Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Kultūras ministre Žaneta Jaunzeme-Grende, par kuras domstarpībām ar ministrijas valsts sekretāri Solvitu Zvidriņu tiek ziņots jau kopš decembra beigām, mēģinājusi pati sevi iecelt par vienīgo no amata atstādinātās Zvidriņas disciplinārlietas izmeklētāju. 30. decembrī ar oficiālu vēstuli, kas Pietiek rīcībā nonākusi no avotiem Valsts kancelejā, aizrādīt ministrei uz šādas vēlmes nepieņemamību nācies pat Ministru prezidentam Valdim Dombrovskim.

Kaut gan pašlaik Jaunzeme-Grende publiski izsakās par nepieciešamību rūpīgi un apdomīgi izvērtēt informāciju saistībā ar Latvijas Nacionālās operas finansēm, viņas pagājušā gada 23. decembra lēmums „Par disciplinārlietas ierosināšanu pret S. Zvidriņu” rāda, ka ministre pati secinājumus par operas situāciju izdarījusi pāris dienu laikā.

Kā Jaunzeme-Grende norāda šajā lēmumā, ko Pietiek šodien publicē pilnībā, jau divas dienas pēc tam, kad sākts izprasīt operas dokumentus, viņai bijusi skaidra situācija Nacionālajā operā.

„No šobrīd jau saņemtās informācijas un dokumentiem ministre konstatē, ka VSIA Latvijas Nacionālā opera ir izveidojušās parādsaistības LVL 453 504,82 apmērā. Pastāv pamatotas aizdomas par VSIA Latvijas Nacionālā opera ierobežotu maksātspēju, nesaimniecisku finanšu līdzekļu un mantas pārvaldīšanu, kā rezultātā ir apdraudēta Latvijas Nacionālā operas sekmīga darbība,” teikts ministres lēmumā.

Tāpat šajā Grendes-Jaunzemes lēmumā jau konstatēts, ka ministrijas valsts sekretāres Zvidriņas „darbība (bezdarbība) ir kvalificējama kā amata pienākumu nepildīšana Valsts civildienesta ierēdņu disciplināratbildības likuma 36.panta pirmās daļas vai otras daļas izpratnē. (..) Ministre konstatē Solvitas Zvidriņas amata pienākumu nolaidīgu izpildi Kultūras ministrijas valsts sekretāres amatā. Minētās rīcības rezultātā, iespējams, ir nodarīts būtisks mantisks zaudējums VSIA Latvijas Nacionālā opera un Latvijas Republikai kopumā”.

„Lai nodrošinātu savlaicīgu, pilnīgu, vispusīgu un objektīvu disciplinārpārkāpuma izdarīšanas apstākļu noskaidrošanu, taisnīga lēmuma pieņemšanu, kā arī lai nodrošinātu disciplinārpārkāpuma cēloņu un seku novēršanu”, Grende-Jaunzeme tajā pašā 23. decembrī jau pieņēmusi lēmumu pati sevi iecelt par vienīgo ierosinātās disciplinārlietas izmeklētāju, rāda dokuments.

Tomēr 30. decembrī Ministru prezidentam Dombrovskim vēstulē „Par disciplinārlietas izmeklēšanu” nācies Grendei-Jaunzemei diplomātiskā formā norādīt, ka viņas doma pašai sevi iecelt par vienīgo Zvidriņas disciplinārlietas izmeklētāju, nav īsti veiksmīga.

Vēstulē, kuru Pietiek tāpat šodien publicē pilnībā, premjers kultūras ministrei norādījis: „Jūsu ierosinātās disciplinārlietas pilnīgai, vispusīgai un objektīvai izmeklēšanai aicinu, pamatojoties uz Valsts civildienesta ierēdņu disciplināratbildības likuma 28.panta otro daļu, izveidot komisiju, pieaicinot tas sastāvā atbilstošās jomas speciālistus.”

Kā zināms, pašlaik Jaunzeme-Grende vairs nerunā par iespējamu Nacionālās operas maksātnespēju, un šādu situācijas vērtējumu par neadekvātu nosaukuši arī finanšu eksperti. Tāpat ministre atkāpusies no sākotnējiem asajiem izteikumiem par operas direktora Andreja Žagara rīcību un apgalvojusi, ka varētu Žagaram piedāvāt gada darba līgumu. Tiesa, pretēji ministres solījumiem, vēl pirmdien Žagars līguma projektu nebija saņēmis.

Kā jau informēts, Jaunzeme-Grende kategoriski atteikusies sniegt atbildes uz Pietiek jautājumiem, tā vietā paskaidrojot, ka viņa cerot uz Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja izvērtējumu. Dombrovskis birojam ir nodevis Pietiek tāpat jau publiskoto Zvidriņas iesniegumu, kurā minēti vairāki iespējami Jaunzemes-Grendes interešu konflikti, tostarp saistībā ar Nacionālās bibliotēkas būvniecības finansējumu.

Dokumenti

FotoFotoFotoFoto

Novērtē šo rakstu:

0
0

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

12

Ko ASV Demokrātu uzvara nesīs Latvijai?

FotoĀrkārtas paziņojums! Pasaules masu informācijas līdzekļi ziņo, ka priekšlaicīgi, nepilnu 79 gadu vecumā, nenākot pie samaņas, par ASV prezidentu kļuvis Džo Baidens! Ne Ukrainas korupcijas skandāls, aizdomas par tirgošanos ar ietekmi, ne arī Hantera Baidena tieksme dokumentēt video sarunas ar mazgadīgajām, paralēli lietojot smagās narkotikas, neko nemainīja vēlēšanu rezultātos, jo svarīgi ir tikai tas, kurš skaita balsis, kontrolē presi un tiesas.
Lasīt visu...

12

Strīķis no “lietu kārtotāju” trijotnes sapsihojies par Magoņa lietas spriedumu – kādi varētu būt patiesie iemesli?

FotoBijušais Militārās izlūkošanas un drošības dienesta darbinieks Maigurs Strīķis no bēdīgi slavenās Strīķa-Juraša-Sparāna “lietu kārtotāju” trijotnes feisbukā ir pamatīgi sapsihojies par spriedumu bijušā Latvijas dzelzceļa prezidenta Uģa Magoņa lietā, kuru tiesai nācās attaisnot Strīķa „kolēģa” Jura Juraša nelikumīgi savākto pierādījumu dēļ. Domāju, daudziem būs interesanti palasīties šīs ekspresīvās pārdomas un padomāt par to patiesajiem iemesliem.
Lasīt visu...

21

Uzņēmējs, izlēmis nošauties, iet uz šķūni, bet tur priekšā otrs uzņēmējs tieši tajā brīdī pakaras...

FotoUzņēmējs, izlēmis nošauties, iet uz šķūni, bet tur priekšā otrs uzņēmējs tieši tajā brīdī pakaras. Tas nabags, kuram jāšaujas, spiests noņemties ar to, kurš jāizņem no cilpas... Tādu aprakstu man prezentēja grāmatai, kuru uzreiz ļoti, ļoti gribas izdot, bet tas nav iespējams grāmatu klātienes tirdzniecības aizlieguma dēļ. Tā nu tika pieņemts lēmums cīnīties par grāmatu tiesībām un vērsties Latvijas Republikas SATVERSMES tiesā.
Lasīt visu...

21

Uzcepsim masu psihozi un piedāvāsim pēc tam izeju

FotoPieņemsim, ka mums ienāktu prātā aizvākt palielu baru cilvēku no redzesloka – tīri teorētiski. Protams, ka tāda rīcība ir kapitāli nepieņemama un nosodāma, bet varbūt, varbūt pieņemsim, ka mēs būtu kaut kāda reliģiska rakstura sekta, kurai ir gan pietiekami līdzekļu un sakaru, lai tādu lietu paveiktu, jo mūsu „Dievs”, sauksim to par „svētais lāpnesis”, to pieprasa un tādam „cēlam mērķim” mūsu iestādes būtu jau savus divsimt gadus strādājušas.
Lasīt visu...

21

Dzīves jēga

FotoPēteris un Jānis gāja uz Templi ap lūgšanas stundu, tas ir, devīto. Tanī brīdī nesa kādu vīru, kas bija tizls no mātes miesām, to ik dienas nolika pie Tempļa durvīm, sauktām par Krāšņajām, lai viņš lūgtu dāvanas no tiem, kas gāja Templī. Redzēdams Pēteri un Jāni, kas gribēja ieiet Templī, viņš lūdza kādu dāvanu. Bet Pēteris ar Jāni, to cieši uzlūkodami, teica: «Skaties uz mums.» Tas pievērsās viņiem, cerēdams kaut ko no viņiem saņemt. Apustuļu darbi, 3. nodaļa 
Lasīt visu...

21

Covidiotisms vai dezinformācija par Ķīnas vīrusa Anglijas celmu

FotoŠonedēļ klajā nāca LETAs ziņa par Ķīnas vīrusa Anglijas celma izplatību Latvijā. Tajā trūka būtiskas informācijas: jaunā celma slimnieku inficēšanās apstākļi. Toties bija tāda mierinoša rindkopa:
Lasīt visu...

21

Ārkārtas situācijā kaut pliks un bass

FotoLiegumu iegādāties klātienē virkni preču par jēdzīgu grūti nodēvēt. Mūsu valsts šajā ziņā kļuvusi par apsmiekla objektu pat daudzviet ārzemēs, kur mērenāk eksperimentē ar saviem iedzīvotājiem.
Lasīt visu...

21

Kad pērkama eksministres padomniece cenšas panākt netīkamas „Facebook” lapas slēgšanu

FotoIlzes Viņķeles ekspadomniece un Veselības ministrijas PR darbiniece Marta Krivade apmelo "Vakcīnrealitāti Latvijā" un aicina uz reiderismu Savā privātajā “Facebook” lapā viņa publicē aicinājumu lietotājiem ziņot administrācijai par "Vakcīnrealitātes Latvijā" “Facebook” lapu ar mērķi panāk tās bloķēšanu.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Nav pieļaujama necienīga attieksme pret tradīciju kopējiem un viņu viedokļa dēvēšana par "homofobisku"

Atsaucoties uz aktualizējušos jautājumu par ģimenes jēdziena pārdefinēšanu, Latvijas Dievturu sadraudze uzskata par...

Foto

Egils Borats

Acīmredzot prezidents Egils Levits uzskata, ka pēdējā laikā viņa  neveiklo frāžu un paziņojumu skaits nav pietiekams, lai pilnībā samulsinātu Latvijas cilvēkus, un tāpēc viņš turpina runāt...

Foto

Alda Gobzema rekviēms

Tuba Mirum (Pastarā diena) – ar to mūsu valdībai un visiem ļaunajiem spēkiem draud Aldis Gobzems kopš tā brīža, kad iesaistījās par cīņu pie...

Foto

Mieru, tikai mieru

Šie slavenā, gudrā un šarmantā vīreļa ar propelleri uz muguras - Karlsona vārdi mūsdienās ieguvuši sevišķu aktualitāti. Jo nav viegli saglabāt mieru tik...

Foto

Kādēļ nav ieteicams vakcinēties pret COVID19 (jo īpaši ar mRNA tipa vakcīnām)?

Tā kā arī Latvijā valdība sāk apšaubāmu masveida vakcinācijas propagandas kampaņu, kas var izvērsties...

Foto

Labklājības ministrijas un pašvaldību neizdarība noved pie dzīvības apdraudējuma cilvēkiem, kuri uzturas sociālās aprūpes centros

Kopš ārkārtējās situācijas valstī, ko izraisījusi Covid-19 krīze, tiesībsargs ar vērību...

Foto

Pele spēlējas ar kaķi: Ivo Leitāns pret Aivaru Lembergu

Kad vienā no Ventspils mēra Aivara Lemberga preses konferencēm jautājumus sāka uzdot LTV žurnālists Ivo Leitāns, uzreiz...

Foto

Pieaug slēgto tirgotāju skaits, jāglābj nozare

Nozare turpina darboties sarežģīta regulējuma apstākļos. Atbalstu saņem regulāri apturēto uzņēmumu darbinieki, turpinās pieteikšanās uz apgrozāmo līdzekļu pabalstiem, ar nepacietību...

Foto

Atbilde ir tuvāk, nekā tu domā

Cik labi, ka mēs dzīvojam laikā, kad ir tik daudz iespēju! Piemēram, ir tik daudz iespēju baidīties:...

Foto

Pilsoni! Ja gribi paspēt nodibināt partiju, tad kur ņemt nosaukumu? Tev palīgā nāks Ukraina

Skatoties uz pašvaldību vēlēšanām šogad un Saeimas vēlēšanām nākamgad, plāno dibināties ne...

Foto

Esmu brīvs un spēcīgs cilvēks, tāpēc iesūdzēšu visus, kas man darīs pāri

Esmu ar savu parakstu apliecinājis dalību partijā Likums un kārtība! Un Tu? Seko man un...

Foto

Kam tic tie, kas grib, lai netici nekam

Brīžos, kad plašākam sabiedrības lokam piemin okultismu, tad vieni smīkņā klusi, citi steigtu pildīt savu operatīvo armijai pielīdzināmo...

Foto

Tikai slikti cilvēki iebilst pret datu nesēju atlīdzību mobilajiem telefoniem

Latvijas autoru, mūzikas izpildītāju un producentu organizācijas ir gandarītas par LR Kultūras ministrijas (KM) virzītajām izmaiņām...

Foto

Pietiek norādīt kā piemēru citu valstu neizdarību, attaisnojot mūsējās

Kas mainījies? Kad studēju medicīnu, mums mācīja, ka no desmit cilvēkiem vismaz viens ir savādāk domājošs. Vai...

Foto

Zakatistovam, Nemiro un kompānijai nāksies atskaitīties

Šā gada 7.janvārī Latvijas Republikas Uzņēmumu reģistrs ir apstiprinājis 2020.gada 6.decembra politiskās partijas KPV LV ārkārtas biedru sapulcē ievēlēto valdi:...