Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Nu jau bijušais Saeimas priekšsēdētājas Solvitas Āboltiņas padomnieks, par Vienotības kasieri uzskatītais Edgars Jaunups pratināšanā Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojā (KNAB) liecinājis – neformālajās pārrunās ar tāpat nu jau bijušo Muitas kriminālpārvaldes priekšnieku Vladimiru Vaškeviču viņš esot bijis tikai klausītājs, „nesniedzot viņam nekādas konkrētas atbildes no savas puses”. Tiesa, kā izriet no Jaunupa liecībām, šādu pārrunu bijis būtiski vairāk par to sarunu, kas minēta Pietiek jau aprakstītajās uzņēmēja Ivo Vasiļevska liecībās un kurā pagājušā gada sākumā, neilgi pirms Vaškeviča aresta piedalījies arī Valsts ieņēmumu dienesta (VID) ģenerāldirektora vietnieks Tālis Kravalis, - kā liecinājis Jaunups, parasti viņš ar Vaškeviču ticies zem četrām acīm.

Saskaņā ar Jaunupa liecināto KNAB izmeklētājam viņa sarunas ar Vaškeviču esot bijušas valstiskas un ētiskas, nekādas mantiskas attiecības abus nesaistot: „Tikšanās iemesls bija saistīts ar to, ka V. Vaškevičs vēlējās ar mani neformālā vidē dalīties informācijā un izrunāt jautājumus par dažāda veida bažām un baumām, ko viņš bija dzirdējis par iespējamo reorganizāciju Valsts ieņēmuma dienestā, t.i., V. Vaškevičs uzskatīja (domāja), ka jebkuras iespējamās reorganizācijas mērķis ir saistīts ar viņa izrēķināšanos. Par šādu iespējamo izrēķināšanos V. Vaškevičs pēdējā gada laikā mūsu savstarpējo neformālo tikšanos laikos ir minējis aptuveni trīs reizes.”

Jaunups arī stingri palicis pie sava – viņš faktiski esot bijis tikai klausītājs, nekādas lietas neesot kārtojis un solījumus devis: „Pēdējās tikšanās reizēs (pēdējās trīs reizēs), kas notika laika periodā no, apmēram, 2010. gada 01. jūlija līdz 2011. gada 31. janvārim), V. Vaškevičs uzskatīja (tika teicis), ka turpmāka reorganizāciju veikšana VID ir nelietderīga, jo tā vājinās VID kopumā un līdz ar to arī vājinās cīņu ar kontrabandu. Parasti sarunas par šo tēmu, t.i., par reorganizācijas iecerēm VID, bija salīdzinoši īsas, t.i., līdz 30 minūtēm, kuru laikā es pamatā uzklausīju V. Vaškeviča viedokli, nesniedzot viņam (V. Vaškevičam) nekādas konkrētas atbildes no savas puses.”

Vēl vairāk – saskaņā ar liecībām Jaunups nervozajam Vaškevičam esot visādi apliecinājis politisko nodomu valstisko raksturu, kaut īsti nemaz neesot izpratis muitnieka teikto: „Uz V. Vaškeviča teikto, ka dažādi sliktie spēki (es nezinu, ko V. Vaškevičs bija domājis ar sliktajiem spēkiem) ieceri veikt reorganizāciju izmanto, lai vājinātu cīņu ar kontrabandu un izrēķinātos ar viņu pašu, es paskaidroju, ka politiskā iecere ir pretēja un iecere veikt reorganizāciju VID nav saistīta ar viņa (V. Vaškeviča) personību. Ar V. Vaškeviču galvenokārt esmu ticies divatā, kad V. Vaškevičs telefoniski mani uzaicināja tikties un uzklausīt viņa rīcībā esošo informāciju.”

Savukārt saistībā ar Vasiļevska liecībās pieminēto tikšanos Jaunupa birojā, kur piedalījies arī Kravalis, Jaunupu piemeklējis neliels atmiņas zudums: „V. Vaškevičs šajā tikšanās reizē man stāstīja, ka T. Kravalis Muitas pārvaldē ir izveidojis kaut kādu jaunu struktūrvienību (nosaukumu neatceros), kas V. Vaškeviča prāt, dublēja Muitas kriminālpārvaldes funkcijas, un kuras (nodaļas) izveide, pēc V. Vaškeviča domām, ir nelietderīga.

Ko par jaunās struktūrvienības izveidi Muitas pārvaldē paskaidroja T. Kravalis, es precīzi neatceros, bet jebkurā gadījumā T. Kravalis uzskatīja, ka viņa ieceres, kas saistītas ar reorganizācijas (par jaunizveidotās struktūrvienības izveidi Muitas pārvaldē), veikšanu ir pamatotas un loģiskas. Sarunā, iespējams, es pateicu, ka jautājumi, kas saistīti ar ieceri veikt reorganizāciju, ir apspriežami savā starpā starp amatpersonām, neklausoties dažādās baumās. Šī tikšanās bija īsa. Vai šajā tikšanās reizē, kurā piedalījos es, V. Vaškevičs un T. Kravalis, piedalījās vēl kaut kāda cita persona, es neatceros, bet šādu iespēju neizslēdzu. Saruna pēc sava satura bija bezjēdzīga ar formālu raksturu.”

Jaunupam gan nācies atzīt mantiskas attiecības ar Vaškeviča kukuļošanas krimināllietā iesaistīto uzņēmēju Vasiliju Rožkovu – bet arī šajā jomā viņu piemeklējušas atmiņas problēmas: „Cik atceros, tad V. Rožkovs ir līdzīpašnieks SIA Kravu termināls, kurš ir basketbola kluba VEF Rīga neliels sponsors apmēram pusotru gadu, t.i., kopš 2010.gada aprīļa mēneša. SIA Kravu termināls kā sponsoru basketbola klubam VEF Rīga piesaistīja basketbola kluba VEF Rīga dibinātājs Ivars Bērziņš. Ievērojot to, ka SIA Kravu termināls ir sponsors basketbola klubam VEF Rīga, pieļauju iespēju, ka ar V. Rožkovu esmu kādreiz ticies vai redzējies, bet to es skaidri neatceros.”

Savukārt savu pazīšanos ar Muitas pārvaldes vadītāju Kravali Jaunups gan atcerējies gluži labi: „Jā, T. Kravali pazīstu kopš apmēram 2010. gada pirmajiem mēnešiem, t.i. ar T. Kravali iepazinos laikā, kad biju eksperts E. Repšem. Ar T. Kravali man ir lietišķas attiecības, ticies esmu retāk nekā ar V. Vaškeviču. Ar T. Kravali esmu ticies tikai par darba jautājumiem, t.i., par jautājumiem, kas attiecas uz VID darbu kopumā. Man ar T. Kravali nav un nav bijušas mantiska rakstura attiecību. Ar T. Kravali, iespējams, pēdējo reizi tikos 2011. gada janvāra mēnesī, kad V. Vaškevičs viņu bija uzaicinājis uz manu biroju basketbola klubā VEF Rīga, kur tikšanās laikā tika runāts par iespējamām turpmākām reorganizācijām VID.” KNAB izmeklētāju nav interesējis, ar kādām tiesībām Vaškevičs Kravali uzaicinājis tikties tieši Jaunupa birojā.

Nekādu ietekmēšanu, ko būtu veicis Vaškevičs, Jaunups gan neatceroties un neesot izjutis: „Ņemot vērā, ka V. Vaškevičs jau kopš 2010. gada vasaras mēnešiem vairākās tikšanās reizēs pauda savu kritisko attieksmi par ieceri izveidot VID Muitas pārvaldē Riska vadības nodaļu, uzskatot, ka šī Riska vadības nodaļa ir nelietderīga, jo dublē Muitas kriminālpārvaldes funkcijas. V. Vaškevičs sarunās par Muitas pārvaldē jaunizveidoto Riska vadības nodaļu pauda savu attieksmi, kuru es neuztvēru kā manis ietekmēšanu, ar mērķi panākt to, lai es V. Vaškeviča interesēs veiktu darbības, kas būtu vērstas uz jaunizveidotās Riska vadības nodaļas izveides nepieļaušanu vai tās likvidēšanu. Uzklausot V. Vaškeviča kritiku par Riska vadības nodaļas izveidi Muitas pārvaldē pirmo reizi (2010.gada vasaras mēnešos (konkrētu datumu neatceros)), es par šīs Riska vadības nodaļas izveides lietderību un nepieciešamību tiku runājis ar Muitas pārvaldes direktoru T. Kravali, kurš pamatoja Riska vadības nodaļas izveides nepieciešamību kvalitatīva darba muitas jomā veikšanai.”

Pietiek šodien publisko Jaunupa KNAB sniegtās liecības.

Dokumenti

FotoFotoFotoFotoFotoFoto

Novērtē šo rakstu:

0
0

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Dievapziņa - strīdēties vai mēģināt saprast?

FotoKatram no mums ir sava patiesība jeb pasaules uzskats, ko esam izveidojuši no lasītā, redzētā, dzirdētā, skolā iemācītā un pašu dzīvē pieredzētā. Satiekoties mēs dažkārt ne tikai runājam par ikdienišķām lietām, bet arī diskutējam un strīdamies par tādiem jautājumiem, kas saistās ar politiku, ekonomiku, morāles vērtībām, dzīves jēgu…
Lasīt visu...

15

Uz politiskā feļetona tiesībām: pašpasludinātā virsvadoņa dekrēti par Teikas apkaimi

FotoEs, Viedais Manels, turot roku uz Latvju nerātnajām dainām, pasludinu sevi par Teikas virsvadoni un zvēru iedvesmot teicēniešus!
Lasīt visu...

21

Tālmācību nepieņemamības pamatojums

FotoTālmācību (attālinātās “online” izglītības) nepieņemamības pamatojums jeb krievu neoliberālis prognozē klātienes izglītības elitarizāciju un apgalvo, ka līderiem nav jābūt pārāk daudz un tāpēc vairumam iedzīvotāju pieļaujams dot zemākas kvalitātes izglītību.
Lasīt visu...

15

Latvijas Nacionālā bibliotēka aicina Valsts prezidentu kļūt par pirmās latviski izdotās grāmatas piecsimtgades notikumu patronu

FotoValsts prezidents Egils Levits ar dzīvesbiedri Andru Leviti šodien apmeklēja Latvijas Nacionālo bibliotēku (LNB), simboliski atzīmējot vienu gadu kopš prezidenta stāšanās amatā. Valsts prezidents ar LNB pārstāvjiem pārrunāja humanitāro zinātņu un digitālās jomas nozīmi Latvijas kā modernas valsts stiprināšanā.
Lasīt visu...

21

Ja ir TĀDS “tautu tēvs”, tad labāk tautai dzīvot kā bārenei

FotoPasaulē ir un ir bijuši vairāki “tautas tēvi”. Tiesa, šāda iezīme ir tikai totalitārajiem režīmiem. Viens no visredzamākajiem – Staļins. Tomēr tagad viņam ir uzradies nopietns konkurents. Tiesa, ne jau paveikto darbu ziņā, tur nu Staļinu neviens nepārspēs, nu, pēc apjoma noteikti. Tad kurš ir šis “izredzētais”?
Lasīt visu...

21

Pārdomas pēc grāmatas "Viltvārdis" izlasīšanas

FotoVispār jau cilvēcīgi Levitu var saprast, nedaudz pat izjūtu līdzjūtību. Kādas dzimtas piedzīvotās epizodes, iespējams, gadu gaitā radu daudzreiz pārstāstītas un piepušķotas - tādas palikušas sirmā vīra atmiņā. Kurš būtu domājis, ka kāds Lapsa pēc 30 gadiem cilās 90. gadu intervijas?
Lasīt visu...

21

Ko gada laikā paveicis nācijas tēvs un visas tautas prezidents

FotoValsts prezidenta Egila Levita prezidentūras pirmā gada (2019. gada 8. jūlijs–2020. gada 6. jūlijs) kopsavilkums.
Lasīt visu...

6

VID pieeja veicina to, ka uzņēmējs ir gatavs pat atsaukties noziedznieku aicinājumiem sadarboties

FotoValsts ieņēmumu dienestam (VID) ir būtiska loma valsts budžeta ieņēmumu veidošanā. Tomēr visbūtiskākā ir nodokļu maksātāju loma un rīcība. Likumsakarīgi, ka nodokļu nomaksas apjoms ir atkarīgs no tā, cik efektīva ir VID sadarbība ar nodokļu maksātājiem. Uzticēšanās ir svarīgs šīs sadarbības priekšnoteikums.
Lasīt visu...

12

Toreiz un tagad jeb Mīti un patiesība par dzīvi Latvijā padomju laikā

FotoVien reta tēma tiek apspriesta tik emocionāli, bet bieži vien – pat agresīvi, kā šī. Un tas ir saprotams – PSRS (Padomju Sociālistisko Republiku Savienība) laiki tik ļoti atšķiras un kontrastē ar mūsdienām, ka neatstāj vienaldzīgu gandrīz nevienu. Īpaši, ņemot vērā, ka tā nav tik sena pagātne un vēl ir daudz cilvēku, kuri “toreiz” ir dzīvojuši.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Totalitāro žurku cīņa par varu: kurš kuru iznerros

Pašsaprotams, ka sabiedrotos (draugus) aicina ciemos kā ikdienā, tā arī svētku dienās. Īpaši jau svētku dienās. Nav šaubu,...

Foto

Ja tas, ko raksta grāmatā „Viltvārdis”, ir taisnība, tad Nācijas tēvam ir jāatkāpjas

1. Ja viss tas, ko grāmatā Viltvārdis, raksta Lato Lapsa, ir taisnība, tad Nācijas...

Foto

Ko apliecina pieminekļa zīme

Mantojums ir visapkārt, tas, paaudžu paaudzēm uzkrāts, veido mūsu šodienu – kā fons un vērtību radītājs. Tas, ko redzam, paliek mūsos, tāpēc...

Foto

Tagad es piesaku valsts digitalizācijas reformu

Ministru kabinetā (MK) apstiprināts Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) sagatavotais informatīvais ziņojumus "Par valsts pārvaldes informācijas sistēmu arhitektūras...

Foto

Manas pārdomas par Latvijas himnu

Mūsu valsts himnā centrālais jēdziens ir Latvija. Toreiz, kad himna radās, priekšstats par Latviju bija jauns. Latvija kā vienota zeme –...

Foto

Muļķība vai pasūtījums?

Sliktāku variantu kā noplēst Pasaules tirdzniecības centra (PCT) labi saglabāto ēku Elizabetes ielā 2 (attēlā - idejas "bīdītājs", kultūras ministrs Nauris Puntulis) tikai...

Foto

Prezidents un Drāma

Katra globāla krīze ir būtiski mainījusi pasauli. Pirmais pasaules karš sievietēm saīsināja matu un kleitu garumu, jo vīriešu skaits bija dramatiski samazinājies, bet...

Foto

Kad "sabiedriskā radio personība" ignorē sabiedriskā radio ētikas kodeksu

Šī gada 19.jūnijā Latvijas Radio 5 darbiniece Karmena Stepanova savā oficiālajā LSM “radio personības” profilā norādītajā twitter.com...

Foto

Augstākā tiesa gandrīz visā mums piekrita, bet spriedumu nez kāpēc tomēr atcēla

Kultūras ministrija (KM) turpina uzsvērt, ka valsts ir pilnībā norēķinājusies par Latvijas Nacionālās bibliotēkas...

Foto

Politiķa statuss pats par sevi nav pietiekams pamats atklāt sabiedrībai informāciju par politiķa privāto dzīvi – ka Juta Strīķe universitātē iestājās kā Anna Potapova

Augstākās tiesas...

Foto

Izglītība

Grūti laiki rada stiprus cilvēkus, stipri cilvēki veido labus laikus, labus dzīves apstākļus. Labi dzīves apstākļi rada vājus cilvēkus, un vāji cilvēki rada grūtus laikus....

Foto

Bagātie un slavenie arī raud, jeb turīgie prasa pabalstus

Koronavīrusa radītā krīze pamatīgi iedragāja daudzus biznesa sektorus, piemēram, restorānu un viesnīcu biznesu, tūrisma un izklaides industriju....

Foto

Mēs enerģiski aizņemamies uz nākotnes rēķina

Ļoti cienījamās Saeimas deputātes! Augsti godātie Saeimas deputāti! Dāmas un kungi! Šodien noslēdzas spraigs darba cēliens, un turklāt vairākus mēnešus...

Foto

Sabiedriskās televīzijas blēņas par okupāciju „skatītājam parastajam”

Filma "Parasta okupācija" diemžēl ir kārtējais piemērs tam, ka, mēģinot iztikt bez vēsturniekiem vēsturei veltītu jautājumu analīzē, nekas izcils...

Foto

Esam pret jebkādu Augstskolu likuma redakciju, kurā pieļauta tādu rektoru ievēlēšana, kas nezina latviešu valodu un nespēj to lietot

Saskaņā ar pašlaik plaši apspriesto un kritizēto...

Foto

Ārstu blakusdarba ierobežošana var novest pie medicīnas personāla kritiska trūkuma

Latvijas Slimnīcu biedrība kategoriski iestājas pret publiskajā telpā izskanējušo politikas veidotāju ideju ierobežot ārstu darbību -...

Foto

Valsts politiskā vadība izšķīrās palikt savā vietā un pielāgoties, nevis cīnīties pret agresiju un protestēt pret notiekošo

Latvijas patrioti! Godātie klātesošie! Pirms 80 gadiem – 1940....

Foto

Džordž Stīl, tiec galā ar saviem kompleksiem

Džordž Stīl, Latvijas pilsoni, Attīstībai/Par dibinātāj un biedr, cik saprotu. Es Jūs, Džordž Stīl, uzrunāšu uz "Tu". Uz šo ierakstu mani...

Foto

Saprātīga izvēle

Cilvēkus nosacīti varētu iedalīt divās grupās: tajos, kuri pieņem saprātīgus lēmumus, un tajos, kuri pieņem nesaprātīgus lēmumus....

Foto

Pūces kundze nodokļu maksātāju naudu mums un citiem sadalīja ļoti labi un pareizi; kas nemācēja pareizi paprasīt, pats vainīgs

Var piekrist pētnieciskās žurnālistikas centra "Re:Baltica" publikācijas...

Foto

Par nodokļiem, dzīvi un brīvību

Obligātie nodokļi nozīmē, ka zeme ir iekarota, tā pakļāvusies kādam pārspēkam. Tautu var pakļaut un paverdzināt kā vietējie, tā svešzemju varmākas....

Foto

Kad rasisma apkarotājiem entuziasma vairāk nekā saprāta

Dārgie draugi. Esam saņēmuši pārmetumus no Aijas Ingrīdas Abenes (jautājums tiek diskutēts arī viņas pārstāvētās partijas Attīstībai/Par "Facebook” profilā)...

Foto

Lai nepieļautu nacionālā kultūras mantojuma izpostīšanu Rīgas centrā, sākta iedzīvotāju parakstu vākšana

Internetā sākta parakstu vākšana, lai panāktu, ka netiek izpostīts Alberta ielas 9 Konstantīna Pēkšēna...

Foto

Krievija turpina aktīvi melot par COVID-19 nekaitīgumu

Līdz šim mediju un sociālo tīklu vidē ir parādījies ārkārtīgi daudz Kremļa vēstījumu par COVID-19 vīrusa izplatību. Tiek izplatītas...

Foto

„Wagner” algotņi Lībijā – Putina naivā lielgabalgaļa

Krievijas karavīru mentalitāte būt par naivu lielgabalgaļu nav mainījusies kopš Ivana Bargā laikiem, - šādu secinājumu var izdarīt no...

Foto

Cilvēku un mājlopu čipošana un čipi

Pašreiz, iespējams, notiek viena no pasaules vēsturē lielākajām kriminālām krāpšanām un apmaušanām – pasludināta viltus kroņa vīrusa izraisītās slimības viltus...

Foto

Aicinām pārtraukt darbus Skanstes dārziņos uz putnu ligzdošanas laiku

Nodibinājums "Dzīvnieku policija" un Latvijas Ornitoloģijas biedrība aicina pārtraukt Skanstes ielas dārziņos paredzētos darbus vismaz līdz šī...

Foto

Grēkāzis ir, upurnazis trinas

Vecam sunim jaunus trikus neiemācīsi. Mežu daudzīpašnieks Modris Fokerots riskē sabiedrības ilgākā piemiņā palikt tieši kā uzskatāma ilustrācija šai parunai....

Foto

Pieprasām atsaukt raidījumā "Nekā personīga" paustās nepatiesās un maldinošas ziņas

SIA Pata un SIA Pata Board advokāti ir vērsušies SIA All Media Latvia ar pretenziju, kurā...

Foto

Dieva valstība

Jānis Kristītājs ir teicis: «Atgriezieties no grēkiem, jo Debesu valstība ir tuvu klāt pienākusi.» (Mt 3:2) Ar šādiem vārdiem Jānis Kristītājs sāka savu publisko...

Foto

IZM izstrādātie Augstskolu likuma grozījumi ir brāķis, kas būtiski jāuzlabo

Rektoru padome atklātā vēstulē vērsusies pie Saeimas deputātiem, kā arī Latvijas augstskolu mācībspēkiem un studentiem, informējot,...

Foto

Tumsas spēki mēģina ierobežot mūsu iespējas tērēt nodokļu maksātāju miljonus tā, kā mēs vēlamies

Ar nekorektu un godprātīgas konkurences principiem neatbilstošu vēstuli Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu...

Foto

Latvijā ar novadu reformu cenšas ievilkt un nostiprināt okupāciju radītās sekas – kam tas izdevīgi?

Latvija kā novads, kā zeme gadsimtu gaitā bija dažādu okupācijas jūgu...

Foto

Valdība plāno pieņemt ar nejēdzībām pārpilnas dzīvnieku labturības prasības

Šajās dienās Ministru kabinets pieņem noteikumus „Dzīvnieku labturības prasības dzīvnieku patversmēs un dzīvnieku viesnīcās”. Nosaukšu tikai lielākās...

Foto

Tas apdraudēs dzīvības

Veselības ministrijas tuvākajā laikā plānotā slimnīcu līmeņu pārskatīšana var būtiski samazināt ārstniecības pakalpojumu pieejamību reģionu iedzīvotājiem....

Foto

Aicinu nepakļauties šauras personu grupas spiedienam un balsot par Varakļānu novada iekļaušanu Madonas novadā

Kā Varakļānu novada iedzīvotājs un viens no lielākajiem novada uzņēmējiem vēršos pie...

Foto

Viss, kas šobrīd notiek Latvijā, ir totāls cilvēktiesību un tiesiskuma pārkāpums

Viss, kas šobrīd notiek Latvijā, ir totāls cilvēktiesību un tiesiskuma pārkāpums. Un Jums un mums...

Foto

Troļļi

Troļļošana - tas nav tikai internets, tā ir sadzīvē sen izmantota metode kādu ietekmēt, kādu nosodīt, kādam sariebt. Tas notiek skolās, darba vietās un citos...

Foto

Vai Latvija izmantos vai izniekos jaunas biznesa iespējas post-COVID pasaulē?

Savulaik vēl jaunā un naivā Latvija sapņoja kļūt par banku paradīzi – “tuvāk par Šveici”. Par...

Foto

Pieprasu pārtraukt pārkāpt Satversmi un Saeimas Kārtības rulli: vēstule Saeimas priekšsēdētājai Inārai Mūrniecei

Saskaņā ar Satversmes 15.pantu "Saeima savas sēdes notur Rīgā un tikai ārkārtīgu apstākļu...

Foto

Kā tagad pareizi vajadzētu „apgūt” Eiropas naudu

Eiropa gatavojas vērienīgai ekonomikas atjaunošanas programmai, plānojot tērēt simtiem miljardu, iespējams, pat triljonu eiro. Tā ir labā ziņa. Pats...

Foto

Notiek valsts apvērsums: ja jūs tagad necelsieties, tad paši vainīgi

Saeimas Prezidijs ir sasaucis Saeimas attālināto ārkārtas sēdi 2020.gada 26.maijā pulksten 14.00 (e-Saeima platformā). Tas ir...