Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Pievienot komentāru

Lapas:    1   Rādīt komentārus, sākot ar: pirmo | pēdējo

murdāns

18.12.2014. 04:04

pareizāk jau uzdot stulbus jautājumus un ēst mierīgi zupiņu saeimas virtuvē nestresot ...


pilnīgi vienalga par bankrotiem valūtas fondiem ekonomiskajām sankcijām kurās amerikas savienotās valstis iznīcina latvijas ekonomiku ...


galvenais un būtiskākais uzdot dažus apšaubāmus jautājumus straujumai uz kriem tāpat nedos atbildi un na arī vajadzības ...

Atbildēt

murdāns

18.12.2014. 04:04

pareizāk jau uzdot stulbus jautājumus un ēst mierīgi zupiņu saeimas virtuvē nestresot ...


pilnīgi vienalga par bankrotiem valūtas fondiem ekonomiskajām sankcijām kurās amerikas savienotās valstis iznīcina latvijas ekonomiku ...


galvenais un būtiskākais uzdot dažus apšaubāmus jautājumus straujumai uz kriem tāpat nedos atbildi un na arī vajadzības ...

Atbildēt

kā nu tagad sanāk

17.12.2014. 20:55

Kā tas (patieso akciju īpašnieku neatklāšana, ja ticam virsrakstam) tagad izdosies arī turpmāk? Lasu K.Kariņa šodienas "tvītu" (ceru, ka pārkopējot nepārkāpju kaut kādas autorības utt.). Viņa rakstā tāda priecīga ziņa: "Eiropas Savienībā tiks izveidots publiski pieejams vienots patiesā labuma guvēju reģistrs, kurā būs pieejama informācija par uzņēmumu, tai skaitā ofšoru, īpašniekiem un patiesā labuma guvējiem, paredz Strasbūrā panāktā vienošanās trīspusējās sarunās starp Eiropas Parlamentu (EP), Padomi un Komisiju. EP trīspusējās sarunās pārstāvēja arī likumprojekta virzītājs, deputāts Krišjānis Kariņš (Vienotība)." Hmm, varbūt Laimdotai ar savu piemēru atbalstīt Krišjāņa izcīnīto, citādi "Eiropa mūs nesapratīs" ?

Atbildēt

uēē

15.12.2014. 19:44

»

eu

Un ko saki par šo...


No kurienes tu izrāvi, ka "Privatizācijas aģentūra ERABam par 25% Citadeles akcijumaksās 77 miljonus"

Varbūt lasi ko pats esi sakopējis!!!

ERAB piederošo Citadele bankas akciju vērtību, kas ir aptuveni 24,7 miljons euro (ņemot vērā bāzes scenāriju, kas paredz Privatizācijas aģentūrai piederošo Citadele bankas 75% akciju pārdošanas cenu 74,0 miljonu euro apmērā) un šīs AKCIJAS PALIEK ERAB ĪPAŠUMĀ

Atbildēt

eu

15.12.2014. 12:31

»

Andris

Sāksim varbūt lasīt


Un ko saki par šo:

"Šobrīd ERAB ieguldījums Citadele bankas un akciju sabiedrības „Reverta” (turpmāk - Reverta) pamatkapitālā kopā ir 93,0 miljonu euro un ERAB pieder 25%+1 Citadele bankas akcija un 12,74% Reverta akciju. Uz šiem ERAB ieguldījumiem, kā arī uz līguma pamata aprēķināto maksu par kapitāla izmantošanu ir attiecināmas tiesības ERAB pārdodot savas akcijas Privatizācijas aģentūrai. Aprēķinātais finanšu saistību apjoms, kas izriet no izsniegtajām garantijām, 2015.gada I ceturksnī varētu būt aptuveni 114,2 miljonu euro. Ņemot vērā Reverta akciju vērtību, kas ir negatīva, un ERAB piederošo Citadele bankas akciju vērtību, kas ir aptuveni 24,7 miljons euro (ņemot vērā bāzes scenāriju, kas paredz Privatizācijas aģentūrai piederošo Citadele bankas 75% akciju pārdošanas cenu 74,0 miljonu euro apmērā) un šīs akcijas paliek ERAB īpašumā, maksājuma summa ir aptuveni 89,5 miljonu euro. Privatizācijas aģentūra jau ir veikusi 1,26 miljonu euro avansa maksājumu ERAB finanšu saistību dzēšanai. Ņemot vērā šo avansa maksājumu, kā arī to, ka ERAB ir piekritusi pārfinansēt Privatizācijas aģentūras izsniegto subordinēto aizdevumu Citadele bankai 11,2 miljonu euro apmērā, aprēķinātais maksājuma apmērs, kas būtu jāveic Privatizācijas aģentūrai 2015.gadā, ir aptuveni 77,0 miljonu euro. Maksājuma apmērs tiks koriģēts atbilstoši Citadele bankas akciju gala cenai. Darījuma rezultātā ERAB saglabā līdzdalību Reverta (Privatizācijas aģentūrai noteiktas tiesības atpirkt ERAB piederošās Reverta akcijas par 1 euro) un Citadele bankā, tiks dzēstas iepriekš noslēgtajos akcionāru līgumos valsts garantētās finanšu saistības, valsts varēs pabeigt Parex bankas restrukturizāciju paredzētajos termiņos."

Privatizācijas aģentūra ERABam par 25% Citadeles akcijumaksās 77 miljonus? Bet valsts no "investoriem" par 75% Citadeles akciju saņems 74 lijonus. Bilance mīnus 3 miljoni eiro.

Atbildēt

Andris

15.12.2014. 12:16

Sāksim varbūt lasīt?
http://pa.gov.lv/parex-bankas-restrukturizacija/citadele-banka/

Gan par investoriem, gan par darījuma nosacījumiem informācija ir publiskota.

Atbildēt

Porcijs

15.12.2014. 11:07

Netraucējiet valsts amatpersonu L.Straujumu ar saviem iesniegumiem un muļķīgajiem jautājumiem, uz kuriem atbildes pēc būtības netiks sniegtas, Straujumai pārkāpjot likumu. Pati Straujuma uz juridiski precīzu iesniegumu sniedza atbildi - "Atbilde netiks sniegta!".

Ja ierosina kriminālprocesu par šo faktu, ka ceļu neslavu Straujumai, premjerei, droši variet sniegt manu IP adresi. Man ir pierādījumi un konkrētā L.Straujumas kā Valsts sekretāres atbilde-oriģināls.

Protams, ka kriminālprocess par neslavas celšanu netiks ierosināts, jo Straujuma to nedarīs, lai sevi publiski neapkaunotu.Šī Straujumas atbilde bija vajadzīga strīdā ar banku, atbilde pēc būtības būtu pierādījusi valsts bezdarbību, kā rezultātā iestājās sekas – banka izkrāpa nekustamo īpašumu. Šogad šīs atbildes nesniegšanas rezultāts - mans klients zaudēja tēva mājas ar zemi, ko atsavināja un pārdeva vairāksolīšanā banka.


Atbildēt

Poecijs

15.12.2014. 10:51

Tu, Ivar Zariņ, esi uz pareizā ceļa -jāzin, kā tikt Saeimā, kā jārunā, kā jāuzvedas. Tas politmafijai tīkami. Esi ļoti piesardzīgs, runā no Saeimas tribīnes un pietiek. com rakstos spried loģiski, praktiski (no sev izdevīgā viedokļa- palikt Saeimā ilgstoši), pamatoti. Vēršoties pie Saeimas koalīcjas neizdarībām. Tās, protams, nekad nebeigsies un grūtības, un kļūdas, ko varēsi apspriest un publicēt izsvērtos rakstos, būs mūžīgas, lai kāda nebūtu koalīcija. Nekur nav tik labi kā opozīcijā.Tāpat rīkojas L.Lapsa - tas ir "mūžigais dzinējs"- trūkumu un grūtību uzskaite un "atmaskošana', ka ļaus vēl ilgi vnk parazitēt uz tautas rēķina.

Atbildēt

!

15.12.2014. 10:17

»

?

Tu pats arī lasi to ko raksti...


Izskaidro "?" šo:

Nodokļu maksātāji Parexā ieguldīja 1,5 miljardus eiro. Erab apmēram 100 miljonus jeb 15 reizes mazāk.

Kā tas nākas, ka erabs ieguldīja mazāk par 10%, bet beigās savāc 25% Ciadels akciju un 12,7% Revertas akciju?
Vai nav tā, ka ERAB ar Latvijas rokaspuišiem no valdības pa lēto tiek pie "pīrāga"?

Atbildēt

?

15.12.2014. 07:45

»

Sasodīts

Nezinu. Līgums ir slepens un nav ne jausmas vai investors pērk tikai 75% vai visus 100...


Tu pats arī lasi to ko raksti?

Sasodīts 14.12.2014. 22:00
'ERAB pieder 25% bankas "Citadele" akciju un 12,7% aktīvu pārvaldnieka "Reverta" kapitāldaļu."

Sasodīts 15.12.2014. 00:02
"Manuprāt ERABam Revertā nekas nepieder."

Bet ja par tēmu, tad ERAB ieguldījums pēc būtības bija aizdevums un ir tikai loģiski, ka aizdotu naudu grib saņemt atpakaļ pilnā apmērā un ar procentiem. Ja ERAB tos 100miljonus nebūtu iegumdījis, tad to būtu jādara Latvijas valstij, tā kā nav nekādas starpības.

Atbildēt

Sasodīts

15.12.2014. 01:27

Rekur ir mahinācija - ERABs "Parexā" neielika savu naudu, bet ielika virtuālu naudu, kuras segumu galvoja Repše.
Tagad ERABs virtuālo naudiņu ievāks no Latvijas un padarīs par īstu naudu. Ak, kā viņi mūs apjāja un mēs tam ļaujamies.
///Otrkārt, valstij jāgarantē, ka ERAB savu naudu nezaudēs plus saņems procentus. Tāpēc Valda Dombrovska («Vienotība») valdība ar toreizējā finanšu ministra Einara Repšes parakstu sniedza ERAB galvojumu 126 miljonu eiro apmērā.////

http://financenet.tvnet.lv/zinas/539656-nauda_no_citadeles_aizies_parex_rekina_apmaksai

Atbildēt

Sasodīts

15.12.2014. 01:02

»

?

ERAB taču grasījās saglabāt savas Citadeles akcijas, bet tas, ka viņi grib atgūt Revertā ieguldīto ir tikai loģiski


Nezinu. Līgums ir slepens un nav ne jausmas vai investors pērk tikai 75% vai visus 100.

Manuprāt ERABam Revertā nekas nepieder. ERABam pieder 25% "Citadeles" akciju un, ja ERABs akcijās ielika 104 miljonus, tad sliktākajā gadījumā tieši tik pat vai pat vairāk gribēs dabūt atpakaļ.
ERABs kā īsti kapitālisti nav muļķi - viņi grib nopelnīt un nevis t.s. "investoriem" akcijas atdot par santīmiem kā to dara Latvija.

Ja būtu jālemj Straujumai un viņas padomniekiem un ministriem, tad viņi šajā pasakuvalstībā teiktu, ka ERABam piederošās akcijas ir 15 miljonus vērtas. ERABs sacītu: "Johaidī! Kā tā - mēs ieguldījām 104 miljonus, bet jūs te mums piedāvājat 15?!" Straujuma tad tik nošļupstētu: "Klusu, klusu! Latvju tauta ieguldīja 1,5 miljardus eiro, bet mēs šiem naivuļiem vietā piedāvajam 50, hehehehe".

Atbildēt

?

15.12.2014. 00:45

»

Sasodīts

Klau - investors pērk 75% no valsts vai visus 100% "Citadels akciju"? Man uz šo jautājumu nav atbildes, jo neesmu redzējis slepeno līgumu...


ERAB taču grasījās saglabāt savas Citadeles akcijas, bet tas, ka viņi grib atgūt Revertā ieguldīto ir tikai loģiski.

Atbildēt

Sasodīts

14.12.2014. 23:31

»

?

Nu re, pats atzini! 100miljoni ir kopējais ERAB ieguldījums Citadelē un Revertā, tātad nekādas tai piederošās Citadeles akcijas par 100miljoniem neatpirks


Klau - investors pērk 75% no valsts vai visus 100% "Citadels akciju"? Man uz šo jautājumu nav atbildes, jo neesmu redzējis slepeno līgumu!
Un tagad padomā. Ja investors pirks tikai 75% no valsts - tad valsts par to saņems 50 miljonus.
Bet ERABs ir pateicis, ka savus 25% pārdos par 100 miljoniem.
Kā tas var būt, ka ERABa 25% akciju ir 2 reizes vērtīgāki par 75% akciju. Kāpēc Latvija banku pārdod par "sviestmaizes" cenu?

Atbildēt

?

14.12.2014. 23:17

»

Sasodīts

Saskaņā ar ERAB mājaslapā publicēto informāciju tās investīcijas "Parex" daļās ir 57,6 miljoni latu (82 miljoni eiro), bet kopējās projekta izmaksas - 104 miljoni eiro...


Nu re, pats atzini! 100miljoni ir kopējais ERAB ieguldījums Citadelē un Revertā, tātad nekādas tai piederošās Citadeles akcijas par 100miljoniem neatpirks.

Atbildēt

Sasodīts

14.12.2014. 23:00

»

?

No pirksta izzīdi vai no citas vietas


Saskaņā ar ERAB mājaslapā publicēto informāciju tās investīcijas "Parex" daļās ir 57,6 miljoni latu (82 miljoni eiro), bet kopējās projekta izmaksas - 104 miljoni eiro.

Ar ERAB savulaik noslēgtais līgums paredz izpirkuma iespēju ("put option"), proti garantētu iespēju pārdot savas daļas Latvijas valstij par noteiktu summu.

ERAB pieder 25% bankas "Citadele" akciju un 12,7% aktīvu pārvaldnieka "Reverta" kapitāldaļu.

http://www.delfi.lv/bizness/bankas_un_finanses/latvijai-naksies-restrukturizet-erab-piederosas-citadeles-un-revertas-dalas-les-bloomberg.d?id=45280358#ixzz3Lu7ScmDt

Atbildēt

:))

14.12.2014. 20:13

tikai kremļa aģentiem var būt šaubas par šo godprātīgo, rūpēs par nodokļu maksātājiem veikto darījumu, jo abās darījuma pusēs ir iesaistīti paši godprātīgākie cilvēki - rietumu gods un sirdsapziņa! :))

Atbildēt

Sasodīts

14.12.2014. 18:08

Kā tas nākas, ka valsts savas akcijas (75%) pārdos par apmēram 50 miljoniem eiro un vienlaikus - valsts no ERAB bankas atlikušos 25% "Citadeles" akciju atpirks par ~100 miljoniem eiro?

Lai ārzemnieki par "Citadeles" banku maksā 150 miljonus - 50 miljoni aizies valsts budžetā un 100 miljoni ERABam!
Tagag sanāk tā - banka tiek pārdota un Latvija vēl paliek parādā 50 miljonus.

Atbildēt

Lapas:    1   

Jūsu vārds:

Komentāra teksts:

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

8

Aicinām Baltkrievijas Valsts prezidentu nekavējoties darīt visu ko tādu, ko viņš noteikti nedarīs

FotoMēs, Lietuvas, Polijas, Latvijas un Igaunijas prezidenti kā Baltkrievijas kaimiņi un kā NATO un ES dalībvalstis vēlamies, lai Baltkrievija būtu stabila, demokrātiska, neatkarīga un pārtikusi valsts. Tādēļ mēs aicinām Baltkrievijas Valsts prezidentu:
Lasīt visu...

21

Provinces pensionāra vēstule pakaļpalicējiem Rīgā

FotoMierīga varas maiņa, bez skandāla un klopes, saskaņā ar brīvu vēlēšanu rezultātiem jau izsenis tiek dēvēta par demokrātijas svētkiem. Šāds prieka brīdis gaida rīdziniekus jau pēc dažām nedēļām. Par Rīgas iepriekšējās politstruktūras sabrukumu vairs nešaubās neviens, un tagad vēlētāju rokās būs sastutēt jaunu. Ne nu gluži pašiem, bet caur vēlētiem priekšstāvjiem.
Lasīt visu...

21

Kam ir izdevīgi popularizēt tautu izšķīšanu "kausējamā katlā"

FotoTautas brīvība ir atkarīga no nacionālās identitātes spēka. Identitāte ir vērtību sistēma. No vērtībām izriet griba un rīcība - nepakļauties apspiestībai, cīnīties, upurēties.
Lasīt visu...

15

Aizbraukt uz vietu ar skaistu skatu un izslāpušām acīm divatā skatīties uz klienta alkohola pudeli...

FotoPēc Ceļu satiksmes drošības direkcijas (CSDD) statistikas 2019. gadā vadītāji alkohola reibumā izraisīja 173 ceļu satiksmes negadījumus (CSNg) ar cietušajiem, 14 CSNg ar bojā gājušajiem un 232 CSNg ar ievainotajiem. Pēc Eiropas Komisijas statistikas 2018. gadā Latvija pēc ceļu satiksmes negadījumos bojā gājušo skaita bija trešā valsts ES pēc Rumānijas un Bulgārijas.
Lasīt visu...

3

Lai novērstu uzmanību no izgāšanās ar kadastrālajām vērtībām, esam uzmeistarojuši slepenu projektu par jaunu tiesiskuma darba grupu

FotoPiektdien, 7. augustā, Tieslietu ministrija ir iesniegusi izskatīšanai Ministru kabineta sēdē ziņojuma projektu, kas paredz izveidot darba grupu ar valsts tiesisko drošību saistīto problēmjautājumu risināšanai.
Lasīt visu...

18

Neuzskatām par iespējamu piedalīties priekšvēlēšanu aģitācijas pasākumos, kas tiek organizēti svešā valodā

FotoEsam aicināti piedalīties priekšvēlēšanu aģitācijas raidījumos, ko organizē Latvijas sabiedriskie mediji, kas cita starpā iekļauj arī raidījumus, kas notiek svešvalodā, konkrēti - krieviski.
Lasīt visu...

6

Izliksimies, ka esam norūpējušies: valsts prezidenta Egila Levita paziņojums par vēlēšanām Baltkrievijā

FotoLatvija kā Baltkrievijas kaimiņvalsts pilnībā atbalsta baltkrievu tautas dziļo vēlmi dzīvot savā neatkarīgā, brīvā, demokrātiskā un tiesiskā Baltkrievijas valstī.
Lasīt visu...

12

Par dzīves mērķiem un jēgu

FotoKas mēs esam? Kāds ir mūsu dzīves mērķis? Kāda ir jēga cilvēces pastāvēšanai? Atbilstoši savām zināšanām un prāta spējām mēs meklējam atbildes uz šiem jautājumiem vai arī lieki nelauzām galvu ar šādām “muļķībām” un mierīgi dzīvojam tālāk. Tomēr šie jautājumi nav tik maznozīmīgi, kā tas varētu likties ikdienas darba steigas un problēmu pārņemtam cilvēkam. No tā, kādas atbildes mēs sameklējam uz šiem jautājumiem, lielā mērā ir atkarīga mūsu dzīve.
Lasīt visu...

6

Pamēģiniet mums noticēt, ka vislielākajā luterāņu draudzē viss ir gandrīz kārtībā

FotoRīgas Lutera draudze kategoriski noraida medijos izskanējušās interpretācijas par draudzes ilggadējo mācītāju Kaspara Simanoviča un Induļa Paiča darba attiecību pārtraukšanas iemesliem.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Par ko balsot vēlēšanās?

Vatikāna II koncils par katoļu aktīvu līdzdalību politiskajā un sabiedriskajā dzīvē uzsver, ka "visiem pilsoņiem ir jāatceras savas tiesības un reizē pienākums...

Foto

Neizvērtēta un nepamatota kadastrālo vērtību aprēķināšanas reforma ir kaitniecība

Latvijas Patērētāju interešu aizstāvības asociācija uzskata, ka globālās krīzes apstākļos (Covid pandēmijas laikā) finansiāli tiek ietekmēts ikviens...

Foto

Ceram, ka valdība un koalīcija pieņems pareizo lēmumu un atdos mums visu, ko pieprasām

Esam gandarīti par to, ka Amerikas Savienoto Valstu valdība joprojām pievērš uzmanību...

Foto

Kadastrālās vērtības ir “jāiesaldē”

Latvijas nekustamo īpašumu darījumu asociācija LANĪDA aicina “iesaldēt” šā brīža kadastrālās vērtības, lai novērstu negatīvās sekas, kas prognozēto kadastrālo vērtību pieņemšanas gadījumā...

Foto

Pa iznīcības ceļu…

Kāds gudrais reiz uzdevis jautājumu: „Viens mats — vai tas ir daudz, vai maz?” Un pēc tam pats atbildējis: „Ja uz galvas, tad...

Foto

Dabas aizsardzības pārvaldes reforma: ieguvumus nesaskatām, zaudējumi acīmredzami

Vides konsultatīvā padome (VKP), kas apvieno divdesmit nozīmīgākās nevalstiskās vides organizācijas Latvijā, iebilst pret VARAM virzīto Dabas aizsardzības...

Foto

Striķim pietiek, ēšanai nepietiek: Latvijā diemžēl parasti praktizē lāpīšanu ar ielāpiem, kas mazāki par caurumu

Pārsvarā Latvijas sabiedrība ir vai tiek grūsta procentu gūstā. Ja ienākumi...

Foto

Izstrādātie tiešmaksājumu nosacījumi vairāk līdzinās "naudas apgūšanai"

Publiskajā telpā izskanējušie tiešmaksājumu aprēķini nav korekti, tiešmaksājumu sadaļā visvairāk cietīs mazie un vidējie lauksaimnieki, turklāt Zemkopības ministrijas (ZM)...

Foto

Ko lai dara, ja man gribas sev paturēt pusi no grāmatu vākos ielikto apķēzošo sacerējumu pārdošanas cenas?

Jau labu laiku lauzu galvu par grāmatu vākos ielikto...

Foto

Pakļautās Latvijas priekšniekdiletanti infekciozos laikos

Pirms ir sākta ordeņu dalīšana "Par uzvaru pār Covid-19", ir vērts ar vēsu prātu novērtēt pakļautās Latvijas iestāžu un personāliju darbību...

Foto

Kā mēs tērēsim daudzās naudas

Vairāk nekā 10 miljardi eiro jeb gandrīz viens Latvijas gada budžets – tik daudz Eiropas naudas mums līdz 2027. gadam paredz...

Foto

Es apliecinu savu interesi iesaistīties dialogā ar likumdevēju Saeimas organizētā konferencē vai seminārā - tas mums noteikti dos daudz laba

Daru zināmu, ka 2020. gada 2....

Foto

Esam izlēmuši koncentrēties uz ražošanu Latvijā – un tam ir savi iemesli

Šobrīd ir pienācis laiks, kad AS „Agrolats Holding” grupa, kurā ietilpst arī tādi pazīstami...

Foto

Liel un jaun koncertzāl, pa kuras celšn jūs tur kašķe, taisn pirms gad tik atklāt uz Lielo laukum iekš Ventspil

Mēs, kas dzīvo iekš sav ķizgal...

Foto

Nav atbalstāms MK rīkojuma nosacījums par Pasaules tirdzniecības centra ēkas demontāžu

Latvijas Arhitektu savienības (LAS) Padomes locekļi, apspriežot Ministru kabineta rīkojumu Nr. 341 no 18.06.2020. par...

Foto

Eiropas Komisija vērtēs Latvijas ārkārtas stāvokļa atbilstību cilvēktiesībām

Šā gada pavasaris ar Covid 19 un no tā izrietošajām sekām izsita no līdzsvara daudzus. Tiek lauzti šķēpi,...

Foto

Vadzis

Kā saprast teicienu un pat apgalvojumu – «Kad vadzis ir pilns, tas lūzt»? Vai tā, ka ir nepieciešamas pārmaiņas, ka/ja turpmāk neizdosies noturēt paklausībā, ka...

Foto

Tagad mums ir slikti ceļi, bet daudz ierēdņu, kuri balso par to, lai nekas nemainītos

Divas lietas. Arī it kā nesaistītas, bet par to pašu. Attīstības Par kabatas...

Foto

Meklējam viedu taktiku ēnu ekonomikas līmeņa mazināšanai

Pagājušais – 2019. gads iestādei bija nopietns pagrieziena punkts, kad tika izstrādāta jauna Valsts ieņēmumu dienesta (VID) attīstības stratēģija...

Foto

Sauksim visas lietas īstajos vārdos

Kas katram no jums ir tas mīļākais un dārgākais? Protams, vispirms tā ir paša personīgā āda. Pēc tam bērni, sieva, ģimene....

Foto

Kremļa vēstniecība nāk palīgā: noderīgie idioti cieš zaudējumus „Piebaltijas” infokara frontē

Latvija ir uzsākusi sparīgu cīņu pret  Kremļa izplatīto dezinformāciju. Par drošību un  veselīgu mediju vidi atbildīgās...

Foto

Kam ir izdevīga ārkārtas situācija, jeb kā tiek radītas dzīres mēra laikā?

Saeimas pēdējā ārkārtas sēdē 9. jūlijā, tika izskatīti pieprasījumi par konkrētiem faktiem saistībā ar...

Foto

Mēs dzīvojam melu sistēmā

Es Jums pastāstīšu, kā veido melu ziņas. Melu sistēmu. Tikai ar dažiem piemēriem. Kaut to ir daudz....

Foto

Pareizu ceļu ejam, biedri Svece

Atbalsta vēstule pasaules progresa vēsmu nesējiem, nenogurdināmiem cīnītājiem pret verdzības laiku mantojumu, rasismu un citiem -ismiem....

Foto

Par ko Covid piemaksas Ieslodzījuma vietu pārvaldē?

Izlasīju internetā: "Fiskālās disciplīnas padome: valsts atbalsts Covid-19 pēckrīzes pasākumiem lielākoties ticis valsts sektoram un uzņēmumiem.”...

Foto

Vai Ļeņina ielā 59 (blakus Stūra mājai) dzīvoja čekisti?

Es te veicu nelielu izpēti. Iepriekš publicēju aicinājumu atsaukties zinošus cilvēkus, kas varētu paskaidrot, vai Ļeņina ielā...

Foto

Pēdējais laiks mēģināt iegūt politisko kapitālu no prettiesiskā nekustamā īpašuma nodokļa tēmas

Līdzšinējā nekustamā īpašuma nodokļa (NĪN) piemērošanas kārtība ir jāreformē, un jāievieš neapliekamais minimums primārajam...

Foto

Dievapziņa - strīdēties vai mēģināt saprast?

Katram no mums ir sava patiesība jeb pasaules uzskats, ko esam izveidojuši no lasītā, redzētā, dzirdētā, skolā iemācītā un pašu...

Foto

Uz politiskā feļetona tiesībām: pašpasludinātā virsvadoņa dekrēti par Teikas apkaimi

Es, Viedais Manels, turot roku uz Latvju nerātnajām dainām, pasludinu sevi par Teikas virsvadoni un zvēru...

Foto

Tālmācību nepieņemamības pamatojums

Tālmācību (attālinātās “online” izglītības) nepieņemamības pamatojums jeb krievu neoliberālis prognozē klātienes izglītības elitarizāciju un apgalvo, ka līderiem nav jābūt pārāk daudz un tāpēc...

Foto

Nekustamā īpašuma astrālās vērtēšanas līkloči

Šobrīd Latvijā nekustamo īpašumu kadastrāli vērtē atsevišķi – ēkas/būves un zemi, kas ir pretrunā ar pasaulē pārsvarā pieņemto praksi un Latvijas...

Foto

Latvijas Nacionālā bibliotēka aicina Valsts prezidentu kļūt par pirmās latviski izdotās grāmatas piecsimtgades notikumu patronu

Valsts prezidents Egils Levits ar dzīvesbiedri Andru Leviti šodien apmeklēja Latvijas...

Foto

Ja ir TĀDS “tautu tēvs”, tad labāk tautai dzīvot kā bārenei

Pasaulē ir un ir bijuši vairāki “tautas tēvi”. Tiesa, šāda iezīme ir tikai totalitārajiem režīmiem....

Foto

Pārdomas pēc grāmatas "Viltvārdis" izlasīšanas

Vispār jau cilvēcīgi Levitu var saprast, nedaudz pat izjūtu līdzjūtību. Kādas dzimtas piedzīvotās epizodes, iespējams, gadu gaitā radu daudzreiz pārstāstītas un...

Foto

Ko gada laikā paveicis nācijas tēvs un visas tautas prezidents

Valsts prezidenta Egila Levita prezidentūras pirmā gada (2019. gada 8. jūlijs–2020. gada 6. jūlijs) kopsavilkums....

Foto

VID pieeja veicina to, ka uzņēmējs ir gatavs pat atsaukties noziedznieku aicinājumiem sadarboties

Valsts ieņēmumu dienestam (VID) ir būtiska loma valsts budžeta ieņēmumu veidošanā. Tomēr visbūtiskākā...

Foto

Toreiz un tagad jeb Mīti un patiesība par dzīvi Latvijā padomju laikā

Vien reta tēma tiek apspriesta tik emocionāli, bet bieži vien – pat agresīvi, kā...

Foto

Totalitāro žurku cīņa par varu: kurš kuru iznerros

Pašsaprotams, ka sabiedrotos (draugus) aicina ciemos kā ikdienā, tā arī svētku dienās. Īpaši jau svētku dienās. Nav šaubu,...

Foto

Ja tas, ko raksta grāmatā „Viltvārdis”, ir taisnība, tad Nācijas tēvam ir jāatkāpjas

1. Ja viss tas, ko grāmatā Viltvārdis, raksta Lato Lapsa, ir taisnība, tad Nācijas...

Foto

Ko apliecina pieminekļa zīme

Mantojums ir visapkārt, tas, paaudžu paaudzēm uzkrāts, veido mūsu šodienu – kā fons un vērtību radītājs. Tas, ko redzam, paliek mūsos, tāpēc...

Foto

Tagad es piesaku valsts digitalizācijas reformu

Ministru kabinetā (MK) apstiprināts Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) sagatavotais informatīvais ziņojumus "Par valsts pārvaldes informācijas sistēmu arhitektūras...

Foto

Manas pārdomas par Latvijas himnu

Mūsu valsts himnā centrālais jēdziens ir Latvija. Toreiz, kad himna radās, priekšstats par Latviju bija jauns. Latvija kā vienota zeme –...