Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā
NĀVE audiogrāmata

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Tā nu ir sanācis, ka dzīvojam interesantos, bet briesmīgos laikos. Pēdējo dienu notikumi Krievijas uzsāktā kara pret Ukrainu sakarā apstiprina, ka civilizācija vien tāda prasta un asinskāra zīdītāju grupa ir, kurai vitāli svarīgi ir ik pa laikam kādu iznīcināt no pašu vidus, lai celtu pašapziņu, pašlepnumu un cieņu citu, parasti, pazemoto, acīs.

Spilgtākais piemērs – pobedobesije jeb tā sauktais komunistu uzvaras dienas kults, ko Putina režīms ir veiksmīgi pārņēmis un attīstījis.  Iespējams, mēs nemaz neesam pelnījuši dzīvot uz šīs zemes un ir pienākusi kārta atkal atgriezties dinozauru laikiem. Bet, kamēr mēs vēl nebūsim zaudējuši šo cīņu par Ukrainu, dinozauru laikiem nāksies pagaidīt.  

Ne velti ir tāds teiciens “tikai grūtībās tu uzzināsi, kas ir tavi draugi.” Ar to es gribu pateikt, ka, “pateicoties” Krievijas agresijai Ukrainā, mēs tagad redzam visu un ikviena patieso seju. Nav vairs runas par to, kam pieder Krima, vai Latvijā atdzimst fašisms, vai pastāv dzīvība uz citām planētām, - tas viss vairs nav svarīgi, vismaz man ne.  

Klausoties, ko žurnālisti un “gudri vīri”, respektīvi, bijušās un esošas augsta ranga militārpersonas ar apšaubāmu pagātni un iedragātu reputāciju stāsta mums no TV ekrāniem par pēdējo dienu notikumiem Ukrainā, un redzot, kā virkne politiķu un mākslinieku met kažokus otrādi, nespēdami no kauna zemē ielīst, jo nespēj pat sev atzīt, ka bija kļūdījušies attiecībā uz Krieviju un ka arī uz viņu sirdsapziņām gulstas ar vien pieaugošā līķu kaudze, jo visu šo laiku, kopš 2008. gada apzināti vai neapzināti bija palīdzējuši Putina režīmam nonākt līdz šī brīža situācijai, mani pārņem dziļa vilšanās un lielas bažas.  

Varbūt es kļūdos, bet man izskatās, ka, piemēram, Vērdiņš ar “Vara Bungām”, TV24 ar Bogustovu, Kļaviņu, talibu konvertēto Semjonovu un atvaļināto NBS pulkvedi Rajevu taisa šovu “Kā Krievija atbrīvo Ukrainu”, turklāt Rajevs par to runā ar neviltotu entuziasmu. Kā lai saprot viņa teikto, ka visi vairāk nekā 16 000 brīvprātīgo ārzemnieku, kas pieteikušies ierasties Ukrainā, lai palīdzētu cīnīties pret krievu okupantiem, ir mikimausi, kas nav spējīgi komunicēt ne savā starpā,  ne ar Ukrainas armijas virsniekiem, jo nezina ukraiņu valodu.

Tici man, Rajev, gan jau viņi sarunās, tas, ka cilvēks nezina krievu valodu, nenozīmē, ka nemāk runāt citās mēlēs, ir taču arī angļu valoda, vai ne. Gribēšu redzēt, kā Putina pārgurušie okupanti no obligātā militārā dienesta tiks galā ar kaujas pieredzes un karošanas mākslās izglītotiem mikimausiem-veterāniem no franču leģiona un britu SAS kaujas vienībām. Turklāt pārējie mikimausi var pielikt roku visur citur, nav jau uzreiz kaujā jāmetas, sākumā ir varbūt ierakumi un barikādes jāveido, jāpalīdz ugunsdzēsējiem un medpersonālam.

Liekas, ka Rajevs pārlieku daudz uzturas Putina propagandas laukā un joprojām spriež par lietām, kā viņam tas tika iemācīts PSRS laikos. Tad kā lai saprot viņa teikto, ka Ukrainas puse melo un pārspīlē par likvidēto okupantu skaitu. Rajevs, “Ja ukraiņi pasaka, ka viņiem ir 173 kritušie, bet otrai pusei – 3,5 tūkstoši – tas ir mazliet pārspīlēts skaitlis.” Ja reiz tu, Rajev, izliecies, ka tu ieņem neitrālu, respektīvi, objektīvu viedokli, tad pasaki varbūt kaut ko, ko krievu puse stāsta par zaudējumiem savā pusē un likvidētajiem ukraiņu karavīriem. Varbūt tik tiešām nekā tur nav, jo Lukašenko joprojām savējiem stāsta, ka Ukrainā nav ne krievu, ne baltkrievu karavīru.

Ziniet, ja arī Ukrainas puse kaut ko mazliet pārspīlē, es viņiem turpināšu uzticēties, jo Putina režīma pārstāvjos vispār nav iespējams klausīties, bet Rajevs to dara. Vēl viens Rajeva teikums: “Mūsu pārsteigums no Baltkrievijas [Kijevai].” Ko viņš domāja ar “mūsu”, varbūt pārteicās.

Vēl viena lieta, kas liek aizdomāties par Rajeva nekompetenci, ir tas, ka viņš konfliktā iesaistīto pušu bruņoto spēku spējas, taktiku un izpratni, kā karot, liek vienā maisā. Protams, Rajev, ka ne visi izšautie lādiņi simtprocentīgi trāpa mērķī, bet, ja tu karo ar Otrā pasaules kara tehnoloģijām, tā ir viena lieta, bet, ja tev pa rokai ir turku ražojuma kaujas bezpilota lidmašīnas, modernākie prettanku ieroči un ASV atbalsts pretinieka izlūkošanā, tad tas trāpījumu procents ir tuvu 100%, vēl jo vairāk, nu kā var netrāpīt, ja krievu tehnika lielā skaitā vienkārši kaut kur vazājās pa Ukrainas šosejām.

Ja ikvienam, kurš līdz šim brīdim bija nofilmējis krievu kara tehniku pārvietojamies vai stāvam gar ceļa malām, būtu attiecīgā kalibra un jaudas ierocis pa rokai, ar ko uzbliezt, tad tie  gandrīz 10 000 kritušie krievu pusē, par ko ziņo oficiālā Kijeva, tāds nieka piliens vien būtu uz kopējā zaudējumu fona. Ukrainas romu tautas pārstāvji ar saviem traktoriem karo labāk nekā viena otra krievu sauszemes karaspēka vienība.  Par katru notverto krievu karavīru Ukrainas bagātnieki piedāvā atlīdzību 300 USD apmērā. Ukraiņi ar plikām rokām metas virsū okupantu tankiem. Šo tautu viņiem vairs nepakļaut!  

Es nespēju pilnīgi piekrist nevienam no Latvijas NBS bijušajiem vai esošajiem virsniekiem, tai skaitā komandierim Kalniņam, kuri līdz šim ir runājuši tiešajā ēterā par pēdējo dienu notikumiem Ukrainā. Viens ar neviltotu prieku baksta ar pirkstu pa karti, velkot taktiskās bultas, uzskatāmi rādot TV skatītājiem, kā krievu karavīri, pareizāk būtu teikt, krievu ubagu, marodieru un diemžēl arī bērnu ordas ielenks un aprīs Ukrainas pilsētas. Tad otrs nespēj Latvijas tautai pateikt, ka patiesībā mēs esam tikai viena soļa attālumā no ļoti lielas katastrofas. Jau notiek kadiroviešu mēģinājumi ieņemt Ukrainas atomelektrostacijas, tur notiek apšaudes, sprāgst lādiņi. Kā lai saprot frāzi, citēju, “tiešs militāra rakstura apdraudējums Latvijai nepastāv”.  

Acīmredzot tas tiek darīts, lai neceltu lieku paniku. Atcerēsimies  brīdi pirms 24. februāra. Ko Baidens teica, vai viņš nebrīdināja visu pasauli, ka iebrukums gaidāms februārī vai pat ātrāk. Viņš minēja 16. februāri kā iebrukuma sākumu. Tā diena pienāca, un it kā nekas nenotika, liekot visiem gardi pasmieties par jeņķu paniku un “rusofobiju”. Kur jūs, eksperti, bijāt tad?

Kāda starpība - 16. vai 24. februāri, tie ir tikai datumi, vēl jo vairāk, tiem nav nekāda svara, jo viss jau bija sācies sen, astoņu gadus iepriekš, 2014. gadā vai pat vēl ātrāk? Rezultātu mēs šodien visi redzam. Tas ir šoks, kā gan mēs to nesapratām, kāpēc mēs to neredzējām. Kad briti steigā sāka piegādāt prettanku ieročus Ukrainai, arī tad neviens necēla ne ausi un turpināja ignorēt ASV brīdinājumus, Vācija pat vēl nodarbojās ar ieroču piegāžu Ukrainai bloķēšanu.  

Viens ir skaidrs, lai arī cik Putins neaizsūtīs krievus nolikt savas galvas kaut kur Ukrainas plašumos, Ukrainas tauta netiks ne salauzta, ne uzvarēta, beidziet dzīvot ilūzijās, tie laiki ir jau pagājuši. Turklāt Ukrainai šobrīd palīdz bezmaz vai visa pasaule, jo mēs nedrīkstam upurēt ukraiņu tautu, pretējā gadījumā mēs būsim nolādēti kopā ar visiem krievu okupantiem.

Bijušajiem Latvijas armijas padomju skolas beigušajiem virsniekiem, tādiem kā Rajevam, Rublovskim, Turlajam un daudziem citiem gribu palūgt mazāk jūsmot par Putina lielgabala gaļas kaujas spējām, bet Latvijas aizsardzības resorā dienējošajiem, to skaitā Kalniņam, ieteikšu izkāpt no komforta zonas, ieslēgt mazliet pesimisma un bažas, lai neizskatās viss tik rožaini un lai nesanāk kā parasti. Papīrs papīra galā, bet rezultāta nekāda, jebšu ķīniešu sapieru lāpstiņas nekam neder, netiekam galā ar no bijušā SAB priekšnieka Kažociņa nolobēto Anglijas iegādāto CVRT kāpurķēžu bruņutransportieru tehnisko nodrošinājumu un daudzām jo daudzām citām nebūšanām, kuras pastāv mūsu aizsardzības resorā.  

Pieļauju, ja mums nāktos saskarties ar tiešu Krievijas militāru iebrukumu Latvijā, mums būtu ļoti daudz problēmu un izaicinājumu, ko risināt, bet to visu bieži vien var kompensēt ar augstu kaujas sparu un mīlestību pret savu zemi. Tāpēc lēmums kļūt par NATO dalībvalsti ir pats labākais lēmums, kāds jebkad ir pieņemts Latvijā.  

Dārgie Latvijas mediji, tā vietā, lai diskutētu par to, ko dara Krievijas armija Ukrainā un kādus uzbrukumus veikt, uzdodot vēl stulbāku jautājumu, vai Latvija ir apdraudēta, vai tikai Latvijai neuzbruks, jūs varētu pajautāt, kas šodien notiek Latvijas aizsardzības jomā, kā Latvija plāno sevi aizstāvēt pret potenciālo agresoru, vai Latvijai ir plāni x-stundai, cik labi Latvija ir izpētījusi un apzinās pastāvošos draudus un kādi tie ir, kā mēs varam palīdzēt Ukrainai, vai vispār tas mums ir pa spēkam, par kādām iniciatīvām tiek runāts valdības kabinetos, kāda atmosfēra valda Latvijas Aizsardzības ministrijā un specdienestos, vai VUGD ir sagatavots darbībai kara apstākļos, arī kodolkara/kodolkatastrofas gadījumā, ko dara Krievijas vēstniecības darbinieki, vai vispār kaut ko dara šajā sakarā.

Uz šiem jautājumiem jums spēs dot adekvātu un kompetentu atbildi tikai NBS, VUGD, Aizsardzības ministrijas, MIDD, Robežsardzes, VDD un SAB pārstāvji. Lūdzu, velciet šo institūciju pārstāvjus uz TV studijām. Aiciniet uz sarunām oficiālas amatpersonas, kas ir labi informētas par to, kas notiek valsts aizsardzības resorā, militārpersonas, kas ikdienā tiek labi informētas par potenciālo ienaidnieku (Krievijas un Baltkrievijas bruņoto spēku un izlūkošanas) aktivitātēm un drošības dienestu preses dienestu pārstāvjus.   

Bet, ja gribat taisīt šovus un rakstus ar šokējošiem virsrakstiem, lai biedētu sabiedrību, turpiniet ieklausīties un saukt uz ierakstu studijām bijušos padomju virsniekus ar apšaubāmu reputāciju un līdzīgus pseidoekspertus.

Novērtē šo rakstu:

109
63

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Par Stambulas konvencijas saderību ar Latvijas Satversmi

FotoPolicijas nolaidība, nenovēršot vīrieša īstenotu jaunas sievietes vajāšanu, apdraudēšanu un galu galā – nonāvēšanu, ir atgriezusi publiskajā telpā jautājumu par Konvencijas par vardarbības pret sievietēm un vardarbības ģimenē novēršanu un apkarošanu (turpmāk – Stambulas konvencijas) ratifikāciju. Latvijas valdība šo konvenciju parakstīja jau 2016. gadā, tomēr šādai rīcībai ir tikai politisks, bet ne juridisks spēks. Lai konvencija taptu patiešām saistoša, nepieciešama parlamenta rīcība ratifikācijas veidā, kam jau septiņus gadus pietrūkst deputātu vairākuma.
Lasīt visu...

21

Prezidenta vēlēšanas pasaules dienā bez tabakas

FotoTas, protams, ir simboliski, ka Latvijas Saeima nolēmua vēlēt Latvijas prezidentu 31. maijā – Pasaules dienā bez tabakas (World No Tobacco Day).
Lasīt visu...

12

Lembergs? Jūs ko! Kas tas vispār tāds? Mums rūpe tikai par valsti!

FotoZaļo un Zemnieku savienības (ZZS) Saeimas frakcija uzskata, ka šajā saspringtajā ģeopolitiskajā situācijā, kāda valda pasaulē, nav īstais laiks, kad Latvija var ļauties eksperimentiem valsts prezidenta izvēlē, tāpēc balsojumā par valsts prezidentu deputāti atbalstīja ārlietu ministru Edgaru Rinkēviču, kuram ir visatbilstošākā pieredze un zināšanas šodienas apstākļiem.
Lasīt visu...

21

Par Stambulas konvenciju, nacionālo reliģiju un prezidenta vēlēšanām

FotoKurta Vonnegūta romānā "Kaķa šūpulis" var atrast Bokonona dziesmiņu, kas ir gana dziļdomīga: Žūpa, kas parkā uz soliņa dzied, Mednieks, kas tīģeru medībās iet, Ķīniešu zobārsts, Angļu karaliene Ir mezgliņi, ko viens pavediens sien. Smalks, smalks pavediens – Tik dažādi ļaudis, bet kamoliņš viens.
Lasīt visu...

15

Mūsu labvēlis Meroni palūdza uzrakstīt par Lembergu, un nevarējām atteikt

FotoKurš no viņiem? Gremdēs vai atbalstīs, apsolīs un apžēlos?! Tieši tāda pašreiz ir augstāko vērtību nesēja, arī drošības garanta – nākamā Latvijas prezidenta – atlases un ievēlēšanas intriga. Izrādās, ka bez Lemberga nevar. Tāda ir cena, ja valdības koalīcija nespēj vienoties par vienu kopēju Valsts prezidenta kandidātu.
Lasīt visu...

21

Latvijas psihiatriem – noraidījums!

FotoLaikā, kad tik daudz emociju un spraigu cīņu uz ledus, sāncensības gars pēkšņi pārņēmis arī gluži negaidīti saformējušos komandu – Latvijas psihiatrus. Lai arī patīkamāk noteikti būtu svinēt Latvijas svarīgāko uzvaru, diemžēl nāksies brīdi uzkavēties arī šajā publiskās diskusijas laukumā, īsi atvairot izdarītos metienus pa maniem vārtiem.
Lasīt visu...

8

Vai īstie prezidenta amata kandidāti ir Mūrniece, Zīle un Simanovičs?

FotoTā vien izskatās, ka pašreiz izvirzītajiem valsts prezidenta amata kandidātiem nav cerību iekarot Rīgas pili, jo nevienam nav nav tik liela atbalsta, lai saņemtu ievēlēšanai nepieciešamo balsu skaitu. To lieliski apzinās arī politiķi.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Tiesības nogalināt: Krievijas gadījums

Kas notiek, kad civilā vara netiek galā ar tiem, kuru rokās ir ieroči? Sākas haoss, un taisnība ir tam, kurš stiprāks....

Foto

Kaut kāds izlēcējs iedomājas, ka var domāt citādi nekā mēs, izcilie eksperti un speciālisti, kuriem ir pašreizējos datos balstīts pareizais viedoklis

Pēc pēdējā nedēļā izskanējušajiem Nila...

Foto

Vai nākamais prezidents arī dalīs ordeņus savējiem un garāmgājējiem?

“Nav īstais brīdis eksperimentiem ar koalīciju,” teic Uldis Pīlēns, Valsts prezidenta amata kandidāts, skaidrodams savu pārliecību par...

Foto

Prokremliskā pagale. Levits bija tieši tāds savā vietā, kāds bija nepieciešams prokremliskajiem spēkiem

Grūti pateikt, kāpēc tieši Saeimas kontekstā Latvijas valsts prezidents Egils Levits ieraudzīja kaut...

Foto

Kā tad lai māca Latvijas vēsturi?

Latvijā virmo diskusijas par vēsturi un tās mācīšanu skolās. Pēc jaunās Skola 2030 programas ieviešanas Latvijas skolās vēsture netiks mācīta atsevišķi no...

Foto

Nākamajam valsts prezidentam ir jāspēj vadīt Latviju iespējamā Trešā pasaules kara apstākļos!

Personīgi man nešķiet būtiski, lai valsts prezidents vaļējā automašīnā trauktos pa valsti un sveiktu...

Foto

Naida kurināšanas troļļi Latvijā mēģina iebiedēt un apklusināt mūs, objektīvos, drosmīgos un sabiedrības interesēs strādājošos žurnālistus, neļaujot mums darīt visu, kas mums ienāk prātā

Nesen beidzu...

Foto

Rinkēviča unikālais skapis

Ārlietu ministra Edgara Rinkēviča gadījums Latvijas politikā ir saistāms ar mērķtiecīgu darbu, kur visa pamatā ir ne tikai spēja izmantot apstākļus, bet tos...

Foto

Baltkrievija Krievijas kabatā

Aleksandra Lukašenko sliktais veselības stāvoklis liek domāt par to, kas var notikt, ja viņš nespēs pildīt vadoņa lomu. Pirms tas kļūst skaidrs, atskatīsimies,...

Foto

Pietiek nopietnības: Maksimu Galkinu par valsts prezidentu!

Ņemot vērā ārkārtīgi sarežģīto situāciju pēc Leviatāna k-ga atsacīšanās kandidēt, ierosinu meklēt neordinārus risinājumus. Viens no tiem būtu ārkārtas...

Foto

Cik baisi, ka lieliskais Latvijas nepārtrauktības doktrīnas tēvs Levits ir piekāpies prokremliskā oligarhāta kalpu sazvērestības priekšā

Ja vesels prezidents, vārdā Egils Levits, atsakās atkārtoti pretendēt uz...

Foto

Piesakos konkursā par vistukšāko un visfrāžaināko prezidenta amata kandidāta paziņojumu

Dārgie draugi! Es, tāpat kā daudzi, vēlos redzēt mūsu Latviju modernu un stipru. Moderna Latvija manā...

Foto

Valdība atļauj elpot

Šķiet, Latvijā var uzelpot brīvāk. Pat mediji informē, ka “uzpurņu” ēra beigusies. Ministru kabinets šā gada 9. maija sēdē tiešām mainīja epidemioloģiskās drošības...

Foto

Kremļa rokas nozākātajam Egilam Levitam ir ļoti zems reitings? Viņam vienalga nav alternatīvas, jo Gunāram Astram un Jānim Čakstem „reitings” bija vispār nekāds!

2019. g. jūlijā...

Foto

Gada laikā kampaņa „Runā latviski” panākusi ievērojamas pārmaiņas

7. maijā apritēja gads, kopš sociālajos tīklos twitter un Facebook tika uzsākta sabiedriska kampaņa #RunāLatviski #AtkrieviskoLatviju. Nesen līdzdalības...

Foto

Egila Levita kancelejas darbinieku algas ir tik mazas, ka drīz viņus piemeklēs bads

Ordeņu šķinda Rīgas pilī, Kremļa atbalstītāju bļaurības Esplanādē un “gatavošanās” 9. maija pseidosvinībām...

Foto

Nekonsekventi lēmumi un valsts spiediens uz tieslietu sistēmu ir nepieņemama un bezatbildīga rīcība

Pārsteidzīgi paziņojumi, nepamatoti izteikumi Latvijas politiskajai videi nav nekāds jaunums, taču tagad pieņemts...

Foto

Kliedzoši!

Šis ir KLIEDZOŠI! Es pats esmu vecāks, un sirds sažņaudzas, redzot, ka Latvijā notiek šādas drausmas. Man trūkst vārdu... Vai tas ir tas Latvijas izslavētais...

Foto

Bordāna “eža cimdu” mantiniece

Tieslietu ministre Inese Lībiņa-Egnere plašā intervijā, liekulīgi iepinot tēzi par Temīdas apolitiskumu, cenšas pārliecināt publiku, ka “nevainīguma prezumpcija tiek un tiks augstā...

Foto

Tikai tautas ienaidnieki var neuzticēties Latvijas valsts lieliskajām institūcijām un šaubīties par demokrātijas noturību pasaulē!

Ministres kundze! Nacionālo bruņoto spēku komandiera kungs! Karavīri un parādes dalībnieki!...

Foto

Krievi ir nosprieduši – ja nav taustāmas jēgas no viņu balsīm parlamentā, tad balsos par klauniem, būs vismaz jautrāk

Ukrainas karš liecina, ka pasaule nevar būt droša...

Foto

Kamēr policijā turpinās strādāt šādi andronkuļi, upuri neziņos

Sieviete, ko bijušais dzīvesbiedrs nodur maza bērna priekšā. Sieviete gaidībās, kuru dzīvesbiedrs nosit līdz nāvei, apzināti spīdzinot pirms...

Foto

Kas vispār var sodīt Levitu un viņa bandas dalībniekus?

Egils Levits un tā visa banda ap viņu, kas safabricēja kriminālprocesu un pasūtīja kratīšanas, meklējot Viltvārža un...

Foto

Ar e-adresēm valsts aparāts ir modernizējis birokrātiju, taču par tās palielināšanas cenu

Oficiālā elektroniskā adrese (e-adrese) ir valsts ieviests rīks, caur kuru tiek nodrošināta korespondence starp...