Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Strauji tuvojas 14. Saeimas vēlēšanas, tāpēc mums visiem derētu arvien vairāk aizdomāties un apsvērt visu iesniegto Saeimas deputātu kandidātu plusus un mīnusus, labos un ne tik labos darbus, dažas partijas un to biedri ir jau ļoti labi iepazīti, bet par dažiem vispār nekas iepriekš nebija pat dzirdēts.  

Runājot par vecajiem bukiem, jāsaka uzreiz, ka tur nekas nav mainījies, tie paši stāsti un solījumi, tā pati “murgoloģija”. Visas partijas ir “interesantas”, bet dažas, vismaz 12 no šoreiz 19 iespējamām, ir pat ļoti “interesantas”, jo to sarakstos ir lasāmi to līderu vārdi, kuri pat vairāku iepriekšējo sasaukumu laikā samērā bieži medijos tika pelti par pārlieku populismu, par sadarbību ar Kremli un par korupciju. Visām šīm partijām es vēlētos uzdot samērā daudz jautājumu cerībā, ka saņemtās atbildes man palīdzētu 1. oktobrī atdot savu balsi par labāko politisko spēku.  

Šoreiz gribu sākt ar partiju “Saskaņa”. Tāpēc, ka tā sevi vienmēr ir pozicionējusi kā prokremliski orientētu, tās vairāki esošie un bijušie biedri ir tikuši pieķerti sadarbībā ar Krievijas specdienestiem, un, ņemot vērā Putina “speciālo militāro operāciju” Ukrainā, būtu vērtīgi saņemt atbildes uz manis sagatavotajiem jautājumiem no tiem “Saskaņas” deputātu kandidātiem, kas priekšvēlēšanu laikā dosies uz TV un radio studijām, lai piedalītos priekšvēlēšanu diskusijās un intervijās.  Vairums jautājumu ir kā reiz par 13. Saeimas deputāta no “Saskaņas” Ivara Zariņa uzsvērto – par “Saskaņas” un “Vienotās Krievijas” veiksmes stāstu, respektīvi, par sadarbības līgumu, kas tika noslēgts 2009. gadā un, iespējams, tikai formāli izbeigts 2015. gadā. 

Jautājumi partijas “Saskaņa” deputātu kandidātiem: 

Jānis Urbanovičs 2009.gada 21.novembrī parakstīja partijas “Saskaņa” un Putina partijas “Vienotā Krievija” vienošanos par sadarbību. Kas notiek ar līgumu, vai tas ir spēkā? Jo pastāv pamatotas bažas, ka būtībā līgums ir joprojām spēkā. Gadījumā, ja tas tomēr nav spēkā, tad kā jūs izskaidrotu “Saskaņas” kā partijas kopumā un tās atsevišķu deputātu un biedru rīcību, kas atbilst sadarbības līgumā minētajam, neskatoties uz to, ka Nils Ušakovs tikai 2017.gadā publiski pateica, ka līguma darbība ir it kā tikusi pārtraukta 2015.gadā

Vai “Saskaņas” frakcijas deputātu atteikšanās piedalīties balsojumā par Saeimas Ārlietu komisijas sagatavoto paziņojumu, kurā Krievija atzīta par terorismu atbalstošu valsti, nepierāda to, ka „Saskaņa” ir ne tikai prokremliska partija, bet Putina “Vienotās Krievijas” filiāle Latvijā un līdz ar to arī uzskatāma par terorismu atbalstošu organizāciju? Turklāt šāda rīcība pierāda, ka noslēgtā vienošanās ir joprojām spēkā, neskatoties uz to, ka Krievija uzsāka plaša mēroga karadarbību pret Ukrainu š.g. 24. februāri, kaut arī pats karš tika izraisīts jau krietni ātrāk, 2014. gadā, un to neizraisīja Ukrainas puse. Kā jūs domājat?   

Vai jums neliekas dīvaini, ka līgums par sadarbību starp “Saskaņu” un “Vienoto Krieviju” tika noslēgts 2009. gada novembra beigās, neskatoties uz to, ka Krievija 2008. 8. augustā uzreiz pēc plānotām plaša mēroga militārajām mācībām, ja nemaldos, KAVKAZ-2008, iebruka Gruzijā, tādējādi atklājot visai pasaulei savu agresīvo dabu? 

Pats līgums varbūt tika parakstīts piespiedu kārtā vai tomēr brīvprātīgi? Kurš vispār jūsu partijā pieņēma galīgo lēmumu par sadarbības līguma slēgšanu ar Putina “Vienoto Krieviju”? Vai šī lēmuma pieņemšanā piedalījās visi partijas locekļi, varbūt tikai partijas valde/līderi izlēma par visiem? 

Līgumu no Krievijas puses ir parakstījis KF politiķis/diplomāts/Putina uzticamības persona, tagad KF vēstnieks Baltkrievijā Boriss Grizlovs. Grizlovs pēdējā laikā, uzstājoties TV, izmanto izdevību, lai paustu Kremļa “oficiālo” vēstījumu, saskaņā ar kuru Ukrainā atdzimst fašisms un nacisms, jo “savā laikā pienācīgi netika iznīcināti “Banderas´ piekritēji un viņu pēcnācēji”. Turklāt Grizlovs bija Krievijas puses pārstāvis Minskas pārrunās par konflikta noregulēšanu un izbeigšanu, toreiz viņš pauda, ka tas ir Ukrainas iekšējs konflikts, nevis Krievijas militārs iebrukums Ukrainā. Kāds ir jūsu partijas viedoklis par visu šo situāciju? Ne velti ir tāds teiciens – “pasakiet man, ar ko jūs draudzējaties, un es jums pateikšu, kas jūs esat”. Tikai atgādināšu, ka sadarbības līgumu no jūsu puses ir parakstījis Jānis Urbanovičs, kurš ne mazāk ir bēdīgi slavens ar virkni korupcijas skandālu un prokremliskiem izteicieniem, un pat balsojumiem Saeimā. 

Kurš pēdējo četru gadu laikā, jūsuprāt, ir bijis  nozīmīgākais projekts, kas paveikts vai uzsākts “Saskaņas” un “Vienotās Krievijas” noslēgtā līguma ietvaros? Cik zinu, jūsu kolēģis no Rēzeknes Aleksandrs Bartaševičs ir bijis un joprojām ir ļoti aktīvs dažādu ar Krieviju kopīgu pārrobežu projektu realizētājs? Piemēram, mēs vēl atceramies to gadījumu, kad, ja Latvijas atbildīgās institūcijas nebūtu iejaukušās pēdējā brīdī, kā Rēzeknes dome ar “Saskaņu” priekšgalā par Eiropas Savienības fondu līdzekļiem būtu sakārtojusi/renovējusi kanalizācijas sistēmu Pleskavas desantnieku kazarmās. 

Līguma otrajā punkta teikts, ka puses regulāri apmainīsies ar dažādu līmeņu partijas delegācijām. Cik bieži jūs vai jūsu partijas pārstāvji, ir devušies uz Maskavu pēdējo četru gadu laikā, kādā nolūkā un ar kādiem rezultātiem ir atgriezušies Latvijā? 

Vai par spiegošanu Krievijas labā apsūdzētais Jānis Ādamsons bija vienīgais no “Saskaņas”, kurš aktīvi pildīja līguma pirmo punktu, kurā teikts, ka puses regulāri konsultēsies un apmainīsies ar informāciju aktuālos jautājumos par situāciju Latvijā un Krievijā. Un, kas tieši, jūsuprāt, ir tie aktuālie jautājumi? 

Vai “Saskaņa” pēdējo četru gadu laikā, kā noteikts noslēgtajā līgumā, ir attīstījusi reģionāla līmeņa starppartiju sakarus vēl kādā Latvijas novadā/pilsētā, izņemot Rēzekni un Rīgu? Kādā nolūkā… kas par projektiem? 

Vai jūs nevarētu sīkāk paskaidrot vienošanās ceturto punktu, kurā ir pateikts, ka puses attīstīs sakarus un pieredzes apmaiņu savu likumdošanas varas institūcijās pārstāvēto deputātu starpā? Ko tas nozīmē? Sanāk, ka tiem „Saskaņas” deputātiem, kas ir nonākuši Saeimā, valdībā vai kādā citā valsts institūcijā, ir pienākums par to noziņot “Vienotajai Krievijai” un saskaņot tālākās darbības? 

Tur pat tālāk līguma piektajā punktā uzreiz ir atrunāts, ka “Saskaņas” un “Vienotās Krievijas” deputātu semināros un tikšanās reizēs var piedalīties plašs speciālistu un sabiedrisko organizāciju pārstāvji. Kas ir šie pārstāvji? Tie varētu būt Kremļa propagandas mediju pārstāvji vai kāds speciālists pelēkā vadmalas mētelī ar draudzīgu smaidu no FSB, SVR un GRU? Šādi gadījumi ir konstatēti jau iepriekš, piemēram, kad Nils Ušakovs tika pieķerts, tiekamies ar Krievijas specdienesta speciālistu Hapilovu. Vai “Saskaņa” uztur sakarus ar seno draugu no Krievijas, varbūt kāds ik pa laikam sazvanās un aprunājas par dzīvi? 

Vai piekrītat apgalvojumam, ka “Saskaņa” līdz šim, it sevišķi pirms š.g. 24.februāra, apzināti vai neapzināti nodarbojās ar Latvijas sabiedrības šķelšanu un tās integrēšanu Putina „krievu pasaulē”? Kādi būtu jūsu komentāri šajā sakarā? Piemēram, ar neapbruņotu aci ir redzams tas, kā “Saskaņa” līdz šim apzināti ir  veikusi noteiktus pasākumus latviešu kultūras diskreditēšanas un pat graušanas nolūkā, mēģinot to sajaukt/integrēt ar krievu/padomju “kultūru” vai pat asimilēt/pakļaut to „Putina krievu pasaulei”. Piemēram, tas tika darīts ik reizi, kad pienāca 8.marts, 23.februāris, 9.maijs un vēl viens otrs datums. 

Ņemot vērā, to, ka Krievija jau cenšas ar tanku palīdzību pakļaut/iznīcināt ukraiņu tautu, intensificējot karadarbību š.g. 24.februāri, pārkāpjot visas iespējamās cilvēktiesības, vai jūs kā partijas “Saskaņa” pārstāvis varētu visas partijas vārdā pateikt, “kam tad pieder Krima”, jo līdz šim neviens no “Saskaņas” nav paudis skaidru nostāju šajā jautājumā, ir tikai pausts un atreferēts Kremļa vēstījums par mieru, par to, ka visi ir pret karu, kaut kas par brāļu tautām, bet neviens no jūsu partijas tā arī nav spējis pateikt, ka Krievijas ir agresorvalsts, ka Putins ir kara noziedznieks. Gluži tāpat kā vairākus gadus iepriekš Nils Ušakovs nespēja īsti noformulēt savu un partijas “Saskaņa” nostāju Latvijas okupācijas lietā… bija, vai nebija? Kāpēc “Saskaņa” nespēj/negrib/nevar nosaukt lietas īstajos vārdos, kas būtu netīkami Kremļa saimniekiem? 

Atceroties neskaitāmus korupcijas skandālus ar “Saskaņas” biedru/deputātu dalību, sākot no nanoūdens lietas un beidzot ar Ušakova aizbēgšanu uz Briseli, nemaz nerunājot par balsu pirkšanas gadījumiem, cik atminos, “Saskaņas” kontā ir vismaz ap 300 lielāku un mazāku šādu te gadījumu, gribētu no jums dzirdēt, vai jūsu partija jelkad būs spējīga attīrīt savas rindas no korumpantiem? 

Vai tā saucamais “Uzvaras” piemineklis ir jānojauc, ja “jā” vai “nē”, tad kāpēc? Un vai/kā jūs saprotat, kāpēc liela daļas Latvijas sabiedrība nevēlas nekā kopīga ar padomju pagātni? 

Nu tad vēlreiz, lai visiem ir skaidrs, vai PSRS okupēja Latviju? Vai PSRS/Ļeņins radīja Latviju, tāpat kā Ukrainu? 

Vai no jums kāds ir pazīstams ar jau pieminēto Aleksandru Hapilovu? Saistībā ar neseno Ruslana Pankratova aizturēšanu, kurš, starp citu, ir it kā bijušais “Saskaņas” ierindnieks, vēl varu atgādināt par Ādamsona aizturēšanu aizdomās par spiegošanu Krievijas labā, vēlos pajautāt, vai tiešām jūs uzskatāt, ka trīs spiegošanas epizodes Krievijas labā neko nepierāda, neko nepastāsta par jūsu politiskās organizācijas patiesajiem mērķiem un motivāciju? Un kā ar ikgadējām parlamentāriešu sporta spēlēm Maskavā, kurās regulāri bija piedalījušies “Saskaņas” deputāti, piemēram, Morozs un Ribakovs, kopā ar dažāda mēroga Krievijas specdienestu bijušajiem un  esošajiem darbiniekiem? Vai jums neliekas, ka Saeimai būtu lielāks pamats izskatīt tieši jūsu partijas un nevis LKS likvidēšanas/aizliegšanas jautājumu? Vai jums liekas normāli, ka jūsu partijas biedru vārdi regulāri tiek iekļauti Latvijas drošības dienestu atskaitēs un ziņojumos? 

“Saskaņa” sevi pozicionē kā sociāldemokrātisku partiju. Lūdzu, vai jūs man varat definēt, kas ir sociāldemokrātija, kādi ir tās pamatprincipi, un, lūdzu, miniet man piemērus, respektīvi labos/sliktos darbus, kas pierādītu, ka partija “Saskaņa” un  vismaz tās līderi ievēro šos pamatprincipus? 

Kā jūs uzskatāt, vai sods (vienkārši rājiens) “Saskaņas” deputātam Nikolajam Kabanovam par Latvijas karoga apgānīšanu bija pietiekams vai varbūt tas bija par bargu? Atskatoties pagātnē, var redzēt, ka viena daļa “Saskaņas” deputātu un biedru ir vienkārši slikti audzināti indivīdi, bez jebkādas izpratnes par to, kas ir ētika, iecietība un pat vienkārša higiēna, es runāju par alkohola lietošanu lielos daudzumos darba laikā un arī pie automašīnas stūres, par kaušanos un deguna šņaukšanu, kur pagadās. Vai ir pamats uzskatīt, ka 14. Saeimas sasaukuma laikā mēs vairs ko tādu nepiedzīvosim? 

Cik redzu un dzirdu, tad „Saskaņas” deputāti pie katras izdevības medijiem pauž vēstījumu, saskaņā ar kuru Latvijā pēdējo četru gadu laikā, uzsvars uz pēdējiem četriem gadiem, tātad uz laiku, kad pie varas nosacīti ir bijusi Kariņa valdība, ekonomiskā situācija Latvijā ir krasi/strauji pasliktinājusies. Tāpēc gribu pajautāt, ar ko visus šos četrus gadus nodarbojās Saeimā ievēlētie “Saskaņas” deputāti un kas ir tās lietas, vai “labie darbi”, ko ir paveikuši ievēlētie “Saskaņas” deputāti, kuru rezultātā situācija Latvijā nepasliktinājās vēl vairāk vai pat uzlabojās. 

Līguma teksts: 

Latvijas sociāldemokrātiskās partijas „SASKAŅA” un Viskrievijas politiskās partijas „VIENOTĀ KRIEVIJA” VIENOŠANĀS par sadarbību 

1. PUSES konsultēsies un apmainīsies ar informāciju aktuālos jautājumos par situāciju Latvijas Republikā un Krievijas Federācijā, divpusējās un starptautiskajās attiecībās, iepazīstinās viena otru ar savu pieredzi partijas uzbūves, organizatoriskā darba, kontroles un revīzijas darbības, mācību un kadru sagatavošanas, izdevniecības darbības, līdzdalībā likumdošanas un izpildvaras institūcijās, jaunatnes politikas, starptautisko sakaru un citās sfērās, kas izraisa abpusēju interesi.

2. PUSES regulāri apmainīsies ar dažāda līmeņu partijas delegācijām, rīkos ekspertu tikšanās, kā arī citus divpusējus pasākumus.

3. PUSES aktīvu attīstīs starppartiju sakarus un kontaktus reģionālā līmenī.

4. PUSES attīstīs sakarus un pieredzes apmaiņu savu likumdošanas varas institūcijās pārstāvēto deputātu starpā.

5. PUSES sniegs atbalstu divpusēju un daudzpusēju semināru, konferenču, „apaļo galdu" organizēšanā par aktuālākajiem divpusējo Latvijas un Krievijas, kā arī starptautisko attiecību jautājumiem, piesaistot plašu speciālistu un sabiedrības pārstāvju loku.

6. PUSES aktīvi veicinās jaunatnes, sieviešu, izglītojošu, humanitāru un citu sabiedrisku organizāciju kontaktu attīstību.

7. Šī Vienošanās stājas spēkā no tās parakstīšanas brīža. 

Latvijas sociāldemokrātiskās partijas „SASKAŅA”  vārdā  J.URBANOVIČS, PARTIJAS „SASKAŅA” VALDES PRIEKŠSĒDĒTĀJS 

Viskrievijas politiskās partijas „Vienotā Krievija” vārdā  B.V. GRIZLOVS, PARTIJAS „VIENOTĀ KRIEVIJA” AUGSTĀKĀS PADOMES  PRIEKŠSĒDĒTĀJS 

21.11.2009 

Avots: https://archive.ph/mJbmK#selection-103.0-165.10

Novērtē šo rakstu:

53
31

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

"Rail Baltica" projekts kā aklās zarnas izgriešana caur papēdi

Foto“Pašlaik nav kārtīga saimnieka “Rail Baltica” īstenošanai”, “Valdība nav iestāde, kas apmaksā rēķinus”, “Premjere Siliņa parāda nostāju – vēlas skaidru atbildību”, “Tā kā līdz šim – turpināt nevēlos” – lūk, virsraksti dažādos plašsaziņas līdzekļos. Visbeidzot, uzstājoties Saeimas ārkārtas plenārsēdē ar atskaiti par savas valdības paveikto, premjere sacīja vēsturiskus vārdus, ka “Rail Baltica” projekta pašplūsma ir beigusies.
Lasīt visu...

21

Vairums mikroģeneratoru īpašnieku būs spiesti pāriet uz dinamiskās enerģijas uzglabāšanas sistēmām

FotoApritējis vairāk nekā mēnesis, kopš ieviesta jaunā elektroenerģijas neto norēķinu sistēma un mājsaimniecībās uzstādīto mikroģeneratoru īpašnieki vairs nevar izvēlēties – ziemā atgūt vasarā tīklā nodoto elektroenerģiju vai arī to pārdot biržā par tirgus cenu. Turpmāk uzstādīto mikroģeneratoru īpašnieki visu saražoto elektroenerģiju varēs vai nu notērēt paši, vai arī pārdot biržā par aktuālo cenu, kas, būsim atklāti, ne vienmēr ir izdevīga.
Lasīt visu...

12

Vai bēdīgi slavenais Raimonds Lejnieks – Puķe mēģina apkrāpt tautu?

FotoJa pēdējos gados mēs esam uzmanīgi sekojuši līdzi gan politikai, gan masu mediju ziņām, tad mums droši vien nav palicis nepamanīts kāds jauns vīrietis ar dubultu uzvārdu – Raimonds Lejnieks – Puķe.
Lasīt visu...

12

Visa „Rail Baltica” projekta vadība precīzi līdzinās tam, ko rekomendē sabotāžas veikšanai

FotoKāds Jums palika iespaids pēc raidījuma „Kas notiek Latvijā” par Rail Baltica? Šoreiz bez cipariem, bet vienkārši novērojums. Pārsmējos.
Lasīt visu...

21

Ašeradens paziņo, ka grib celt nodokļus, un vēlētāji metas nobalsot par “Jauno Vienotību”: loģika te interesantāka nekā paši vēlēšanu rezultāti

FotoViens no nedaudzajiem negaidītajiem momentiem aizvadītajās vēlēšanās — “Jaunās Vienotības” pārsvars pār Nacionālo apvienību, kaut gan aptaujas konsekventi rādīja pretējo, turklāt tas notika pēc tam, kad JV pārstāvis Arvils Ašeradens informēja sabiedrību par iespēju celt pievienotās vērtības nodokli (PVN).
Lasīt visu...

21

Sabiedrības integrācijas fonds lūdz „Re:Baltica” atmaksāt neatbilstoši iztērētos valsts līdzekļus par radīto saturu svešvalodā

FotoŅemot vērā diskusijas publiskajā telpā par nodibinājuma “Baltijas pētnieciskās žurnālistikas centrs Re:Baltica” (attēlā - tā pārstāve Inga Spriņģe) projekta “Šķelšanās” vērtēšanu un mediju redakcionālo brīvību, Sabiedrības integrācijas fonds (Fonds) skaidro pieņemto lēmumu. Fonds ir konstatējis, ka projekts nav īstenots atbilstoši konkursa nolikumam, kas paredz veidot saturu latviešu valodā, bet daļēji īstenots svešvalodā. Aktivitātes īstenotas ar piešķirto publisko finansējumu caur Mediju atbalsta fondu (MAF).
Lasīt visu...

12

Es esmu kompetents ne tikai tajā, par ko jūs visi padomājāt!

FotoNesen klausoties ekonomiskās politikas debates par Latvijas Stabilitātes programmu 2024. - 2028.gadam, radās sajūta, ka Saeimas vīri un sievas dzīvo pasaku valstībā. Vairums runātāju kaismīgi klāstīja, kas būtu jādara, bet neviens nerunāja, kas to traucēja paveikt jau, piemēram, pagājušajā gadā.
Lasīt visu...

21

Vieglprātība un nekompetence maksā dārgi

FotoIgauņi racionāli skatās uz „Rail Baltica” savienojumu ar Tallinu un lidostu. "29.maijā ielikts pamatakmens „Rail Baltica” Ülemiste pasažieru terminālim "Linda", kas nodrošinās ērtu tramvaja savienojumu ar Tallinas lidostu, pilsētas centru un ostu. Ülemiste termināla pabeigšana plānota 2028. gadā."
Lasīt visu...

21

Sākot no nodokļu celšanas un beidzot ar Francijas kodolvairoga attiecināšanu uz Baltiju: TOP 3 “interesantākās” idejas no partiju mutēm

FotoPartiju pašslavināšanās gaisotnē soctīklu īsajos formātos tās “aizmirst” paziņot dažādus svarīgus sīkumus, piemēram – kur ņemt naudu savu ideju finansēšanai. Tomēr tajās reizēs, kad saruna ir garāka par pusminūti, sāk parādīties interesantas idejas. Uzmanībai daži momenti, kurus ne katrs lasītājs vienmēr redz.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Pārpratumi likumprojekta izstrādes gaitā (viena epizode)

Likumprojektā "Grozījumi Civilprocesa likuma 594. pantā - Ieturējumu apmērs no parādnieka darba samaksas un tai pielīdzinātajiem maksājumiem" tā pirmajā lasījumā...

Foto

Eiroparlamenta reitingu līderis “lien bez ziepēm” savam galvenajam politiskajam sāncensim

Piecu mēnešu garumā SKDS aptaujās līderu lomu ieņēmušās Nacionālās apvienības vadošais kandidāts Roberts Zīle nācis klajā...

Foto

Valsts kontrolei vajadzētu izvērtēt, cik pamatoti Sabiedrības integrācijas fonds vairojis „Re:Baltica” darbinieču labklājību un kā valsts šos līdzekļus varētu atgūt

Es jums izstāstīšu kaut ko, ko...

Foto

Parodija par pārbaudi

Ceturtdien Ģenerālprokuratūra izplatīja ļoti savādu paziņojumu, kam it kā bija jānomierina prāti un jāatjauno uzticība politiskajai elitei, bet gluži otrādi – tā ne...

Foto

Lūdz tiesībsargu vērsties Satversmes tiesā par personu ar invaliditāti diskrimināciju

2024. gada 30. maijā Latvijas bezdarbnieku un darba meklētāju interešu aizstāvības biedrības valdes loceklis Raimonds Lejnieks...

Foto

Šoreiz Lembergs uzvar valsti

Centrālajai vēlēšanu komisijai (turpmāk - CVK) ir rakstiski jāatvainojas Aivaram Lembergam par liegumu balsot pašvaldību vēlēšanās, - tā nolēmusi tiesa....

Foto

Nes mieru man, nes mieru dvēselei!

Jau divus gadus publiskajā telpā aktualizēts jautājums par nakts trokšņiem un regulējuma caurumiem, kas liedz rast reālus risinājumus šai problēmai....

Foto

Skumji, ka mūsu “centrālo” mediju rīcība aizvien mazāk atšķiras no kremļa mediju ieradumiem!

Kā top Latvijas Televīzijas (LTV) sižeti? Kāds ir viņu uzmanības fokuss? Divi piemēri....

Foto

„Iznireļi” - obligātā lasāmviela tiem, kas interesējas par politiku un procesiem Latvijā

Brīvdienu maģija – izlasīt kādu grāmatu. Beidzot izlasīju “Iznireļus” - paldies Lato Lapsam: obligātā...

Foto

Nu žēl, ka mums iet garām iespēja pamakšķerēt balsis, debatējot Krievijas valsts valodā

Latvijas Televīzijas (LTV) lēmums nerīkot priekšvēlēšanu debates krievu valodā sabiedrisko mediju portālā rus.lsm...

Foto

Protams, Krievijas valsts valodai ir nozīmīga vieta Latvijas politikā!

Mēs uzskatām, ka aizliegums lietot Latvijas mazākumtautību valodas politiskās diskusijās neveicinātu ne piederības sajūtu Latvijai, ne vārda...

Foto

Latvijas iedzīvotāju cilvēktiesības uz klimata izmaiņu ierobežošanu un dabas daudzveidības saglabāšanu

Pēdējā pusgada laikā Latvijas politiskā vide, sabiedriskie mēdiji, sociālie mediji un portāli pārlieku bieži un...

Foto

Būtu mēs labāk ēduši...

Latvijas Žurnālistu asociācija (asociācija) aicina politiķus atturēties no mediju un žurnālistu diskreditācijas,  apzināti vai neapzināti veidojot nepamatotu viedokli par žurnālistiem, jo īpaši...

Foto

Nē, Somijas politiķus debatēs necepina ne arābu, ne krievu valodā

Latvijas Radio galvenās redaktores Anitas Braunas ieraksts sociālajos tīklos sacēla lielu diskusiju vētru sociālajos tīklos. Viņai...

Foto

Kas tā par Rīgas domes ēku bez progresa simbola – varavīksnes karoga!

Rīgas domes priekšsēdētāja Rīgas domes priekšsēdētājam Vilnim Ķirsim – aicinājums izkārt varavīksnes karogu pie...

Foto

Eiropas Parlamenta vēlēšanas nāk ar uzlabotu vēlēšanu likumu un jaunām iespējām nobalsot

Ar katrām jaunām vēlēšanām tiek mazliet pilnveidotas un atvieglotas iespējas nobalsot — Eiropas Parlamenta...

Foto

Latvijas Televīzija kā pēdējais krievu valodas bastions?

Laikā, kad skolas pāriet uz mācībām tikai latviski, kad atsakāmies no krievu valodas kā otrās svešvalodas, kad pat Latvijā...

Foto

Ne prātā mums nenāk atcelt debates Krievijas valsts valodā

Latvijas Televīzijas Redakcionālā padome šobrīd neizskata iespēju atcelt plānotās RUS.LSM Eiropas Parlamenta priekšvēlēšanu debates....

Foto

Priekšvēlēšanu debatēm jābūt valsts valodā

Ņemot vērā sabiedrībā aktualizēto diskusiju par priekšvēlēšanu debašu organizēšanu krievu valodā, partiju apvienība Jaunā Vienotība uzsver, ka īpaši kopš Krievijas brutālā...

Foto

Aicinām kritiski vērtēt Tieslietu ministrijas bez sociālo partneru iesaistes un visu ieinteresēto personu informēšanas izstrādāto likumprojektu

Saeimas 2024. gada 16. maija darba kārtībā izskatīšanai otrajā lasījumā...

Foto

Eiropas Parlamenta priekšvēlēšanu debates Latvijā drīkst notikt tikai valsts valodā – latviešu valodā

Komentējot publiski pieejamo informāciju – Latvijas Televīzija 2024. gada 3., 4., 5. un...

Foto

Krievvalodīgo debašu iecere savā būtībā ir pretrunā ar Satversmē nostiprināto valsts valodas statusu un tās lomu sabiedrības integrācijā

Par Sabiedrisko elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (attēlā –...

Foto

Aicinu noskaidrot un saukt pie atbildības tos, kuri pieļauj un veicina krievu valodas kā „de facto” otras valsts valodas nostiprināšanu

Ņemot vērā, ka Latvijas Republikas Satversmes...

Foto

Kur pazuduši lauksaimnieku protesti?

Bloķētas lidostas, lielceļi, ostas un tūkstošiem traktoru Berlīnē. Bloķēti ceļi Polijā, degošas riepas un pārrautas barikādes Briselē. Tonnām uz ceļa izbērtu tomātu...

Foto

Briselē nopelnīt jaunam “Nikon” jeb cinisma augstākā pakāpe Anša Pūpola izpildījumā

7. maijā Latvijas publisko telpu pāršalca ziņa, ka Daces Melbārdes vietu Eiropas Parlamentā (EP) ieņems...

Foto

Vai “Jaunā Vienotība” spēj sev un citiem atzīt, ka stulbi sanāca?

Esat kādreiz mēģinājuši stiept gumiju? Pašlaik vadošā partija ar to nodarbojas. Vērojot viņus, atdarinot vai...

Foto

Pirms 150 gadiem dzimis demokrāts un tiesībnieks ar dzejnieka sirdi Miķelis Valters

“Viņu uzskata par pirmo latvieti, kurš 1903. gadā žurnāla "Proletāriets" rakstā "Patvaldību nost! Krieviju...

Foto

Vēsturiskas precizitātes labad 4. maijs tomēr būtu atkal jānosauc par “Latvijas Republikas neatkarības deklarācijas pieņemšanas dienu”

Komentāru rakstu 5. maija pēcpusdienā. Ir svētdiena. Šonedēļ sanākušas trīs...

Foto

Latvijas otrā dzimšanas diena: kā mums ir veicies?

Manā skatījumā 4.maijs ir Latvijas otrā dzimšanas diena. Un ne tikai svinīgā ziņā, bet arī tajā, kā to...

Foto

Nolikt ziedus nepareizā vietā – tas mūsdienu Latvijas PSR ir noziegums!

Valsts policijas Latgales reģiona pārvaldes Ziemeļlatgales iecirknis no 15. marta līdz 14. aprīlim piefiksējis trīs...

Foto

Par varu

Kad sapulces telpā ienāk starojoša sieviete un visi vīrieši uz mirkli pazaudē domas pavedienu, vai šai sievietei kāds pie durvīm piešķīra varu tā izrīkoties?...

Foto

Dažas pārdomas Edgara Kauliņa dzimšanas dienā

Aprit gadskārta, kopš dzimis viens no mūsu novada cilvēkiem, kas ne tikai atstājis daudzus nostāstus par sevi, bet arī izraisījis...

Foto

Vai esam ceļā uz “Baltijas tīģera” stāstu? Izskatās - būs jāpagaida

Man bija gods piedalīties smalkā politekonomiskās elites pasākumā (ar stilīgu nosaukumu LaSER vai “lāzers”), kur...