Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Pievienot komentāru

Lapas:    1   Rādīt komentārus, sākot ar: pirmo | pēdējo

Jurčiks

28.02.2019. 12:57

Tiesa visu pareizi izdarīja. Pelnīt uz tuvinieku nāvi ir amorāli. Jā, sapratīga kompensācija par MORĀLAJĀM ciešanām ir OK. Bet ne jau nu miljoni, kā te viens otrs iedomājas. Tā arī ir bagatajās Eiropas valstīs, max 50-60 000. Mums kā nabagiem - uz pusi mazāk. Citādi sāks uzrasties tādi, kuri paši savus tuviniekus peļņas nolūkā grūdīs zem vilciena...

Atbildēt

slikta sieva

28.02.2019. 09:59

nevar būt bizness

Atbildēt

ko gan viņa tādu pateica

28.02.2019. 09:58

varbūt ne par šo cilvēku, bet kopumā 100% taisnība. Un kā nu māte tā var iet pāri ielai AR BĒRNU, neredzot, transports apstājAs vAi nē, varbūt tieši šobrīd noplīsa bremzes....mātes ir tādas čammas..........

Atbildēt

gatim

17.02.2019. 20:44

Avots nav likums. Primāri tiesai jāvadās no likuma burta!

Atbildēt

Domā līdzi

14.02.2019. 09:42

Izbāziet taču galvas no tās vietas kur saule neiespīd.
1) Neviens apdrošinātājs nebrauc nost cilvēkus- to dara viņu klienti. Piemēram Rīgas Satiksme.
2) Apdrošināšana nav labdarības irganizācija, bet privāts bizness. Ar ko es gribu teikt - tā nedāvina atlīdzības, bet izmaksā tās balstoties uz līgumu un uz likumu. Likums (sk. MK noteikumi) noteica ka morālās kompensācijas apmērs ir 150eur par cilvēku. OCTA likums nestāv pāri MK noteikumiem. Varbūt tomēr likumi mums tādi?
3) Kurš te ir gatavs maksāt tādu cenu par OCTA, lai apdrošinātāji varētu nosegt zaudējumus kas rastos katram cilvēkam izmaksājot miljonus par tuvinieku nāvi? Es nesaku ka tas būtu neparwizi, bet tas rezultēsies nenormālā cenu kāpumā. Jebkurš bizness grib pelnīt - arī Pietiek,com

Atbildēt

Gatis

14.02.2019. 08:57

»

opā

šitā vispār ir pērle...


Tā nav tikai Latvijā, bet visās valstīs, kurās darbojas romāņu-ģermāņu tiesību sistēma. Tiesu prakse / judikatūra ir viens no tiesību avotiem.

Atbildēt

Sd

14.02.2019. 07:40

Sprieduma nav nemts vera ka piemeram armijnieku un ugunsdzeseju boja ejas gadijuma kompensacija ir 50 t eur. No si spriezot tad csdd ir japarskata cilveka dzivibas vertiba ko sie proklame 500 t. Eur.

Atbildēt

TDif

14.02.2019. 00:17

Raksta virsraksts neatbilst spriedumam. Atlīdzību samazināja, jo apgabaltiesa to bez nekāda pamatojuma bija noteikusi ievērojami lielāku nekā salīdzināmos gadījumos, kad gāja bojā tuvinieki. Taisnīga tiesa nozīmē arī to, ka līdzīgi gadījumi tiek izspriesti līdzīgi. Apdrošinātājas advokātes neētiskie izteikumi saņēma pelnītu tiesas kritiku un lietas iznākumu neietekmēja (sk. sprieduma 11.punktu). Pietiek.com jau otrā rakstā pilnīgi sagroza lietas būtību. Jautājums tikai ar kādu mērķi - lētu sensāciju meklējumi vai citi mērķi...

Atbildēt

Tiesu mauku māja

13.02.2019. 22:48

Bezjēdzīgā tiesu sistēma ar izdzimteņiem, kuri raksta spriedumus. VDK stukačs un smirdoņas tēvs bučkovičs var būt gandarīts !

Atbildēt

lapsa atkal irš!

13.02.2019. 20:34

Advokātes ciniskie argumenti nekādi neietekmēja kompensācijas apjomu, bet tika novērtēti kā zvērināta advokāta profesionālajai ētikai neatbilstoši, kas konkrēti lasāms arī tiesas spriedumā!

"Kasācijas sūdzībā norādītie zvērinātas advokātes subjektīvie pārspriedumi par hipotētiski iespējamiem dzīves gadījumiem, kad prasītājs jūt atvieglojumu sakarā ar laulātā nāvi, katrā ziņā nav pietiekami, lai tiem būtu iespaids uz nosakāmās atlīdzības lielumu izskatāmajā strīdā. Otrkārt, šādi apgalvojumi lietas faktisko apstākļu kontekstā acīmredzami izteikti nolūkā nevajadzīgi sakāpināt emocionālo fonu, un kā tādi atzīstami par zvērināta advokāta profesionālajai ētikai neatbilstošiem."

Atbildēt

Mjā

13.02.2019. 17:12

Nez ko tie tiesneši lemtu ja paši būtu šādā veidā pazaudējuši visu ģimeni. Tad droši vien viss kļūtu x10 nozīmīgāks un svarīgāks.
Aizmirstu visu veco tiesu praksi un sāktu jaunu. Kauns un negods par šiem iznākumiem, kur cilvēka dzīvība nav nekā vērta.

Atbildēt

Tauriņa kungs

13.02.2019. 17:10

Beztiesiskums lietās par morālo kaitējumu pārsniedz visu to kas notiek maksātnespējas ķēķi pa 100%.

Piemēri no tiesu prakses. Ja kāds tiek apcietināts pirmstiesas izmeklēšanā un nosēž cietumā aptuveni gadu, bet tad tiesas laikā tiek attaisnots. Personai tad pienākas kompensācija par sēdēšanu cietumā. Un kā jūs domājiet - cik liela ir šī taisnīgā kompensācija mūsu tiesu ieskatā? Vidēji samaksātais kompensācijas apmērs šādos gadījumos ir viena minimālā mēnešalga par katru mēnesi. Urrrāā! Taisnīgums gavilē.

Tos kam ir kaut kādi uzkrājumi - piedāvājiet tiesnešiem pasēdēt cietumā un jūs viņiem samaksājat kompensācijā vienu minimālo algu mēnesī. Nez cik tad tie tiesas kalpi pieteiksies. Varētu jau viņi arī tā savus atvaļinājumus pavadīt - nebūtu uz Spānijām jābrauc, bet tur vēl baro un siltumā, bet beigās veļ samaksā par to minimālo algu.

Atbildēt

???

13.02.2019. 15:49

Kāda var būt judikatūra kaitējuma apmēra aprēķināšanā. Tiesneši galvu saspieduši vai? Inflācija, procenti, IKP pieaugums, kur tas paliek aprēķina formulā. Deputātiem alga pieaug koeficientos no minimālās, TIESNEŠIEM ŠOGAD algas pieaugums. Varbūt nevajag algas pieaugumu ko? Nav taču nozīmes, ne inflācijai, ne tiesas prestižam. Beidzot jāizbeidz tā BIČKOVŠČINA.

Atbildēt

schaderers

13.02.2019. 15:31

»

lauķis

Atslēgas vārds ir judikatūra , no vārda jūda


Tiesu prakse,precedents-vai saproti šos vārdus,pērļu zvejniek?Prasti sakot,tā tiek piesegta pakaļa.Atkal lieto avīzes,nevis Zewa Softis.

Atbildēt

lauķis

13.02.2019. 14:35

»

opā

šitā vispār ir pērle...


Atslēgas vārds ir judikatūra , no vārda jūda.

Atbildēt

Prognoze

13.02.2019. 14:32

Augstākā tiesa darbojas kā mehāniskie prognozētāji.
Iepriekšējās trīs dienas spīdēja saule un bija 20C silts. Dievs tā bija lēmis. Tātad arī šodien spīdēs saule un būs 20C silts. Voila - esam iedibinājuši likumīgu prognozēšanas praksi.

Atbildēt

opā

13.02.2019. 14:18

šitā vispār ir pērle!
[9.3] Pārbaudāmajā spriedumā attiecībā uz prasības noraidīto daļu tiesa pamatoti norādījusi, ka /pers. C/ pieprasītā atlīdzība 5 000 000 EUR nepārsniegtu likumā pieļauto apmēru un būtu samērojama arī ar pārdzīvotās traģēdijas smagumu, tomēr šāds atlīdzības apmērs neatbilst Latvijā pastāvošajai tiesu praksei, kurā morālā kaitējuma kompensācija personām sakarā ar tuvinieku nāvi noteikta 28 457,44 EUR (20 000 Ls) robežās (sk. šā sprieduma 4.2. punktu).
Latvijā tiesu praksei ir augstāks spēks pār likumu! Kam Latvijā likumi, ja judikatūrai vai tiesu praksei ir lielāks spēks par likumu? Pretlikumīgi tiesu spriedumi kļūst par pamatu nākamajiem spriedumiem. Nonsenss! Kad beigsies Latvijas PSR tieslietu sistēmas pārņemtais bardaks un haoss? Kam vispār augstākā tiesa, kas lielākoties atsaka ierosināt lietu pasakot, ka tam neūs nozīmes judikatūrai?

Atbildēt

Lapas:    1   

Jūsu vārds:

Komentāra teksts:

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

18

Triju Zvaigžņu ordeņa komandieris Aivars Ozoliņš grauj Latvijas informācijas telpas kvalitāti

FotoPašlaik – Lielās dezinformācijas laikmetā – viens no svarīgiem uzdevumiem visiem, kuri darbojas informatīvajā telpā, ir neizplatīt nepatiesu informāciju, pašiem neradīt nepatiesu informāciju un neizplatīt citu radītās “feika” ziņas.
Lasīt visu...

21

Nākotnes vīzija par neiespējamo... (Turpinājums rakstam „Cilvēks tomēr nav saprātīga būtne”)

FotoNesen par to runāju un pat rakstīju. Šo var uzskatīt gan par turpinājumu jau teiktajam, gan kā papildinājumu iepriekš publiskotai versijai, kurā paudu savu domu gājienu par kovidu un ne tikai.
Lasīt visu...

21

Ceļā uz ļaužu ganāmpulku

FotoSākotnēji biju iecerējis rakstu ar konkrētām personālijām un pierādījumu bāzi zem katras tēzes, taču tad uzaustu milzu palagu. Turklāt  patiesība ir acu priekšā, bet oficiozu apmātajiem vienalga klapes uz acīm. Tāpēc nolēmu uzrakstīt konspektīvu izklāstu par pasaules aizkulišu pavēlnieku nolūkiem atiestatīt civilizāciju. Uzsveru, ka VISS materiālā minētais lokāli JAU NOTIEK, bet starptautiskajā mērogā ir realizācijas stadijā vai tuvu finišam.
Lasīt visu...

12

Vīlands piedāvā neētisku lobismu?

FotoRalfs Vīlands neapšaubāmi ir viens no sabiedrisko attiecību jeb tā dēvētās PR nozares dinozauriem, pamatlicējiem Latvijā. Neapšaubāmi ļoti ietekmīgs.
Lasīt visu...

21

Cilvēks tomēr nav saprātīga būtne

FotoTaisnība ir apgalvojumam, ka cilvēks ir divkājains primāts, kurš ietilpst zīdītāju klasē, bet par saprātu zinātnieki vēl strīdas. Es neesmu nedz biologs, nedz kādas citas zinātnes pārstāvis, esmu vidējais latvietis ar formālu padomju vidusskolas izglītību. Vidējais divkājainais primāts. Tā arī vērtējiet šo rakstiņu.
Lasīt visu...

21

Īpatnais pasažieru pārvadājumu iepirkums KNAB neinteresē

FotoLabdien, vērsos KNAB ar iesniegumu sakarā ar NRA publikāciju, no kuras izriet, ka oligarhi dabūjuši valsts dotācijas pasažieru pārvadājumiem 500 000 000 euro apmērā. Rezultātā nākotnē pārstās darboties pašvaldību pasažieru pārvadāšanas uzņēmumi VTU Valmiera un AS Cata (Cēsis).
Lasīt visu...

21

Dažas piezīmes uz vēlēšanu biļetena malām

Foto1. Grand Prix par pašvaldību vēlēšanu komentāru es piešķirtu Gatim Eglītim. Ja ir kas tāds, kas var patikt JKP, tad tā ir viņu atklātība: paspēlējām demokrātiju, bet tagad pietiek. Naudu dalīs “lielais četrinieks”, un mēs arī noteiksim, kurš patiesībā būs vēlēšanu uzvarētājs. Neskatoties uz to, ka šīs čivinājums drīz vien pazuda no jaunā ministra twittera, koalīcijas partneru reakcija skaidri liecināja, ka šī ir tā reize, kad “ar bērna muti runā patiesība”.
Lasīt visu...

21

Pirms bijušā kolaboranta, tagadējā politologa Skudras intervēšanas pārliecinieties, vai viņš nav paspējis piedzerties

FotoŠajos laikos par politologu sauktā, okupācijas laikos par Komunistiskās partijas Centrālās komitejas Propagandas sektora vadītāju strādājušā Ojāra Skudras svaigākās atklāsmes liek apsvērt jautājumu: vai tikai viņa "eksperta komentāri" netop alkohola reibumā? 
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Absolūta saskarsmes impotence

Te mazs secinājums, izrietošs no vērojumiem. Pirms nedēļas ievietoju savā sejasgrāmatas profilā "pašiņu" ar atkailinātu plecu, kam pielipināta izdruka, kas apliecina "Teātra Vēstneša"...

Foto

Mīļā miera labad

Bieži no patriotiskām aprindām, īpaši tiem patriotiem, kuri dzīvo devīžu un dogmu varā, dzirdu, ka Latvijā ir jārunā tikai latviski, ka vienmēr un...

Foto

Jaunā iekšlietu ministre – sodīta par pretkorupcijas likumdošanas pārkāpumu, prioritātes nav saistītas ar iekšlietu nozares problemātiku

Valdība ir pārskatījusi ministru portfeļu sadalījumu, mainot par nozari atbildīgos...

Foto

Interesantas lietas Ventspilī gaidāmo pašvaldības vēlēšanu sakarā

Manās rokās patrāpījās laikraksta “Latvijas Avīze” šā gada 25. maija numurs, kur Māras Libekas rakstā “Gatavojas Ventspils “atbrīvošanai”” lasu,...

Foto

Kā nav kauna kandidēt uz domi un turklāt vēl Ventspilī: kandidāta atbildes uz jautājumiem

Katram, kurš sadomā kandidēt uz Ventspils domi, jānonāk starp Skillu un Haribdu:...

Foto

Demokrātijas caurais jumts

Mēdz teikt, ka kompromiss ir labs lietussargs, bet slikts jumts. Saeimas pieņemtais risinājums Varakļānu piederības jautājumā ļaus kaut kā, formāli saglābt situāciju pašvaldību...

Foto

Ar ko Garkalnes novada domes deputāts Mārtiņš Bērziņš atšķiras no bijušā domes priekšsēdētāja Mārtiņa Gunāra Bauzes-Krastiņa

Ja Garkalnes kritušais „karalis” Mārtiņš Gunārs Bauze-Krastiņš kampj un...

Foto

Kāpēc jūs man neticat, ka vakcinācija nav obligāta, tā ir brīvprātīga un neierobežo mūsu tiesības un brīvības

Covid-19 cilvēkus nešķiro - slimo visdažādākie cilvēki neatkarīgi no vecuma,...

Foto

Paldies, ka esam gatavi iestāties par tiesībām domāt arī ar savu galvu

Paldies Matīsam Kaļānam par iniciatīvu un visiem pārējiem par to, ka esam gatavi iestāties...

Foto

Uz vēlēšanām jāiet!

Mazais vēlētāju skaits iepriekšējās pašvaldību vēlēšanās liecina par nepatiku pret esošo varu un sabiedrības neprasmi reizi četros gados lietderīgāk izlietot savu instrumentu –...

Foto

Jāmaina nevis citas valsts karogi, bet kas cits

Visi ir pieauguši cilvēki. Gribi - vakcinējies, gribi - nē. Svarīgāk ir - vajag atcelt ierobežojumus, un katrs...

Foto

Jānis Reirs ir sliktāks par izbijušu čekistu

Ja jūs jautātu - kāpēc esmu sācis tik ļoti neuzticēties "Vienotības" kartelim? Tāpēc, ka viņi ar Krišjāni Kariņu priekšgalā,...