Laikā, kad “bundzinieka” Mārča Judža un viņa sievas attiecības komentē pat ministru prezidente, arī man gribētos nedaudz ieskicēt sabiedrības noskaņojumu attiecībā uz valsts pārvaldē notiekošo. Attēlam ir ilustratīva nozīme, taču tas atspoguļo sabiedrības noskaņojumu pret notiekošo valstī un tās pārvaldē – nenovīdību, sarunāšanu, alkatību un vēlmi parazitēt uz citu rēķina.
Lidosta kā vieta, caur kuru dodas prom, iespējams, labākais genofonds, jo nesaskata vairs iespējas ar godīgu rīcību ko sasniegt šajā zemē, taču šeit paliek smaidīgie kungi kā attēlā, kas joprojām domā, ka “visā visumā viss ir kārtībā.”
Šobrīd iepazīstoties ar publiski pieejamo informāciju Judžu ģimenē, gribas ieskicēt trīs iestāžu vadītāju nespēju un nevēlēšanos mainīt šo valsti un tās domāšanu. Armands Ruks, Juris Stukāns un Aigars Strupišs savā pašapmierinātībā un paštaisnumā nespēj sakārtot ne šīs iestādes, ne to domāšanu, ne arī pieņemt darbā kvalificētu personālu.
Policija, kura, ierodoties uz izsaukumu, aiztur policijas izsaucēju, lai tikai nebūtu jāizmeklē noziedzīgais nodarījums. Prokuratūra, kura ir aizmirsusi savus mērķus un uzdevumus – uzrādīt apsūdzību, nevis traucēt policijai izmeklēšanu. Strupiša kungs, kurš publiski pauž savu viedokli par tiesas procesiem, mēģinot tādā veidā ietekmēt savu padoto darbu tieši tāpat kā bāriņtiesas darbiniece, kura, paēdot kopīgas pusdienas ar Judža kungu, spēj mainīt lietu kārtību attiecībā uz viņa bērniem.
Šis ir laiks, kad Jura Juraša iedibinātā kārtība turpina dzīvot kursabiedru un deju biedru izpildījumā. Pemēram, prokurors Juris Juriss joprojām ir aizķēries deviņdesmitajos, jo spēj saņemties drosmi, lai skaļās lietās piezvanītu izmeklētājam un uzdotu jautājumu, vai izmeklētājs zina, kas šis prokurors ir, gaidot pazemību un paklausību, mudinot izbeigt noteiktus kriminālprocesus.
Sabiedrības domas dalās, kam ir taisnība strīdā starp Mārci Judzi un viņa sievu. Bet ir viens fakts, kas visiem jāņem vērā, – Judzis daudzos jautājumos ir ticis balstīts no Jura Juraša un viņa bandas. Gan policijā, gan prokuratūrā, gan tiesās, gan cita veida komerciālos strīdos.
Tāpēc sievas publiskotais par frivolo policijas, bāriņtiesas un tiesas komunikāciju ar Mārci Judzi nepārsteidz – tā ir Juraša roka un metode. Arī „neatkarīgā” advokāta nesenais komentārs medijos ir pavisam sarunāts – nejaušais advokāts ir no Valmieras un tuvs Juraša sabiedrotais.
Kā panākt taisnīgu šī strīda risinājumu? Nosūtīt Judža lietu izskatīšanai citā bāriņtiesā un attiecīgi citā tiesā – vēlams, ne Vidzemē, jo tā joprojām ir Juraša karaliste.