Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Labdien visapkārt! Kā visiem labi klājas šajā pirmdienā? Nupat, pēc pusdienām (lasis, makaroni, salāti) zobus tīrot uz balkona, konstatēju, ka patlaban cenšas konkurēt saule no vienas puses un auksts vējš no otras puses. Zinu, patlaban ir tas gada laiks, kad nevar zināt, kā ģērbties, jo saulē būs karsti un ēnā būs auksti. Protams, tā nav vissmagākā no problēmām. Tas tā.

Pēc apmēram 20 minūtēm došos uz televīziju raidījumu ierakstīt. Galvenā tēma mums šovakar būs tas, kas pagājušajā nedēļā notika Tukumā. Cilvēks vārdā Normunds nāca mājās četros no rīta. Kāpņu telpā kāds viņu aplaistīja ar degmaisījumu un aizdedzināja.

Cilvēka dzīvesbiedrs Artis, dzirdot viņu kliedzot un saucot, izskrēja no dzīvokļa nākt palīgā. Pirmais cilvēks guva apdegumus uz 85% no viņa organisma (!), otrs pamatīgi apdedzinājās, cenšoties viņu glābt. Runa ir par diviem gejiem. Runa ir par diviem vīriešiem, kuriem Tukumā ir kopēja saimniecība un kopējs dzīvoklis. Runa ir par diviem vīriešiem, kuri abi strādā veselības aprūpes sistēmā un palīdz glābt citus.

Tukuma policijas darbs, cik varu spriest, ir zem katras kritikas. Pirmajā ziņojumā no policijas bija teikts, ka ir konstatēts ugunsgrēks, kurā deg drēbes. Tas tika ziņots Neatkarīgajās Tukuma Ziņās, un Artim nācās sazināties ar laikrakstu no palātas slimnīcā, lai ar acīmredzamu izmisumu pateiktu, ka tās nebija drēbes, tas bija dzīvs cilvēks, kurš tur dega.

Esmu lasījis, ka policija sākotnēji arī izvirzīja variantu, ka Normunds bija gribējis uztaisīt pašnāvību. Visai savdabīgs veids, kā tā kaut ko darīt. Hinduistu mistiķis viņš taču nav. Gribu cerēt, ka pēc šāda sākuma policija uzies to, kurš to izdarīja. Atbilstoši Arta teiktajam tajā pašā dienā pa dienu Normunds savu uzbrucēju satika kāpņu telpā arī dienā, iepūta asaru gāzi acīs, cilvēks aizmuka. Acīmredzot nakts tumsā viņš atgriezās, bet jādomā, ka Normunds, ja viņš vispār pēc notikušā spēj parunāt, varēs identificēt neģēli.

Taču man te galvenais ir cita lieta. Valsts prezidents Tviterī teica, ka naidam mūsu valsti nav vietas. Premjerministrs Tviterī pateica, ka naidam mūsu valstī nav vietas. Saeimas priekšsēdētāja pati neko neteica, vien Tviterī pārpublicēja vēsti no viņas pārstāvētās Nacionālās apvienības, kurā arī bija teikts, ka naidam mūsu valstī nav vietas.

Tā būtu tā pati Nacionālā apvienība (NA), kura patlaban dara visu iespējamo, lai nodrošinātu, ka Artim un Normundam, kā arī Jānim un Pēterim, Silvijai un Annai un visiem pārējiem viendzimuma pāriem mūsu valstī nebūtu nekādu tiesību vispār. NA ir tā, kura reaģēja histēriski uz Satversmes tiesas spriedumu, kurā bija atzīts, ka Latvijā nav vienīgais savstarpējās dzīves modelis - viens vīrietis un viena sieviete, kas apprecējušies baznīcā vai dzimtsarakstu nodaļā.

NA arī ir tā, no kuras viens no redzamākajiem kadriem, Iesalnieks, reiz Tviterī salīdzināja geju praidu ar komunistu terorismu. Brīvdienās Iesalnieks ļoti aktīvi ņēmās pa Tviteri toņkārtā - es nevainīgs, tie, kuri mani kritizē, ir tie, kuri patiesībā nodarbojas ar naida runu. Tas šāda veida cilvēkiem ir tipiski - viņi var salīdzināt geju praidu ar komunistu terorismu, bet, ja kāds par to iepīkstas, tad tūdaļ sākas - tu pats naidu kurini, tu pats naidu kurini.

Cita starpā no Iesalnieka kunga brīvdienās mēs uzzinājām, ka žurnāliste Anita Brauna, kura Tviterī pilnīgi pareizi pateica, ka tas, kas notika Tukumā, nebūtu noticis, ja politiķi mūsu valstī nebūtu tādi kretīni attiecībā uz cilvēktiesībām, patiesībā ir propagandiste komunistu un nacistu garā, ne žurnāliste. Pats tu tāds, pats tu tāds. Jā, tā ir niķīga trīs gadus veca bērna uzvedība, bet tāda ir bijusi saruna Tviterī.

Nav tikai NA. Tieslietu (!) ministrs (!) Jānis Bordāns viņdien kādā intervijā pateica, ka Latvijā nevar būt likuma par viendzimuma pāriem, jo… Jānis Bordāns nezina, cik tādu pāru mūsu valstī ir. Tas ir jauns arguments no cilvēka, kurš citreiz ir apgalvojis (pilnīgi nepatiesi), ka viendzimuma pāri visu pēc kārtas var nokārtot pie notāra.

Bordāna kungs mums ir jurists, kas nozīmē, ka viņam ir kaut kāda izglītība, un tas savukārt nozīmē, ka viņš labi zina, ka tās ir pupu mizas. Savukārt attiecībā uz viendzimuma pāru skaitu pieļauju, ka SKDS vai tamlīdzīga iestāde ar vislielāko prieku uztaisītu pētījumu par viendzimuma pāru skaitu Latvijā, ja Bordāna kungs vai Tieslietu ministrija tādu pasūtītu.

Nav arī tikai viņš. Filmas Dvēseļu putenis scenārists nupat kādā intervijā ir nācis ar skaidrojumu par to, kāpēc filma vakar netika pie neviena Oskara ASV Kinoakadēmijas balvu ceremonijā. Tas ir atbilstoši scenārista skaidrojumam tāpēc, ka Dvēseļu putenis ir par "tradicionālām vērtībām." Tur nu jāsaka - bez komentāriem. Bez komentāriem vispār.

Un, protams, ir arī baznīca. Romas katoļu baznīca ir bijusi institucionāli homofobiska kopš laika gala, kas ir ironiski, ņemot vērā to, cik daudzi no tās priesteriem laika gaitā ir palaiduši rokas konkrēti gados jaunu vīriešu un bieži vien arī zēnu virzienā. Vanaga luterāņi ir institucionāli homofobiski, kad pāris mācītāji iepīkstējās, ka varbūt tā nevajag, Vanaga luterāņu baznīcas reakcija bija viņus padzīt no baznīcas vispār. Ļoti "kristīgi."

Un vēl viena lieta, un tad man tiešām būs uz televīziju jādodas. Kamēr vienīgie sabiedrībā patiešām redzamie cilvēki, kuri ir atklāti geji, būsim es un ārlietu ministrs, politiķi varēs turpināt izlikties, ka problēmas nekādas nav. Ar to es negribu atņemt ne kripatiņas no tā, ko dara izmisīgi vajadzīgā Mozaīka un izmisīgi vajadzīgie Kaspars, Kristīne, Linda un citi.

Taču 30 gadus pēc Latvijas neatkarības atjaunošanas no skapja nav iznācis neviens pats aktieris vai aktrise, neviens pats sportists vai sportiste, izņemot olimpieti Līgu Kļaviņu, neviens pats mūziķis vai mūziķe. Neticu, ka tās ir jomas, kurās nav neviena paša geja vai lesbietes vispār. Un, ja gadījumā kāds no tiem patlaban lasa šo tekstu - jūs, cienītais vai godātā, ar savu klusēšanu esat palīdzējuši radīt vidi, kurā vienu geju var aplaistīt ar degmaisījumu un aizdedzināt.

Jauku visiem šo pirmdienu!

Novērtē šo rakstu:

34
160

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

„Patriotu” atmiņas uzlabošanai

FotoPaldies anonīmajam “Pietiek lasītājam” par “Saskaņai” veltīto interesi, īpaši tad, ja tā izrādītos patiesa. 
Lasīt visu...

21

Jādara viss...

FotoZiņas no kara Ukrainā kļūst arvien trakākas. Lai gan Ukrainas spēki pārsteidzoši veiksmīgi cīnās pret lielo Krievijas pārspēku, fakts ir tāds, ka viss karš norisinās Ukrainas valsts teritorijā. Tas ir, ja neskaita raķetes, kuras tiek izšautas no Baltkrievijas vai Krievijas.
Lasīt visu...

21

Tiesības dzīvot Latvijā nav nekāds „maisiņš vaig”

FotoMans tētis bija viens no pirmajiem, kas ieguva Latvijas pilsonību, kārtojot eksāmenu. Kad 1997.gada augustā ERASMUsā braucu uz mēnesi uz Itāliju, es pirms tam pāris mēnešus uz Itālijas vēstniecību gāju kā uz darbu. Vēl dabūju mērkaķa ātrumā par briesmīgu naudu (aizlienētu naudu, protams, 1997.gadā, un vēl toreiz labi, ka bija, no kā aizlienēt) Austrijas tranzīta vīzu formēt, jo atpakaļceļā viena nakts bija jānakšņo Vīnē.
Lasīt visu...

21

Tiesībsarga vēstule “Amnesty International” Eiropas reģionālā biroja direktoram Nilam Muižniekam: par jūsu organizācijas apmelojošajiem paziņojumiem

Foto2022. gada 26. jūlijā organizācija “Amnesty International” nāca klajā ar paziņojumiem par situāciju uz Latvijas-Baltkrievijas robežas, norādot, ka laikā, kad Latvija uzņēma 34000 patvēruma meklētājus no Ukrainas, uz Latvijas-Baltkrievijas robežas cilvēki no Irākas un Afganistānas, t.sk. bērni, tika atstāti pašu ziņā mēnešiem ilgi aukstos laika apstākļos mežā, kas organizācijas ieskatā norāda uz necilvēcīgu apiešanos un pat spīdzināšanu. “Amnesty International” uzskata, ka nav pieļaujama ārkārtējās situācijas pagarināšana uz robežas ar Baltkrieviju, jo tas ierobežo saņemt starptautisko aizsardzību personām, kurām tā nepieciešama, neatkarīgi no šo personu izcelsmes un veida, kā viņas ieceļo valstī.
Lasīt visu...

21

Labklājība

FotoDzīvojam laikā, kad aktīvi un strauji tiek formatēta cilvēku apziņa, mainīta vārdu nozīme un jēdzienu saturs. Pārsvarā – cilvēku degradācijas, paverdzināšanas un iznīcināšanas nolūkā. Mēs visi domājam kādā valodā, attiecīgi – mainot vārdu nozīmi, var ietekmēt mūsu domāšanu. Bet šoreiz ne par to. Tā ir vesela zinātne, kuru sauc par NLP (neirolingvistiskā programmēšana jeb – smadzeņu skalošana). Šoreiz es vēlos vērst uzmanību uz to, ko mēs saprotam ar vārdu “labklājība”.
Lasīt visu...

6

Sanāca kā vienmēr, bet ticiet – risinājums top, un vainīgi ir visi citi, tikai ne es

FotoStraujiem soļiem tuvojas jaunā mācību gada sākums - 2022./2023. mācību gadā noslēgsies trīs gadu pārejas periods, kurā tiek ieviesta pilnveidotā mācību pieeja. Gaidāmais mācību gads paredz jaunās pieejas ieviešanu 3., 6., 9., 12. klasei. Neraugoties uz to, ka pārejas periods tuvojas noslēgumam, pedagogi norāda uz mācību materiālu trūkumu. Kā skolotāja varu tikai piekrist, ka, ieviešot jauno saturu, primāri bija nepieciešams domāt par mācību materiālu izstrādi un pieejamību. Līdzīgi kā ar mācībām tikai valsts valodā – mēs apzināmies, ka rīcībai patiesībā bija jābūt krietni ātrāk, un to, cik būtiski nepalaist garām iespēju labot iepriekš neizdarīto. Arī mācību līdzekļu jautājumā notiek aktīvs darbs, lai dažādos mācību priekšmetos nodrošinātu jaunu mācību resursu un metodisko līdzekļu pieejamību.
Lasīt visu...

21

Vēlēšanas kā mazohistu prieki

FotoPēc Latvijas Televīzijas pasūtījuma tirgus un sabiedriskās domas pētījumu centrs SKDS jūlijā ir veicis aptauju un konstatējis, kā Latvijas pilsoņi balsotu, ja vēlēšanas notiktu tūlīt.
Lasīt visu...

21

Kā Rīgai panākt Viļņu, Tallinu un Ziemeļeiropu? Laiks secinājumiem

FotoRīga ir vienīgā pilsēta Baltijas galvaspilsētu vidū, kurā mirstība pārsniedz dzimstību un no kuras aizbrauc vairāk cilvēku, nekā iebrauc. Tam par iemeslu var būt pietiekami lielais rīdzinieku skaits, kuri nav apmierināti nedz ar dzīvi pilsētā, nedz ar dzīves kvalitātes progresu laika gaitā. Kopš gadsimta sākuma straujāko attīstību Baltijas galvaspilsētu vidū piedzīvojusi Viļņa. Jau šobrīd Viļņa ir Baltijas lielākā ekonomika un bagātākā pilsēta; turpinoties līdzšinējai tendencei, iedzīvotāju skaita ziņā Viļņa var apsteigt Rīgu jau 2025. gadā.
Lasīt visu...

21

Vai Rīga ir labi finansēta pilsēta?

FotoPilsētas budžeta apmērs un tā izlietošanas efektivitāte lielā mērā nosaka to, cik kvalitatīva ir pilsētvide. To Eiropas pilsētu sarakstā, kuru iedzīvotāji ir visvairāk apmierināti ar dzīvi pilsētā, pārliecinošā vairākumā ir bagātākās pilsētas, tai skaitā Cīrihe, Kopenhāgena un Stokholma, kur pašvaldībām brīvi līdzekļi pilsētvidei. Kā ar pilsētas budžeta iespēju audzēšanu veicas Rīgai?
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Par rusifikācijas slavināšanas izbeigšanu

Publiskās atmiņas centrs ir sabiedrības institūcija, privāto tiesību juridiskā persona, kura netiek finansēta ar dotācijām no vispārējiem nodokļu ieņēmumiem. 2022. gada 24....

Foto

Parakstu vākšana referendumam par Satversmes 110. panta grozījumiem ir jāatkārto

Ar pietiekamu skaitu parakstu neatbalstītā "Latvijas vīru biedrības" ierosinātā parakstu vākšana referendumam par Satversmes 110. panta...

Foto

Par Latvijas Republikas Satversmē noteiktā komunistiskā totalitārā režīma nosodīšanas pienākuma īstenošanu un rusifikācijas slavināšanas izbeigšanu

Cienījamie Augšdaugavas novada domes deputāti! Publiskās atmiņas centrs (turpmāk - centrs)...

Foto

Vairāku tiesnešu, tostarp AT senatores Andas Briedes atbildība par Covid-19 epidēmijas ierobežošanas pasākumu neievērošanu

Tiesnešu ētikas komisija, Tiesnešu disciplinārkolēģija un Disciplinārtiesa ir vērtējusi to, vai izpildvaras...

Foto

Ir tādi Satversmes tiesas spriedumi, kuru nepildīšana valdošo eliti nesatrauc itin nemaz

13. Saeimas laikā ir bijuši vairāki Satversmes tiesas spriedumi, par kuru neizpildi Valsts prezidents pat...

Foto

Kāpēc valsts aizsardzības dienestam – jā!

Jūlija sākumā aizsardzības ministrs Artis Pabriks vēstīja par ieceri izveidot valsts aizsardzības dienestu, kuram, sākot ar 2023. gadu, tiks pakļauti...

Foto

Par ārkārtas sociālo situāciju

Mums priekšā ir grūta ziema – dziļa energoresursu krīze, iespējams pandēmijas saasinājums. No tā, cik saprātīgi un solidāri spēsim sagatavoties gaidāmajiem pārbaudījumiem,...

Foto

Krievijas karš Ukrainā paātrinājis procesus sabiedrībā un daudziem atvēris acis

Krievijas karš Ukrainā paātrinājis procesus sabiedrībā un daudziem atvēris acis. Tas noticis par ukraiņu asins cenu...

Foto

Satversmes tiesa ir jālikvidē

Šodien, 25.jūlijā Latvija pirmajā vietā (LPV) Centrālajā vēlēšanu komisijā iesniedza 4000 zīmju programmu un kandidātu sarakstu 14.Saeimas vēlēšanām. LPV savā 4000 zīmju programmā ir...