Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Supervaroņi – tā varētu nosaukt politiskās partijas “Jaunās Vienotības” PR padomniekus, kas partijai bijuši uzticīgi jau desmit un vairāk gadus. Tādu nav daudz, bet viena no tādām ir partijas ilggadējā vadītāja Arta Kampara “protežē” un ilgus gadus sirdsdāma Elīna Bīviņa (abi attēlā), kas šobrīd palikusi partijai mantojumā un kā emulgators spēj pildīt daudzas atbildīgas slodzes vienas diennakts ietvaros. Mediji, protams, to zina, bet visi izliekas neredzam, jo gan jau uz vēlēšanu laiku atkal tiks noslēgti kādi labi līgumi ar partiju.

Elīna Bīviņa pašlaik oficiāli ieņem vismaz trīs nozīmīgus amatus publiskajā pārvaldē, kurus pildot godprātīgi patiesībā nebūtu iespējams apvienot lielā darba apjoma dēļ. Pirmkārt, viņa ir Rīgas mēra Viļņa Ķirša PR padomniece Rīgas domē. Mēram kopumā ir vismaz septiņu cilvēku biroja komanda, ko galīgi nevar nosaukt par pieticīgu, tāpēc var ērti noslēpt amata savietošanu. Otrkārt, mainoties valdībām, viņa no pērnā gada 1.oktobra pilda PR padomnieces amatu arī pie iekšlietu ministra Riharda Kozlovska. Treškārt, viņa ir eiroparlamentārietes Sandras Kalnietes palīgs Eiropas parlamentā Rīgas birojā.

Jaunā iekšlietu ministra paziņojumā medijiem tika uzsvērts, ka pērn 26.septembrī darbu pilnā sastāvā uzsāk iekšlietu ministra Riharda Kozlovska birojs. To vadīs Beate Barkāne-Iļjenkova, kura sadarbībā ar padomnieci sabiedrisko attiecību jautājumos Elīnu Bīviņu nodrošinās operatīvu saziņu ar sabiedrību, tai skaitā medijiem, citām valsts un pašvaldības pārvaldes iestādēm, kā arī nevalstisko sektoru. 

Skan jau labi, bet vai varat nosaukt kaut vienu lietu, kur bijusi operatīva saziņa ar sabiedrību no Latvijas vēsturē neredzamākā ministra Kozlovska? Piemēram, vai dzirdējāt kaut ko budžeta veidošanas laikā, kad viņš publiski sistos par iekšlietu sistēmas darbinieku algām? Vai redzat viņu aktīvu komunicējam par žoga izbūves paātrināšanu uz robežas? Vai vismaz viņš kaut ko publiski pīkstētu par bumbu patvertnēm? Nē. Klusums. Vienmēr par šiem jautājumiem aktīvs ir viņa aizstājējs – parlamentārais sekretārs Igors Rajevs, kas visticamāk piesedz komunikācijas cilvēka aizņemtību.

Jautājums ir - kāpēc šādu sistēmu atļauj uzturēt šobrīd vadošā partija Latvijā, kurai būtu jārāda priekšzīme? Kur ir mūsu sirdsapziņas un vērtību sargātājs Delna – vai tai nerodas jautājums, cik kvalitatīvi un ētiski ir savienot šos amatus un vai šādi netiek bruģēts ceļš atpakaļ uz Rīgas eksmēra Nila Ušakova iedibināto taciņu? Kur ir Valsts ieņēmumu dienests? Vai patiešām nerodas jautājumi, kā viena persona var pildīt daudzas slodzes vienā?

Vēl svarīgs aspekts – vai, strādājot pie iekšlietu ministra un pie Rīgas mēra, neveidojas interešu konflikts? Jo principā šādā veidā var ietekmēt un pieklusināt vai ievirzīt labvēlīgā gaisotnē dažādus ar izmeklēšanu un pārkāpumiem pašvaldībā saistītus procesus.

Par to, ka šāda amatu apvienošanas sistēma jau ir ierasta prakse, liecina arī citu “Jaunās Vienotības” vadībai pietuvināto un ilggadējo komunikācijas padomnieku deklarācijas. Piemēram, valsts prezidenta Edgara Rinkeviča padomnieks komunikācijas jautājumos Mārtiņš Drēģeris, pirms ieņēma jauno amatu, vienlaikus varēja būt ārlietu ministra komunikācijas padomnieks, saņemot gandrīz 32 tūkstošus eiro, un eiroparlamentārietes Daces Melbārdes padomnieks, saņemot 38 tūkstošus eiro. Iespējams, tas ir pat vairāk gadā, nekā saņem paši ministri. Jāuzsver, ka pēc atalgojuma redzams, ka abi amati savienoti kā pilnas slodzes. Tad mēs aptuveni varam nojaust, kāds ir patiesais ienākumu slieksnis Elīnai Bīviņai, kas māk pildīt trīs slodzes vienā.

Drēģeris un Bīviņa nav vienīgie komunikatori, kuriem atrod labi atalgotus darbus “Jaunā Vienotība”. Galvenais kritērijs – būt pietuvinātiem vai citādi saistītiem ar partijas “eliti”.

Ja šāda prakse būtu pirms desmit gadiem, tad varētu vēl rast kādu attaisnojumu, jo padomnieku algas nebija tik konkurētspējīgas – vēl būtu loģika, kāpēc svarīga piešprice no Eiropas Parlamenta dāsnā atalgojuma, bet šobrīd komunikācijas padomnieku atalgojums mēra un ministra birojos ir 2500 – 3500 eiro mēnesī.

Novērtē šo rakstu:

157
1

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Izglītības reforma kā valsts pārvaldes vājuma spoguļattēls

FotoProblēmas VAS “Pasažieru vilciens” darbībā un neauglīgās diskusijas par skolu reformu kārtējo reizi apliecina valsts izpildu varas ieslīgšanu pamatīgā attīstības krīzē, taču šis fakts netiek īsti pat atzīts. Līdz ar to iztrūkst kritiskas analīzes.
Lasīt visu...

21

Vai birokrāts - mūsu kungs?

FotoDomājams, katram no iedzīvotājiem kādreiz ir iezibsnījusi doma, kāpēc ir jāmaksā nodokļi? Nodokļu maksāšanas jēga būtībā ir savākt resursus tajās nozarēs, kas prasa lielus ieguldījumus. Ne velti nodokļus vispirms sāka maksāt tur, kur bija lieli apūdeņošanas darbi. Piemēram, izveidoja dambi, lai palu laikos neapplūstu lauksaimniecības zemes.
Lasīt visu...

21

Nepieciešamais ļaunums – 2. daļa: derīgie idioti un jātnieki bez galvas

FotoĻenins aktīvākos fanus partijas iekšējās sarunās nekautrējoties mēdza saukt par noderīgajiem idiotiem - poļeznije idioti
Lasīt visu...

21

Karš kibertelpā

FotoKrievijas Ārējās izlūkošanas dienests (SVR) ir izmantojis ievainojamību, kas tika atklāta 2023. gada sākumā populārā Čehijas programmatūras giganta “JetBrains” produktā.
Lasīt visu...

21

Gauss – kas viņš ir? Vairāk Ostaps Benders vai Maikls O’Līrijs?

FotoPatiesības mirklis par airBaltic spējām segt obligāciju saistības arvien tuvāk. Attiecīgi arī Gausa retorika arvien nepārliecinošāka un sabiedrības uzmanība saasinātāka.
Lasīt visu...

21

Ak, eglīte...

FotoPēdējās darbdienās pirms Ziemassvētkiem netālu no manām mājām parādījās trīs hektāru kailcirte egļu mežā vietā, kur to galīgi nebiju gaidījis. Līdz likumā noteiktajam galvenās cirtes vecumam šim mežam bija jāaug vēl vairāk nekā 20 gadus, un, kā liecina Valsts meža dienesta dati, arī galvenās cirtes caurmērs (t.i., koku resnums), kas ļautu mežu nocirst ātrāk, vēl nebija sasniegts. Tātad skaidrs, ka šeit veikta sanitārā cirte[1] vai rekonstruktīvā cirte[2]. Tātad mežs nocirsts tāpēc, ka atzīts par bojātu vai neproduktīvu.
Lasīt visu...

12

Tramps esot atkal ko sliktu pateicis. Iespējams. Tomēr - kas notiek Latvijā?!

FotoKatrā valstī ir "stratēģiski svarīgas" jomas. Diemžēl, vērtējot savus kolēģus, ārstus un viņu absolūti toleranto attieksmi pret resertifikācijas procedūru, kas mūsu "de iure" demokrātiskajā valstī gadiem ilgi nav saprotama ne loģiski, ne tiesiski, var secināt, ka liberālās demokrātijas (vai tomēr maskēta totalitārisma) idejas ir pārņēmušas pat mūsu tautas it kā kritiski domājošo daļu.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Saeimas deputāti pamazām sāk kaut ko nojaust

Redzot grūti un ļoti dārgi risināmo problēmu apjomu Satiksmes ministrijā, deputāti beidzot nonāca pie atskārsmes, ka ir stipri nokavējuši...

Foto

Nu nevarēja jau cerēt, ka Latvija nesaķers šo „progresīvo” infekciju, bet gan jau pāries arī tā

Bet, klau, esot tādi "progresīvie". Cik lasu soctīklos, tādas sniegpārslas,...

Foto

„Vienotība” ir kā gangrēna uz kādas no ekstremitātēm, kas ir jāamputē, atdalot to no ķermeņa - tautas

Politiskā komunikācija ļoti ietekmē sabiedrības viedokļus un uztveri. Kas...

Foto

Par jaunā „Rail Baltica” dzelzceļa tilta būvniecību: naudas nav, taču būvējam!

Vismaz uzbūvēsim trīs labā krasta balstus ar laidumiem, un tad jau redzēs, varbūt pat saimniecībā...

Foto

"Latvijas pasta" nesmukumi, jeb Linkaita saimniekošanas rezultāti Satiksmes ministrijā nebeidz pārsteigt

Nule pēc virknes skandālu atkāpās "Latvijas pasta" padome. Tā tam arī vajadzēja būt, taču kurš...

Foto

Krievu latvieši, nevis Latvijas krievi: latvietībai jākļūst par lipīgu, pievilcīgu zīmolu

Raksta beigās piedāvāšu neizmantot "Latvijas krievu" vai "Latvijas ukraiņu" terminus, kad runājam par Latvijas pilsoņiem....

Foto

Viss ir lieliski, tikai neprasiet mums neko par tiem 200 miljoniem eiro, ko mums vasarā atkal vajadzēs no nodokļu maksātāju kabatas!

Apkopojot 2023.gada nozīmīgākos statistikas datus...

Foto

Dzintars izēd Kiršteinu - un kas tālāk?

Vēl tikai slinkais nav uzrakstījis par Aleksandra Kiršteina izlingošanu no pašpasludinātās nacionālās apvienības (NA). Iespraudīšu arī savus ķešā aizķērušos...

Foto

Kāpēc LTV nespēj un nevēlas raidījumus organizēt efektīvi un operatīvi?

Latvijas televīzija aktīvi jau vairākas dienas reklamē 6.februāra raidījumu ar konkrēta "viesa" piedalīšanos. Viņš nav izcils zinātnieks,...

Foto

"Pasažieru vilciena" valde atrod "pārmijniekus"

Izcils „ViVi” valdes paziņojums! Tikai vienā teikumā ir izdevies pierādīt visu savu nekompetenci. AS "Pasažieru vilciens" jaunajai padomei laikam vairs nebūtu...

Foto

Briškena politiskās bezatbildības un profesionālās nespējas dēļ ir apdraudēta turpmākā Latvijas reģionu ekonomiskā attīstība

Nacionālā apvienība (NA) rosina izteikt neuzticību satiksmes ministram Kasparam Briškenam (Progresīvie), to...

Foto

Re, cik smuki es varu izteikties arī par skolu slēgšanu (bet tās vienalga tiks slēgtas)

Skola ir kas vairāk par ēku pagasta vai pilsētas vidū. Diskusijām...

Foto

Ja iedzīvotājiem jāgatavo sava 72 stundu soma, tad sabiedrība grib redzēt, kā savu “somu” kārto valsts

72 stundu soma un klausies radio! Mani šis nemierina. Ne...

Foto

Gulags pie apvāršņa

Krievijas Valsts domes valdošās frakcijas “Vienotā Krievija” deputāts ar ģenerāļa uzplečiem Andrejs Guruļovs neslēpj, ka jāatjauno gulaga tipa nometnes, lai tie, kas iekšzemē...

Foto

Skola, kurai paveicās

Varbūt zinošie apzinās, ka tuvojas kas neizbēgams, un tāpēc, laikus atkāpjoties, tiek "dedzināti tilti", vien žēl, ka šīs ugunis mums tiek pasniegtas kā nepieciešamība mūsu tumsonības...

Foto

Pilnmēness mistērijas

To, ka Mēnesim ir ietekme uz planētas Zemes dzīvi un arī cilvēku psihi, mūsu senči tika pamanījuši jau sen. Latvijā dzīvojošiem ir it sevišķi...

Foto

Svarīgi nekļūt atkarīgiem no svešas žēlastības!

Ir kāds vēsturisks janvāra datums, kuru parasti aizēno gan barikāžu laiks, gan, mazliet mazāk, arī 13.janvāra nemieri. Gan nesenie, gan...

Foto

Par atbildību pašreizējā haosa un nebūšanu sakarā pasažieru vilcienu satiksmē

Tā kā 15 gadus nostrādāju VAS "Latvijas dzelzceļš" atbildīgā amatā, tad man ir gana daudz pieredzes...

Foto

Krišjānis Kariņš kļūst par apkaunojumu Latvijas politikai un arī savai partijai

Saeimas deputātu grupas vizīte Ķīnā un Krievijas graudu tranzīts caur Latviju pēdējās nedēļās ir politiskās...

Foto

Atkal

Atkal zobens pacēlies pār dažām skolām, šoreiz Kurzemes pusē. Aizķēra, jo vienā no tām savlaik esmu strādājusi. Laikam vēršot ciet. Nē, vēl jau nekas neesot...

Foto

Īss komentārs par uzņēmēja Guntara Vītola izteikto viedokli “airBaltic” un tā nulles vērtības sakarā

Viss ir pareizi, un žetons Guntaram par drosmi, tikai jebkuram cilvēkam, kuram...

Foto

Kas mums pieder?

Valsts esot mēs, mēs esot bagāti - mums pieder meži, vien koku cenas mums ir augstākas kā Norvēģijā un Zviedrijā, mums pieder spēkstacijas,...

Foto

Vienu "sabiedrisko" mediju mums būs daudz vienkāršāk kontrolēt un komandēt nekā divus!

Ceturtdien Saeimā galīgajā lasījumā gandrīz vienprātīgi atbalstīja Latvijas Radio un Latvijas Televīzijas apvienošanu no...

Foto

Tā kā KNAB Straume ir piebarots, Kariņš bez bažām var par nodokļu maksātāju naudu doties priekšvēlēšanu braucienā uz Valmieru

2024. gada 17. janvārī ārlietu ministrs Krišjānis Kariņš dosies reģionālajā...