Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Pievienot komentāru

Lapas:    2   1   Rādīt komentārus, sākot ar: pirmo | pēdējo

VARBŪT

04.12.2019. 07:40

Iespējams, ka masonu valsts paņēma priekšā Latviju, atriebjoties par stingro kristigo nostāju pasaules valdība "vērtību" noraidīšanā. Uzpūta burbuli un pēcāk pie zemajām cenām ieguldījās mežos.

Atbildēt

RRR

03.12.2019. 22:06

»

Pietiek.com lasītājs

Paldies, Ozola kungs, par publicēto rakstu. Manuprāt, tas precīzi atspoguļo ārvalstu banku darbību Latvijā...


Latvijā uz nopietniem amatiem kandidātus nemēdz pamatīgi vētīt, vairāk notiek "zem paklāja" spēles. Faktiski neviena no atbildīgajām personām būtībā nav tikusi nolikta zem kārtīgas izvērtēšanas. Vairumā gadījumos tas ir tādēļ, ka faktiski visi mediji ir politiski piejaucēti vai kontrolēti.

Atbildēt

Pietiek.com lasītājs

03.12.2019. 19:40

Paldies, Ozola kungs, par publicēto rakstu. Manuprāt, tas precīzi atspoguļo ārvalstu banku darbību Latvijā.
Ierosinājums publicēt rakstu sēriju par visiem Latvijas Bankas prezidenta amata kandidātiem. Esmu pārliecināts, ka par viņiem jūs atradīsiet ne mazāk interesantas informācijas.

Atbildēt

forcemajeure

03.12.2019. 18:56

reizēm šajā portālītī trūkst profesionālas diskusijas. argumentētas, pamatotas faktos un teorijā. tagad te viss vai nu balts vai melns. negribu jūs aizkaitināt, cien.lasītāji, bet ir taču arī ekon teorija, prakse. pieredze.
OO raksts ir vēl pārāk maigs. iesaku Confessions of an Economic Hit Man, paties laba grāmata. varbūt tīmeklī var sameklēt. brīžiem pat grūti lasīt, cik tas viss atgādina mūsu realitāti

Atbildēt

Ezis

03.12.2019. 17:12

Otto Ozolu vienmēr esmu uzskatījis par profesionālu, godīgu un objektīvu žurnālistu. Šī raksta retorika šajā kontekstā mani mazliet sarūgtina sava kategorisma dēļ. Viss ir kaut kā vienā virzienā. Turklāt nav skaidrs, kas ir tās divas personas, kuru saruna tiek attēlota.

Atbildēt

es

03.12.2019. 16:13

»

Skumjais Bruņinieks

Visvieglāk un patīkamāk ir vainu par savām muļķībām novelt uz citiem...


Nu man jau šķiet, ka lielāko daļu atbildības tomēr jāuzņemas sviedro bankām un FKTK - ir diezgan acīmredzami, ka finanšu pratība par vairākām kārtām ir augstāka viņiem, kā tantei Jelgavā.
Principā jau ar Islandes vai Ungārijas paņēmienu šo problēmu viņiem arī varēja atdot, ja vien nebūtu tas lāčuka 3A portfelis un siltā vieta Briselē.
Un šeit mēs varam secināt, ka kārtējo reizi problēmu ir radījusi banāla KORUPCIJA

Atbildēt

ha-ha

03.12.2019. 15:42

Nebūtu profesionālie kolaboranti-komsorgi ar komunistiem,kuri pie izdevības miesīgo māti pārdotu-nevienam svešiniekam šeit tik labi neklātos,bet ja nu esam kolaborantu fani,kuri svešinieku priekšā klanās,pie kolaborantu klana nepiederīgajiem ar kāju sper,tad arī jāpiecieš viņu radītās cūcības,jāmūk uz ārzemēm vai jānosprāgst.Šos jēfiņus vienkārši patriekt kārtīgām latvim pat trakākajos murgos nenāks prātā.

Atbildēt

P.

03.12.2019. 13:14

Un vēl - klasika:

"Jaunkundz, man jūs jāapbēdina - šī naudaszīme ir viltota."
"Ak šausmas, mani ir izvarojuši!!!"

Atbildēt

hm

03.12.2019. 12:36

Te aprakstītais nav vairāk, kā pačivināšana. Lai baumas par zviedru banku gadsimta afēru Latvijā apstiprinātu vai noliegtu, nepieciešams veikt nopietnu izmeklēšanu. Patērētāju tiesības aizsardzības, Konkurences, Nacionālās drošības institūcijas kopējiem spēkiem taču varētu noskaidrot valstij nodarītos zaudējumus, kas to veica, kas slēpās, neslēpās aiz nosaukuma zviedru bankas.
Vai Latvijas koloniālais statuss ir tik dziļš, ka patstāvīgi nevaram pat iepīkstēties?

Atbildēt

$$$$$$$$$$$$$

03.12.2019. 12:32

Kad ziidiem vienreiz apgrieziis pa iistam? :)

Atbildēt

Uldis

03.12.2019. 12:11

Daudzi tajā laikā teica, lai neņem kredītus, ka tā nevar turpināties. Kam bija ausis, tie dzirdēja, kam bija acis, tie redzēja.

Atbildēt

tuk tuk

03.12.2019. 11:47

»

Skumjais Bruņinieks

Visvieglāk un patīkamāk ir vainu par savām muļķībām novelt uz citiem...


Bankas algota troļļa komentārs, ar neiztrūkstošo Lembergu. Kaut patiesībā svensonu treknāss dzīres piesedza Vienotība un dombrovskis, vēl par ''glābēju'' uzmetoties.

Atbildēt

Skumjais Bruņinieks

03.12.2019. 11:27

Visvieglāk un patīkamāk ir vainu par savām muļķībām novelt uz citiem!
Astoņdesmit gadus cirptais latvietis - parastais pats ir pamanījies piesmiet gan sevi, gan savu Latviju.
Aitas un auni paši cinismā un alkatībā daudz neatpalika no baņķieriem. Pieraduši pie "haļavas" un noilgojušies pēc cilvēciskiem apstākļiem, lopiņi sāka ņemt kredītus pa labi un pa kreisi...nemaz daudz nedomājot, ka būs taču jāatdod.
Man pašam apkārt radi iebrauca auzās..gribot māju! Labi, sameklēju viņiem prīmā mājiņu pie Jelgavas par 50 000 LS. Saku..līdz Rīgai pusstundas brauciens, cena laba, remontu nevajaga - Dzīvo!
Nē..viņiem patīk tā māja Rīgā par 350 000 LS. " ..mēs lai sliktāk dzīvotu, kā Tu..!?
Saku..tā taču milzīga nauda(paši 500 LS vienā čupā nav redzējuši), kā atdosiet..??
Esot biznesa plāns...!!!!!
Nu un dabīgi, kad viss plīsa..tad vainīgi zviedru baņķieri..pašu muļķību taču grūti atzīt.
Bankas Baltija gadījumā taču arī retais, kurš godīgi pateica.."biju muļķis, gribēju viegli un ātri tikt pie lielas naudas.." - pārsvarā visu novēla uz "cinisko, alkatīgo "žīdu".
Cirpējiem (Sistēmai ar oligarhu trijotni priekšgalā) ir ļoti izdevīgi, kad aitas un auni savās nelaimēs vaino "rietumu bankas", "žīdus"..kas sūc latviešu asinis, protams , "Soross un sasodītie "sorosīdi"..nu un vēl Puzes nīstā ASV un ES.
Latviets parastais ir ļoti nasks saņemt visus labumus un kompensācijas no ASV un ES, bet, kad viss ir notrallināts, tad meklē vainīgo..
Es pazīstu kārtīgus, prātīgus uzņēmējus, kas treknajos gados nedeva "gāzi grīdā", kaut gan bija iespējas..kredītus ņēma reti(ļoti apdomīgi), pārsvarā paplašinājās no ieņēmumiem. Un tie izdzīvoja un uzplauka... Bet lielākā daļa ņēma naudu pa labi un pa kreisi ar šaubīgiem biznesplāniem..un tad sākās - vispirms labas mašīnas, ārzemju ceļojumi, mājas..dārgas gleznas uz kredīta.
Un, kad burbulis plīsa, dzimtas mājas ieķīlātas, viss atņemts un vēl parādā esi simtus un vairāk tūkstošus( pat miljonus), tad..PROTAMS, PROTAMS - VAINĪGAS "alkatīgās zviedru bankas"! Un sistēmai izdevīgi uzturēt ir šādas leģendas..
Jau teicu, ka ganāmpulka cirpšanas procesā svarīgi ir norādīt auniem, kurš un kāpēc ir jānobada, kas maisa cirpšanu.
Bet tāpat svarīgi ir rūpēties, lai aitas un auni nejustos dumi un, lai tiem būtu sajūta, ka ir laimīgi. Un, Dies pasarg, ja tie sajutīs vēl, ka tiek cirpti.
Tāpēc jau visu laiku skandina -
"Jūs esat vareni"
"Latvieši nekad tik labi nav dzīvojuši"
"Jūs esat gudri, bet Jūsu nelaimēs vainojami citi"
"Sorosoīdi un žīdi vainīgi"
Visizcilākais piemērs, kad aitas un auni(perdon, tauta) parādīja savu stulbumu, bija - saucot padzīto smagos noziegumos apsūdzēto oligarhu Lembergu atpakaļ valdībā..pēc tam, kad tikko bija to ar Rīkojumu Nr2 padzinusi!!
Nu..un ko ātri izdomāja Sistēma??!!
Protams..!! - ne jau tauta atlaida Saeimu, BET ZATLERS!! Stulbā Velta Puriņa vēl nesen to savā raidījumā kladzināja.
Un tas vispār (kā pēc tam mediju telpā skandināja oligarhu rokaspuiši ) bija "valsts apvērsums".
Un gļēvais "lācītis", kas gāza bezlemberga valdību un personīgi nometa varu Lembergam pie kājām, nekļuva tādēļ par nodevēju un JL ideālu piesmējēju. Sistēma Lūša personā ātri nodēvēja padzītā Lemberga izglābšanu par "valsts vīra cienīgu rīcību"!
Redziet, cik bagāta un gudra tauta mēs esam -
Mums ir savs "valsts vīrs" un savs, dzīvs "Nācijas tēvs"
Un nekad tik laimīgi un labi mēs neesam dzīvojuši, kā tagad..!!
Šo, neseno Rumpīša atzinumu, vajadzētu, kā plakātu, piestiprināt lidostā, lai no savas Dzimtenes bēgošie tautieši varētu apjaust - no kā, nelaimīgie, atsakās!

Atbildēt

no Rīgas

03.12.2019. 11:13

Faktiski nosaukums Latvijas Banka būtu jāaizliedz, ir ECB filiāle Latvijā.

Atbildēt

Zini teoriju un praksi

03.12.2019. 10:53

Bankas uzdevums ir pelniit! Valsts uzdevums ir reguleet, kaa katrs pelniis, arii tai skaitaa bankas. Ja valsts pieljauj taadu briiviibu bankaam, kaadu redzam LV, tad nav ko suudzeeties par sekaam.

Atbildēt

plebejs

03.12.2019. 10:42

»

Ottiņ

Zviedru bankas nav pie vainas kad tizli ļautiņi ķer kredītus neizvērtējot savu maksātspēju.. Ir aitas, būs cirpēji


Tajā laikā,ļoti labi atceros,ka A. Škēle teica (vienā no intervijām), Es rīkotos savādāk un neglābtu bankas no atbildības,bet to neviens pie varas raujošais nedzirdēja.Arī par latu nomaiņu pret eiro, nevajadzēja steigties.

Atbildēt

Ojārs

03.12.2019. 10:22

»

Jopciks

Izcili stulbs raksts


+1
... un "lielākos kretīnus" atbildīgākajos valsts amatos pie mums iesēdina nevis vairs čeka, Soross vai Putins, bet gan zviedru bankas. :)

Atbildēt

leopards

03.12.2019. 10:01

Pie Cērpa nāca bieži Vonsovičs,dāvināja viņam gramatas,tik nezinu,kadam mērķim vinas tika dāvinātas,droši vien kopsadarbībai.kad Vdk darbinieki viņu nosūtija uz zviedriju,pirmo reizi ieraudzīju Cērpu smeķejot,smēķejot viņš apgāja Rātslaukumu divas reizes,iegrimis pārdomās.

Atbildēt

Pilsonis

03.12.2019. 09:59

Okupācijas gados jau nākamajā dienā visi atbildīgie tiktu apcietināti un iesēdināti cietumā. Maksimums 2-3 mēnešu laikā būtu spriedums. Pret cērpu tiktu izdots starptautisks orderis, ja viņš vispār paspētu aizbraukt.
Tāpēc jau krasovickis pareks pārņemšanas brīdī, parakstot līgumu, nervozi košļāja košlājamo gumiju. Pat viņš nevarēja noticēt, ka tā tiešām viss beigsies.
Tie kas aizdeva Latvijai naudu "krīzes pārvarešānai", kopumā jau ir nopelnījuši vismaz 3 miljardus

Atbildēt

jaajaa

03.12.2019. 09:43

...Swedbank akcijas šodien - 122 SEK...katrs galā dabū to, ko pelnījis...un LB priekšnieks nekādā gadījumā nedrīkst būt cilvēks, kuru var ietekmēt zviedri...Zviedrija nav eirozonā, tie viņu privātbanku korkonti ir jāpieskata stingri...:)

Atbildēt

jokste

03.12.2019. 09:42

Lai Cērps vispirms atved telivizoru,ko ejot projām paņēma līdzi,varbūt tagad atvedīs,uz zviedriju vinu nosūtīja VDK darbinieki.

Atbildēt

Jancis

03.12.2019. 09:36

Šito taču ļoti viegli var sakārtot un Uldis Cērps te nav vispār pie vainas!
Un arī ar gāzi grīdā nav sakara nekāda. Vienkārši pilnīgi visiem bija pilnīgs poh*uj uz visu. Šodien ir cita diena, cita situācija. Tas par ko mēs runājam ir ATTIEKSME pret grūtības nonākušajiem, būtībā tas ir par līdzcietību...

Atbildēt

Skolniece

03.12.2019. 09:32

»

Ottiņ

Zviedru bankas nav pie vainas kad tizli ļautiņi ķer kredītus neizvērtējot savu maksātspēju.. Ir aitas, būs cirpēji


Šādu komentāru autori ir salīdzināmi ar tiem, kuri pēc pavēles ņem ieroci un nošauj līdzcilvēkus. .. Potenciāls kautuves darbinieks.

Atbildēt

atis

03.12.2019. 09:24

Lūzera rakstelis par tēmu, ko viņš patiesībā nesaprot.

Atbildēt

Fēlis

03.12.2019. 07:55

»

Jopciks

Izcili stulbs raksts


Izcili stulbs Jopciks. "Padomā pats — vai cilvēks spēj pretoties mārketinga profesionāļu armijām, publiskām autoritātēm un starptautiskām reitingu aģentūrām?" Kā teikt, kā teikt. Draugu ģimeni brīdināju neieslīgt kredītos, jo mums nav nekādas rūpniecības un vienā mirklī varam noiet uz grunti. Klausījās? Kas to deva! Tagad nav ne ģimenes, ne mājas, ne biznesa un vēl tuvi radi, kuri aiz sava naivuma garantēja kredītus, ir pilnīgā dirsā. Ko tur par ierindas lumpeni! Laba jaunības laiku paziņa, liela telekomunikāciju uzņēmuma galvenā grāmatvede, tai laikā ieteica ņemt kredītus un grābt nekustamo īpašumu, jo būs vēl dārgāk. P.S. Muļķis arī baznīcā pērienu dabū. Kāda tur pedofilija! Trula alkatība un stulbums.

Atbildēt

P.

03.12.2019. 07:49

UC vienalga ir tīrākais no četriem netīriem krekliem.

Sad but true.

Atbildēt

hm

03.12.2019. 07:36

Mērķtiecīgi un ar iepriekšēju nodomu aplaupīja LV. Stulbie bauri pat neiepīkstas. Drīzāk otrādi - dzied slavas dziesmas skandināvu zagļiem - laupītājiem. Vecāki bērniem norāda, kā piemēru zviedru dzīves stilu. Vienu brīdi pat valsts vadītāji, tā vietā, lai noskaidrotu un iespundētu noziedzniekus, slavēja zviedru dzīvesprasmi. Kādi jauki cilvēki! Tik pamatīgi aplaupīja! Miljardos!
Cik par šādām naudiņām mūža ieslodzījumi augsti godājamajiem baņķieru kungiem nāktos atsēdēt ASV? Kāds nezina?
Kaut aizrītos ar latviešu naudiņu! To novēlu!

Atbildēt

viesis

03.12.2019. 07:05

Savā laikā iznāca parunāt ar zviedru kolēģiem drīz pēc krīzes. Viņi jutās vainīgi par to, ko Zviedru bankas izdarīja Latvijā... lūk arī atbilde tiem, kuri šeit lamā Otto un viņa rakstu. Vienkārši, jāņem vērā, ka šodien jau ir izaugusi jaunā kolaborantu paaudze, kuriem arī Latvija neinteresē tāpat kā vecajai, tikai jaunie skatās nevis uz Maskavas bet pretējo pusi. Bet Latviju nīst ne mazāk kā vecie, tādēļ arī runā visādas muļķības, piemēram, ka Latvijas iedzīvotāji paši esot vainīgi pie krīzes.

Atbildēt

Ottiņ

03.12.2019. 05:40

Zviedru bankas nav pie vainas kad tizli ļautiņi ķer kredītus neizvērtējot savu maksātspēju.. Ir aitas, būs cirpēji...

Atbildēt

švamme

03.12.2019. 01:14

»

vecais spekulants

Oto! Latvija nav nevienas zviedru bankas . Tas ir zviedru meitas bankas ,kuras noperk nosaukumus . Par vinam atbild tikai LR valdiba . Ja tas butu so banku fileales ,tad tas butu zviedru bankas. Piemeram Nordea vai Danske .Latvija pedeja Zviedru bankas fileale Handelsbanken Latviju pameta nesen


Un te nu milzīga atbildība gulstas uz Grāmatvedi Trīcvaidziņu ar viņa "veiksmes stāstu" un Godmann papu.
Mana ģimene nekad nav ņēmusi kredītus nesamērīgi ienākumiem un atmaksas spējām. Kaut gan šeit cietušie ir visi, ne tikai kredītņēmēji, bet visvairāk VALSTS.

Atbildēt

Pareizi

03.12.2019. 01:12

»

jautājums intelekta pārbaudei

cik no "zviedru banku" bosiem ir tīrasiņu zviedri ? Ko


Banku sistema pieder ebrejiem, vinji arii sarikoja speciali to burbuli, lai uzvaritos kartejo reizi. Ne jau zviedri, norvegji vai amerikanji ko nosaka, bet alkatigie, nekaunigie ebreji. Visas tas finanshu krizes ir vinju apzinati raditas. Un mes vel te pirms dazham dienam ljavam pie Brivibas piemineklja vinju propogandu izpaust ar kaut kadu tur piemineshanu. Cik vinjie ir musejos iznicinajushi...

Atbildēt

skicbūdā

03.12.2019. 00:57

»

Skicpoks

Pamatot vari


tu uzskati ka stulbumu var pamatot?

Atbildēt

kāpēc

03.12.2019. 00:55

»

nu. nu !

neķītrie krakovas žīdulēni kārtējo reizi nodemonstrē ka kūtī auguši


tu rupekli apgāni latviešu valodu??

Atbildēt

vecais spekulants

02.12.2019. 23:59

Oto! Latvija nav nevienas zviedru bankas . Tas ir zviedru meitas bankas ,kuras noperk nosaukumus . Par vinam atbild tikai LR valdiba . Ja tas butu so banku fileales ,tad tas butu zviedru bankas. Piemeram Nordea vai Danske .Latvija pedeja Zviedru bankas fileale Handelsbanken Latviju pameta nesen.

Atbildēt

čem bogāti

02.12.2019. 23:58

»

janis

Visi kandidāti ir tādi paši nelieši.Vai viņi to nezināja


kādi mums ir "v naļīčiji", tādus atrodam !
Neskriesim taču uz Āfriku pēc godīgajiem ja Jevropā tādu nav !

Atbildēt

Krīze

02.12.2019. 23:55

Tā arī bija.
Šis ir īstais kolaborants.
Vansovičs klāt nestāv.
Ielika sirdi un dvēseli, lai Latvija zaudētu finašu neatkarību un ātri audzētu valsts parādu līdz neatmaksājamam līmenim. Ne jau viens. neizpalika bez tābrīža Vienotības. Bet savu darbu izdarīja godam.
Domāju, ka šo vairs neredzēsim Latvijā, bet nekā. Acīmredzot, starptautiskajiem baņķieriem ar kadriem ir pašvaki.

Izskatās labi, murgi naktīs nemoka un kungi labi baro.
No otras puses, kāda tam nozīme. Rimševičs bija tāds pats. Sliktāk nebūs.

Atbildēt

Ak vai

02.12.2019. 23:54

Pilnīgi neatbilst Otto domai un garam, varbūt taisās kažociņu apgriezt, bet ja nopietni, tad tas nav iespējams. Tāpat kā bankas nav zviedru, tāpat kā LB nav latviešu. Lūk Ottiņ ar ko vajadzēja sākt. Tāpat lielveikali nav latviešu un nodokļus šeit nemaksā praktiski neviens no lielajiem uzņēmumiem vai nu arī maksā nodokļus, bet dabon tos atpakaļ dažādos veidos.

Atbildēt

janis

02.12.2019. 23:50

Visi kandidāti ir tādi paši nelieši.Vai viņi to nezināja?

Atbildēt

jautājums intelekta pārbaudei

02.12.2019. 23:27

cik no "zviedru banku" bosiem ir tīrasiņu zviedri ? Ko ?!
Kurā debesu pusē mīt pasaules alkatīgākie naudas mīlētāji ?

Atbildēt

Andris

02.12.2019. 23:27

Tā arī ir, bet tomēr kkā šķiet tāds populistisks raksts... Nu neba jau Vallenbergs pēc jāņiem aiz neko darīt brauca pie Kariņa uz slepenām sarunām... Lieku uz to ,ka Cērps būs jaunais LB prezis.

Atbildēt

Skicpoks

02.12.2019. 23:26

»

Jopciks

Izcili stulbs raksts


Pamatot vari?

Atbildēt

nu. nu !

02.12.2019. 23:21

neķītrie krakovas žīdulēni kārtējo reizi nodemonstrē ka kūtī auguši
no silītes baroti...
Un šitādi rupekļi grasās nākotnē ieņemt amatus Latvijas valstī, neko
citu, kā gānīšanos netā neprasdami !!!!

Atbildēt

Man

02.12.2019. 23:20

Gan patīk şis raksts, gaidām ar par Kazāka makšķerēšanu ar Ilmāru :-)

Atbildēt

Ļubomirs

02.12.2019. 23:17

Vai Smiltēns adobril šito zviedrufobisko skricelējumu?

Atbildēt

nutak

02.12.2019. 23:06

»

Jopciks

Izcili stulbs raksts


kāc autors tāc raksc.

Atbildēt

Lapas:    2   1   

Jūsu vārds:

Komentāra teksts:

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

6

Kurš šitiem mērkaķiem iedeva granātu?

FotoAr Rail Baltica sarunas turpinās pa riņķi. Faktiski politiķi mēģina kaut kur nogrūst atbildību, kaut atbildīgo loks jau turpat ir - viņi paši.
Lasīt visu...

13

Izlaupīts ražošanas uzņēmums. Seši gadi pēc uzbrukuma

Foto2024.gada 19.jūlījā iestāsies melnā jubileja. Seši gadi pēc ekonomiskā un reideriskā uzbrukuma ražošanas uzņēmumam Ventspils ielā 63 b, Rīga. Viss tālākais ir mans viedoklis par notikušo.
Lasīt visu...

21

Lūgums izvērtēt iespējamu nodokļu maksātāju līdzekļu izšķērdēšanu Jēkabpils novada attīstības pārvaldē

FotoLūgums izvērtēt iespējamu nodokļu maksātāju līdzekļu izšķērdēšanu Jēkabpils novada attīstības pārvaldē: domes izveidots birojs, iepirkumu speciāliste Linda Meldrāja ilgstoši neatrodas darbā, vadītājs piever acis, „speciāliste” saņem algu un ir kā tukša vieta, jo faktiski neveic darba pienākumus, saņem algu par mākslīgi radītu dīkstāvi ilgāk par gadu.
Lasīt visu...

12

„Rail Baltica” projekts - deputātus sāk pārņemt panika

FotoRail Baltica projekts - deputātus sāk pārņemt panika. Tā varētu raksturot Saeimas Publisko izdevumu un revīzijas komisijas trešdienas sēdes atmosfēru.
Lasīt visu...

21

Kā tikt galā ar „Rail Baltica” projekta septiņkārtīgo sadārdzinājumu un naudas trūkumu?

FotoĢeniāla doma - sadārdzināt vēl vairāk. „Rail Baltica” gadījumā tas nozīmē aizņemties naudu uz augstākiem procentiem nekā valsts pati spētu to nofinansēt. Gribētāji būs. Pretī taču valsts garantijas. Samudžinās darījumu tā, ka neko saprast nevarēs un pieliks vēl kādu miljardu.
Lasīt visu...

21

Likumprojekta nepārprotamības aritmētika

FotoSaeimas Juridiskās komisijas priekšsēdētājs aicina parlamentāriešus ātrāk izskatīt trešajā lasījumā grozījumus Civilprocesa likuma 594.pantā - jau tagad, 20. jūnijā, pirms Jāņiem.
Lasīt visu...

12

Lai nodrošinātu igauņiem vilcienu uz Eiropu, latviešiem pamatīgi jāceļ nodokļi?

FotoPēc gadiem divdesmit igauņi, baudot poļu alu, pa vilciena logiem vēros jostas savilkušos latviešus sērīgi raugāmies uz ne pārāk ātri ritošo vilcienu Eiropas virzienā: latviešiem nav laika vizināties, viņiem jāatdod ārējie parādi un čakli jāmaksā augstie nodokļi, – aptuveni šādu ainu uzbur lasītais Valsts kontroles publiskotā dokumentā ““Rail Baltica” projekta situācijas izpēte (Kopīga situācijas izpēte Tallina, Rīga, Viļņa, 2024. gada 11. jūnijā)”. Visā stāstā ir viena priecīga ziņa - Valsts kontrole izrāda drošsirdību publiski pateikt politiķiem netīkamo skaudro patiesību.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

"Rail Baltica" projekts kā aklās zarnas izgriešana caur papēdi

“Pašlaik nav kārtīga saimnieka “Rail Baltica” īstenošanai”, “Valdība nav iestāde, kas apmaksā rēķinus”, “Premjere Siliņa parāda nostāju...

Foto

Vairums mikroģeneratoru īpašnieku būs spiesti pāriet uz dinamiskās enerģijas uzglabāšanas sistēmām

Apritējis vairāk nekā mēnesis, kopš ieviesta jaunā elektroenerģijas neto norēķinu sistēma un mājsaimniecībās uzstādīto mikroģeneratoru...

Foto

Vai bēdīgi slavenais Raimonds Lejnieks – Puķe mēģina apkrāpt tautu?

Ja pēdējos gados mēs esam uzmanīgi sekojuši līdzi gan politikai, gan masu mediju ziņām, tad mums...

Foto

Visa „Rail Baltica” projekta vadība precīzi līdzinās tam, ko rekomendē sabotāžas veikšanai

Kāds Jums palika iespaids pēc raidījuma „Kas notiek Latvijā” par Rail Baltica? Šoreiz bez...

Foto

Ašeradens paziņo, ka grib celt nodokļus, un vēlētāji metas nobalsot par “Jauno Vienotību”: loģika te interesantāka nekā paši vēlēšanu rezultāti

Viens no nedaudzajiem negaidītajiem momentiem aizvadītajās...

Foto

Sabiedrības integrācijas fonds lūdz „Re:Baltica” atmaksāt neatbilstoši iztērētos valsts līdzekļus par radīto saturu svešvalodā

Ņemot vērā diskusijas publiskajā telpā par nodibinājuma “Baltijas pētnieciskās žurnālistikas centrs Re:Baltica”...

Foto

Es esmu kompetents ne tikai tajā, par ko jūs visi padomājāt!

Nesen klausoties ekonomiskās politikas debates par Latvijas Stabilitātes programmu 2024. - 2028.gadam, radās sajūta, ka...

Foto

Vieglprātība un nekompetence maksā dārgi

Igauņi racionāli skatās uz „Rail Baltica” savienojumu ar Tallinu un lidostu. "29.maijā ielikts pamatakmens „Rail Baltica” Ülemiste pasažieru terminālim "Linda", kas...

Foto

Sākot no nodokļu celšanas un beidzot ar Francijas kodolvairoga attiecināšanu uz Baltiju: TOP 3 “interesantākās” idejas no partiju mutēm

Partiju pašslavināšanās gaisotnē soctīklu īsajos formātos tās...

Foto

Pārpratumi likumprojekta izstrādes gaitā (viena epizode)

Likumprojektā "Grozījumi Civilprocesa likuma 594. pantā - Ieturējumu apmērs no parādnieka darba samaksas un tai pielīdzinātajiem maksājumiem" tā pirmajā lasījumā...

Foto

Eiroparlamenta reitingu līderis “lien bez ziepēm” savam galvenajam politiskajam sāncensim

Piecu mēnešu garumā SKDS aptaujās līderu lomu ieņēmušās Nacionālās apvienības vadošais kandidāts Roberts Zīle nācis klajā...

Foto

Valsts kontrolei vajadzētu izvērtēt, cik pamatoti Sabiedrības integrācijas fonds vairojis „Re:Baltica” darbinieču labklājību un kā valsts šos līdzekļus varētu atgūt

Es jums izstāstīšu kaut ko, ko...

Foto

Parodija par pārbaudi

Ceturtdien Ģenerālprokuratūra izplatīja ļoti savādu paziņojumu, kam it kā bija jānomierina prāti un jāatjauno uzticība politiskajai elitei, bet gluži otrādi – tā ne...

Foto

Lūdz tiesībsargu vērsties Satversmes tiesā par personu ar invaliditāti diskrimināciju

2024. gada 30. maijā Latvijas bezdarbnieku un darba meklētāju interešu aizstāvības biedrības valdes loceklis Raimonds Lejnieks...

Foto

Šoreiz Lembergs uzvar valsti

Centrālajai vēlēšanu komisijai (turpmāk - CVK) ir rakstiski jāatvainojas Aivaram Lembergam par liegumu balsot pašvaldību vēlēšanās, - tā nolēmusi tiesa....

Foto

Nes mieru man, nes mieru dvēselei!

Jau divus gadus publiskajā telpā aktualizēts jautājums par nakts trokšņiem un regulējuma caurumiem, kas liedz rast reālus risinājumus šai problēmai....

Foto

Skumji, ka mūsu “centrālo” mediju rīcība aizvien mazāk atšķiras no kremļa mediju ieradumiem!

Kā top Latvijas Televīzijas (LTV) sižeti? Kāds ir viņu uzmanības fokuss? Divi piemēri....

Foto

„Iznireļi” - obligātā lasāmviela tiem, kas interesējas par politiku un procesiem Latvijā

Brīvdienu maģija – izlasīt kādu grāmatu. Beidzot izlasīju “Iznireļus” - paldies Lato Lapsam: obligātā...

Foto

Nu žēl, ka mums iet garām iespēja pamakšķerēt balsis, debatējot Krievijas valsts valodā

Latvijas Televīzijas (LTV) lēmums nerīkot priekšvēlēšanu debates krievu valodā sabiedrisko mediju portālā rus.lsm...

Foto

Protams, Krievijas valsts valodai ir nozīmīga vieta Latvijas politikā!

Mēs uzskatām, ka aizliegums lietot Latvijas mazākumtautību valodas politiskās diskusijās neveicinātu ne piederības sajūtu Latvijai, ne vārda...

Foto

Latvijas iedzīvotāju cilvēktiesības uz klimata izmaiņu ierobežošanu un dabas daudzveidības saglabāšanu

Pēdējā pusgada laikā Latvijas politiskā vide, sabiedriskie mēdiji, sociālie mediji un portāli pārlieku bieži un...

Foto

Būtu mēs labāk ēduši...

Latvijas Žurnālistu asociācija (asociācija) aicina politiķus atturēties no mediju un žurnālistu diskreditācijas,  apzināti vai neapzināti veidojot nepamatotu viedokli par žurnālistiem, jo īpaši...

Foto

Nē, Somijas politiķus debatēs necepina ne arābu, ne krievu valodā

Latvijas Radio galvenās redaktores Anitas Braunas ieraksts sociālajos tīklos sacēla lielu diskusiju vētru sociālajos tīklos. Viņai...

Foto

Kas tā par Rīgas domes ēku bez progresa simbola – varavīksnes karoga!

Rīgas domes priekšsēdētāja Rīgas domes priekšsēdētājam Vilnim Ķirsim – aicinājums izkārt varavīksnes karogu pie...

Foto

Eiropas Parlamenta vēlēšanas nāk ar uzlabotu vēlēšanu likumu un jaunām iespējām nobalsot

Ar katrām jaunām vēlēšanām tiek mazliet pilnveidotas un atvieglotas iespējas nobalsot — Eiropas Parlamenta...

Foto

Latvijas Televīzija kā pēdējais krievu valodas bastions?

Laikā, kad skolas pāriet uz mācībām tikai latviski, kad atsakāmies no krievu valodas kā otrās svešvalodas, kad pat Latvijā...

Foto

Ne prātā mums nenāk atcelt debates Krievijas valsts valodā

Latvijas Televīzijas Redakcionālā padome šobrīd neizskata iespēju atcelt plānotās RUS.LSM Eiropas Parlamenta priekšvēlēšanu debates....

Foto

Priekšvēlēšanu debatēm jābūt valsts valodā

Ņemot vērā sabiedrībā aktualizēto diskusiju par priekšvēlēšanu debašu organizēšanu krievu valodā, partiju apvienība Jaunā Vienotība uzsver, ka īpaši kopš Krievijas brutālā...

Foto

Aicinām kritiski vērtēt Tieslietu ministrijas bez sociālo partneru iesaistes un visu ieinteresēto personu informēšanas izstrādāto likumprojektu

Saeimas 2024. gada 16. maija darba kārtībā izskatīšanai otrajā lasījumā...

Foto

Eiropas Parlamenta priekšvēlēšanu debates Latvijā drīkst notikt tikai valsts valodā – latviešu valodā

Komentējot publiski pieejamo informāciju – Latvijas Televīzija 2024. gada 3., 4., 5. un...

Foto

Krievvalodīgo debašu iecere savā būtībā ir pretrunā ar Satversmē nostiprināto valsts valodas statusu un tās lomu sabiedrības integrācijā

Par Sabiedrisko elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (attēlā –...

Foto

Aicinu noskaidrot un saukt pie atbildības tos, kuri pieļauj un veicina krievu valodas kā „de facto” otras valsts valodas nostiprināšanu

Ņemot vērā, ka Latvijas Republikas Satversmes...

Foto

Kur pazuduši lauksaimnieku protesti?

Bloķētas lidostas, lielceļi, ostas un tūkstošiem traktoru Berlīnē. Bloķēti ceļi Polijā, degošas riepas un pārrautas barikādes Briselē. Tonnām uz ceļa izbērtu tomātu...

Foto

Briselē nopelnīt jaunam “Nikon” jeb cinisma augstākā pakāpe Anša Pūpola izpildījumā

7. maijā Latvijas publisko telpu pāršalca ziņa, ka Daces Melbārdes vietu Eiropas Parlamentā (EP) ieņems...

Foto

Vai “Jaunā Vienotība” spēj sev un citiem atzīt, ka stulbi sanāca?

Esat kādreiz mēģinājuši stiept gumiju? Pašlaik vadošā partija ar to nodarbojas. Vērojot viņus, atdarinot vai...

Foto

Pirms 150 gadiem dzimis demokrāts un tiesībnieks ar dzejnieka sirdi Miķelis Valters

“Viņu uzskata par pirmo latvieti, kurš 1903. gadā žurnāla "Proletāriets" rakstā "Patvaldību nost! Krieviju...

Foto

Vēsturiskas precizitātes labad 4. maijs tomēr būtu atkal jānosauc par “Latvijas Republikas neatkarības deklarācijas pieņemšanas dienu”

Komentāru rakstu 5. maija pēcpusdienā. Ir svētdiena. Šonedēļ sanākušas trīs...

Foto

Latvijas otrā dzimšanas diena: kā mums ir veicies?

Manā skatījumā 4.maijs ir Latvijas otrā dzimšanas diena. Un ne tikai svinīgā ziņā, bet arī tajā, kā to...

Foto

Nolikt ziedus nepareizā vietā – tas mūsdienu Latvijas PSR ir noziegums!

Valsts policijas Latgales reģiona pārvaldes Ziemeļlatgales iecirknis no 15. marta līdz 14. aprīlim piefiksējis trīs...

Foto

Par varu

Kad sapulces telpā ienāk starojoša sieviete un visi vīrieši uz mirkli pazaudē domas pavedienu, vai šai sievietei kāds pie durvīm piešķīra varu tā izrīkoties?...

Foto

Dažas pārdomas Edgara Kauliņa dzimšanas dienā

Aprit gadskārta, kopš dzimis viens no mūsu novada cilvēkiem, kas ne tikai atstājis daudzus nostāstus par sevi, bet arī izraisījis...

Foto

Vai esam ceļā uz “Baltijas tīģera” stāstu? Izskatās - būs jāpagaida

Man bija gods piedalīties smalkā politekonomiskās elites pasākumā (ar stilīgu nosaukumu LaSER vai “lāzers”), kur...