Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Pievienot komentāru

Lapas:    2   1   Rādīt komentārus, sākot ar: pirmo | pēdējo

Zelmanis

24.01.2022. 20:39

Tā sauktais Otto Ozols, kurš faktiski nemaz nav Otto Ozols, ir divkosis Nr.1. Viņš lamā JKP. ka tie atbalstot Reiru, bet ne zilbi par NA, bez kuru atbalsta Reirs tagad nebūtu valdībā. Protams, ka visa šī koalīcija ir patriecama, bet O.Ozols apzinās, ka NA vienmēr būs Saeimā, tāpēc ar viņiem labāk nekašķēties. Nedod, Dievs, tādus Otto Ozolus laist pe ruļļiem Latvijas vadībā.

Atbildēt

GTi

23.01.2022. 14:32

»

komjauniešu klases

bija visās Rīgas skolās jau sešdesmitajos gados.Manuprāt pārmest kādam vēl dzīvam tautietim to,ka viņš bijis komjaunietis ir vienkārša nejēdzība.Sešdesmito gadu"komjaunieši"lielākoties pēc skolas beigšanas nestājā komjaunatnes uzskaitē nekur citur,ja vien negribēja studēt,jo tad bija lielākas izredzes...


Vispār derētu uzmanīgāk lasīt - runa ir par komjauniešu funkcionāru, proti,profesionālu darboni, nevus ierindas komjauntieti. Reirs bija persona,kurš apzināti izvēlējās veidot karjeru "pa partijas līniju."

Atbildēt

komjauniešu klases

23.01.2022. 14:19

»

autoram - Jūs piemirsat

Vispārinot komjauniešu statusu, jūs piemirstat, ka, piemēram, Rīgas 49.vidusskolā astoņdesmitajos gados bija komjauniešu klases . AR VARU jauniešus piespieda iestāties komjaunatnē, tie kuri nestājās terorizēja, sauca vecākus uz skolu apmēram tā kā tagad ir ar piespiedu vakcināciciju - negribi mirt badā...


bija visās Rīgas skolās jau sešdesmitajos gados.Manuprāt pārmest kādam vēl dzīvam tautietim to,ka viņš bijis komjaunietis ir vienkārša nejēdzība.Sešdesmito gadu"komjaunieši"lielākoties pēc skolas beigšanas nestājā komjaunatnes uzskaitē nekur citur,ja vien negribēja studēt,jo tad bija lielākas izredzes tikt augstskolā.Ja bija konkurss,priekšroka tika dota komjauniešiem.

Atbildēt

Balsotājs, bijušais par...

22.01.2022. 20:13

»

Atis Priedītis

Šis notikums ir simbolisks. Var pieļaut, ka ņirgāšanās par tiem cilvēkiem, kuri pretojās okupācijas režīmam ies tikai plašumā. Jau pašlaik lielie masu mediji nedzēš šāda tipa komentārus un ļauj VDK vajātos cilvēkus apsaukāt par psihiski slimiem, jo veselie taču sadarbojās un tagad ir "pie siles...


Nav tik daudz kauns par Levita melno hūti, himnas laikā, kā kauns par tiem deputātiem, ar NA priekšgalā, kuri šo tipu iebalsoja par prezidentu! Vai vēlētāji rudenī izdarīs secinājumus, būs rādītājs mūsu tautai!!! Ja arī šoreiz nepratīsim nomainīt esošos, tad cerības ir jāatmet, ka Latvijai ir nākotne.

Atbildēt

Atis Priedītis

22.01.2022. 16:38

»

ar atsauksmju norādēm uz https://lv.wikipedia.org

Elita Veidemane dzimusi 1955. gadā Rīgā. 1980. gadā beigusi Latvijas Valsts universitātes Filoloģijas fakultāti latviešu valodas un literatūras specialitātē No 1981 līdz 1988. gadam Veidemane darbojusies laikrakstā "Padomju Jaunatne"; no 1988. gada līdz tā slēgšanai 1992. gadā bija LTF izdevuma "Atmoda...


Ja tiktu dota iespēja publicēt no VDK un kompartijas cietušo cilvēku atmiņas, tad viss nostātos savās vietās. Diemžēl, šobrīd tiem cilvēkiem, kuri kaut ko uzdrošinās publicēt tiek draudēts ar izrēķināšanos. Un tieši tāpēc daudzi nelieši ir pat svēto kārtā. Nekas par viņu pagātni nav zināms.

Atbildēt

sadists

22.01.2022. 15:26

Nu par Reiru ir jāsaka, ka lielāku valsts nīdēju ir grūti atrast un sen drošības sargātājiem viņu būtu jāiesloga un atslēga jāiemet kanalizācijā. Bordāns ir tādā pašā krāsā, jo nolēma lielākai daļai Latvijas pilsoņu dzīvi zem eglītes ar savu nekusyāmā īpašuma kadastrālo všrtēšanu. Nezinu kuram no viņiem piešķirt pirmo vietu - abi ir reti riebekļi.

Atbildēt

iepr koments pie

22.01.2022. 15:02

cita raksta

Atbildēt

autoram - Jūs piemirsat

22.01.2022. 15:02

Vispārinot komjauniešu statusu, jūs piemirstat, ka, piemēram, Rīgas 49.vidusskolā astoņdesmitajos gados bija komjauniešu klases . AR VARU jauniešus piespieda iestāties komjaunatnē, tie kuri nestājās terorizēja, sauca vecākus uz skolu apmēram tā kā tagad ir ar piespiedu vakcināciciju - negribi mirt badā ej vakcinējies.
Negribi stāties komjaunatnē ej prom no 49.vsk

Atbildēt

ar atsauksmju norādēm uz https://lv.wikipedia.org

22.01.2022. 13:59

»

Latvija - neizdevusies valsts?

Ēlerte, ja pareizi atceros, iestājās KP laikā, kad citi pamazām sāka stāties ārā vai nedarboties; esot gribējusi ietekmēt KP no iekšas, tā skaidroja...


Elita Veidemane dzimusi 1955. gadā Rīgā. 1980. gadā beigusi Latvijas Valsts universitātes Filoloģijas fakultāti latviešu valodas un literatūras specialitātē No 1981 līdz 1988. gadam Veidemane darbojusies laikrakstā "Padomju Jaunatne"; no 1988. gada līdz tā slēgšanai 1992. gadā bija LTF izdevuma "Atmoda" galvenā redaktore; no 1991. līdz 1996. gadam vadīja nedēļas laikrakstu "Atmoda Atpūtai". Skandalozu slavu Veidemane ieguva pēc rakstu sērijas "Vīrieši manā mūžā" publicēšanas, kā arī intervijas žurnālam "Pantera" 1995. gadā. (...) 2007. gadā Veidemane kļuvusi par žurnāla "Vakara Ziņas" redaktori, no 2008. gada jūnija ir laikraksta "Neatkarīgā Rīta Avīze" galvenās redaktores vietniece. Politiskā un sabiedriskā darbība: Veidemane bijusi "Vissavienības Ļeņina Komunistiskās Jaunatnes Savienības" (VLKJS) biedre un dažādu līmeņu komjaunatnes aktīviste no 1969. gada līdz 1983. gadam; centusies iestāties "Padomju Savienības Komunistiskajā Partijā" (PSKP) bet neveiksmīgi, jo nav varējusi iegūt tam nepieciešamās PSKP biedru rekomendācijas (biežāk minētais atteikumu iemesls - "morālu apsvērumu dēļ"); 1995. gadā Veidemane bijusi viena no "Muļķu un bezzemnieku partijas" veidošanas iniciatorēm; 6. saeimas vēlēšanās kandidēja no Z. Čevera vadītās Demokrātiskās partijas "Saimnieks" (DPS) saraksta, bet netika ievēlēta; 2001. gada pašvaldību vēlēšanās kandidējusi no "Latvijas Demokrātiskās partijas" saraksta Jūrmalā, bet arī netika ievēlēta...

Atbildēt

CENZŪRAS bloķēts (un politiski represēts)

22.01.2022. 13:58

»

Cits Ozols

Te ir žults tikai pret vienu komjaunieti Reiru, aizmirstot, ka Bordāns un daudzi citi arī tādi bija, bet prezidenta galvenā padomu sniedzēja ir Ēlerte, kura, ja pareizi atceros, pēdējā brīdī gribēja ielēkt aizbraucošās kompartijas vilcienā...


...
"Jo vairāk (lump.en)sabiedrība attālinās no patiesības, jo vairāk (un lop!ski tŗulāk) tā neieredz tos (normālos cilvēkus), kuri to vēsta."
/ apt.cit.aut. - Džordžs Orvels /

"Es ticu, ka šis laiks izgaisīs kā ļauns murgs. Tas dod spē.ku šeit būt un elpot."
/ Gunārs Astra, Brīvības cīnītājs un politiski repŗesēts disidents /
-------
Ir sacīts: “Tautai, kura nezina vai pat ignorē savu pagātni, NAV nākotnes.”

Un, arī: "Tauki un sū#i vienmēr un visur peld pa virsu – neatkarīgi no tā, kāds ir tilpums un kāda substance ir tajā skalojas." ;)

Savukārt, kā zināms: "Šajā Dieva pasaulē kopumā un, īpaši jau, ar mums pašiem notiek TIKAI un VIENĪGI tas, ko mēs PAŠI pieļaujam. Ineŗti tŗuli noskatoties, apkaunojoši gļēvi "klusējot lupatiņā", vai pat apzināti uz to "parakstoties" un +/- "aktīvi ņemot dalību" - nav būtiskas atšķirības."

-----------

“Latviet’s es’u!!!…”
( “tekošajā momentā” – M.U.Ļ.Ķ.U Zemes SILES “valsts”
“euro’latvānijas” zombij’fans un “lojāls urrrāpat.REJ.ots” )

( aktuālais blamierējums -- iz “O.M.© aŗChīva” )

"”Latviet’s biju, latviet’s es’u,
Latviet’s mūžam palikšu…”
Šito ‘mantru’ “tautās nesu”,
Un līdz (gr)ēmām zelēšu…

Latviet’s pad(u)mjlaikos biju:
Kompartijas locekļos,
Vodku strēbu, voblu ŗiju,
Kamēr – tiku partorgos.
Prezidijos (p)ielaists tiku,
Kongresos un plēnumos,
Tribīnēs par politiku,
Inteļigentna izpaudos.
Speczakazus izpildīju,
“Klauvētāju” aģentos ~
“Čekas” biedriem nostučiju,
VISU(s) savos “(d)anosos”.
Specpajoku (p)iepelnīju,
Cepot “presei” šedevrus,
Kuros šķidri ap(taisīju),
“Nepareizos” tautiešus.
Ulmaņlaikus nolādēju,
Pad(u)mjvaru slavējot,
“Goda bļembu” izkaulēju,
Pufaikai šo piespraužot…

Komuņagu “valsti” cēlu,
Čut ne nabu uzraudams ~
Tuč-tuč attapos par vēlu,
Partbiļeti bučodams:
Trešā Atmoda man teju,
Nahrenizēs “karjeru” ~
Nācās fiksi “mainīt seju &
Mest uz riņķi kažoku”…
Tagad – atkal latviet’s es’u,
Kurš par “valsti” stāv un krīt!
(Kaut kā sojas erzac"desu",
Jāmango, jo – gribas rīt…)
Latviet’s es’u "firmās" (svešās),
Latviet’s “ŠANAS” biedrībās ~
Ka tik’ dir(nēt) glaunās vešās &
(IT KĀ) “būt pie teikšanas”!
Ka tik’ es pie puspriekšniekiem,
Skaitos (vismaz – formāli):
Kaut vai - “atbildīgs” par niekiem,
Kaut – ņirdz ļaudis (normāli)!…

Latviet’s, biedri, vienmēr būšu,
Lai vai kādas varas nāks ~
Šitāds “darbiņš” nav par grūšu,
(Jo – bez tā man totāls VĀKS!!!)
Štrunts par to, ka svešās mēlēs,
"Prodžektos" liek "prom(a)ucēt",
Kāpēc sīkas purva dēles,
Piezīžas, kur tik’ var spēt:
Po(fig), vai no austrumkraja,
“Ukazs” latv(ij)ietim nāk,
Vai no rietumširmja haja,
Zombēt “virsvērtības” sāk ~
Latviet’s “elastīgi” klanās,
(Sv)īzdams frakas stērbelēs,
Fiksi bučot …(roku) manās,
VISIEM, kas to paģērēs.
(Dabiski – par “grašiem sūriem”,
Latviet’s priecīgs andelēt,
Tēvzemi ar visiem “stūriem” ~
Rubļos / centos “konvertēt”…)

“Latviet’s biju, latviet’s es’u,
Latviet’s mūžam palikšu…”
Na(fig) spešal gruzīt stresu,
KĀDS es “galvu nolikšu”…"

-----------

M U Ļ Ķ U zeme, SILES "valsts" parodija "euro.latvĀNija", XXI gadsimts.

Atbildēt

Bordāns pieļauj likumu neievērošanu

22.01.2022. 13:43

Bordāns ir neprofesionāls ministrs , jo pieļauj, ka tiesneši ļaunpr ātīgi neievēro lietvedības instrukciju, ko parakstījis pats tieslietu ministrs, tādējādi piesedzot nelikumības un pieļaujot pieņemt ačgārnus tiesu lēmumus un pārkāpjot Civilprocesa normas.

Kontrole pār lietvedības instrukcijas ievērošanu tiesās ir Bordāna tiešais pienākums, bet Bordāns šādas nelikumības pieļauj , atbalsts un piesedz, nereaģējot uz sūdzībām. Kauns Bordānam.

Atbildēt

Pašizolācija no kaitnieciskas informācijas

22.01.2022. 12:31

Mēs visi esam cilvēki, kuri meklē patiesu informāciju, kura visu laiku tiek cenzēta, sagrozīta un slēpta. Dažreiz tīri reflektori mēs apmeklējam propogandonu portālus : tvnet, delfi, apollo. Nobloķējiet šos portālus savos tālruņos un jums navajadzē tos lasīt, pat ja refleksi ņem virsroku ;)

Atbildēt

Antiņš

22.01.2022. 12:27

"Tas precīzi attiecas arī uz Jāni Bordānu un viņa vadīto JKP, kuri ikdienā sēž kopīgās valdības sēdēs ar Astras zaimotāju Reiru. Pat nožēlojamam konformismam ir savas robežas"- redzi nu, cik tu, autor, prasts un liels nepraša. Tu raksti kā īsts čekists, kurini naidu starp savas tautas pārstāvjiem. Pavēro, to, kad TB/LNNK teica - "kopā ar komunistiem nesēdēsim". Ne tikai kopā sēž, bet kopā strādā komisijās, balso par prettautiskiem OIK - iem, nodarbojas kopā ar korupciju utt.

Tu un ļoti daudzi sludina "Kronštates matrožu" un Feliksa Deržinska zemisko politiku un naidu pret gudriem cilvēkiem ar viedokli - ja reiz bijis kādā "sliktā partijā"- komunistos, bijis bagāts, buržujs, pat ja bijis TB/LNNK, LC, citur - tie jau ir inficējušies un nav labojami, jāiznīcina, jāpadzen no valsts. Tāpat ar bijušo režīmu amatpersonām - visus pēc čekista Dzeržinska metodes - jāiznīcina, jāpadzen no valsts.

Mēs labi zinām, ka daudzi cariskās Krievijas gudrākie prāti, ļaudis pēc 1917. gada apvērsuma varēja strādāt un gribēja kalpot jaunajai varai, jo viņi ir speciālisti, bet nē, čekisti viņus fiziski iznīcināja.

Te nu arī biedrs OTTO kaldina šo čekistisko politiku. Saki nu - kur dabūt labāku valsts prezidentu vai ministru prezidentu bija kā Anatoliju Gorbunovu - "zelta kadrs", bet padzina kā tautas ienaidnieku pēc tam, kad viņš atbalstīja ATMODU, labi strādāja Augstākajā Padomē, pieņēma pareizus un labus likumus. Padzina, vietā pielaida jaunos censoņus, korumpantus, stukačus pie varas.

Tā rīkojas čekisti, OTTO Ozol, ko tev vajadzēja saprast, bet tu nejēga, tāds pat čekists, kolaborants, nopulgo latviešus, kurti kalpo un grib kalpot savai valstij un tautai.

Bet galvenais - tu, OZOL, jauc politiku ar darbu un laba darījuma tendencēm, kā jau visi čekisti, kuri jauc kārtis vai kā visi "troļļotāji" komentāros.

Naida kulšana ap Gunāra Astras pieminekli ar šādiem rakstiem - tā arī ir necieņa pret viņu, pret latviešu tautu, pret Latviju.

Atbildēt

Latvija - neizdevusies valsts?

22.01.2022. 12:20

»

Krust celles

Un kas ir Doroņina ? No slepkavām un čekistiem pieņemot apbalvojumus. Godināšanas pasākumos kopā ar komuņagiem un komsorgiem kā piektais ritenis valkājas


Doroņinu varbūt kāds pierunāja, taču šodien ir skaidrs, ka viņai pieņemtais apbalvojums ir jāatdod. Tas ir bleķis.

Atbildēt

Latvija - neizdevusies valsts?

22.01.2022. 12:19

»

Cits Ozols

Te ir žults tikai pret vienu komjaunieti Reiru, aizmirstot, ka Bordāns un daudzi citi arī tādi bija, bet prezidenta galvenā padomu sniedzēja ir Ēlerte, kura, ja pareizi atceros, pēdējā brīdī gribēja ielēkt aizbraucošās kompartijas vilcienā...


Ēlerte, ja pareizi atceros, iestājās KP laikā, kad citi pamazām sāka stāties ārā vai nedarboties; esot gribējusi ietekmēt KP no iekšas, tā skaidroja.
Vēl jau ir visas tās kalnietes, veinbergas, vaideres un vesela rinda tiesnešu, kas režīmā ieguva politizētu izglītību un gāja PSRS pavadā.

Atbildēt

Cits Ozols

22.01.2022. 12:02

Te ir žults tikai pret vienu komjaunieti Reiru, aizmirstot, ka Bordāns un daudzi citi arī tādi bija, bet prezidenta galvenā padomu sniedzēja ir Ēlerte, kura, ja pareizi atceros, pēdējā brīdī gribēja ielēkt aizbraucošās kompartijas vilcienā.
Pagādtnes pleķus var atrast daudziem.

Man ir jautājums, ko pats autors darīja atmodas laikā? Un vai pats rindu autors pagodināja ar savu klātbūtni pieminekļa atklāšanas laikā?

Atbildēt

Arī Otto gvelž dumjības

22.01.2022. 11:50

Mēs laikam visi PSRS disidenti, arī Astra Gunārs, Otto Ozols un Co, ja līdzi vazājam vārdu saīsinājumu - "PSRS".

OTTO ir jāzina, ka PSRS ir arī Latvija, Lietuva, Igaunija, Ukraina utt. - visas 16 republikas.
OTTO nav iemācījies saprast, ka Latvija ir Krievijas impērijas sastāvdaļa, ja vazā līdzi apkopojumu - PSRS vai "padomju režīms", "padomju vara" vai tml., jo ir tikai okupācijas režīms, okupācijas vara, impērija, vienas valsts impērija, kura nodibina savu valodu, savus likumus un tikumus visās okupētajās valstīs, ievieš, komandas sūta bez saskaņošanas ar 16 republikām, bet gan no viena punkta - no Kremļa.

OTTO, laiks atmosties no okupācijas marasma. Un tu izrādi sātanisku naidu pret Jāni Bordānu - kādēļ? Tādēā, ka pret viņu ir Lembergs un visi oligarhi, korumpanti, krāpnieki?

Tu pret Bordānu, tādēl ka viņu grib nomelnot "troļli" un visi Latvijas nelabvēļi?

Tātad, OTTO Ozols nav sevišķi gudrs, kaut izliekas, ka gudrs. OTTO nav Latvijas patriots!

Atbildēt

Atis Priedītis

22.01.2022. 10:25

Šis notikums ir simbolisks. Var pieļaut, ka ņirgāšanās par tiem cilvēkiem, kuri pretojās okupācijas režīmam ies tikai plašumā. Jau pašlaik lielie masu mediji nedzēš šāda tipa komentārus un ļauj VDK vajātos cilvēkus apsaukāt par psihiski slimiem, jo veselie taču sadarbojās un tagad ir "pie siles".

Atbildēt

kaķa smiekli

22.01.2022. 09:42

»

lauķim

par vārda "cienījams" lietošanu- ja cilvekam nav skaidra lietotā vai dzirdētā/ lasītā vārda nozīme, tad cilvēks nesaprot ne vārda no teksta, kurš seko nesaprotajam vārdam. Kādreiz bija plaši pieejama skaidrojošā vārdnīca, kur vārda CIEŅA nozīmē ir sekojoša: "morālās apziņas jēdziens un ētikas kategorija...


*...Un nesakiet, ka izglītība un latviešu valodas lietošana padomju laikā bija zemā kvalitātē.*
--------------------
Ja izglītības sistēmas nebeidzamās reformas turpināsies, par to laiku izglītības kvalitāti varēs tikai sapņot.

Atbildēt

Aramess

22.01.2022. 09:06

Preses ziņa - Gunāra Astras pieminekli izveidoja un atklāja Doroņina-Lasmane. Šajā pasākumā nedrīkstēja piedalīties bijušie komunisti, komjaunieši, pionieri, okupācijas armijā dienējušie, okupācijas skolās gājušie, kā arī viņu pēcteči. Nedrīkstēja piedalīties arī bijušie frizieri, kas skuva bārdu okupantiem, bet nepārgrieza viņiem rīkli, kā arī šo nodevēju pēcteči. Atklājās, ka Latvijā minētā kundze ir vienīgā, kas cienīga atklāt pieminekli Astram. Aiz žoga vēl drīkstēja procesu noskatīties Otto Ozols, kas ar zvērestu apgalvoja, ka esot tīrs kā bērna asara.
Visi citi gatavojas nopirkt virvi, ziepes un pakārties, jo tikai tā var nomazgāt savu vai savu senču pagātnes kaunu.

Atbildēt

hmm

22.01.2022. 08:37

»

juris

Labs jautājums. Ja ņem vērā, ka čekā bija vismaz 22 tūkstoši aģentu, bet maisos apčakarētai tautai atmeta tikai nedaudz vairāk kā 1400 samazgas. Kur tad pārējie palika


piemēram, Ilmārs Ziedonis, mistera Twentija ieliktenis sēž Rīgas domes P{ašvaldības ieņēmumu pārvaldē par priekšnieku, un bez algas vel arī nekaunīgi zog, visu, ko var nozagt, bet Staķim tas patīk

Atbildēt

TYT

22.01.2022. 02:32

Tiek uzskatīts, ka Otto Ozols ir viens no trīs Latvijas iluminātu ordeņa pārstāvjiem, kurš šobrīd ir atsaukts no Latvijas, jo politiski kriminālās aprindas viņu īpaši neieredzēja. Bet visdrīzākais, ka viņš atgriezīsies un tiks galā ar šo poltimafiju.

Atbildēt

FKK

22.01.2022. 02:30

»

Kaņepju tante

Nu tad pasakiet Otto kungs , par kuru partiju bija jābalso ? Gribēju kā labāk ! Esmu pilnīgā neziņā


Par ko jābalso ... vispirms ir jāpārliecinās vai Latvijā vēlēšanas vispār ir godīgas, jo ir pamats nopientām šaubām.
Otrkārt - tur jāprasa viņam pašam vai ir gatavs lauzt šo zaglīgo jaunās oligarhijas režīmu ar jaunupiem, jurašiem, martinsoniem, reiriem, ašerādeniem. Viņi kontrolē simtu miljonu uzkrājumus, kuru izzagti neskaitāmās afērās 10+ gadu garumā, viņu kontrolē ir drošības dienesti - SAB, KNAB, utt. Tā ir vēl rafinētāka sistēma par Lukašenko un Putina režīmiem.

Atbildēt

Latvijas varas neglītais vieplis

21.01.2022. 23:26

Daudzi nesaprot, cik Gunāra Astras u.c. latviešu liktenis simbolisks tam, kas šobrīd notiek visapkārt - vēl 1986.gadā Juris Kaksītis kā tiesnesis tiesāja "Helsinki 86" dalībnieku Rolandu Silaraupu, bet 1997.gadā Kaksītim tas neliedza kļūt par Ministru prezidenta biedru.

LPSR tiesnese Biruta Puķe 1983.gadā nacionālās pretošanās kustības dalībniekam Intam Cālītim piesprieda brīvības atņemšanu uz 6 gadiem, kas viņai neliedza strādāt brīvās Augstākajā tiesā pēc neatkarības atgūšanas par politiski represēto lietu pārzini.

Čekists un tiesnesis Aivars Dudars 1983.gadā piesprieda mūsu nācijas sirdsapziņai Lidijai Doroņinai-Lasmanei 5 gadus cietumā un 3 nometinājumā. Tas Dudaram neliedza kļūt par prokuroru Ģenerālprokuratūras Tiesās izskatāmo krimināllietu nodaļā pēc Latvijas neatkarības atgūšanas.

LPSR tiesnese Zaiga Raupa 1981.gadā uz 1,6 gadiem cietumā notiesāja Jāni Barkānu par mēģinājumu bēgt no PSRS uz Somiju. Pēc neatkarīgas atgūšanas Raupai tas neliedza kļūt par tiesnesi Augstākās tiesas Senāta Krimināllietu departamentā.

Atbildēt

Es

21.01.2022. 23:03

Gunārs Astra par šo pretnostatījumu, visticamāk, būtu gandarīts. Tā ir nostāja! Provinciālais punduris ir komunists un slikti beigs.

Atbildēt

Bordāns pārvērtās par politisko līķi.

21.01.2022. 22:34

Mordāns nekad citādāks nav bijis, tāpēc nevar pārvērsties par to, kas viņš jau ir.

Atbildēt

muļķuzemē viss bez izmaiņām

21.01.2022. 22:20

Vēl viens mentālais pigmejs atļāvās piesmērēties Liela Cilvēka personībai un piemiņai.

Atbildēt

oho

21.01.2022. 22:10

tik gudri sarakstīts, izskatās ,ka rakstījis Komjaunietis bijušais.

Atbildēt

juris

21.01.2022. 20:51

»

Kaņepju tante

Nu tad pasakiet Otto kungs , par kuru partiju bija jābalso ? Gribēju kā labāk ! Esmu pilnīgā neziņā


Labs jautājums. Ja ņem vērā, ka čekā bija vismaz 22 tūkstoši aģentu, bet maisos apčakarētai tautai atmeta tikai nedaudz vairāk kā 1400 samazgas. Kur tad pārējie palika?

Atbildēt

Mx

21.01.2022. 20:46

Otto Ozols, ja tā varētu teikt, uzlika punktu uz "i". Par cik pēc 91. gada nav veikta bijušo čekas stukaču un padomju fašistiskā izdzimteņu režīma pakalpiņu lustrācija, tad Latvijas tautai atliek tikai noraudzīties uz politisko mimikriju...

Atbildēt

xxl

21.01.2022. 20:10

Bet patiesi, negribas ticēt, ka māksliniekam nekas nav zināms par apvērstā krusta simbolisko nozīmi. Tāpat kā diviem meksikāņu tēlniekiem, kuru skulptūra uzstādīta pie ANO oficiālās mītnes un kas ir Daniēla grāmatā aprakstītā zvēra izpaudums materiālā.
Bet cilvēki pasākumā svilpj, jo saprot situācijas absurdumu, un nav svarīgi, kāda ir viņu dzimtā valoda. Bet visapkārt, un visvairāk oficiālajos medijos, turpinās normālas dzīves imitācija.

Atbildēt

Huntas piemiņai

21.01.2022. 19:11

Rīgas vidū. Mentāli nepieņemams dizains. Huntas simbols.

Atbildēt

Kaņepju tante

21.01.2022. 19:04

Nu tad pasakiet Otto kungs , par kuru partiju bija jābalso ? Gribēju kā labāk ! Esmu pilnīgā neziņā?

Atbildēt

Jau astoņdesmit gadus

21.01.2022. 18:00

»

Vai patiešām sātanisti ?

Līdzība ar apgrieztu krustu biedējoša - Rīgas centrā tas ir pilnīgs p


Tikai tagad pamanīji sātanistus? Cūciņ pirms kaušanas arī piebaro un apčubina, bet tad čiks ar nazīti. Valstis nav izņēmums.

Atbildēt

Kāpēc tāds naids?

21.01.2022. 17:53

Varbūt vajadzētu klusuma brīdi? Pēc svilpieniem, apsaukāšanās, pēc tā, ka tā īsti tomēr neesam sapratuši, par ko cīnījās Astra? Ja būtu, tad šajā dienā tur redzētu pavisam citas sejas.
Tagad sāksies pieminekļa nopulgošanas kampaņa? Pasakiet, kam tas izdevīgi?

Atbildēt

paklau, autor!

21.01.2022. 17:48

Ne jau tev, koloborantu pēctecim, spriest par koloborantiem.

Atbildēt

Kazanostra

21.01.2022. 17:48

Ātrākais ceļš kā nokļūt mūsu rindās un kļūt par savas tautas nodevēju ir paņemt mūsu piedāvāto kredītu. Bērni, ņemiet kredītus, novēl prezidenta krēslu ieņēmušais biedrs.
https://youtu.be/3NT2wZTIUP8

Atbildēt

Ir vēl trakāk

21.01.2022. 16:47

Vēl arvien jaunajiem juristiem diplomus pasniedz VDK ziņotājs, VDK ziņotāja vietniece saņem labumus no VDK darbinieku vadītiem uzņēmumiem, ir tiesa korupcijas lietā, aizdomas par VDK ietekmi tiesas atlikšanā (iepriekšējais tiesas priekšsēdētājs ir VDK ziņotājs), līdzekļi atļauj tiesā piedalīties no Arābu valstīm, utt. Bandīti pie nošautā biedra kapa arī saka, tā vajadzēja, jo neiekļāvās noteiktajā kārtībā. Varbūt Doroņina var atklāt Astras pieminekli, citi nē.

Atbildēt

lauķim

21.01.2022. 16:12

»

lauķim

Atbalsta sniegšanu cēlam mērķim nevar uzskatīt par parazītisku rīcību.Ne katram ir dotības būt par ārstu, pasniedzēju vai politiķi. Ja valstī ir beigušies cienījami cilvēki kuri spēj aizstāt esošos pajoliņus, deģenerātus un noziedzniekus, tad 666 uz pieres neliks sevi ilgi gaidīt...


par vārda "cienījams" lietošanu- ja cilvekam nav skaidra lietotā vai dzirdētā/ lasītā vārda nozīme, tad cilvēks nesaprot ne vārda no teksta, kurš seko nesaprotajam vārdam. Kādreiz bija plaši pieejama skaidrojošā vārdnīca, kur vārda CIEŅA nozīmē ir sekojoša: "morālās apziņas jēdziens un ētikas kategorija, kas izsaka personības sab. vērtību, nozīmību, cilvēka morālo attieksmi pret sevi un sab. attieksmi pret indivīdu. .... utt. ( atsauce uz Latvijas Padomju Enciklopēdiju 2, sējums). Un nesakiet, ka izglītība un latviešu valodas lietošana padomju laikā bija zemā kvalitātē.

Atbildēt

Lapas:    2   1   

Jūsu vārds:

Komentāra teksts:

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

15

Muļķība tik drīz nav gāžama, tomēr visi sauc, cik spēka, – palīdziet, glābiet Ivetu!

FotoŠī ir patīkama atkalredzēšanās ar sabiedriskās politikas centra “Providus” direktori un vadošo pētnieci, augstās Sorosa mācības koordinatori un vieslektori Latvijas augstskolās Ivetu Kažoku. Vecajā paziņā vēl kvēlo uguns, verd dzīvības sulas un neapdzēšams cīņas gars, īsi sakot, Iveta kustas kā dzīvsudrabs!
Lasīt visu...

21

Šis bija labs samits

FotoNATO samits Madridē ir noslēdzies. Nepārspīlējot var teikt, ka tas bija viens no būtiskākajiem pasākumiem Alianses pēdējo desmitgažu un arī Latvijas vēsturē.
Lasīt visu...

21

Kļūdainais “kļūdu labojums” aptieku noteikumos ir lielveikalu un lielo slimnīcu, nevis pacientu interesēs!

FotoTiekoties ar Veselības ministrijas Farmācijas departamenta pārstāvi Artūru Grīgu, Latvijas Pensionāru federācija un citu organizāciju pārstāvji atkārtoti lūdza apturēt t.s. “Aptieku noteikumus”, kas topošajā redakcijā būtiski lobētu lielveikalu un lielo slimnīcu intereses, bet pilnībā atstātu novārtā iedzīvotājus, kuri dzīvo mazapdzīvotās vietās.
Lasīt visu...

21

NATO superplāns “Baltijas slazds”

FotoIgaunijas premjere Kaja Kallasa atklāja žurnālistiem, ka NATO aizsardzības plāns attiecībā uz trim Baltijas valstīm paredz atļaut Krievijas bruņotajiem spēkiem tās ieņemt un pusgadu marinēt krievu zaldātus ES pažobeles ekonomiskās krīzes, politisko intrigu un sodomijas purvā. Ja okupanti šajā laikā nenojūgsies un paši neaizmuks, tad pēc 180 dienām Baltijas zemes atbrīvošot (lasi – pievienošot atpakaļ ES).
Lasīt visu...

15

Tikai nesmejieties, es atkal mēģināšu tiesāties un šoreiz kā tēvs un vīrietis gan noteikti uzvarēšu! Es un mans spēcīgais gars!

FotoUn tagad pats svarīgākais. Tas, kas notiks tālāk, ir sekojošais. Es savā un savu bērnu un ģimenes vārdā vērsīšos tiesā pret Latvijas Republiku. Pret Levita, Kariņa, Rinkēviča, Pabrika, Dzintara režīmu. Tā būs pirmā tiesvedība valsts vēsturē, kur vienlaikus politiķis, vīrietis un tēvs cīnīsies par savu bērnu interesēm. Cīnīsies un uzvarēs Latvijas valsti, pierādot, ka Latvijas valsts politiski un materiāli izrēķinājās ar Gobzema ģimeni, tostarp aizskarot divu nepilngadīgu bērnu intereses.
Lasīt visu...

6

Vēstule ģenerālprokuroram Stukānam: par naida noziegumu jāsaņem reāls cietumsods

Foto"4. maija deklarācijas klubs" vēršas pie Jums, lai rastu jēgpilnu risinājumu naida nozieguma izpausmei, kas norisinājās šā gada 20. maijā pēc gājiena "Par atbrīvošanos no padomju mantojuma" un ir satraucis visu Latviju. Gājiens bija mierpilns, vērsts uz demokrātiskas Latvijas valsts nākotni, kura sevī ietver tos mūsu valsts iedzīvotājus, kuri savās domās un rīcībā ir pret agresiju kā Latvijā, tā arī Ukrainā.
Lasīt visu...

21

Anitas Muižnieces dubultie standarti ciniski turpinās

FotoŠā gada maija beigās Valsts policijas (VP) Galvenās kriminālpolicijas pārvaldes Ekonomisko noziegumu apkarošanas pārvaldes 2. nodaļa nosūtījusi prokuratūrai kriminālvajāšanas uzsākšanai kriminālprocesu pret maksātnespējas administratoru un viņa pilnvarotu personu, kuri gandrīz desmit gadu laikā no maksātnespējīga uzņēmuma piesavinājušies vairāk nekā 1,4 miljonus eiro
Lasīt visu...

13

Vēsturisks solis Eiropas Savienībā – EK nākusi klajā ar priekšlikumu Dabas atjaunošanas likumam

Foto22. jūnijā Eiropas Komisija nāca klajā ar vēsturisku priekšlikumu likumam par dabas atjaunošanu, kura mērķis ir atjaunot mūsu ekosistēmas un atgūt dabu visā Eiropā – gan lauksaimniecības zemēs un jūrā, gan mežos un pilsētvidē. Komisija arī apstiprināja priekšlikumu par 50% samazināt sintētisko pesticīdu lietošanu līdz 2050. gadam.
Lasīt visu...

10

Kam pelnīs pensijas mūsu bērni?

FotoPensiju "netaustāmo" līmeņu iemaksas nevajadzētu nodot bankām, bet nodot konkrētā iemaksātāja vecākiem - valsts fondam, kurš neuzkrāj neko, bet izmaksā iemaksu konkrēti bērna (iemaksātāja) vecākiem uzreiz, tikko šajā fondā līdzekļi ienāk.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Nenopietnā rotaļa

Vasaras saulgrieži ir laiks, kad pati daba uz brīdi sastingst, lai ceļu pretī gaismai mainītu uz ceļu pretim tumsai. Attieksme pret gaismu un tumsu...

Foto

Atkal "Bolt" taksists: kā policija reaģēs uz kārtējo naida noziegumu?

Vakar “Krustpunktā” bija diskusija, vai patiešām tiesībsargājošās iestādēs realitāte ir nulles tolerance pret jebkādām kara, agresijas...

Foto

Boikots – trumpis kliķes piedurknē

Tautas galīgās nopotēšanas pret kroņa vīrusu (IMHO – nomušīšanas) plāns rudenī jau ir cilvēces izdeldētāju Latvijas dienderu darba kārtībā. Tā īstenošana...

Foto

Ir jāaptur šis briesmīgais rusofobijas uzliesmojums

Kad sociālajos tīklos virmo diskusija par to, vai kādam mediķim konkrētā situācijā vajadzēja vai nevajadzēja “reanimēt krievu”, manuprāt, ir sasniegts...

Foto

Putni pārsvarā ir monogāmi, daudzi – homoseksuāli: ko es uzzināju, braucot ar laivu pa Salacu

Es pirmo reizi iemīlējos bērnudārzā - Viņa gulēja diendusu gultā, kas...

Foto

Par "audzēšanu"

Nekad nesaki "ES audzēju". Tas izklausās lielīgi un uzpūtīgi. Bet - pats galvenais - tie ir MELI. Tu pat kārpu uz sava deguna nevari...

Foto

Skolmeistaru nebūšanas

Nule pie Saeimas notika Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrības (LIZDA) rīkots pikets. Kopā ar līdzjutējiem sapulcējās aptuveni 3000 cilvēku. LIZDA priekšsēdētāja Inga Vanaga mēģināja pārliecināt...

Foto

Eiropas Cilvēktiesību tiesa pieņem vēsturisku lēmumu par labu Jehovas lieciniekiem Krievijā

Šī gada 7. jūnijā Eiropas Cilvēktiesību tiesa (ECT) pieņēma vēsturisku lēmumu par labu Jehovas lieciniekiem...

Foto

Īpaši uzņēmējiem. Biznesam. Saldumu fabrikai „Laima” un ikvienam

Maza atkāpe vēsturē. Pirmsākumos par ļaunumu uzskatīja komunistisko režīmu. Komunistus un čekistus. Pret šo režīmu iestājās Latvijā dzīvojošie...

Foto

Ja aizkulišu spēlētājs manipulē ar veselu frakciju...

Šodien jau ir skaidrs, ka es tieku atcelts no Saeimas drošības komisijas vadītāja amata. Reizē ar to es pametu...

Foto

Mūsu lieliskos karjera plānus nomelno nesaprātīgi un nepareizi domājoši ļautiņi!

Laikā, kad pasaule aktīvi cīnās ar pieaugošo viltus ziņu un dezinformācijas izplatību, ar nožēlu varam secināt,...

Foto

Par “padomju mantojumu”

Pēdējā laikā publiskajā telpā arvien neatlaidīgāk un uzbāzīgāk tiek sēta un kultivēta ideja par kaut kādu atbrīvošanos no “padomju mantojuma”. Parasti tas notiek...

Foto

Izsūtīto brīvība ir mana brīvība

„24. februāris manas ģimenes un manas klases atmiņā paliks kā baiļu un neziņas datums. Nepiedodams krievu iebrukums ukraiņu zemē. Vai atkal...

Foto

Nauda, veselība, veselības pratība un priekšvēlēšanu gaisotne

Priekšvēlēšanu gaisotnē sarosījušies ne tikai tie, kas nolēmuši balotēties un tikt ievēlēti 14. Saeimā, bet arī tie, kuri vēlēšanu...

Foto

Kariņa kungs, šķiet, jums patiesībā nav īstas sajēgas, vai un kā Latvijas patērētāji tiks nodrošināti ar tiem nepieciešamo dabasgāzes apjomu

Nav šaubu, ka šī vara energokrīzi...

Foto

Ogres novada dome lemj pakļaut postam vietējos iedzīvotājus turpmākos 30 gadus

9. jūnijā Ogres novada domes finanšu komitejas sēdē tika iznīcināta Ikšķiles un Tīnūžu iedzīvotāju iespēja dzīvot drošā...

Foto

Kas notika vakardienas koncerta laikā Liepājā

Jau koncerta sākumā trīs jaunieši no kustības “PAR!”, kas ir partijas “Attīstībai/PAR” pārstāvēta un kuras valdes locekļi ir Daniels Pavļuts...

Foto

"Mocekļiem" ieteicams zināt, cieši ielāgot un atcerēties, ka demokrātijai ir leģitīmas tiesības sevi aizsargāt

Padomju okupācijas režīma laikā ikviena pienākums bija katru dienu pret un par...

Foto

Cilvēks un tauta

Bieži dzirdēts pārmetums par nacionālismu ir atsevišķā cilvēka interešu nerespektēšana. Šī pārmetuma biežā atkārtošana to gan nepadara par patiesību. Tautiskais pasaules uzskats nenoliedz...

Foto

Ja enerģētikas nozarē sitīs X stunda, tad jārēķinās, ka visiem gāzes nepietiks

Pasaule kopš Krievijas iebrukuma Ukrainā 24. februārī ir mainījusies un nekad vairs nebūs tāda kā...

Foto

Kautrīgais epidemiologs

Epidemiologs Jurijs Perevoščikovs medijos* dalās ar pārdomām, aizdomām un padomiem saistībā ar pērtiķu bakām. Sākšu ar to, ka “spečuks” ir vai nu atpalicis savā...

Foto

„Govs” vai „pērtiķa” nācija?

Kā notiek globāli politiskie piebūrumi? Vai tos vienmēr pavada vispārīgs viltus un meli, kam seko draudi, šantāža un varmācība? Kāpēc to apzināti...

Foto

Labas ziņas cilvēku populācijai. Nu, gandrīz labas...

Vismaz uz laiku izgāzies cilvēces izdeldētāju perinātais plāns: panākt, ka pasaules valstu vadības paraksta līgumu, piekrītot pandēmiju laikā atdot...

Foto

Jautājumi Kariņam par valdības gatavību jēdzīgi palīdzēt sabiedrībai un tautsaimniecībai pārvarēt sagaidāmo enerģētikas krīzi

Ņemot vērā globālos politiskos un ekonomiskos procesus, kas saistīti ar notikumiem Ukrainā,...

Foto

Maslova āmurs un uz Pavļuta klavierēm nolikta darba nespējas lapa

“Ja vienīgais instruments, kas tev ir, ir āmurs, tad katru problēmu mēdz redzēt kā naglu” (If...

Foto

Maija Atmoda

Krievijas karš pret Ukrainu un vietējās 5. kolonnas bezkaunība ir izraisījusi latviešu mobilizēšanos Ukrainas atbalstam un savu interešu aizstāvībai. Pilsoniskā pašorganizēšanās, ko “Austošā Saule”...

Foto

Politiķiem jāsaprot, ka sabiedrības integrācija līdzšinējā izpildījumā ir neatgriezeniski izgāzies projekts

Paužot noraidošu attieksmi pret Pārdaugavas okupekļa nojaukšanas lēmumu, Latvijas Krievu savienība (LKS) organizējas protesta akcijas...

Foto

Nepieteiktais karš Latvijā: ar tiem, kuri šeit izturas kā iekarotāji, kā "krievu pasaules" kungi un noteicēji, integrēšanās nebūs iespējama

Šodien mēs zinām, ka 1997. gada jūnijā...

Foto

Četras lietas, kas pazudušas no Dabas resursu nodokļa likuma grozījumiem

Ražotājiem ir nepieciešama finansiāla motivācija samazināt iepakojumu un izmantot pārstrādājamu iepakojumu. Ir jāveicina pārstrādātu materiālu izmantošana...

Foto

Reklāmas, kas nepatīk kustībai „Par!”, ir jāaizvāc!

2022. gada maijā Liepājas ielās ir konstatēti AS “Liepājas autobusu parks” piederoši autobusi, uz kuriem izvietota politiska un neviennozīmīgi...

Foto

Mazliet par situāciju Ukrainā

1. Krievu spēkiem ir vietēja mēroga panākumi, pārraujot frontes līniju Donbasa frontē pie Popasnas pilsētas. Tas ir izdevies, sakoncentrējot spējīgākās vienības, tajā...

Foto

Valdības varonīgie “mikrorestarti” nevairo cerību, ka ziemā cilvēki būs siltumā un par to spēs norēķināties

Aizvadītājā nedēļā valdība lielākoties bija aizņemta ar savu kārtējo krīzīti. Tomēr...

Foto

Jauna NATO stratēģija un “aizvainota aknu desa”

Vācijas ārlietu ministre Annalēna Bērboka atklāj, ka līdzšinējā NATO stratēģija paredz agresijas gadījumā vispirms pamest Baltijas valstis un pēc...

Foto

Tā kā tieslietās viss kārtībā, vēršu savas rūpes enerģētikas nozares virzienā

Enerģētiskā atkarība ir viens no iedarbīgākajiem Krievijas ieročiem, kas tiek lietots neminstinoties, ja rodas vajadzība. To...

Foto

Krievu identitāte ir organizēta ap impēriski politiskiem simboliem

Attiecībā uz padomju pieminekļiem ir viens aspekts, par ko jābūt skaidram priekšstatam - visā Eiropā šie pieminekļi ir...

Foto

No Tamuža un Zakatistova lietas KNAB izkalis kārtējo čiku

Tagad jau piemirsies, bet 2018. gadā bija briesmīgs skandāls – KNAB darbinieki aizturēja Saeimas deputātu Artusu Kaimiņu...

Foto

Būtu tikai godīgi mums un visai Rietumu pasaulei atzīt beidzot faktu: Krievija ir fašistiska valsts

Kopš kara sākuma paralēli turpinu lasīt viedokļus gan no Krievijas, gan...

Foto

Kad deputāte atzīstas, ka deputāti pārstāv kādas grupas intereses...

Priekšstats, ka deputāts pārstāv tikai sava vēlētāja “viedokli, uzskatus un vēlmes”, rodas:...

Foto

Dalītais īpašums: ko darīt tālāk?

Latvijā 90. gados notika revolūcija mājokļu sektorā. Pārmaiņas bija saistītas gan ar ēku īpašumu atdošanu bijušajiem īpašniekiem vai viņu mantiniekiem, gan...

Foto

Politisko attiecību līmenis, kurš kādreiz šķistu neiedomājams cinisms, tiek uzdots kā pašsaprotama norma

Šonedēļ Latvijas politikā notika sava veida fāzes pāreja. Nokāpšana vēl vienu līmeni zemāk....

Foto

Līdzšinējā ekonomikas ministra muļļāšanās un tās cena

Krievijas karš Ukrainā tiek finansēts no gāzes un naftas eksporta ieņēmumiem, un no šī kara pirmās dienas Latvijas valdības...

Foto

Uzņēmēju organizācijas aicina ekonomikas ministra amatu saglabāt Jānim Vitenbergam

Šobrīd, kad Latvija saskaras ar būtiskiem ģeopolitiskiem, sociāliem un ekonomiskiem izaicinājumiem, mēs, uzņēmējus pārstāvošās organizācijas un nozares,...

Foto

Krišjānis Kariņš ir uzsācis bērnišķīgu, bet vienlaikus bīstamu spēli

Vakar iekšlietu ministre Marija Golubeva paziņoja par savu demisiju šādiem vārdiem: “Ministru prezidents Kariņš, pakļaujoties nacionāļu ultimatīvajam...

Foto

Šobrīd mainīt ekonomikas ministru ir bezatbildīgi

Latvijas lielākā uzņēmēju biedrība – Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera (LTRK) norāda, ka pieaugošās ekonomiskās krīzes un kara radīto sarežģījumu...

Foto

Atgādinām, ka vairāk nekā trīsdesmit procentiem Latvijas pilsoņu dzimtā valoda ir krievu valoda

Sociāldemokrātiskās partijas “Saskaņa” valde pašreizējo situāciju Latvijā uzlūko ar nopietnām bažām. Atbildīgo institūciju...

Foto

Daži jautājumi par pieminekļa nojaukšanu

Vai ir iespējams, ka padomju vadība, plānojot parku un pieminekli Rīgā, ņēma vērā arī to, ko Krievijā sauc par sadarbību ar...

Foto

Daudzkrāsainās ļaunuma puķes

“Aiz ideālu daudzināšanas politiķi bieži vien meistarīgi slēpj savu neprasmi, melus un nevēlēšanos kalpot valsts interesēm.” Pjērs Buasts....

Foto

Pārējo būs apēdusi inflācija...

Ikdienā neaizstājamu pārtikas produktu cenas jau tagad ir pieaugušas par 30-50%. Un tas ir tikai sākums – energoresursu cenu lēciens un kara...