Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Tā nu ir sanācis, ka dzīvojam interesantos, bet briesmīgos laikos. Pēdējo dienu notikumi Krievijas uzsāktā kara pret Ukrainu sakarā apstiprina, ka civilizācija vien tāda prasta un asinskāra zīdītāju grupa ir, kurai vitāli svarīgi ir ik pa laikam kādu iznīcināt no pašu vidus, lai celtu pašapziņu, pašlepnumu un cieņu citu, parasti, pazemoto, acīs.

Spilgtākais piemērs – pobedobesije jeb tā sauktais komunistu uzvaras dienas kults, ko Putina režīms ir veiksmīgi pārņēmis un attīstījis.  Iespējams, mēs nemaz neesam pelnījuši dzīvot uz šīs zemes un ir pienākusi kārta atkal atgriezties dinozauru laikiem. Bet, kamēr mēs vēl nebūsim zaudējuši šo cīņu par Ukrainu, dinozauru laikiem nāksies pagaidīt.  

Ne velti ir tāds teiciens “tikai grūtībās tu uzzināsi, kas ir tavi draugi.” Ar to es gribu pateikt, ka, “pateicoties” Krievijas agresijai Ukrainā, mēs tagad redzam visu un ikviena patieso seju. Nav vairs runas par to, kam pieder Krima, vai Latvijā atdzimst fašisms, vai pastāv dzīvība uz citām planētām, - tas viss vairs nav svarīgi, vismaz man ne.  

Klausoties, ko žurnālisti un “gudri vīri”, respektīvi, bijušās un esošas augsta ranga militārpersonas ar apšaubāmu pagātni un iedragātu reputāciju stāsta mums no TV ekrāniem par pēdējo dienu notikumiem Ukrainā, un redzot, kā virkne politiķu un mākslinieku met kažokus otrādi, nespēdami no kauna zemē ielīst, jo nespēj pat sev atzīt, ka bija kļūdījušies attiecībā uz Krieviju un ka arī uz viņu sirdsapziņām gulstas ar vien pieaugošā līķu kaudze, jo visu šo laiku, kopš 2008. gada apzināti vai neapzināti bija palīdzējuši Putina režīmam nonākt līdz šī brīža situācijai, mani pārņem dziļa vilšanās un lielas bažas.  

Varbūt es kļūdos, bet man izskatās, ka, piemēram, Vērdiņš ar “Vara Bungām”, TV24 ar Bogustovu, Kļaviņu, talibu konvertēto Semjonovu un atvaļināto NBS pulkvedi Rajevu taisa šovu “Kā Krievija atbrīvo Ukrainu”, turklāt Rajevs par to runā ar neviltotu entuziasmu. Kā lai saprot viņa teikto, ka visi vairāk nekā 16 000 brīvprātīgo ārzemnieku, kas pieteikušies ierasties Ukrainā, lai palīdzētu cīnīties pret krievu okupantiem, ir mikimausi, kas nav spējīgi komunicēt ne savā starpā,  ne ar Ukrainas armijas virsniekiem, jo nezina ukraiņu valodu.

Tici man, Rajev, gan jau viņi sarunās, tas, ka cilvēks nezina krievu valodu, nenozīmē, ka nemāk runāt citās mēlēs, ir taču arī angļu valoda, vai ne. Gribēšu redzēt, kā Putina pārgurušie okupanti no obligātā militārā dienesta tiks galā ar kaujas pieredzes un karošanas mākslās izglītotiem mikimausiem-veterāniem no franču leģiona un britu SAS kaujas vienībām. Turklāt pārējie mikimausi var pielikt roku visur citur, nav jau uzreiz kaujā jāmetas, sākumā ir varbūt ierakumi un barikādes jāveido, jāpalīdz ugunsdzēsējiem un medpersonālam.

Liekas, ka Rajevs pārlieku daudz uzturas Putina propagandas laukā un joprojām spriež par lietām, kā viņam tas tika iemācīts PSRS laikos. Tad kā lai saprot viņa teikto, ka Ukrainas puse melo un pārspīlē par likvidēto okupantu skaitu. Rajevs, “Ja ukraiņi pasaka, ka viņiem ir 173 kritušie, bet otrai pusei – 3,5 tūkstoši – tas ir mazliet pārspīlēts skaitlis.” Ja reiz tu, Rajev, izliecies, ka tu ieņem neitrālu, respektīvi, objektīvu viedokli, tad pasaki varbūt kaut ko, ko krievu puse stāsta par zaudējumiem savā pusē un likvidētajiem ukraiņu karavīriem. Varbūt tik tiešām nekā tur nav, jo Lukašenko joprojām savējiem stāsta, ka Ukrainā nav ne krievu, ne baltkrievu karavīru.

Ziniet, ja arī Ukrainas puse kaut ko mazliet pārspīlē, es viņiem turpināšu uzticēties, jo Putina režīma pārstāvjos vispār nav iespējams klausīties, bet Rajevs to dara. Vēl viens Rajeva teikums: “Mūsu pārsteigums no Baltkrievijas [Kijevai].” Ko viņš domāja ar “mūsu”, varbūt pārteicās.

Vēl viena lieta, kas liek aizdomāties par Rajeva nekompetenci, ir tas, ka viņš konfliktā iesaistīto pušu bruņoto spēku spējas, taktiku un izpratni, kā karot, liek vienā maisā. Protams, Rajev, ka ne visi izšautie lādiņi simtprocentīgi trāpa mērķī, bet, ja tu karo ar Otrā pasaules kara tehnoloģijām, tā ir viena lieta, bet, ja tev pa rokai ir turku ražojuma kaujas bezpilota lidmašīnas, modernākie prettanku ieroči un ASV atbalsts pretinieka izlūkošanā, tad tas trāpījumu procents ir tuvu 100%, vēl jo vairāk, nu kā var netrāpīt, ja krievu tehnika lielā skaitā vienkārši kaut kur vazājās pa Ukrainas šosejām.

Ja ikvienam, kurš līdz šim brīdim bija nofilmējis krievu kara tehniku pārvietojamies vai stāvam gar ceļa malām, būtu attiecīgā kalibra un jaudas ierocis pa rokai, ar ko uzbliezt, tad tie  gandrīz 10 000 kritušie krievu pusē, par ko ziņo oficiālā Kijeva, tāds nieka piliens vien būtu uz kopējā zaudējumu fona. Ukrainas romu tautas pārstāvji ar saviem traktoriem karo labāk nekā viena otra krievu sauszemes karaspēka vienība.  Par katru notverto krievu karavīru Ukrainas bagātnieki piedāvā atlīdzību 300 USD apmērā. Ukraiņi ar plikām rokām metas virsū okupantu tankiem. Šo tautu viņiem vairs nepakļaut!  

Es nespēju pilnīgi piekrist nevienam no Latvijas NBS bijušajiem vai esošajiem virsniekiem, tai skaitā komandierim Kalniņam, kuri līdz šim ir runājuši tiešajā ēterā par pēdējo dienu notikumiem Ukrainā. Viens ar neviltotu prieku baksta ar pirkstu pa karti, velkot taktiskās bultas, uzskatāmi rādot TV skatītājiem, kā krievu karavīri, pareizāk būtu teikt, krievu ubagu, marodieru un diemžēl arī bērnu ordas ielenks un aprīs Ukrainas pilsētas. Tad otrs nespēj Latvijas tautai pateikt, ka patiesībā mēs esam tikai viena soļa attālumā no ļoti lielas katastrofas. Jau notiek kadiroviešu mēģinājumi ieņemt Ukrainas atomelektrostacijas, tur notiek apšaudes, sprāgst lādiņi. Kā lai saprot frāzi, citēju, “tiešs militāra rakstura apdraudējums Latvijai nepastāv”.  

Acīmredzot tas tiek darīts, lai neceltu lieku paniku. Atcerēsimies  brīdi pirms 24. februāra. Ko Baidens teica, vai viņš nebrīdināja visu pasauli, ka iebrukums gaidāms februārī vai pat ātrāk. Viņš minēja 16. februāri kā iebrukuma sākumu. Tā diena pienāca, un it kā nekas nenotika, liekot visiem gardi pasmieties par jeņķu paniku un “rusofobiju”. Kur jūs, eksperti, bijāt tad?

Kāda starpība - 16. vai 24. februāri, tie ir tikai datumi, vēl jo vairāk, tiem nav nekāda svara, jo viss jau bija sācies sen, astoņu gadus iepriekš, 2014. gadā vai pat vēl ātrāk? Rezultātu mēs šodien visi redzam. Tas ir šoks, kā gan mēs to nesapratām, kāpēc mēs to neredzējām. Kad briti steigā sāka piegādāt prettanku ieročus Ukrainai, arī tad neviens necēla ne ausi un turpināja ignorēt ASV brīdinājumus, Vācija pat vēl nodarbojās ar ieroču piegāžu Ukrainai bloķēšanu.  

Viens ir skaidrs, lai arī cik Putins neaizsūtīs krievus nolikt savas galvas kaut kur Ukrainas plašumos, Ukrainas tauta netiks ne salauzta, ne uzvarēta, beidziet dzīvot ilūzijās, tie laiki ir jau pagājuši. Turklāt Ukrainai šobrīd palīdz bezmaz vai visa pasaule, jo mēs nedrīkstam upurēt ukraiņu tautu, pretējā gadījumā mēs būsim nolādēti kopā ar visiem krievu okupantiem.

Bijušajiem Latvijas armijas padomju skolas beigušajiem virsniekiem, tādiem kā Rajevam, Rublovskim, Turlajam un daudziem citiem gribu palūgt mazāk jūsmot par Putina lielgabala gaļas kaujas spējām, bet Latvijas aizsardzības resorā dienējošajiem, to skaitā Kalniņam, ieteikšu izkāpt no komforta zonas, ieslēgt mazliet pesimisma un bažas, lai neizskatās viss tik rožaini un lai nesanāk kā parasti. Papīrs papīra galā, bet rezultāta nekāda, jebšu ķīniešu sapieru lāpstiņas nekam neder, netiekam galā ar no bijušā SAB priekšnieka Kažociņa nolobēto Anglijas iegādāto CVRT kāpurķēžu bruņutransportieru tehnisko nodrošinājumu un daudzām jo daudzām citām nebūšanām, kuras pastāv mūsu aizsardzības resorā.  

Pieļauju, ja mums nāktos saskarties ar tiešu Krievijas militāru iebrukumu Latvijā, mums būtu ļoti daudz problēmu un izaicinājumu, ko risināt, bet to visu bieži vien var kompensēt ar augstu kaujas sparu un mīlestību pret savu zemi. Tāpēc lēmums kļūt par NATO dalībvalsti ir pats labākais lēmums, kāds jebkad ir pieņemts Latvijā.  

Dārgie Latvijas mediji, tā vietā, lai diskutētu par to, ko dara Krievijas armija Ukrainā un kādus uzbrukumus veikt, uzdodot vēl stulbāku jautājumu, vai Latvija ir apdraudēta, vai tikai Latvijai neuzbruks, jūs varētu pajautāt, kas šodien notiek Latvijas aizsardzības jomā, kā Latvija plāno sevi aizstāvēt pret potenciālo agresoru, vai Latvijai ir plāni x-stundai, cik labi Latvija ir izpētījusi un apzinās pastāvošos draudus un kādi tie ir, kā mēs varam palīdzēt Ukrainai, vai vispār tas mums ir pa spēkam, par kādām iniciatīvām tiek runāts valdības kabinetos, kāda atmosfēra valda Latvijas Aizsardzības ministrijā un specdienestos, vai VUGD ir sagatavots darbībai kara apstākļos, arī kodolkara/kodolkatastrofas gadījumā, ko dara Krievijas vēstniecības darbinieki, vai vispār kaut ko dara šajā sakarā.

Uz šiem jautājumiem jums spēs dot adekvātu un kompetentu atbildi tikai NBS, VUGD, Aizsardzības ministrijas, MIDD, Robežsardzes, VDD un SAB pārstāvji. Lūdzu, velciet šo institūciju pārstāvjus uz TV studijām. Aiciniet uz sarunām oficiālas amatpersonas, kas ir labi informētas par to, kas notiek valsts aizsardzības resorā, militārpersonas, kas ikdienā tiek labi informētas par potenciālo ienaidnieku (Krievijas un Baltkrievijas bruņoto spēku un izlūkošanas) aktivitātēm un drošības dienestu preses dienestu pārstāvjus.   

Bet, ja gribat taisīt šovus un rakstus ar šokējošiem virsrakstiem, lai biedētu sabiedrību, turpiniet ieklausīties un saukt uz ierakstu studijām bijušos padomju virsniekus ar apšaubāmu reputāciju un līdzīgus pseidoekspertus.

Novērtē šo rakstu:

109
63

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Četras lietas, kas pazudušas no Dabas resursu nodokļa likuma grozījumiem

FotoRažotājiem ir nepieciešama finansiāla motivācija samazināt iepakojumu un izmantot pārstrādājamu iepakojumu. Ir jāveicina pārstrādātu materiālu izmantošana un jāpadara neizdevīga atkritumu apglabāšana. Šķiet pašsaprotami, vai ne? Diemžēl pašlaik valdība nesaprotamu iemeslu dēļ bremzē jau ar visām iesaistītajām pusēm apspriestu likumprojektu un dod priekšroku no iedzīvotāju kabatām katru gadu maksāt ES 15 miljonus par nepārstrādātu plastmasas iepakojumu.
Lasīt visu...

21

Reklāmas, kas nepatīk kustībai „Par!”, ir jāaizvāc!

Foto2022. gada maijā Liepājas ielās ir konstatēti AS “Liepājas autobusu parks” piederoši autobusi, uz kuriem izvietota politiska un neviennozīmīgi vērtējama reklāma, par kuru esam saņēmuši iedzīvotāju pretenzijas. Uz vienas no autobusu reklāmām ir attēloti pieci dažāda vecuma bērni, sieviete un vīrietis, kā arī uzraksti “Latvija pirmā! Par dabisku ģimeni!”. Bet otra veida reklāma uz autobusiem ievietotā reklāma ietver politiskās partijas “Latvija pirmā” biedru kopbildi, kā arī uzrakstus “Latvija pirmā! Par dabisku ģimeni! Apvienosim Latvijas tautu!”.
Lasīt visu...

21

Mazliet par situāciju Ukrainā

Foto1. Krievu spēkiem ir vietēja mēroga panākumi, pārraujot frontes līniju Donbasa frontē pie Popasnas pilsētas. Tas ir izdevies, sakoncentrējot spējīgākās vienības, tajā skaitā “Vāgnera” grupu. Ir arī citi nelieli izrāvieni.
Lasīt visu...

21

Valdības varonīgie “mikrorestarti” nevairo cerību, ka ziemā cilvēki būs siltumā un par to spēs norēķināties

FotoAizvadītājā nedēļā valdība lielākoties bija aizņemta ar savu kārtējo krīzīti. Tomēr arī par tautu domāja. Vismaz tā varētu likties, pārlūkojot mediju publikāciju virsrakstus
Lasīt visu...

21

Jauna NATO stratēģija un “aizvainota aknu desa”

FotoVācijas ārlietu ministre Annalēna Bērboka atklāj, ka līdzšinējā NATO stratēģija paredz agresijas gadījumā vispirms pamest Baltijas valstis un pēc tam tās atkal atkarot. Bērboka uzskata, ka nepieciešama jauna NATO stratēģija, kas ļautu nekavējoties un vispusīgi atvairīt Krievijas uzbrukumu. Baltijas valstu aizsardzība tad vairāk gultos uz Vāciju. Tā ka, iespējams, drīzumā Dievzemītē atkal būs pa pilnam vācu puišu, meiču un, velns viņu zin’, kas tur vēl dienē.
Lasīt visu...

21

Tā kā tieslietās viss kārtībā, vēršu savas rūpes enerģētikas nozares virzienā

FotoEnerģētiskā atkarība ir viens no iedarbīgākajiem Krievijas ieročiem, kas tiek lietots neminstinoties, ja rodas vajadzība. To mēs redzam gan Ukrainā, gan nu jau arī pavisam blakus Somijā un citviet Eiropā. Nebūsim naivi, tas nenotiek bez vietējo enerģētikas jomas pārstāvju iesaistes, – viņi ir kļuvuši par daļu no Krievijas energosistēmas. Daži neapzināti, jo viņi vienkārši dara profesionāli savu darbu, daži arī ļoti apzināti, pārstāvot Krievijas intereses Latvijā.
Lasīt visu...

21

Krievu identitāte ir organizēta ap impēriski politiskiem simboliem

FotoAttiecībā uz padomju pieminekļiem ir viens aspekts, par ko jābūt skaidram priekšstatam - visā Eiropā šie pieminekļi ir vietējo krievvalodīgo identitātes konsolidācijas punkti. Un sociologiem ir daudzmaz skaidrs, kāpēc tas tā. Tie nav gluži piederības atraktori. Par tiem kalpo tā pati māju izjūta, un par to cits stāsts (cik plaši ietver mājas, sēta vai reģions Pribaltika).
Lasīt visu...

21

No Tamuža un Zakatistova lietas KNAB izkalis kārtējo čiku

FotoTagad jau piemirsies, bet 2018. gadā bija briesmīgs skandāls – KNAB darbinieki aizturēja Saeimas deputātu Artusu Kaimiņu Saeimas telpās. Nākamajā rītā deputāts tika palaists brīvībā. Kaimiņam kā aktierim izdevās izcila performance – samulsums, bailes, pēc tam varonīga apņēmība, kas atspoguļojās viņa sejā dažādos veidos. Tolaik Kaimiņam un viņa partijai vēl bija daudz fanu, kuri gaidīja elka iznākšanu no cietuma. Tā gan tagad ir tāla pagātne.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Būtu tikai godīgi mums un visai Rietumu pasaulei atzīt beidzot faktu: Krievija ir fašistiska valsts

Kopš kara sākuma paralēli turpinu lasīt viedokļus gan no Krievijas, gan...

Foto

Kad deputāte atzīstas, ka deputāti pārstāv kādas grupas intereses...

Priekšstats, ka deputāts pārstāv tikai sava vēlētāja “viedokli, uzskatus un vēlmes”, rodas:...

Foto

Dalītais īpašums: ko darīt tālāk?

Latvijā 90. gados notika revolūcija mājokļu sektorā. Pārmaiņas bija saistītas gan ar ēku īpašumu atdošanu bijušajiem īpašniekiem vai viņu mantiniekiem, gan...

Foto

Politisko attiecību līmenis, kurš kādreiz šķistu neiedomājams cinisms, tiek uzdots kā pašsaprotama norma

Šonedēļ Latvijas politikā notika sava veida fāzes pāreja. Nokāpšana vēl vienu līmeni zemāk....

Foto

Līdzšinējā ekonomikas ministra muļļāšanās un tās cena

Krievijas karš Ukrainā tiek finansēts no gāzes un naftas eksporta ieņēmumiem, un no šī kara pirmās dienas Latvijas valdības...

Foto

Uzņēmēju organizācijas aicina ekonomikas ministra amatu saglabāt Jānim Vitenbergam

Šobrīd, kad Latvija saskaras ar būtiskiem ģeopolitiskiem, sociāliem un ekonomiskiem izaicinājumiem, mēs, uzņēmējus pārstāvošās organizācijas un nozares,...

Foto

Krišjānis Kariņš ir uzsācis bērnišķīgu, bet vienlaikus bīstamu spēli

Vakar iekšlietu ministre Marija Golubeva paziņoja par savu demisiju šādiem vārdiem: “Ministru prezidents Kariņš, pakļaujoties nacionāļu ultimatīvajam...

Foto

Šobrīd mainīt ekonomikas ministru ir bezatbildīgi

Latvijas lielākā uzņēmēju biedrība – Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera (LTRK) norāda, ka pieaugošās ekonomiskās krīzes un kara radīto sarežģījumu...

Foto

Atgādinām, ka vairāk nekā trīsdesmit procentiem Latvijas pilsoņu dzimtā valoda ir krievu valoda

Sociāldemokrātiskās partijas “Saskaņa” valde pašreizējo situāciju Latvijā uzlūko ar nopietnām bažām. Atbildīgo institūciju...

Foto

Daži jautājumi par pieminekļa nojaukšanu

Vai ir iespējams, ka padomju vadība, plānojot parku un pieminekli Rīgā, ņēma vērā arī to, ko Krievijā sauc par sadarbību ar...

Foto

Daudzkrāsainās ļaunuma puķes

“Aiz ideālu daudzināšanas politiķi bieži vien meistarīgi slēpj savu neprasmi, melus un nevēlēšanos kalpot valsts interesēm.” Pjērs Buasts....

Foto

Pārējo būs apēdusi inflācija...

Ikdienā neaizstājamu pārtikas produktu cenas jau tagad ir pieaugušas par 30-50%. Un tas ir tikai sākums – energoresursu cenu lēciens un kara...

Foto

Pavļuts pauž necieņu pret Ministru kabineta apstiprinātajām darba samaksas garantijām veselības nozares darbiniekiem

Latvijas Veselības un sociālās aprūpes darbinieku arodbiedrība (LVSADA) pauž nožēlu par Veselības ministrijas...

Foto

Jūs taču neiedomājāties, ka es jutīšos vainīga vai atbildīga par kaut jel ko?

Policijai, tai skaitā speciālo uzdevumu bataljonam, ir uzdots īstenot nulles tolerances politiku pret...

Foto

Vismaz nākamos desmit gadus valstij ar krievvalodīgajiem jākomunicē krieviski

Par politisku nāciju. Krievvalodīgie dalās trīs grupās: 20% jau ir daļa no politiskās nācijas, 30% ar savu...

Foto

Vispār jau 10. maijā viss bija diezgan labi, vienīgi Satversme mums ir tāda, kāda ir

Es nosodu tos cilvēkus, kas svin Krievijas agresiju. Tai pat laikā...

Foto

Laiki dāsniem pabalstiem un atbalstiem ir beigušies

959 miljoni eiro uz budžeta deficīta rēķina 2020. gadā, 2 miljardi 104 miljoni eiro uz deficīta rēķina 2021. gadā...

Foto

Ticiet vai ne, bet patieso apdraudējumu es saskatu virtuālajā vidē

Ik gadu 9. maijā visā Eiropas Savienībā mēs atzīmējam Eiropas dienu. Šodien tās fonā norit karš Ukrainā,...

Foto

Zaļās partijas Tavara dīvainības

Šī gada 27. martā Jaunmoku pilī, tiekoties Latvijas Zaļās partijas (LZP), Latvijas Zemnieku savienības, Liepājas partijas un partijas Latvijai un Ventspilij vadītājiem, LZP priekšsēdētājs...

Foto

Cik slikti, ka Latvija uzņem daudz bēgļu, bet nez kāpēc negrib viņus integrēt

Ukrainas bēgļu uzņemšana iezīmē pagriezienu daudzu Eiropas Savienības dalībvalstu, it sevišķi Ukrainas kaimiņvalstu,...

Foto

Ministre Golubeva uzskata, ka "konstatētie nodarījumi nav masveidīgi". Vajag vairāk?

„Vērtējot šos gadījumus kopējā likumpārkāpumu kontekstā, viennozīmīgi var apgalvot, ka konstatētie nodarījumi nav masveidīgi,” pēc iekšlietu...

Foto

Ja ne mēs, tad kurš vēl aizsargās ģimenes vērtības?

Ģimene, laulība, bērni – tās ir augstākās garīgās vērtības. Šobrīd ir nepieciešams, lai mēs tās aizsargātu. Piesedzoties...

Foto

Nebakstiet bijušo čekas ziņotāju – pareizticīgo metropolītu Aleksandru!

Populāra Latvijas ārste ar Ukrainas saknēm LTV intervijā precīzi raksturoja mūsu sabiedrības attieksmi pret krieviem. Pat, ja viņi...

Foto

Rietumos esam tikuši, tomēr padomju lausku lasītājus neesam lāga pieskatījuši

Tik daudz laimīgu cilvēku seju kā 1990. gada 4. maija pievakarē pēc Latvijas Republikas Augstākās padomes balsojuma...

Foto

4. maija ideālus daudzi ir nodevuši gluži nemanot

Laikziņi šogad sola 4. maija aukstuma rekordus. Acīmredzot vēl nav pienācis mirklis noņemt šalles un novilkt cimdus, kas...

Foto

Okupācijas stabs. Mani un citu līkloči

Tā jautājumu un komentāru gūzma, ko pēdējo nedēļu laikā esmu saņēmis saistībā ar bēdīgi slaveno Pārdaugavas stabu, sāk radīt aizdomas,...

Foto

Jurašs Nr. 2 tēmē uz Saeimu?

Ja piedzīvojām situāciju, ka bija divi Juraši - viens fiziskais ar miesu un asinīm, kas staigāja pa ielu un sniedza...

Foto

Orda ir jāsagrauj

Lielākajai daļai no mums jau sen ir skaidrs no ikdienas pieredzēm, ka PSRS koloniālā minoritāte Latvijā pārstāv svešu pasauli, uz kuru mūsu kultūras...

Foto

Reirs melo

Latvijas lielākā uzņēmēju biedrība Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera (LTRK) vērš uzmanību, ka finanšu ministrs Jānis Reirs 28. aprīlī LTV raidījumā “Šodienas jautājums” sniedza...

Foto

Es dodos atpakaļ uz Latviju, kur visi mani apskauž un ienīst, jo man ir jauns funktieris

Esmu ceļā uz Madridi, lai dotos uz Latviju. Šis ir...

Foto

Aicinu valdību uz nekavējošu rīcību pārtikas cenu dramatiska kāpuma apstākļos: Latvijai draud bada gads

Izvērtējot situāciju lauksaimniecībā, jāsecina, ka atsevišķiem produktiem prognozēto 50% pieaugumu vietā, cena...

Foto

Domājam ar savu galvu!

Latvijas pilsoņiem! Krievijas iebrukums Ukrainā liek domāt arī par nenodrošināto un neskaidro Latvijas tautas stāvokli. Sabrūkot PSRS, kādi slepeni protokoli un, iespējams,...

Foto

Latvijai tuvojas vēl nepieredzēta krīze

Kurināmā, degvielas, elektrības, izejvielu un rezultātā pārtikas cenu kāpums jau ietekmē un ietekmēs vēl vairāk katru Latvijas iedzīvotāju. Viennozīmīgi visvairāk cietīs...

Foto

Kāpēc Ukraina uzvar?

Kāpēc Ukraina uzvar, lai gan frontes līnijā var būt zaudējumi, ir teritoriju okupācija, kritušie un civiliedzīvotāju deportācijas? Uzvar – morāli! Ukraiņu tautu, armiju...

Foto

Par pareizticības žandarmu Kudoru

Lai kā Andris Kudors necenstos zem Ukrainas karoga paslēpt, ka viņš ir patoloģisks melis, sektants un manipulators, padodas tas viņam ne pārāk...

Foto

“Bēgļi” no Krievijas nav jāuzņem, nekādas jaunas uzturēšanās atļaujas – terminētas, pastāvīgās, vienalga kādas!

“Latvijas Avīze” 20. aprīlī publicēja interviju ar Saeimas deputātu Ainaru Latkovski, kurā politiķim...

Foto

Ja sanāk verbāla saķeršanās ar putinistu

Daži praksē balstīti padomi domas konstrukcijai, ja sanāk verbāla saķeršanās ar putinistu....

Foto

Mūs aizmirsa!

Atsaucoties uz Ķīles Pasaules ekonomikas institūta publicēto informāciju par valstu sniegto atbalstu Ukrainai, kurā norādīta nepatiesa informācija par Latvijas sniegto atbalstu Ukrainas bruņotajiem spēkiem,...

Foto

Mēs esam atraduši jaunu veidu, kā paspēlēties ar pilsonību, tagad kā piesegu izmantosim Ukrainas bēgļus

Šobrīd Saeima skata grozījumus Pilsonības likumā, kuros nav noteikts, pie kādiem...

Foto

Sarkanā "profesūra" stingri stāv okupekļa sardzē

Viens no pazīstamākajiem sarkanās profesūras ideologiem Mārtiņš Kaprāns sociālajā vietnē “Twitter” ierakstījis: “Rodas iespaids, ka Kompartijas propagandas orgāna “Cīņa” tiešie...

Foto

Nomest līķautu atjaunotā dzīvē

“Vai jums nav zināms, ka mēs visi, kas Jēzus Kristus Vārdā esam kristīti, esam iegremdēti Viņa nāvē? Jo mēs līdz ar Viņu...

Foto

Mamuška

Ukrainas austrumos notiek karaspēka koncentrēšana izšķirošai milzu kaujai. Nav skaidrs, kāpēc tāda kauja būtu vajadzīga, tomēr abas puses apbrīnojamā vienprātībā savelk spēkus, apšauda viens otru,...

Foto

Spriežam par „kolektīvo Putinu”. „Zombie, what’s in your head?”*

Pēc ziņām, foto un video no Bučas šķiet, ka vārdi ir sekli un nespēj ietvert visu, kas...

Foto

Sankcijas – trīs piedāvājumi

Līdz ar sankciju paplašināšanu pret Krieviju un atbalsta (militārā, humānā, ekonomiskā, visa iespējamā) palielināšanu Ukrainai, ir vērts arī, tēlaini izsakoties, iztīrīt un...

Foto

Ienīst necilvēcību ir normāli

Krievijas karš un genocīds pret ukraiņiem daudziem ir radījis iekšēju cīņu pret arvien pieaugošām naida un dusmu jūtām pret okupantu necilvēkiem. Mēs...

Foto

Par karu Ukrainā un medicīnas konsekvencēm

Karš nozīmē agresiju pret cilvēku dzīvību un veselību. Ukrainas kara tuvākās un ilgtermiņa sekas veselībai kļūst katastrofālas. Televīzijas kanālos un internetā...

Foto

Ministri Golubevu netraucēt ar zagļiem: viņai jāizdomā jauns joku video

Jūrmalā atkal siro zagļi – melnīgsnēji vīreļi, kuri šoreiz uzdodas par „ukraiņiem” un meklē „darbu”. Tagad...

Foto

Nils rekomendē svecītes

Jāatzīst, ka, kamēr Rīgas “gauleiters” bija Nils Ušakovs, galvaspilsēta zēla tīri labi. Bija, par ko mēru sunīt, un par savu kabatu politiķis neaizmirsa,...

Foto

Okupācijas muzeja brīvdabas ekspozīciju vajag apmūrēt ar mūri

Ir skaidrs, ka okupantu pieminekli līdz 9.maijam mēs nepagūsim nojaukt. Ja vien krievi paši neuzmetīs atombumbu, tas stāvēs....

Foto

Mūsu policisti ir ļoti, ļoti, ļoti lojāli, nemaz nedomājiet to apšaubīt!

Valsts policija ir iepazinusies ar bijušā iekšlietu ministra M. Gulbja intervijas izteikumiem kādā raidījumā, kurā...

Foto

Man ir daudz domu par visu ko, bet visvairāk par lielisko mani pašu

Es citkārt domāju, kas tad ir mans noziegums pret valsti ar nosaukumu Latvija....