Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Pievienot komentāru

Lapas:    1   Rādīt komentārus, sākot ar: pirmo | pēdējo

Pomeranču vainadziņš

23.11.2017. 13:18

»

Pesimists

Padomju valstij bija savas problēmas, kuras puslīdz ir zināmas, bet tas vēl ir atklāts jautājums kādēļ Padomju valsts beidza pastāvēt un cik liela nozīme tajā bija problēmu kritiskuma un samilzšanas efektam, cik - iekšējo un ārējo naidnieku aktivitātēm, cik - iekšējām politekonomisko grupējumu un struktūru...


Protams, tur bija no Tevis pieminētā "no visa pa druskai".

Tajā pašā laikā no visa uzskaitītā tikai ārējo naidnieku aktivitāte nosacīti nepieder pie toreiz saveidotās formas iekšējā satura. Viss pārējais saturā ir tiešā veidā ietilpstošs.

Atbildēt

Pesimists

23.11.2017. 11:27

Padomju valstij bija savas problēmas, kuras puslīdz ir zināmas, bet tas vēl ir atklāts jautājums kādēļ Padomju valsts beidza pastāvēt un cik liela nozīme tajā bija problēmu kritiskuma un samilzšanas efektam, cik - iekšējo un ārējo naidnieku aktivitātēm, cik - iekšējām politekonomisko grupējumu un struktūru savstarpējām pretrunām un slepenajiem kariņiem, cik - ideoloģiskajam sastingumam un tā izraisītajai vispārējai neticībai sociālisma ideāliem un cik pašas Padomju valsts vadības labākās daļas reformēšanas un transformācijas darbībām (nevis "Perestroikai", kas pēc būtības bija vecās kārtības beigu, likvidēšanas fāze, bet gan plašākā nozīmē, ietverot arī mūsdienas).

Atbildēt

Pomeranču vainadziņš

23.11.2017. 10:58

»

Pesimists

Cik gan cilvēki ir aprobežoti un nezinoši! :( Bet dokuments ir labs un tas patiesībā parāda, ka VDK bija kā minimums normāla un profesionāla organizācija. Izņemam laukā un izlabojam nomainītās ideoloģiskās tēzes un saukļus un iegūsim labu DP un jebkuras citas valsts slepenpolicijas darba dokumentu. ...


Jā, tā ir.
Valsts bez slepenpolicijas vai DP - nav svarīgi, kā to sauc - nespēj pastāvēt.

Socsistēma ar visu toreizējo profesionālo VDK tomēr sagāzās - kārtējais atgādinājums, ka ir bezjēdzīgi vispirms radīt formu, lai tai pēc tam saturu ar ideoloģiskiem un represīvi vardarbīgiem mehānismiem mēģinātu "pievilkt" klāt. Pilnīga dialektiskas ignorance!

Atbildēt

Joske

23.11.2017. 10:52

Strādājot dr.iestadēs kontrolē,tad varu pateikt vienu,ka maisos neatradīsiet nevienu no bijušiem ārštata VDK darbiniekiem,vai āģentiem,visi tika izņemti no biroja,kad Dobelis ar savu bandu uzlauza biroju,viņi brīvi izņēma visus anketes,kuri bija tautas frontes satāvā.LPSRS augstāka padomē atradās 76.procentu šo iestādes darboņu.Ivans,dobelis,kalniete,godmanis,viniem bija labi kontakti ar rajonu VDK darbiniekiem,tika izbraukuši uz rajoniem,kur tika apmācīta VDk palīgbrīgāde,kā rīkoties valsts apvēruma gadījumā.

Atbildēt

Pesimists

23.11.2017. 10:43

Cik gan cilvēki ir aprobežoti un nezinoši! :( Bet dokuments ir labs un tas patiesībā parāda, ka VDK bija kā minimums normāla un profesionāla organizācija. Izņemam laukā un izlabojam nomainītās ideoloģiskās tēzes un saukļus un iegūsim labu DP un jebkuras citas valsts slepenpolicijas darba dokumentu. Cik gan lielam profānam ir jābūt, lai nesaprastu, ka slepenpolicija tā ir universāla funkcija bez kuras veiksmīgas funkcionēšanas valsts principā nevar pastāvēt. Vai arī šeit tupi čekistus lamājošajiem latviešvalodīgajiem nav vajadzīga sava latviešu valsts?! Vai arī tie nemaz nav latvieši?!

Atbildēt

Lex

23.11.2017. 10:15

Te nu jāsaka paldies pietiek.com par šo publikāciju - šis un līdzīgi dokumenti ir tas, ko es īstenībā gaidītu no visiem čekas maisu pētniekiem un atvērējiem/nevērējiem.
Tas vispār ir apbrīnojami, cik maz informācijas publiski ir pieejams par to, kā vervēja aģentus, kas tieši ir "maisos", kā tos maisus vispār ieguva, kas pie tiem ticis klāt, cik to saturs ir ticams, vai tur ir tikai vārdi, vai arī iespējams identificēt sadarbības pakāpi ar čeku utt. Nesen tieši meklēju info un secināju, ka "Bailes" ir bezmaz vienīgais materiāls par šo tēmu :D Es arī, piemēram, nezināju, ka partijas biedrus un činavniekus nevervē kā aģentus, līdz ar to šī kategorija maisos nebūs.
Problēma varētu būtu nesamest vienā katlā PSRS īsteni lojālos stukačus, ideoloģijai uzticīgos "paraugpilsoņus" - no tiem, kas minēti instrukcijas 3.6.punktā (kurus vervēja no politiski neuzticamo vidus ar šantāžu un draudiem). Varbūt pietiek.com ir arī šo jautājumu papētījis, t.i., vai var noteikt sadarbības "pakāpi" ar čeku?

Atbildēt

b

23.11.2017. 10:10

ko var rakstīt te tos palagus, to visu labi zina padomijā dzīvojušie cilvēki. Ar čekas maisu atvēršanu es domāju personas,vārds uzvārds,kas darbojās čekā. Tā kangara komisija jālikvidē.

Atbildēt

:)

23.11.2017. 09:44

Viņus vervējot var tikt izmantoti kompromitējoši materiāli, materiālā, kā arī cita personiskā ieinteresētība. Principā šantažēja un piespieda !!!

Ir atļauts vervēt personas, kas izdarījušas valsts vai citus noziegumus. Un vēl kriminālie elementi, kuriem pēc tam palīdzēja "kļūt" par "normāliem" pilsoņiem :(

Atbildēt

Tas

23.11.2017. 09:26

Kangeris ar saviem jefiņiem ir pilnīgs dumiķis, jo tādas pavēles ir katrā valstī, jo katrā valstī ir izlūkdienesti, kontrizlūgdienesti utt. Tikai stulbs cilvēks var to nesaprast.

Atbildēt

FENIKSS

23.11.2017. 02:46

Principā esmu šokēts cik ļoti mūsdienu DP instruktāža ir kopēta no PSRS VDK instruktāžas. Atceros kā pirms gadiem 8 lasīju DP failus, un šobrīd likās ka pārlasīju kaut kad jau lasītu tekstu. Jā, Oktobra revolūcijas sasniegumi ir nomainīti ar demokrātiju un tiesiskumu, sociālistiskā iekārta ar demokātisko iekārtu. Rezidentus tagad dēvē par handleriem. Principā tas ir viss kas mainījies no padomju laikiem.

Nošaut vajadzēja visus čekistus, un dēpistu vanckarus kopā ar viņiem! Brīvā un demokrātiskā valstī nedrīkst pastāvēt čekai līdzīga iestāde, kura izseko un spiego.

Atbildēt

Atbrivotajs

22.11.2017. 23:59

Saja garaja instrukcija ir skaidra pavele, sadarboties nekada zina nedrikst piespiest . Sadarbibai jabut brivpratigai .

Atbildēt

100 procenti

22.11.2017. 22:02

»

Latvis

Nu tad var salikt punktus. Nacionāļi-- VDK aģenti, ZZS-- komunisti, pa vidam vienmēr kādi vedēji uz "saulaino tāli", kas beigās sazogas un aiziet "vēsturē", astē SC-- maisa gaisu, lai būtu plēšanās starp krieviem un latviešiem. Tā ka balso par ko gribi, vienmēr būs, kā VDK(FSB) vajag...


manas domas. Krievija turpina diversijas visās Latvijas jomās, lai pierādītu, ka ES nekam neder. ES tika veidota kā pretsvars Krievijas agresijai un ietekmei Eiropā. VDK čekisti mūsu acu priekšā ar ZZS, Saskaņu, Na, Vienotību utt. veic diversijas kopš 1991. gada. Visas minētās partijas kopā , tikai katrai sava loma. Daudzi partijnieki ir tikai statisti. Krievijas politiku ar diversijām realizē 3A un visi bijušie komunisti un čekisti. Neviens nav atzinies, vai nožēlojis. Var sagaidīt līku kaudzes ar tiem, kas paši atzīsies un nožēlos...

Atbildēt

Latvis

22.11.2017. 21:09

Nu tad var salikt punktus. Nacionāļi-- VDK aģenti, ZZS-- komunisti, pa vidam vienmēr kādi vedēji uz "saulaino tāli", kas beigās sazogas un aiziet "vēsturē", astē SC-- maisa gaisu, lai būtu plēšanās starp krieviem un latviešiem. Tā ka balso par ko gribi, vienmēr būs, kā VDK(FSB) vajag.

Atbildēt

hm

22.11.2017. 21:03

Šobrīd izspiegošana ir nesalīdzināmi plašāka un efektīvāka. 7 dienas nedēļā un 24 h diennaktī. Audio un video. Pie tam tas viss glabājas arhīvos ... līdz brīdim, kad kādam ievajagās. '
Bet labākais, ka personas izspiegošanu gugle kvalificē, kā vēlmi uzlabot mūsu pašu apkalpošanu.
Savukārt, VDK kauls tiek pamests, lai cilvēki mazāk domā par šodienu. Neveselīgas domāšanas un jautājumu sakarā.

Atbildēt

Mūs vada bijušie komunisti

22.11.2017. 20:27

»

justas

Kas mūs vada?Teoretiski visniknākie valsts ienaidnieki-padomju okupantu ideoloģisko dienestu nomeklatūra,represīvo organizāciju darbinieki,kompartijas ieceltie vadītāji,kuri tika iefiltrēti ar LKP un VDK organizētās Tautas Frontes starpniecību un turpina savu pretvalstisko,destruktīvo darbību,kura ir...


un VDK darbinieki, kuri nav zaudējuši politisko modrību un tiek prēmēti ar pateicībām un naudas prēmijām no maskavas. Daļa no viņiem Krievijas specdienestu labā strsdā ideologisku apsvērumu dēļ, citi tādēļ, ka viņu priekšniecība Maskavā uzklausa pašu dārgāko informāciju - par politisko pārliecību, ģimenes saitēm utt. Bet viena kategorija ir tāda, kas nonākusi LR augstos amatos no LPSR VDK rindām, bauda varas sajūtu un ar ļaunu prieku katru dienu veic diversijas pret it kā atjaunoto LR. Parasti kā politiķi viņi visu zin un visas viņu runas sākas ar tukšiem padomiem, kas jādara. Visas viņu runas ir jāvajadzības izteiksmē. Tomēr, tiklīdz jādara, šīs personas nedara, bet stāsta, kas būtu jādara. Kā Šadurskis raksturoja sevi - nekas nav tik grūti, kā runāt par darbu.

Atbildēt

boom

22.11.2017. 20:03

Šitais viss akurāt sakrīt ar tādu Lemberga pešku kā Vītoliņš, Arājs u.c. darbībām. T.i. ja kādam vēl bija šaubas.

Principā arī Maizītis un Kalnmeiers varētu parakstīties un tad arī nezustu jēga.

Atbildēt

Robis

22.11.2017. 19:59

Beidzot parādās kādi patiesi dokumenti! Un, pie tam, sevišķi slepens rīkojums (par ko liecina Nr. pirmās divas nulles).

Atbildēt

justas

22.11.2017. 18:29

»

Antiņš

Pats galvenais šajā rakstā ir ka VDK komandēja komunistu partijas vadība un šo funkcionāri. Tad gribas jautāt: Kāpēc bijušajiem kompartijas vadītājiem ir ļauts ieņemt amatus LV vadībā? Un kas ta mūs vada šodien


Kas mūs vada?Teoretiski visniknākie valsts ienaidnieki-padomju okupantu ideoloģisko dienestu nomeklatūra,represīvo organizāciju darbinieki,kompartijas ieceltie vadītāji,kuri tika iefiltrēti ar LKP un VDK organizētās Tautas Frontes starpniecību un turpina savu pretvalstisko,destruktīvo darbību,kura ir novedusi pie 700 tsk.dzīvā spēka zuduma,totālas nabadzības.Veselības nozarē darbojas vesela šādu legālo diversantu grupa.OIK,Rīdzenes sarunas,čekas maisu atvēršanas traucēšana arī ir augstu stāvošu,vēsturiski ar okupantiem saistīto personu darbības aspekts.

Atbildēt

Vaira Līķe

22.11.2017. 17:49

Pilnībā piekrītu LPSR VDK zinātniskās izpētes komisijas rakstītajam, ar mani arī bija tieši tā.

Atbildēt

b. Nevilks

22.11.2017. 16:50

> Visos gadījumos tiek noskaidroti iespējamie šķēršļi, kas varētu kavēt izraudzīto personu sadarboties ar VDK orgāniem (garīgas un fiziskas kaites, zems morālais līmenis, pļāpīgums, noslēgtība, aizspriedumainība, gļēvulība, utt.).

Bija visai plaši zināms, ka, lai izvairītos no vervēšanas, pietiek demonstrēt pļāpīgumu. Novirzīšanās no tēmas dod papildu punktus, tāpēc varēja pļāpāt arī par kājbumbu.

Atbildēt

Ozols Ottis

22.11.2017. 16:23

Kangeris ir SAPO aģents, lai latviešos sētu naidu un latvieši nezīnītos pret skandināvu banku laupītājiem, novēršot uzmanību no skandināvu blēžiem.

Atbildēt

Nu un

22.11.2017. 16:17

Kurā valstī tad tā nenotiek? Kad tiks publicēti LR specdienestu avotu vervēšanas pavēles? Latvieši vienmēr grib būt idioti. Tas no Stokholmas ir tautas ienaidnieks un viss.

Atbildēt

formula

22.11.2017. 16:05

Vienmēr tā ir bijis,kad galu galā tiesā tos kuri tiesājuši citus.
Šī 'svētā' invikizīcija ( komisija),kas patiesibā visos laikos veidota no salašņām ,vienmēr iedomājas,ka ir pēdējie ar mazvērtības kompleksiem sadisti .Bet, re-klāt jau citi tādi paši kretīni inkvizitori un vētī jau iepriekšējos .

Atbildēt

nu gnu

22.11.2017. 14:43

visu zinu un atceros...
paši pieteicās un vēl uzskatija to par goda lietu...
sākot ar puķiniekiem beidzot ar komunistiem...
99%......

Atbildēt

Antiņš

22.11.2017. 14:33

Pats galvenais šajā rakstā ir ka VDK komandēja komunistu partijas vadība un šo funkcionāri. Tad gribas jautāt: Kāpēc bijušajiem kompartijas vadītājiem ir ļauts ieņemt amatus LV vadībā? Un kas ta mūs vada šodien?

Atbildēt

Paldies PIETIEK

22.11.2017. 14:23

Lielisks darbs! Vairāk šādu oriģinālu dokumentu, turklāt latviski, lai bērni izlasa, nevis varas vīru un varas sievu vāvuļošanas.

Atbildēt

Lapas:    1   

Jūsu vārds:

Komentāra teksts:

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Vai apzināta diskriminācija un segregācija nolūkā pakļaut vairākumu mazākuma perversajām interesēm?

FotoJurijs Perevoščikovs portālā Apollo: "Laika periodā no 28.decembra līdz 15.aprīlim atklāti kopumā 73 400 Covid-19 gadījumu, kas liecina par 3847,6 gadījumiem uz 100 000 iedzīvotāju. Tikmēr vakcinēto personu vidū šajā laika periodā atklāti 896 Covid-19 gadījumi no 169 764 kopumā VAKCINĒTĀM personām. Tādējādi saslimstība uz 100 000 iedzīvotāju šajā grupā bijusi 527,8 gadījumi jeb 7,3 reizes mazāk."
Lasīt visu...

3

„Aunu un klaunu” vienošanās par sadarbību ekonomikas un zemkopības attīstībai

FotoPandēmijas iespaids uz tautsaimniecību šodien ir viens no valsts attīstības centrālajiem jautājumiem. Krīzes rada ne tikai izaicinājumus, bet arī jaunas iespējas ekonomikas nākotnes attīstībai. Politiķu pienākums ir šīs iespējas izmantot, nodrošinot, ka pēc pandēmijas pārvarēšanas ekonomika piedzīvos izaugsmi.
Lasīt visu...

21

Kas pašlaik notiek VID?

FotoŠodien parunāsim par Valsts ieņēmumu dienestu (VID), - kas tur pašlaik notiek Ar 2021.gadu nodokļu nomaksai ir izveidots vienotais konts. Liekas, ka skaisti. Bet, cik es saprotu, tad līdz ar viena konta norēķinu sistēmu pati nodokļu uzskaites metodika un programmatūra arī ir mainīta.
Lasīt visu...

21

Ko mums māca „Thalidomide” pandēmija

Foto20.gadsimta otrajā pusē daudzās valstīs zāļu ağentūras reğistrēja brīnumainas zāles Thalidomide, kas palīdzēja daudzām saslimšanām, t.sk., grūtniecēm noņēma nepatīkamās sajūtas. Zāles raksturoja ar izcilu drošību un nekaitīgumu, un tās loğiski izvirzījās pārdotāko medikamentu topos, viedokļu līderi un arī politiķi un valsts amatpersonas tās slavēja.
Lasīt visu...

12

Mums ir izvēle

FotoTV 24 Preses kluba raidījumā Edijs Klaišis, jauniešu radošo centru "OPEN" vadītājs, teica: „Man nav izvēles, ja es gribu strādāt ar bērniem, man būs jāvakcinējas...” To teica vīrietis, iespējams - vīrs un tēvs, iespējams – pedagogs... nezinu... bet jauniešu centra vadītājs. Vēl viena aita iekšā aplokā, un vārtiņi ciet.
Lasīt visu...

6

COVID brīvprātīgās vakcinācijas dēļ man ir divi (iespējams - ļoti stulbi) jautājumi

FotoCOVID brīvprātīgās vakcinācijas dēļ man ir  (iespējams - ļoti stulbi) jautājumi.
Lasīt visu...

12

Par vakcināciju, čipošanu, kristietību, islāmu, Bībeli, Austrumiem un “Zvēra zīmi”

FotoKādreiz biju visai dziļi iesaistījies kristietībā. Tik dziļi un patiesi, ka draudze pat ievēlēja par mācītāju. Bet... pēc trim novadītiem dievkalpojumiem hierarhijā augstāk stāvošie Dieva kalpi steigšus mani no draudzes gana pienākumiem atstādināja.
Lasīt visu...

12

Problēma ir tajos, kuri neatstāj policistiem citu izvēli kā strādāt par braukšanas instruktoriem

FotoŠonedēļ nogalināja vienu no mums. Nogalināja nekaunīgi, nošaujot gaišā dienas laikā blīvi apdzīvotā rajonā. Es labi pazinu Romu Bezzubovu. Viņš bija labs draugs, stiprs, dzīvespriecīgs, ar lielisku humora izjūtu. Milzīgs zaudējums, kas atstās tukšu vietu ģimenē, draugiem un viņa astoņus gadus vecajai meitiņai.
Lasīt visu...

21

Kāpēc mums visiem jāsatraucas par Bezzubova slepkavību

FotoFutbola aģenta Romāna Bezzubova slepkavība Rīgā gaišā dienas laikā papildina sarakstu ar daudzām skandalozām pasūtījuma slepkavībām, kas notikušas mūsu valstī, – Mārtiņš Bunkus (kura slepkavības metode ārkārtīgi atgādina R. Bezzubova slepkavību), Pāvels Rebenoks (lai gan oficiālā versija ir slepkavība laupīšanas laikā), senāk arī Daugavpils vicemērs Grigorijs Ņemcovs u.c.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Mans vīrišķais testosterons ir sajūtams stipri tālāk par valstī noteikto divu metru distanci

Šis ieraksts adresēts maniem nelabvēļiem. Es ar gandarījumu vēroju Jūs, kā Jums nesanāk....

Foto

Lai izvērtētu raidījumu „Aizliegtais paņēmiens”, mēs no nodokļu maksātāju naudas samaksājām pat advokātu birojam

Latvijas Televīzijas Satura padome izvērtējusi 29.marta raidījumu "Aizliegtais paņēmiens", kura tēma bija...

Foto

4.maijā pulksten 19.00 mēs prasīsim šo

4.maijā pulksten 19.00 mēs prasīsim šo:...

Foto

Nacionālais jautājums

Kas tas ir, kas saucās dzīve? Vēders, galva, kājas, brīve? Var jau būt, ka, kādu krāpjot, Arī sevi apzogam, Cik tad ir to tīro...

Foto

Ne dienas bez jaunumiem. Par daudz cietušo suni Ārčiju, protams

Tātad Pārtikas un veterinārais dienests nupat nāca klajā ar šķietami priecīgu vēsti. Ārčija bijušajam spīdzinātājam uzlikts...

Foto

Tas viss ir jāmaina līdz pamatiem

Valsts, kurā Satversmes tiesa neievēro pamatdokumentu - Satversmi, bet Eiropas rekomendācijas....

Foto

Starp Īzaku Ņūtonu un Klausu Švābu

Pasaules priekšniecības tekstus der palasīt. Vairāk gan tos no pagājušā gadsimta septiņdesmitajiem. Otrā rokā turot Ņūtonu, Maltusu, Veļikovski, Eliadi un...

Foto

Nerunāšu par to, ir vīruss vai nav: svarīgākais ir, kas notiek ap to

Pasaulē notiek interesantas lietas. Šķiet, ka to, kas vēl joprojām svēti tic tam,...

Foto

Kremļa atbalstītā „Krievijas Impērijas kustība”– teroristiska organizācija Kanādā

Kanādas valdība ir nopublicējusi atjaunināto teroristisko organizāciju sarakstu, kurā ir iekļauti 13 grupējumi, to skaitā tāda „Krievijas Impērijas...

Foto

Starpnacionālās attiecības nacionālā valstī

Jebkura nacionālā kultūra ir vērtīga pasaules kultūras daļa, pelnījusi saglabāšanu un tālāku attīstību. Jebkuras nacionālās kultūras pamats ir valoda. Valodas ir visspēcīgākais...

Foto

Suminājums līdzcilvēkiem

Sirsnīgs tencinājums visiem, visiem par daudziem, ļoti daudziem atbalsta sveicieniem vēstulēs, sociālos tīklos, maniem mīļajiem vārdos, domās. Tiešām jauki un uzmundrinoši!...

Foto

Esmu saņēmis jau septiņus uzaicinājumus no meitenēm

Būt publiskai personai ir ļoti smags darbs. Tas ir jo smagāks, ja esi ne tikai publiska persona, bet socioloģiski...

Foto

Es neaicinu atteikties no vakcinēšanas. Es aicinu saglabāt iespēju katram izvēlēties

Sākšu ar brīdinājumu: tēma - sensitīva. Teksts garš, subjektīvs un ar atsaucēm uz sazvērestības teorijām....

Foto

Aleksandrs Kiršteins melo. Partijas vai padomju varas uzdevumā?

Kārlis Seržants publicējis teiku par "nenovērtēto politiķi Māri Grīnblatu" ("Kas Jauns", 23.marts). Uzmanību piesaistīja Aleksandra Kiršteina teiktais: "Atceroties...

Foto

Šoreiz mēs mierā neliksimies, jo beidzot ir radusies iespēja vainot kādu citu

Veselības ministrija, Imunizācijas Valsts padome, Zāļu valsts aģentūra un Slimību profilakses un kontroles centrs...

Foto

Saistībā ar izplatītajiem meliem pieprasu publisku atvainošanos no raidījuma “Nekā Personīga” veidotājiem

Es, mūziķis, mākslinieks un pasākumu vadītājs Kaspars Pudniks, vērsīšos tiesībsargājošās iestādēs ar iesniegumu par...

Foto

Mūsu bērnu un mazbērnu nauda atkal izkūp skursteņos

Drusku atļaušos šo nokomentēt no profesionālās puses. Šī ir ļoti vērienīga kampaņa ar ļoti lielu budžetu. To es...

Foto

Uzvarētāji ir VDK un KP, un kolaborantu pūlis

Kad dzirdu uzsaukumu "publiski jānosoda visa veida kolaboranti", mani mazliet tā kā uz smiekliem velk! Nē, nu viss...

Foto

Raudzīties uz Augšāmcelto ar apustuļu acīm

Mk 16:1-7  “Kad sabata diena bija pagājusi, Marija Magdalēna un Marija, Jēkaba māte, un Salome nopirka smaržīgas zāles, lai ietu...

Foto

Iniciatīva „Latvija Eirovīzijā – par sabiedrības līdzdalību Latvijas tēla veidošanā”

Savu viedokli par Samantas Tīnas un Latvijas Televīzijas klaji nepieņemamo un augstprātīgo attieksmi pret Latvijas sabiedrību,...

Foto

Ārlietu ministrs Rinkēvičs un „fake” ziņas

Šī gada 4. martā LETA, ”Press.lv, “bb.lv” kāds censonis Latvijas ārlietu ministram uzdod jautājumu: kāda atšķirība starp diviem opozicionāriem -...

Foto

Jautājums ir par mūsu izvēli

Šorīt manas pārdomas raisīja viens ieraksts Facebook, kurā sieviete ļoti "garšīgi" un izjusti dalījās savās pārdomās par ierobežojumiem, kuri visiem it kā...

Foto

Divi gadījumi

Pēdējās nedēļās Latvijas sabiedrisko domu satricinājušas vismaz divas situācijas, kas lielai daļai liekas uzskatāmi netaisnīgas....

Foto

Ārkārtas situācijā kaut pliks un bass. Epilogs

Šis ir epilogs rakstam, kurā kritizēju valdības liegumu Latvijā iegādāties apavus un apģērbu ar pielaikošanu. Aizliegums ir spēkā jau no...

Foto

Kad veselības ministrs beidzot paziņos visus “tos” vainīgos daudzu cilvēku nāvēs?

Esam saņēmuši daudz kritisku viedokļu un sašutumu, kā mēs tā drīkstējām, kā mēs tā kā kaut...

Foto

Ziņģe par rindām

Ai, bailes, bailes, ai, nāves bailes spoži stāv uz vakts, sirds saraujas pikucī, un zobi braši klab, jo mēs atkal nīkstam rindās. ...

Foto

Īss ieskats kapitālisma, liberālisma, sociālisma un komunisma attīstībā

Kapitālisms tāpat kā viss pasaulē ir pakļauts evolūcijai. Sakari, tehnika, ražošana, politika. Ja evolūcija tiek mākslīgi bremzēta, uzkrājas kritiskā...

Foto

Kā lai nepiekrīt Krištopana kungam, kas savulaik noteica diagnozi mūsu varnešiem

Katru dienu jaunas pērles - šodien Pavļuts prasa papildu finansējumu Vakcinācijas biroja reorganizācijai, kam vispār...

Foto

Mūsu stukači un kolaboranti

2016. gadā Latvijas Radio 1 izskanēja labs raidījums par Latvijas rakstnieku sadarbību ar VDK (Valsts drošības komiteju). Dzejnieks Guntars Godiņš uz dialogu bija ataicinājis literatūrzinātnieci Evu Eglāju-Kristsoni,...

Foto

Ar Zatlera partiju un “Saskaņu” man nekas labs nesanāca, tāpēc, protams, jādibina jauna partija

Kādēļ jāveido jauna politiskā partija? Šāds jautājums kādam var šķist mulsinošs, jo it...

Foto

Slava, ko nenomazgāt

Nejauši pievērsu uzmanību kņadai ap Samantas Tīnas dziesmas The Moon is Rising videoklipu un pašas dziedātājas (klaviatūra pacieš visu) deleģēšanu uz Eirovīziju. Ar pārtīšanu video noskatījos....

Foto

Vakcinācijas bumerangi

Ja reiz valdībai ir nodoms vakcinēt vairākumu cilvēku, pie kam nediskriminējot arī to vairumu, kas dažādu iemeslu dēļ nevēlas vakcinēties, tajā skaitā es, tad...

Foto

Izņēmuma kārtā mēs nolaidīsimies tik zemu, ka kaut ko jums paskaidrosim par "ManaBalss" lēmumu pieņemšanu

Pirms dažām dienām ManaBalss platformā esam saņēmuši iniciatīvas iesniegumu ar prasību...

Foto

Skaidra lieta, ka arī es ne pie kā neesmu vainīga, un mana viedokļa apšaubīšana ir absurda un nomelnojoša

Nav izprotama atsevišķu politiķu un atsevišķu mediju vēlme...

Foto

Loģiski, pilnais spriedums būs pēc vēlēšanām

Sveiciens no nebrīves! Likums nosaka, ka pilnais spriedums krimināllietā tiesai jāpieņem līdz šā gada 19. martam. Tas nav noticis. Loģiski....

Foto

Linda Ozola: ko tad nu mēs, mēs jau neko...

Pārbaudīt iesniegumus, kas saistīti ar pašvaldības institūciju darbības tiesiskumu un finanšu līdzekļu caurspīdīgu apmaksu par sniegtajiem pakalpojumiem,...

Foto

Kāpēc man savā dzimtenē jāievēro globālo izdzimteņu izdomāti cilvēka tiesību ierobežojumi

Tikko atkal bija kārtējais skandāls Maximā, jo man neesot "pareizā" maska! Un tagad, lasiet uzmanīgi, apsargi,...

Foto

Provinces pensionāra atbalsta vēstule b.Pavļutam

Interneta duļķainie viļņi atnesuši jaunu cilvēku sašutumu par vakcinācijas avīzi nezciktursimttūkstošu tirāžā, kas nāca pa virsu vakcinācijas biroja algu fondiņam 0,6...

Foto

Tiesiskuma konveijers

Tiesiskā valstī visiem un ikvienam ir tiesības uz taisnīgu tiesu saprātīgos termiņos. Tiesiskā valstī izmeklēšana un pratināšana nedrīkst līdzināties spīdzinăšanai. Vai prokurori pie mums...

Foto

Lūdzam atsaukt Latvijas dalību 2021.gada Eirovīzijas dziesmu konkursā Roterdamā

Es vēlos norādīt un uzsvērt, ka Latvijas tauta NAV deleģējusi šogad nevienu pārstāvi ar konkrētu dziesmu un...

Foto

Andra Šķēles informācija plašsaziņas līdzekļiem

2021.gada 19.martā man ir uzrādīta apsūdzība kriminālprocesā, kas pazīstams kā ""Lattelekom" digitālās televīzijas lieta". Uzskatu apsūdzību par nepamatotu....

Foto

Meroni miljoni, Kariņa darījums un Vonsoviča „draugs” virsprokurors – kad, Stukāna kungs?

Es biju nolēmis vēl kādu laiku klusēt. Taču Ventspils stāsts, kur grasās tiesāt baseinā...

Foto

Mums ir daudz svarīgas slepenas informācijas par ēnu ekonomiku Latgalē, bet mēs to neatklāsim

Finanšu izlūkošanas dienests 2021. gada 9. martā ir saņēmis vēstuli, ar kuru...

Foto

Laime

Katrs cilvēks, sasniedzot apzinīgo vecumu, tiecas pēc laimes. Lai spētu laimīgi dzīvot, viņš izmēģina un meklē dažādas metodes....

Foto

Andri Šķēle, pietiks

Andri Šķēle, pietiek izsaimniekot valsti, neesi gana naudu sagrābies?! Nepietiks?! Tieši tādu kangaru kā tu dēļ Latvija lēni tuvojas bankrotam, izmirst un tiek...

Foto

Kudors turpina priecēt lasītājus ar prastu propagandu

Amerikas valdības finansētais bijušais sektants Andis Kudors turpina priecēt lasītājus ar to, ko viņš sauc par politisko analīzi. Iesaku ielūkoties...

Foto

Atklātā vēstule valsts prezidentam: par prettiesiska likuma “Dzīvojamo telpu īres likums” neizsludināšanu

Biedrība “Ausma” uzskata, ka denacionalizēto namu īrnieku īres līgumi, kas bija noslēgti līdz dzīvojamo...

Foto

Kā mēs esam nonākuši līdz mirklim, kad visi ir vienlīdzīgi, bet citi vienlīdzīgāki par citiem?

No 16. marta stājās spēkā jaunie ierobežojumi, kas nosaka man un...

Foto

Jau gadu “uzņēmējdarbības nāves lokomotīve” ir traukusies pretēji situācijai citās valstīs

364 dienas ir pagājušas kopš valdības lēmuma sasiet rokas procentuāli lielākajai daļai mūsu valsts uzņēmēju:...

Foto

Ja tu esi “pret mums, pret mūsu uzskatiem un jauno kārtību”, mēs tevi tik un tā izslēgsim

Kamēr Nācijas tēvs pārdomā (vai nepārdomā), kāda nākamā alegorija...

Foto

Samanta Tīna un Latvijas Televīzija iespļauj dvēselē Latvijas sabiedrībai

Pirms dalos ar savu sāpi, vēlos pateikt, ka nenoliedzu dziedātājas Samantas Tīnas milzīgās darba spējas izvēlētajā profesijā...

Foto

Aicinājums veselības ministram godīgi un ātri atbildēt uz jautājumiem

Augsti godātais Pavļuta kungs! Ņemot vērā to, ka savās atbildēs uz deputātu jautājumiem Jūs mēdzat būt visai...

Foto

Izgāzušos Vakcinācijas biroju mēs tagad mēģināsim paslēpt Nacionālajā veselības dienestā

Veselības ministrija (VM) uzlabos vakcinācijas procesa pārvaldību, tostarp reorganizēs Vakcinācijas projekta biroju....

Foto

Haoss vakcinēšanā – kā tas izskatās praksē

Šodien, 12.martā saņēmu termiņu uz pirmdienu vakcīnas "AstraZeneca" potēšanai. Mulsinošs tikai fons, kā joprojām notiek šī pasākuma organizēšana....

Foto

Gaisma

Šis nav feļetons, kuru izlasot ir jāsmaida, šī ir «atklāsme», par kuru ir vērts ierēkt pat nelasot, bet, ja izlasīsi, tad spēj tik turēt vēderu,...

Foto

Trīs iemesli, kādēļ vakcinēties pret COVID19 ir bīstami

Cilvēki, kuri vakcinējas pret COVID19, pietiekami nopietni riskē ar savu veselību, jo ir vismaz trīs būtiski iemesli, kuri...

Foto

Par TV sižetu saistībā ar Valsts policijas "katastrofālo" darbinieku trūkumu

Neatkarīgā policistu arodbiedrība noskatījās ironisko TV sižetu par katastrofālo Valsts policijas (VP) darbinieku iztrūkumu un Jūsu...

Foto

VID ģenerāldirektorei Ievai Jaunzemei: atklāta vēstule ar aicinājumu sniegt detalizētāku informāciju par publiski paustiem apgalvojumiem

Šī gada 1.marta TV3 ziņu sižetā par akcīzes nodokļa likmes pieaugumu...

Foto

Cik ilgi šis perēklis vēl valdīs Ventspils domē?

Vakar izlasīju, ka Ventspils pilsētas domes priekšsēdētāja vietnieki ir sasaukuši ārkārtas domes sēdi un nu tika stāstīts -...

Foto

Progresīvā cilvēka monologs par mīlestību

Īstenībā visa pasaule ir pilna mīlestības. Mēs visi mīlam labi paēst. Gandrīzi visi no mums mīl naudu. Tie, kuri tikuši pie...

Foto

Lai šie pāris tūkstoši cilvēku ar savu "pareizo domāšanu" kontrolē viens otru, bet neļausim viņiem kāpt mums uz galvas

Šodien mani uz tikšanos pilī uzaicināja LR...

Foto

Es pārstāvu partiju ar vislielāko dibinātāju skaitu kopš Tautas frontes laikiem, tāpēc man ļoti gribētos savākt 10 000 domubiedru

Levita kungs, šī vara sevi ir izsmēlusi....

Foto

Vārda brīvība

Ko grib vārda brīvības aizstāvji? Viņi vēlētos, lai viņu – konservatīvais vai liberālais – viedoklis netiktu apliets ar apsaukāšanas un vārdiski emocionālas vardarbības samazgām....