Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Tieši Baltic Screen publiskotās ziņas par uzņēmējas Ināras Vilkastes nekustamo īpašumu megadarījumu, par nepilniem 30 miljoniem latu pārdodot īpašumu Mežaparka tuvumā, iezīmē brīdi, kad Latvijas specdienestu un tiesībsargāšanas iestāžu pārstāvji sākuši apjomīgi interesēties ne tikai par Vilkasti un viņas vīru, bijušo Muitas kriminālpārvaldes priekšnieku Vladimiru Vaškeviču, bet arī abu meitām, - to rāda Pietiek rīcībā nonākušais vairāk nekā 70 lappušu reģistrs par personiskajiem datiem, kuri par visiem četriem pieprasīti no dažādiem valsts reģistriem. Šodien to publicējam pilnībā.

„29,74 miljoni latu - šo rekordsummu nekustamo īpašumu jomā labi zināmajai uzņēmējai Inārai Vilkastei par gandrīz 23 hektāriem zemes Rusova ielā 1 samaksājusi bijušā Rīgas mēra Gundara Bojāra pārstāvētā Krievijas biznesmeņiem piederošā SIA Mežaparks SPV, kas jau paziņojusi par saviem iespaidīgajiem attīstības plāniem,” – šāda bija presē publicētā Baltic Screen informācija par nākamajos gados pretrunīgi vērtēto darījumu.

Šajā laikā prese par uzņēmēju Vilkasti vēl nezināja faktiski neko, savukārt Vaškevičs tika uzskatīts par īstu godavīru. „Neērtais Vaškevičs” ir ierēdnis, par kuru aptaujātie eksperti runā kā „par cilvēku, kurš ir iemantojis neuzpērkama un taisnīga cilvēka slavu”, - tā par Vaškeviču 2006. gada 13. jūlija numura publikācijā rakstīja laikraksts Diena.

Versija par to, ka Latvijas tiesībsargājošās un drošības iestādes gan par Vaškeviču, gan viņa ģimeni pastiprināti sākušas interesēties 2006.gadā, kad sākotnēji šaurā lokā, bet pēc tam arī publiski parādījās pirmās ziņas par Vilkastes darījumu, jau bija aprakstīta grāmatā Cits ķēķis: zem likumīgā „jumta”. Nu to apliecina Pietiek rīcībā nonākušās apjomīgās reģistru izdrukas, - pastiprināta specdienestu darbinieku interese par visu Vaškeviču ģimeni sākusies tieši šajā laikā.

Sākotnēji, kā rāda šie dokumenti, par Vaškeviču painteresējusies Drošības policijas darbiniece Gaļina Novikova ar pieejas kodu gnovik2285, savukārt īsto intereses vilni aizsācis Satversmes aizsardzības biroja darbinieks ar pieejas kodu kpc017, kurš no datora ar IP adresi 195.244.145.2 (kas bieži parādās portāla kompromat.lv komentētāju vidū) veselas 14 reizes pieprasījis informāciju gan par Vaškeviču un Vilkasti, gan par abu meitām — 1982. gadā dzimušo Diānu de Vaškeviču un divus gadus jaunāko Olgu de Vaškeviču.

Sekojuši divi Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) darbinieki ar pieejas kodiem knab_71 un knab_32, kuri 11 reizes pieprasījuši informāciju par Vilkasti un abām meitām. Drīz pēc tam sekojis KNAB darbinieks ar pieejas paroli zborsa1651 informāciju par Vaškeviču un abām meitām pieprasījis kopumā 11 reizes. Tam pašam zborsa1651 informācija vēl deviņreiz par Vaškeviču un vienreiz par Diānu de Vaškeviču savajadzējusies dažas dienas vēlāk.

Taču visus pārspējis SAB darbinieks ar pieejas kodu kpc0024: viņš 6. jūnijā informāciju par visu četrotni pieprasījis veselas 84 reizes. Vēl Drošības policijas darbiniece lkalni2348 12. jūlijā informāciju par visu ģimeni pieprasījusi 27 reizes, bet tad pēc drudžainajām aktivitātēm iestājies ilgstošs klusums līdz pat 2007. gada februārīm, kad SAB lietotājs ar kodu kpc00049 informāciju par Vaškevičiem pieprasījis 21 reizi.

Savukārt KNAB darbinieks Vilis Arājs (kods — varajs1637) 2007. gada 21. maijā tikai dažas stundas pirms Vaškeviča automašīnas uzspridzināšanas informāciju par Vaškevičiem un Vilkasti kopā pieprasījis vairāk nekā trīs desmitus reižu. Informāciju par Vaškevičiem, kā rāda reģistrs, pēc Vilkastes megadarījuma pieprasījuši arī vairāku citu valsts iestāžu pārstāvji.

Ne SAB, ne KNAB, ne Drošības policija nevēlas sniegt nekādus komentārus par to, vai interese par Vaškevičiem tieši pēc Vilkastes darījuma bijusi vienkārši sakritība vai saistīta ar kādiem konkrētiem apsvērumiem. Savukārt pati Vilkaste 2011. gada sākumā publiskoja apjomīgu sūdzību, cita starpā norādot uz virknes amatpersonu „pieļautajiem tiesību aktu pārkāpumiem”, cita starpā izpaužot izmeklēšanas noslēpumus, regulāri noklausoties viņas sarunas un izsekojot viņu. Ir izskanējusi arī versija par atsevišķu specdienestu darbinieku vēlmi piespiest uzņēmēju „padalīties” ar megadarījumā iegūtajiem līdzekļiem.

Dokumenti

FotoFotoFotoFotoFotoFotoFotoFotoFotoFotoFotoFotoFotoFotoFotoFotoFotoFotoFotoFotoFotoFotoFotoFotoFotoFotoFotoFotoFotoFotoFotoFotoFotoFotoFotoFotoFotoFotoFotoFotoFotoFotoFotoFotoFotoFotoFotoFotoFotoFotoFotoFotoFotoFotoFotoFotoFotoFotoFotoFotoFotoFotoFotoFotoFotoFotoFotoFotoFotoFotoFotoFotoFotoFoto

Novērtē šo rakstu:

0
0

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Cita vienotā Krievija

FotoEsmu sapratis, ka pietiek.com lasa arī daudzi krievu tautības cilvēki, kas dzīvo Latvijā, jo tiek publicēti raksti arī par Krieviju. Domāju, ka latviešiem ir svarīgi zināt, ka jaunā paaudze Krievijas iedzīvotāju ir gatavi pārmaiņām, viņi grib liberālas pārmaiņas, tas varētu būt beigu sākums Putina režīmam. Tādēļ domāju, ka skaidri domas izteicis Krievijas laikraksta Novaya Gazeta redaktors Kirils Martinovs. Ja portāla politika ļauj, tad nopublicejiet manu tulkojumu. 
Lasīt visu...

18

Brīdis, kad liela daļa rīdzinieku pārtiek no pabalstiem, nudien nav piemērots domes vadības algu celšanai

FotoSavu pilnvaru 100 dienas Rīgas domes koalīcija atzīmēja, paaugstinot sev algas un ieviešot virkni jaunu apmaksātu amatu. Domes priekšsēdētāja, viņa trīs vietnieku, astoņu komiteju priekšsēdētāju un to vietnieku algu paaugstināšanai un jaunu algu ieviešanai šogad koalīcija dāsni atvēlēja aptuveni 160 000 eiro. Lai kaut minimāli palielinātu bērnudārzu darbinieku atalgojumu, izveidojot fondu, ar kuru pirmsskolas izglītības iestāžu vadītāji varētu rīkoties, tāpat kā tas notiek skolās, būtu nepieciešams nedaudz vairāk par 200 000 eiro. Taču šo priekšlikumu šīs domes vadība un koalīcija neuzskatīja par lietderīgu un neatbalstīja.
Lasīt visu...

12

Ko ASV Demokrātu uzvara nesīs Latvijai?

FotoĀrkārtas paziņojums! Pasaules masu informācijas līdzekļi ziņo, ka priekšlaicīgi, nepilnu 79 gadu vecumā, nenākot pie samaņas, par ASV prezidentu kļuvis Džo Baidens! Ne Ukrainas korupcijas skandāls, aizdomas par tirgošanos ar ietekmi, ne arī Hantera Baidena tieksme dokumentēt video sarunas ar mazgadīgajām, paralēli lietojot smagās narkotikas, neko nemainīja vēlēšanu rezultātos, jo svarīgi ir tikai tas, kurš skaita balsis, kontrolē presi un tiesas.
Lasīt visu...

12

Strīķis no “lietu kārtotāju” trijotnes sapsihojies par Magoņa lietas spriedumu – kādi varētu būt patiesie iemesli?

FotoBijušais Militārās izlūkošanas un drošības dienesta darbinieks Maigurs Strīķis no bēdīgi slavenās Strīķa-Juraša-Sparāna “lietu kārtotāju” trijotnes feisbukā ir pamatīgi sapsihojies par spriedumu bijušā Latvijas dzelzceļa prezidenta Uģa Magoņa lietā, kuru tiesai nācās attaisnot Strīķa „kolēģa” Jura Juraša nelikumīgi savākto pierādījumu dēļ. Domāju, daudziem būs interesanti palasīties šīs ekspresīvās pārdomas un padomāt par to patiesajiem iemesliem.
Lasīt visu...

21

Uzņēmējs, izlēmis nošauties, iet uz šķūni, bet tur priekšā otrs uzņēmējs tieši tajā brīdī pakaras...

FotoUzņēmējs, izlēmis nošauties, iet uz šķūni, bet tur priekšā otrs uzņēmējs tieši tajā brīdī pakaras. Tas nabags, kuram jāšaujas, spiests noņemties ar to, kurš jāizņem no cilpas... Tādu aprakstu man prezentēja grāmatai, kuru uzreiz ļoti, ļoti gribas izdot, bet tas nav iespējams grāmatu klātienes tirdzniecības aizlieguma dēļ. Tā nu tika pieņemts lēmums cīnīties par grāmatu tiesībām un vērsties Latvijas Republikas SATVERSMES tiesā.
Lasīt visu...

21

Uzcepsim masu psihozi un piedāvāsim pēc tam izeju

FotoPieņemsim, ka mums ienāktu prātā aizvākt palielu baru cilvēku no redzesloka – tīri teorētiski. Protams, ka tāda rīcība ir kapitāli nepieņemama un nosodāma, bet varbūt, varbūt pieņemsim, ka mēs būtu kaut kāda reliģiska rakstura sekta, kurai ir gan pietiekami līdzekļu un sakaru, lai tādu lietu paveiktu, jo mūsu „Dievs”, sauksim to par „svētais lāpnesis”, to pieprasa un tādam „cēlam mērķim” mūsu iestādes būtu jau savus divsimt gadus strādājušas.
Lasīt visu...

21

Dzīves jēga

FotoPēteris un Jānis gāja uz Templi ap lūgšanas stundu, tas ir, devīto. Tanī brīdī nesa kādu vīru, kas bija tizls no mātes miesām, to ik dienas nolika pie Tempļa durvīm, sauktām par Krāšņajām, lai viņš lūgtu dāvanas no tiem, kas gāja Templī. Redzēdams Pēteri un Jāni, kas gribēja ieiet Templī, viņš lūdza kādu dāvanu. Bet Pēteris ar Jāni, to cieši uzlūkodami, teica: «Skaties uz mums.» Tas pievērsās viņiem, cerēdams kaut ko no viņiem saņemt. Apustuļu darbi, 3. nodaļa 
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Covidiotisms vai dezinformācija par Ķīnas vīrusa Anglijas celmu

Šonedēļ klajā nāca LETAs ziņa par Ķīnas vīrusa Anglijas celma izplatību Latvijā. Tajā trūka būtiskas informācijas: jaunā celma slimnieku inficēšanās apstākļi....

Foto

Ārkārtas situācijā kaut pliks un bass

Liegumu iegādāties klātienē virkni preču par jēdzīgu grūti nodēvēt. Mūsu valsts šajā ziņā kļuvusi par apsmiekla objektu pat daudzviet ārzemēs,...

Foto

Kad pērkama eksministres padomniece cenšas panākt netīkamas „Facebook” lapas slēgšanu

Ilzes Viņķeles ekspadomniece un Veselības ministrijas PR darbiniece Marta Krivade apmelo "Vakcīnrealitāti Latvijā" un aicina uz...

Foto

Nav pieļaujama necienīga attieksme pret tradīciju kopējiem un viņu viedokļa dēvēšana par "homofobisku"

Atsaucoties uz aktualizējušos jautājumu par ģimenes jēdziena pārdefinēšanu, Latvijas Dievturu sadraudze uzskata par...

Foto

Egils Borats

Acīmredzot prezidents Egils Levits uzskata, ka pēdējā laikā viņa  neveiklo frāžu un paziņojumu skaits nav pietiekams, lai pilnībā samulsinātu Latvijas cilvēkus, un tāpēc viņš turpina runāt...

Foto

Alda Gobzema rekviēms

Tuba Mirum (Pastarā diena) – ar to mūsu valdībai un visiem ļaunajiem spēkiem draud Aldis Gobzems kopš tā brīža, kad iesaistījās par cīņu pie...

Foto

Mieru, tikai mieru

Šie slavenā, gudrā un šarmantā vīreļa ar propelleri uz muguras - Karlsona vārdi mūsdienās ieguvuši sevišķu aktualitāti. Jo nav viegli saglabāt mieru tik...

Foto

Kādēļ nav ieteicams vakcinēties pret COVID19 (jo īpaši ar mRNA tipa vakcīnām)?

Tā kā arī Latvijā valdība sāk apšaubāmu masveida vakcinācijas propagandas kampaņu, kas var izvērsties...

Foto

Labklājības ministrijas un pašvaldību neizdarība noved pie dzīvības apdraudējuma cilvēkiem, kuri uzturas sociālās aprūpes centros

Kopš ārkārtējās situācijas valstī, ko izraisījusi Covid-19 krīze, tiesībsargs ar vērību...

Foto

Pele spēlējas ar kaķi: Ivo Leitāns pret Aivaru Lembergu

Kad vienā no Ventspils mēra Aivara Lemberga preses konferencēm jautājumus sāka uzdot LTV žurnālists Ivo Leitāns, uzreiz...

Foto

Pieaug slēgto tirgotāju skaits, jāglābj nozare

Nozare turpina darboties sarežģīta regulējuma apstākļos. Atbalstu saņem regulāri apturēto uzņēmumu darbinieki, turpinās pieteikšanās uz apgrozāmo līdzekļu pabalstiem, ar nepacietību...

Foto

Atbilde ir tuvāk, nekā tu domā

Cik labi, ka mēs dzīvojam laikā, kad ir tik daudz iespēju! Piemēram, ir tik daudz iespēju baidīties:...

Foto

Pilsoni! Ja gribi paspēt nodibināt partiju, tad kur ņemt nosaukumu? Tev palīgā nāks Ukraina

Skatoties uz pašvaldību vēlēšanām šogad un Saeimas vēlēšanām nākamgad, plāno dibināties ne...

Foto

Esmu brīvs un spēcīgs cilvēks, tāpēc iesūdzēšu visus, kas man darīs pāri

Esmu ar savu parakstu apliecinājis dalību partijā Likums un kārtība! Un Tu? Seko man un...

Foto

Kam tic tie, kas grib, lai netici nekam

Brīžos, kad plašākam sabiedrības lokam piemin okultismu, tad vieni smīkņā klusi, citi steigtu pildīt savu operatīvo armijai pielīdzināmo...

Foto

Tikai slikti cilvēki iebilst pret datu nesēju atlīdzību mobilajiem telefoniem

Latvijas autoru, mūzikas izpildītāju un producentu organizācijas ir gandarītas par LR Kultūras ministrijas (KM) virzītajām izmaiņām...

Foto

Pietiek norādīt kā piemēru citu valstu neizdarību, attaisnojot mūsējās

Kas mainījies? Kad studēju medicīnu, mums mācīja, ka no desmit cilvēkiem vismaz viens ir savādāk domājošs. Vai...

Foto

Zakatistovam, Nemiro un kompānijai nāksies atskaitīties

Šā gada 7.janvārī Latvijas Republikas Uzņēmumu reģistrs ir apstiprinājis 2020.gada 6.decembra politiskās partijas KPV LV ārkārtas biedru sapulcē ievēlēto valdi:...