Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Pievienot komentāru

Lapas:    3   2   1   Rādīt komentārus, sākot ar: pirmo | pēdējo

qqq

27.01.2021. 20:51

»


Oligarhu garā roka ir visur, arī jauno un progresīvo mājiņā

Atbildēt

Bonifācijs

25.01.2021. 13:50

»

Kāda Tauta-tāda valdība

Smirdiigajaa latatejaa kur dziivo smirdiigie un pretiigie latatejieshi,tiesa attaisno tikai tos kuri ir speejiigi nopirkt indulgeci


Tev pamuļki varu pateikt tikai to- par tādu izteikšanos tevi var saukt pie kriminālatbildības - naida runa, naida kurināšana.., mani nevar saukt pie atbildības par to ka nosaucu tevi par pamuļķi un piebildīšu ka esi neaudzināts idiots.
Nevar tāpēc, ka ar savu komentāru esi sev uzrakstījis psiholoģisko raksturojumu, kas pierāda manu apgalvojumu patiesumu.

Atbildēt

Raimonds

25.01.2021. 00:17

Bordānam jau sen ir paranoja,tāpēc tādi murgi nāk galvā.Apvainojumi un draudi tiesnešiem un iejaukšanās tiesu sistēmā, iejaukšanās uzņemuma reģistra darbībā,Administratīvo tiesas lietā tā ir rupja likuma pārkāpšana un savu pilnvaru pārkāpšana.Bordāns ar jurašu, lai nebāžas citu lietās un nedraud tiesnešiem.Labāk, lai paši atbild par saviem noziegumiem, kurš deva tiesības iejaukties Olainfarm lietā un Vecrīgas viesnīcas. Ar bordāna iejaukšanos Uzņēmuma reģistra darbībā tika pārkāpti visi iekšējie likumi paši sagatavoja nelikumīgas dokumentus Olainfarm par labu juraša grupējumam.Tāpat bordāns rupji iejaucās anulējot uzlikto komercķīlu uz 966 Freecom kapitāldaļām (Vecrīgas viesnīca)par labu allai juraš un berezinam. Par tādiem rupjiem un neētiskajiem bordāna izgājiniem augstākai tiesai vajadzētu prasīt ,lai Kariņš piepras viņu demisiju savādāk neatkarīga un objektīva tiesa nav iespējama, bet tieši otrādi būs spiediens un draudi no neadekvātā bordāna.

Atbildēt

Zb2

24.01.2021. 21:02

»

ZB tās krievu mentu noziedzīgās organizācijas un ievazātās "tradīcijas"

Paralēles ar krievijas sistēmu var vilkt dziļas ! Vietējie menti iespējams nebraukā galinātot cilvēkus, bet paveic neiespējamus "brīnumus" saimnieciskos jautājumos. Daudzi no viņiem ir tā pieraduši rubīt piķi, ka strādāt vairs negribas, tapēc arī darba rezultāts nekāds. Varu saderēt, ka vairums no viņiem...


"Vietējie menti iespējams nebraukā galinātot cilvēkus".
Šeit ir daži piemēri un versijas. Bet nav, kas šo informāciju pārbaudīs. Mentiem uz mentiem iesniegumu nav jēgas rakstīt. Bet idb duračkām šāda informācija var izraisīt kuņģu darbību traucējumus, jo tās nevarēs izdomāt, kā motivēt resoriskā pārbaudes uzsākšanas atteikumu.

Atbildēt

ZB tās krievu mentu noziedzīgās organizācijas un ievazātās "tradīcijas"

24.01.2021. 19:29

Paralēles ar krievijas sistēmu var vilkt dziļas ! Vietējie menti iespējams nebraukā galinātot cilvēkus, bet paveic neiespējamus "brīnumus" saimnieciskos jautājumos. Daudzi no viņiem ir tā pieraduši rubīt piķi, ka strādāt vairs negribas, tapēc arī darba rezultāts nekāds. Varu saderēt, ka vairums no viņiem fano par putinu un jūt viņam līdzi !

Atbildēt

Nika

24.01.2021. 13:25

»

Tiesnesis bordans

Tieši tā. Mums jau nav jebkura pasaules valsts mums ir bezprecedenta


Pilnīgi pareizi. Lielākais ļaunums tiek izdarīts jau tā ar zemu ticamības līmeni apveltītajai tiesu sistēmai Latvijā, jo jebkurā gadījumā sabiedrības lielākā daļa domā, ka Jurašs un Bordāns ir goda zēni, bet tiesnesis pārdevies nelietis. Mazākums spēj juridiski vai kaut vai loģiski izprast šī nesmukuma būtību.

Atbildēt

Bet

24.01.2021. 08:12

»

millers

nospersi desas struņķi,-dabūsi 2 gadus


Ja nospēris oriģinālo sarunas ierakstu dabūsi divus miljonus eiro!))

Atbildēt

nevajag muldēt

23.01.2021. 16:55

»

Bardaks tiesu sistēmā

Tiesu korupcija perkami


Aizej pamēģini kādu nopirkt. Pusstundas laikā būsi būrī. Ja tu esi zaglis, tas nenozīmē, ka visi citi arī.

Atbildēt

Atis

23.01.2021. 16:51

»

janis

TM-striju vadīja NA ministri Bērzīnš,Raznačs un citi,tagad Bordānam nākas savest kārtībā,Latviju visus šos gadus tika laupīta uz nebēdu.Tādi tiesnēši ir visus šos gadus tiesājuši,tā tālāk nevar turpināties


Tieslietu ministrijai nav nekāda sakara ar tiesad spriešamu. Jebkurā civilizētā valstī tieslietu ministrs pēc tādiem paziņojumiem atkāptos. Vai viņu ar blīkšķi izmestu ārā par draudiem tiesai.

Atbildēt

Kāda Tauta-tāda valdība

23.01.2021. 13:52

Smirdiigajaa latatejaa kur dziivo smirdiigie un pretiigie latatejieshi,tiesa attaisno tikai tos kuri ir speejiigi nopirkt indulgeci.

Atbildēt

Bb

23.01.2021. 13:19

»

janis

TM-striju vadīja NA ministri Bērzīnš,Raznačs un citi,tagad Bordānam nākas savest kārtībā,Latviju visus šos gadus tika laupīta uz nebēdu.Tādi tiesnēši ir visus šos gadus tiesājuši,tā tālāk nevar turpināties


Nav nekādu pazīmju, ka Bordāns mēģina kaut ko kārtot. Gluži otrādi. Iejaucies krimināllietas iztiesāšanā nepārprotami izteicot draudus tiesnesim ietekmēt tā karjeru.
Par šādu Bordāna rīcību ir paredzēta kriminālatbildība (iejaukšanās kriminālprocesā), par draudiem tienesim atbildību paredz likums par tiesu varu.
No tiesiskuma viedokļa Kariņam jāpieprasa Bordāna demisiju. Tieslietu ministriju nevar vadīt "gopņiks", kas šantaže un draud tiesnešiem ar sekām, ja nespriedīs lietu tā kā kungi (konkrētajā lietā noziedznieki-naudas izspiedēji JJ un ko) ir "pasūtījuši".

Atbildēt

janis

23.01.2021. 12:09

TM-striju vadīja NA ministri Bērzīnš,Raznačs un citi,tagad Bordānam nākas savest kārtībā,Latviju visus šos gadus tika laupīta uz nebēdu.Tādi tiesnēši ir visus šos gadus tiesājuši,tā tālāk nevar turpināties.

Atbildēt

Janis

23.01.2021. 12:07

»

muļķības

Paši bāleliņi pirms trīsdesmit gadiem iznīcināja to, kas kā dieva dāvana nonāca viņiem rokā. Auseklīšu atmodas stulbums lika sazāģēt rūpnīcas metāllūžņos, jo lūk tās asociēja padomju varu. Rūpnīcas, kurām bija 19 gs beigu 20 gs sākuma vēsture, kuras nespēja iznicināt divi kari un padomju okupācija, ...


30gadu laika Balelini izzaga un iznicinaja 2Bardaini kampeji Cukur nozari Raf Vef Alfu Daugavpils Stiklaskiedru rupnicu un vel 1000
Vagon rupnicu 1886gada un 500 000 Trimda izbraukusiem lai Jurasu mafijai Maksatnespeju mafijai Korupcija Tiesa Prokuratura Policija.
Valsti kur uz Stradnieku ir 8 ierednju zagligu asv un EU pakalpinju.
Krievi nak vairs nebuss jusu saukls Liekezi.

Atbildēt

R

23.01.2021. 11:47

»

bratka

Protams komisijai par tādu tiesāšanu,šoreiz ir tiesnesis jāatbrīvo no darba,bez izrunām,tādi tiesneši tiesājot Latviju ļāvuši izzagt,tā turpināties nevar,korumpantiem ir jāsēž cietumā


Tiesnesis malacis! Nekļuva par likumpārkāpēju! Pretenzijas var izteikt KNAB ,,speciālistiem'' un prokuratūrai. Pierādījumi, kuri iegūti prettiesiski, nav izmantojami. To jau nu būtu jāzin! Par ko prokuratūrā algas maksā? Latvijā ir bijušas tiešām daudz lietu, kad prettieski iegūtus pierādījumus tiesneši izmanto, paši arī kļūdami par likumpārkāpējiem. Labi, ka šis gadījums tāds nav! Pat Pat KNABam īsti nav ko pārmest, jo likums faktiski ir tāds, ka KNAB neko nevar, tas ir speciāli tāds, lai amatpersonas nemaz nevarētu sodīt. Citādi pilsētu domes un iestāžu krēsli paliktu tukši. Visi zina, ka Latvijā pilsētu domes, to SIA un valsts iestāžu pamatdarbība ir organizētā noziedzība. Tāpēc jau KNAB neizdodas sodīt par apzinātu lēmumu pienemšanu par labu kādai personai. Katra situācija, kura iestādēs netiek atrisināta vairāku gadu garumā, ir saistīta ar mega korupciju. Pilnīgi katra! Nav svarīgi vai pilsētas dome atrakstās un neko nedara un nereaģē 5 gadus vai OIkistiem ļauj zagt tālāk- visos gadījumos, kad iestādēs nereaģē, ir korupcija. turklāt totāla, kad ne tikai viens darbinieks piesedz otru, bet visai iestādes darbinieki slēpj un piesedz notiekošo. Sapuvusi valsts pašos pamatos! Vaina ir likumos, kuri sargā amatpersonas un prokuratūras darbā ( šajā konkrētajā gadījumā , arī KNAB) un ne vienmēr KNAB vaina. Šajā gadījumā Bordāns grib uzvelt tiesnesim.

Atbildēt

Bardaks tiesu sistēmā

23.01.2021. 11:37

Tiesu korupcija perkami

Atbildēt

R

23.01.2021. 11:31

»

info

Forsi braukt 3O gadus vecos vilcienos :D


Mūsdienu renovētajos vagonos ir tik viena būtiska atšķirība un tā pati ir sliktāka kā bija vecajos- jaunās sēdvietas ir ar mīkstāku, taču nesalīdzināmi nehigēnisku materiālu.

Atbildēt

muļķības

23.01.2021. 11:13

»

!

ari tos asv aizliedz remontet


Paši bāleliņi pirms trīsdesmit gadiem iznīcināja to, kas kā dieva dāvana nonāca viņiem rokā. Auseklīšu atmodas stulbums lika sazāģēt rūpnīcas metāllūžņos, jo lūk tās asociēja padomju varu. Rūpnīcas, kurām bija 19 gs beigu 20 gs sākuma vēsture, kuras nespēja iznicināt divi kari un padomju okupācija, iznicināja bāleliņu stulbums. Tagad šie rūpnicu zāģeri saņem astranomiskas 4-6 tukstošu eiro lielas pensijas. Bet būtiskākais kas tika iznīcināts - gandrīz desmit paaudžu nodotās prasmes un zināšanas visdažādākajās nozarēs. Viens bārdains idiots pateica ka tas viss sūds un sākās totāla valsts demolācija, un kāds to mēģina saukt par atmodu, ka tā vajadzēja. PS. Amerikāņu kosmosa raķetes tiek komplektētas ar Кrievijā ražotiem raķešu dzinējiem un Apple tirgo Krimā. Un vilcienus (sākumā vagonus) Rīgā ražoja no 1896.gada!

Atbildēt

!

23.01.2021. 10:49

»

info

Forsi braukt 3O gadus vecos vilcienos :D


ari tos asv aizliedz remontet !

Atbildēt

bratka

23.01.2021. 10:27

Protams komisijai par tādu tiesāšanu,šoreiz ir tiesnesis jāatbrīvo no darba,bez izrunām,tādi tiesneši tiesājot Latviju ļāvuši izzagt,tā turpināties nevar,korumpantiem ir jāsēž cietumā.

Atbildēt

J. Bordāna un E. Levita inkluzīvā kapitālisma sagaidāmā politika, pārkāpjot cilvēktiesības uz īpašumu

23.01.2021. 10:11

»

Ekonomikas lietu tiesa

Ekonomikas lietu tiesu - “ebreju tiesu saimniecisko strīdos” saskaņā ar “ebreju impērijas trešo principu” J. Bordāns un E. Levits plāno izmantot inkluzīvā kapitàlisma interesēs, politiski sodot personas, konfiscējot mantu un īpašumus sabiedrības interesēs...


Citāts no J. Bordānsa vēstījuma-

“Ministrija uzsver, ka turpmāk šāda veida lietas pēc jaunas tiesas izveidošanas nonāks Ekonomisko lietu tiesā, nevis ceļos uz Limbažiem.”

Atbildēt

Lietā pastāvējusi divas realitātes

23.01.2021. 09:49

»

Ekonomikas lietu tiesa

Ekonomikas lietu tiesu - “ebreju tiesu saimniecisko strīdos” saskaņā ar “ebreju impērijas trešo principu” J. Bordāns un E. Levits plāno izmantot inkluzīvā kapitàlisma interesēs, politiski sodot personas, konfiscējot mantu un īpašumus sabiedrības interesēs...


Inkluzīvā kapitālisma politiskā realitāte - sodīt un konfiscēt mantu sabiedrības interesēs, neievērojot cilvēktiesības

un faktiskā realitāte - ievērojot cilvēktiesības."Lietā pastāvējušas divas realitātes" Osinovska advokāte uzskata, ka tiesu sistēmai jābūt brīvai no politiska spiediena
POLITIKA Vakar 21:14
  Jauns.lv / LETA

Tiesu varai Latvijā ir jābūt neatkarīgai un tā nedrīkst tikt izmantota politiskā kapitāla vairošanai, kā tas ir vērojams patlaban - pēc tam, kad Vidzemes rajona tiesa attaisnoja Igaunijas uzņēmēju Oļegu Osinovski un VAS "Latvijas dzelzceļš" bijušo vadītāju Uģi Magoni, uzskata Osinovska advokāte Jeļena Kvjatkovska.
Viņasprāt, ir nepieņemami, ka bijušais Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) darbinieks, tagadējais Saeimas deputāts Juris Jurašs (JKP) savu "toreiz pavirši veikto darbu joprojām mēģina nomaskēt ar runām par "ietekmīgu vīru" interesēm", norāda Kvjatkovska.
"Visus piecus gadus šajā lietā ir līdzās pastāvējušas divas kardināli atšķirīgas realitātes. Viena, kas jau no paša sākuma izskanēja publiskajā telpā un kuru izplatīja tobrīd uzticību raisoši avoti. Proti, augsta līmeņa valsts uzņēmuma vadītājs ir saņēmis milzīgu kukuli no igauņu uzņēmēja. Bet otra - reālajos izmeklētāju un prokuratūras savāktajos materiālus, kas skaidri atklāja šo iestāžu darba metodes un kvalitāti," pauda advokāte.

Kvjatkovska uzsvēra, ka Osinovskis nav darījis neko pretlikumīgu un 500 000 eiro nodošanas iemesli un apstākļi ir pavisam citi. Proti, Osinovskis bijis gatavs maksāt komisijas maksu, lai glābtu "iestrēgušu" 40 miljonu eiro līgumu ar pasūtītājiem Krievijā un šim nolūkam vēlējās izmantot Magoņa privātās attiecības un kontaktus Krievijā. Nauda ir absolūti legāla ar izsekojamu izcelsmi, norādīja Kvjatkovska.
"Visa tiesas gaita pierādīja, ka pirmā versija ir izgudrota kādā kabinetā un tai nav nekādas saistības ar patiesajiem notikumiem. Taču visu laiku ir bijusi sajūta, ka apsūdzības uzturētāji jau apriori pieturas tikai pie šīs versijas, taču tā nav pierādīta ne ar kādiem pārliecinošiem faktiem," pauda advokāte.
Kvjatkovska uzskata, ka satraucošs ir fakts, ka Saeimas deputāts Jurašs savas toreizējās rīcības un paviršības piesegšanai, kā arī attaisnojumiem par apsūdzībām kriminālprocesā par valsts noslēpuma apzinātu izpaušanu izmanto tagadējo statusu un politisko partiju, kuras biedrs viņš ir.

"Līdz ar to rodas pamatots jautājums, vai Tieslietu ministrija un viņa partijas biedrs, ministrs Jānis Bordāns (JKP) spēs saglabāt neitralitāti un gadījumā, ja Vidzemes rajona tiesas spriedums tiks pārsūdzēts, augstāka līmeņa tiesām būs iespēja pieņemt neatkarīgus, pierādījumos un faktos balstītus lēmumus," norādīja Kvjatkovska.
Advokāte atgādināja, ka Jurašam ir uzrādīta apsūdzība par to, ka viņš izpaudis klasificētu informāciju par viņam it kā piedāvātu kukuli, lai Magoņa un Osinovska lieta tiktu pārkvalificēta no kukuļdošanas uz tirgošanos ar ietekmi. Vēlāk šī informācija neapstiprinājās.
"Mēs patiešām ceram, ka Magoņa lieta nekļūs par ieroci, ar ko tiek piesegtas viena politiķa personiskās paviršības un glābta āda, lai izvairītos no soda citā kriminālprocesā," piebilda Kvjatkovska.

Kā vēstīts, Vidzemes rajona tiesa Limbažos ceturtdien attaisnoja par kukuļošanu apsūdzēto Magoni un Osinovski. Tiesā skaidro, ka attaisnojošs spriedums pieņemts, jo tā uzskatīja, ka prokuratūras celtās apsūdzības nav pierādītas.
Tiesas lēmumu var pārsūdzēt Vidzemes apgabaltiesā. Prokuratūra solījusi iesniegt protestu.
Apsūdzības pamatā Magonim bija divu darbību kopums, proti, viņš saņēmis naudu, lai sekmētu, ka "LDz" meitas sabiedrība SIA "LDz Ritošā sastāva serviss" iepirktu no Osinovskim piederošā AS "Skinest Rail" četras dīzeļlokomotīves. "Otrajā darbībā viņš apsūdzēts par to, ka tiksies ar "Krievijas dzelzceļa" prezidentu un panāks labvēlīga lēmuma pieņemšanu Osinovska interesēs, proti, Krievijas lokomotīves tiks remontētas Daugavpils rūpnīcā," norādīja tiesā.
Attiecībā uz četru lokomotīvju iepirkuma faktu, tiesa uzskatīja, ka nav pierādīts tas, ka Magonis pats būtu pieņēmis lēmumu par to iepirkšanu vai veicis aktīvas darbības, lai "LDz Ritošā sastāva serviss" izlemtu šo darījumu veikt.

Magonim kā "LDz" prezidentam nebija pamata neakceptēt pieņemto lēmumu par lokomotīvju iepirkšanu, norāda tiesā.
Attiecībā uz Magoņa rīcību, kontaktējoties ar "Krievijas dzelzceļa" vadību, tiesa uzskatīja, ka šo komunikāciju viņš veicis nevis kā "LDz" amatpersona, bet kā privātpersona, jo atrodas tuvās radnieciskās attiecībās ar "Krievijas dzelzceļa" amatpersonu.
Līdz ar to šī Magoņa rīcība vērtējama ārpus viņa amatpersonas pienākumu veikšanas, secinājusi tiesa.
Prokuratūra bija lūgusi tiesu abiem apsūdzētajiem piemērot četrus gadus ilgus cietumsodus. Prokuratūra Magonim prasīja piemērot arī mantas konfiskāciju, atņemot tiesības ieņemt valdes locekļa amatus valsts un pašvaldības kapitālsabiedrībās uz pieciem gadiem. Savukārt Osinovskim nekādi papildsodi netika prasīti.

Tāpat prokuratūra lūdza atzīt 499 500 eiro, kas tika konfiscēti, abus aizturot, par noziedzīgi iegūtu mantu un konfiscēt valsts labā.
Tāpat ziņots, ka toreizējā KNAB amatpersona, patreizējais Saeimas deputāts Jurašs 2016.gada vasarā publiski paziņoja, ka viņam piedāvāts kukulis, lai Magoņa un Osinovska kriminālprocess tiktu pārkvalificēts no kukuļdošanas uz tirgošanos ar ietekmi, par ko likumā paredzēts daudz maigāks sods.
Jurašs apgalvoja, ka vēl pirms publiska paziņojuma tolaik Jaroslava Streļčenoka vadīto KNAB un Ērika Kalnmeiera vadīto prokuratūru informējis par mēģinājumu viņu piekukuļot. Jurašs apgalvoja, ka nesekojot reakcijai un izmeklēšanai no šo iestāžu puses, viņš nolēma par notikušo informēt sabiedrību, izmantojot plašsaziņas līdzekļus.
Saistībā ar minēto tika sākts kriminālprocess par Juraša rīcību, izpaužot šo informāciju publiski un prokuratūra viņam uzrādījusi apsūdzību par valsts noslēpuma apzinātā izpaušanu. Patlaban lietas izskatīšana turpinās pirmajā tiesu instancē.

Ceturtdien Jurašs paziņoja, ka pēdējo mēnešu laikā gaisā virmoja dažādas runas par ietekmīgu vīru interesēm panākt labvēlīgu spriedumu lietā, kurā par kukuļošanu bija apsūdzēts Magonis un Osinovskis.
Politiķis izteicās, ka pirmās instances tiesas lēmums viņu neizbrīna. "Nebrīnos nevis tāpēc, ka es nebūtu pārliecināts par to, ka pierādījumu bija pietiekami, bet drīzāk no cita aspekta - vismaz pēdējos divus mēnešus gaisā virmoja dažādas runas un bija skaidrs, ka ļoti daudzi ietekmīgi vīri, kuru interesēs bija panākt šādu iznākumu, darīja visu iespējamo, lai šāds lēmums tiktu pieņemts," sacīja deputāts, piebilstot, ka tāpēc viņš ir bijis gatavs šādam iznākumam.
Jurašs gan atturējās konkretizēt, kas ir šie "ietekmīgie vīri" un viņu iespējamās darbības lietas ietekmēšanai.Atbildēt

Ekonomikas lietu tiesa

23.01.2021. 09:42

Ekonomikas lietu tiesu - “ebreju tiesu saimniecisko strīdos” saskaņā ar “ebreju impērijas trešo principu” J. Bordāns un E. Levits plāno izmantot inkluzīvā kapitàlisma interesēs, politiski sodot personas, konfiscējot mantu un īpašumus sabiedrības interesēs.

Bordāns sašutis par spriedumu Magoņa un Osinovska lietā un apšauba tiesneša profesionalitāti 14
POLITIKA Vakar 20:34
  Jauns.lv / LETA

Tieslietu ministrs Jānis Bordāns (JKP) ir sašutis par Vidzemes rajona tiesas Limbažos spriedumu lietā pret bijušo VAS "Latvijas dzelzceļš" (LDz) valdes priekšsēdētāju Uģi Magoni un Igaunijas miljonāru Oļegu Osinovski un apšauba tiesneša Kārļa Jansona profesionalitāti.

Lietā pret abiem uzņēmējiem viens no galvenajiem izmeklētājiem savulaik bija tagadējais Bordāna partijas biedrs Juris Jurašs. Bordāns Latvijas Radio izcēla, ka savulaik tiesneša Jansona profesionālās darbības novērtējums bija negatīvs. Lai tiesnesi varētu atstādināt no amata, ir jābūt diviem negatīviem novērtējumiem.
Bordāns būtu gribējis, lai tiesneša otra novērtēšana būtu notikusi vēl pirms sprieduma taisīšanas Magoņa lietā.

Ministra skatījumā, labā ziņa ir tāda, ka pastāv apelācijas instance. Vēlāk Bordāns lemšot, vai tiesneša Jansona darba kvalitātes izvērtēšana būs jānodod Tiesnešu disciplinārkolēģijai.
"Situācijā, kad ir lieta, kura atstāj lielas sekas uz sabiedrības uzticamību tiesu sistēmai, šī lieta tiesneša apzinātas rīcības rezultātā nonāk pie tiesneša, par kuru ir zināmi fakti un paši tiesneši bija konstatējuši, ka Jansons nav nedz ar augstāko reputāciju, nedz ar labāko profesionālo novērtējumu tiesu sistēmā," izteicās politiķis.
Tieslietu ministra preses sekretārs Andris Vitenburgs gan atzīmēja, ka tiesiskā valstī tieslietu ministrs nevar ietekmēt tiesas spriešanu un konkrēto tiesas spriedumu. Tiesiskā valstī lietas iznākumu var ietekmēt augstākā tiesas instance.
Savukārt jebkura tiesneša profesionālās spējas un viņa profesionālo darbību regulāri vērtējot tiesnešu pašpārvaldes institūcija.
Vitenburgs uzsvēra, ka 2013.gadā tika ieviesta tiesnešu profesionālās darbības novērtēšanas sistēma, kuras mērķis ir veicināt tiesneša nepārtrauktu profesionālo izaugsmi visas tiesneša karjeras laikā, tādējādi uzlabojot tiesneša un tiesas darba kvalitāti kopumā. Piemēram, ja tiesneša profesionālās darbības novērtējums ir negatīvs, tad notiek atkārtota novērtēšana. Savukārt, ja atkārtotās novērtēšanas rezultātā tiek saņemts negatīvs atzinums, tiesnesi atbrīvo no amata.
Trešo gadu attiecībā uz visiem Latvijas tiesnešiem noris otrais tiesnešu profesionālās darbības novērtēšanas posms - tajā kārtējā novērtēšana ir veikta 471 tiesnesim. Pozitīvs atzinums tika sniegts 465 tiesnešiem, bet negatīvs - sešiem rajonu tiesu tiesnešiem. Vairākiem tiesnešiem noteikta atkārtota novērtēšana, bet divi tiesneši ir atbrīvoti no amata.

Ministrija uzsver, ka turpmāk šāda veida lietas pēc jaunas tiesas izveidošanas nonāks Ekonomisko lietu tiesā, nevis ceļos uz Limbažiem.
Jau vēstīts, ka Vidzemes rajona tiesa Limbažos ceturtdien attaisnoja par kukuļošanu apsūdzētos Magoni un Osinovski. Tiesā skaidroja, ka attaisnojošs spriedums pieņemts, jo tā uzskatīja, ka prokuratūras celtās apsūdzības nav pierādītas.
Apsūdzības pamatā Magonim bija divu darbību kopums, proti, viņš saņēmis naudu, lai sekmētu, ka "LDz" meitas sabiedrība SIA "LDz Ritošā sastāva serviss" iepirktu no Osinovskim piederošā AS "Skinest Rail" četras dīzeļlokomotīves. "Otrajā darbībā viņš apsūdzēts par to, ka tiksies ar "Krievijas dzelzceļa" prezidentu un panāks labvēlīga lēmuma pieņemšanu Osinovska interesēs, proti, Krievijas lokomotīves tiks remontētas Daugavpils rūpnīcā," norādīja tiesā.
Attiecībā uz četru lokomotīvju iepirkuma faktu tiesa uzskatīja, ka nav pierādīts tas, ka Magonis pats būtu pieņēmis lēmumu par to iepirkšanu vai veicis aktīvas darbības, lai "LDz Ritošā sastāva serviss" izlemtu šo darījumu veikt.

Magonim kā "LDz" prezidentam nebija pamata neakceptēt pieņemto lēmumu par lokomotīvju iepirkšanu, norāda tiesā.
Attiecībā uz Magoņa rīcību, kontaktējoties ar "Krievijas dzelzceļa" vadību, tiesa uzskatīja, ka šo komunikāciju viņš veicis nevis kā "LDz" amatpersona, bet kā privātpersona, jo atrodas tuvās radnieciskās attiecībās ar "Krievijas dzelzceļa" amatpersonu.
Līdz ar to šī Magoņa rīcība vērtējama ārpus viņa amatpersonas pienākumu veikšanas, secinājusi tiesa.
Tiesnesis Jansons jau iepriekš nokļuvis mediju uzmanības lokā. LETA arhīvs liecina, ka tiesnešu disciplinārkolēģija 2015.gadā tiesnesim Jansonam piemēroja rājienu, jo viņš, nenoskaidrojot objektīvu patiesību, attaisnoja kādreizējo Ādažu pašvaldības policisti Andru Veipu, kura bija apsūdzēta par braukšanu alkohola reibumā.

2018.gada oktobrī Tiesnešu disciplinārkolēģija piemēroja piezīmi Jansonam par rupju nolaidību kādas citas lietas izskatīšanā.

Atbildēt

Bb

23.01.2021. 09:08

»

#

Neņemos spriest par to, bija kukulis vai nebija, nezinu. Redzu klaju izmeklēšanas patvaļu un zaudējumu nodarīšanu valstij. Lietu, kurā nebija neapgāžami pierādījumi, nevarēja nodot prokuratūrai apsūdzības celšanai, prokuratūrai tādu lietu vajadzēja atgriest izmeklēšanas pabeigšanai vai lietas izbeigšanai...


Mazliet savādāk. Knab pabeidz izmeklēšanu un nodod lietu prokurorei. Tā skatās, celt apsūdzību vai izbeigt kriminālprocesu.
Masule nodemonstrēja savu stulbumu, ļaujot advokātu kantorim tiesā sevi izdrāzt kā lētu kucīti.
Kalnmeiera laikmeta nekompetentus prokurorus ir jāatlaiž pamazām, citādi nekas nemainīsies.

Atbildēt

tur jau problēmas

23.01.2021. 07:40

ar tiesnesi, Ja s pārkāptu likumu, mani tiesātu. Tiesnešus nē. Dīvaini.

Atbildēt

#

23.01.2021. 02:21

Masule bija uzraugošā prokurore vienā FP krimināllietā, kurā arī nav pierādījumu, ir tikai pieņēmumi. Kad advokāts rakstīja sūdzības prokurorei par izmeklētājas prettiesisko attieksmi, Masule aizstāvēja izmeklētāju. Tagad nāk liecinieki un liecina pavisam citādāk, nekā prokurorei der notiesājošam spriedumam. No krimināllietas ierosināšanas brīža jau 7,5 gadi pagājuši, bet procesam ne galu ne malu neredz.

Atbildēt

#

23.01.2021. 02:08

Neņemos spriest par to, bija kukulis vai nebija, nezinu. Redzu klaju izmeklēšanas patvaļu un zaudējumu nodarīšanu valstij. Lietu, kurā nebija neapgāžami pierādījumi, nevarēja nodot prokuratūrai apsūdzības celšanai, prokuratūrai tādu lietu vajadzēja atgriest izmeklēšanas pabeigšanai vai lietas izbeigšanai, ja nav iespējams savākt pierādījumu kopumu, kurš ir nepieciešams neapgāžamas apsūdzības pierādīšanai.

Atbildēt

Pupa

23.01.2021. 00:09

Var patikt vai nepatikt, bet, ja Latvijā būtu kaut mazākās tiesiskuma pazīmes, būtu jāsāk process pret KNAB un prokuratūras darboņiem, kuri falsificēja lietu, to sagandēja un tādējādi apzināti nodarīja kaitējumu Latvijas valstij.
Ir pilnīga mana gatavība, ka nekādu seku nebūs un atkal šī šmuce tiks paslaucīta zem tepiķa un notiks izlikšanās, ka viss kārtībā.
Vienīgi žēl, ka KNAB tagadējam sastāvam un jaunajam ģenerālim no prokuratūras ir jātaisnojas par iepriekš izdarītiem dienesta noziegumiem

Atbildēt

Sesks

22.01.2021. 20:23

Bordanelli taisnojas, ka nav izdevies Magoni "zakritj".

https://www.apollo.lv/7162530/bordans-sasutis-par-spriedumu-magona-un-osinovska-lieta-un-apsauba-tiesnesa-profesionalitati

Sola "risināt jautājumu" ar "nepaklausīgu" tiesnesi.

Kariņam pienācis laiks pieprasīt JB demisiju - tas klauns malas sen vairs neredz.

Atbildēt

info

22.01.2021. 19:27

Forsi braukt 3O gadus vecos vilcienos :D

Atbildēt

Jan

22.01.2021. 19:05

nezinu, kura vāvere rakstīja šo rakstu, bet te skaidrs, ka attiecīgajai vāverei ir samaksāts, tā skalda matus, neskatoties kopumā uz bildi, kas tad kopumā ir noticis.
Ir skaidrs, ka sabiedrībā vienmēr atradīsies mantkārīgie liekēži, kuriem smirdīgā naudā stāv pat tasnīgo saprātu.
Lai vai kā, cerams, katru par viņa grēkiem piemeklēs Dieva sods, un tas jau bija atrunāts 1917.g. 13.maijā - 13.oktobrim.

Atbildēt

Aģents 007

22.01.2021. 18:42

»

ASV protektorāts Latvija

Attaisnoja tāpēc, ka tiesa bija kompetenta un neietekmējama. Ne visi tiesneši spriež tā, kā grib prokuratūra un apmaksāti žurnālisti. Ir arī godīgi un objektīvi tiesneši. Diez ko gudra un kompetenta prokuratūras rīcība šajā lietā neizskatās. Tāpēc arī tāds likumsakarīgs rezultāts...


Mūsu prokuratūras loma tiesas procesā ir dīvaina. Pēc apsūdzētā uz desmit lapām uzrakstīta un stundu lasītas liecības, prokurore uzreiz ir gatava debatēm neiedziļinoties apsūdzētā argumentos un sacītajā, advokāta iebildes un būtiski argumenti vispār tiek ignorēti, bet tiesa pēc divdesmit minūtēm nolasa spriedumu. Izskatās, ka viss bijis sagatavots iepriekš un apsūdzētā liecība kalpo tikai ķeksītim. Bezkompromisa tiesiskums rullē pāri visam.

Atbildēt

Aldis Gobzems

22.01.2021. 16:52

Kamēr visa civilizētā pasaule finansiāli atbalsta savus individuālos uzņēmējus, komersantus, Latvijā Ekonomikas ministrijas pakļautības iestāde LIAA piedāvā kredītus... Kredītus pret nevāju ķīlu! Kosmoss!

Kanādā jau plāno ar valsts ķīlu apgrūtinātos privātos NĪ atsavināt, ļaujot nomāt un īrēt, papildus piesaistot jaunus nomniekus un īrniekus esošajiem.

Tas ir solis un inkluzīvā kapitālisma ieviešanu realitē, arī ar Latvijas Ekonomikas ministrijas un LIAA slēptajiem plāniem Padaules Bankas stratēģijā.

Atbildēt

Bet bet

22.01.2021. 14:59

Prokurore Evita Masule deklarācijā uzrādīja algu 45334.66 euro gadā vai 3777 euro mēnesī.

Privātuzņēmumos no 600 euro algas mēdz ieturēt par brāķi utt.

Bet prokurore par "balto" algu 3777 euro mēnesī nav spējīga sagatavot lietu normālai iztiesāšanai.

Mazliet negodīgi pret tiem, kas bojā veselību privātuzņēmumos.

Atbildēt

?

22.01.2021. 13:50

»

Oi

Pastāstīsi


Var paslēpt priekšmetā, ko kāds sarunas dalībnieks līdzi nēsā un ienes pats jebkurā telpā, kas ir ticamākais variants, jo ... kā KNAB var paredzēt kurā mājā un kurā telpā šie izdomās runāt, varbūt mežā satiksies? Un tad visa iekļūšanas operācija kļūst bezjēdzīga

Atbildēt

R

22.01.2021. 13:28

»

viedokis

1. Jurašam un & sagribējās tēlot varoni, lai tiktu saeimā. Taču pats "ieberzās...


Ko tad, tavuprāt, tiesnesim vajadzēja darīt, atzīt nepielietojamus pierādījumus par pielietojamiem, kā to carīja KNAB? Un līdz ar to arī pārkāpt likumu?

Atbildēt

Tiesa nav attaisnojusi Magoni

22.01.2021. 13:10

jo spriedums nav stānies spēkā.

Atbildēt

Lapas:    3   2   1   

Jūsu vārds:

Komentāra teksts:

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Iestājamies par tradicionālu ģimeni, mudinām parakstīties pret partnerības institūta ieviešanu

FotoCentrālā vēlēšanu komisija ceturtdien, 16. novembrī izlēma laikā no 2023. gada 7. decembra līdz 2024. gada 5. janvārim rīkot parakstu vākšanu tautas nobalsošanas ierosināšanai par apturētā likumprojekta “Grozījumi Notariāta likumā” atcelšanu.
Lasīt visu...

3

Prasījām kultūrai 66 miljonus, nedabūjām pat trešo daļu, bet papildus piecarpus miljoni mūsu propagandoniem būs!

FotoTikko pieņemtais budžets Kultūras ministrijas atbildībām prioritārajos pasākumos piešķir 17.51 miljonu eiro. Šie atbalsta pasākumi galvenokārt dzēš nozares ugunsgrēkus, kas bijuši redzami gadiem ilgi.
Lasīt visu...

21

Nosodām nevēlamu uzvedību akadēmiskā vidē, jo īpaši attiecībās starp pasniedzēju un studentu

FotoMedijos ir izskanējuši nopietni, pirmšķietami ticami, publiski apgalvojumi par LU Fizikas, matemātikas un optometrijas fakultātes (LU FMOF) pasniedzēja Dmitrija Bočarova nepieņemamām darbībām un seksuālu uzmākšanos attiecībās ar sievietēm, tai skaitā ar nepilngadīgu personu un LU studenti.
Lasīt visu...

21

Dažas pārdomas par Ex-seržanta rakstu “Karš Ukrainā. Vai tiešām strupceļš - un kam?”

FotoRietumeiropa un arvien vairāk arī Centrāleiropa lielākoties joprojām ir Amerikas protektorāts, un šīs valstis atgādina senos vasaļus, tāpēc pats tuvākais amerikāņu uzdevums ir nodrošināt, lai neviena valsts vai valstu kombinācija neiegūtu spēju izraidīt ASV no Eirāzijas vai pat būtiski samazināt tās izšķirošo šķīrējtiesas lomu.
Lasīt visu...

3

Pēc ilgas nolaidības un ākstībām mēs esam sākuši bakstīties ap bumbu patvertņu jautājumu

FotoJautājums par tuvāko drošo vietu militāra apdraudējuma gadījumā joprojām nav atbildēts kopš Krievijas iebrukuma Ukrainā 2022. gada 24. februārī. Kad varēs atbildēt uz šo vienkāršo iedzīvotāja jautājumu, kas ir paveikts līdz šim un kas vēl ir darāms? Šis būs ieskats Rīgas līdz šim paveiktajā.
Lasīt visu...

21

Belēvičs savulaik demisionēja par sīkumu, turpretim Kariņš demisiju pat neapsver

Foto“Atceros tos jocīgos laikus, kad amatpersonas atkāpās sīkumu dēļ. (..) Veselības ministrs Guntis Belēvičs atkāpās tāpēc, ka tika pieķerts ārpusrindas apkalpošanā Onkoloģijas centrā,” piektdien rakstīju savā “Dienas citātā”. Guntis Belēvičs sarunā ar “Neatkarīgo” papildināja redzējumu uz senajiem 2016. gada notikumiem, kuru morālais aspekts šodien kļūst arvien aktuālāks.
Lasīt visu...

21

Par „kapitālā remonta” blaknēm: „Airiston Helmi” un „krievu zemūdeņu bāžu Somijā” piemērs

FotoTā sauktais finanšu sistēmas kapitālais remonts joprojām raisa diskusijas kā Latvijā, tā citās valstīs, kurās tas notika, un tiek meklētas atbildes uz jautājumiem, vai reizēm cēlu mērķu vārdā nav maksāta pārāk dārga cena, bremzēta ekonomikas attīstība, upurēti veiksmīgi strādājoši uzņēmumi, vai nav cietuši cilvēki, kas neko neatļautu nedarīja. Un vai nav bijis arī tā, ka ar "kapitālā remonta" lozungu tika mēģināts sasniegt pavisam citus mērķus, kā arī norakstīt klaju amatpersonu nekompetenci?
Lasīt visu...

6

No Kariņa mācās arī viņa bijusī “labā roka”, tagad - rokas pagarinājums - premjerministre Evika Siliņa

FotoGrūti izvērtēt, vai ārlietu ministra Krišjāņa Kariņa (Jaunā vienotība – JV) “skaidrojumi” par viņa lidināšanos ar privātiem lidaparātiem ir nekaunības, augstprātības, melīguma vai prastas muļķības radīti. Varbūt tur ir viss kopā. Taču simptomātiski ir tas, ka iezīmējas plaisa starp JV līdera un valsts prezidenta pozīcijām.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Bez Stambulas konvencijas Latvijas sievietēm gals klāt, ar Stambulas konvenciju Latvijas sievietes zels un plauks

Diskusijās par Stambulas konvenciju (jeb Eiropas Padomes Konvencija par vardarbības pret...

Foto

Valdība ir uz savas planētas, tauta – uz citas

“Biju pārliecināts, ka mūsu ceļi nekad nekrustosies. Bet, re, valsts svētki ir tas, kas tomēr vieno, kaut...

Foto

Latvijas Televīzija palīdz aizdomās turētajiem apzināti kurināt nacionālo naidu, lai netieši mazinātu vainu slepkavībā

Uzskatu, ka par mana tēva Andra Ļubkas (attēlā) slepkavību aizdomās turētās personas...

Foto

Par “Maximas” traģēdiju: taisnīgs spriedums manā izpratnē būtu inženiera un būvuzņēmuma sodīšana par ēkas sabrukšanu un "Maximas" sodīšana par cilvēku bojāeju

Ar nelabu sajūtu sekoju medijos...

Foto

Vai Latvijā ir pārāk liels publiskais sektors?

ANO 1919. gadā dibinātā Starptautiskā Darba organizācija publicējusi statistiku – 2020. gadā Latvijā aptuveni 29% visu strādājošo bija nodarbināti...

Foto

Tautas pacietības mērs ir izsmelts!

Šis raksts ir pēdējais brīdinājums koloniālajiem pārvaldniekiem Latvijā! Pēdējais brīdinājums viņu pakalpiņiem valdībā un valsts struktūrās. Tautas pacietības mērs ir izsmelts!...

Foto

Nosodām “Vienotības”, “Progresīvo” un ZZS kreisi radikālo partnerību

Saistībā ar jaunās valdības kreisi liberālo kursu vērtību jautājumos, par prioritāti demogrāfiskās krīzes, ekonomiskās stagnācijas, kā arī militāra...

Foto

Aicinām parakstīties par Saeimas atlaišanu

Mēs, Nacionālā savienība “Taisnīgums”, paziņojam, ka esam pievienojušies iniciatīvai par tautas nobalsošanu, lai atlaistu 14. Saeimu....

Foto

Jau tagad „RailBaltica” trūkst sešu miljardu eiro Latvijas posmam

RailBaltica projektam ir visas iespējas kļūt par akmeni kaklā Latvijas budžetam un valsts parādam, jo jau tagad trūkst...

Foto

Šis raksts par Izraēlu un Palestīnu ir īpaši kompentents, jo pirmā līdzautora divi ģimenes locekļi ir strādājuši kibucos, bet otrs ir dzēris košera šņabi un ir „progresīvais”

10. novembrī ASV valsts sekretārs Entonijs Blinkens Izraēlas–Hamās konflikta kontekstā nāca klajā ar paziņojumu, citu lietu starpā atzīmējot, ka “daudz par daudz palestīniešu ir tikuši nogalināti”. Statistika diemžēl ir nepielūdzama – Izraēlas īstenotās blīvi apdzīvotās Gazas bombardēšanā jau ir 11 tūkstoši...

Foto

Uzruna Latvijas Republikas proklamēšanas 105. gadadienai veltītajā svētku koncertā Latvijas Nacionālajā teātrī

Ļoti cienījamā Saeimas priekšsēdētājas kundze! Ļoti cienījamā Ministru prezidentes kundze! Cienījamās dāmas un godātie...

Foto

Tauta nav stulba

Tauta nav stulba. Tautai piemīt veselais saprāts. Tauta to apliecina, kad viņa publiski dzird idejas, kuras sakrīt ar viņas izjusto gudrību....

Foto

Maksātnespējas administrators izsaimnieko atlikušo uzņēmuma mantu

Mēs, maksātnespējīgās AS "Dzintars" kreditori, nolēmām griezties pie valdības vadītājas un atbildīgās ministres ar atklāto vēstuli par samilzušām problēmām, ar...

Foto

Vai Saeima ir jāatlaiž?

Pēdējās dienās daudz dzirdams par rosinājumu atlaist 14. Saeimu. Izskan gan aicinājumi tādā veidā sodīt arvien kreisāko “Jaunās Vienotības” valdību, gan pretēji...

Foto

Mēs, Kozins, Levrence, Bogustova, Pūpola, Raubiško, Austers un vēl virkne citu Iļjiča mazbērnu...

Kopš teroristiskās organizācijas "Hamas" uzbrukuma 2023. gada 7. oktobrī, kura laikā tika veikti...

Foto

„Rail Baltica” finansējuma plūsmai ir jābūt loģiskai un saskaņotai ar būvdarbu gaitu, citādi Putniņa un Pauniņa kungiem būs problēmas

Lai Rail Baltica būvniecība noritētu raiti un efektīvi un...

Foto

Kas ir "mēs"?

Lūdzu zemāko izklāstu neuzskatīt par konservatīvās domas konferences rīkotāju autoritatīvu versiju. Ticu, ka 28. novembrī Demos II sesijā no runātājiem dzirdēsim pavisam citas...

Foto

Biotehnologa fabulas

Cilvēks ir radies no šūnām, viss organisms - āda, miesa, kauli, tauki, muskuļi, orgāni - arī ir veidots no šūnām. Šūnās veidojas arī enerģija,...