Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā
Foto

Kā Jaunzeme s...s taisa

Pietiek lasītājs
19.04.2020.
Komentāri (57)

Pievienot komentāru

Lapas:    2   1   Rādīt komentārus, sākot ar: pirmo | pēdējo

Netaisnība

25.04.2020. 01:32

»

taisnība

Man kauns par šo rakstu - ne jau VID izdod ministru kabineta noteikumus - tikai izpilda, ko gudrās galvas izdomājušas...


Nevajag kaunēties par kaut kādu anonīmu rakstu, bet par to, ka Tu, Andrej, centies melot pat pie anonīmiem komentāriem. Pirmkārt, VID nav tikai izpildītājs, bet arī nozīmīgs finanšu ministrijas darba grupas loceklis, uz kura ieteikumiem un viedokli paļaujas Ministru kabinets, kad pieņem jebkādus noteikumu izmaiņas attiecīgajā jomā. Tas, ka VID šajā FM darba grupā pārstāv I.Jaunzeme, diemžēl rezultējas arī attiecīgajos trūkumos visā, kas saistīts ar dīkstāves pabalstiem. Tādēļ nevaj melot un aizstāvēt savu priekšnieci, jo vpats zini, cik viņa ir dumja

Atbildēt

taisnība

24.04.2020. 20:03

Man kauns par šo rakstu - ne jau VID izdod ministru kabineta noteikumus - tikai izpilda, ko gudrās galvas izdomājušas!
Un tiem, kuri nav maksājuši nodokļus, nav ko iedzīvoties uz to rēķina, kuri visu nomaksāja. Kāpēc iepriekš piekritāt saņemt naudu ķešā, bet tagad gribat paņemt to naudu, ko godīgie nodokļos nomaksājuši?

Atbildēt

Zuze

22.04.2020. 06:13

Vienīgais, kam tiešām piekrītu autoram:
"Vēl Ieva Jaunzeme ir aizmirsusi (vai nekad nav sapratusi), ka tieši uzņēmēji ir tie, kuri ne tikai piepilda viņas (un viņas aizstāvju) makus, bet arī nodrošina valsts budžeta ieņēmumus."
Šī ir VISAS Latvijas ierēdniecības mega problēma.
Par pārējo - VID ģenerāldirektors nevar pats pieņemt lēmumus, kas netbilst likuma normām. Kādus likumus pieņēma, tādi Ievai un pārējiem VID jāievēro! Un VID konsultanti šobrīd strādā tik labi kā nekad! Liels paldies viņiem par to!

Atbildēt

amber

21.04.2020. 10:52

»

jautājums

Neliels jautājums ! A kā tad tu līdz šim iztiki no minimālās algas ko ? Kāpēc tavi bērni neraudāja līdz šim


tam, kas slēpjas---- atbilde---- pabalsts jau nav algas apmērā un nav arī minimālās iztikas līmenī. Bet ko tu trakai zosij iestāstīsi?

Atbildēt

Iveta

20.04.2020. 22:15

»

turpat laba atbilde

Futs Bols...


Stulbums. Diemžēl ne par atteikšanu iet runa! Ja cilvēks ir strādājis divos darbos un maksāti visi nodokļi, dīkstāvi var saņemt tikai par vienu un otrā nedrīkst nemaz strādāt!! Tas Tev liekas pareizi? VID par nevar telefoniski pateikt, vai cilvēks saņemot dīkstāvi vienā uzņemumā drīkst strādāt savā otrā darba vietā. Pati zvanīju un prasīju VIDam, vai var - viņi nezin atbildēt un ieteica nestrādāt, lai nepazaudēju dīkstāvi!!!

Atbildēt

Iveta

20.04.2020. 22:10

»

Jaunzeme pareizi dara, ka pārbauda tos pabalstu saņēmējus.

Šobrīd daudzi ir sašūmējušies, ka viņiem tiek izmaksāti mazi pabalsti 50; 100 vai 200 eiro.... Bet ko tad tu gribi ja pirmstam gadiem krāpies un nemaksāji nodokļus ? Tieši tu saņemot aploksnīti smējies par tiem kuri maksāja nodokļus un tagad tu kurš nemaksāja nodokļus - ko iesēji to arī nopļausi. Bet...


Tu dauni papēti likumus par Covid. Piemēram, ja cilvēks ir strādājis divos uzņēmumos - dīkstāvi maksā par vienu, lai gan nodokļi maksāti no diviem uzņēmumiem. Par kādu nodokļu nemaksāšanu te iet runa? Jaunzeme tik blēj, ka nemaksā nodokļus, bet pat neiedziļinās būtībā. Tiek apdalīti darba ņemēji, kuru darba devēji visus nodokļus ir nomaksājuši!

Atbildēt

vispār

20.04.2020. 20:41

»

yeah

cilveks jau nesaka , ka pa min algu nevar izdzivot !!!! saka ka pa aprekinato pabalstu nevar izdzivot


Pabalsts ir 70% no algas. Turklāt to maksā par sēdēšanu mājās, tātad atkrīt visi ceļa un citi izdevumi.

Atbildēt

yeah

20.04.2020. 19:59

»

jautājums

Neliels jautājums ! A kā tad tu līdz šim iztiki no minimālās algas ko ? Kāpēc tavi bērni neraudāja līdz šim


cilveks jau nesaka , ka pa min algu nevar izdzivot !!!! saka ka pa aprekinato pabalstu nevar izdzivot !!!!!

Atbildēt

Jānis N.

20.04.2020. 19:00

Vajag šito veceni dzīt prom ar sūdainu mietu. Galīgi netiek galā ar saviem darba pienākumiem. Viņas darbības rezultātā tūkstošiem cilvēku dosies emigrācijā, jo būs janopelna nauda, ko samaksāt par parādiem

Atbildēt

amber

20.04.2020. 10:02

ja pabalsts ir tik niecīgs, ka nepietiek izdzīvošanai, tad gribi vai negribi, jāmeklē piestrādāšanas iespējas.Bet, redz, nedrīkst! Pēc tās paēdušās kundzes domām, vienkārši , ja bijusi minimālā alga, tad tagad jānomirst lēnā nāvē un jāklausās bērnu raudāšanā? kurš vecāks to izturēs? Bet, ja nohaltūrēsi kaut 5 eiro, tā sodīs un pabalsts jāatmaksā! Nez, kādā veidā?

Atbildēt

ir

20.04.2020. 09:33

»

?

Kuram tad nav iedevuši 'pabalstu


Tie kuri krāpās ar nodokļiem tiem nav iedevuši vai tie kuri uzrādija ka mēnesī iztiek ar 100 eiro arī tikpat saņem un ja jau iepriekš iztiki ar 100 eiro tad iztiec arī šobrīd. Man patīk noskatīties kā tie kuri pirmstam krāpās tagad skraida apkārt vainojot visus tikai ne sevi un vicinot rokas itkā uguni būtu ierāvuši dir..ā :)))

Atbildēt

Vilis

20.04.2020. 09:23

»

?

Kuram tad nav iedevuši 'pabalstu


Tu stulbs vai kā?

Atbildēt

tev pensionāram

20.04.2020. 09:11

»

pensionārs

Pasūtu no ASV dažādus līdzekļus veselības uzturēšanai, kas Latvijā nav pieejami. Ja preču kopsumma pārsniedz 22 eiro, VID muitnieki piemēro 21% ievedmuitu - nu, tas gandrīz vai saprotams, bet piegādes izmaksas nav prece, tomēr šī ierēdne izdomājusi arī piegādi aplikt ar ievedmuitu! Līdz ar to esmu spiests...


Varu paskaidrot, ka preces piegāde arī ir preces vērtības sastāvdaļa kā jebkurā pasaules valstī un tu protams neticēsi, bet arī kartona kastīte/iepakojums, kurā ir iepakotas tavas tabletes veido preces cenu un arī plastmasas bundžiņa kurā ir tavas tabletes ir daļa no preces vērtības utt....

Atbildēt

uzņēmējs

20.04.2020. 08:56

Es varu ar uzreiz pateikt, ka paši uzņēmēji ir vainīgi, jo taču redzu, ka tie kuri atver uzņēmumu - tā uzreiz taču jānopērk Mercedes kaut nekas vēl nav nopelnīts, bet kas tad tu par uzņēmēju ja nav kārtīgs bankas kredīts Mercedesam. Parādijās nauda tak uzreiz vajag aizbrauk uz Turciju vai Spāniju atpūsties a darbinieki pagaidīs. Vajag uzreiz sataisīt parādus visur ar domu, ka gan jau pēctam nodzēsīs parādu vai nu ja nekādi tad nolikvidēs uzņēmumu.... Varu pateikt vienu ka tā ir MAU...ĪBA no pašu uzņēmēju puses un nevajag vainot valsti vai VID ja pats esi nejēga un nepraša .

Atbildēt

pensionārs

20.04.2020. 08:56

Pasūtu no ASV dažādus līdzekļus veselības uzturēšanai, kas Latvijā nav pieejami. Ja preču kopsumma pārsniedz 22 eiro, VID muitnieki piemēro 21% ievedmuitu - nu, tas gandrīz vai saprotams, bet piegādes izmaksas nav prece, tomēr šī ierēdne izdomājusi arī piegādi aplikt ar ievedmuitu! Līdz ar to esmu spiests uzskatīt pašreizējo VIDu par bandītisku kantori - jo ne jau velti vadības ierēdņu ''nopelnītie uzkrājumi'' sniedzas simtos tūkstošos.

Atbildēt

Jaunzeme pareizi dara, ka pārbauda tos pabalstu saņēmējus.

20.04.2020. 08:47

Šobrīd daudzi ir sašūmējušies, ka viņiem tiek izmaksāti mazi pabalsti 50; 100 vai 200 eiro.... Bet ko tad tu gribi ja pirmstam gadiem krāpies un nemaksāji nodokļus ? Tieši tu saņemot aploksnīti smējies par tiem kuri maksāja nodokļus un tagad tu kurš nemaksāja nodokļus - ko iesēji to arī nopļausi. Bet no valsts viedokļa - ja jau tu kā pats uzrādiji varēji izdzīvot ar 150 euro mēnesī .... nu tad arī tagad varēsi izdzīvot :)

Atbildēt

uzreiz var redzēt

20.04.2020. 00:47

»

Uzreiz

var redzēt, ka neesi darba devējs. Tikpat stulba domāšana kā Jaunzemei


ka esi zaglis un krāpnieks. Nez īri, algas strādniekiem un pats galvenais dividendes sev arī maksā kaut kad vasarā, kad būs ienākumu.

Atbildēt

Faktiski

19.04.2020. 23:11

»

Kaatad

Viņiem vnk nepielec, kas notiek patiesībā, un pat ja pielec, atceras,kā pilsoņi rātni savilka jostas Parexa pupsus glābot. Tātad, var turpināt laist muļķi, tekoši pļāpāt par milzīgo darbu, bet reāli viss ir kā pūķinlandē, tikai mazāka izmēra, - jā, vai, vai,traki, bet naudu jums neredzēt. .kaut kā būs...


Visi kredītlīgumi ar bankām ir pārskatāmi un pietiek maldināt tautu par kredītbrīvdienām!, maksājot procentus! Šie ir nepārvaramas varas apstākļi, kādi tiek minēti visos korektos banku līgumos! Sāciet lasīt līgumus, ko parakstāt! Sāciet tiesāties ar banku, kamēr tiesa pieņem precendenta spriedumu, ka šī pandēmija rada nepārvaramas varas apstākļus!

Atbildēt

Kaatad

19.04.2020. 22:38

Viņiem vnk nepielec, kas notiek patiesībā, un pat ja pielec, atceras,kā pilsoņi rātni savilka jostas Parexa pupsus glābot. Tātad, var turpināt laist muļķi, tekoši pļāpāt par milzīgo darbu, bet reāli viss ir kā pūķinlandē, tikai mazāka izmēra, - jā, vai, vai,traki, bet naudu jums neredzēt. .kaut kā būs jāiztiek, a mēs te paralēli šeptēsim. Ja kas, arī tos aizņemtos miljardus, ko jūs atdosiet :))

Atbildēt

Uzreiz

19.04.2020. 21:52

»

turpat laba atbilde

Futs Bols...


var redzēt, ka neesi darba devējs. Tikpat stulba domāšana kā Jaunzemei

Atbildēt

turpat laba atbilde

19.04.2020. 21:29

»

Šodien

jauns.lv ir labs raksts par šo pašu tēmu! Tur gan autors nav baidījies būt anonīms, bet tiek apstirpināta rakstā izteiktās tēzes


Futs Bols
Šodien 19:19
Valsts ir piešķīrusi lielus līdzekļus dīkstāves pabalstiem. Ja pareizi saprotu, autora sāpe ir par to, ka šos pabalstus nesaņem uzņēmumi ar nodokļu parādiem. Viņš to skaidro tā - viesnīca ziemā sataisa parādus un tad tos sedz no nākamā gada vasarā nopelnītā. Bet kāpēc uzņēmēji nevarēja darīt tā - vispirms vasarā nopelna un tad ar to sedz sekojošās ziemas parādus? Tad nebūtu jāiedzīvojas parādos un arī dīkstāves pabalstu varētu saņemt.

Atbildēt

fakts

19.04.2020. 21:28

»

Tipisks

VID ierēdņa domāšanas veids - mēs ar savu galvu nedomājam, darām tikai to, ko valdība liek. Un vēl - visi uzņēmēji ir zagļi un krāpnieki, tādēļ loģiski ir viņiem nepalīdzēt


Atceros kāda histērija sākās Lapsai, kad tā pati Jaunzeme domāja ar galvu un pateica, ka uzņēmumam apturēta licence, lai gan likumā bija ierakstīts, ka drīkstot teikt tikai, ja licence atņemta.
Tieši tāpat Lapsa brēktu, ja pabalstu piešķirtu kādam, kam nodokļu parāds lielāks par noteikumos ierakstīto skaitli, protams, ja kāds brēkšanu pasūtītu.

Atbildēt

Tipisks

19.04.2020. 21:00

»

fakts

Citējot cita no cita raksta- pietiek lapsītājs ļurina tukšu kā zariņu govs par savām orbītām...


VID ierēdņa domāšanas veids - mēs ar savu galvu nedomājam, darām tikai to, ko valdība liek. Un vēl - visi uzņēmēji ir zagļi un krāpnieki, tādēļ loģiski ir viņiem nepalīdzēt.
Phe, pretīgi

Atbildēt

interesanti

19.04.2020. 20:59

»

pas

Jautājums...


Kādā sakarā būtu jāmaksā dīkstāves pabalsts, ja apgrozījums krities par 15%? Dīkstāves pabalsts nav paredzēts uzņēmumu peļņas nodrošināšanai.

Atbildēt

fakts

19.04.2020. 20:49

Citējot cita no cita raksta- pietiek lapsītājs ļurina tukšu kā zariņu govs par savām orbītām.
1) Ne jau VID nosaka, kam pienākas un kam nepienākas dīkstāves pabalsti, tas ir ierakstīts MK noteikumos.
2) kaut kā stulbi sanācis vienā teikumā ierakstot, ka par "darba devēju nodokļu parādiem tiek sodīti darba ņēmēji", bet pāris teikumus tālāk, jau, ka tie uzņēmēji (kas nemaksā nodokļus) nodrošinot budžeta ieņēmumus.

Atbildēt

jaajaa

19.04.2020. 19:50

»

pas

Jautājums...


...te nu nav, ko piebilst...

Atbildēt

pas

19.04.2020. 19:17

Jautājums
Marta mēnesī par kādu periodu tiek piešķirts pabalsts?
Mūsu uzņēmumā viņš nepieciešamams no 18.03, jo no šī datuma arī nestrādājam.
Ko dara VID saskaita mēneša kopējo apgrozījumu un atsūta vēstuli "par dīkstāves pabalsta nepiešķiršanu" . ( Vīņš ir tikai 15 % mazāks pret iepriekšējo gadu). --BET--
Uzņēmuma kopējais aprozījums par marta mēnesi no 1-15.03. 90 % no 16-31.03 10 % .
Visus darba spēka nodokļus no 1-15.03. esam samaksājuši.
Ar šo lēmumu saprotu, ka valsts ierēdņi jau sākumā izrēķināja, kā vienu lielu daļu uzmest.
Vēlos uzdot 5. klases uzdevumu mūsu ierēdņiem, par cik % būtu palielinājies uzņēmuma mēneša kopējas apgrozījums pret iepriekšējo gadu, ja nebūtu sācies Covid?
Vai valsts saņemtu vairāk nodokļus?
Vai uzņēmējam mēneša beigās tērēs laiku un domās kā apzgt valsti vai centīsies attīstīties ?
Varu tikai piebilst mūsu darbinieki necietīs no valsts patvaļas, bet arī darbinieks redz valsts attieksmi pret sevi.
Ierēdņi Jūs dzīvojiet par nodokļu naudu, bet vai darbinieks gribēs maksāt nodokļus TĀDAI valstij ?
Variet nebaidīt ar mazu pensiju, kad darbinieks ies pensijā atradīsies super ierēdnis kurš pateiks " Jūs savu pensiju pelnijāt nepareizā laikā, tāpēc Jums nekas īpašs nepienākās, priecājieties par to kas ir".

Atbildēt

daudz par maz

19.04.2020. 17:15

»

ēnu ekonomikai nedod naudu

darba ņēmējiem jāiet uz tiesu. Tagad redzam, ēnu ekonomika 35-40


šajā valstī kārtība iestāsies tikai tad, kad t.s. ēnu ekonomika būs 80-90% un visi budžeta parazīti varēs sūkāt pirkstus...
un nesāciet te muldēt par policiju, ārstiem, izglītību u.t.t., kas it kā esot bezmaksas un no nodokļiem apmaksāta!

Atbildēt

Šodien

19.04.2020. 16:00

jauns.lv ir labs raksts par šo pašu tēmu! Tur gan autors nav baidījies būt anonīms, bet tiek apstirpināta rakstā izteiktās tēzes

https://jauns.lv/raksts/zinas/381859-aivars-mackevics-kur-ir-valsts-solitais-4-miljardu-eiro-atbalsts

Atbildēt

Meli, naida runa un bezpredels

19.04.2020. 15:00

»

4. maija valsts korporācija

ņirgājas par visiem, sākot ar dzīvnieku E. Levitu, kurš ignorēja likumu par algu palielināšanu mediķiem! Laiks to saprast


Rakstā neatradu nevienu pierādījumu vai pamatotību teiktajieam viedokliem. Viedoklis izteikts, ka nepareizs ar vedokli - ar viedokli, bet kādēļ tas nepareizs, lasītājam ir pašam jāizdomā pēc "sazvērestības teorjas"-viss ir slikti, viss ir sūdi, viss nepareizi, tikai mans viedoklis ir pareizais. Bet zini, ka VIEDOKLI nevar ne apstrīdēt, ne pierādīt.

Atbildēt

klepus

19.04.2020. 14:56

»

Juris

Pēc paša VID sniegtās informācijas, atteikts tiek gandrīz pusei pieteicēju...


Lūk kur lien ārā aplokšņu algas. Skaidrs ka bez melnā nala izdzīvot grūti, bet kurš teica ka būs viegli?

Atbildēt

19.04.2020. 14:32

»

4. maija valsts korporācija

ņirgājas par visiem, sākot ar dzīvnieku E. Levitu, kurš ignorēja likumu par algu palielināšanu mediķiem! Laiks to saprast


Aivars Mackevičs: Kur ir valsts solītais 4 miljardu eiro atbalsts? 2
VIEDOKĻI Šodien 13:53
Jauns.lv
Šobrīd Latvijas sabiedrībai priekšplānā ir divas svarīgākās vērtības – veselība un ekonomika. Vispirms vēlos pateikt PALDIES Latvijas valdībai par Covid-19 statistiku, kas pasaules valstu kopējā reitingā ir ļoti labs rezultāts. Daudz lielāks uztraukums šobrīd ir par valsts tautsaimniecības veselību, jo lielā sabiedrības daļā strauji pieaug sociāla spriedze naudas un iztikas resursu dēļ, raksta tūrisma nozares eksperts un BalticTravelnews.com direktors Aivars Mackevičs

Atbildēt

4. maija valsts korporācija

19.04.2020. 14:23

ņirgājas par visiem, sākot ar dzīvnieku E. Levitu, kurš ignorēja likumu par algu palielināšanu mediķiem! Laiks to saprast!

Atbildēt

jaajaa

19.04.2020. 14:17

»

:D

Nu varbūt lielākā daļa apčakarēto beidzot ko sapratīs. Man aizdomas, ka šini valstī nodokļu maksātgribētāju skaits strauji saruks. Te nu esam


...es domāju tāpat...varēja noteikt kaut kādu, teiksim, 100 EUR minimumu un maksāt visiem, kas pagājušogad vispār kaut ko nodokļos maksājuši...un vēl...nav jau tā situācija (vismaz pagaidām) tik briesmīga...:)

Atbildēt

Zābaks

19.04.2020. 14:08

Latviešu cūkas villojas!

Atbildēt

:D

19.04.2020. 13:53

Nu varbūt lielākā daļa apčakarēto beidzot ko sapratīs. Man aizdomas, ka šini valstī nodokļu maksātgribētāju skaits strauji saruks. Te nu esam....

Atbildēt

Q

19.04.2020. 13:48

Ko var gribēt no idiotu un pederastu valdības, tās izvēlētie un amatos sabāztie ir vēl lielāki idioti, jo valdība nekad neliks amatos gudrus cilvēkus, tā rīkojas pēc Šķēles principa, jo lielāks kretīns ,jo labāk!

Atbildēt

jaajaa

19.04.2020. 13:48

»

N

Jaunzemei šobrīd pārmācīt “aplokšņu” darbiniekus šķiet svarīgāk pār visu. Tik grūti saprast, ka ja cilvēkam ir labāka izvēle, par aploksni viņš nestrādās? Valsts šobrīd vairo nevienlīdzību, jo pabalsti visvairāk vajadzīgi zemo algu saņēmējiem, un tieši šajā grupā lielāka proporcija saņem algu aploksnē...


...es saprotu drusku savādāk...EK jau ir noteikts stabilizācijas cipars - 0,2 % no IKP(ja krīze būs lielāka, palielinās)...tas ir 600 000 000 EUR uz Latviju vienkārši "apēšanai...bet mūsu valdībai tas liekas par maz, 150 mio ĀirBaltic, 50 zemniekiem (kur lielajiem tāpat jau vīruss ir plusā, degviela lēta) utt...tāpēc nepietiek vienkāršai "iesviešanai" tautai, kā to dara pasaulē...:)

Atbildēt

jaajaa

19.04.2020. 13:32

»

Juris

Pēc paša VID sniegtās informācijas, atteikts tiek gandrīz pusei pieteicēju...


...tas ir stulbi...tās krīzes emisijas ir lieka naudas masa, kas paredzēta ekonomikas "uzturēšanai", apgrozījumam...un šajā gadījumā galvenais, lai apgrozījumā tā nauda arī nonāk...ne pie airBaltic...:)

Atbildēt

Go back to SSSR tovarishki

19.04.2020. 13:30

Viņi jau ir sataisījušies pārstrukturizēt Sociālo budžetu!!!

Atbildēt

jaajaa

19.04.2020. 13:28

»

ēnu ekonomikai nedod naudu

darba ņēmējiem jāiet uz tiesu. Tagad redzam, ēnu ekonomika 35-40


…:D...ēnu ekonomika arī ir ekonomika...pret tās radīto produktu ECB drukā naudu...naudu drukā pret reālām vērtībām - "kartupeļu maisu" vai "malkas klēpīti", tie nosaka apjomu, un kad to dara, "drukātājam" ir vienalga, cik "zemnieks" vai "malkas cirtējs" atdos dakterim, skolotājam vai mācītājam...:D...tas teorijai...a par situāciju es teiktu, ka VID tikai izpilda valdības lēmumus...:)

Atbildēt

Lapas:    2   1   

Jūsu vārds:

Komentāra teksts:

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Gudrie mācās no citu kļūdām, „gobzemieši” — no savējām: COVID-19 Krievijā

FotoŠoreiz būs stāsts nevis par sen jau visiem apnikušo Aldi Gobzemu, Ciekura muļķībām, Pļaviņa folijas cepurītēm vai Jeremejeva paranoju, bet gan par COVID-19 nāves izkapti darbībā Krievijas plašajos laukos.
Lasīt visu...

12

Par tomiem lūšiem un citiem alkoholiķiem – baznīcas vajātājiem

FotoNesen zināmās aprindās pazīstamās cehs.lv radošais direktors Toms Lūsis atbilstoši savai „humora” izjūtai „izjokoja” baznīcas darbību ierobežojumu laikā, kas saistīti ar Covid19. Citiem vārdiem sakot, Toms uzsāka nodarboties ar ļoti ienesīgu un šodien ļoti populāru darbību - baznīcas vajāšanu.
Lasīt visu...

21

Maskēt kopējo atbildību

FotoAizvakar Ministru kabinets vienojās, ka par mutes un deguna aizsegu nelietošanu sabiedriskās vietās varēs piemērot sodu līdz 50 eiro apmērā. Lai šīs izmaiņas varētu stāties spēkā, Saeimai jāapstiprina grozījumi COVID-19 infekcijas izplatības pārvaldības likumā. Likumprojekts skatīšanai Saeimā tika virzīts steidzamības kārtā, un par tā nodošanu komisijām nobalsojām šorīt. Līdz šim visi ar pandēmijas ierobežošanu saistītie priekšlikumi Saeimā tika izskatīti patiešām steidzamības kārtā — tajā pašā dienā, apzinoties, ka runa ir par sabiedrības veselību un kavēšanās šeit neder.
Lasīt visu...

21

Kurš pēdējais izslēgs gaismu nelielajās pašvaldībās?

FotoRudens tradicionāli ir laiks, kad zemnieka sētā apcirkņi tiek pildīti ar vasaras sezonā sarūpēto. Ja gads ir bijis labs, tad saimnieks uz gaidāmo ziemu raugās ar zināmu optimismu, ja slikts – savelk jostu ciešāk. Pavisam sliktā jākar zobi vadzī. Savukārt pašvaldībām lapkritis ir laiks, kad jāatsāk ikgadējā cīkstēšanās par tām atvēlēto finansējumu.
Lasīt visu...

12

“Ganāmpulkam” pieaugot, aug pieprasījums pēc “ganītājiem”

FotoKoronavīruss ir izraisījis ne mazums diskusiju un viedokļu sadursmju gan speciālistu aprindās, gan sabiedrībā. Taču arvien biežāk parādās atsevišķi eksperti visās jomās, kas nevis iepazīstina sabiedrību ar dažādiem viedokļiem un cenšas paskaidrot, ap ko tad īsti diskusijas griežas, bet izmanto situāciju savu reitingu un popularitātes celšanai. Tā vien šķiet, ka rajonā līderu pozīcijās izvirzījies jauns sabiedriskās domas “ganītājs”. Aldis Gobzems pēdējo nedēļu laikā “spridzina” ar turbo jaudu. Viņš ne vien aicina ignorēt drošības pasākumus COVID-19 ierobežošanai, bet arī mudina lūgties.
Lasīt visu...

12

Jautājums – kāda ir C19 Pasakas morāle? Kāds ir Lāsts?

FotoUz kādas vientuļas salas vārdā Pasaule dzīvoja 100 ciltis (Valstis), kuras vadīja Valdnieki, un viens Burvis (baņķieris). Burvis bija vienīgais, kas prata radīt naudu no gaisa, viņš to radīja, lai aizdotu tiem Valdniekiem, kas Burvi spēja pārliecināt, ka viņi spēs naudu ar procentiem atdot noteiktā laikā. Tā Burvis izgudroja naudu, pār kuru valdīja Valdnieki, savstarpēji norēķinoties ar citiem Valdniekiem.
Lasīt visu...

21

Signāls

FotoVai maskas lietošana pēc koloniālās pārvaldes lēmuma ir medicīniski pamatota? Drīzāk nē nekā jā. Kādēļ tad cilvēki liek uz sejas to? Jo viņiem ir bailes. Bailes tikt izsēdinātiem no transporta, bailes tikt administratīvi sodītiem. Tās ir bailes no varas.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Maskai nav nekāda sakara ar valdības gāšanu

Reāli fakti - Covid19 ir lipīgs, paaugstinās temperatūra, pazūd oža, bezspēks utt. Iespējams, daudzi jau ir pārslimojuši bez acīmredzamiem...

Foto

Nevienam nevajadzētu būt tiesībām lemt par cita cilvēka dzīves vērtību

Šogad ir apritējuši 10 gadi, kopš Latvijas Republikā ir stājies spēkā likums “Par Konvenciju par personu...

Foto

Krīzes brīdī pacientus šķiros…

Tātad Latvija tagad ieviesīs praksi, kādu it kā pielieto daudzās pasaules valstīs, kad krīzes apstākļos šķiro pacientus – kurus ir vērts ārstēt,...

Foto

Priekšlikumi Latvijas Republikas Ministru prezidentam K.A. Kariņam: ierosinu pilnībā pārtraukt jaunu klientu ievietošanu valsts sociālās aprūpes centros

Viena no tiesībsarga funkcijām ir veicināt privātpersonas cilvēktiesību aizsardzību...

Foto

Nevis masku nēsāšana, bet gan C19 pneimonija ierobežo tavu brīvību

Vai man ir pazīstamie, kuri slimo vai ir miruši no C19** infekcijas? Vai tas, ka es...

Foto

Covid19 spilgti izgaismojis melnus plankumus Latvijas medicīnā, bet, iespējams, krīze Baltkrievijā pavēra ceļu to lāpīšanai

Kaut arī no 3. jūnija oficiāli ir pieejami visi valsts apmaksātie...

Foto

Krievijas KDLO dienas ir skaitītas: Putina 5. pants nedarbojas

Nav noslēpums, ka Kaukāzs vienmēr ir bijis ne visai sagremojams kumoss ne tikai cara laiku Kremlim, bet...

Foto

Taksometru sektorā ēnu ekonomika zeļ un plaukst

Kurš gan nav pieradis, ka politiķi sola, pēc tam atkal sola un tad jau politiķi mainās – pirmo solītāju...

Foto

Satversmes tiesa lēmusi atcelt iepriekšējo praksi, piedzenot parādus un kompensācijas par bojātiem dabasgāzes skaitītājiem

Jau šī gada martā sabiedrība tika informēta par spriedumu, kurā Satversmes tiesa...