Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā
NĀVE audiogrāmata

Pievienot komentāru

Lapas:    2   1   Rādīt komentārus, sākot ar: pirmo | pēdējo

izskatās, ka

16.12.2017. 13:56

»

sia ZLM

Raksta autors varēja neslēpties un norādīt kādu SIA pārstāv..Pie kādas datu bāzes tikuši,kāda ir mērķauditorija un kādas ir metodes,kad tiek iegādāta cirsma


mērķauditorija ir Zemkopības ministrija, Ministru kabineta darbaļaudis un Saeimas deputātu saime

Atbildēt

sia ZLM

11.12.2017. 09:59

Raksta autors varēja neslēpties un norādīt kādu SIA pārstāv..Pie kādas datu bāzes tikuši,kāda ir mērķauditorija un kādas ir metodes,kad tiek iegādāta cirsma

Atbildēt

zināms fakts

09.12.2017. 10:11

VMD piesedz savus barotājus, tādus kā Ziedonis Caune no Zemgales ar viņa personāžiem caur Gravu no mežniecības, krāpjas un nopludina informāciju.

Atbildēt

No pieredzes.

06.12.2017. 19:48

Mežzinis kailcirtei ieteica ļoti labu tāmētāju. Novērtēja uz 5000 eiro. Tika piedāvāts arī ļoti labs izstrādātājs, kurš bija gatavs to visu ņemt pa 5500. Pietika tomēr saprāta pašiem visu izstrādāt un pārdot Patai. Pēc visu izdevumu nomaksas uz rokas palika divreiz vairāk - 10000 eiro. Kā ļoti labais tāmētājs un izstrādātājs tā varēja kļūdīties novērtējumā? Vēlāk nācās sastapt vēl vienu otru, kurš zināja stāstīt, ka tā ir sistēma. Ne visi ir gatavi paši izstrādāt un saprot cik mežs ir vērtīgs. Ne viena vien lauku ome un pilsētnieks tā visdrīzāk ir apkrāpts.

Atbildēt

arhīvu nav, likumu grāmatu nav

06.12.2017. 13:05

vai tad Meņģele-Stillere ar gēla nagiem plēš arā tās utis no Krēsliņa saēstā kažoka, vai birdina tajā naftalīnu, ka tik ilgi nevar sakasīt tos VMD korumpantu uzvārdus?

Atbildēt

būs saraksts! Jāgaida VMD izutošanās

05.12.2017. 20:00

»

Mezzinis

Sarakstu studijā. Nav ko gudri muldet


Atbildētājs VMD personā: lietā ir nepieciešams noskaidrot, vai pieteicēja _ _ _ iesniegums ir informācijas pieprasījums, kas izskatāms Informācijas atklātības likumā noteiktā kārtībā, vai iesniegums, kas izskatāms Iesniegumu likumā noteiktā kārtībā.

Atbildēt

Mezzinis

05.12.2017. 17:04

»

Dana

Paldies, ka esat to atklājis sabiedrībai


Sarakstu studijā. Nav ko gudri muldet

Atbildēt

asais cirtējs

04.12.2017. 17:14

Pārsvarā mežziņu amatos sēž tādi lohi ,gan pēc izskata,gan pēc domāšanas ,a īstenībā bīda shēmas saviem čomiem ,lai tie dabūtu izdevīgākus mežus vai cirsmas .

Atbildēt

Kas par iestādi ir VMD? Dūklav, kur skatās tava Zemkopības ministrija?!

03.12.2017. 10:23

289. Valsts meža dienests nav veltījis pietiekamus resursus informācijas sistēmas darbības nodrošināšanai un sistēmā uzkrāto datu kvalitātes uzraudzībai, jo informācijas sistēmu drošības auditi nav veikti kopš 2011.gada.
291. Meža valsts reģistrā uzkrātā informācija ne vienmēr ir kvalitatīva un pilnīga, jo tika konstatēts 831 nepilnīgs datumu lauku noformējums, piemēram, Meža valsts reģistrā uzskaitīti vismaz 263 nekorekti lēmuma pieņemšanas datumi un katram trešajam meža ieaudzēšanas pārskatam nav ievadīts lēmuma pieņemšanas datums.
292. Ņemot vērā nepilnības Meža valsts reģistrā uzkrāto datu kvalitātē, minētie dati nav pilnvērtīgi izmantojami procesa uzraudzībai un kontrolei, tai skaitā arī Valsts meža dienesta pielietotajā slodžu aprēķinā, kurš pamatojas uz amatpersonu pieņemtu lēmumu uzskaiti periodā, tos atlasot pēc Mežu valsts reģistrā reģistrētā lēmuma pieņemšanas datuma.
No Valsts Kontroles revīzijas ziņojuma, 2013.gads

Atbildēt

Renārs

01.12.2017. 10:19

Korumpēta iestāde visos līmeņos. Sevišķi Medību daļā. Informācijas slēpšana, manipulācija ar datiem ar datiem, savējo un pietuvināto pārkāpumu piesegšana, darbības imitēšana, civildienesta ierēdņiem obligāto likumu nezināšana, MK noteikumu nepārzināšana, utt

Atbildēt

Jons

30.11.2017. 18:24

»

vinnētāji knapi velk dzīvību?:)))

Pensionētā mežkope Grieze saka: Vinnētāji knapi velk dzīvību, jo zemās nosolītās cenas ir bumerangs: darbs ir, bet attīstībai par maz...


skatos, ka daži no šitiem te knapajiem dzīvības vilcējiem- LVM mežizstrādātājiem, ir arī ar OIK afēru saistīti. Īpašnieku vārdi, saņemtās summas, cik, kam,.. smalki tika aprakstīti arī šajā portālā iepriekš par OIK afēru. Tur vienam otram īpašuma daļas pat kādos 4 uzņēmumos atspīdēja + ofšoros, tā teikt, zem svešām famīlijām..

Atbildēt

Meža nozares pārstāvis Juris

30.11.2017. 15:41

Paldies par rakstu , diemžēl ļoti precīzi raksturo situāciju Valsts meža dienestā , dienestā kuram būtu jāuzrauga nelikumības mežos, nevis jāliek šķēršļi meža saimniekiem. Rakstu gan vajadzētu papildināt ar visiem VMD darbiniekiem kuri pie vidējās netto darba algas 700eur ir pamanījušies iepirkt uz radu vārdiem 100+ha mežus + desmitiem tūkstošus vērtu meža izstrādes tehniku. Rosinu visus šos VMD komersantus + komersantu VMD draudzīgos palīgus nopublicēt šajos komentāros, man zināmie spilgtākie VMD "komersanti": Ojārs Īraids (VMD Orge), Reinis Cercins (VMD Cēsis),

Atbildēt

Kaspars

30.11.2017. 11:58

»

VMD likumpārkāpumu kolekcija

Pirms pieciem gadiem VMD iekšējā izmeklēšanā atklāja, ka simtiem mednieku apliecības izsniegtas, apmainot tās pret vecām, it kā sabojātām vai pazaudētām apliecībām. Daudzi mednieki bija atjaunojuši apliecības, kas, pēc žurnāliem spriežot, bija izsniegtas pavisam citiem cilvēkiem...


Mednieka apliecība ir vajadzīga, lai iegādātos šaujamieroci. Ar viltotām apliecībām tādi varētu būt iegādāti, ja ir anulētas 400 nelegāli izdotas apliecības. Nu, tad ko piesedz VMD un kas tā ir par iestādi?! Kas tie par cilvēkiem, kas vada šo iestādi? Kas gadiem ilgi nav neko ne redzējuši, ne zinājuši, ko dara padotie departamentos? Kas tie par cilvēkiem, kas nodarbojas ar šādu biznesu VMD? Kam bijusi iespēja valsts iestādē ar to nodarboties gadiem ilgi? Un, kādos amatos šir cilvēki ir pašlaik?

Atbildēt

ahā

30.11.2017. 11:13

»

nabadziņiem

nupat taču algas palielinātas par 30%.! Kāda ir alga tam pašam pieminētajam Gravam no Zemgales


un tad nu andiņš pieņemis darbā savējos čomakus bez konkursiem, centrālajā admin.aparātā, mežniecības darījušas pakaļ

Atbildēt

Es

30.11.2017. 11:10

Izciršana ar izmisuma piegaršu. Bet arī tas drīz beigsies. Un ko šie mežu postītāji darīs tad?

Atbildēt

nabadziņiem

30.11.2017. 10:48

nupat taču algas palielinātas par 30%.! Kāda ir alga tam pašam pieminētajam Gravam no Zemgales?

Atbildēt

Zaļais vīriņš

30.11.2017. 10:35

Mīļie cilvēki! Vai Jūs ziniet, cik liela alga ir mežzinim? Tā ir ņirgāšanās par cilvēkiem, kuriem darbs mežā ir sirdslieta un aicinājums, tāpat kā jūrniekiem, karavīriem, lidotājiem un tml.!
Tas, protams, neattaisno kukuļņēmējus, varaskāres pārņemtos un savu pārākumu izrādošos riebeklīšus VMD struktūrā!Par to, ka Latvijā ir 360 (šķiet, ka tāds aptuveni ir mežziņu skaits) Meža likuma redakciju (cik mežziņu, tik likuma izpildījuma variantu), jau runā visi, pat neieinteresētie biznesā, eksperti un konsultāciju centra darbinieki!
Domāju, ka tādu VMD, tāds, kāds tas ir pašlaik, vajag pēc iespējas ātrāk nolikvidēt! Un izveidot Meža policiju, kas uzrauga likuma ievērošanu! Bet ciparu vākšanu un atskaišu iesniegšanu statistikai, uzticēt dažām meitenēm Lauku atbalsta dienestā vai meža konsultāciju centros!

Atbildēt

VMD likumpārkāpumu kolekcija

30.11.2017. 08:59

Pirms pieciem gadiem VMD iekšējā izmeklēšanā atklāja, ka simtiem mednieku apliecības izsniegtas, apmainot tās pret vecām, it kā sabojātām vai pazaudētām apliecībām. Daudzi mednieki bija atjaunojuši apliecības, kas, pēc žurnāliem spriežot, bija izsniegtas pavisam citiem cilvēkiem.
Gandrīz 400 mednieku apliecības anulēja. Daži nolēma tiesāties. Starp viņiem arī Rīgas vicemērs Ameriks.
viņa vārds mednieku žurnālos parādās tikai 2005.gadā. Tur piefiksēts, ka viņš, nenododot veco apliecību, dabūjis jaunu. Pretim Amerika vārdam uzrakstīts arī vecās apliecības numurs, taču, ieskatoties senākos žurnālos, var lasīt, ka vecā apliecība pieder citam cilvēkam. Turklāt šis mednieks to spējis arī uzrādīt.
Nosacītais bardaks VMD žurnālos ir Amerika trumpis tiesā. Viņš, tā teikt, neesot vainīgs, ka meža dienests nespēj savest kārtībā savus dokumentus.
"Mums nav nekādi pierādījumi. Nekādi pierādījumi arī nevar pastāvēt. Mēģinājām ar iestādes starpniecību iegūt ziņas no arhīva, bet viņiem tādu nav," tiesā sacīja Amerika jurists.
De facto, 2015

Atbildēt

Janis

30.11.2017. 00:01

Arnis štals ari grib nopirkt un nocirst visu .
Sece

Atbildēt

Armands

29.11.2017. 22:23

Rūjienas mežniecībā arī paši cērt, paši kopj un brauc ar džipiem. Tā teikt - visu izdara tantiņu vietā. ;)

Atbildēt

talse

29.11.2017. 22:10

»

vinnētāji knapi velk dzīvību?:)))

Pensionētā mežkope Grieze saka: Vinnētāji knapi velk dzīvību, jo zemās nosolītās cenas ir bumerangs: darbs ir, bet attīstībai par maz...


muļķis, vai izliecies? to naudu pa taisno ieliek kabatā? vai cilvēkiem algas nav jāmaksā, tehnika nav jānopērk. un kāds tam sakars ar VMD? tas,ka kāds no bijušajiem mežsargiem strādā par meistaru kādā firmā?
tak piesakies un izbaudi! vai Tev čuras galvā, - vai?

Atbildēt

veca ziņa

29.11.2017. 22:03

»

Jānis

Piedod, bet Tu esi konkrēts cirvis!!! Kurš var samaksāt 2 miljonus skaidrā? Tik lielu īpašumu nav! Banāns Tu esi un dzīvē noteikti pa neglīto seju dabūtu. Banāns kaut kāds:):) 2 mio var samaksāt lielākā daļa īpašumu šeptmaņu. Tie kas strādā nozarē to apliecinās ! Nav īpašumu tik trūkumcietējiem, šnedēļ pārdošanā izlikti 130 t h . Ap 200 mio eur. Pasaki vietu kur būsi , tad apskatīsimies par to neglīto seju kurš dabūs.;):):).Vari nākt arī uz boksa zāli pie Dominas,pasaki administrātoram ka esi "Jānis rakstītājs" pienākšu.! Lai saudzīgāk cimdus iedos !!!:):):)

Atbildēt

vinnētāji knapi velk dzīvību?:)))

29.11.2017. 21:53

»

Grieze

Tenderos var piedalīties katrs, kas atbilst kritērijiem, ko nosaka LVM. Tie ir godīgi konkursi, vinnē tie, kas var izdarīt darbu par zemāku cenu. Vinnētāji knapi velk dzīvību, jo zemās nosolītās cenas ir bumerangs: darbs ir, bet attīstībai par maz. Dari, tad redzēsi, ko tas nozīmē


Pensionētā mežkope Grieze saka: Vinnētāji knapi velk dzīvību, jo zemās nosolītās cenas ir bumerangs: darbs ir, bet attīstībai par maz.

Leta mazliet paskatījusies uz tiem knapajiem dzīvības vilcējiem:

Noslēdzies pērn rudenī izsludinātais AS «Latvijas valsts meži» (LVM) rīkotais konkurss saistībā ar mežizstrādes pakalpojumiem, izstrādājot krājas kopšanas un galvenās cirtes laikā līdz 2021.gadam par kopējo līgumcenu 88 164 089 eiro, liecina ieraksts Iepirkumu uzraudzības biroja mājaslapā.
Valsts mežus minētajā laikā izstrādās 11 uzņēmumi. AS «Strenču mežrūpniecības saimniecība» darbu līgumcena ir 13 456 301 eiro, SIA «Vecvagari M» līgumcena - 5 165 725 eiro, SIA «Indāres» līgumcena - 8 150 241 eiro, zemnieku saimniecība «Lapegeles 2» līgumcena - 5 557 225 eiro, SIA «ASP Pluss» līgumcena - 8 714 464 eiro, SIA «Niedrāji MR» līgumcena - 18 237 551 eiro, AS «PATA Saldus» līgumcena - 6 097 840 eiro, SIA «LAPSIS» līgumcena - 2 365 986 eiro, SIA «NMR ENERGO» - 5 962 840 eiro, SIA «Optimus A» līgumcena - 2 383 986 eiro un SIA «Skaida PV» līgumcena - 12 071 930 cena.

Atbildēt

forši

29.11.2017. 20:55

»

Mežinieks

Velti cepies.Tagad topā ir apķēzīt visus,kas saitīti ar normālu mežsaimniecību.Mērķis - nomainīt vienu zemes apsaimniekošanas veidu-mežsaimniecību ar citu -dabas aizsardzības biznesu...


kaut nu izdotos tos biznesus ātrāk nomainīt uz to tevis pieminēto! es tikai par.
tik Ozols ar ļimončiku Kremlī vēl iekrampējušies savos ķebļos sten

Atbildēt

Jānis

29.11.2017. 19:02

»

veca ziņa

...


Piedod, bet Tu esi konkrēts cirvis!!! Kurš var samaksāt 2 miljonus skaidrā? Tik lielu īpašumu nav! Banāns Tu esi un dzīvē noteikti pa neglīto seju dabūtu. Banāns kaut kāds!

Atbildēt

nc

29.11.2017. 19:00

»

veca ziņa

...


Pilnīga taisnība!

Atbildēt

Grieze

29.11.2017. 18:52

»

ikss

ko ņemās ar tiem mežziņiem? iesniedziet savu iesniegumu jebkurā mežniecībā, pie referentiem, mēneša laikā saņemsiet atbildi, mežzini pat acī neredzējuši. tos dažus andelmaņus sen jau varēja atlaist. domājat, ka meža dienestu nolikvidējot, varēsiet vairāk nocirst? ha


Tieši tā. Ja neatbildu uz kādu sev adresētu pārmetumu vai repliku, tad ne mana vaina. Portāls ierobežo komentāru skaitu no mana konta. Un pareizi dara, visu ko gribēju uzrakstīju. OFF :)

Atbildēt

ikss

29.11.2017. 18:18

ko ņemās ar tiem mežziņiem? iesniedziet savu iesniegumu jebkurā mežniecībā, pie referentiem, mēneša laikā saņemsiet atbildi, mežzini pat acī neredzējuši. tos dažus andelmaņus sen jau varēja atlaist. domājat, ka meža dienestu nolikvidējot, varēsiet vairāk nocirst? ha

Atbildēt

Grieze

29.11.2017. 18:04

»

cm3

Tieši tā arī ir,mežziņi un mežsargi pietuvināti konkrētām personām! Personīgi esmu saskāries ar nelabvēlību un šķēršļu likšanu,lai dabūtu koku cirsšanas apliecinājumu!Nekāda starpība valmiera vai kurzeme sistēma visur vienāda


Mežsargu sen vairs nav. Kurā aizvēsturē Tu dzīvo. Jā, šķēršļi ir un tie visi izlasāmi likumos un MK noteikumos. Mežziņi drīzāk pārāk birokrātiski tulko tiesiskos aktus, ka tikai sev nenodarītu pāri un nesaņemtu sodu no VMD. Bet tas nav kādai firmai par labu. Sev par labu, lai saglabātu darba vietu.

Atbildēt

Grieze

29.11.2017. 17:59

»

Mežinieks

Velti cepies.Tagad topā ir apķēzīt visus,kas saitīti ar normālu mežsaimniecību.Mērķis - nomainīt vienu zemes apsaimniekošanas veidu-mežsaimniecību ar citu -dabas aizsardzības biznesu...


Parasti ignorēju Lapsu, bet šis anonīmiķis aizskar arī mani un manus bijušos kolēģus. Un laika man gana, pensija no milzīgās algas labai dzīvei pietiek uz pāris dienām.:)

Atbildēt

Grieze

29.11.2017. 17:56

»

piekrītu

VIsas mazās un taras zāģētavas, gudrākie nelīda pārstrādē tik vāca īpašumus ! Pat ceļu būvē ir VMD kadri ar savu naudu...


Tenderos var piedalīties katrs, kas atbilst kritērijiem, ko nosaka LVM. Tie ir godīgi konkursi, vinnē tie, kas var izdarīt darbu par zemāku cenu. Vinnētāji knapi velk dzīvību, jo zemās nosolītās cenas ir bumerangs: darbs ir, bet attīstībai par maz. Dari, tad redzēsi, ko tas nozīmē.

Atbildēt

Iesaku Dūklavam

29.11.2017. 17:54

Domāju, ka VMD ierēdņu skaitu droši var samazināt uz pusi, jo kaut cik reāla kontrole no VMD puses notiek tikai privātajos mežos. LVM apsaimniekotajos (valsts mežos) mežzinis savu kāju nesper, tikai tupa nedēļas laikā izraksta ciršanas apliecinājumus, jo tāds ir vadības uzstādijums.

Atbildēt

Grieze

29.11.2017. 17:52

»

veca ziņa

...


Nosauc vārdus un uzvārdus. Nu tad esmu stulba un slinka, mani bijušie kolēģi arī. 9o. gados mežiniekiem ministrs Šļakota pilnīgi oficiāli atļāva cirst kopšanas, sanitārās cirtes kaut kādu ierobežotu m3 vairumu, bet to varēja darīt visi, kas saņēma izziņu no pašvaldības par būyvniecību, remontiem. Par iegūtām naudiņām nopirka vecus auto, ko pēc tam darbā nobrauca. Kad tie nosprāga, VMD apdomājās un sāka nomāt, pirkt, citādi nevarēja mežsargi veikt savus pienākumus.
Jā, neko nevar nocirst, ja VMD neakceptē, bet ikkatru negatīvu lēmumu var apstrīdēt. Ja tas būs nelikumīgs, tad atcels un apliecinājumu izsniegs.

Atbildēt

Labvēlis

29.11.2017. 17:09

Silti iesaku uzmanīties visiem mežu īpašniekiem no Kristapa Grietiņa un citiem darboņiem kuri iebrauc cilvēku pagalmā un piedāvā izstrādāt viņiem piederošo mežu. Un kas pats labākais - īpašniekam atliks tikai parakstīt nepieciešamo dokumentāciju un saņemt naudu. Pārējo šie darboņi paši izdarīšot gan dokumentus sakārtos, gan cirsmu iestigos, izdastos un novērtēs. Rezultātā meža īpašniekam nav ne jausmas cik un kas reāli ir izzāģēts un pārdots viņam piederošajā mežā. Īpašnieks saņem dažus tūkstošus kas liekas daudz, bet patiesībā tā ir tikai neliela daļa no reālās meža vērtības.

Atbildēt

tiko

29.11.2017. 17:04

»

veca ziņa

...


jā. mežziņi iesaistījušies meža biznesā, jo viņi neko nesaprot no naftas, gāzes, nekustamā īpašuma biznesa, nezina, kā notirgot bērnus ārzemniekiem. taisni brīnums. nez kādā biznesā vēl varētu iesaistīties no darba atlaists mežsargs, jo samazina taču ierēdņu skaitu?

Atbildēt

konsultants

29.11.2017. 17:00

»

veca ziņa

...


vai esat dzirdējuši, ka mežziņi piever acis, izsniedzot caurmēra cirtes, jo īpašniekam vajadzīga nauda ārstam? ka mežziņi aizskrien uz mežu pārbaudīt iesniegumu ciršanai vienas dienas vai divu laikā un izsniedz apliecinājumu, jo īpašniekam vajadzīga nauda operācijai vai kredīta atmaksai? žēl, ka neesat to dzirdējuši,jo tādi gadījumi ir.

Atbildēt

cm3

29.11.2017. 14:45

Tieši tā arī ir,mežziņi un mežsargi pietuvināti konkrētām personām! Personīgi esmu saskāries ar nelabvēlību un šķēršļu likšanu,lai dabūtu koku cirsšanas apliecinājumu!Nekāda starpība valmiera vai kurzeme sistēma visur vienāda!

Atbildēt

Kurzemnieks

29.11.2017. 14:30

Luudzu Veidmani saciet cilát no kurzemes mezhiem, Harley dawidson moto-parks vinja setaa

Atbildēt

Lapas:    2   1   

Jūsu vārds:

Komentāra teksts:

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Pašmērķīgi aizvainot - tā nav ne liela, ne izsmalcināta māksla

FotoMarks Rotko - “klusums ir precīzs, klusums ir tik akurāts”. Vērojot ļoti atšķirīgos viedokļus par provokatīvo mākslas darbu Rotko centrā Daugavpilī, atcerējos paša Rotko slaveno teicienu - “Silence is so accurate”.
Lasīt visu...

21

Patērētājiem ir jābūt tiesībām iepazīties ar tarifu izmaksu modeļiem un pamatojumu

FotoPatērētājiem taču būtu jāredz Sadales tīkla tarifu pamatojums? Regulators diemžēl ir citās domās un nepiekrīt uzlikt par pienākumu atklāt izmaksu attiecināšanas modeli. Es jūtos nonācis 20 gadus tālā pagātnē, kad šāda ignorance bija lielākās daļas valsts iestāžu norma.
Lasīt visu...

6

2021. gadā veselības jomā valstij atradās 1,897 miljardi eiro, šogad – tikai 1,505 miljardi, nākamgad vēl nedaudz mazāk

FotoBiju jau krustu šķērsu lūdzies dažādu partiju politiķiem uzrādīt, ko viņi sarakstījuši valdības deklarācijā par veselību un medicīnu, bet tie izlikās kurli esam vai vismaz paši teicās neredzējuši šādu sadaļu  deklarācijā. 
Lasīt visu...

21

Ierobežot medības nacionālajos parkos!

FotoĶemeru Nacionālais parks ir otrais Latvijā dibinātais (1997. gadā) nacionālais parks, kas no sava vecākā brāļa – Gaujas Nacionālā parka – atšķiras ar lielāku dzīvās dabas daudzveidību. Dažādiem dzīvniekiem un augiem te ir piemērotākas dzīvotnes lielā meža masīvā, purvos, ezeros un dabīgos zālājos.
Lasīt visu...

21

Mūsdienu feodālisms

FotoPie mums var atrast paralēles ar feodālo iekārtu ar visu tās tiesībatšķirīgo kontingentu - feodāļus, viņu algotņus un pārējos iedzīvotājus, kas sadalās pa slāņiem (kastām) šī vārda nu jau pat tiesiskajā nozīmē, jautājums - kas tad ir Demokrātija? Viens likums, viena taisnība visiem? Un kas tad no tā, kas de iure pieder tautai, ir tas ko tā de facto pārvalda?
Lasīt visu...

21

Indivīda rīcība un „valsts stāvoklis”

FotoIndivīdam ir jānodala lēmumi par savu dzīvi no “valsts stāvokļa”. Savā personīgajā dzīvē ir jārīkojas tā, it kā valstī nekas pašam par labu nemainīsies. Runājot par konkrētu indivīdu ar vārdu un uzvārdu, valstij nav tieša uzdevuma nodrošināt viņam vēlamu dzīvesveidu, nodarbošanos vai jebkādus citus vēlamus apstākļus.
Lasīt visu...

3

Kamēr slimnīcas valdes priekšsēdētājs saņem 8500 eiro mēnesī, negausīgie ārsti prasa 7500!

FotoVakar Latvijas Televīzijas raidījumā “Panorāma” tika parādīts korespondentes Zandas Ozolas-Balodes sižets “Onkoloģijas centrā darbu gatavi pamest trīs vadošie LOR ārsti; apdraudēta nodaļas pastāvēšana”, kurā neobjektīvi un nepilnīgi atainota situācija saistībā par trīs stacionāra “Latvijas Onkoloģijas centrs” LOR ārstu iesniegtajiem atlūgumiem un to iesniegšanas patiesajiem iemesliem. Pēc sižeta noskatīšanās rodas priekšstats, ka runa ir vien par pāris simtiem eiro algas pielikumu un ilgstošu atpalicību apgādē ar jaunākajām medicīnas tehnoloģijām un instrumentiem. Tas neatbilst patiesībai!
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Latvija nekad nebūs bagāta, ja...

Pie mums šovakar ir divas spāņu ģimenes ar bērniem. Parasts vakars ar bērnu spēlēm, ēst gatavošanu un sarunām. Mums viss sanāks,...

Foto

Ausīs arī mūsu saule

Motoklubs „Dieva suņi” 20. novembrī savā Twitter kontā publicēja tvītu ”Tā saucamais “urā patriotisms” ir pretīgs ar to, ka viņš balstās un mītiem,...

Foto

Ekonomikas ministrei un valdības vadītājam jāuzņemas politiska atbildība par situāciju enerģētikā

Valdības rīcība sakarā ar AS "Sadales tīkli" regulatoram iesniegto jauno tarifu projektu ir bezatbildīga, un...

Foto

Lūk, cik enerģiski mēs skaldām matus

Biedrība “Latvijas Mediju ētikas padome” (LMĒP), kas apvieno 44 mediju asociācijas un individuālus medijus, triju gadu laikā ir sniegusi atbildes...

Foto

Apbrīnoju Pučes profesionalitāti, ar kādu viņš atmasko Raini

Armands Puče „Ar baltiem cimdiem”. Izcils eksemplārs. Apbrīnoju Pučes profesionalitāti, ar kādu viņš atmasko Raini. Klauzula viena -...

Foto

Sports visa mūža garumā ir veselības pamats

Laika sprīdis, kad politiķi cenšas izveidot valdību, ir vienīgā iespēja viņiem iedvest, ka valsts nav sadalāma 15 nozaru klucīšos...

Foto

"Sadales tīkla" tarifu celšana kā slēpts nodoklis graus iedzīvotāju un uzņēmēju maksātspēju

Zaļo un Zemnieku savienības (ZZS) Saeimas frakcijas deputāti aicina nepieļaut krasu elektroenerģijas pārvades tarifa...

Foto

Džeks, kurš pieliek mūli kā mērkaķis, ir patriots?

Labrīt. “Patriotu nedēļa” ar citas valsts karodziņiem Lāčplēša dienā un citu valstu tankiem 18. novembrī krastmalā ir galā,...

Foto

Paziņojums par enerģētisko situāciju valstī

Neraugoties uz veiktajiem pasākumiem, lai kompensētu apkures un elektroenerģijas izmaksas mājsaimniecībām, par oktobri saņemtie rēķini, salīdzinot ar iepriekšējo apkures sezonu, ir...

Foto

Par cilvēka nemirstību, kas ir medicīnas nesasniedzamais mērķis

Laika ass ir nežēlīga nākotnes pāreja pagātnē. Cilvēks alkst uzzināt nākotni, parasti viņš interesējas par nākotni savas prognozējamās...

Foto

Prātojums par diagonālēm

Pagājusī nedēļa uzrādīja zināmu bremzēšanos valdības veidošanas gaitā. Lai arī premjerkandidātam pagaidām nav Satversmes 56. panta kārtībā izsniegta aicinājuma uz Ministru kabineta sastādīšanu, uzvedās...

Foto

Prezidenta uzdevums ir izvirzīt premjera amata kandidātu, nevis norādīt partijām, ko tām darīt

Valdības veidošanas sarunas nevedas. “Jaunās vienotības” valdes priekšsēdētājs Krišjānis Kariņš par šo procesu...

Foto

Noticiet man - es tagad lasu Satversmi kā pilsonis

Valsts ir nācijas mājas, bet tās pamatlikums Latvijai – Satversme – ietver nācijas kopdzīves būtiskākos noteikumus, balstītus kopīgās vērtībās,...

Foto

Prezidents Egils ir jocīgs un galīgi neciena ģimenes vērtības un tradīcijas

Kad tad atkal ir noticis. Un ar Egilu un viņa kanceleju notiek. Čalis ar savu...

Foto

Valsts ir slikta, cilvēki ir slikti, pensionāri ir slikti, vēlētāji ir slikti, Lāčplēša diena ir slikta, es gan esmu lielisks

Šis būs personisks ieraksts. Un neapvainojieties....