Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā
NĀVE audiogrāmata

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

OK, ko es nosapņoju, un tā nemaz nav un nevar būt. Nē, noteikti nevar būt. Sapnis ir par AS „Pasažieru vilciens” vadību un milzīgo bezatbildību. Jāsaka, ka pēc sapņa pārņēma dziļas skumjas par to kas, iespējams, notiek Latvijā, tiešām.

Krievijas sakaru bloki ir tikai viena problēma, varētu teikt, ka pat, iespējams lētākā, tur ir vēl divi citi, daudz smagāki feili, kas pieļauti iepirkumā.

Varbūt vērts sākumā izlasīt šo LA rakstu, lai atsvaidzinātu atmiņā šo bezatbildīgo personu skaistos paziņojumus:

„Kāpēc jaunie elektrovilcieni satiksmē nonāks tikai janvārī?

Vakar Rīgas Centrālajā dzelzceļa stacijā atrādīties plašākai publikai bija norīkots “Škoda Vagonka” vilciens. Jaunie vilcieni satiksmē gan nonāks nākamā gada janvārī, kad būs veikti visi nepieciešamie testi un sertifikācija.

Šobrīd Latvija ir pēdējā Eiropas Savienībā, kurā vēl kursē padomju laika vilcieni, un pēdējā ES valsts, kas nomaina dzelzceļa ritošo sastāvu. Bolderājas iedzīvotājs Aleksis Bartkevičs, kas ieradies novērtēt jauno vilcienu, pauž gandarījumu: “Visnotaļ pozitīvi! Eiropas līmenī!”

Pašlaik uz Latviju piegādāti divi vilcienu sastāvi un, sākot no nākamās nedēļas, līdz gada beigām testa braucieni bez pasažieriem tiks rīkoti virzienā uz Ogri. Pasažieru pārvadāšanu uzsāks nākamā gada sākumā. Līdz nākamā gada beigām pēc plāna Latvijai tiks piegādāti 32 vilcienu sastāvi. Līdz ar to būs iespējams ieviest biežāku vilcienu kursēšanas grafiku darba dienās ar intervālu 15–20 minūtes.

Jaunie vilcieni būšot ērtāki cilvēkiem ar kustību traucējumiem, māmiņām ar bērniem, pensionāriem. Tiesa, lai tas notiktu, vēl jāveic peronu pārbūve. VAS “Latvijas dzelzceļš” valdes loceklis Rinalds Pļavnieks atklāja, ka jau nākamnedēļ sāksies noslēdzošā būvniecības fāze, lai izbūvētu un modernizētu 48 stacijas un pieturas punktus posmos Rīga–Skulte, Rīga–Krustpils, Rīga–Jelgava un Rīga–Tukums, kā arī atjaunotu pasažieru infrastruktūru Bolderājas līnijā.

Visi darbi esot sinhronizēti ar jauno vilcienu piegādēm, un tos iecerēts pabeigt līdz 2023. gada beigām. Plašāka informācija par pārbūves darbiem būs zināma nākamnedēļ. Pašlaik Čehijas pilsētā Ostravā turpinās vilcienu ražošana, kas jau izpildīta par 40%, informēja “Škoda Vagonka” valdes priekšsēdētājs Martins Bednarzs. Šobrīd tur atrodas arī mašīnistu komanda, kas mācās vadīt šos vilcienus.

AS “Pasažieru vilciens” valdes priekšsēdētājs Rodžers Jānis Grigulis sarunā ar “Latvijas Avīzi” sacīja, ka atšķirībā no vecajiem vilcieniem jaunajos būs klimata kontrole, Wi-Fi pieeja internetam, ērtas tualetes un citas priekšrocības. Tiesa, pagaidām gan vēl nav atrisināts jautājums par velosipēdu novietošanu. Tagad redzams, ka tos var novietot iekāpšanas zonā, kas gan nav ļoti plaša. R. J. Grigulis atzina, ka šis jautājums tiek risināts kopā ar ražotāju un, visticamāk, tos varēs karināt pie sienas.

Daļa rīdzinieku, kas jau bija paguvuši izpētīt jauno vilcienu, bija nedaudz kritiski – soli par cietu, dažās vietās liela šaurība, tomēr tas atsverot faktu, ka jauni vilcieni jau drīzumā ripos pa mūsu sliežu ceļiem. Vairākas rīdzinieces izteica neizpratni par neērto iekāpšanu, jo neesot ērtas atbalsta iespējas, taču vēl jārēķinās ar perona pārbūvi un, jācer, ka tad aina būs cita. Potenciālie braucēji cer, ka jaunie vilcieni tiks norīkoti maršrutos pēc iespējas ātrāk.

Tomēr Aleksis Bartkevičs no Bolderājas nav liels optimists un domā, ka pasažieru vilcienu uz Bolderāju viņš nesagaidīs, jo – “cik gadus par to runā, bet tālāk neesam tikuši”. Jārēķinās arī, ka Krievijas iebrukums Ukrainā var ieviest korekcijas jauno vilcienu piegādē un, iespējams, kāda daļa vilcienu tiks piegādāti vēlāk, nekā plānots.”

1. Varbūt kāds pamanīja, ka jauno vilcienu uz staciju atvilka un aizvilka dīzeļa lokomotīve.

Sapnī jautāju – kāpēc? Un ko es nosapņoju – tā konstrukcija, kas paceļas uz jumta un pieskaras pie vadiem (nezinu kā sauc), ir tehniski nepareizi pasūtīta iepirkuma specifikācijā, līdz ar ko tā nespēj pacelties pilnā augstumā, kā jābūt (pietrūkst ap 8 cm).

Šis tiks pārtaisīts, protams, par Jūsu naudu. Prezentācijā PUSpacēla, lai varētu nodemonstrēt, ka deg lampiņas.

2. Sapnī redzēju arī, ka jaunie vagoni ārpusē ir nedaudz platāki par RVR vilcienu vagoniem un nevar piebraukt ne pie viena no ārpusrīgas peroniem.

Sapnī redzēju, ka vienam jaunajam vilcienam tiek noskrāpēts sāns un nu to remontē. Peroni arī jāpārbūvē visur.

3. Ātrums - 160 kilometru stundā? Latvijā nav neviena posma, kur var droši testēt šādu ātrumu.

Releji pie visām "pārbrauktuvēm" ir jāpārbūvē, jo releju automātika ir noteiktā attālumā no pārbrauktuvēm, kas nostrādā noteiktā laikā. Releji jāpārbūvē daudz tālāk.

Nu tizls sapnis. Skumīgi...

Red.piez. Pagaidām vienīgais AS "Pasažieru vilciens" komentārs ir šāds: "Jaunais elektrovilciens kopš piegādes un montāžas Latvijā jau aptuveni mēnesi regulāri un patstāvīgi dodas izmēģinājuma braucienos Aizkraukles dzelzceļa līnijā, piestājot arī pie peroniem atbilstoši saskaņotam grafikam, piemēram, Salaspilī, Ogrē, Lielvārdē, Aizkrauklē."

Novērtē šo rakstu:

256
12

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Pašmērķīgi aizvainot - tā nav ne liela, ne izsmalcināta māksla

FotoMarks Rotko - “klusums ir precīzs, klusums ir tik akurāts”. Vērojot ļoti atšķirīgos viedokļus par provokatīvo mākslas darbu Rotko centrā Daugavpilī, atcerējos paša Rotko slaveno teicienu - “Silence is so accurate”.
Lasīt visu...

21

Patērētājiem ir jābūt tiesībām iepazīties ar tarifu izmaksu modeļiem un pamatojumu

FotoPatērētājiem taču būtu jāredz Sadales tīkla tarifu pamatojums? Regulators diemžēl ir citās domās un nepiekrīt uzlikt par pienākumu atklāt izmaksu attiecināšanas modeli. Es jūtos nonācis 20 gadus tālā pagātnē, kad šāda ignorance bija lielākās daļas valsts iestāžu norma.
Lasīt visu...

6

2021. gadā veselības jomā valstij atradās 1,897 miljardi eiro, šogad – tikai 1,505 miljardi, nākamgad vēl nedaudz mazāk

FotoBiju jau krustu šķērsu lūdzies dažādu partiju politiķiem uzrādīt, ko viņi sarakstījuši valdības deklarācijā par veselību un medicīnu, bet tie izlikās kurli esam vai vismaz paši teicās neredzējuši šādu sadaļu  deklarācijā. 
Lasīt visu...

21

Ierobežot medības nacionālajos parkos!

FotoĶemeru Nacionālais parks ir otrais Latvijā dibinātais (1997. gadā) nacionālais parks, kas no sava vecākā brāļa – Gaujas Nacionālā parka – atšķiras ar lielāku dzīvās dabas daudzveidību. Dažādiem dzīvniekiem un augiem te ir piemērotākas dzīvotnes lielā meža masīvā, purvos, ezeros un dabīgos zālājos.
Lasīt visu...

21

Mūsdienu feodālisms

FotoPie mums var atrast paralēles ar feodālo iekārtu ar visu tās tiesībatšķirīgo kontingentu - feodāļus, viņu algotņus un pārējos iedzīvotājus, kas sadalās pa slāņiem (kastām) šī vārda nu jau pat tiesiskajā nozīmē, jautājums - kas tad ir Demokrātija? Viens likums, viena taisnība visiem? Un kas tad no tā, kas de iure pieder tautai, ir tas ko tā de facto pārvalda?
Lasīt visu...

21

Indivīda rīcība un „valsts stāvoklis”

FotoIndivīdam ir jānodala lēmumi par savu dzīvi no “valsts stāvokļa”. Savā personīgajā dzīvē ir jārīkojas tā, it kā valstī nekas pašam par labu nemainīsies. Runājot par konkrētu indivīdu ar vārdu un uzvārdu, valstij nav tieša uzdevuma nodrošināt viņam vēlamu dzīvesveidu, nodarbošanos vai jebkādus citus vēlamus apstākļus.
Lasīt visu...

3

Kamēr slimnīcas valdes priekšsēdētājs saņem 8500 eiro mēnesī, negausīgie ārsti prasa 7500!

FotoVakar Latvijas Televīzijas raidījumā “Panorāma” tika parādīts korespondentes Zandas Ozolas-Balodes sižets “Onkoloģijas centrā darbu gatavi pamest trīs vadošie LOR ārsti; apdraudēta nodaļas pastāvēšana”, kurā neobjektīvi un nepilnīgi atainota situācija saistībā par trīs stacionāra “Latvijas Onkoloģijas centrs” LOR ārstu iesniegtajiem atlūgumiem un to iesniegšanas patiesajiem iemesliem. Pēc sižeta noskatīšanās rodas priekšstats, ka runa ir vien par pāris simtiem eiro algas pielikumu un ilgstošu atpalicību apgādē ar jaunākajām medicīnas tehnoloģijām un instrumentiem. Tas neatbilst patiesībai!
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Latvija nekad nebūs bagāta, ja...

Pie mums šovakar ir divas spāņu ģimenes ar bērniem. Parasts vakars ar bērnu spēlēm, ēst gatavošanu un sarunām. Mums viss sanāks,...

Foto

Ausīs arī mūsu saule

Motoklubs „Dieva suņi” 20. novembrī savā Twitter kontā publicēja tvītu ”Tā saucamais “urā patriotisms” ir pretīgs ar to, ka viņš balstās un mītiem,...

Foto

Ekonomikas ministrei un valdības vadītājam jāuzņemas politiska atbildība par situāciju enerģētikā

Valdības rīcība sakarā ar AS "Sadales tīkli" regulatoram iesniegto jauno tarifu projektu ir bezatbildīga, un...

Foto

Lūk, cik enerģiski mēs skaldām matus

Biedrība “Latvijas Mediju ētikas padome” (LMĒP), kas apvieno 44 mediju asociācijas un individuālus medijus, triju gadu laikā ir sniegusi atbildes...

Foto

Apbrīnoju Pučes profesionalitāti, ar kādu viņš atmasko Raini

Armands Puče „Ar baltiem cimdiem”. Izcils eksemplārs. Apbrīnoju Pučes profesionalitāti, ar kādu viņš atmasko Raini. Klauzula viena -...

Foto

Sports visa mūža garumā ir veselības pamats

Laika sprīdis, kad politiķi cenšas izveidot valdību, ir vienīgā iespēja viņiem iedvest, ka valsts nav sadalāma 15 nozaru klucīšos...

Foto

"Sadales tīkla" tarifu celšana kā slēpts nodoklis graus iedzīvotāju un uzņēmēju maksātspēju

Zaļo un Zemnieku savienības (ZZS) Saeimas frakcijas deputāti aicina nepieļaut krasu elektroenerģijas pārvades tarifa...

Foto

Džeks, kurš pieliek mūli kā mērkaķis, ir patriots?

Labrīt. “Patriotu nedēļa” ar citas valsts karodziņiem Lāčplēša dienā un citu valstu tankiem 18. novembrī krastmalā ir galā,...

Foto

Paziņojums par enerģētisko situāciju valstī

Neraugoties uz veiktajiem pasākumiem, lai kompensētu apkures un elektroenerģijas izmaksas mājsaimniecībām, par oktobri saņemtie rēķini, salīdzinot ar iepriekšējo apkures sezonu, ir...

Foto

Par cilvēka nemirstību, kas ir medicīnas nesasniedzamais mērķis

Laika ass ir nežēlīga nākotnes pāreja pagātnē. Cilvēks alkst uzzināt nākotni, parasti viņš interesējas par nākotni savas prognozējamās...

Foto

Prātojums par diagonālēm

Pagājusī nedēļa uzrādīja zināmu bremzēšanos valdības veidošanas gaitā. Lai arī premjerkandidātam pagaidām nav Satversmes 56. panta kārtībā izsniegta aicinājuma uz Ministru kabineta sastādīšanu, uzvedās...

Foto

Prezidenta uzdevums ir izvirzīt premjera amata kandidātu, nevis norādīt partijām, ko tām darīt

Valdības veidošanas sarunas nevedas. “Jaunās vienotības” valdes priekšsēdētājs Krišjānis Kariņš par šo procesu...

Foto

Noticiet man - es tagad lasu Satversmi kā pilsonis

Valsts ir nācijas mājas, bet tās pamatlikums Latvijai – Satversme – ietver nācijas kopdzīves būtiskākos noteikumus, balstītus kopīgās vērtībās,...

Foto

Prezidents Egils ir jocīgs un galīgi neciena ģimenes vērtības un tradīcijas

Kad tad atkal ir noticis. Un ar Egilu un viņa kanceleju notiek. Čalis ar savu...

Foto

Valsts ir slikta, cilvēki ir slikti, pensionāri ir slikti, vēlētāji ir slikti, Lāčplēša diena ir slikta, es gan esmu lielisks

Šis būs personisks ieraksts. Un neapvainojieties....