! Ar visiem saviem staļļa puišiem šļaukstiņiem un bernardiem!

Atbildēt

Nu

25.02.2023. 11:38

»

ja mēs esam katastrofas priekšā, jautājums

tad kāpēc tas pats Rozītis ar to Strodi nav visu laiku par to, ko viņi stāsta, kas mums jādara, cīnījušies? Visu laiku taču viņi ir amatos, braukā pa starptautiskiem samitiem, simpozijiem, lai tieši to arī darītu. Kāpēc nedara? Pasaules Dabas Fondam taču ir pietiekami liels finansējums, lai darītu. ...


Tur nevajag būt zinātniekam, lai saprastu, ka mēs esam katastrofas priekšā. Valstī, kurā ir 2 šķiras - absolūts vairākums ierēdņi (liekēži, parazīti, apspiedēji) un uzņēmēji (apspiestie, kuriem tie nelkam nevajadzīgie parazīti jāuztur), valsti, kurā nav nekādas ražošanas un lauksaimniecības zeme pieder skandināviem, valsts kura pati nemaz tos ierēdņus uzturēt nav spējīga, bez ES piešprices (t.sk. fondu finansējums, kura daļa atgriežas nodokļu veidā). Tikko izbeigsies ES, pa valsti sāks skraidīt 1 miljons izbadējušos ierēdņu ar labām iemaņām zagšanā, laupīšanā un mierīgo iedzīvotāju terorizēšanā. Kurš te muld par čekistiem un komunistiem? latvijas ierēdņi jau dzīvo komunismā.

Atbildēt

ja mēs esam katastrofas priekšā, jautājums

25.02.2023. 09:14

tad kāpēc tas pats Rozītis ar to Strodi nav visu laiku par to, ko viņi stāsta, kas mums jādara, cīnījušies? Visu laiku taču viņi ir amatos, braukā pa starptautiskiem samitiem, simpozijiem, lai tieši to arī darītu. Kāpēc nedara? Pasaules Dabas Fondam taču ir pietiekami liels finansējums, lai darītu. DAP tāpat. Ja nav, lai pieprasa. Ja mēs esam katastrofas priekšā, un to saka nevis sabiedriskās organizācijas, bet zinātnieki!

Atbildēt

Kam tas būtu jāmāca?

25.02.2023. 08:04

»

Dzīvniekiem, tāpat kā Melitam, viss ir atļauts

Rakstā nav ar nevienu vārdu pieminēts, cik nevainīgus cilvēkus ik gadu sakropļo un noslepkavo tieši savvaļas lāči. Šādi asiņaini precedenti pēc lāču uzbrukumiem, kuros cieš cilvēki, arī Latvijā ir tikai laika jautājums un savlaicīgi korektu mēru noteikšana būtu apsverama. Skolās diemžēl nemāca rīcību...


Es saprotu, ka tas nav domāts ne kā analītisks raksts vai metodisks materiāls neko nedarošajām atbildīgajām valsts iestādēm. Šis ir pārpublicēts komentārs no publiska DAP fb konta par noziegumu, kas pastrādāts pret īpaši aizsargājamu sugu, ko pastrādājis mednieks, kuram visiem metodiskajiem materiāliem bija jābūt iezubrītiem mednieku skolā Taurs par visām aizsargājamām sugām, pie tam kārtējais noziegums, kura atklāšanā atbildīgā iestāde DAP atbilstoši nerīkojas, un kā izskatās, mēģina noziegumu piesegt.

Atbildēt

Nu

24.02.2023. 23:40

»

Melits un citi zvēri

Rakstā vispār nav pieminēts, cik ik gadu nevainīgus cilvēkus sakropļo un noslepkavo tieši lāči. Šādi asiņaini precedenti pēc savvaļas lāču uzbrukumiem, kuros cieš parasti meža apmeklētāji, arī Latvijā ir tikai laika jautājums. Skolās joprojām nemāca rīcību gadījumā, ja dzīvnieku savvaļā vai Purvciemā...


Brūnie lāči ir Krievijas simbols! Līdzīgi kā Z un V burti (kas pat nav Krievijas simbols) tie jāpasludina ārpus likuma un jānīdē visos veidos! Sargājot brūnos lāčus tiek attaisnota Krievija un krievi vuņu aizsardzībā pret rietumiem! Nost ar brūnajiem lāčiem! Un likt būrī visus, kas kaut vienu labu vārdu pateiks par brūnu lāci!

Atbildēt

Melits un citi zvēri

24.02.2023. 19:48

Rakstā vispār nav pieminēts, cik ik gadu nevainīgus cilvēkus sakropļo un noslepkavo tieši lāči. Šādi asiņaini precedenti pēc savvaļas lāču uzbrukumiem, kuros cieš parasti meža apmeklētāji, arī Latvijā ir tikai laika jautājums. Skolās joprojām nemāca rīcību gadījumā, ja dzīvnieku savvaļā vai Purvciemā pie lielveikala izdevies satikt no meža izbēgušu Alni, kur nu vēl cilvēkus apdraudošu izsalkušu plēsēju. Pret lāčiem, kas ir īpaši bīstami dzīvnieki, ir valsts līmenī jāpieņem visstringrākos drošības mērus!

Atbildēt

!!!

24.02.2023. 16:48

»

Māris

Ko ta autors rakstam slēpts


Par viļķinu runā, ka šis bomžojis Anglijā un tur gribējuši nodedzināt viņu, pēc kā tāds padumjš palicis (kaut agrāk arī nebija īpaši gudrs). Es drīzāk liktu uz vinteru, tam tāds agresīvs stils. Viļķins jau vairāk pārkopēja tekstus no citiem rakstiem. Vēl jau ir tā ainavu tantiņa, tai jau arī nav pilns rublis.

Atbildēt

Dzīvniekiem, tāpat kā Melitam, viss ir atļauts

24.02.2023. 15:08

Rakstā nav ar nevienu vārdu pieminēts, cik nevainīgus cilvēkus ik gadu sakropļo un noslepkavo tieši savvaļas lāči. Šādi asiņaini precedenti pēc lāču uzbrukumiem, kuros cieš cilvēki, arī Latvijā ir tikai laika jautājums un savlaicīgi korektu mēru noteikšana būtu apsverama. Skolās diemžēl nemāca rīcību gadījumā, ja mežā vai pat Purvciemā pie lielveikala izdevies satikt kādu savvaļas dzīvnieku, kur nu vēl cilvēkiem bīstamu plēsēju.

Atbildēt

"Iedomājies, ja vēl melnais stārķis te atrastos. Vispār pakaļā":

24.02.2023. 12:24

iedzīvotāju skatījums uz dabas aizsardzības institūciju darbību.
Karīnas Ješkinas, LU Ģeogrāfijas un zemes zinātņu fakultāte, referāts nupat notikušajā 81.Latvijas Universitātes starptautiskajā zinātniskajā konferencē 'Daba:starpdisciplinārā perspektīva'

Atbildēt

Tas pat nav ar šīm vietējām iestādēm apspriežams jautājums

24.02.2023. 11:50

- aizsargājamas dabas teritorijas nav izveidotas,
- prioritāri aizsargājama suga,
-labvēlīgs aizsardzības stāvoklis nav nodrošināts -
Direktīvas pārkāpums 12.pants - klaukc! pa pieri - protokols no Briseles!

Atbildēt

ja DAPs mēģina jums izmeloties, ka neatbild ne par īpaši aizsargājamo sugu aizsardzības uzraudzību, ne arī par sabiedrības izglītošanu, informēšanu, īpaši mežu kopējus, medniekus par nepieciešamību aizsargāt konkrētas sugas un par aizliegumiem

24.02.2023. 11:37

Sugu un biotopu aizsardzības likums

5.pants. Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas un tās padotībā esošo iestāžu (kāds ir DAP) kompetence

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija un tās padotībā esošās iestādes (kāds ir DAP) saskaņā ar šo likumu:

1) nodrošina īpaši aizsargājamo sugu un biotopu AIZSARDZĪBAS UZRAUDZĪBU;

2) organizē nepieciešamo pasākumu veikšanu īpaši aizsargājamo sugu populāciju uzturēšanai un, ja nepieciešams, nodrošina biotopu izveidošanu;

3) nolūkā nodrošināt sugu un biotopu labvēlīgu aizsardzību, pamatojoties uz monitoringa rezultātiem, nodrošina pasākumu veikšanu visu sugu un biotopu, īpaši prioritāro dabisko biotopu veidu un PRIORITĀRO SUGU daudzveidības un teritorijas saglabāšanai, uzturēšanai, atjaunošanai, iznīcināto biotopu atjaunošanai un sugu aizsardzībai;
(..)

18) veicina izglītošanu un informācijas pieejamību par nepieciešamību aizsargāt savvaļas faunu un floru, saglabāt biotopus, sugas un to dzīvotnes.

11.pants. Aizliegtās darbības ar īpaši aizsargājamo sugu dzīvniekiem, to skaitā putniem

Attiecībā uz īpaši aizsargājamo sugu dzīvniekiem, to skaitā putniem, visās to attīstības stadijās ir aizliegtas šādas darbības:

-jebkura mērķtiecīga ķeršana vai nogalināšana;

-apzināta traucēšana (īpaši vairošanās, mazuļu augšanas, spalvmešanas, ziemas guļas un migrācijas laikā) un dzīvotņu postīšana;

-vairošanās vietu iznīcināšana vai bojāšana; u.c. aizliegumi

Atbildēt

24.02.2023. 09:42

noņemt Tauram licenci, izkratīt VMD, tur arī tā pati mafija, vēl joprojām tur apzināti jau ilgstoši netiek iecelts ģenerāldirektora. Apzināti. Zināmais mežu izzagšanas kūrētājs ZM, mafijas obščaka sargsuns Arvīds Ozols tur apvieno ģendirektora krēslu ar ZM departamenta vadību

Atbildēt

OMG!

24.02.2023. 09:19

»

tā neko, reāla killeru mafiozņiku bratva

reāla mafija, Barviks Pierīgas platībās pats rauš meža gaļu ārā, no komecniekiem naudu ņem, melo, izliekas, ka neko par slepakvošanām nezina, nav viņa darīšana, kas paša klubā notiek, tur citus zem tankiem met, caur kuriem Stopiņos varējis kā pa taukiem šeptes griezt, znots, kā izrādās mednieku skolu...


cilvēki, kas nav saistīti ar šo, vispār nezina, ka kaut kāda tāda mafija ir izveidota un kāds patiesībā tas tīkls
Es brīnos, ka arī tagadējās Rīgas domes struktūrās viņi ir un joprojām šeptējas. Bija dzirdēts par Rīgas mežiem un Zaļo klasi.
Jums, kas šo pēta, un zina to organizēto noziedzību, žurnālisti vai kādi citi, vajadzētu paskatīties VARAM un ZM.

Atbildēt

žurnālisti, pajautājiet viņiem tā, lai viņi

24.02.2023. 09:11

»

Ko patiesībā parāda Silavas dati? ..par 60 962, 71 EUR

Silavas dati...


savos melos pieķerti, atstātu amatus

Atbildēt

Māris

24.02.2023. 09:05

Ko ta autors rakstam slēpts?
Ar čomiem saderēju, ka autors ir vai nu dāmele, kas tirgo poļu zemenes, ka Latviešu, vai nu Viļkins, šim gan neesot ar veselību labi. Vai nu slimais Vinters :D. Kā lai Es tagad uzminu?

Atbildēt

mednieku pazinējs

24.02.2023. 08:55

»

Mednieks

Ceru, ka Jūs kādu no slimajiem zaļajiem, kāds vilks, lūsi vai lācis nograuzis, jo savādāk zaļie dīvānā sēdētāji pirdēji to tik māk kā sēdēt un klabināt tastatūru


ko tu te klabini? ja ne tasatūru? savus netīros zobus? ar aizsargājamu dzīvnieku gaļu spraugās?

Atbildēt

Mednieks

24.02.2023. 08:47

Ceru, ka Jūs kādu no slimajiem zaļajiem, kāds vilks, lūsi vai lācis nograuzis, jo savādāk zaļie dīvānā sēdētāji pirdēji to tik māk kā sēdēt un klabināt tastatūru.

Atbildēt

tā neko, reāla killeru mafiozņiku bratva

24.02.2023. 08:44

reāla mafija, Barviks Pierīgas platībās pats rauš meža gaļu ārā, no komecniekiem naudu ņem, melo, izliekas, ka neko par slepakvošanām nezina, nav viņa darīšana, kas paša klubā notiek, tur citus zem tankiem met, caur kuriem Stopiņos varējis kā pa taukiem šeptes griezt, znots, kā izrādās mednieku skolu kaut kādu tur tauru vai nauru vada, stāsta kaut kāds Dadeiku-Barviku klans esot, ka kopā ar bračku, vispār visa rodņa iesaistīta, pats sēž Rīgas domes Medību koordinācijas komisijā, savējiem izgādā bebru galināšanas biznesu - par katra bebra nogalināšanu 440 eiro, ar Dombrovskas palīdzību taisa komēdju uz āru, lai tā piesedz, izrādās, kronis visam Barvika māsa kaut kāda tur Bērce vai Ērce iekārtota vēl Dabas aizsardzības pārvaldē, lai tur taisītu vajadzīgos iepirkuma līgumus, ar iestādes budžetiņu krāmējas, OBM! - tantuks, kas, apķēzījies un izmests no Valsts aizsardzības militāro objektu iepirkumu centra materiāltehnisko līdzekļu iepirkumu nodaļas, tagad ķēzījas par Dabas aizsardzības departamentu? Reāla izzadzēju mafiozņiku banda kūrējas kopā ar Dabas aizsardzības pārvaldi.

Atbildēt

Pamuļķim Lex

24.02.2023. 08:26

»

Lex

Varbūt jāsāk cīnīties ar meža izcirtējiem? Lai mājas būtu gan dzīvniekiem, gan cilvēkiem? Zaļie vismaz domā par savu zemi un par to kas paliks mūsu bērniem. Bet jūs tik par savām sēdvietām un maciņiem domājat! Liekuļi, valsts patrioti skaitās, kā tik kādu apd…st. Paši ejiet un dariet kaut ko savas valsts...


Visur pasaulē dzīvnieki pārsvarā ir iznīcināti un dzīvo rezervātos vai dabas parkos. Latvijā, pateicoties pareizai apsaimniekošanai, dzīvnieku ir pietiekami un to skaits ir pat jāierobežo.

Atbildēt

koļa.

24.02.2023. 08:17

Te izskatās, ka katrs, kurš reiz ir raustījis ādiņu, sevi uzskata par seksa speciālistu. Šitā mēs tālu netiksim

Atbildēt

Savējais

24.02.2023. 07:29

Raksta autors - pilnīgs daunis un populists. Lielākā daļa komentētāju - tālāk par savu daiktu vai peteni nav redzējuši, bet ir ahūni experti... Paliekam mēs kā tauta stulbi un šādi indivīdi pateicoties internetam sevi spilgti parāda

Atbildēt

Divkosis

23.02.2023. 23:13

»

Lex

Varbūt jāsāk cīnīties ar meža izcirtējiem? Lai mājas būtu gan dzīvniekiem, gan cilvēkiem? Zaļie vismaz domā par savu zemi un par to kas paliks mūsu bērniem. Bet jūs tik par savām sēdvietām un maciņiem domājat! Liekuļi, valsts patrioti skaitās, kā tik kādu apd…st. Paši ejiet un dariet kaut ko savas valsts...


Tie īstie,kas tiešām zaļi-arī sirdī un pa īstam-viņus nesadzird..Latvijā arī dzīvo pārāk daudz labticīgu ļaužu ,kuriem sapņos nerādās,kas te patiesībā notiek…Un ne jau par lāčiem rūpe…Ne jau par mežiem rūpe…Tos izcērt tādiem laukiem.Neredzu saimnieka attieksmi LVM.Pūst neskaitāmiem kubikmetriem koksnes.Haoss...ar lielu slēptu kaitniecību.Un tāpēc notiek kā notiek.

Atbildēt

Nu

23.02.2023. 22:34

Turklāt, uzņēmēji ne tikai kaujas ar vilkiem, lāčiem un stieg purvos. Nē, Ašerādens vēl nakaunas paziņot, ka valstij par maz iekasēto nodokļu, tā ka būs jāceļ! Jo ierēdņiem jau visas algas ir indeksētas (inflācija taču), tā ka var ķērkt par slikto Krieviju, kas žmiedz labos ukrus maukus. Un piegriezt biznesu ar Krieviju un Baltkrieviju. Un pēc tam, it kā nekas nebūtu noticis, paziņot ka NODOKĻI PAR MAZU! Drīz viņi viens otram pimpjus varēs sūkāt, kad ES nosprāgs. Un iet lāčus ķert un ēst.

Atbildēt

Nu

23.02.2023. 20:34

»

Edd

Ar datiem par vilkiem tādā pašā veidā Latvija krāpjas. Arī tā ir Eiropas nozīmes aizsargājama suga. Arī tajā krāpniecībā DAP neiejaucas. Pilnīga degradācija


Kādas muļķības. Eiropas savienība dara visu, lai Latviju degradētu 12.gadsimta līmenī un izslēgtu jēbkādu konkurenci jebkurā sfērā. Un vilki, lāči un purvi (jā,jā - purvi, kurus meliorētās zemes vietā atjauno par ES naudu) ir tikai dažas metodes. Eiropa maksā Latvijai, lai tā nekur nebāž degunu. Tikai neliela problēma - visa nauda nonāk ierēdņu un viņu saimnieku kabatās, bet uzņēmēji kaujas ar vilkiem lāčiem un stieg purvos.

Atbildēt

Edd

23.02.2023. 18:17

Ar datiem par vilkiem tādā pašā veidā Latvija krāpjas. Arī tā ir Eiropas nozīmes aizsargājama suga. Arī tajā krāpniecībā DAP neiejaucas. Pilnīga degradācija

Atbildēt

!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

23.02.2023. 17:03

»

ko DAP saka publiski un ko dara realitātē

5.janvāra raidījumā G.Strode saka...


BEZ KAUT KĀDĀM IZMAIŅĀM VALSTISKĀ LĪMENĪ, MĒS NESPĒSIM ŠOS TE SASNIEGUMUS PANĀKT.

Atbildēt

nu, tad kā ar tiem datiem?

23.02.2023. 16:55

J.Rozītis (Pasaules Dabas Fonds): ..vēl par to vienu citu, ko Gita jau pieminēja – par šīm izmaiņām Ministru kabineta koku ciršanas noteikumos. ..Tas bija skaļš notikums un es personīgi saucu šo notikumu kā tikpat ar negatīvo ietekmi, tādā pašā mērogā, ko mēs esam piedzīvojuši otrās Latvijas Republikas laikā, proti, mazo hesu būvniecību. Pie šī brīža situācijas, kā Gita jau iezīmēja šo fonu, - kas notiek ar dzīvo dabu, arī Andreja tāds bēdīgais skatījums ievadā, ko mēs darām, nevis mēs domājam, ko mēs tagad varētu, kā mēs varētu gudri kārtot šīs lietas, bet mēs ejam vienkārši vēl tālāk, vēl dziļāk. Un pie tam vēl – tām koku ciršanas izmaiņām, es pat teiktu, ir kaut kādas šī brīža ietekmes, par ko mēs varam runāt, par vēl paliekošajām bioloģiski augstvērtīgām mežaudzēm, bet tam ir, es gribētu teikt, lielākā ietekme būs nākamajās desmitgadēs - kādi būs Latvijas meži. Un tas trakums ir, ka nav pēc būtības rūpes pašiem lēmumu pieņēmējiem, un pašiem mežkopjiem – viņi nedemonstrē šīs rūpas, ka mēs ejam projām no meža! Mēs ejam uz koku rindām mežā! Un tas ir tāds ļoti būtisks jautājums. Mēs pēc būtības esam sabojājuši upes, tagad mēs ejam ar lieliem lēmumiem, lai sabojātu mežus! Un es gribētu teikt, šis ir tiešām šis ir ļoti dziļš jautājums, ko arī mēs kā vides organizācijas vairākkārt norādījām, bet neviens tā pēc būtības dziļi uz šo jautājumu nevēlas skatīties. Ir tikai vienīgi koksnes plūsmas – cik mēs ātri, ko mēs varam nodrošināt – tādā ļoti virsējā līmenī šobrīd sanāk.

Kropa: Vai ir kaut kas tāds, kas spētu atrast šīs dzirdīgās ausis? Protams, ka nevalstiskās organizācijas par to runās, masu mediji par to runā, un liekas, ka tas joprojām netiek sadzirdēts, tad nav vēlmes to sadzirdēt.

J.Rozītis: .. Šorīt jau izskanēja - jāsāk jau būtu no otras puses. Ja mēs apzināmies, ka ir šie globālie jautājumi, zinātne saka par to, ka nav labi ar dabu, neiet runa par dabas ekspertiem, vai vienkārši ar nevalstisko organizāciju ekspertiem, te iet runa par zinātni, kur saka, ka ir ļoti traģiska situācija, ka ir dziļa katastrofa. Tad sākam domāt, kā mēs risinām tos jautājumus, par ko mēs šodien au sākām, tai pat laikā skatāmies, kur mēs, kā mēs domājam kā par naudas plūsmām, un tad, kad mēs esam sakārtojuši kaut kādu mugurkaula skeletu, mums liekas, ka mēs kaut ko jau esam nodrošinājuši, tad skatāmies, kur mēs, ko varam atvieglot. Atjaunīgais resurss – koki un daļa no aprites ekonomikas, protams, par to visu ir jādomā, bet jāsāk ir, kā mēs noņemam visus riskus, jeb mazinām riskus dzīvai dabai. Un tas, diemžēl, nevienam nerūp.

Atbildēt

fhffgh

23.02.2023. 16:44

Vispirmais jautājums - vai mums Latvijā šie lāči ir noteikti tik ļoti nepieciešami! Cik var saprast, tad gadus piecdesmit bez viņiem ļoti labi iztikām - pa kādam ieklīda no Igaunijas vai Krievijas, bet neiedzīvojās. Un ļoti labi iztikām, bet te pēkšņi kādam dikti sagribējās atjaunot. Nevēlos sagaidīt situāciju, kad nevarēs vienatnē doties sēņot vai makšķerēt, kad lauku mājās nevarēs naktī iziet laukā bez bises vai ko tamlīdzīgu! Un tiem, kas lācī saskata tikai Vinniju Pūku, iesaku pagūglēt krieviski par "медведь-шатун". Tālajos Sibīrijas plašumos tā ir realitāte!

Atbildēt

47 % no Natura 2000 teritorijām DA plāns nekad nav ticis izstrādāts !!!!

23.02.2023. 16:08

kā tas vispār ir iespējams??!!

Atbildēt

vienkārši neticami, ka DAP ir šādi dzīvojusies un nodzīvojusies

23.02.2023. 16:05

Analizējot datus par to, kurām no sauszemes Latvijas Natura 2000 teritorijām ir izstrādāti DA plāni, var secināt, ka 2022. gadā tikai 29 % no Natura 2000 teritorijā ir spēkā esoši DA plāni, bet 47 % no Natura 2000 teritorijām DA plāns nekad nav ticis izstrādāts, 3 % Natura 2000 teritoriju DA plāni ir izstrādes stadijā. No šobrīd spēkā esošajiem DA plāniem 2 % teritoriju plāna darbības termiņš beigsies 2023. gadā, vēl 3 % teritoriju – līdz 2028. gadam.
Analizējot datus par to, cik liela daļa no Natura 2000 teritoriju DA plānos ietvertajiem ieteikumiem IAIN izdošanai ir īstenoti, var secināt, ka tikai daļā no visām ĪADT, kuru DA plānos ir ietverts IAIN projekts, tas ir arī apstiprināts kā MK noteikumi1 . Ja DA plānā ietvertajiem sugu un biotopu aizsardzībai nepieciešamajiem nosacījumiem nav juridiska spēka, pastāv risks, ka sugu dzīvotnes vai biotopi var tikt iznīcināti vai to stāvoklis var pasliktināties dažādu saimniecisku darbību vai bezdarbības rezultātā.

Atbildēt

Nu

23.02.2023. 15:41

Starp citu, tos parazītus - Mellos stārķus vispār ir politkorekti tā saukt? Nav gadījumā jāsaka "krāsainie stārķi"?. Nebūtu viņi melnie, neviens viņus nesargātu. Bet tagad visus mellos un zilos sargā visas iespējamās pārvaldes, lai cik kaitīgi tie nebūtu.

Atbildēt

Nu

23.02.2023. 15:36

»

ai, ai,, Žulis ir paviršs

nevis ar cilvēkiem, kuru lāčiem pa kājām maisās, bet ar DAP, pārvaldības institūciju VARAM un protams, protams, pašu Smoļņiju ZM, kas tos ukazus nabaga, neko nespējīgajai, bez naudas, bez teikšanas atstātajai, spaidītajai pārvaldītei dod! Ar apzināti kroplu, krāpniecisku sistēmu, par kuras ierēdņu kaitnieciskajām...


Tad klapējam to DAP ciet un stājamies ārā no ES! Sen jau vajadzēja. Vispār ierēdņi nav vajadzīgi, katrs lai pats tiek galā ar savām problēmām. Izstāsimies no ES, sankcijas izbeigsies, atkal būs vaļā Dievzemītes noieta tirgus austrumos un varēs atkal sākt strādāt, nevis parazitēt.

Atbildēt

ai, ai,, Žulis ir paviršs

23.02.2023. 15:25

»

Žulis

Izskatās ka Tu esi uzsācis cīņu ar cilvēkiem, kuri Taviem dievinātajiem lāčiem pa kājām maisās. Bez tam, izrādās, ka Tu vēl esi arī telepāts, ja jau tik labi zini ko citi cilvēki domā.Vēl, kā rādās, tad Tu esi arī tāds varens guru, kas mīl visiem līdzcilvēkiem sniegt viedus padomus ko un kā viņiem vajadzētu...


nevis ar cilvēkiem, kuru lāčiem pa kājām maisās, bet ar DAP, pārvaldības institūciju VARAM un protams, protams, pašu Smoļņiju ZM, kas tos ukazus nabaga, neko nespējīgajai, bez naudas, bez teikšanas atstātajai, spaidītajai pārvaldītei dod! Ar apzināti kroplu, krāpniecisku sistēmu, par kuras ierēdņu kaitnieciskajām darbībām, krāpšanos un bezdarbību Latvijas sabiedrībai ir jāmaksā Briselei soda naudas. Un būs jāmaksā

Atbildēt

Nu

23.02.2023. 15:03

»

ui

tu taču vari to savu kaisli šaut ar automātu apmierināt lietderīgākā veidā, kā Jurašs piem


Es neesmu zemessargs. Bet zemessargi ļoti grib šaut pa lāčiem un melnajiem stārķiem no automātiem. Vajadzētu atļaut, Tēvijas sargi, tomēr. Viņiem šodien svētki, starp citu.

Atbildēt

Žulis

23.02.2023. 15:01

»

Lex

Varbūt jāsāk cīnīties ar meža izcirtējiem? Lai mājas būtu gan dzīvniekiem, gan cilvēkiem? Zaļie vismaz domā par savu zemi un par to kas paliks mūsu bērniem. Bet jūs tik par savām sēdvietām un maciņiem domājat! Liekuļi, valsts patrioti skaitās, kā tik kādu apd…st. Paši ejiet un dariet kaut ko savas valsts...


Izskatās ka Tu esi uzsācis cīņu ar cilvēkiem, kuri Taviem dievinātajiem lāčiem pa kājām maisās. Bez tam, izrādās, ka Tu vēl esi arī telepāts, ja jau tik labi zini ko citi cilvēki domā.Vēl, kā rādās, tad Tu esi arī tāds varens guru, kas mīl visiem līdzcilvēkiem sniegt viedus padomus ko un kā viņiem vajadzētu darīt. Visbeidzot, Tev piemīt grandiozas iztēles spējas. Tu spēj iztēloties to, ko šeit neviens nav rakstījis un tad savu iztēles augli tā dūšīgi nokritizē.

Atbildēt

Lapas:    2   1   

Jūsu vārds:

Komentāra teksts:

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Latvijas psihiatriem – noraidījums!

FotoLaikā, kad tik daudz emociju un spraigu cīņu uz ledus, sāncensības gars pēkšņi pārņēmis arī gluži negaidīti saformējušos komandu – Latvijas psihiatrus. Lai arī patīkamāk noteikti būtu svinēt Latvijas svarīgāko uzvaru, diemžēl nāksies brīdi uzkavēties arī šajā publiskās diskusijas laukumā, īsi atvairot izdarītos metienus pa maniem vārtiem.
Lasīt visu...

8

Vai īstie prezidenta amata kandidāti ir Mūrniece, Zīle un Simanovičs?

FotoTā vien izskatās, ka pašreiz izvirzītajiem valsts prezidenta amata kandidātiem nav cerību iekarot Rīgas pili, jo nevienam nav nav tik liela atbalsta, lai saņemtu ievēlēšanai nepieciešamo balsu skaitu. To lieliski apzinās arī politiķi.
Lasīt visu...

21

Tiesības nogalināt: Krievijas gadījums

FotoKas notiek, kad civilā vara netiek galā ar tiem, kuru rokās ir ieroči? Sākas haoss, un taisnība ir tam, kurš stiprāks.
Lasīt visu...

3

Kaut kāds izlēcējs iedomājas, ka var domāt citādi nekā mēs, izcilie eksperti un speciālisti, kuriem ir pašreizējos datos balstīts pareizais viedoklis

FotoPēc pēdējā nedēļā izskanējušajiem Nila Saksa-Konstantinova apgalvojumiem presē, šo rakstu vēlamies sākt ar diviem būtiskiem jautājumiem. Kurš ir atbildīgs par ekspertu ekspertīzes kontroli, un kā pasargāt mūsu bērnus un sabiedrību no stigmatizējošu un veselību apdraudošu naratīvu veidošanās sabiedriskajā domā?
Lasīt visu...

21

Vai nākamais prezidents arī dalīs ordeņus savējiem un garāmgājējiem?

Foto“Nav īstais brīdis eksperimentiem ar koalīciju,” teic Uldis Pīlēns, Valsts prezidenta amata kandidāts, skaidrodams savu pārliecību par to, ka pēc prezidenta ievēlēšanas nevajadzētu veidot citu koalīciju. To viņš uzsver “Neatkarīgās” raidījumā, kurā piedalās visi trīs prezidenta amata kandidāti un kā eksperts – bijušais Valsts prezidenta kancelejas šefs Mārtiņš Bondars (Vairas Vīķes-Freibergas laiki). “Prezidenta dēļ koalīcija sastrīdas? Tas nav nopietni,” Pīlēns pabeidz domu.
Lasīt visu...

21

Prokremliskā pagale. Levits bija tieši tāds savā vietā, kāds bija nepieciešams prokremliskajiem spēkiem

FotoGrūti pateikt, kāpēc tieši Saeimas kontekstā Latvijas valsts prezidents Egils Levits ieraudzīja kaut ko tādu, ko nosauca par prokremlisku – proti, nedraudzīgu mūsu kopējam stāstam. Kāpēc neko tādu mēs no viņa nedzirdējām iepriekšējos četrus gadus, lai gan utaino šovinistu grūpijas un virsvadītāji tāpat darīja savu darbu. Un – ne tikai Saeimas namā.
Lasīt visu...

21

Kā tad lai māca Latvijas vēsturi?

FotoLatvijā virmo diskusijas par vēsturi un tās mācīšanu skolās. Pēc jaunās Skola 2030 programas ieviešanas Latvijas skolās vēsture netiks mācīta atsevišķi no citām disciplīnām/zinātnēm. Arī atsevišķa Latvijas vēsture ne, bet tā tiks mācīta pasaules vēstures kontekstā. Lai plašākai publikai palīdzētu saprast diskusiju, vēlētos dalīties ar to, kas ir vēsture, kāpēc tā jāmāca un kādu vēsturi vajadzētu mācīt mūsu skolās.
Lasīt visu...

21

Nākamajam valsts prezidentam ir jāspēj vadīt Latviju iespējamā Trešā pasaules kara apstākļos!

FotoPersonīgi man nešķiet būtiski, lai valsts prezidents vaļējā automašīnā trauktos pa valsti un sveiktu ceļmalā stāvošos zemniekus vai teiktu iedvesmojošas runas meijām greznotos tautas namos. Pats galvenais ir, lai nākamais prezidents būtu spējīgs vadīt Latviju iespējamā Trešā pasaules kara apstākļos. Lai viņam būtu izveidoti labi personiskie kontakti ar visiem Eiropas, ASV un NATO līderiem un lai viņam vienmēr būtu iespēja ar tiem sazināties un paust savas bažas par Eiropā un pasaulē notiekošo. Un arī lai ārvalstu partneri savukārt cienītu mūsu prezidentu un zinātu, ka viņa domās ir vērts ieklausīties.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Naida kurināšanas troļļi Latvijā mēģina iebiedēt un apklusināt mūs, objektīvos, drosmīgos un sabiedrības interesēs strādājošos žurnālistus, neļaujot mums darīt visu, kas mums ienāk prātā

Nesen beidzu...

Foto

Rinkēviča unikālais skapis

Ārlietu ministra Edgara Rinkēviča gadījums Latvijas politikā ir saistāms ar mērķtiecīgu darbu, kur visa pamatā ir ne tikai spēja izmantot apstākļus, bet tos...

Foto

Baltkrievija Krievijas kabatā

Aleksandra Lukašenko sliktais veselības stāvoklis liek domāt par to, kas var notikt, ja viņš nespēs pildīt vadoņa lomu. Pirms tas kļūst skaidrs, atskatīsimies,...

Foto

Pietiek nopietnības: Maksimu Galkinu par valsts prezidentu!

Ņemot vērā ārkārtīgi sarežģīto situāciju pēc Leviatāna k-ga atsacīšanās kandidēt, ierosinu meklēt neordinārus risinājumus. Viens no tiem būtu ārkārtas...

Foto

Cik baisi, ka lieliskais Latvijas nepārtrauktības doktrīnas tēvs Levits ir piekāpies prokremliskā oligarhāta kalpu sazvērestības priekšā

Ja vesels prezidents, vārdā Egils Levits, atsakās atkārtoti pretendēt uz...

Foto

Piesakos konkursā par vistukšāko un visfrāžaināko prezidenta amata kandidāta paziņojumu

Dārgie draugi! Es, tāpat kā daudzi, vēlos redzēt mūsu Latviju modernu un stipru. Moderna Latvija manā...

Foto

Valdība atļauj elpot

Šķiet, Latvijā var uzelpot brīvāk. Pat mediji informē, ka “uzpurņu” ēra beigusies. Ministru kabinets šā gada 9. maija sēdē tiešām mainīja epidemioloģiskās drošības...

Foto

Kremļa rokas nozākātajam Egilam Levitam ir ļoti zems reitings? Viņam vienalga nav alternatīvas, jo Gunāram Astram un Jānim Čakstem „reitings” bija vispār nekāds!

2019. g. jūlijā...

Foto

Gada laikā kampaņa „Runā latviski” panākusi ievērojamas pārmaiņas

7. maijā apritēja gads, kopš sociālajos tīklos twitter un Facebook tika uzsākta sabiedriska kampaņa #RunāLatviski #AtkrieviskoLatviju. Nesen līdzdalības...

Foto

Egila Levita kancelejas darbinieku algas ir tik mazas, ka drīz viņus piemeklēs bads

Ordeņu šķinda Rīgas pilī, Kremļa atbalstītāju bļaurības Esplanādē un “gatavošanās” 9. maija pseidosvinībām...

Foto

Nekonsekventi lēmumi un valsts spiediens uz tieslietu sistēmu ir nepieņemama un bezatbildīga rīcība

Pārsteidzīgi paziņojumi, nepamatoti izteikumi Latvijas politiskajai videi nav nekāds jaunums, taču tagad pieņemts...

Foto

Kliedzoši!

Šis ir KLIEDZOŠI! Es pats esmu vecāks, un sirds sažņaudzas, redzot, ka Latvijā notiek šādas drausmas. Man trūkst vārdu... Vai tas ir tas Latvijas izslavētais...

Foto

Bordāna “eža cimdu” mantiniece

Tieslietu ministre Inese Lībiņa-Egnere plašā intervijā, liekulīgi iepinot tēzi par Temīdas apolitiskumu, cenšas pārliecināt publiku, ka “nevainīguma prezumpcija tiek un tiks augstā...

Foto

Tikai tautas ienaidnieki var neuzticēties Latvijas valsts lieliskajām institūcijām un šaubīties par demokrātijas noturību pasaulē!

Ministres kundze! Nacionālo bruņoto spēku komandiera kungs! Karavīri un parādes dalībnieki!...

Foto

Krievi ir nosprieduši – ja nav taustāmas jēgas no viņu balsīm parlamentā, tad balsos par klauniem, būs vismaz jautrāk

Ukrainas karš liecina, ka pasaule nevar būt droša...

Foto

Kamēr policijā turpinās strādāt šādi andronkuļi, upuri neziņos

Sieviete, ko bijušais dzīvesbiedrs nodur maza bērna priekšā. Sieviete gaidībās, kuru dzīvesbiedrs nosit līdz nāvei, apzināti spīdzinot pirms...

Foto

Kas vispār var sodīt Levitu un viņa bandas dalībniekus?

Egils Levits un tā visa banda ap viņu, kas safabricēja kriminālprocesu un pasūtīja kratīšanas, meklējot Viltvārža un...

Foto

Ar e-adresēm valsts aparāts ir modernizējis birokrātiju, taču par tās palielināšanas cenu

Oficiālā elektroniskā adrese (e-adrese) ir valsts ieviests rīks, caur kuru tiek nodrošināta korespondence starp...