Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

2023.gada 22.augustā amata pienākumus sāks pildīt jaunais Valsts ieņēmumu dienesta (VID) Nodokļu un muitas policijas pārvaldes (NMPP) direktors Aigars Prusaks.

VID ģenerāldirektore Ieva Jaunzeme uzsver: "Aigars Prusaks kā VID Iekšējās drošības pārvaldes vadītājs pēdējos gados ir izveidojis pārliecinošu un efektīvu sistēmu iekšējās korupcijas mazināšanai un sistēmas attīrīšanai pat no 10-15 gadus vecām shēmām. VID Iekšējais drošības dienests ir uzrādījis iestādes vēsturē augstākos rezultatīvos rādītājus. Ir veiktas neatkarīgās Latvijas vēsturē vērienīgākās negodprātīgo amatpersonu aizturēšanas, un amatpersonas jau saņēmušas notiesājošus spriedumus. Es esmu pārliecināta, ka A. Prusaka vadībā Nodokļu un muitas policijā tiks ieviestas pārmaiņas, kas nesīs labumu visai Latvijai un darbinieku tālākai izaugsmei."

Nosaucot prioritārās nozares, A. Prusaks uzsver, ka pārvaldei jāstrādā pie lietām, kas ir svarīgākas visai valstij, nevis ērtāk un vieglāk ierosināmas.

"Šobrīd darbs jākoncentrē uz to, lai identificētu un novērstu "aplokšņu algu" izmaksu un noziegumus saistībā ar pret Krieviju un Baltkrieviju noteiktajām sankcijām. Ēnu ekonomikas darboņi Latvijas iedzīvotājiem nozog būtisku nodokļu ieņēmumu daļu, un līdz ar to tiek zaudēti ieguvumi, ko sniegtu plaukstoša valsts ekonomika un pieejamāki publiskie pakalpojumi veselībā, izglītībā un citviet. Savukārt sankciju noziegumu atklāšana ir praktiska palīdzība Ukrainas uzvarai karā - tā nav tikai goda lieta, tas ir Latvijas nākotnes jautājums," prioritāros virzienus skaidro A. Prusaks.

A. Prusaks iecerējis attīstīt NMPP par kompaktu, efektīvu un dinamisku tiesībaizsardzības vienību, kas spēj operatīvi reaģēt un novērst noziedzības riskus neatkarīgi no iestādes, kurai tā piesaistīta.

NMPP darbā būtiski stiprināt darbinieku analītisko un vērtējošo domāšanu, kas ir izšķirošs spēka faktors gan risku savlaicīgā identificēšanā un novēršanā, gan sadarbojoties ar citām tiesībaizsardzības iestādēm noziegumu atklāšanā. Analītiskā darba nostiprināšana iestādē nepieciešama arī strukturāli - kā atsevišķai komandai-vidutājam tai jādarbojas starp operatīvo un izmeklēšanas darbu. Tas ne tikai paaugstinās NMPP kopējā darba iekšējo zinātību, sadarbību un produktivitāti, bet arī mazinās iekšējās korupcijas riskus.

A. Prusaks norāda, ka NMPP turpmāk jākoncentrējas uz darbu pie sarežģītākām lietām, kas nodara lielāko kaitējumu valsts un ES budžetam, kā arī jāuzņemas līdzatbildība par sekmīgu visu kopējo lietas gaitu un ātru un taisnīgu iznākumu sadarbībā ar prokuratūru.

"Pēdējos gados mums ir ievērojami uzlabojusies sadarbība ar prokuratūru. Operatīvo un izmeklēšanas darbu veicam tā, lai ievāktu pēc iespējas visus materiālus, kas prokuratūrai tālāk nozīmīgi turpmākai lietas virzīšanai uz tiesu. Taču vēsturiski mums ir ierosinātas un joprojām atvērtas lietas, kur visām pusēm ir skaidrs, ka pierādījumus pietiekamā apjomā iegūt un nostiprināt vairs nebūs iespējams. Kopā ar prokuratūru tās būtu jāpārskata un jāvienojas, kuras būtu izbeidzamas. Mums ir jāstrādā pie lietām, kas ir valstij un budžetam prioritāri svarīgākas, nevis tās, kuras ir ērtāk un vieglāk ierosināmas. Jārēķinās, ka rezultātā īstermiņā ierosināto lietu skaits var pat samazināties, bet ilgtermiņā valstij ieguvums būs lielāks, jo šādi atbrīvosim resursus lielāku, sarežģītāku krimināli sodāmu nodokļu un muitas jomas noziegumu atklāšanai." norāda A. Prusaks.

Kā atsevišķu sava amata uzdevumu A. Prusaks uzsver arī darbinieku komandas zinātības un prasmju celšanu, kā arī viņu darba apstākļu un sociālo garantiju pielīdzināšanu priekšrocībām, kādas ir citās Latvijas tiesībaizsardzības iestādēs.

A. Prusaku par labāko VID Nodokļu un muitas policijas pārvaldes direktora amata kandidātu atklātā konkursā atzina konkursa komisija, kuru vadīja VID ģenerāldirektore Ieva Jaunzeme, un kuras sastāvā strādāja Ģenerālprokuratūras, Valsts policijas, Valsts robežsardzes un Valsts drošības dienesta deleģētie pārstāvji, kā arī VID pārstāvji.

Novērtē šo rakstu:

1
92

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Kā raidījums “De Facto” Ogres novadā sensācijas meklēja

FotoPlašākai publikai būs pieejams Ogres novada “lieldraugu” kārtējais sižets Latvijas Televīzijā. Sāksim ar pozitīvo. Šoreiz mani intervēja žurnāliste*, kurai atšķirībā no dažiem viņas zināmākajiem kolēģiem nepiemita dažādi komunikāciju traucējoši ieradumi un īpatnības. Ne tik pozitīvi bija tas, ka intervijā bija jūtams mērķis atrast Ogres novada vadības darbā tādas negācijas, kuru patiesībā nav.
Lasīt visu...

13

Vēja parki kā tiešs apdraudējums

FotoEkonomika ir par naudu. Var strīdēties līdz nemaņai par šodien veikto investīciju nākotnes atdevi, taču kā tur būs, īsti neviens nezina un balstās uz pieņēmumiem. Esmu jau iepriekš izteicis šaubas par pašreiz saplānoto saules un vēja parku jaudu lieluma lietderību. Daudz par daudz un nespēj nodrošināt energoneatkarību.
Lasīt visu...

3

Taksometrus pie lidostas es jau „sakārtoju”, tagad varētu „sakārtot” pārtikas cenas

Foto5. martā Saeimas Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisija (turpmāk – Tautsaimniecības komisija) pirms pirmā lasījuma skatīja Ekonomikas ministrijas (EM) sagatavotos un Ministru kabineta atbalstītos grozījumus Negodīgas tirdzniecības prakses aizlieguma likumā (NTPAL). Tas, ka šādi grozījumi taps, bija zināms jau krietni agrāk – pēc Konkurences padomes (KP) veiktās "Olu, zivju, piena, gaļas, graudu un maizes produktu mazumtirdzniecības tirgus uzraudzības" (turpmāk – KP tirgus uzraudzība) un tai sekojoša paziņojuma, ka mazumtirgotāji vietējām pārtikas precēm nosaka lielākus uzcenojumus nekā importētajām.
Lasīt visu...

21

Vācija iznīcina pati savu nākotni

FotoKamēr mūsu nevarneši cīnās ar savām sīkajām ķibelēm, mēģinot samazināt birokrātiju un domājot, kādu vēl formālu kosmētisko remontu veikt savai brūkošajai Vienotības dirškenu koalīcijai, VĀCIJA BLIEŽ PA RITĪGO! BLIEŽ TĀ, ka tas ATSAUKSIES UZ visu EIROPU!
Lasīt visu...

21

Arodbiedrības vēl varētu kļūt par reālu spēku darba tirgū, kas aizstāv darbiniekus un uzlabo viņu dzīves kvalitāti

FotoCik laba var būt diena Arodbiedrību vadoņiem, bet lielākajai daļai Latvijas iedzīvotāju tā ir trauksmaina! Droši vien jautāsiet – kādēļ trauksmaina? Mēģināšu ieskicēt trauksmes iemeslus vēsturiskā kontekstā.
Lasīt visu...

21

Mans amerikāņu draugs man pastāstīja patiesību par Donaldu Trampu, kas bieži tiek aizmirsta

FotoNeatkarīgi no tā, cik daudz mēs sacenšamies savās analīzēs un komentāros, lai rastu jaunus, gudrus veidus, kā pateikt "Tramps ir stulbs”, viņš, visticamāk, nemainīsies. Ar to mums ir jāsadzīvo. Šķiet, ka Eiropa nesaprot vienu lietu: Tramps ir ASV prezidents.
Lasīt visu...

21

Pie kā noved lēmumi, kas balstīti aplamos datos? Pie betonā izpļakarētiem simtiem miljonu

FotoIedomājaties, ka oriģinālā 2011, gadā pasažieru plūsma Rail Baltica tika plānota 3,26 miljoni pasažieru (2040 gadā). Pēdējā 2024.gada CBA dokumentos atradīsiet 51 miljonu pasažieru (2056. gadā).
Lasīt visu...

21

Krievijas dienesti izmanto nevalstiskās organizācijas, domnīcas un zinātniskos institūtus kā piesegu savām izlūkdarbībām, kā arī ietekmes operāciju īstenošanai

FotoRīgas rajona tiesa 14. februārī  piemēroja apcietinājumu Aleksandram Gapoņenko, kurš jau iepriekš ir ticis sodīts par nacionālā naida kurināšanu. Vladimirs Žirinovskis reiz solīja Baltijas valstis pārvērst par Krievijas guberņām, Gapoņenko droši vien cerēja reiz kļūt par gubernatoru... Bet nu būs jāsēž cietumā, nevis gubernatora krēslā.
Lasīt visu...

3

Re, kāds man bija foršs plezīrs Amerikā

FotoPagājusi nedaudz vairāk nekā nedēļa, kopš animācijas filma "Straume" pārrakstījusi Latvijas kino vēsturi, saņemot "Oskaru" kā labākā pilnmetrāžas animācijas filma. Kamēr filmas veidotāji turpina darbu pie nākamā projekta, tikmēr politikas veidotājiem arvien jādomā ne vien par plašāku atbalstu kino nozarei Latvijā, bet jāizmanto mirklis Latvijas tēla un Latvijas kā kino uzņemšanai draudzīgas valsts popularizēšanai.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi