Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Mūsu valsts ir sasniegusi tādu korupcijas līmeni, ka korupcija ir kļuvusi par draudu mūsu valsts un tautas pastāvēšanai, diemžēl otro „veiksmes stāsta” cēlienu Latvijas Republika neizturēs.

Latvijā korupcija ir legāla, jo korumpēti politiķi 30 gadus ir rakstījuši pretkorupcijas likumus un nevienā valstī korumpanti paši sevi nav ielikuši cietumā, un nekas neliecina, ka Latvija būs pirmā. Pat noklausoties sarunas un pieķerot ar 500 000 eiro kukuli, „nepietiek” pierādījumu, lai šo darbību (ministram saņemt 500 000 eiro pret pakalpojumu) uzskatītu par kukuli. Ministri var pieņemt darbā ministrijā savas partijas biedru radiniekus, savu partijas sponsoru radiniekus, draugus bez konkursa, un tā neskaitās korupcija.

Tieši tādēļ mums jāmeklē inovatīvi risinājumi, lai mēs varētu atbrīvoties no korumpantiem. Iedvesmojoties no vēsturiskā gadījuma, kad Alu Kaponi cietumā ielika par nodokļu nemaksāšanu, nevis par slepkavībām vai reketu, mēs uzskatām, ka viens no veidiem, par ko viņus iesēdināt vai no viņiem atbrīvoties, ir krāpšana (ja jums ir citi veidi, lūdzu, rakstiet komentāros).

Šinī rakstā paskaidrosim, kas ir krāpšana, kādēļ Sandis Riekstiņš ir krāpnieks un kādēļ pret viņu var vērst pantu par krāpšanu organizētā grupā. Ja Valsts policija pret viņu nevērsīs kriminālas sankcijas, tad atcerieties, Latvijas Republika ir nozagta valsts, kur princips „viens likums, viena taisnība” ir tikai uzraksts uz sienas ēkā, kuru pārvalda noziedznieki.

Konkurences padomes lēmums (turpmāk tekstā „KP” un „KP lēmums) Lieta Nr. KL5–31615, kā arī Augstākās tiesas Lēmums (turpmāk tekstā „AT” un “AT lēmums”) Nr. A43008118, SKA-427/2021 ir pieejami publiski.

Augstākās tiesas lēmums (kurš atstāj spēkā KP lēmumu) ir stājies spēkā un nav pārsūdzams, līdz ar to viss, kas aprakstīts KP lēmumā, un pieņemtais sods un apgalvojums, ka Sandis Riekstiņš ir izveidojis karteli, ir palicis par faktu, un policija nedrīkst šos apgalvojumus un faktus ignorēt (ja mēs dzīvojam tiesiskā valstī) .

99% no pierādījumiem nepublicēsim, jo tad raksts būtu vairāk nekā 40 lapaspušu garš, aicinu lasītājus pašus atrast šos lēmumus un iepazīties ar tiem, mēs tā vietā koncentrēsimies tieši uz to, lai pierādītu, ka Sandis Riekstiņš ir bijis organizētas grupas loceklis, kura gadiem ilgi, izmantojot viltu, izkrāpa valsts un Eiropas Savienības naudu un upuris (valsts un ES) par to nezināja.

Kas ir krāpšana? Pēc Latviešu literārās valodas vārdnīcas (1.–8. Rīga, Zinātne, 1972.–1996) krāpšana ir: „Mānīt, maldināt (kādu), lai iegūtu sev materiālu labumu.” Pēc Krimināllikuma (177.pants) izpratnes krāpšana ir : „Par svešas mantas vai tiesību uz šādu mantu iegūšanu, ļaunprātīgi izmantojot uzticēšanos vai ar viltu.”

Tātad krāpšana ir jebkas, kad no upura, izmantojot viltu, melus un maldināšanu, kā arī upura nezināšanu un neinformētību, tiek iegūts kāds materiāls labums.

Kādēļ valsts un ES nezināja par aizliegtās vienošanās eksistenci.

KP 22.06.2016. saņēma LAD iesniegumu (Nr.10.5.2–9/16/13ip) saistībā ar 4.3. apakšpasākuma 1. un 2.kārtas projektu iepirkumiem (Eiropas Lauksaimniecības fonda lauku attīstībai finansējums lauksaimniecības un lauku attīstībai.), kas varētu liecināt par iespējamu aizliegtu vienošanos. Tātad Valsts un ES naudas devējs (LAD) neko nezināja par aizliegto vienošanos. Tātad nav neviena pierādījuma vai fakta, ka pasūtītāji būtu zinājuši, ka konkursa rezultāti dalībniekiem ir zināmi pirms tam un viņi ir vienojušies par cenām savā starpā, nevis konkurējuši godīgā veidā.

KP pierādīja, ka Riekstiņš un pārējie iesaistītie savā starpā vienojušies, lai izkrāptu valsts un ES līdzekļus.

Konkurences padome veica procesuālās darbības SIA “LIMBAŽU MELIO” (Riekstiņa uzņēmums), SIA “Bauskas meliorācija” un SIA “Meliorācijas eksperts” birojos un ieguva e-pastu sarakstes, kurās iepirkuma dalībnieki apmainās ar informāciju un vienojas par cenām un konkursa uzvarētāju pirms piedāvājuma iesniegšanas.

Kas ir interesanti, visvairāk e-pastu, kurus ir rakstījis S. Riekstiņš, atrada nevis viņa uzņēmuma birojā, bet SIA „Bauskas meliorācija” birojā, tātad S. Riekstiņš šos e-pastus bija izdzēsis no sava e-pasta, visticamāk zinot, ka veic aizliegtas darbības.

Viens no S. Riekstiņa rakstītajiem e-pastiem, kuru atrada viņa konkurenta e-pastā, bet neatrada viņa paša e-pastā, kur ir runa par konkursa tāmi: „Izprintē, lūdzu, šo un paraksti, es šodien būšu pakaļ.” Tātad Riekstiņa kungs ne tikai sūtījis e-pastus, bet pats fiziski ir braucis pakaļ saskaņotajiem dokumentiem, lai tos iesniegtu konkursā.

Kādēļ karteļa izveide ir uzskatāma par krāpšanu? Konkurences likuma 21. panta 3. daļa saka: „Ja pārkāpums izpaužas kā karteļa vienošanās, tiek prezumēts, ka pārkāpums radījis kaitējumu un tā rezultātā cena paaugstināta par 10 procentiem, ja vien netiek pierādīts pretēji.” Tātad, ja kartelis ir pierādīts un kartelis nevar pierādīt pretējo, uzcenojums ir bijis vismaz 10% .

AT savā sprieduma atstāja KP lēmumu nemainīgu, un kartelis nepierādīja, ka uzcenojums ir bijis mazāks, tātad Riekstiņa kungs ar saviem karteļa biedriem ir izkrāpis vismaz 10% no konkursa summas.

Tātad KP pierādīja un AT apstiprināja tās pierādījumus, ka Riekstiņa kungs ir izveidojis karteli, sadārdzinājis konkursus par vismaz 10%, kā arī pasūtītājs un finansētājs neko nezināja par aizliegto vienošanos, tātad viss aprakstītais 100% atbilst Krimināllikuma 177.panta 2.daļai par krāpšanu organizētā grupā.
Mēs esam uzrakstījuši iesniegumu policijai, lai soda Riekstiņa kungu un pārējos karteļa biedrus par krāpšanu. Esam uzrakstījuši JKP valdei iesniegumu par Sanda Riekstiņa atbrīvošanu no amata, kā arī izglītības un zinātnes ministrei par to, kādēļ valsts naudas izkrāpējs var būt labs parlamentārais sekretārs. Sekojiet mums līdzi, jo diez vai policija bez sabiedrības līdzdalības sodīs tieslietu ministra draugu un IZM parlamentāro sekretāru.

Lai top gaisma.

Nobeigumā mēs vēlamies tomēr pastāstīt par kādām interesantām baumām, ko mums pastāstīja kāds no godīgajiem JKP biedriem (tādi tur joprojām ir). JKP un Attīstībai/Par ir vienojušies, ka A/Par (kontrolē policiju) neko nedarīs pret Sandi Riekstiņu par šo karteli, bet apmaiņā JKP (kontrolē prokuratūru) neko nedarīs pret A/Par cilvēku izveidoto būvnieku karteli. To, ka šīm baumām ir nopietns pamatojums, pierāda trīs fakti:

1. Ne JKP, ne A/Par kontrolētās tiesībsargājošās iestādes nav vērsušas nekādas darbības pret abu karteļu biedriem, lai sauktu tās pie kriminālatbildības par krāpšanu, visi iesniegumi, kas ir iesniegti, ir ar dažādiem iemesliem „aizmirsti” (biedrības „Rītdienai” rīcībā ir vismaz divi šādi iesniegumi), un ES finanšu korekcija būtu jāatmaksā LR nodokļu maksātājiem, nevis karteļa biedriem.
2. JKP rīkotajā CO2 iepirkumā (kad Sandis Riekstiņš jau bija kļuvis par IZM parlamentāro sekretāru) uzvarēja ar būvnieku karteli saistīta kompānija „Moduls engineering” ar vienu no dārgākajiem piedāvājumiem.
3. Tieši ap laiku, kad AT pieņēma savu lēmumu, JKP nomainīja savu viedokli Attīstībai/Par bīdītajā 40 miljonu „ebreju restitūcijas” shēmā.

Novērtē šo rakstu:

232
6

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

„Iznireļi” - obligātā lasāmviela tiem, kas interesējas par politiku un procesiem Latvijā

FotoBrīvdienu maģija – izlasīt kādu grāmatu. Beidzot izlasīju “Iznireļus” - paldies Lato Lapsam: obligātā lasāmviela tiem, kas interesējas par politiku un procesiem Latvijā.
Lasīt visu...

21

Nu žēl, ka mums iet garām iespēja pamakšķerēt balsis, debatējot Krievijas valsts valodā

FotoLatvijas Televīzijas (LTV) lēmums nerīkot priekšvēlēšanu debates krievu valodā sabiedrisko mediju portālā rus.lsm ir skaista dāvana Rosļikovam un politiskajām partijām, kuras koncentrējas uz to, lai savus vēlētājus pamatā uzrunātu krievu valodā. Tieši šīs partijas būs lielākie ieguvēji.
Lasīt visu...

6

Protams, Krievijas valsts valodai ir nozīmīga vieta Latvijas politikā!

FotoMēs uzskatām, ka aizliegums lietot Latvijas mazākumtautību valodas politiskās diskusijās neveicinātu ne piederības sajūtu Latvijai, ne vārda brīvību, ne mūsu valsts demokrātisko iekārtu.
Lasīt visu...

21

Latvijas iedzīvotāju cilvēktiesības uz klimata izmaiņu ierobežošanu un dabas daudzveidības saglabāšanu

FotoPēdējā pusgada laikā Latvijas politiskā vide, sabiedriskie mēdiji, sociālie mediji un portāli pārlieku bieži un radikāli ieņem konservatīvu vai pat negatīvu nostāju klimata izmaiņu apturēšanas un dabas daudzveidības saglabāšanas jautājumos. Pat brīdī, kad Latvijas Satversmes tiesa pieņēma vēsturisko un viedo spriedumu, ar kuru atcelta norma par mazāka caurmēra koku ciršanu, politiskajā retorikā un mediju slejās skanēja tikai apšaubāmu mežcirtēju asociāciju viedoklis, ka šie nepadošoties un darīšot visu, lai Latviju pārvērstu par izcirtumu (varbūt ne gluži šādiem vārdiem, bet šādu ideju).
Lasīt visu...

20

Būtu mēs labāk ēduši...

FotoLatvijas Žurnālistu asociācija (asociācija) aicina politiķus atturēties no mediju un žurnālistu diskreditācijas,  apzināti vai neapzināti veidojot nepamatotu viedokli par žurnālistiem, jo īpaši sabiedrisko mediju, kā valsts nodevējiem. Tāpat asociācija aicina sabiedriskos medijus sabiedrībai plašāk skaidrot savas redakcionālās izvēles.
Lasīt visu...

21

Nē, Somijas politiķus debatēs necepina ne arābu, ne krievu valodā

FotoLatvijas Radio galvenās redaktores Anitas Braunas ieraksts sociālajos tīklos sacēla lielu diskusiju vētru sociālajos tīklos. Viņai aizrādīja, ka minētais raidījums Somijā nebija partiju kandidātu priekšvēlēšanu debates krievu valodā, bet gan raidījums, kurā par politiku tika iztaujāti emigranti. Situācijas nav salīdzināmas, jo Somijas sabiedriskais medijs politiķu debates svešvalodā nerīko.
Lasīt visu...

20

Kas tā par Rīgas domes ēku bez progresa simbola – varavīksnes karoga!

FotoRīgas domes priekšsēdētāja Rīgas domes priekšsēdētājam Vilnim Ķirsim – aicinājums izkārt varavīksnes karogu pie Rīgas rātsnama no 6. jūnija līdz 15. jūnijam.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Eiropas Parlamenta vēlēšanas nāk ar uzlabotu vēlēšanu likumu un jaunām iespējām nobalsot

Ar katrām jaunām vēlēšanām tiek mazliet pilnveidotas un atvieglotas iespējas nobalsot — Eiropas Parlamenta...

Foto

Latvijas Televīzija kā pēdējais krievu valodas bastions?

Laikā, kad skolas pāriet uz mācībām tikai latviski, kad atsakāmies no krievu valodas kā otrās svešvalodas, kad pat Latvijā...

Foto

Ne prātā mums nenāk atcelt debates Krievijas valsts valodā

Latvijas Televīzijas Redakcionālā padome šobrīd neizskata iespēju atcelt plānotās RUS.LSM Eiropas Parlamenta priekšvēlēšanu debates....

Foto

Priekšvēlēšanu debatēm jābūt valsts valodā

Ņemot vērā sabiedrībā aktualizēto diskusiju par priekšvēlēšanu debašu organizēšanu krievu valodā, partiju apvienība Jaunā Vienotība uzsver, ka īpaši kopš Krievijas brutālā...

Foto

Aicinām kritiski vērtēt Tieslietu ministrijas bez sociālo partneru iesaistes un visu ieinteresēto personu informēšanas izstrādāto likumprojektu

Saeimas 2024. gada 16. maija darba kārtībā izskatīšanai otrajā lasījumā...

Foto

Eiropas Parlamenta priekšvēlēšanu debates Latvijā drīkst notikt tikai valsts valodā – latviešu valodā

Komentējot publiski pieejamo informāciju – Latvijas Televīzija 2024. gada 3., 4., 5. un...

Foto

Krievvalodīgo debašu iecere savā būtībā ir pretrunā ar Satversmē nostiprināto valsts valodas statusu un tās lomu sabiedrības integrācijā

Par Sabiedrisko elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (attēlā –...

Foto

Aicinu noskaidrot un saukt pie atbildības tos, kuri pieļauj un veicina krievu valodas kā „de facto” otras valsts valodas nostiprināšanu

Ņemot vērā, ka Latvijas Republikas Satversmes...

Foto

Kur pazuduši lauksaimnieku protesti?

Bloķētas lidostas, lielceļi, ostas un tūkstošiem traktoru Berlīnē. Bloķēti ceļi Polijā, degošas riepas un pārrautas barikādes Briselē. Tonnām uz ceļa izbērtu tomātu...

Foto

Briselē nopelnīt jaunam “Nikon” jeb cinisma augstākā pakāpe Anša Pūpola izpildījumā

7. maijā Latvijas publisko telpu pāršalca ziņa, ka Daces Melbārdes vietu Eiropas Parlamentā (EP) ieņems...

Foto

Vai “Jaunā Vienotība” spēj sev un citiem atzīt, ka stulbi sanāca?

Esat kādreiz mēģinājuši stiept gumiju? Pašlaik vadošā partija ar to nodarbojas. Vērojot viņus, atdarinot vai...

Foto

Pirms 150 gadiem dzimis demokrāts un tiesībnieks ar dzejnieka sirdi Miķelis Valters

“Viņu uzskata par pirmo latvieti, kurš 1903. gadā žurnāla "Proletāriets" rakstā "Patvaldību nost! Krieviju...

Foto

Vēsturiskas precizitātes labad 4. maijs tomēr būtu atkal jānosauc par “Latvijas Republikas neatkarības deklarācijas pieņemšanas dienu”

Komentāru rakstu 5. maija pēcpusdienā. Ir svētdiena. Šonedēļ sanākušas trīs...

Foto

Latvijas otrā dzimšanas diena: kā mums ir veicies?

Manā skatījumā 4.maijs ir Latvijas otrā dzimšanas diena. Un ne tikai svinīgā ziņā, bet arī tajā, kā to...

Foto

Nolikt ziedus nepareizā vietā – tas mūsdienu Latvijas PSR ir noziegums!

Valsts policijas Latgales reģiona pārvaldes Ziemeļlatgales iecirknis no 15. marta līdz 14. aprīlim piefiksējis trīs...

Foto

Par varu

Kad sapulces telpā ienāk starojoša sieviete un visi vīrieši uz mirkli pazaudē domas pavedienu, vai šai sievietei kāds pie durvīm piešķīra varu tā izrīkoties?...

Foto

Dažas pārdomas Edgara Kauliņa dzimšanas dienā

Aprit gadskārta, kopš dzimis viens no mūsu novada cilvēkiem, kas ne tikai atstājis daudzus nostāstus par sevi, bet arī izraisījis...

Foto

Vai esam ceļā uz “Baltijas tīģera” stāstu? Izskatās - būs jāpagaida

Man bija gods piedalīties smalkā politekonomiskās elites pasākumā (ar stilīgu nosaukumu LaSER vai “lāzers”), kur...