Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Finanšu ministra Arvila Ašeradena (“Jaunā Vienotība”) pieņemtais lēmums atjaunot amatā Valsts ieņēmumu dienesta (VID) ģenerāldirektori Ievu Jaunzemi ir ne tikai priekšteča, paša partijas biedra Jāņa Reira uzsāktās VID attīrīšanas brutāla izbeigšana, bet arī apliecinājums tam, ka dažu politisko spēku it kā piedzīvotā sakāve vēlēšanās, iespējams, ir visnotaļ iluzora.

Jaunzemei jau sen bija jāatkāpjas pašai

Jebkuras valsts iestādes vadītājs nes personisku atbildību, ja viņa pakļautībā esošajā struktūrā tiek konstatētas kliedzošas nelikumības, kas novedušas pie smagām sekām. Bez izņēmumiem. Gadījumos, ja vadītājs pats bijis iesaistīts nelikumību organizēšanā vai piesegšanā, viņam jāatbild likuma priekšā kopā ar pārējiem pretlikumīgo darbību veicējiem.

Arī gadījumos, kad iestādes šefs neko nav zinājis par savu padoto slepeno dzīvi un veiktajām nelikumībām, viņa atbildības slogs nemazinās. Tātad šis konkrētais vadītājs ir tik nekompetents, nesaprotošs vai vienkārši visos virzienos lokāms, ka viņa atrašanās augstā amatā nav pieļaujama. Tā ir aksioma, kas (vismaz uz papīra) garantē kaut kādu nebūt pārliecību, ka valsts iestāžu pārvaldība notiek puslīdz optimāli un visu valsts iedzīvotāju interesēs. Latvijā diemžēl šī aksioma lielākoties tiek ignorēta.

Uz vienas rokas pirkstiem var saskaitīt tos gadījumus, kad amatpersonas atklātu nelikumību gadījumā savā pārvaldībā esošā jomā būtu atkāpušās pašas. Tikpat maz pirkstu vajag, lai atsauktu atmiņā gadījumus, kad augstāka instance šādu vadītāju būtu patriekusi. Nereti pēc šādiem gadījumiem patriekts tiek pats patriecējs. Lielākoties notiek kaut kādas politiskās spēles un mudžināšanās, kas arvien vairāk iedzīvotājiem rada pārliecību, ka nekas šajā valstī nenotiek godīgi un normāli.

Tieši šāds ir nu jau atkal zirgā esošās VID ģenerāldirektores Ievas Jaunzemes gadījums. Kopš viņas stāšanās amatā VID piedzīvojis tik daudz skandālu, ka pietiktu sešu ģenerāldirektoru atcelšanai. Tikai ne Jaunzemes.

Viņa, tumsībā turētā, pat nenojauta, ka pašas deguna priekšā muitnieki šiverējas ar kokaīnu un vēl visādi korumpējas, izmeklētāji fabricē lietas uz nebēdu, bet bēdu uzņēmējiem, citi atkal veic uzrēķinus, kurus nemaz neuzrēķina, jo uzrēķinātājiem pašiem tiek “uzrēķināts”, vārdu sakot, nezināja neko no tā, ko neoficiāli jau sen zināja teju katrs, kam bijusi tā laime vai nelaime nokļūt “padziļinātā” VID uzmanības lokā. Jaunzeme tā visa laikā tikai priecājusies par panākumiem VID pieejamības uzlabošanā un pamuļķīgas, kaķa Leopolda cienīgas draudzības vairošanā starp jauko VID un tautu.

Vēl jau var pieminēt arī ierēdņa akreditācijas rezultātus, kuri neuzrādīja ģenerāldirektores spējas vadīt šo iestādi (turklāt vairākkārt).

Faktiski jau tikai viens no pieminētajiem skandāliem būtu pilnīgi pietiekams iemesls, lai Jaunzeme pati atkāptos no amata, bet nē. Viņa turpināja sēdēt tajā tronī, kurā viņu savulaik uznesa tā brīža politiskā konjunktūra. Turklāt katrā arvien no jauna atklātā nelikumību gadījumā turpinot runāt pilnīgas bezjēdzības par pasākumu kopuma stiprināšanu tiešā kontaktā ar cilvēkiem esošo ierēdņu darba uzlabošanā un tamlīdzīgas nekonkrētas blēņas. Tomēr tieši tāda ģenerāldirektore tolaik (un arī, kā redzams, pašlaik) bija izdevīga un vajadzīga dažādu shēmu veidotājiem no Latvijas politekonomiskā dūksnāja.

Reira pacietības mērs bija pilns

2022. gada 15. septembrī toreizējā finanšu ministra Jāņa Reira politiskajās batālijās gadiem ilgi rūdītā pacietība beidzās - pat ja uz viņu arī tolaik tika izdarīts spiediens likt mierā jauko ģenerāldirektori, viņš tomēr vairs nespēja izturēt arvien baisāko atklājumu mākoni, kas cēlās no pamales Talejas ielas pusē. Jaunzeme tika atstādināta no amata, gan tikai uz disciplinārlietas izskatīšanas laiku. (Te nu jāpiemin, ka šīs “disciplinārlietu” izskatīšanas, īpaši “izskatītāju” nozīmēšanas kārtība arī ir mazliet dīvaina, bet tas ir nedaudz cits stāsts. Jāpiemin vien, ka Paulam Putniņam ir tāda luga ar visai zīmīgu nosaukumu “Paši pūta, paši dega”.)

Saprotams, ka Jaunzeme nekādu savu atbildību pat neskaitāmo mediju izgaismoto lietu sakarā nesaskatīja un nostājās cietējas pozā. Tikmēr viņas politisko un tumšekonomisko aprindu fani jau centās gatavot augsni paša Reira nomelnošanai - tika izplatītas runas par kaut kādu mistisku “personisku nepatiku” un tamlīdzīgā garā, kam bija tikai viens mērķis - pēc iespējas novērst uzmanību no būtiskā, proti, notiekošā pašā VID.

Bet tur šis tas notika. Nu, piemēram, no amata tika atstādināts Nodokļu un muitas policijas priekšnieks Kaspars Podiņš, kura gadījumā sazin kāpēc par nekādu personisku Reira “nepatiku” neviens vis nerunāja. Jo dikti jau nu sapurgāts bija Podiņa mundieris. Tagad, atšķirībā no Jaunzemes, Podiņš VID vairs nestrādā.

Uz Reiru visādi centās iedarboties gan tā laika koalīcijas partneri, gan šo koalīcijas partneru partneri, kā rezultātā tapa kaut kāds absolūti nesaprotams papīrs - plāns pārcelt Jaunzemi ar ja ne tikpat, tad ar ļoti līdzīgu atbildības slogu apveltītā amatā. Šis plāns jau laikam tomēr nav jāuztver nopietni - tas bija tikai tāds nomierinošas “eļļas pieliešanas” mēģinājums pamatoti uzbangojušā skandāla viļņos. Patiesais visu šo darbību mērķis bija sagaidīt vēlēšanu rezultātus.

Degradē Reiru un, iespējams, “sadīlo” ar zaudētājiem

Vēlēšanas nāca ar pārsteigumiem - kā zināms, 5% barjera palika nepārvarēta tādam smagsvaram kā “Attīstībai/Par” ar Pabriku priekšgalā, Pavļutu pakaļgalā un Jaunupu gan tur, gan tur. Tomēr veca mīlestība, kā zināms, tik ātri nerūs. Uzvarējusī “Jaunā Vienotība”, lai gan ārēji demonstrējot baisos muskuļus, nekur daudz tālāk par iepriekšējās valdības veidotāju savienotājelementu tā arī laikam nav tikusi.

Visas vecās saites joprojām nav irušas un laikam tik drīz vis neirs. It kā revolucionāri mainot iepriekš faktiski pašu pieņemtos mazāk svarīgos lēmumus (piemēram, Biķernieku zemes jautājumā), daudzos jautājumos “dīlošanās” ar vecajiem biedriem, visticamāk, nav zaudējusi neko no iepriekšējā asuma. Viens no būtiskākajiem jautājumiem neapšaubāmi bija jautājums par Jaunzemi.

Pirmais, ko izdarīja pašu zēni no “Jaunās Vienotības”, bija Reira noņemšana no finanšu ministra trases. Izskanēja brēcieni, ka valdībā netiks ņemts neviens, kam tauta nebūs dāvājusi uzticību vēlēšanās. Tas notika, it kā vēršoties pret Ulda Pīlēna tīkojumiem pēc posteņa, pēc kura viņš nemaz, visticamāk, netīkoja.

Tādējādi tika panākts, ka Reirs, kurš palika uzreiz aiz “strīpas” vēlēšanās, par ministru nekļuva. Tā radās pamats nomainīt ministru pret “milzu uzticību” ieguvušo Ašeradenu, kurš visādu darījumu slēgšanā skaitās meistars jau no tiem laikiem, kad par reālām kapeikām nopirka valsts dibināto un izmaksāto “Dienu”.

Ašeradens, protams, iepazinās ar lietu, iepazinās arī ar Jaunzemi - ar pārējiem, kuri bija iesaistīti Jaunzemes atgriešanās projektā, viņš, visticamāk, jau bija labi pazīstams. Laiks gāja, Ašeradens turpināja iepazīties, pati Jaunzeme, kā jau tas atstādinātām amatpersonām Latvijā ierasts, sasirga, visi kaut ko gaidīja. Kamēr sagaidīja.

Podiņš prom, Jaunzeme atpakaļ, viss notiek tālāk?

Visticamāk, kaut kādu disciplinārlietas atzinumu Ašeradenam vajadzēja tikpat ļoti kā Latvijai Skultes termināli, kuru patiesībā nevajadzēja. Vajadzēja tikai laiku, kamēr tiek panākts kaut kāds kompromiss. Ļoti iespējams, ka šis kompromiss tika panākts ar jau pieminētā Podiņa pilnīgu un galīgu “kancelēšanu”. Šis vīrs, kurš, pēc pagaidām neoficiālas versijas, esot bijis tiešā saite starp “atpariešus” atbalstošiem uzņēmējiem un VID, respektīvi, esot uzmanījis, lai tiktu ievērotas šo uzņēmēju intereses un piesegtas viņu rebes, piemēram, dažu uzņēmumu izslēgšana no PVN maksātāju loka un tālāku šo uzņēmumu “neredzēšana” no VID puses, bija tik tālu “izgaismojies”, ka vairs īsti līdzšinējai misijai nederēja.

Tāpēc, iespējams, tika nolemts viņu šajā “šaha spēlē” upurēt. Bet, kā zināms, bieži vienas figūras upurēšana ļauj iegūt ko citu, piemēram, saglabāt dāmu - nu gluži kā tas notika Jaunzemes atgriešanās stāstā. Podiņš prom, Jaunzeme atpakaļ, bet virtuālā “Jaunupa sarakstiņa” loma, ko līdz šim pildīja Podiņš, tiks uzticēta kādam citam. Vēlreiz jāuzsver, ka šī ir tikai neoficiālā informācijā balstīta versija un Jaunzemes kundzes tik kārotos ar zvērestiem, videoliecībām un notariāli apstiprinātiem dokumentiem nostiprinātus pierādījumus vismaz pagaidām iegūt ir apgrūtinoši. Ja izrādīsies, ka aprakstītā versija ir nepatiesa, nekavējoties par to ziņosim.

Jaunzemes uzstāšanās bija viņas nekompetences paraugstunda

Pēc triumfālās atgriešanās atpakaļieceltā VID ģenerāldirektore sniedza interviju “Rīta Panorāmā”. Varbūt nevajadzēja. Jo ļoti jau dīvaini izklausījās Jaunzemes stāstītais, ka viņa beidzot ir izlasījusi dažas grāmatas par labas prakses ieviešanu, ka esot izpratusi, ka korupcija esot VID zemākajos slāņos, uzzinājusi, ka VID piedāvā darbiniekiem zemas algas un liek strādāt virsstundas. Tomēr kronis visam bija viņas solījums sākt domāt par to, kas īsti ir VID, kā arī plānotais ieguldījums ēnu ekonomikas apkarošanā, proti, statistikas sagatavošana. Pavisam baisi, ka ģenerāldirektore tiešām saka, ko domā, kļuva pēc viņas teiktā, ka “mēs turpināsim iesākto”. Tā vien šķiet, ka cerībām uz pārmaiņām un VID attīrīšanos tomēr nebūs lemts piepildīties.

Tikpat bezsaturīgi un pat mazliet traģikomiski bija arī Ašeradena dotie “jaunie uzdevumi” Ievai Jaunzemei. Kā milzu novitāte tika nosauktas lietas, kas faktiski ir pat primitīvā līmenī pašsaprotamas. Līdzīgi varētu, piemēram, satiksmes ministrs uzdot Autotransporta direkcijai turpmāk nodrošināt un raudzīties, lai autobusiem būtu riteņi, vai tieslietu ministrs turpmāk paģērētu tiesām vadīties pēc likuma. Jautājums, vai bijušais ministrs, tagadējās Saeimas Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas priekšsēdētājs samierināsies ar sava pēcteča Ašeradena lēmumu? Iespējams, ka “Jaunās Vienotības” monolītajā masā sāk parādīties šādas tādas pirmās nevienotības plaisas.

Novērtē šo rakstu:

125
3

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Sakāve un “viens idiots” – ielas nepārdēvēs

FotoLatvijas Universitātes padomes loceklis Mārcis Auziņš ar Mediju atbalsta fonda finansējumu Kas jauns[i] vietnē publicējis viedokli par krievu imperiālistu Andreja Saharova, Mihaila Ļermontova un Aleksandra Puškina, kā arī citu Krievijas impērijas rusifikācijas iespaidā radušos ielu pārdēvēšanu. Profesora nostāja ir noraidoša: “Vai tāpēc visu šo vēstures daļu dzēsīsim ārā? Es te būtu uzmanīgs un katru šādu lēmumu rūpīgi pārdomātu. Mums ir komplicēta, brīžiem ļoti pretrunīga vēsture, kas saistīta ar mūsu kaimiņu.”
Lasīt visu...

21

Nedrīkst Ropažu pašvaldības finanšu problēmas risināt uz darbinieku rēķina

FotoJau kādu laiku cirkulē baumas, ka tiek organizēta Ropažu novada domes esošās varas nomaiņa. Šīs runas sākās ap to laiku, kad noslēpt Ropažu novada finanšu problēmas vairs nebija iespējams. Šobrīd, lai pašvaldība varētu savilkt galus kopā, tiek ļaunprātīgi iznīcinātas kapitālsabiedrības, nemaksājot par veiktajiem darbiem.
Lasīt visu...

21

Vai līdz rudenim gaidāms pamiers?

FotoDrīzumā varēs noskaidrot, cik lielā mērā ir patiesas sazvērestību teorijas attiecībā uz Zeļenska un Baidena nerakstītajām sadarbībām. Šo teoriju ticamība izgaismosies tad, ja tuvākajā laikā sāksies miera sarunas, - pirmās pazīmes steidzamu sarunu taustāmiem iemesliem ir pamanāmas.
Lasīt visu...

12

Kā saimnieks pavēlēs, tā runāsim! Galvenais - nedomāt!

FotoPortālā Pietiek.com kādu laiku atpakaļ atļāvos publicēt pārdomas par ASV, Izraēlu. Biju pārsteigts, cik daudzi cilvēki lasa šo portālu. Daži, sauksim tos par “īstiem patriotiem”, kas balso par Vienotību un patiesi tic, ka vara visu dara pareizi un cilvēku labā, sarunā teica - kāpēc ienīsti amerikāņus un ebrejus? Nē, man riebjas ASV un Izraēla, divas terorismu izplatošas organizācijas. Cilvēkus, kuri dzīvo teroristu pārvaldītajās teritorijās, es neienīstu, man viņu žēl. Stokholmas sindroms ir nopietna mentāla problēma.
Lasīt visu...

21

Šprotes nepieņems cūku labturības prasības

FotoJa kādam ir klusas aizdomas, ka mēs te sēdēsim un gaidīsim vēl vienu okupāciju – jums ir jālasa tālāk. Ja kāds domā, ka virsrakstā pieminētais dzīvnieks ir nacionālā naida kurināšana – lasiet, lasiet… Starp citu, likums par cūku labturības prasībām ik pa laikam tiek pilnveidots. Meklējiet rakstos. Kas attiecas uz šprotēm – tās ar cūkām kopā neiet ne pēc dzīvesveida, ne pēc garšas. Un jūs labi saprotat, ko šo rindu autors ar to ir domājis.
Lasīt visu...

6

Ja reiz prezidents dod „mājienu ar mietu”, tad mēs, protams, atvainosimies

FotoLsm.lv 24.februārī Ukrainas kara gadadienā savā komiksu sadaļā publicēja autores Gundegas Evelones "Cūku komiksu" ar nosaukumu "Ukrainai ir jāuzvar". Šie komiksi ir zīmējumi par aktuālo Latvijā un pasaulē. Komiksam ir sava "cūku" izcelsmes leģenda, kas atrodama pie katra jaunākā komiksa. Faktiski cūka komiksā var būt ikviens no mums. 
Lasīt visu...

21

Izglītības reforma kā valsts pārvaldes vājuma spoguļattēls

FotoProblēmas VAS “Pasažieru vilciens” darbībā un neauglīgās diskusijas par skolu reformu kārtējo reizi apliecina valsts izpildu varas ieslīgšanu pamatīgā attīstības krīzē, taču šis fakts netiek īsti pat atzīts. Līdz ar to iztrūkst kritiskas analīzes.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Vai birokrāts - mūsu kungs?

Domājams, katram no iedzīvotājiem kādreiz ir iezibsnījusi doma, kāpēc ir jāmaksā nodokļi? Nodokļu maksāšanas jēga būtībā ir savākt resursus tajās...

Foto

Nepieciešamais ļaunums – 2. daļa: derīgie idioti un jātnieki bez galvas

Ļenins aktīvākos fanus partijas iekšējās sarunās nekautrējoties mēdza saukt par noderīgajiem idiotiem - poļeznije idioti...

Foto

Karš kibertelpā

Krievijas Ārējās izlūkošanas dienests (SVR) ir izmantojis ievainojamību, kas tika atklāta 2023. gada sākumā populārā Čehijas programmatūras giganta “JetBrains” produktā....

Foto

Gauss – kas viņš ir? Vairāk Ostaps Benders vai Maikls O’Līrijs?

Patiesības mirklis par airBaltic spējām segt obligāciju saistības arvien tuvāk. Attiecīgi arī Gausa retorika arvien nepārliecinošāka un...

Foto

Ak, eglīte...

Pēdējās darbdienās pirms Ziemassvētkiem netālu no manām mājām parādījās trīs hektāru kailcirte egļu mežā vietā, kur to galīgi nebiju gaidījis. Līdz likumā noteiktajam galvenās...

Foto

Tramps esot atkal ko sliktu pateicis. Iespējams. Tomēr - kas notiek Latvijā?!

Katrā valstī ir "stratēģiski svarīgas" jomas. Diemžēl, vērtējot savus kolēģus, ārstus un viņu absolūti...

Foto

Saeimas deputāti pamazām sāk kaut ko nojaust

Redzot grūti un ļoti dārgi risināmo problēmu apjomu Satiksmes ministrijā, deputāti beidzot nonāca pie atskārsmes, ka ir stipri nokavējuši...

Foto

Nu nevarēja jau cerēt, ka Latvija nesaķers šo „progresīvo” infekciju, bet gan jau pāries arī tā

Bet, klau, esot tādi "progresīvie". Cik lasu soctīklos, tādas sniegpārslas,...

Foto

„Vienotība” ir kā gangrēna uz kādas no ekstremitātēm, kas ir jāamputē, atdalot to no ķermeņa - tautas

Politiskā komunikācija ļoti ietekmē sabiedrības viedokļus un uztveri. Kas...

Foto

Par jaunā „Rail Baltica” dzelzceļa tilta būvniecību: naudas nav, taču būvējam!

Vismaz uzbūvēsim trīs labā krasta balstus ar laidumiem, un tad jau redzēs, varbūt pat saimniecībā...

Foto

"Latvijas pasta" nesmukumi, jeb Linkaita saimniekošanas rezultāti Satiksmes ministrijā nebeidz pārsteigt

Nule pēc virknes skandālu atkāpās "Latvijas pasta" padome. Tā tam arī vajadzēja būt, taču kurš...

Foto

Krievu latvieši, nevis Latvijas krievi: latvietībai jākļūst par lipīgu, pievilcīgu zīmolu

Raksta beigās piedāvāšu neizmantot "Latvijas krievu" vai "Latvijas ukraiņu" terminus, kad runājam par Latvijas pilsoņiem....

Foto

Viss ir lieliski, tikai neprasiet mums neko par tiem 200 miljoniem eiro, ko mums vasarā atkal vajadzēs no nodokļu maksātāju kabatas!

Apkopojot 2023.gada nozīmīgākos statistikas datus...

Foto

Dzintars izēd Kiršteinu - un kas tālāk?

Vēl tikai slinkais nav uzrakstījis par Aleksandra Kiršteina izlingošanu no pašpasludinātās nacionālās apvienības (NA). Iespraudīšu arī savus ķešā aizķērušos...

Foto

Kāpēc LTV nespēj un nevēlas raidījumus organizēt efektīvi un operatīvi?

Latvijas televīzija aktīvi jau vairākas dienas reklamē 6.februāra raidījumu ar konkrēta "viesa" piedalīšanos. Viņš nav izcils zinātnieks,...

Foto

"Pasažieru vilciena" valde atrod "pārmijniekus"

Izcils „ViVi” valdes paziņojums! Tikai vienā teikumā ir izdevies pierādīt visu savu nekompetenci. AS "Pasažieru vilciens" jaunajai padomei laikam vairs nebūtu...

Foto

Briškena politiskās bezatbildības un profesionālās nespējas dēļ ir apdraudēta turpmākā Latvijas reģionu ekonomiskā attīstība

Nacionālā apvienība (NA) rosina izteikt neuzticību satiksmes ministram Kasparam Briškenam (Progresīvie), to...

Foto

Re, cik smuki es varu izteikties arī par skolu slēgšanu (bet tās vienalga tiks slēgtas)

Skola ir kas vairāk par ēku pagasta vai pilsētas vidū. Diskusijām...

Foto

Ja iedzīvotājiem jāgatavo sava 72 stundu soma, tad sabiedrība grib redzēt, kā savu “somu” kārto valsts

72 stundu soma un klausies radio! Mani šis nemierina. Ne...

Foto

Gulags pie apvāršņa

Krievijas Valsts domes valdošās frakcijas “Vienotā Krievija” deputāts ar ģenerāļa uzplečiem Andrejs Guruļovs neslēpj, ka jāatjauno gulaga tipa nometnes, lai tie, kas iekšzemē...

Foto

Skola, kurai paveicās

Varbūt zinošie apzinās, ka tuvojas kas neizbēgams, un tāpēc, laikus atkāpjoties, tiek "dedzināti tilti", vien žēl, ka šīs ugunis mums tiek pasniegtas kā nepieciešamība mūsu tumsonības...

Foto

Pilnmēness mistērijas

To, ka Mēnesim ir ietekme uz planētas Zemes dzīvi un arī cilvēku psihi, mūsu senči tika pamanījuši jau sen. Latvijā dzīvojošiem ir it sevišķi...

Foto

Svarīgi nekļūt atkarīgiem no svešas žēlastības!

Ir kāds vēsturisks janvāra datums, kuru parasti aizēno gan barikāžu laiks, gan, mazliet mazāk, arī 13.janvāra nemieri. Gan nesenie, gan...

Foto

Par atbildību pašreizējā haosa un nebūšanu sakarā pasažieru vilcienu satiksmē

Tā kā 15 gadus nostrādāju VAS "Latvijas dzelzceļš" atbildīgā amatā, tad man ir gana daudz pieredzes...

Foto

Krišjānis Kariņš kļūst par apkaunojumu Latvijas politikai un arī savai partijai

Saeimas deputātu grupas vizīte Ķīnā un Krievijas graudu tranzīts caur Latviju pēdējās nedēļās ir politiskās...

Foto

Atkal

Atkal zobens pacēlies pār dažām skolām, šoreiz Kurzemes pusē. Aizķēra, jo vienā no tām savlaik esmu strādājusi. Laikam vēršot ciet. Nē, vēl jau nekas neesot...

Foto

Īss komentārs par uzņēmēja Guntara Vītola izteikto viedokli “airBaltic” un tā nulles vērtības sakarā

Viss ir pareizi, un žetons Guntaram par drosmi, tikai jebkuram cilvēkam, kuram...

Foto

Kas mums pieder?

Valsts esot mēs, mēs esot bagāti - mums pieder meži, vien koku cenas mums ir augstākas kā Norvēģijā un Zviedrijā, mums pieder spēkstacijas,...

Foto

Vienu "sabiedrisko" mediju mums būs daudz vienkāršāk kontrolēt un komandēt nekā divus!

Ceturtdien Saeimā galīgajā lasījumā gandrīz vienprātīgi atbalstīja Latvijas Radio un Latvijas Televīzijas apvienošanu no...

Foto

Tā kā KNAB Straume ir piebarots, Kariņš bez bažām var par nodokļu maksātāju naudu doties priekšvēlēšanu braucienā uz Valmieru

2024. gada 17. janvārī ārlietu ministrs Krišjānis Kariņš dosies reģionālajā...