Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Ķīna joprojām būtu ar mieru un pat ļoti labprāt, pat par lielu cenu un, protams, neņemot vēra nekādas morāles normas un visādus genocīdus, dalīt ar krieviju uzvaru karā, taču noteikti ne zaudējumu.

Taču pirmā valsts, kas paziņoja par faktisko krievijas maksātnespēju, tādējādi samazinot iespēju klusumā vēl kaut ko nomudžināt, bija Taivana. Tieši Taivana pirmā paziņoja, ka nav saņēmusi krievijas maksājumu par valsts aizņēmuma obligācijām.

Bet mazā Lietuva sola (šis solījums gan pagaidām atrodams ukraiņu medijos) uzlikt veto EK plānotajai atļaujai transportēt sankcionētās preces uz Kaļiņigradu.

Atgādināšu, ka mazā Lietuva gandrīz lepnā vientulībā no 2006. līdz 2008. gadam 18 mēnešus aizkavēja ES un krievijas Partnerības un sadarbības līguma parakstīšanu. Lietuvas iebildumi bija pret to, ka krievija pārtrauca ogļūdeņražu piegādi Mažeiķu pārstrādes rūpnīcai, kad Lietuva rūpnīcu pārdeva poļu, nevis krievu investoram; pret to, ka krievija - kaut gan deklarējusi sevi par PSRS mantinieci - atteicās maksāt kompensācijas par PSRS nodarījumiem; pret to, ka krievija atteicās izmeklēt 1991.gada slepkavības un sabotēja Kaļiņingradā strādājušā un 2007.gadā pazudušā leišu uzņēmēja Stanislova Jucius pazušanas apstākļus..

Jautājums, kāpēc Lietuva cīnās pret krieviju bez latviešu atbalsta un kāpēc Lietuva vienmēr cīnās pret krieviju bez latviešu atbalsta.

Tāpat pret Astravjecas AES. Tikai latvieši to varēja smērēt vēlētājiem kā stratēģisko enerģētisko neatkarību no krievijas, kamēr leiši mēģināja visiem spēkiem bremzēt šo kremļa projektu.

Taču atpakaļ pie Taizemes un Ukrainas.

Ukrainas statistika pārmaiņus pasludina te Ķīnu, te ES par galveno tirdzniecības partneri. Jo tad, kad ir izdevīgi tā, tad ES valstis sadala atsevišķi un Ķīna ir pirmajā vietā, kad ir izdevīgi šitā, tad sarēķina visas ES valstis kopā un pasludina ES par galveno partneri.

2021. gada 24. jūnijā Ukraina slepenībā atsauca savu parakstu no ANO Cilvēktiesību padomes deklarācijas, ko bija parakstījušas vairāk nekā 40 valstis un ko virzīja Kanāda, aicinot Ķīnu nekavējoties ielaist neatkarīgos novērotājus Siņdzjanas uiguru filtrācijas/koncentrācijas nometnēs.

Jo citādāk Ķīna draudēja Ukrainai nepiegādāt savas kovidpotes CoronaVac (Sinovac), ko ES valstis tikai 2022. gada 10. janvārī (!) atzina par gana labām, lai ielaistu ar šo ķīniešu brīnumu vakcinētos visās ES valstīs (bet kopā ar negatīvu PĶR testu pirms izbraukšanas...).

Bet 2021. gada 7. jūlijā monovairākuma partijas Слуга народа frakcijas vadītājs Dāvids Arahamija aģentūrai Siņhua stāstīja, ka Ukrainai ir mērķis pārņemt Ķīnas Komunistiskās partijas pieredzi ekonomikas vadībā (!) un valsts būvniecībā (!).

Un par zeltu.

krievijai un Ķīnai ir pirmās divas vietas pasaulē (Ķīnai tātad pirmā vieta) zelta ieguvē, krievijas zelts aizņem 11% no pasaules apjoma.

Zelts, pēc Baidena vārdiem, ir galvenā krievijas eksporta prece.

G7 līderi nupat vienojušies sankcionēt krievijas zelta eksportu. Džonsons teicis, ka G7 veto uz krievu zelta eksportu tiešā veidā sitīs pa krievu oligarhiem un putina kara mašinēriju.

Oficiāls lēmums gaidāms jau tagad. Atgādiniet, kura lielās ofensīvas diena tā būs, kad G7 sankcionēs galveno krievijas eksporta preci?

Novērtē šo rakstu:

51
35

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

„Patriotu” atmiņas uzlabošanai

FotoPaldies anonīmajam “Pietiek lasītājam” par “Saskaņai” veltīto interesi, īpaši tad, ja tā izrādītos patiesa. 
Lasīt visu...

21

Jādara viss...

FotoZiņas no kara Ukrainā kļūst arvien trakākas. Lai gan Ukrainas spēki pārsteidzoši veiksmīgi cīnās pret lielo Krievijas pārspēku, fakts ir tāds, ka viss karš norisinās Ukrainas valsts teritorijā. Tas ir, ja neskaita raķetes, kuras tiek izšautas no Baltkrievijas vai Krievijas.
Lasīt visu...

21

Tiesības dzīvot Latvijā nav nekāds „maisiņš vaig”

FotoMans tētis bija viens no pirmajiem, kas ieguva Latvijas pilsonību, kārtojot eksāmenu. Kad 1997.gada augustā ERASMUsā braucu uz mēnesi uz Itāliju, es pirms tam pāris mēnešus uz Itālijas vēstniecību gāju kā uz darbu. Vēl dabūju mērkaķa ātrumā par briesmīgu naudu (aizlienētu naudu, protams, 1997.gadā, un vēl toreiz labi, ka bija, no kā aizlienēt) Austrijas tranzīta vīzu formēt, jo atpakaļceļā viena nakts bija jānakšņo Vīnē.
Lasīt visu...

21

Tiesībsarga vēstule “Amnesty International” Eiropas reģionālā biroja direktoram Nilam Muižniekam: par jūsu organizācijas apmelojošajiem paziņojumiem

Foto2022. gada 26. jūlijā organizācija “Amnesty International” nāca klajā ar paziņojumiem par situāciju uz Latvijas-Baltkrievijas robežas, norādot, ka laikā, kad Latvija uzņēma 34000 patvēruma meklētājus no Ukrainas, uz Latvijas-Baltkrievijas robežas cilvēki no Irākas un Afganistānas, t.sk. bērni, tika atstāti pašu ziņā mēnešiem ilgi aukstos laika apstākļos mežā, kas organizācijas ieskatā norāda uz necilvēcīgu apiešanos un pat spīdzināšanu. “Amnesty International” uzskata, ka nav pieļaujama ārkārtējās situācijas pagarināšana uz robežas ar Baltkrieviju, jo tas ierobežo saņemt starptautisko aizsardzību personām, kurām tā nepieciešama, neatkarīgi no šo personu izcelsmes un veida, kā viņas ieceļo valstī.
Lasīt visu...

21

Labklājība

FotoDzīvojam laikā, kad aktīvi un strauji tiek formatēta cilvēku apziņa, mainīta vārdu nozīme un jēdzienu saturs. Pārsvarā – cilvēku degradācijas, paverdzināšanas un iznīcināšanas nolūkā. Mēs visi domājam kādā valodā, attiecīgi – mainot vārdu nozīmi, var ietekmēt mūsu domāšanu. Bet šoreiz ne par to. Tā ir vesela zinātne, kuru sauc par NLP (neirolingvistiskā programmēšana jeb – smadzeņu skalošana). Šoreiz es vēlos vērst uzmanību uz to, ko mēs saprotam ar vārdu “labklājība”.
Lasīt visu...

6

Sanāca kā vienmēr, bet ticiet – risinājums top, un vainīgi ir visi citi, tikai ne es

FotoStraujiem soļiem tuvojas jaunā mācību gada sākums - 2022./2023. mācību gadā noslēgsies trīs gadu pārejas periods, kurā tiek ieviesta pilnveidotā mācību pieeja. Gaidāmais mācību gads paredz jaunās pieejas ieviešanu 3., 6., 9., 12. klasei. Neraugoties uz to, ka pārejas periods tuvojas noslēgumam, pedagogi norāda uz mācību materiālu trūkumu. Kā skolotāja varu tikai piekrist, ka, ieviešot jauno saturu, primāri bija nepieciešams domāt par mācību materiālu izstrādi un pieejamību. Līdzīgi kā ar mācībām tikai valsts valodā – mēs apzināmies, ka rīcībai patiesībā bija jābūt krietni ātrāk, un to, cik būtiski nepalaist garām iespēju labot iepriekš neizdarīto. Arī mācību līdzekļu jautājumā notiek aktīvs darbs, lai dažādos mācību priekšmetos nodrošinātu jaunu mācību resursu un metodisko līdzekļu pieejamību.
Lasīt visu...

21

Vēlēšanas kā mazohistu prieki

FotoPēc Latvijas Televīzijas pasūtījuma tirgus un sabiedriskās domas pētījumu centrs SKDS jūlijā ir veicis aptauju un konstatējis, kā Latvijas pilsoņi balsotu, ja vēlēšanas notiktu tūlīt.
Lasīt visu...

21

Kā Rīgai panākt Viļņu, Tallinu un Ziemeļeiropu? Laiks secinājumiem

FotoRīga ir vienīgā pilsēta Baltijas galvaspilsētu vidū, kurā mirstība pārsniedz dzimstību un no kuras aizbrauc vairāk cilvēku, nekā iebrauc. Tam par iemeslu var būt pietiekami lielais rīdzinieku skaits, kuri nav apmierināti nedz ar dzīvi pilsētā, nedz ar dzīves kvalitātes progresu laika gaitā. Kopš gadsimta sākuma straujāko attīstību Baltijas galvaspilsētu vidū piedzīvojusi Viļņa. Jau šobrīd Viļņa ir Baltijas lielākā ekonomika un bagātākā pilsēta; turpinoties līdzšinējai tendencei, iedzīvotāju skaita ziņā Viļņa var apsteigt Rīgu jau 2025. gadā.
Lasīt visu...

21

Vai Rīga ir labi finansēta pilsēta?

FotoPilsētas budžeta apmērs un tā izlietošanas efektivitāte lielā mērā nosaka to, cik kvalitatīva ir pilsētvide. To Eiropas pilsētu sarakstā, kuru iedzīvotāji ir visvairāk apmierināti ar dzīvi pilsētā, pārliecinošā vairākumā ir bagātākās pilsētas, tai skaitā Cīrihe, Kopenhāgena un Stokholma, kur pašvaldībām brīvi līdzekļi pilsētvidei. Kā ar pilsētas budžeta iespēju audzēšanu veicas Rīgai?
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Par rusifikācijas slavināšanas izbeigšanu

Publiskās atmiņas centrs ir sabiedrības institūcija, privāto tiesību juridiskā persona, kura netiek finansēta ar dotācijām no vispārējiem nodokļu ieņēmumiem. 2022. gada 24....

Foto

Parakstu vākšana referendumam par Satversmes 110. panta grozījumiem ir jāatkārto

Ar pietiekamu skaitu parakstu neatbalstītā "Latvijas vīru biedrības" ierosinātā parakstu vākšana referendumam par Satversmes 110. panta...

Foto

Par Latvijas Republikas Satversmē noteiktā komunistiskā totalitārā režīma nosodīšanas pienākuma īstenošanu un rusifikācijas slavināšanas izbeigšanu

Cienījamie Augšdaugavas novada domes deputāti! Publiskās atmiņas centrs (turpmāk - centrs)...

Foto

Vairāku tiesnešu, tostarp AT senatores Andas Briedes atbildība par Covid-19 epidēmijas ierobežošanas pasākumu neievērošanu

Tiesnešu ētikas komisija, Tiesnešu disciplinārkolēģija un Disciplinārtiesa ir vērtējusi to, vai izpildvaras...

Foto

Ir tādi Satversmes tiesas spriedumi, kuru nepildīšana valdošo eliti nesatrauc itin nemaz

13. Saeimas laikā ir bijuši vairāki Satversmes tiesas spriedumi, par kuru neizpildi Valsts prezidents pat...

Foto

Kāpēc valsts aizsardzības dienestam – jā!

Jūlija sākumā aizsardzības ministrs Artis Pabriks vēstīja par ieceri izveidot valsts aizsardzības dienestu, kuram, sākot ar 2023. gadu, tiks pakļauti...

Foto

Par ārkārtas sociālo situāciju

Mums priekšā ir grūta ziema – dziļa energoresursu krīze, iespējams pandēmijas saasinājums. No tā, cik saprātīgi un solidāri spēsim sagatavoties gaidāmajiem pārbaudījumiem,...

Foto

Krievijas karš Ukrainā paātrinājis procesus sabiedrībā un daudziem atvēris acis

Krievijas karš Ukrainā paātrinājis procesus sabiedrībā un daudziem atvēris acis. Tas noticis par ukraiņu asins cenu...

Foto

Satversmes tiesa ir jālikvidē

Šodien, 25.jūlijā Latvija pirmajā vietā (LPV) Centrālajā vēlēšanu komisijā iesniedza 4000 zīmju programmu un kandidātu sarakstu 14.Saeimas vēlēšanām. LPV savā 4000 zīmju programmā ir...