Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Šis ir jau divdesmit piektais gads, kad sadarbībā ar Lursoft tiek publicēts jauns Latvijas 100 bagātāko cilvēku saraksts, un jau trešo gadu pēc kārtas vienā Dienas Biznesa izdotā žurnālā, kam šogad dots nosaukums „100 pandēmijas gada miljonāri Latvijā”, atrodami veseli pieci Latvijas privātajai uzņēmējdarbībai ļoti būtiski saraksti – reizē ar miljonāriem vēl arī lielāko pelnītāju, lielāko dividenžu saņēmēju, lielākos zaudējumus cietušo uzņēmēju un tagad arī patieso labuma guvēju simtnieki.

100 lielāko pelnītāju saraksts gan neuzrāda to, cik naudas nokļuvis kāda uzņēmēja personiskajā makā, un tieši tāpat 100 lielāko zaudētāju saraksts neatklāj, cik no šī maka ir izzudis. Tas, ko šie saraksti rāda, ir – kāda ir uzņēmējiem piederošo uzņēmumu peļņas vai zaudējumu daļa, kas atbilst viņu līdzdalībai konkrētajos uzņēmumos. Pietiek šodien ekskluzīvi publicē Latvijas pagājušā gada 10 vislielāko peļņu guvušo uzņēmēju sarakstu, savukārt viss simtnieks lasāms izdevumā „100 pandēmijas gada miljonāri Latvijā”.

1. Džons Martins Tallijs –  41 423 282 eiro

SIA Mikrotīkls valdes priekšsēdētājs, kurš šogad iecelts par Amerikas tirdzniecības palātas Latvijā prezidentu, ar iespaidīgu peļņu Latvijā ir varējis lepoties arī iepriekš, taču viņš kā ārzemnieks miljonāru un lielāko pelnītāju sarakstos netika iekļauts. Tagad, kad viņam ir Latvijas personas kods, viņam ir gods būt šī saraksta galvgalī, pateicoties Mikrotīkla 82,40 miljonu eiro peļņai 2020.gadā. Viņam šajā uzņēmumā pieder puse kapitāldaļu. Tāpat viņš ir vienīgais ar 825 eiro peļņu strādājušās SIA Maksīna īpašnieks. 

2. Arnis Riekstiņš – 41 382 969 eiro

Arī otrs SIA Mikrotīkls līdzīpašnieks var lepoties ar iespaidīgu personīgo peļņu. Taču viņam vienpersoniski pieder SIA Classic Air, kas pērn strādāja ar 39 488 eiro zaudējumiem. Tāpat viņš ir puses kapitāldaļu īpašnieks SIA Starjt, kuras peļņa pagājušajā gadā bija 449 645 eiro.

3. Egils Butka - 13 454 032 eiro

Ar mazumtirdzniecības veikalu tīklu Top! saistītais uzņēmējs starp lielākajiem pelnītājiem iekļūst jau piekto gadu pēc kārtas. Kā jau allaž lielāko peļņu nesusi viņam simtprocentīgi piederošā SIA Madara 89, kas gadu noslēdza ar 13,45 miljonu eiro peļņu.

4. Gatis Zvirbulis - 11 770 591 eiro

Arī iepriekš ceļu būves nozares pārstāvis ir bijis gan starp lielākajiem pelnītājiem, gan miljonāru vidū. Viņam simtprocentīgi piederošā SIA CTB holdings pērn strādāja ar 11,77 miljonu eiro peļņu.

5. Kristiāna Lībane-Šķēle - 7 436 643 eiro

Peļņas līdere pie lielākās peļņas guvējiem parādās pirmo reizi. Iepriekš viņa bijusi starp lielākos zaudējumus guvušajiem, tostarp, arī pērnā gada topā, kur viņa ar vairāk nekā pusmiljonu eiro lieliem zaudējumiem bija 55.vietā. Toties Covid-19 pandēmijas pirmais gads viņas biznesam izrādījies varen ienesīgs, sarūpējot peļņu virs septiņiem miljoniem eiro, kaut gan ar plusiem strādājis tikai viens no uzņēmumiem, kurā viņai pieder kapitāldaļas, proti, SIA Sabiedrība privātajiem ieguldījumiem, kur viņai pieder 30% kapitāldaļu. Šis uzņēmums gadu noslēdzis ar 26,25 miljonu eiro peļņu. Tikmēr bijušajai politiķei vienpersoniski piederošie uzņēmumi SIA Dzirnavu nams 68 un SIA Jūras priedes strādājuši ar zaudējumiem attiecīgi 170 787 eiro un 266 743 eiro apmērā.

6. Uldis Asars – 7 103 396 eiro

Jau vismaz trīs gadus pēc kārtas šis uzņēmējs ir starp lielākajiem pelnītājiem. Vieta šogad sarakstā augstāka, lai gan koppeļņa mazāka. Pirms gada tā bija vairāk nekā desmit miljoni eiro. Ar peļņu gan strādājusi tikai viena firma, kurā viņam pieder kapitāldaļas, proti, holdingkompānija SIA Mercador, kas gadu noslēgusi ar 7,11 miljonu eiro peļņu un kurā viņš ir vienīgais īpašnieks. SIA Čuguna projekts, kur uzņēmējam pieder 60% kapitāldaļu, strādāja ar 13 121 eiro zaudējumiem, bet SIA C22, kur viņam arī pieder 60%, zaudējumi bija 2231 eiro.

7. Nataļja Milova – 7 069 121 eiro

Daudznozaru kompānijas SIA LNK (Latvijas Novitātes Komplekss) vienīgā īpašniece ar iekļūšanu lielāko pelnītāju topā var lepoties otro gadu pēc kārtas. Tāpat kā pērn arī šogad lielāko peļņu sarūpējusi tieši šī kompānija, kas gadu noslēdza ar 6,39 miljonu eiro plusu. Simtos tūkstošu mērāma peļņa – 791 065 eiro – bijusi arī SIA Granīta 15, kurā arī viņa ir vienīgā īpašniece. Tāpat prāva peļņa – 253 409 eiro – bija simtprocentīgi piederošajai SIA LNK Properties. Trīs kompānijas, kurās viņai pieder puse kapitdāldaļu, strādājušas ar zaudējumiem.

8. Madara Šķēle-Dupate – 6 875 972 eiro

Arī bijušā valdības vadītāja Andra Šķēles meita lielāko pelnītāju sarakstā ir pirmo reizi. Ar peļņu pērn strādājušas visas četras kompānijas, kurā viņai pieder kapitāldaļas. Tāpat kā ekspremjera dzīvesbiedrei arī meitai lielāko peļņu nodrošinājusi SIA Sabiedrība privātajiem ieguldījumiem, kurā viņai pieder ceturtā daļa. 445 057 eiro peļņu guvusi SIA Vaļņu nams 11, kur uzņēmējai pieder 17,99% kapitāldaļu. 397 367 eiro peļņa bijusi SIA Ogres piens, kur Madara Šķēle-Dupate kontrolē 51,07% kapitāldaļu. SIA Uņēmumu vadība un konsultācijas (30%) peļņa 2020.gadā bija 103 697 eiro.

9. Nikolajs Varušečkins – 6 788 110 eiro

Nu jau trešo gadu pēc kārtas lielāko pelnītāju topā ir šis uzņēmējs, kuram lielāko peļņu nodrošināja jūras zvejniecības kompānija SIA Baltreids, kur viņš kontrolē pusi kapitāldaļu un kuras kopējā peļņa – bija 13, 66 miljoni eiro. Vienpersoniski piederošā SIA Logistics centre VIA Baltica strādāja ar 47 420 eiro zaudējumiem. Savukārt SIA Kenguru gadu noslēdza ar 7954 eiro peļņu.

10. Vitālijs Čmihovs - 6 631 084 eiro

Trešo gadu pēc kārtas starp lielākajiem pelnītājiem ir kokapstrādes uzņēmuma SIA Gaujas koks vienīgais īpašnieks, kuram piederošā uzņēmuma peļņa dubultojusies salīdzinājumā ar iepriekšējo gadu līdz 6,63 miljoniem eiro. Šogad šim uzņēmumam pievienota mežizstrādes kompānija SIA Diana.

Novērtē šo rakstu:

79
5

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

13

Iznīcinot reģionālos medijus, draud veidoties brīva telpa ienaidnieka dezinformācijai

Foto“Tas viennozīmīgi ir valsts drošības jautājums,” pēc notikušā konkursa vērtējot atteikumu reģionālajiem medijiem piešķirt Eiropas Savienības Atveseļošanas fonda līdzekļus digitalizācijai, teic Latvijas preses izdevēju asociācijas (LPIA) valdes priekšsēdētāja vietnieks un atbildīgais par reģionālajiem medijiem Guntars Līcis. Daudziem medijiem tas nozīmēs darbības pārtraukšanu. Taču bez reģionālajiem medijiem veidosies dezinformācijas zonas, ko ar savu saturu piepildīs ienaidnieki. Un to mums ir daudz.
Lasīt visu...

21

Kas notiek ar mūsu valsti: vai Latvijā var brīvi iekļūt arī 46 Krievijas kaujinieki?

FotoKā tā var būt, ka mūsu valstī, kas savai aizsardzībai tērē 3% no IKP, Valsts policijas krāsās daiļotā braucamrīkā pa Tēvijas ārēm laiski vizinās 46 migranti, bet varbūt ienaidnieka speciālo uzdevumu kaujinieki? Kā tā var būt, ka mēs tērējam milzu naudu robežas aprīkošanā ar žogiem, sietiem un betona bluķiem, bet tā dēvētie migranti brīvi maršē tam visam pāri? Kā tā var būt, ka parlamentārā uzrauga, Saeimas atbildīgās komisijas priekšsēdētāja rīcībā vairāk nekā diennakti pēc notikušā nav pilnas informācijas par šī vājprāta iemesliem? Atkal izrādīsies, ka neviens ne par ko nav atbildīgs? Vainīgais būs kāds nošļucis pierobežas kaprālis? Te ir valsts vai kas?
Lasīt visu...

21

Vai Aizsardzības ministrijas parlamentārais sekretārs Švinka atbalsta "Hamas" teroristus?

FotoPirmdien tīmeklī Aizsardzības ministrijas parlamentārais sekretārs Atis Švinka (“Progresīvie”) publicēja savu tvītu: “Šodien paiet gads kopš dienas, kas satricināja pasauli, kad Hamas realizētais terorisms atņēma dzīvības tik daudziem nevainīgiem cilvēkiem Izraēlā un daudzi tika saņemti par ķīlniekiem. Terorisms ir noziegums, nevainīgu civiliedzīvotāju nogalināšana ir noziegums, ķīlnieku sagrābšana ir noziegums. Šodien pieminam 7. oktobra nevainīgos upurus!”
Lasīt visu...

21

Kāpēc izgāzās kristietības dialogs ar liberālismu

FotoFragments no Rišarda Legutko 2012. gadā iznākušās grāmatas Ierindas cilvēka triumfs (Triumf człowieka pospolitego), kas angļu un citos tulkojumos pazīstama ar nosaukumu Dēmons demokrātijā. Totalitārisma tendences brīvajās sabiedrībās.
Lasīt visu...

21

Lielbritānijas karstā vasara

FotoNo 2024. gada 30. jūlija līdz 5. augustam Lielbritānijā notika protesti un nemieri, kas vērsti pret imigrāciju. Šie notikumi masu medijos tika interpretēti pamatā kā “galēji labējo” protesti, kurus izprovocējušas “viltus ziņas” par 29. jūlijā Sautportā notikušo slaktiņu, kur imigrantu izcelsmes vīrietis nodūra trīs bērnus. Tāpat tika uzsvērts protestu destruktīvisms un vardarbība.
Lasīt visu...

12

Kur pazudušas bailes no naftas krājumu izsīkšanas. Mazliet fantastiska vīzija

FotoKur palikuši strīdi, cik ilgam laikam palicis dažnedažādo resursu, ar ko māte Zeme mūs baro? Piemēram, tā pati nafta. Tie, kam virs 40, noteikti atceras, ka tā bija top tēma 90. gados un šī gadsimta sākumā. Patiesībā tā bija tēma un dažādu zinātnisko prognozētāju maize jau krietni senāk.
Lasīt visu...

13

Pensiju 2.līmeņa iemaksu samazināšana grauj uzticību valsts pensijai

FotoFinanšu nozares asociācija (FNA) neatbalsta valdības ieceri samazināt iemaksas pensiju 2.līmenī par 1%, jo ar šādu soli valdība risina šodienas problēmas uz nākotnes pensionāru jeb šodienas strādājošo rēķina.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi