Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Pievienot komentāru

Lapas:    2   1   Rādīt komentārus, sākot ar: pirmo | pēdējo

nu jau veca//sistēmiste//

24.03.2023. 07:12

...skatoties Rēdera interviju nevarēju nekādīgi saprast, kas notiek Latvijā !....//VIENS// no //asociācijas// Kautko sliktu ieēdis,vai arī gatavo testamentu !...pēkšni //grib// maksāt nodokļus arī Latvijai, BET ŠAUSMĪGAIS VID ŠITĀ- nabadziņu terorizē...laikam tomēr sunītis stipri zināja, KO ĒDIS....vispār jau lik.Par VID sen stāv rakstīts: nevis nodokļu iekasēšana budžetam, BET nodokļu ADMINISTRĒŠANA !...inspektori arī administrē visu sasaukumu likumdevēju //NOTEIKTAJĀ KĀRTĪBĀ//,cien. Ram. k-gs!

Atbildēt

janis

23.03.2023. 11:38

bijusais/ stulbais/ ipašnieks aplej ar mesliem uzņēmēju. visiem nav tādas spējas?mkinistrs loģiski viesojās pie veiksmiga >>>? uzņēmeja darba deveja nevis 'bomža/? vārta rūme?

Atbildēt

jautājums

23.03.2023. 10:20

»

nu

ko lai saka? Uzņēmēji māk sevi aizstāvēt-darba ņēmēji nemāk..Tas arī viss...


Kapēc gan kādam ministram jāapmeklē kaut kādi LV miljonāri, bet ne darba ņēmēji, mākslinieki, pašnodarbinātie, lauksaimnieki, utt? Kas viņus spiež regulāri izrādīt tādas milzu rūpes par LV bagātniekiem? Vai tā nav pašu ministru naudas kāre?????

Atbildēt

Vid

23.03.2023. 08:13

»

Dailonis

Konkrētais "reņģu ēdājs" valsts darbā nostrādāja 26 gadus un pēc tam vēl privātajā biznesā 20 gadus, piedzīvoja PATAS uzmetienu un sekojošus tiesu darbus, kur PATA palika ar garu degunu. Manā ieskatā - pietika šādu nervu sistēmas treniņu, un, ja vēl tajā laikā pieskaita VID ar PVN atmaksas likumu nepildīšanu...


Ja reāli neeksportē bet zīmē papīrus tad protams ka PVN nav jāatgriež! Var arī kā ramopliņš bez pvn skaiti uz igauniju par auto detaļām atpakaļ skaidro atved. PVN krāpšanā ja tu nekukuļo kā ramoliņš vid tev izredžu nav.

Atbildēt

23.03.2023. 07:57

»

nu

ko lai saka? Uzņēmēji māk sevi aizstāvēt-darba ņēmēji nemāk..Tas arī viss...


"uzņēmju kasta kā svētās govis, kurām atlaiž miljonus, ir tikai šādā korumpētas valsts sistēmā. Par pārējiem vienkārši klaji ņirgājas.

Atbildēt

Dailonis

22.03.2023. 20:44

»

jautājums

.... parastais reņģu ēdājs pat domās nevarēja atļauties


Konkrētais "reņģu ēdājs" valsts darbā nostrādāja 26 gadus un pēc tam vēl privātajā biznesā 20 gadus, piedzīvoja PATAS uzmetienu un sekojošus tiesu darbus, kur PATA palika ar garu degunu. Manā ieskatā - pietika šādu nervu sistēmas treniņu, un, ja vēl tajā laikā pieskaita VID ar PVN atmaksas likumu nepildīšanu, neatmaksājot PVN par eksportēto produkciju - tad ir pilna buķete pacietības mēra pārbaudei. Jūs pat nevariet iedomāties cik biju priecīgs, kad tiku no visa tā murga vaļā.

Atbildēt

nu

22.03.2023. 19:10

»

Vitenbergs pie kuriem tagad?

te nav runa par Jurašu, kurš vēl skolas solā sēdēja, kad Stigainis darbojās...


ko lai saka? Uzņēmēji māk sevi aizstāvēt-darba ņēmēji nemāk..Tas arī viss!
Bet te jau pilns ar tādiem, kas tādus ''uzņēmējus'' atbalsta, jo tie redz-esot nodokļu maksātāji budžetā. Tad te vietā jautājums:: Cik viņi iemkasā budžetā un cik no budžeta saņem? Ka tik nesanāk tā, ka vairāk saņem kā iemaksā...

Atbildēt

Žīdu hunta

22.03.2023. 17:40

»

nu bet

ja valsts viņam atlaidusi 11,39 MILJONUS!!! MILJONUS


Valsts miljonus atlaidusi Ramoliņam? Legalizējusi kukuļus tiem, kas pieņēma lēmumu “optimizēt nodokļus”. Kas tad saņem? Kampara tumbočka.

Jau iepriekš komentēju, ka VID ir slēgta lielo nodokļu maksātāju nodaļa. Tur miljonus atlaiž, lai kukuļi simtos tūkstošos nonāktu Kampara tumbočkā.

Kas to zin? I. Jaunzeme, Kampars, Ašeradens, Reirs un noteikti, ka vēl citi.

Atbildēt

Moda

22.03.2023. 16:56

»

Soda

Var tikt - vajag strādāt, nevis pa tukšo tērēt laiku šai pērkamajā portālā un klabināt sviestu vai skaust. Tad varbūt dzīvē sāks labāk klāties


A ko tu te dari šajā portālā? Ko tu te klabini? Rūgušpienu, vai? Tev nelabi šai dzīvē kas nogājis?

Atbildēt

Soda

22.03.2023. 16:05

»

nu bet

ja valsts viņam atlaidusi 11,39 MILJONUS!!! MILJONUS


Var tikt - vajag strādāt, nevis pa tukšo tērēt laiku šai pērkamajā portālā un klabināt sviestu vai skaust. Tad varbūt dzīvē sāks labāk klāties.

Atbildēt

?

22.03.2023. 15:18

»

Nu skaidrs, kāpēc Pietiek cepās

https://www.delfi.lv/news/national/criminal/knab-prokuraturai-nodod-lietu-par-100-000-eiro-izspiesanas-meginajumu-no-uznemeja-ramolina.d?id 55359488


Tur jau tā lieta, ka runa iet tikai par trim izpildītājiem no VID par izspiešanu. Par nepamatotas lietas pasūtītāju un citiem pasūtījuma virzieniem, kā melno PR , kur iesaistīti Lapsa, Liepnieks, nekas publikācijā nebija teikts.
Tā kā virknei ļaužu pamats satraukties - visticamāk priekš viņiem viss turpinās.

Atbildēt

a tas, ka

22.03.2023. 15:11

»

Velo

A kas Tev liedz noziedot velo trasei vai rotaļlaukumam? Vairāk cajag darît nevis d


neesmu ne mežacirtējs korumpants, ne arī pilsētas velotrašu tusētājs

Atbildēt

Nu skaidrs, kāpēc Pietiek cepās

22.03.2023. 14:39

https://www.delfi.lv/news/national/criminal/knab-prokuraturai-nodod-lietu-par-100-000-eiro-izspiesanas-meginajumu-no-uznemeja-ramolina.d?id 55359488

Atbildēt

Nu jau nu jau , cirtējs

22.03.2023. 14:26

»

Dailonis

Ne jau tikai Ramoliņš tajā laikā šmaucās, arī PATAS īpašnieks rīkojās līdzīgi, uzmetot sīkos ražotājus un daudzus iegrūžot parādu jūgā, vēlāk reiderējot to īpašumus. Tādā veidā jau Latvijā ir pietiekoši miljonāru uzradušies, jo tie zināja, ka drīkst un var atļauties daudz ko tādu, ko parastais reņģu...


Ja Ramoliņš un co 2015g, nebūtu izkrāpuši Kurzemes finieri ,viņiem pat nebūtu ar ko skraidīt apkārt. 2015 g jau visi bija nostabilizējušies, izņemot pilnīgie zagļi. Vel 2018g Ramoliņam aplpkšņu algas utt,kuras sedza menti, un mekāda sakara ar meža nozari !!!!! Varbūt mašīnas bija.

Atbildēt

Dailonis

22.03.2023. 13:28

»

Tukums

Veca ziņa ka Ramoliņš un co izkrāpa to uzņēmumu,aplokšņu algas, zagta degviela,zagti meži,utt tas ir bandas rokraksts


Ne jau tikai Ramoliņš tajā laikā šmaucās, arī PATAS īpašnieks rīkojās līdzīgi, uzmetot sīkos ražotājus un daudzus iegrūžot parādu jūgā, vēlāk reiderējot to īpašumus. Tādā veidā jau Latvijā ir pietiekoši miljonāru uzradušies, jo tie zināja, ka drīkst un var atļauties daudz ko tādu, ko parastais reņģu ēdājs pat domās nevarēja atļauties. Nekā izdomāta, paša vien pieredze.

Atbildēt

vv

22.03.2023. 13:25

»

ooo! re, ka vajag parunāt ar zinošiem cilvēkiem

šitā ir vērtīga informācija...


Bet protams, kurš tad pēc PSRS sabrukuma tika pie objektiem, protams tie kas ieņēma amatus LPSR laikā, viss tak bija sarunāts, pamuļķi sēdēja barikādēs dzēra šmigu, kungi dalīja mantu, manta pāriet bērneļiem, viss bumbās, tā pat ar dinastijām politikā, lai tālu nav jāiet, Staķu dinastija.

Atbildēt

Te nu gan

22.03.2023. 13:22

»

Vitenbergs pie kuriem tagad?

te nav runa par Jurašu, kurš vēl skolas solā sēdēja, kad Stigainis darbojās...


ūdens liets uz nebēdu! Meli un locīšanās vien. Ramoliņš ir sīks bandītēns.

Atbildēt

vv

22.03.2023. 13:20

»

Skola

Ej atpakaļ uz skolu un atdod diplomu


Nu kāda tad īstā atbilde?

Atbildēt

ooo! re, ka vajag parunāt ar zinošiem cilvēkiem

22.03.2023. 13:18

»

Rēka

Juraš ir vecāks par Ramoliņu andri! Protams Stīgu RM dibināja Ramoliņa tēvs Zemkopības ministrijas darbinieks un Jura Juraša tēva priekšnieks kurš atbildēja par Burtnieku zirg audzētavu


šitā ir vērtīga informācija!
Ak, tad kārtējo reizi kājas aug no Zemkopības ministrijas zagļu bandas! Pirmās paaudzes zagļi.
Ak tad Ramoliņa tēvs bijis Zemkopības ministrijas klerks! Tas paskaidro arī šeit aprakstīto korupciju:

"Finanšu ministrija (FM) pēc iepazīšanās ar «Līgo auto» pieteikumu norādīja, ka ministrija neiebilst pret UIN atlaides piešķiršanu uzņēmumam, ja Zemkopības ministrija (ZM) savā atzinumā norādīs, ka tā ir izvērtējusi «Līgo auto» atbalstāmo investīciju projektu un apstiprina šī projekta ilgtspēju.

Savukārt ZM apliecināja, ka projekts ir atbalstāms, ņemot vērā mežu nozares attīstības tendences un mežu resursu pieejamību ilgtermiņā, kā arī plānotās radītās darba vietas un eksporta apjomus."

Un saikne tad ar Jurašu arī saprotama.
Bilde saliekas.

Atbildēt

šim Ramoliņam varas kliķe piešķīra 11,39 miljonus nodokļa atlaidi! Reāla korupcija!

22.03.2023. 12:55

Valdība 2018.gadā atbalstīja uzņēmuma ienākuma nodokļa (UIN) atlaides piešķiršanu 11,39 miljonu eiro apmērā mežistrādes uzņēmumam SIA «Līgo auto».

Investīciju projekta ieguldījumu apmērs ir 45 580 000 eiro (attiecināmās izmaksas), kuru finansējuma avots būs uzņēmuma pašu līdzekļi un bankas kredīts. Līdz ar to pēc projekta īstenošanas «Līga auto» būs iespēja piemērot UIN atlaidi līdz 11 395 000 eiro apmērā.

Finanšu ministrija (FM) pēc iepazīšanās ar «Līgo auto» pieteikumu norādīja, ka ministrija neiebilst pret UIN atlaides piešķiršanu uzņēmumam, ja Zemkopības ministrija (ZM) savā atzinumā norādīs, ka tā ir izvērtējusi «Līgo auto» atbalstāmo investīciju projektu un apstiprina šī projekta ilgtspēju.

Savukārt ZM apliecināja, ka projekts ir atbalstāms, ņemot vērā mežu nozares attīstības tendences un mežu resursu pieejamību ilgtermiņā, kā arī plānotās radītās darba vietas un eksporta apjomus.

Kā liecina SIA "Firmas.lv informācija, SIA "Līgo auto" reģistrēta 2009.gadā un uzņēmums nodarbojas ar mežistrādi un citu mežsaimniecisko darbību, kā arī kokmateriālu pārvadājumiem un automašīnu remonta pakalpojumiem.

«Līgo auto» pamatkapitāls ir 138 430 eiro un tas pilnībā pieder Annai Ramoliņai.

Atbildēt

Pilnīgi

22.03.2023. 12:01

Pofig

Atbildēt

Tukums

22.03.2023. 11:51

»

Rēka

Juraš ir vecāks par Ramoliņu andri! Protams Stīgu RM dibināja Ramoliņa tēvs Zemkopības ministrijas darbinieks un Jura Juraša tēva priekšnieks kurš atbildēja par Burtnieku zirg audzētavu


Stiga rm dibināta 1994 gadā. Juraš lakam 1975g dzimis viņa kalps Ramoliņš Andris laikam 1980gadā, protams ka andris nav stīgas dibinātājs vai pirmo mežu izkrāpējs

Atbildēt

Velo

22.03.2023. 11:48

»

tikai siers peļu slazdā ir par velti..

Avens Ogres Helmanim, Ramoliņš Tukuma Važam un Kuldīgas Bērziņai...gādīgi, maigi un izpalīdzīgi...


A kas Tev liedz noziedot velo trasei vai rotaļlaukumam? Vairāk cajag darît nevis d….

Atbildēt

tikai siers peļu slazdā ir par velti..

22.03.2023. 11:46

Avens Ogres Helmanim, Ramoliņš Tukuma Važam un Kuldīgas Bērziņai...gādīgi, maigi un izpalīdzīgi

2022.g.Tukuma novada domes sēdē deputāti lēma par asfaltbetona velotrases Revolūcijas ielā 4, Tukumā, dāvinājuma pieņemšanu.

Trase ir SIA "Stiga RM" īpašnieka Ramoliņa dāvinājums Tukuma novada pašvaldībai bērnu un jauniešu labklājības veicināšanai. Lai uzzinātu, ko par nepieciešamu uzskata jaunieši un novada iedzīvotāji, tika veikta iedzīvotāju aptauja, kur ikvienam bija iespēja iesniegt savus priekšlikumus par to, kā ar ziedojumu varētu uzlabot bērnu un jauniešu dzīves kvalitāti. Vislielāko atbalstu iedzīvotāju vidū guva ideja par asfaltbetona velotrases būvniecību, kuras izmaksas ir 50 000 eiro.

Jaunizbūvētā asfaltbetona velotrase ("Pump track") Tukumā tika atklāta 6.septembrī.

Atbildēt

Ausis

22.03.2023. 11:46

»

Ha. Ha. Nu gan melo

LAvīze Diena bijušais FP Podiņš skaidri pateica ka lietas pamatā bija darbinieku iesniegumi pa aplokšņu algām utt. Jautājums cik Ramoliņš samaksāja Lūrei un co lai tā lieta pazustu. Gan jau tagad to visu cels augšā un Ramoliņu nevarēs ne Prusaks ne Juraš vai Ramoliņa biznesa partneris no ekonomikas ...


Ir jāmazgā, labāk varēs dzirdēt - noklausies raidījumu vēlreiz. Nevienā brīdī tajā raidījumā nebija teikts, ka kādu kukuli ir devis, tieši pretēji - teica, ka kukuļus nav devis. Tā kā nevajag te …

Atbildēt

Rēka

22.03.2023. 11:46

»

Vitenbergs pie kuriem tagad?

te nav runa par Jurašu, kurš vēl skolas solā sēdēja, kad Stigainis darbojās...


Juraš ir vecāks par Ramoliņu andri! Protams Stīgu RM dibināja Ramoliņa tēvs Zemkopības ministrijas darbinieks un Jura Juraša tēva priekšnieks kurš atbildēja par Burtnieku zirg audzētavu

Atbildēt

Skola

22.03.2023. 11:44

»

vv

Laikam ši iemesla dēļ ir miljonārs, par 2021.gadu lursoft ir cipari...


Ej atpakaļ uz skolu un atdod diplomu.

Atbildēt

Labrīt

22.03.2023. 11:44

»

👍👍👍👍

Labs komentārs! Portāls atmaskots


Protams ka uzņēmuma īpašnieks skaita naudu kur grib. Kas tur pārsteidzoši

Atbildēt

Vitenbergs pie kuriem tagad?

22.03.2023. 11:11

»

rēka

...


te nav runa par Jurašu, kurš vēl skolas solā sēdēja, kad Stigainis darbojās.

Jūlijā Ministru kabineta sēdē tika apstiprināta jauna atbalsta programma uzņēmējiem – lieliem investīciju projektiem (t.i. vismaz 10 miljonu eiro apmērā) kombinētā finanšu instrumenta veidā.

Vitenbergs pauda gandarījumu par Tukuma novada industriālajā parkā esošajiem uzņēmumiem, norādot, ka tie ir lielisks piemērs, kādiem jābūt spēcīgiem uzņēmumiem. To pienesumu Latvijas uzņēmējdarbības un ekonomikas attīstībā ministrs kopumā vērtēja ļoti atzinīgi.

Diskusijās piedalījās arī viens no lielākajiem mežsaimniecības uzņēmumiem Kurzemes novadā – “Stiga RM”, kas iecerējis jaunu projektu Tukuma industriālā parka teritorijā. “Stiga RM” iecerējusi veidot jaunu un tehnoloģiski modernu plātņu rūpnīcu, kurā tiks investēti ne mazāk kā 37 miljoni eiro. “Esam pārliecināti, ka šī jaunā plātņu rūpnīca dos spēcīgu ekonomisko stimulu visam Tukuma novadam,” pauda “Stiga RM” valdes loceklis Andris Ramoliņš.

Līdzīgi kā citi uzņēmēji, arī Ramoliņš piekrita, ka valsts atbalsts eksporta uzņēmumiem ir ļoti nozīmīgs un tā ir iespēja parādīt pasaulei labāko, kas tiek ražots Latvijā. Viņš pauda, ka uzņēmēju aktivitāte un interese par plānoto aizdevumu programmu ar kapitāla atlaidi lielajiem investīciju projektiem ir ļoti liela un paredzams, ka iesniegto projektu kopsumma krietni pārsniegs paredzēto aizdevumu programmas valsts budžeta finansējumu.

Pēc Ramoliņa teiktā, valstij nav jābaidās ieguldīt naudu eksportēt spējīgos uzņēmumos, jo šie uzņēmumi šo atbalstu kompensē ar uzviju ar saviem nodokļu maksājumiem nākotnē. Viņš aicināja ministru Vitenbergu un Latvijas valdību kopumā rast iespēju un palielināt valsts atbalsta apmēru līdz sākotnēji plānotajiem 200 miljoniem eiro, tādējādi veicinot daudz straujāku Latvijas ekonomikas izrāvienu.

Viņš norādīja, ka 200 miljoni eiro no valsts būs milzīgs stimuls ieguldīt vienu miljardu eksportspējīgu uzņēmumu attīstībā. Turklāt jāņem vērā arī tas, ka valsts ar grantu neriskē – grants iestājas tikai tad, ja uzņēmums sasniedz solītos eksporta un darbaspēka atalgojuma rādītājus.

Diskusijā ar ministru piedalījās arī tādi Tukuma novada uzņēmumi kā “Sila kūdra”, “Skonto Plan”, “MP Socks” un citi.

Atbildēt

Tjipa baigi

22.03.2023. 10:59

»

viss kārtībā

....Tas notika laikā, kad darbiniekiem un piegādātājiem netika izmaksātas algas un uzņēmums divus iepriekšējos gadus – 2012. un 2013. gadu – bija nostrādājis ar vairāk kā 300 tūkst. eiro zaudējumiem ik gadu...


Tjipa baigi uzticamais avots Latvijas avīze :D :D:D :D redzot visu šmuci kas augšā tur notiek ik dienas miljoni turp-šurp sabāzti pa kabatām - lai ticēt LA - tur jābūt īpaši apveltītam ar gludu virsmu augšpusē.

Atbildēt

rēka

22.03.2023. 10:52

»

lalalande

vai kāds iedomājas, ka šis Stigas īpašnieks nekad nav finansiāli balstījis Kampara-Jaunupa-Āboltiņas, vēlāk Kariņa-Kalnietes-Ašeradena-Ēlertes grupējumuJaunups ,Āboltiņa,Klanietes, Ēlertes radija Jurašu un iedeva viņam varu un naudu ,Juraš ir jumts tam Ramoliņam , parasts lauku alkoholiķis kuram nekad nav bijusi nauda lai legāli maksātu darbiniekiem un sev. Tad radās iespēja noreiderēt Kurzemes finieri kur Juraša brigāde ieguldija sakarus un naudu. Noskaties Rēdera 1pret 1 tas Ramoliņš tak pilnīgs imbicils. Un tagad tādiem muķiem kā Ašerādens mēģina ieborēt ka Ramoliņš baigais uzņēmējs. Meža nozreē visi zin stāstu par Odiņu un Kurzemes finieri.

Atbildēt

vv

22.03.2023. 10:31

»

nauda

radīsies no cilvēku darba, ne no uzņēmēju spekulācijām un zagšanas..Bet kas Tev vispār daļas gar budžetu? Tiec saķumā galā ar savas firmas zagļiem-darba devējiem...Tu pat to nespēj...bet runā te par bužetu...Nauda budzeta tik pat tiek atkal izzagta....un aiziet uzņēmēju kabatās...


Un kas Tev cilvēk liedz strādāt uz sevi, visus nodokļus, nodevas, īres, komunālos nomaksāt un saņemt naudu par savu darbu, ja tas būtu tik vienkārši tad vieni uzņēmēji būtu, lai gan pašnodarbināto vari bez problēmām uztaisīt, meklē līgumdarbu, maksā pats visus nodokļus un varēsi sev bāzt kabatās.

Atbildēt

Knābis

22.03.2023. 10:16

Ašerādens aizbrauca savu daļu saņemt.

Atbildēt

lalalande

22.03.2023. 10:14

»

Ž H

Ašeradena pienākumi ir politiski valstsmēroga, nevis kaut kādas “stigas mahināciju” uzošana un audits...


vai kāds iedomājas, ka šis Stigas īpašnieks nekad nav finansiāli balstījis Kampara-Jaunupa-Āboltiņas, vēlāk Kariņa-Kalnietes-Ašeradena-Ēlertes grupējumu?

Atbildēt

nauda

22.03.2023. 10:10

»

?

No kurienes nauda radīsies budžeta? Raksi centus zemē un gaidīsi, kad koks ar eiro banknotēm izaugs lapu vietā


radīsies no cilvēku darba, ne no uzņēmēju spekulācijām un zagšanas..Bet kas Tev vispār daļas gar budžetu? Tiec saķumā galā ar savas firmas zagļiem-darba devējiem...Tu pat to nespēj...bet runā te par bužetu...Nauda budzeta tik pat tiek atkal izzagta....un aiziet uzņēmēju kabatās...
Tā kā uzņēmējiem te būtu jāpaklusē. Ne jau viņi ko rada, bet cilvēku darbs..

Atbildēt

Lapas:    2   1   

Jūsu vārds:

Komentāra teksts:

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

„Iznireļi” - obligātā lasāmviela tiem, kas interesējas par politiku un procesiem Latvijā

FotoBrīvdienu maģija – izlasīt kādu grāmatu. Beidzot izlasīju “Iznireļus” - paldies Lato Lapsam: obligātā lasāmviela tiem, kas interesējas par politiku un procesiem Latvijā.
Lasīt visu...

21

Nu žēl, ka mums iet garām iespēja pamakšķerēt balsis, debatējot Krievijas valsts valodā

FotoLatvijas Televīzijas (LTV) lēmums nerīkot priekšvēlēšanu debates krievu valodā sabiedrisko mediju portālā rus.lsm ir skaista dāvana Rosļikovam un politiskajām partijām, kuras koncentrējas uz to, lai savus vēlētājus pamatā uzrunātu krievu valodā. Tieši šīs partijas būs lielākie ieguvēji.
Lasīt visu...

6

Protams, Krievijas valsts valodai ir nozīmīga vieta Latvijas politikā!

FotoMēs uzskatām, ka aizliegums lietot Latvijas mazākumtautību valodas politiskās diskusijās neveicinātu ne piederības sajūtu Latvijai, ne vārda brīvību, ne mūsu valsts demokrātisko iekārtu.
Lasīt visu...

21

Latvijas iedzīvotāju cilvēktiesības uz klimata izmaiņu ierobežošanu un dabas daudzveidības saglabāšanu

FotoPēdējā pusgada laikā Latvijas politiskā vide, sabiedriskie mēdiji, sociālie mediji un portāli pārlieku bieži un radikāli ieņem konservatīvu vai pat negatīvu nostāju klimata izmaiņu apturēšanas un dabas daudzveidības saglabāšanas jautājumos. Pat brīdī, kad Latvijas Satversmes tiesa pieņēma vēsturisko un viedo spriedumu, ar kuru atcelta norma par mazāka caurmēra koku ciršanu, politiskajā retorikā un mediju slejās skanēja tikai apšaubāmu mežcirtēju asociāciju viedoklis, ka šie nepadošoties un darīšot visu, lai Latviju pārvērstu par izcirtumu (varbūt ne gluži šādiem vārdiem, bet šādu ideju).
Lasīt visu...

20

Būtu mēs labāk ēduši...

FotoLatvijas Žurnālistu asociācija (asociācija) aicina politiķus atturēties no mediju un žurnālistu diskreditācijas,  apzināti vai neapzināti veidojot nepamatotu viedokli par žurnālistiem, jo īpaši sabiedrisko mediju, kā valsts nodevējiem. Tāpat asociācija aicina sabiedriskos medijus sabiedrībai plašāk skaidrot savas redakcionālās izvēles.
Lasīt visu...

21

Nē, Somijas politiķus debatēs necepina ne arābu, ne krievu valodā

FotoLatvijas Radio galvenās redaktores Anitas Braunas ieraksts sociālajos tīklos sacēla lielu diskusiju vētru sociālajos tīklos. Viņai aizrādīja, ka minētais raidījums Somijā nebija partiju kandidātu priekšvēlēšanu debates krievu valodā, bet gan raidījums, kurā par politiku tika iztaujāti emigranti. Situācijas nav salīdzināmas, jo Somijas sabiedriskais medijs politiķu debates svešvalodā nerīko.
Lasīt visu...

20

Kas tā par Rīgas domes ēku bez progresa simbola – varavīksnes karoga!

FotoRīgas domes priekšsēdētāja Rīgas domes priekšsēdētājam Vilnim Ķirsim – aicinājums izkārt varavīksnes karogu pie Rīgas rātsnama no 6. jūnija līdz 15. jūnijam.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Eiropas Parlamenta vēlēšanas nāk ar uzlabotu vēlēšanu likumu un jaunām iespējām nobalsot

Ar katrām jaunām vēlēšanām tiek mazliet pilnveidotas un atvieglotas iespējas nobalsot — Eiropas Parlamenta...

Foto

Latvijas Televīzija kā pēdējais krievu valodas bastions?

Laikā, kad skolas pāriet uz mācībām tikai latviski, kad atsakāmies no krievu valodas kā otrās svešvalodas, kad pat Latvijā...

Foto

Ne prātā mums nenāk atcelt debates Krievijas valsts valodā

Latvijas Televīzijas Redakcionālā padome šobrīd neizskata iespēju atcelt plānotās RUS.LSM Eiropas Parlamenta priekšvēlēšanu debates....

Foto

Priekšvēlēšanu debatēm jābūt valsts valodā

Ņemot vērā sabiedrībā aktualizēto diskusiju par priekšvēlēšanu debašu organizēšanu krievu valodā, partiju apvienība Jaunā Vienotība uzsver, ka īpaši kopš Krievijas brutālā...

Foto

Aicinām kritiski vērtēt Tieslietu ministrijas bez sociālo partneru iesaistes un visu ieinteresēto personu informēšanas izstrādāto likumprojektu

Saeimas 2024. gada 16. maija darba kārtībā izskatīšanai otrajā lasījumā...

Foto

Eiropas Parlamenta priekšvēlēšanu debates Latvijā drīkst notikt tikai valsts valodā – latviešu valodā

Komentējot publiski pieejamo informāciju – Latvijas Televīzija 2024. gada 3., 4., 5. un...

Foto

Krievvalodīgo debašu iecere savā būtībā ir pretrunā ar Satversmē nostiprināto valsts valodas statusu un tās lomu sabiedrības integrācijā

Par Sabiedrisko elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (attēlā –...

Foto

Aicinu noskaidrot un saukt pie atbildības tos, kuri pieļauj un veicina krievu valodas kā „de facto” otras valsts valodas nostiprināšanu

Ņemot vērā, ka Latvijas Republikas Satversmes...

Foto

Kur pazuduši lauksaimnieku protesti?

Bloķētas lidostas, lielceļi, ostas un tūkstošiem traktoru Berlīnē. Bloķēti ceļi Polijā, degošas riepas un pārrautas barikādes Briselē. Tonnām uz ceļa izbērtu tomātu...

Foto

Briselē nopelnīt jaunam “Nikon” jeb cinisma augstākā pakāpe Anša Pūpola izpildījumā

7. maijā Latvijas publisko telpu pāršalca ziņa, ka Daces Melbārdes vietu Eiropas Parlamentā (EP) ieņems...

Foto

Vai “Jaunā Vienotība” spēj sev un citiem atzīt, ka stulbi sanāca?

Esat kādreiz mēģinājuši stiept gumiju? Pašlaik vadošā partija ar to nodarbojas. Vērojot viņus, atdarinot vai...

Foto

Pirms 150 gadiem dzimis demokrāts un tiesībnieks ar dzejnieka sirdi Miķelis Valters

“Viņu uzskata par pirmo latvieti, kurš 1903. gadā žurnāla "Proletāriets" rakstā "Patvaldību nost! Krieviju...

Foto

Vēsturiskas precizitātes labad 4. maijs tomēr būtu atkal jānosauc par “Latvijas Republikas neatkarības deklarācijas pieņemšanas dienu”

Komentāru rakstu 5. maija pēcpusdienā. Ir svētdiena. Šonedēļ sanākušas trīs...

Foto

Latvijas otrā dzimšanas diena: kā mums ir veicies?

Manā skatījumā 4.maijs ir Latvijas otrā dzimšanas diena. Un ne tikai svinīgā ziņā, bet arī tajā, kā to...

Foto

Nolikt ziedus nepareizā vietā – tas mūsdienu Latvijas PSR ir noziegums!

Valsts policijas Latgales reģiona pārvaldes Ziemeļlatgales iecirknis no 15. marta līdz 14. aprīlim piefiksējis trīs...

Foto

Par varu

Kad sapulces telpā ienāk starojoša sieviete un visi vīrieši uz mirkli pazaudē domas pavedienu, vai šai sievietei kāds pie durvīm piešķīra varu tā izrīkoties?...

Foto

Dažas pārdomas Edgara Kauliņa dzimšanas dienā

Aprit gadskārta, kopš dzimis viens no mūsu novada cilvēkiem, kas ne tikai atstājis daudzus nostāstus par sevi, bet arī izraisījis...

Foto

Vai esam ceļā uz “Baltijas tīģera” stāstu? Izskatās - būs jāpagaida

Man bija gods piedalīties smalkā politekonomiskās elites pasākumā (ar stilīgu nosaukumu LaSER vai “lāzers”), kur...