Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā
NĀVE audiogrāmata

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Mūsu valsts ir sasniegusi tādu korupcijas līmeni, ka korupcija ir kļuvusi par draudu mūsu valsts un tautas pastāvēšanai, diemžēl otro „veiksmes stāsta” cēlienu Latvijas Republika neizturēs.

Latvijā korupcija ir legāla, jo korumpēti politiķi 30 gadus ir rakstījuši pretkorupcijas likumus un nevienā valstī korumpanti paši sevi nav ielikuši cietumā, un nekas neliecina, ka Latvija būs pirmā. Pat noklausoties sarunas un pieķerot ar 500 000 eiro kukuli, „nepietiek” pierādījumu, lai šo darbību (ministram saņemt 500 000 eiro pret pakalpojumu) uzskatītu par kukuli. Ministri var pieņemt darbā ministrijā savas partijas biedru radiniekus, savu partijas sponsoru radiniekus, draugus bez konkursa, un tā neskaitās korupcija.

Tieši tādēļ mums jāmeklē inovatīvi risinājumi, lai mēs varētu atbrīvoties no korumpantiem. Iedvesmojoties no vēsturiskā gadījuma, kad Alu Kaponi cietumā ielika par nodokļu nemaksāšanu, nevis par slepkavībām vai reketu, mēs uzskatām, ka viens no veidiem, par ko viņus iesēdināt vai no viņiem atbrīvoties, ir krāpšana (ja jums ir citi veidi, lūdzu, rakstiet komentāros).

Šinī rakstā paskaidrosim, kas ir krāpšana, kādēļ Sandis Riekstiņš ir krāpnieks un kādēļ pret viņu var vērst pantu par krāpšanu organizētā grupā. Ja Valsts policija pret viņu nevērsīs kriminālas sankcijas, tad atcerieties, Latvijas Republika ir nozagta valsts, kur princips „viens likums, viena taisnība” ir tikai uzraksts uz sienas ēkā, kuru pārvalda noziedznieki.

Konkurences padomes lēmums (turpmāk tekstā „KP” un „KP lēmums) Lieta Nr. KL5–31615, kā arī Augstākās tiesas Lēmums (turpmāk tekstā „AT” un “AT lēmums”) Nr. A43008118, SKA-427/2021 ir pieejami publiski.

Augstākās tiesas lēmums (kurš atstāj spēkā KP lēmumu) ir stājies spēkā un nav pārsūdzams, līdz ar to viss, kas aprakstīts KP lēmumā, un pieņemtais sods un apgalvojums, ka Sandis Riekstiņš ir izveidojis karteli, ir palicis par faktu, un policija nedrīkst šos apgalvojumus un faktus ignorēt (ja mēs dzīvojam tiesiskā valstī) .

99% no pierādījumiem nepublicēsim, jo tad raksts būtu vairāk nekā 40 lapaspušu garš, aicinu lasītājus pašus atrast šos lēmumus un iepazīties ar tiem, mēs tā vietā koncentrēsimies tieši uz to, lai pierādītu, ka Sandis Riekstiņš ir bijis organizētas grupas loceklis, kura gadiem ilgi, izmantojot viltu, izkrāpa valsts un Eiropas Savienības naudu un upuris (valsts un ES) par to nezināja.

Kas ir krāpšana? Pēc Latviešu literārās valodas vārdnīcas (1.–8. Rīga, Zinātne, 1972.–1996) krāpšana ir: „Mānīt, maldināt (kādu), lai iegūtu sev materiālu labumu.” Pēc Krimināllikuma (177.pants) izpratnes krāpšana ir : „Par svešas mantas vai tiesību uz šādu mantu iegūšanu, ļaunprātīgi izmantojot uzticēšanos vai ar viltu.”

Tātad krāpšana ir jebkas, kad no upura, izmantojot viltu, melus un maldināšanu, kā arī upura nezināšanu un neinformētību, tiek iegūts kāds materiāls labums.

Kādēļ valsts un ES nezināja par aizliegtās vienošanās eksistenci.

KP 22.06.2016. saņēma LAD iesniegumu (Nr.10.5.2–9/16/13ip) saistībā ar 4.3. apakšpasākuma 1. un 2.kārtas projektu iepirkumiem (Eiropas Lauksaimniecības fonda lauku attīstībai finansējums lauksaimniecības un lauku attīstībai.), kas varētu liecināt par iespējamu aizliegtu vienošanos. Tātad Valsts un ES naudas devējs (LAD) neko nezināja par aizliegto vienošanos. Tātad nav neviena pierādījuma vai fakta, ka pasūtītāji būtu zinājuši, ka konkursa rezultāti dalībniekiem ir zināmi pirms tam un viņi ir vienojušies par cenām savā starpā, nevis konkurējuši godīgā veidā.

KP pierādīja, ka Riekstiņš un pārējie iesaistītie savā starpā vienojušies, lai izkrāptu valsts un ES līdzekļus.

Konkurences padome veica procesuālās darbības SIA “LIMBAŽU MELIO” (Riekstiņa uzņēmums), SIA “Bauskas meliorācija” un SIA “Meliorācijas eksperts” birojos un ieguva e-pastu sarakstes, kurās iepirkuma dalībnieki apmainās ar informāciju un vienojas par cenām un konkursa uzvarētāju pirms piedāvājuma iesniegšanas.

Kas ir interesanti, visvairāk e-pastu, kurus ir rakstījis S. Riekstiņš, atrada nevis viņa uzņēmuma birojā, bet SIA „Bauskas meliorācija” birojā, tātad S. Riekstiņš šos e-pastus bija izdzēsis no sava e-pasta, visticamāk zinot, ka veic aizliegtas darbības.

Viens no S. Riekstiņa rakstītajiem e-pastiem, kuru atrada viņa konkurenta e-pastā, bet neatrada viņa paša e-pastā, kur ir runa par konkursa tāmi: „Izprintē, lūdzu, šo un paraksti, es šodien būšu pakaļ.” Tātad Riekstiņa kungs ne tikai sūtījis e-pastus, bet pats fiziski ir braucis pakaļ saskaņotajiem dokumentiem, lai tos iesniegtu konkursā.

Kādēļ karteļa izveide ir uzskatāma par krāpšanu? Konkurences likuma 21. panta 3. daļa saka: „Ja pārkāpums izpaužas kā karteļa vienošanās, tiek prezumēts, ka pārkāpums radījis kaitējumu un tā rezultātā cena paaugstināta par 10 procentiem, ja vien netiek pierādīts pretēji.” Tātad, ja kartelis ir pierādīts un kartelis nevar pierādīt pretējo, uzcenojums ir bijis vismaz 10% .

AT savā sprieduma atstāja KP lēmumu nemainīgu, un kartelis nepierādīja, ka uzcenojums ir bijis mazāks, tātad Riekstiņa kungs ar saviem karteļa biedriem ir izkrāpis vismaz 10% no konkursa summas.

Tātad KP pierādīja un AT apstiprināja tās pierādījumus, ka Riekstiņa kungs ir izveidojis karteli, sadārdzinājis konkursus par vismaz 10%, kā arī pasūtītājs un finansētājs neko nezināja par aizliegto vienošanos, tātad viss aprakstītais 100% atbilst Krimināllikuma 177.panta 2.daļai par krāpšanu organizētā grupā.
Mēs esam uzrakstījuši iesniegumu policijai, lai soda Riekstiņa kungu un pārējos karteļa biedrus par krāpšanu. Esam uzrakstījuši JKP valdei iesniegumu par Sanda Riekstiņa atbrīvošanu no amata, kā arī izglītības un zinātnes ministrei par to, kādēļ valsts naudas izkrāpējs var būt labs parlamentārais sekretārs. Sekojiet mums līdzi, jo diez vai policija bez sabiedrības līdzdalības sodīs tieslietu ministra draugu un IZM parlamentāro sekretāru.

Lai top gaisma.

Nobeigumā mēs vēlamies tomēr pastāstīt par kādām interesantām baumām, ko mums pastāstīja kāds no godīgajiem JKP biedriem (tādi tur joprojām ir). JKP un Attīstībai/Par ir vienojušies, ka A/Par (kontrolē policiju) neko nedarīs pret Sandi Riekstiņu par šo karteli, bet apmaiņā JKP (kontrolē prokuratūru) neko nedarīs pret A/Par cilvēku izveidoto būvnieku karteli. To, ka šīm baumām ir nopietns pamatojums, pierāda trīs fakti:

1. Ne JKP, ne A/Par kontrolētās tiesībsargājošās iestādes nav vērsušas nekādas darbības pret abu karteļu biedriem, lai sauktu tās pie kriminālatbildības par krāpšanu, visi iesniegumi, kas ir iesniegti, ir ar dažādiem iemesliem „aizmirsti” (biedrības „Rītdienai” rīcībā ir vismaz divi šādi iesniegumi), un ES finanšu korekcija būtu jāatmaksā LR nodokļu maksātājiem, nevis karteļa biedriem.
2. JKP rīkotajā CO2 iepirkumā (kad Sandis Riekstiņš jau bija kļuvis par IZM parlamentāro sekretāru) uzvarēja ar būvnieku karteli saistīta kompānija „Moduls engineering” ar vienu no dārgākajiem piedāvājumiem.
3. Tieši ap laiku, kad AT pieņēma savu lēmumu, JKP nomainīja savu viedokli Attīstībai/Par bīdītajā 40 miljonu „ebreju restitūcijas” shēmā.

Novērtē šo rakstu:

232
6

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

12

Lembergs? Jūs ko! Kas tas vispār tāds? Mums rūpe tikai par valsti!

FotoZaļo un Zemnieku savienības (ZZS) Saeimas frakcija uzskata, ka šajā saspringtajā ģeopolitiskajā situācijā, kāda valda pasaulē, nav īstais laiks, kad Latvija var ļauties eksperimentiem valsts prezidenta izvēlē, tāpēc balsojumā par valsts prezidentu deputāti atbalstīja ārlietu ministru Edgaru Rinkēviču, kuram ir visatbilstošākā pieredze un zināšanas šodienas apstākļiem.
Lasīt visu...

21

Par Stambulas konvenciju, nacionālo reliģiju un prezidenta vēlēšanām

FotoKurta Vonnegūta romānā "Kaķa šūpulis" var atrast Bokonona dziesmiņu, kas ir gana dziļdomīga: Žūpa, kas parkā uz soliņa dzied, Mednieks, kas tīģeru medībās iet, Ķīniešu zobārsts, Angļu karaliene Ir mezgliņi, ko viens pavediens sien. Smalks, smalks pavediens – Tik dažādi ļaudis, bet kamoliņš viens.
Lasīt visu...

15

Mūsu labvēlis Meroni palūdza uzrakstīt par Lembergu, un nevarējām atteikt

FotoKurš no viņiem? Gremdēs vai atbalstīs, apsolīs un apžēlos?! Tieši tāda pašreiz ir augstāko vērtību nesēja, arī drošības garanta – nākamā Latvijas prezidenta – atlases un ievēlēšanas intriga. Izrādās, ka bez Lemberga nevar. Tāda ir cena, ja valdības koalīcija nespēj vienoties par vienu kopēju Valsts prezidenta kandidātu.
Lasīt visu...

21

Latvijas psihiatriem – noraidījums!

FotoLaikā, kad tik daudz emociju un spraigu cīņu uz ledus, sāncensības gars pēkšņi pārņēmis arī gluži negaidīti saformējušos komandu – Latvijas psihiatrus. Lai arī patīkamāk noteikti būtu svinēt Latvijas svarīgāko uzvaru, diemžēl nāksies brīdi uzkavēties arī šajā publiskās diskusijas laukumā, īsi atvairot izdarītos metienus pa maniem vārtiem.
Lasīt visu...

8

Vai īstie prezidenta amata kandidāti ir Mūrniece, Zīle un Simanovičs?

FotoTā vien izskatās, ka pašreiz izvirzītajiem valsts prezidenta amata kandidātiem nav cerību iekarot Rīgas pili, jo nevienam nav nav tik liela atbalsta, lai saņemtu ievēlēšanai nepieciešamo balsu skaitu. To lieliski apzinās arī politiķi.
Lasīt visu...

21

Tiesības nogalināt: Krievijas gadījums

FotoKas notiek, kad civilā vara netiek galā ar tiem, kuru rokās ir ieroči? Sākas haoss, un taisnība ir tam, kurš stiprāks.
Lasīt visu...

3

Kaut kāds izlēcējs iedomājas, ka var domāt citādi nekā mēs, izcilie eksperti un speciālisti, kuriem ir pašreizējos datos balstīts pareizais viedoklis

FotoPēc pēdējā nedēļā izskanējušajiem Nila Saksa-Konstantinova apgalvojumiem presē, šo rakstu vēlamies sākt ar diviem būtiskiem jautājumiem. Kurš ir atbildīgs par ekspertu ekspertīzes kontroli, un kā pasargāt mūsu bērnus un sabiedrību no stigmatizējošu un veselību apdraudošu naratīvu veidošanās sabiedriskajā domā?
Lasīt visu...

21

Vai nākamais prezidents arī dalīs ordeņus savējiem un garāmgājējiem?

Foto“Nav īstais brīdis eksperimentiem ar koalīciju,” teic Uldis Pīlēns, Valsts prezidenta amata kandidāts, skaidrodams savu pārliecību par to, ka pēc prezidenta ievēlēšanas nevajadzētu veidot citu koalīciju. To viņš uzsver “Neatkarīgās” raidījumā, kurā piedalās visi trīs prezidenta amata kandidāti un kā eksperts – bijušais Valsts prezidenta kancelejas šefs Mārtiņš Bondars (Vairas Vīķes-Freibergas laiki). “Prezidenta dēļ koalīcija sastrīdas? Tas nav nopietni,” Pīlēns pabeidz domu.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Prokremliskā pagale. Levits bija tieši tāds savā vietā, kāds bija nepieciešams prokremliskajiem spēkiem

Grūti pateikt, kāpēc tieši Saeimas kontekstā Latvijas valsts prezidents Egils Levits ieraudzīja kaut...

Foto

Kā tad lai māca Latvijas vēsturi?

Latvijā virmo diskusijas par vēsturi un tās mācīšanu skolās. Pēc jaunās Skola 2030 programas ieviešanas Latvijas skolās vēsture netiks mācīta atsevišķi no...

Foto

Nākamajam valsts prezidentam ir jāspēj vadīt Latviju iespējamā Trešā pasaules kara apstākļos!

Personīgi man nešķiet būtiski, lai valsts prezidents vaļējā automašīnā trauktos pa valsti un sveiktu...

Foto

Naida kurināšanas troļļi Latvijā mēģina iebiedēt un apklusināt mūs, objektīvos, drosmīgos un sabiedrības interesēs strādājošos žurnālistus, neļaujot mums darīt visu, kas mums ienāk prātā

Nesen beidzu...

Foto

Rinkēviča unikālais skapis

Ārlietu ministra Edgara Rinkēviča gadījums Latvijas politikā ir saistāms ar mērķtiecīgu darbu, kur visa pamatā ir ne tikai spēja izmantot apstākļus, bet tos...

Foto

Baltkrievija Krievijas kabatā

Aleksandra Lukašenko sliktais veselības stāvoklis liek domāt par to, kas var notikt, ja viņš nespēs pildīt vadoņa lomu. Pirms tas kļūst skaidrs, atskatīsimies,...

Foto

Pietiek nopietnības: Maksimu Galkinu par valsts prezidentu!

Ņemot vērā ārkārtīgi sarežģīto situāciju pēc Leviatāna k-ga atsacīšanās kandidēt, ierosinu meklēt neordinārus risinājumus. Viens no tiem būtu ārkārtas...

Foto

Cik baisi, ka lieliskais Latvijas nepārtrauktības doktrīnas tēvs Levits ir piekāpies prokremliskā oligarhāta kalpu sazvērestības priekšā

Ja vesels prezidents, vārdā Egils Levits, atsakās atkārtoti pretendēt uz...

Foto

Piesakos konkursā par vistukšāko un visfrāžaināko prezidenta amata kandidāta paziņojumu

Dārgie draugi! Es, tāpat kā daudzi, vēlos redzēt mūsu Latviju modernu un stipru. Moderna Latvija manā...

Foto

Valdība atļauj elpot

Šķiet, Latvijā var uzelpot brīvāk. Pat mediji informē, ka “uzpurņu” ēra beigusies. Ministru kabinets šā gada 9. maija sēdē tiešām mainīja epidemioloģiskās drošības...

Foto

Kremļa rokas nozākātajam Egilam Levitam ir ļoti zems reitings? Viņam vienalga nav alternatīvas, jo Gunāram Astram un Jānim Čakstem „reitings” bija vispār nekāds!

2019. g. jūlijā...

Foto

Gada laikā kampaņa „Runā latviski” panākusi ievērojamas pārmaiņas

7. maijā apritēja gads, kopš sociālajos tīklos twitter un Facebook tika uzsākta sabiedriska kampaņa #RunāLatviski #AtkrieviskoLatviju. Nesen līdzdalības...

Foto

Egila Levita kancelejas darbinieku algas ir tik mazas, ka drīz viņus piemeklēs bads

Ordeņu šķinda Rīgas pilī, Kremļa atbalstītāju bļaurības Esplanādē un “gatavošanās” 9. maija pseidosvinībām...

Foto

Nekonsekventi lēmumi un valsts spiediens uz tieslietu sistēmu ir nepieņemama un bezatbildīga rīcība

Pārsteidzīgi paziņojumi, nepamatoti izteikumi Latvijas politiskajai videi nav nekāds jaunums, taču tagad pieņemts...

Foto

Kliedzoši!

Šis ir KLIEDZOŠI! Es pats esmu vecāks, un sirds sažņaudzas, redzot, ka Latvijā notiek šādas drausmas. Man trūkst vārdu... Vai tas ir tas Latvijas izslavētais...

Foto

Bordāna “eža cimdu” mantiniece

Tieslietu ministre Inese Lībiņa-Egnere plašā intervijā, liekulīgi iepinot tēzi par Temīdas apolitiskumu, cenšas pārliecināt publiku, ka “nevainīguma prezumpcija tiek un tiks augstā...

Foto

Tikai tautas ienaidnieki var neuzticēties Latvijas valsts lieliskajām institūcijām un šaubīties par demokrātijas noturību pasaulē!

Ministres kundze! Nacionālo bruņoto spēku komandiera kungs! Karavīri un parādes dalībnieki!...

Foto

Krievi ir nosprieduši – ja nav taustāmas jēgas no viņu balsīm parlamentā, tad balsos par klauniem, būs vismaz jautrāk

Ukrainas karš liecina, ka pasaule nevar būt droša...

Foto

Kamēr policijā turpinās strādāt šādi andronkuļi, upuri neziņos

Sieviete, ko bijušais dzīvesbiedrs nodur maza bērna priekšā. Sieviete gaidībās, kuru dzīvesbiedrs nosit līdz nāvei, apzināti spīdzinot pirms...

Foto

Kas vispār var sodīt Levitu un viņa bandas dalībniekus?

Egils Levits un tā visa banda ap viņu, kas safabricēja kriminālprocesu un pasūtīja kratīšanas, meklējot Viltvārža un...

Foto

Ar e-adresēm valsts aparāts ir modernizējis birokrātiju, taču par tās palielināšanas cenu

Oficiālā elektroniskā adrese (e-adrese) ir valsts ieviests rīks, caur kuru tiek nodrošināta korespondence starp...