Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā
NĀVE audiogrāmata

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Rietumu bankas lielākais akcionārs Leonids Esterkins, uzņēmuma Mikrotīkls īpašnieki Arnis Riekstiņš un Džons Martins Tallijs, kā arī otrs Rietumu bankas lielākais līdzīpašnieks Arkādijs Suharenko, - tā šogad ierindojušies Latvijas 100 visbagātāko cilvēku saraksta pirmo vietu ieguvēji. Šonedēļ klajā nācis Dienas Biznesa sadarbībā ar Lursoft tapušais izdevums Miljonārs, kur reizē ar 100 bagātāko cilvēku sarakstu publicēti arī 100 lielāko peļņu guvušo, 100 lielāko dividenžu saņēmēju, 100 lielāko patieso labuma guvēju un arī 100 lielākos zaudējumus cietušo uzņēmēju saraksti. Pietiek šodien publicē Latvijas 10 visbagātāko cilvēku sarakstu no izdevuma Miljonārs.

1. Leonids Esterkins (vieta sarakstā pirms gada - -) – 162,54 miljoni eiro

Pēc gada pārtraukuma Latvijas visbagātāko cilvēku sarakstā atgriežas AS Rietumu banka līdzīpašnieks, kurš caur viņam piederošo SIA Esterkin Family Investments kontrolē 33,12% bankas akciju. Viņam piederošās holdingkompānijas pašu kapitāls sasniedzis 162,06 miljonus eiro. Rietumu banka spējusi saglabāt pelnītspēju, neskatoties uz Finanšu un kapitāla tirgus komisijas uzlikto sodu 5,85 miljonu eiro apmērā saistībā ar noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas un terorisma un proliferācijas finansēšanas novēršanas prasību pārkāpumiem. Viņam pieder arī 75% SIA IC Industries Holdings.

2. Arnis Riekstiņš (1.) – 130,98 miljoni eiro

Sakaru iekārtu ražotāja SIA Mikrotīkls puses kapitāldaļu īpašnieks allaž ir bijis miljonāru saraksta augšgalā. Mikrotīkla, kas darbojas ar preču zīmi MikroTik, pašu kapitāls gan gada laikā vairs nav būtiski mainījies un ir 250,17 miljoni eiro, apgrozījums pērn bija 374,60 miljoni eiro, bet peļņa – 90,58 miljoni eiro. SIA Starjt, kur viņam arī pieder puse kapitāldaļu, no negatīva pašu kapitāla ir spējis to audzēt līdz 10,38 miljoniem eiro. Uzņēmējam vienpersoniski pieder vēl divi uzņēmumi - SIA Classic Air un SIA Adaži Airpark.

3. Džons Martins Tallijs (2) – 130,19 miljoni eiro

SIA Mikrotīkls otrs līdzīpašnieks jau otro gadu kā pilntiesīgs Latvijas iedzīvotājs ir arī Latvijas visbagātāko cilvēku sarakstā. Viņam bez puses kapitāldaļām SIA Mikrotīkls un SIA Starjt, simtprocentīgi pieder arī SIA Maksīna, kurai ir negatīvs pašu kapitālu 92 tūkstošu eiro apmērā.

4. Arkādijs Suharenko (4.) – 84,57 miljoni eiro

Miljonāru saraksta veterāns arī ir viens no AS Rietumu banka lielākajiem īpašniekiem, kuram bankas akcijas pieder caur līdzdalību SIA Suharenko Family Investments. Viņa personīgais turīgums gada laikā pieaudzis par gandrīz diviem miljoniem eiro, jo baņķierim piederošā uzņēmuma pašu kapitāls sasniedzis 84,57 miljonus eiro. Pērn šim kungam veiksmīgi izdevās panākt, ka Saeima nolēma piešķirt 40 miljonus eiro viņa vadītajai Ebreju draudžu un kopienu padomei.

5. Jānis Zuzāns (6.) – 79,08 miljoni eiro

Lai gan azartspēļu kompānijas SIA Alfor, kurā uzņēmējs ir viens no patiesajiem labuma guvējiem, apgrozījums pērn samazinājās 3,3 reizes, tomēr tas pazīstamā mecenāta turīgumu nav ietekmējis. Turklāt nevar teikt, ka viņa biznesam netrūktu dažādu šķēršļu, jo Rīgas dome joprojām uzstāj uz spēļu zāļu pazušanu no pilsētas vēsturiskā centra. Kopumā viņš ir dalībnieks septiņās kompānijās, no kurām vērtīgākā ir SIA FVR Invest, kuras pašu kapitāls ir 77,81 miljons eiro. Ar peļņu pērn strādājušas tikai divas no viņam piederošajām kompānijām, no kurām lielākā peļņa ir nekustamo īpašumu pārvaldītājai SIA Marijas 15.

6. Aigars Kesenfelds (16.) – 77,06 miljoni eiro

Arvien augstāk miljonāru sarakstā kāpj Liepājas biznesa veterāna un bijušā politiķa Ivara Kesenfelda dēls, kura vērtīgākais kapitāls ir simtprocentīgi piederošā holdingkompānija SIA Alppes Capital, kuras pašu kapitāls ir 37,29 miljoni eiro. Tāpat vērtīgas ir viņa kapitāldaļas dzimtas uzņēmumā SIA L24 Finance. Miljonu īpašnieks savu darbību izvērsis kreditēšanas, finanšu tehnoloģiju, koplietošanas automašīnu pakalpojumu un citās nozarēs. Kopumā viņš ir patiesais labuma guvējs aptuveni simt uzņēmumos.

7. Uldis Mierkalns (13.) – 70,46 miljoni eiro

Kokmateriālu vairumtirdzniecības un mežsaimniecības uzņēmuma Pata vienīgais īpašnieks miljonāru sarakstā ir jau vismaz desmit gadus pēc kārtas. Šī uzņēmuma pašu kapitāls gada laikā dubultojies un sasniedzis 63,64 miljonus eiro. Tāpat kā līdz šim viņam kā vienīgajam īpašniekam pieder arī SIA FF Assets, SIA Pata Timber un SIA Kubit, kā arī pa 80% AS Latvijas meži un SIA CatchSmart.

8. Ivo Zonne (7.) – 64,38 miljoni eiro

Nu jau vairākus gadus pēc kārtas stabili miljonāru saraksta augšgalā ir nekustamo īpašumu nozares veterāns. I. Zonne savu biznesu izvērsis caur viņam simtprocentīgi piederošo kompāniju SIA Barons kvartāls, kura turpina audzēt savu vērtību, kas tagad sasniegusi 64,38 miljonus eiro. Jāpiebilst, ka laiku pa laikam uzņēmēja vārds tiek pieminēts saistībā ar noklausītajām oligarhu sarunām, kur viņš ar nule Saeimā ievēlēto Aināru Šleseru apspriedis Rīgas pilsētas īpašumu apsaimniekošanu.

9. Agris Tamanis (95.) – 63,44 miljoni eiro

Jau otro gadu pēc kārtas, turklāt ar iespaidīgu piederošā kapitāla vērtības pieaugumu miljonāru sarakstā ir tehnoloģiju uzņēmuma Draugiem Group īpašnieks. Uzņēmuma pašu kapitāls gada laikā pieaudzis līdz 61,79 miljoniem eiro. 1,83 miljonu eiro pašu kapitāls ir SIA Draugiem, kur viņam pieder 90,31% kapitāldaļu. Viņš ir arī vienīgais SIA Bruņinieku zaļumi īpašnieks, bet šim uzņēmumam ir negatīvs pašu kapitāls, bet SIA Pienjāņi, kur viņam pieder 52,55% kapitāldaļu, ir 99 tūkstošu eiro pašu kapitāls.

10. Mihails Uļmans (12.) – 53,04 miljoni eiro

Aizdomās par maksātnespējas administratora un advokāta Mārtiņa Bunkus slepkavību apcietinātais miljonārs arī aiz cietuma restēm spēj saglabāt ārkārtīgi turīga cilvēka statusu, lai gan no daudzu savu uzņēmumu valdēm un padomēm saistībā ar aizturēšanu ir atcelts. Tomēr viņa kapitāls turpina augt un gada laikā ir palielinājies par vairāk nekā 11 miljoniem eiro. Kopumā viņš ir dalībnieks 15 uzņēmumos, no kuriem pazīstamākais ir nekustamā īpašuma pārvaldnieks, dzērienu vairumtirgotājs, kā arī Latvijas Pasta bankas īpašnieks Mono, kura pašu kapitāls nedaudz palielinājies līdz 21,65 miljoniem eiro un kurā viņam pieder 49,43%. Joprojām vērtīgākais viņa aktīvs ir simtprocentīgi piederošā holdingkompānija SIA Grogs, kuras pašu kapitāls ir 28,20 miljoni eiro.

Novērtē šo rakstu:

29
3

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Mūsu krievvalodīgajiem vēlētājiem ir jāpasaka ne tik tīkama patiesība - ja gribat cieņpilnu attieksmi pret sevi, arī pašiem ir jāsper solis pareizā virzienā

FotoKas noteica "Saskaņas" rezultātu Saeimas vēlēšanās? Vai pieļāvām kļūdas, no kurām varēja izvairīties? Vai samaksājām par principiem? Vai katrs no mums izdarīja/neizdarīja visu labākam rezultātam? Un kādus secinājumus esam izdarījuši? Pašlaik katram ir īstais laiks meklēt atbildes uz šiem jautājumiem.
Lasīt visu...

21

No mūsu drosmes atkarīgs

FotoPirms simt viena gada rakstnieks, politiķis, viens no Latvijas valsts dibināšanas iniciatoriem Jānis Akuraters 1922. gada laikraksta “Jaunākās Ziņas” 66. numurā rakstīja: “Arvien vēl šis jautājums stāv, kur bijis. Un, protams, diezgan nenormālā stāvoklī, pateicoties skaidras likumības un ieskatu trūkumam par šo lietu Latvijā.
Lasīt visu...

21

Raidījumam “Nekā personīga” jāatsauc viltus ziņas

FotoStarptautiskais preču tirdzniecības uzņēmums „TELF AG” pieprasa atsaukt uz viltus ziņām balstītus apmelojumus, kurus kā sensacionālu sižetu “Caur Latviju akmeņogles eksportē firma, kas vainota “Vagner” grupas finansēšanā” svētdien, 15. janvārī skatītājiem piedāvāja Artas Ģigas (attēlā) vadītās producentu grupas  RedDotMedia raidījums “Nekā personīga”.
Lasīt visu...

21

Jana Brēmera 1. vēstule pigmejiem. Nobeigums

FotoES un ASV stratēģiskie mērķi šobrīd sakrīt, abiem vajadzīga Krievijas paralīze. ES – lai izdzīvotu, bet ASV - lai saistītu Krieviju kā Ķīnas partneri un sabiedroto. Nav noslēpums, ka Ķīnas neitralizēšanai angloamerikāņu pasaule nolēmusi veidot jaunu bloku AUKUS, kur ietilptu visas Britu sadraudzības valstis un, iespējams, Japāna.
Lasīt visu...

21

Jana Brēmera 1. vēstule pigmejiem

FotoBezgalīgi var vērot uguni, mākoņus, pa upi peldošus liberāļu līķus un aktīvo idiotu rosību, mēģinot vadīt Latvijas valsti. Acīmredzami, ka šī vadīšana ir pilnīgi ačgārna un nekādus rezultātus nedod. Un tas ir saprotams, jo valsts stūre ir nodevēju, nejēgu, ārzemju aģentu un politisku pigmeju rokās. Savukārt propagandas nomāktie ierindas pigmeji, kas izglītības dēļ nespēj saprast visa notiekošā jēgu, ir cietēji, jo tiek maldināti, izdilst un iet mazumā.
Lasīt visu...

3

Vēsturnieku komisiju es nolikvidēju, bet tagad nāk prezidenta vēlēšanas – varētu vietā uzcirst veselu institūtu

FotoDāmas un kungi! Godātie skolotāji! Es tiešām priecājos par šo vēstures skolotāju konferenci. Tas, manuprāt, Latvijas valstij ir ļoti būtisks temats.
Lasīt visu...

21

Īsumā par “visu ģimeņu” absurdu

FotoValstī, kurā pietiek pavisam reālu un steidzami risināmu problēmu, ir mēģinājumi pacelt dažu jautājumu aktualitāti ar iespējami lielāku troksni. T.s. “partnerattiecību”, “visu ģimeņu” (vienalga, kā tagad sauc mēģinājumus panākt viendzimuma laulību atzīšanu) tēma nav tā, kurai es gribētu veltīt sevišķi daudz uzmanības. Bet troksnis ir liels, un tāpēc ir vērts atkārtot dažas lietas, kas ir aksiomas.
Lasīt visu...

21

Medikamentu pieejamības atslēga – vietējie ražotāji

FotoNav noslēpums, ka nu jau vairākus mēnešus akūti trūkst zāļu gan aptieku plauktos, gan slimnīcās. Kāpēc tā? Lai gan Latvijas farmācijas nozarei ir daudz, ko piedāvāt – izcila zinātniskā bāze, vērtīgas tradīcijas, patiešām kvalitatīvi un konkurētspējīgi produkti, tomēr 95% zāļu tirgus veido importa produkti.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Mēs salauzām izglītības mugurkaulu un nogrāvām izglītības pamatus

Atgriežos pie šīs bildes, jo tai ir lielāka jēga, nekā šķiet ar pirmo acu uzmetienu. Pusgadu pastrādājot skolā,...

Foto

Izdevusies valsts

1. Es šodien, 2023.gada 18.janvārī saņēmu kārtējo Latvijas Republikas tiesas spriedumu ar tūkstošu eiro sodiem par “distancēšanos neievērošanu” pirms vairāk nekā diviem gadiem. Ar...

Foto

Mammu, es gribu, mammu, es gribu, es gribu, gribu, gribu, gribu, gribu!

Jaunā Rīgas teātra (JRT) Lāčplēša ielas mājas remonts turpinās jau 5 gadus un ir...

Foto

Vai, izmetot no mācību satura vēsturi, neesam rīkojušies līdzīgi kā traks cilvēks, kas stāda ķiršu mīkstumus?

Sākot pārdomas par vēsturnieku tikšanos ar valsts prezidentu (13.01.23.) ienāca...

Foto

Kādu nacionālismu mums vajag?

Ir laiki, kuros notiek viss, kas sakrājies desmitgadēs. Kopš Krievijas pilna apmēra uzbrukuma Ukrainai ir sācies tieši šāds laiks. Prasība pēc atbrīvošanās...

Foto

Kariņš saistībā ar plūdiem Jēkabpils novadā kārtējo reizi demonstrē nespēju uzņemties krīzes vadību

Ministru prezidents Krišjānis Kariņš saistībā ar plūdiem Jēkabpils novadā kārtējo reizi demonstrē nespēju...

Foto

Kā Ašeradens restartēs VID?

Finanšu ministra postenis pārsvarā pienākas premjera partijai. Bez valsts budžeta vadības finanšu ministra pārziņā ir arī valsts asinsrite – nodokļu maksātāju veiktie...

Foto

Iestājamies pret Andas Nulles reputācijas graušanu un profesionālās darbības ierobežošanu

Latvijas Ārstu biedrība (LĀB) atkārtoti vērsusies pie valsts prezidenta, ministru prezidenta un veselības ministres par atsauktās...

Foto

Stigmatizētājus – pie atbildības!

Pagājušā gada 15. decembrī 14.Saeima noraidīja likumprojektu “Civilās savienības likums”, kam bija jākalpo par tiesisko pamatu visu ģimeņu tiesiskās aizsardzības nodrošināšanai, lai...

Foto

Bīstamās garšas – veipošanas spožums un posts!

Kopš elektronisko cigarešu izgudrošanas veipošana ir kļuvusi par vienu no pasaulē populārākiem nikotīna uzņemšanas veidiem. Sākotnēji radītas kā viens...

Foto

Kremlini un globālisti vienojas latviešu valodas noniecināšanā

Jautājums par latviešu valodas lomu un vietu Latvijas valstī nepazūd no dienaskārtības jau kopš neatkarības atjaunošanas pirmajām dienām. Lai...

Foto

Trūkst sīko vagariņu

“Nekonkurētspējīga piedāvātā atalgojuma dēļ Ārlietu ministrija saskaras ar darbinieku trūkumu, taču šī problēma ir arī citās valsts pārvaldes iestādēs,” publiski vaimanā ārlietu ministrs...

Foto

Ja vairākums grib tā dzīvot, tad lai arī tā dzīvo

Mani domubiedri. Ļaudis, kuri domā līdzīgi man. Ļaudis, kuri redz nolaisto valsti, nolaisto izglītību, nolaisto visu,...

Foto

Vai īstais brīdis skatīt tarifu pieteikumu?

14. decembra LTV raidījumā Kas notiek Latvijā piedalījās Augstsprieguma tīkla (AST) un Sadales tīkla (ST) vadība, ekonomikas un topošais finanšu ministrs, vairāki eksperti. Vispirms atgādināšu, ka 2000.gadā...

Foto

Marksisms vienmēr centies balstīties tieši uz šīm starpslāņu aprindām

Pēc tam, kad Saeimas Juridiskā komisija 6. decembrī nolēma apturēt darbu pie Civilās savienības likuma, bet Saeima...