Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā
Foto

„Kā lemsiet, tā būs”

Kārlis Grambergs
06.08.2018.
Komentāri (20)

Pievienot komentāru

Lapas:    1   Rādīt komentārus, sākot ar: pirmo | pēdējo

S.K.

09.08.2018. 16:40

»

Žulis

Tā „mūsu pašu vaina” ir tāda jocīga lieta. Tiem, kas šodien ir uzurpējuši varu Latvijā tīri labi patīk, ka „mazie cilvēki” viens otram stāsta, ka „vaina ir mūsos pašos” un „pirms kaut ko kritizē, vainu vajag meklēt sevī”. Līdz ar to tie, kuri visus šos gadus ir grozījuši to varas stūri paliek balti ...


Izvērsts komentārs. Kurš teica, ka visi latvieši ir muļķi? Vai tad var teikt, ka Žulis ir no trako mājas? Nevar teikt, jo latvieši tad visi ir jāliek trako mājā, jo visi raksta tik gudrus komentārus pie dumjiem gabaliem.

Atbildēt

Laimnesis Celmlauzis

08.08.2018. 18:50

»

vita

tās brīvības alkas,ideāli, no kuriem, kā fēnikss atdzima Latvija, ir sabradātas, iemīcītas dubļu jūrā. Mēs neesam izturējuši ne varas, ne naudas ugunskristības. Pārāk izsalkuši un samaitāti piecdesmit gados. Tā saeima esam mēs paši


tādi paklusējuši par tiem piecdesmit gadiem!Nebūtu šo gadu visi kalnietes pastalnieki dzīvotu zemē izraktās dobēs un blindažās,tūkstoši 10 ostlandiešu būtu vagari.Varat aizvērties.

Atbildēt

vita

08.08.2018. 14:21

tās brīvības alkas,ideāli, no kuriem, kā fēnikss atdzima Latvija, ir sabradātas, iemīcītas dubļu jūrā. Mēs neesam izturējuši ne varas, ne naudas ugunskristības. Pārāk izsalkuši un samaitāti piecdesmit gados. Tā saeima esam mēs paši.

Atbildēt

Jautājums - Atbilde

07.08.2018. 18:24

"Kādēļ mēs paļaujamies uz lētu populismu ... Kādēļ ir tik grūti atkratīties no šiem savu laiku nodzīvojušajiem komunistu dinozauriem kā...?"

Tādēļ, ka cilvēki jūt, ka tie, kas runā par populismu un gāna komunistus ar čekistiem ir vēl lielāki nelieši, vēl lielāki populisti, intelektuāli un profesionāli niecības un valsti un sabiedrību, ja varētu, ievestu vēl dziļākā purvā vai pat ātrā iznīcībā.

Atbildēt

Esi aktīvs ,ir vajadzīgas pārmaiņas.

07.08.2018. 13:55

Pievienojies partijai ,kurus vecā nomenklatūra sauc par populistiem,jo ar to vecā nomenklatūra grib pateikt mums visiem ,ka mēs vecie vēži sēdēsim līdz mūža galam saeimā, izsūksim tautai spēkus un naudu bāzīsim savās kabatās,un mums ir jāsaprot,ka viņi negrib redzēt izmainītu šo valsti ,un tautu plaukstošu. Nesēdi un nevaidi,tas nevienam nepalīdz. Celies un rīkojies kopā ar tiem ,kuriem ir vēlme un ticība valstī ko mainīt.

Atbildēt

Pozitīva ticība darbos.

07.08.2018. 13:42

Kad cilvēki to vienreiz sapratīs,ka šāda tukša vāvuļošana ,bez reāliem pozitīvas ticības darbiem par labāku valsti,paliks tikai vāvuļošana. Pievienojies tiem , kuri cenšas kaut ko mainīt. Ir jāsāk reāli darīt ,un tad arī kaut kas sāks notikt.

Atbildēt

Nu gan

07.08.2018. 13:34

Pats raksta autors ir populistisku rakstu tiražētājs. Raksta to, ko visi sen jau zina. Negatīva ticība ,bez nākotnes redzējuma ,ir kā sapuvis zobs,kurš netiek āstēts ,vai netiek izrauts.Tas sabojā tikai mutes elpu ,un apkātrējiem liek novērsties no mutes vārstītāja nepatīkamās smakas. Ja negribi redzēt pozitīvas izmaiņas LV,unneesi tendēts uz pozitīvu ,tad nevirini savu smirdīgo muti.

Atbildēt

Edge

07.08.2018. 13:31

"Trīs vaļi" nav problēma - tās ir objektīvi pastāvošas parādības (cilvēka būtība), kuras var mazināt vai palielināt (piem. - atļaujot izpārdot Latvijas zemi ). Viss ir galvā!
Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former. Albert Einstein.

Atbildēt

Feders

07.08.2018. 12:16

»

Žulis

Tā „mūsu pašu vaina” ir tāda jocīga lieta. Tiem, kas šodien ir uzurpējuši varu Latvijā tīri labi patīk, ka „mazie cilvēki” viens otram stāsta, ka „vaina ir mūsos pašos” un „pirms kaut ko kritizē, vainu vajag meklēt sevī”. Līdz ar to tie, kuri visus šos gadus ir grozījuši to varas stūri paliek balti ...


Ārprātīgi gudrs komentārs. Tūlīt redzams gudrs autors. Es visam piekrītu. Tikai nepiekrītu tam, ka latvieši ir Eiropiešu kauna traips un visriebīgākā Eiropas tauta. Tā nav jeb tā ir taisnība. Tam es nepiekrītu. Paldies par dziļi urdošo komentāru, ko nav sacerējis vāja prāta letiņš uz poda.

Atbildēt

Drausmīgs murgs un atpalicība

07.08.2018. 07:37

ir raksts un komentāri.

Mācieties, ļautiņi, un lasiet nopietnas grāmatas.

ASV izdoto, Latvijā šodien aizliegto, neatrodamo Alfreda Ceihnera " Latvijas boļševizācija1940-1941", izdota 1944. gadā, A. Grūtupa Observators, 6. Saeimas deputāta G. Valdmaņa Starp dzirnakmeņiem, Juri Lina Zem Skorpiona zīmes un ieraudzīsit patiesību, kas notiek ar Latviju šodien, savām acīm.

Šie šajā rakstā apskatītie murgi par egoismu, mantkārību utt. atspoguļo vien paša autora un komentētāju totālo atpalicību un zināmu infantilismu. Un, nebrīnos, tādā līmenī pārsvarā domā visa sabiedrība.

Atbildēt

hm

07.08.2018. 07:22

Kāpēc visā, kas un kā vien iespējams, valsts un varas pārstāvji nomelno un tikai negatīvi izsakās par iepriekšējo laika posmu līdz 90.?
Varbūt tāpēc, ka ielecot pēdējā ES vilciena vagonā, izrādījās, ka tas ir apstājies, ka solītās leiputrijas vietā tika radīta sociālā nevienlīdzība un neaizsargātība, tika zaudēti ....
Kā lai šodien reņģēdājiem paskaidro, ka tas bija neīstais vagons. Vienīgi caur pagātnes noliegšanu.

Atbildēt

Karote

07.08.2018. 07:22

Viena no ķezām, ir kreisi socdemokrātisku partiju neesamība. Vadoņi veiksmīgi un, pieņemu, apzināti nozombējuši sabiedrību, ka tās nozīmē komunistus, maskavas roku, krievi nāk.,utt. Attiecīgi nav līdzsvara politikā. Balsot atliek par vieniem vai citiem dažādu kapitālistu grupējumu pārstāvjiem, kuru intereses reti kad ir Latvijai, pārsvarā savai apetītei. Savukārt, teikt ka "sabiedrība vainīga, paši ievēl" ir tikpat ciniski meli, kā kad zaglis māca apzogamo finanšu pratībai :)

Atbildēt

lauķis

07.08.2018. 06:35

Biedru partijnieku sistēmā atbildība neeksistē , ir tikai kolektīvā bezatbildība un pasakas par politisko atbildību.
Biedru partijnieku sistēma ir ciešā simbiozē ar augļotājiem , kā roka ar cimdu.
Jautājums , vai biedru partijnieku/augļotāju sistēmā ar balsošanu var ko izmainīt?

Atbildēt

kamēr čangaļi nebūs patrioti.............

06.08.2018. 20:13

lūcijas vēl norej tos, kas runā valsts valodā

Atbildēt

Žulis

06.08.2018. 19:13

Tā „mūsu pašu vaina” ir tāda jocīga lieta. Tiem, kas šodien ir uzurpējuši varu Latvijā tīri labi patīk, ka „mazie cilvēki” viens otram stāsta, ka „vaina ir mūsos pašos” un „pirms kaut ko kritizē, vainu vajag meklēt sevī”. Līdz ar to tie, kuri visus šos gadus ir grozījuši to varas stūri paliek balti un pūkaini, bet vainīgie un par visu atbildīgie pēkšņi kļūst zemnieki, frizieri, kurpnieki, galdnieki, skolotāji, sētnieki, mehāniķi, santehniķi..... Nu tad meklējiet vien sevī to vainu! Kur tad viņa ir? Jūs teiksiet, ka vaina ir tā, ka šie „mazie cilvēki” valsts priekšgalā ir ievēlējuši šādus nelietīgus valstsvīrus? Zināmā mērā tam varētu piekrist, bet ir viens „bet”. Lai saprastu šo „bet”, man vispirms ir viens jautājums: Kā jums šķiet, kas ir īstais vainīgais, sodu pelnījušais noziedznieks – tas, kurš vilto naudu, vai tas, kurš nezinot, ka nauda ir viltota, ar to ir aizgājis uz veikalu iepirkties? Līdzīgi ir ar tām vēlēšanām. Vai tad kāds pa šiem gadiem vēlēšanās ir balsojis par deputātu kandidātiem, kas sola valsti izlaupīt un izputināt, izpārdot Latvijas dabas resursus, tautu apkraut ar nepanesam nodokļu slogu, iedzīt parādu verdzībā, ieviest šeit visādus OIKus, ar dažādiem birokrātiskiem šķēršļiem graut iespējas attīstīties šeit normālai tautsaimniecībai, izmitināt Latvijā migrantus no Āfrikas.....? Kaut kā nav dzirdēts, ka deputātu kandidāti pirms vēlēšanām ko tādu būtu solījuši. Tieši otrādi, viņi pirms vēlēšanām bagātīgi bārsta pār vēlētāju prātiem verbālos viltojumus, solot visu sakārtot, uzlabot, attīstīt, pilnveidot.... Un cilvēki šiem verbālajiem viltojumiem notic un nobalsojot pieņem tos savā lietošanā. Tad kurš tomēr ir īstais vainīgais?
Jāsaka, ka būtu gan laiks saprast kas ir kas un beigt viltojumus pieņemt par īstu monētu. Piekrītu! Tie, kas to ir sapratuši vairs nepiedalās šajā vēlēšanu farsā, bet pieprasa mainīt Vēlēšanu likumu. Tomēr liela daļa vēl joprojām tic ka ar šo „viltoto naudu” varēs tikt pie labklājības un ka visa tā „viltotās naudas kaudze”, ko mums kārtējo reizi piedāvā, varbūt nemaz nav viltota. Varbūt tur tomēr var atrast kādu „īstu monētiņu”, par ko nobalsot. Tā ir naiva vientiesība, ko cilvēkos pirms katrām vēlēšanām cenšas uzturēt valdošajai kliķei kalpojošie masu „mēdekļi”.
Tad kas tomēr ir īstie vainīgie? Vai tiešām tie likumpaklausīgie cilvēki, kuri apzinīgi un godīgi strādā savās profesijās, lai nopelnītu sev un ģimenei iztiku, vai tie, kuri viņus regulāri, ciniski un bezkaunīgi muļķo?

Atbildēt

Ar visu cieņu

06.08.2018. 18:10

"Muhosranska"? Kur nesen redzējat ko labāku?

Atbildēt

hmm

06.08.2018. 18:00

Ok, pieņemsim viss teiktais ir pareizi, precīzi pozitīvie salīdzinājumi. Un ko tālāk, nav jo to spēku, kas izvedīs saulītē tie, kas, varbūt, gribētu ir par vājiem, pat ja dabūtu 51%.

Atbildēt

Lapas:    1   

Jūsu vārds:

Komentāra teksts:

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Patīkamas vilšanās veltās cerībās

FotoPēc eksaltētu jūsmu tirādēm biju mazliet apmulsis: varbūt valsts prezidenta Egila Levita kvalifikācijas glorificētājiem sava taisnība, kritizētājiem sava? Varbūt pārspīlējumi abās pusēs? Tāpēc šonedēļ “Rīta panorāmā” gaidīju patīkamu vilšanos savos uzskatos. Nesagaidīju. 
Lasīt visu...

21

Cilvēciskuma līkloči. 2. Cilvēka kritēriji

FotoMūsu laikmeta intriģējoša pazīme ir grandiozās antropoloģiskās pārmaiņas. Veidojas jauns antropoloģiskais tips. Tā nosaukums ir “postcilvēks”. Postcilvēku uzskata par antipodu cilvēkam. Nosaukums “postcilvēks” nav patīkams. Taču tam jau labu laiku ir starptautiskā autoritāte – daudzu zemju intelektuāļu acīs iemantota patiesības, pareizības un taisnības garanta reputācija.
Lasīt visu...

12

Mārtiņš Bondars = politiskā prostitūta?

FotoStarp citu, to pirmais pateica Artuss Kaimiņš. Un pēc šī raksta izlasīšanas dīvainā kārtā šādam apgalvojumam varētu piekrist pat premjers Krišjānis Kariņš. Un Raimonds Pauls jau noteikti. Jo ļoti iespējams, ka zināmā mērā par Maestro un tūkstošiem citu Krājbankas noguldītāju apmuļķošanu saņemtā asinsnauda palīdz nodrošināt Bondaru pārim ierasto spožo un padārgo dzīves stilu. Citi iespējamie scenāriji, kā Latvijas liberālās politikas “spīdeklis” Mārtiņš Bondars un viņa daiļā kundze Ieva gūst ienākumus, ir pāris krimināllietu ierosināšanas vērti.
Lasīt visu...

18

Grāmatas nav nekāds alkohols, lai tām samazinātu nodokli

FotoFinanšu ministrija kompetences ietvaros ir izskatījusi Latvijas Grāmatizdevēju asociācijas 2019.gada 12.jūnija vēstuli, kurā atkārtoti tiek lūgts atbalstīt samazinātās pievienotās vērtības nodokļa (turpmāk - PVN) likmes noteikšanu jebkura formāta grāmatām ne lielāku par 5 procentiem, un sniedz šādu informāciju.
Lasīt visu...

21

Juceklis sabiedriskajos medijos

FotoPirms nedēļas Latvijas radio Ziņu dienests izteica neuzticību radio valdei un pieprasīja tās atkāpšanos vai atbrīvošanu. Šo paziņojumu atbalstīja vairums Ziņu dienesta darbinieku. Žurnālisti uzskata, ka strādā vismaz ceturto daļu virs noteiktās slodzes un nesaņem adekvātu atalgojumu par padarīto darbu.
Lasīt visu...

21

Par "Mīļumu" Gobzemu, dubulttiesnesi un citiem interesantajiem ļaudīm: kas patiesībā redzams attēlos

FotoFotogrāfijas no ministriju un tās padotībā esošo iestāžu saviesīgajiem sarīkojumiem ir patiešām interesants izpētes objekts. Nepiekrītu, ka konkrētajā gadījumā fotogrāfijām pievērsta uzmanība tāpēc, ka ir zaudēts tiesas process, jo šādā gadījumā slimnieks noteikti padalās ar savu diagnozi. Diagnozes nav, bet ir tikai stāsts par "interesanto". Piekrītu, ka fotogrāfijas gaismā izcēlusī persona nav sistēmas cilvēks, citādi raksts būtu daudz sulīgāks un saturētu daudz interesantāku informāciju.
Lasīt visu...

21

Aicinājums iedzīvotājiem, kuri dzīvo auto-moto trašu un šautuvju tuvumā

FotoIesākšu šoreiz savu rakstu ar Satversmes tiesas priekšsēdētājas, profesores Inetas Ziemeles uzrunā teikto Latvijas tiesnešu konferencē 2018.gada 7.septembrī: ”...Latvijas ilgtspējīgai attīstībai ir svarīga katra valsts iedzīvotāja vēlme būt šajā sabiedrībā, dzīvot, pilnveidoties un meklēt aizsardzību nepieciešamības gadījumā...”
Lasīt visu...

21

Cilvēciskuma līkloči. 1. Pašapmāna ideoloģija par cilvēku

FotoRietumu civilizācijā eksistē pašapmāna ideoloģija par cilvēku. Tai ir milzīgs spēks. Tā pastāv daudzus gadsimtus un acīmredzot pastāvēs arī turpmāk nenosakāmi ilgu laiku. Šī ideoloģija radās pēc Romas impērijas sabrukuma. Aizvadītajos gadsimtos tai ir bijuši dažādi panākumi. Taču vislielākie panākumi sākās XX gadsimtā, kad Rietumu sabiedrība kļuva masu sabiedrība. 
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Pūce un meža kapitālvērtība

Koku ciršanas noteikumu grozījumi, kas ļautu cirst tievākus kokus, nereti tiek attaisnoti ar to, ka tie ļautu palielināt mežu kapitālvērtību. Šoreiz gribu...

Foto

Korupcijai nav vietas ne Latvijā, ne Rīgā, ne manā darbā un dzīvē

Iepriekšējās diennaktis man pagāja satraukumiem pilnas, arī plašsaziņas līdzekļos parādījusies informācija - jāsaka, ka...

Foto

Jauniešiem, kuri gatavojas dienestam bruņotajos spēkos

Pienāks laiks, kad tieši jums būs jākļūst par pagastu, rajonu un pilsētu vadītājiem. Starp jums būs arī kāds, kuram būs...

Foto

Skaistas runas par solidaritāti no rīta, sirsnīgs rokasspiediens lielzaglim Šķēlem vakarā

Tā bija gandrīz vai sirdi plosoša aina – pirmdienas vakarā sociālajos tīklos vērot, kā pirmie...

Foto

Sākušies Levita laiki Rīgas pilī

Stājoties prezidenta amatā, Egils Levits ir devis svinīgo solījumu un saņēmis Rīgas pils atslēgas no bijušā prezidenta Raimonda Vējoņa. Levits ir...

Foto

Latvijas tauta tiek aicināta veltīt savas pūles Tēvzemei un Brīvībai: runa pie Brīvības pieminekļa

Mīļie Latvijas cilvēki! Divi vārdi, divi lietvārdi – Tēvzemei un Brīvībai. Tās...

Foto

Mazliet par “influenceriem” un “viedokļu līderiem”. Un sirdsinteliģences piemēru

Reizēm par to aizdomājos, jo dažreiz esmu dzirdējis, ka mani nodēvē par “viedokļu līderi” - kas ir...

Foto

Kad mums būs “Latvia first”?

Latvijas ārpolitika nespēj atbrīvoties no valdošo politiķu mānijas izkalpoties citu valstu vajadzībām vai kaprīzēm – mūsu pašu nacionālās intereses atstumjot malā...

Foto

Nepieļausim, lai ar „Daugavpils satiksmi” atkārtojas „Rīgas satiksmes” scenārijs

Vēlos vērst uzmanību uz notikumiem, kas šobrīd norisinās Daugavpilī saistībā ar šī gada 19. jūlijā Daugavpils mēra...

Foto

Rūgtā paaudžu teorija

Paaudžu teoriju var uzskatīt par Rietumu civilizācijas norieta sastāvdaļu. Ja nebūtu civilizācijas norieta, ko spilgti iezīmē paaudžu vēsturiskās virzības negatīvā trajektorija, tad, visticamākais,...

Foto

Mums melots desmit gadus no vietas, laiks sākt prasīt atbildību

Desmit gadus no vietas visai Latvijas sabiedrībai ticis melots par patiesā labuma guvējiem Ventspilī. Tagad, kad...

Foto

Prātojums par viršiem

Sazvērestības teoriju virpinātājiem gards kumosiņš. Jaunākā intriga īsajā versijā būtu šāda: "Attīstībai/Par!" kombinatori palaida tautās likumprojektu par 40 miljonu izmaksāšanu draudzīgām biedrībām, lai...

Foto

Publiski izteikts viedoklis ir melns traips manai reputācijai, kas mani turpmāk pavadīs visur un vienmēr

Šodien esmu vērsies Valsts policijā pret Unu Rozenbaumu par neslavas celšanu....

Foto

“Saskaņa” grib kļūt par zemūdeni

Runājot par partiju “Saskaņa”, pirmais salīdzinājums, kas nāk prātā, ir – tā uzvedas kā kārtīga māksliniece un ir paņēmusi garu pauzi....

Foto

Levits inaugurācijas pasākumu iecerējis kā vecpuišu un vecmeitu ballīti

Pagājušajā nedēļā saņēmu uzaicinājumu uz sarīkojumu par godu Egila Levita inaugurācijai. Liels bija man izbrīns, ka tas...

Foto

Prokurors pieprasa tiesvedību bez advokāta

Šī gada 25.jūnijā Lemberga tiesvedības procesā mans vienīgais un pastāvīgais tiesas advokāts Raimonds Krastiņš nosūtīja Rīgas apgabaltiesai negaidītu paziņojumu, ka veselības...

Foto

Cilvēciskuma amputēšana un postcilvēka instinkta aktivizēšana “Lampas” tumsā

Par “Lampu” nav jēgas gari un plaši rakstīt. “Lampas” misija pilnā mērā ir adekvāta vispārējam pagrimumam gan visā...

Foto

Tautas pēdējā fāze: 5. Masu komunikācijas jānusisms

Tautas pēdējā fāzē līksmo dekadence – cilvēku darbības, uzvedības un komunikācijas pagrimums. Dekadences pamatpazīmēs stabilu vietu ieņem masu komunikācijas...

Foto

Gurķi

Šis raksts ir domāts tiem, kas saprot lasīto un izdara pareizus secinājumus. Tie, kam viss ir skaidrs, zināms, un arī tiem, kas ir patiesība pēdējā instancē,...

Foto

Juku laiki Rīgas domē

Jāņi nosvinēti, un ir pietiekami daudz laika atkal pievērsties politiskajiem šoviem. Saeimas deputāti izbauda godīgi nopelnītās brīvdienas un arvien retāk parādās televīzijā...

Foto

Uzspēlēsim konkursu

Maija beigās Latvijas Nacionālais teātris sadarbībā ar Nacionālās mākslas atbalsta fondu  izsludināja pilna apjoma lugu ideju “makšķerēšanas” konkursu, vēloties teātra repertuārā iekļaut jaunākos Latvijas autoru...