Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Pievienot komentāru

Lapas:    3   2   1   Rādīt komentārus, sākot ar: pirmo | pēdējo

švamme

30.10.2019. 20:25

»

Kika

Taisnība, ka cilvēks ir mirstīga būtne, bet tas nemazina atbildību par cilvēcības un empātijas trūkumu mediķiem


Kādu padziļinātu empātiju un cilvēcību var gaidīt no cilvēkiem, kuri paši jau kuro desmitgadi nespēj sev piesaistīt empātiju un cilvēcību, kurus mūsu pašu valstsvīri ir noveduši līdz pēdējai atzīmei, aiz kuras ir tikai emigrācija?
Es saprotu, ka galvenais šajā stāstā ir emocijas. Bet caurvij arī profesionāla nekompetence. Situācijā, kas izraisa pastiprinātas emocijas, profesionalitāte ir bezspēcīga un parasti "aizmieg". Me velti ārsti savus radiniekus sarežģītos gad. ved pie citiem ārstiem. Tā ka es nepavilkos uz emocijām. Simts gadi ir 100 gadi.
Saprotu arī, ka šis viss ir radies nepieņemamas "ārsts - radinieks" komunikācijas dēļ. Viss med. personāls ir nostādīts frontes "valsts - slimnieks" pirmajās rindās. Valsts nespēj nodrošināt pienācīgus apstākļus ne darbam, ne eksistencei ārpus darba (jo samaksu par darbu viņi nesaņem), kā arī finansēt ārstniecības procesu mūsdienīgā apjomā. Visiem mediķiem darba stundās ir jārisina gandrīz vai globālas problēmas, darbinieku katastrofāli trūkst (tas nozīmē, ka jebkuram ir papildus slodze, ļoti bieži pat balansējot uz neiespējamā robežas). Skrien ne tikai burtiski, bet pat domās aulekšo. Valstisko problēmu mediķiem ir uzdots iznest uz savas ādas, piedevām pašus valstiski it nemaz nenovērtējot, t.i. ignorējot medicīnas sistēmas ekstremāli bēdīgo stāvokli. Šādā situācijā komunikācijas smalkumi parasti ir otršķirīgi, tiem neatliek vairs ne laika, ne emociju/empātijas. Attīstīto valstu med. iestādēs, kur personāla netrūkst, komunikāciju ar radiniekiem pastiprināti māca visās koledžās, tāda situācija nevarētu izveidoties. Intensīvās palātās arī, tur radiniekiem atļauts būt ar slimnieku 24/7 (pati tur strādāju, zinu).
Par kādu Hipokrāta zvērestu jūs te kliedzat? Tas zvērests ir tapis aizvēsturiskos laikos, kad atalgojuma, kā to saprotam šodien, nebija. Tauta uzturēja savu ārstniecības personālu, tāpēc zvērests. Šodienas valodā tas ir kontrakts starp darba devēju un darba ņēmēju. Šodien tauta nespēj mediķus uzturēt (algot), ne tāpēc, ka tauta negribētu, bet birokrāti un kleptokrāti noēd 80% no ārstniecības personālam domātiem līdzekļiem. Tādējādi mūsdienās viena no pusēm nepilda šī "kontrakta" nosacījumus. Kādu padziļinātu empātiju kāds cer saņemt no nodzītiem, kaktā iedzītiem zirgiem?
P.S. Es pati jau 20 gadus nestrādāju LV med. sistēmā un Aldi Strēlnieku atceros no studiju laikiem, nekādu personīgu saišu ar viņu man nav. Vienīgais par ko esmu 100% pārliecināta ir, ka med. sistēma LV ir pilnībā sagrauta, un to nav izdarījuši ierindas mediķi, viņiem tikai jāspēj visu pašiem, bez valsts atbalsta.

Atbildēt

ko darīt ar stŗelniekiem un visādām kuzmiņičnām

30.10.2019. 20:17

Vienkārši būtu nošaut, bet to nedrīkst. Tad ko darīt? Jāsāk ar ar revolūciju, bet īstu - visādi kariņi, viņķeļi, pavļuti un citi pļūtīzeri, faktiski visa Saeima ir jānomēž uz visiem laikiem, lai viņi atkal neielien silē. Diemžēl latviešiem vajag citu kungu, kā savulaik krieviem vajadzēja lūgt kaut kādu tur vikingu vadoni, lai ievieš Kreivzemē kārtību. Tāpat ir jādara ar Latviju. KNABm sab un DP vietā - noalgojam FIB departamentu, ministru un ministriju vietā - atzītus ārzemju speciālistus un tamlīdzīgi. Un ar tādām pilnvarām, lai visādi lembergi nevarētu gadiem ņirgāties par it kā Latvijas tiesu sistēmu (tāda ir, tikai priekš bandītiem, zagļiem un deputātiem ar viņu radiem.). Pusgads ir pilnīgi pietiekami, lai lielie zagļi tieiski iesēstos cietumā.
Ko darīt ar strēlniekiem un krievuškām medmāsām? Momentā atlaist- bez nekādām tur tiesām. Un sertifikātus anulēt. Tādām jābūt ministru pilnvarām - reaģēt uzreiz un kardināli.Bet ministriju un šofera dēlu un meitu dēl radītajām simts apakšruktūrām (cik tādu ir VARAM - nasaskaitīt!) - nekavējoties vilka pasi! Tā ir valsts naudas izlaupīšana, ko veic mūsu ministrijas. Pietiks ar pāris ministrijām. Un ministram kaklā lai karājas uzkrājošā mīna - kā savāra vairāk cūcību un sasniedz maksimumu, tā lai uzsprāgst ar visu ministru. Tad arī būs kārtība.

Atbildēt

Piekrītu

30.10.2019. 19:54

»

jautājums

Ārsts nav mācītājs. Un reanimatologs nav arī psihoterapeits. Viņam nav roka jātur bezcerīgo gadījumu tuviniekiem, bet maksimāli jākoncentrējas, lai pieņemtu pareizos lēmumus par tiem slimniekiem , kuriem vēl medicīna var palīdzēt. Tā tomēr ir intensīvā terapija...


Plus vēl būdami ar ārsta diplomu, bet bez paškritikas savu zināšanu IT sfērā, neļāva notikt dabīgam iznākumam cieņpilni pret vecu mediķi. Diez vai, ja pašām būtu lielie asinsvadi pilni ar trombiem, gribētos, lai bāž zondi, taisa bronhoskopiju. Tā kā ar empātiju un ētiku ir problēmas . Katrs cilvēks ir pelnijis cieņpilnu aiziešanu. Atceros savus vistuvākos aizgājējus, man neienāca prātā nepildīt viņu vēlēšanos nomirt savā mājā. Nekad neesmu sapratusi tos, kuri labi saprotot palīdzības neiespējamību, izsauc nmp un sūta savu mīļo cilvēku nomirt svešās sienās, svešos cilvēkos. Ticiet man- šos slimniekus mediķiem ir visvairāk žēl.

Atbildēt

Bezzāģis

30.10.2019. 19:53

Nesakarīgs stāsts par tēmu slimnīca , pacients, meita.
Samurgots ir totāli. Kas vēl pietrūkst?

Atbildēt

neesi tik pesimistisks

30.10.2019. 19:48

»

Jozis

Jau agrāk, un arī no visa šeit uzrakstītā, esmu sapratis - ja gribi ar cieņu aiziet labākos medību laukos, bet esi jau gana vecs, 65 un vairāk gadu, neļaujies nokļūt kādā Latvijas slimnīcā...


kartigi iemaksajot tevi pienems pilnigi bez rindas taja pat vai sliktakaja gadijuma nakosaja diena.ta ka pat maksas klienti sedes rinda pec tevis.viss ir atkarigs no iemaksatas summmas.

Atbildēt

vajadzeja iemaksat

30.10.2019. 19:44

ja butu iemaksats,tad ari butu veikta reanimacija un iemaksajot latviesu arstiem lavents tiek maksligi padarits par sirds slimnieku uz paredzamo cietuma atsedesanas laiku.

Atbildēt

Hipokrāta ielas kapeņu stāsti

30.10.2019. 19:25

Lomās: dr.A.Strēlnieks
Scenārija autors: Imants Paeglītis
Režisors: Ilze Viņķele

Atbildēt

Jozis

30.10.2019. 19:11

Jau agrāk, un arī no visa šeit uzrakstītā, esmu sapratis - ja gribi ar cieņu aiziet labākos medību laukos, bet esi jau gana vecs, 65 un vairāk gadu, neļaujies nokļūt kādā Latvijas slimnīcā.
Tur, papildus slimībai, dabūsi mocīties dzīves un attiecību apstākļu dēļ, tā tikai paātrinot un padarot vēl smagāku šo aiziešanas procesu.
Katrā ziņā pats, ja man būs izvēle, labāk nomiršu mājas atmosfērā kaut vai brīdi ātrāk, nekā ļaušu par sevi izņirgāties kādā ''ārstniecības''iestādē.

Atbildēt

Gudrā doma

30.10.2019. 18:55

Interesanti ka šādi raksti parādās regulāri, tikko sākas runas par mediķu protestiem, par mazām algām. Šoreiz vismaz nav mistiskais vectēvs, kura mazbērniem no sava uzvārda un vārdā kauns.

Atbildēt

Fēlis

30.10.2019. 18:52

»

Morāle

Sargā, Dievs, no šitādiem strēlniekiem


Sargā Dievs no tādiem bērniem, kuri neļauj cilvēkam mierīgi aiziet. Nu cik tad tai pēļu gultā bez sajēgas vārtīsies!

Atbildēt

Haha , nu nav tā!

30.10.2019. 18:05

»

jaajaa

...ja neesi gatavs strādāt par to naudu - nedari to !...tāpēc ir tāds Hipokrāta zvērests, lai cilvēki savu veselību un dzīvību uzticētu tikai tiem, kas par to cīnīsies līdz galam


Ārsti slimnieka izveseļošanai pieiet praktiski. Viss maksā, cik maksā, bet ir, kad nekas nelīdzēs.

Atbildēt

Jā visa veselības sistēma balstās uz sabiedrības

30.10.2019. 18:03

»

No pieredzes

attieksme ir kā diena pret nakti, pēc aploksnes pastumšanas, bet jāsaprot, ka lielākajam vairumam nav ko tajā ielikt un tad jau tas robežojas ar noziegumu. Pareizāk sakot, tīšu slepkavību vai sakropļošanu


kriminalizēšanu. Ja vribi idzīvot, vai tuvam radam problēmas, riskē! Ja ne, būs tā, kā šai rakstā. Bet daudzi ārsti jau ta ar kukuļiem "aprijušies", ka jūtas kā dievi un tas kukulītis var būt par mazu.

Atbildēt

Vai kāds vēl šaubās,

30.10.2019. 18:00

ka dzīvojam 4. maija cionistu kosmopolītiskā nacisma genocīda apstākļos? Slepkavu ministri Viņņķeli Saeimā neievēlēja, bet ielija par Veselības ministrijas ministri. Kaut kādu kroplu radījumu, kura apmācīta ASV cionistu skolā.

Atbildēt

No pieredzes

30.10.2019. 17:43

»

vai nevarētu būt tā

ka stāsts ir par aploksnes došanu vai nedošanu?Pieredze rāda,ka aploksne ir jādod.Ne tikai ārstiem,bet arī medmāsām un sanitārēm.Acīm redzot Tatjana to nav darījusi


attieksme ir kā diena pret nakti, pēc aploksnes pastumšanas, bet jāsaprot, ka lielākajam vairumam nav ko tajā ielikt un tad jau tas robežojas ar noziegumu. Pareizāk sakot, tīšu slepkavību vai sakropļošanu.

Atbildēt

Artis

30.10.2019. 17:38

»

Hmmm

Vai "Pietiek.com" tagad uzskata par pilnīgi nepieciešamu publiskot visu psihiatrijas klientu murgu idejas? Šis nu ir pilnīgākais idiotisms,kurā tiek pretīgā veidā ķengāti medicīnas darbinieki - neviens taču nav Dievs,lai vienai 100-gadīgai sievelei iepūstu jaunu dzīvību! Vienkārši riebjas šīa ķengas...


Ko līdzīgu varētu pateikt 50% no tiem kuri saskārušies ar jaunāko laiku medicīnu, bet viņi klusē. Pagaidām klusē. Man piemēram nav kam sūdzēties, jo sākot no domes un beidzot ar tiesu namu, visa ir vienota parazītu banda.

Atbildēt

Morāle

30.10.2019. 17:28

Sargā, Dievs, no šitādiem strēlniekiem!!!

Atbildēt

jaajaa

30.10.2019. 16:41

...ja neesi gatavs strādāt par to naudu - nedari to !...tāpēc ir tāds Hipokrāta zvērests, lai cilvēki savu veselību un dzīvību uzticētu tikai tiem, kas par to cīnīsies līdz galam...

Atbildēt

Līga Līgotāja

30.10.2019. 16:18

Ļoti daudz emociju. Viens medicīnas profesors mēdza teikt: tici stāstam, bet netici stāstītājam.

Atbildēt

Druumais...

30.10.2019. 15:44

»

lauķis

Nevēlos apspriest ārstu rīcības pamatotību vai nepamatotību,bet,šajā gadījumā ārsts ir pelnījis spļāvienu sejā,iesākumam,kā arī visa sistēma kopumā


Dakteri petroni junioru no 2.slimnīcas satiku arī es. Es neļautu tādiem strādāt medicīnā. Viņš mocīja manu māti pielietojot novecojušas ārstēsanas metodes. Paldies Veselības inspekcijai, kas atzina pārkāpumu...

Atbildēt

Fims

30.10.2019. 15:35

Par rakstītājas empātijas spējām var spriest prasot mirstošajam: vai gribi dzīvot?

Atbildēt

tādi esam

30.10.2019. 14:49

ĀRPRĀTS! Cilvēks ir mirstīgs, bet ikviens, nemaz nerunājot par bijušo medmāsu, ir pelnījis, lai pret viņu izturētos ar cieņpilnu attieksmi.
Beidzot pie mums pienācis laiks, kad palīdzību vairs nevar saņemt par naudu, jo blakus tam ir vajadzīga arī pazīšanās.

Atbildēt

jautājums

30.10.2019. 14:49

»

...

Ārsts nav mācītājs,bet tev ar vērtību sistēmu kaut kas nav kartībā.Tādus parasti sauc par neliešiem


Manā vērtību sistēmā ir normāli, ka tai pēdējā grūtajā reizē bērniem pietiek drosmes nostāvēt to pēdējo sardzi...Mūsu tēvam , onkoloģijas beigas, kad bija tikai metastāzes, mēs pēdējo nakti nosēdējām klāt. Tā kā uzskatu, ka man ir morālas tiesības par šo lietu izteikties.
Māsīciņa, smaga ļoti onkoloģiskā forma, gan nomira svešā vietā -hospisā, bet savai māsai uz rokām.
Aiziešana ir ļoti smaga lieta. Un visvienkāršāk un vieglāk ir nomest svešā vietā, uzgrūžot svešiem ļaudīm...

Atbildēt

Nu

30.10.2019. 13:48

»

vai nevarētu būt tā

ka stāsts ir par aploksnes došanu vai nedošanu?Pieredze rāda,ka aploksne ir jādod.Ne tikai ārstiem,bet arī medmāsām un sanitārēm.Acīm redzot Tatjana to nav darījusi


Neesmu pret Pateicībām PĒC labi darīta darba. Jebkurā sfērā. Bet...
Prasīt naudu pa priekšu par to, lai kaut ko darītu, kas būtu jādara jau tāpat, ir noziegums. Tādā ziņā, pie privātprakšu ārstiem ir skaidrība - kas un cik maksā. Tikai... Ir sfēras, kurās privātprakses nespej atļauties.
Ja ārsti ir tik neapmierināti ar to, ka ir sūdigi apstākļi, nostājieties pretī, neārstejiet tos Saeimas, pašvaldību tušņus par biezām aploksnēm, kas rodas nenodrošinot jums normālus apstākļus. Un pārējiem pacientiem.

Atbildēt

jautājums

30.10.2019. 13:46

»

...

Paskaidrojums īpaši apdāvinātiem.Stāsts nav par ārsta profesionālo darbību,stāsts ir par ētisko pusi,komunikāciju


Ārsts nav mācītājs. Un reanimatologs nav arī psihoterapeits. Viņam nav roka jātur bezcerīgo gadījumu tuviniekiem, bet maksimāli jākoncentrējas, lai pieņemtu pareizos lēmumus par tiem slimniekiem , kuriem vēl medicīna var palīdzēt. Tā tomēr ir intensīvā terapija.
Visās , pat visbagātākajās valstīs pienāk brīdis, kad ārstiem ir jāpaziņo, ka medicīna ir bezspēcīga...Un tad, bagātajās, valstīs nāk hospisi.
Latvijā absolūti lielākais vairums onkoloģijas slimnieku mirst mājās, savā gultā un starp tuviniekiem. Tas ir mokoši visiem...Zinu.
Šeit ļoti aktīva ģimenīte ir izvairījusies no pārbaudījuma, visu atbildību uzgrūžot ārstiem.

Atbildēt

Mjā

30.10.2019. 13:39

Skaidrs, cilvēks paties nodzīvojis garu mūžu. Bet vai tas ir pamats, lai pateiktu "nosprāgsti"? Varbūt Butu bijis lemts nodzivot pat 110 gadus. Un ir bijuši gadijumi, ka ir nācies sarunāties ar paties veciem cilvēkiem, bet ar gaišu apziņu - ne tuvu katram jaunam tāda.
Pasaka par vilkšanu ragaviņās uz mežu, redz, modernajā Latvijā nav tikai pasaka...
P.S. Iedomājieties tās vecās sievietes un meitas vietā sevi.
(Un vēl - mūsu medsistēmā mirst ari pavisam jauni cilvēki ar kaitēm, kuras mūsdienās, laikus sniedzot palīdzību puem., trīs dienu laikā) nebūtu vairs uzskatāmas par letālām. Piem., aizbrauc pats četrdesmitgadigs pacients uz slimnīcu ar žultsakmeņiem (par kuriem jau zināms) un tiek aizvests uz kapsētu...)

Atbildēt

vai nevarētu būt tā

30.10.2019. 13:16

ka stāsts ir par aploksnes došanu vai nedošanu?Pieredze rāda,ka aploksne ir jādod.Ne tikai ārstiem,bet arī medmāsām un sanitārēm.Acīm redzot Tatjana to nav darījusi.

Atbildēt

Piekrītu

30.10.2019. 13:05

»

jautājums

Šai gadījumā es tomēr atbalstīšu ārstu. Jo visam ir nolikts savs laiks...Cilvēks ir mirstīgs. Visi mirst -arī cīnītāji...


Labi teikts. Vēl kā īlens no maisa spiežas ārā nekompetence pašām sūdzībniecēm. Dies', atpestī no šitādām geriatrēm- terminatorēm. Protams, ka ar sev tuvu( iespējams vistuvāko) civēku visu uztver saasināti, bet, tomēr, interesanti - kā viņa pati var pastrādāt. Protams, visdziļākā līdzjūtība.... bet dr.Strelnieks ir labs, zinošs un palīdzējis ļoti daudziem slimniekiem. Izskatās, ka problēma ir komunikācijā, ļoti svarīga ir jau pirmā saruna, bet laika nav nekad....

Atbildēt

...

30.10.2019. 12:32

»

jautājums

ārsts redzēja analīzes, visus bioķīmijas rādītājus. 100 gadi ir 100 gadi...


Paskaidrojums īpaši apdāvinātiem.Stāsts nav par ārsta profesionālo darbību,stāsts ir par ētisko pusi,komunikāciju.

Atbildēt

Info

30.10.2019. 12:29

Visiem stāstiem ir divas puses.

Atbildēt

jautājums

30.10.2019. 12:28

»

Jànis Anins

Ineta raksta par ko ? Par müzigo mieru pasaules kapsétà ? Dakterim nav tiesibas nolincot slimnieku civilizétà valstï


Darīšana darīšanas pēc? Bet tur jau pat barošana bija mokoša sirmgalvei.
Nu tad vajag arī atbilstošu finansējumu medicīnai.Kā civilizētās valstīs.
Agonija ir absolūti normāls bioloģijas process. Žēl tikai, ka tik mokošs...

Atbildēt

Jànis Anins

30.10.2019. 12:01

»

Ineta

Rakstītājai pēdējais laiks griezties pie psihiatra,ja vēl ko vispār varēs palīdzēt...Lai gaiša debesu valstība aizgājušajai mammītei! Viņai tagad mūžīgais miers


Ineta raksta par ko ? Par müzigo mieru pasaules kapsétà ? Dakterim nav tiesibas nolincot slimnieku civilizétà valstï.

Atbildēt

Hmmm

30.10.2019. 11:48

Vai "Pietiek.com" tagad uzskata par pilnīgi nepieciešamu publiskot visu psihiatrijas klientu murgu idejas? Šis nu ir pilnīgākais idiotisms,kurā tiek pretīgā veidā ķengāti medicīnas darbinieki - neviens taču nav Dievs,lai vienai 100-gadīgai sievelei iepūstu jaunu dzīvību! Vienkārši riebjas šīa ķengas,kuras ik dienas mums tiek gāztas virsū. Acīmredzot fakts,ka šobrīd tiek publiskota katras prātu izkūkojušas bābas vāvuļošana, notiek nolūkā apspiest briestošos nemierus,jo,redziet,rodas kādi neērtie,kuru dēļ partejiskajiem draņķiem ir problēmiņas ar savu algu kārtējo palielināšanu un savu partiju finansējumu palielināšanu. Šo draņķību ir vienreiz jāizbeidz un jāiedur ar pirkstu acīs tiem,kuri to ir pelnījuši,nevis jāgāna skolotāji,mediķi un citu nozaru speciālisti,kuri savu maizi pelna godīgā darbā - atšķirībā no tiem,kuri kļūst par miljonāriem caur savām cūcībām un nelietībām! Pietiek vienreiz šitā visa!

Atbildēt

Ilze

30.10.2019. 11:44

»

Ķuzim augstāko soda mēru!

Krievene un okupante Lidija Semenovna sita latvieti


Vai tomėr nav naktìs pacienti jàpieskata? tieśi tàdėĺ, ka kåds cits slimnieks ko ļaunu nenodara otram, neaizsargàtam slimniekam??

Atbildēt

jautājums

30.10.2019. 11:42

»

...

Stāsts nav par krekliem,par sirdsapziņu un ētiku


ārsts redzēja analīzes, visus bioķīmijas rādītājus. 100 gadi ir 100 gadi.
visticamāk, viņš ir atbildīgi pieņēmis lēmumu, atsakoties no reanimācijas. Tur ar sirdsapziņu un ētiku, manā ieskatā vismaz, problēmas nav.
Ārsts nav Dievs...visam ir nolikts savs kalpošanas laiks...
nāve ir vienīgā lieta, kas ir 100% garantēta. Visiem! Žēl, ka ne visiem 100 gadu vecumā.

Atbildēt

...

30.10.2019. 11:31

»

jautājums

100 gadi? Nu visu cieņu -ilgs mūžs


Stāsts nav par krekliem,par sirdsapziņu un ētiku.

Atbildēt

Ķuzim augstāko soda mēru!

30.10.2019. 11:24

Krievene un okupante Lidija Semenovna sita latvieti.
Vai resnais un smirdīgais valsts policijas priekšnieks Ķuzis ierosinās krimināllietu pret Semenovu?

Atbildēt

jautājums

30.10.2019. 11:17

»

kaspars

ja būtu uzmanīgāk lasījis tad zinātu ka kundzei bija 100 gadi


100 gadi? Nu visu cieņu -ilgs mūžs!
Par kādu reanimāciju tur var vispār būt stāsts...Bioloģija ir bioloģija!

Atbildēt

Ciematnieks

30.10.2019. 11:12

Faktu skaits tekstā ievērojams. Ka tik neiznāk beigās kā ar to Rēzeknes slakteri T., kuru nevarēja izmest no darba pēc viena pacienta nāves, kamēr miris bija jau nākamais...

Atbildēt

Ineta

30.10.2019. 11:09

Rakstītājai pēdējais laiks griezties pie psihiatra,ja vēl ko vispār varēs palīdzēt...Lai gaiša debesu valstība aizgājušajai mammītei! Viņai tagad mūžīgais miers...

Atbildēt

jautājums

30.10.2019. 11:08

Spriežot pēc komentāriem-meita vienkārši cer uztaisīt biznesu uz mātes nāves rēķina.
Lai gan...varbūt tiešām ir neadekvāta.
Bet tas būtu skumji, ja šādu insinuāciju dēļ Latvijas medicīna zaudētu augstas klases profesionāli, kas spēj glāb dzīvības, kad tās ir iespējams glābt.

Atbildēt

fds

30.10.2019. 11:06

Pēc tiem vārdiem pat nevajadzēja drīzāk jau uzreiz uz policiju - par nāvi nolaidības dēļ?

Atbildēt

Ilze

30.10.2019. 11:05

Stradiños manai måtei 2019.februàrī (78 g.v. ), nokļùstot intensīvajà nodaļà _dr.Praskurina darīja visu iespèjamo, lai glåbtu un årstėtu.Lai gan inrensīvå nodaļas korpuss nav moderns, bet paldies par patiesu ieinteresètìbu, izmeklèjumiem, medikamentu piemèrośanu dr.Proskutinai un personàlam- medmàsàm paldies!Par to, måte ir dzīva ar n_tajaam diagnozèm, Stradiñiem _ intensīvås nod.personàlam _paldies.

Atbildēt

Lapas:    3   2   1   

Jūsu vārds:

Komentāra teksts:

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Saules paneļi – lieliska iespēja vai jauna shēma?

FotoSaskaņā ar koalīcijas spriesto varas partijas apsver iespēju izmantot esošo situāciju energoapgādē, subsidējot dārgu importētu tehnoloģiju – saules paneļu izmantošanu. Cik lielā mērā tās tiešām ir rūpes par Latvijas sabiedrību šajā situācijā, vai arī patiesībā ir kārtējās biznesa iespējas lobijs enerģētikā – līdzīgi kā savulaik ar OIK?
Lasīt visu...

21

Ja Kariņa valdība tradicionāli vilcināsies un minstināsies, Dziesmu svētki ir nopietni apdraudēti

FotoLai nodrošinātu nākamo Dziesmu un deju svētku kvalitatīvu sagatavošanu, lūdzam tuvākajā laikā pārskatīt esošos ierobežojumus un izstrādāt jaunu, detalizētu darbības plānu pēc ārkārtas situācijas beigām 28. februārī, kas ļautu atsākt pilnvērtīgu amatiermākslas kolektīvu mēģinājumu procesu un koncertēšanu.
Lasīt visu...

12

Pateicos Gunāram Astram

FotoPaldies Gunāram Astram, ka „sociālās distancēšanās režīmā mājsaimniecībā” man vēl ir tiesības bez „satraukuma” pateikties šodienas dzīves kārtības noteicējiem neatkarīgajā Latvijā:
Lasīt visu...

21

Ekselence ar atlaidi

FotoManis rakstītais nav gūts no insaideriem, bet ir tikai situācijas modelēšana. Pēc Valsts Pieneņgalvas izblamēšanās ar hūti ķobī himnas atskaņošanas laikā “politisko labiešu galmam” pietuvinātajiem medijiem ir dota komanda spodrināt nācijas tēva tēlu. Tā sacīt, lai skribenti velti neēd savu maizi.
Lasīt visu...

21

Muļķi

FotoParasti gudrās grāmatās, likumos un citos gadījumos, kad tiek publicēta kāda svarīga informācija, sākumā ir izskaidrota izmantotā terminoloģija, lai lasītājs saprot, par ko ir runa un kā tas, ko lasa, ir jāsaprot.
Lasīt visu...

21

Jaunā normāluma greizie spoguļi

FotoDr. E. Mednis sava Telegram informē: “Pie mums Latvijā tagad notiek šādi – tikko tu runā ne to, ko Politbirojs lēmis, tā tevi momentā cenšas nomelnot visi, kam nav slinkums un pie tam saskaņoti. Tikko Dragiļevas kundze no DeFacto, tagad Žukovas kundze – privātpersona, bet no tā brīvajā laikā delfi.lv redaktore un žurnāliste vērsusies gan Veselības inspekcijā, gan arī Latvijas Ārstu biedrības Ētikas komisijā ar lūgumu man anulēt sertifikātu un līdz ar to liegt iespēju praktizēt kā ārstam.
Lasīt visu...

21

Cilvēka mikrobioms un rezistence pret mikrobiem, vīrusiem un vakcīnām

FotoŠķiet, ka ne tikai es, bet daudzi ārsti ikdienā cenšas atbildēt uz jautājumiem: kā tad tā – vakcinējos pret SARS-CoV-2, saņēmu pat balstvakcīnu, bet saslimu ar Covid–19, nonācu slimnīcā? Kā tad tā – esmu trīskārt vakcinējies pret Covid–19, bet man neļauj staigāt bez maskas, neļauj apmeklēt ballīti vai nosvinēt dzimšanas dienu restorānā pie viena galdiņa ar tādiem pašiem vakcinētiem un balstvakcinētiem radiem? Kā tad tā – pasaulē nav vakcīnu salīdzinošu pētījumu, bet Latvijā uzskata, ka adenovīrusu vakcīnas (Asta-Zeneca un [email protected]) ir sliktākas un tām vajag ātrāku čaklāku balstvakcināciju. 
Lasīt visu...

12

Astra izsvilptu varmākas

FotoDomāju, ka Gunāram Astram no aizsaules rūgti bija vērot, kā kangari, kas jau ir piesavinājušies nacionālos simbolus, tagad vēlas sev pierakstīt arī viņu. Levita un Bordāna dalība Astras pieminekļa atklāšanā, manuprāt, bija latviešu mocekļa piemiņas zaimošana. Tiesa, arī pats monuments apgriezta krusta formā ir visai provokatīvs.
Lasīt visu...

21

Politika ir cīņa par varu un naudu

FotoIzņēmuma kārtā es ievadam mēģinu definēt sakāmo vienā rindkopā, – lūk, kas no tā man iznāca!
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Karikatūrists varas kalpībā

“Liekam kluci” pie apgrieztā krustā “piesistā” latviešu brīvības cīnītāja veidola varas bļodlaiža Zemgus Zaharāns redz “zemcilvēkus”, kas uzdrošinājās izsvilpt savus “cienījamos” mocītājus, kuri...

Foto

JKP Bordāns sadarbojas ar Astras zaimotājiem, ciniski izmanto viņa piemiņu

Gunāru Astru dēvēt par disidentu nav precīzi un atbilstoši. Disidenti ir drosmīgie, kuri cīnās par brīvību...

Foto

Jūs neticēsiet, bet es esmu pamanījis – nepieciešamas izmaiņas partiju finansējumā no valsts budžeta

Valsts budžeta finansējuma palielināšana politiskajām partijām, vienlaikus samazinot to iespējas piesaistīt...

Foto

Mediķi varas kalpībā

“Vīruss nevar izplatīties starp vakcinētiem cilvēkiem,” - šādas muļķības vēl vasarā melsa Pēteris Stradiņš, kuram piebalsoja citi dakteri. Kas melo vasarā, tas melo...

Foto

Es labāk būšu BRĪVS ieslodzījumā nekā IESLODZĪTS brīvībā!

Es kliegšu! Kliegšu un lamāšu tos kretīnus, kas uzdodas par kungiem manā Tēvzemē. Es lamāšu tos, kas sevi...

Foto

Levitam šobrīd ir arī citas vissvarīgākās prioritātes: Satversmes simtgade dod iespēju plašai diskusijai par demokrātijas stiprināšanu!

18. janvārī valsts prezidents Egils Levits tiešsaistē tikās ar Nevalstisko organizāciju...

Foto

Situācija ir kritiska, valdības enerģētikas krīzes risinājumi ir lēni un nepietiekami

Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera (LTRK) valdības pārstāvjiem pieprasa nekavējošu rīcību enerģētikas krīzes pārvarēšanai, jo...

Foto

Varbūt jūs satrauc rēķinu katastrofa, bet prezidents Saeimā iesniegs grozījumus Partiju finansēšanas likumā

17. janvārī valsts prezidents Egils Levits Rīgas pilī tikās ar tieslietu ministru Jāni Bordānu,...

Foto

Ko gribam, to darām, kad vajadzēs informēt Finanšu ministriju, tad arī informēsim, bet sabiedrībai gar to vispār nav daļas

Lai nodrošinātu efektīvu valsts pārvaldes funkciju īstenošanu,...

Foto

Viedais Anonymous

Vispirms pateicos portālam PIETIEK par iespēju paust savu viedokli daudzos aktuālos jautājumos. Katra interneta vietne darbojas pēc saviem ieskatiem. Tā, piemēram, te komentāros ikviens...

Foto

“Zemcilvēkiem” šopinga nebūs!

Vietējie tirāniņi nolēmuši aizliegt tirdzniecības vietām samazināt publiski pieejamo platību darbam “sarkanajā režīmā”. Tirgotāji centās saglabāt peļņu, vienlaikus paliekot cilvēcīgi pret visiem klientiem....

Foto

Ar interesi gaidu, kad tad Šlesers beidzot sāks priekšvēlēšanu kampaņu!

Pretēji daudziem citiem mana prognoze ir tāda, ka Aināram Šleseram ir izredzes vēlēšanās. Tik tāds sīkums...

Foto

10 padomi, kā nepārvarēt krīzi

1. Vienmēr paturēt prātā divas sava laika nozīmīgu politiķu sentences: “Naudas ir tik daudz, kā vēl nekad nav bijis” (A.K. Kariņš) Tāpēc - pirkt!...

Foto

Modelēšana – “KO DARĪT?”

Nesen vairāki opozīcijas partiju pārstāvji un aktīvisti tikās, lai koordinētu savu pretdarbību huntai. Bija pārstāvētas partijas “Latvijā pirmā vietā”, “Likums un kārtība”,...

Foto

Atlīdzība par tautas izdeldēšanu

Činavnieki bāž roku tautas kabatā un nebaidās apdedzināties. Kariņa valdība dāsni atalgo sevi par iedzīvotāju spaidu potēšanu un atstāšanu bez darba, par...

Foto

Smēķēšanas lobists Reirs kā viens no Covid-19 nāves veicinātājiem

Brīdī, kad tapa šis raksts, Covid-19 globāli bija prasījis 5,478 miljonus dzīvību. Katru gadu pasaulē smēķēšanas dēļ...

Foto

Daudzlīmeņu segregācija Latvijā

Es uzskatu nepotēto diskrimināciju par segregāciju, jo pēc potes cilvēks atpakaļ izmainīties vairs nevar. Tātad atšķirība starp injicētajiem un neinjicētajiem ir nevis uzskatos...

Foto

Ko pašreizējie „lēmumi” liecina par to pieņēmēju prāta stāvokli?

Saeima kārtējo reizi atbalsta kārtējos pasākumus "ar mērķi apturēt straujo Covid-19 izplatību". Tikmēr PVO prognozē, ka dažu...

Foto

Bezroku antiutopija

Lai novērstu kleptomānijas epidēmiju, Pasaules Veselības organizācija (PVO), izpētot islāma valstu pieredzi, nolemj turpmāk visiem cilvēkiem noteikt obligātu vienas rokas amputāciju. Vietā tiks piedāvātas...

Foto

„Zombo-kaste”, „zombo-internets” un „modrā acs”

Eksistē jēdziens „zombējošā kaste” – daudzi tā sauc televizoru. Ceru, ka nav jāpaskaidro, kāpēc radies šāds nosaukums, jo visi esam ar...

Foto

Zahejs

Garīgās dzīves avots ir Dievs, un tam ir tiešs sakars ar cilvēka dvēseli. Evaņģēlijā ir stāstīts par kādu maza auguma cilvēku, kuru daudzi tolaik ienīda....

Foto

Vara un tauta – kā sadzīvosim jaunajā gadā?

Gadumijas TV uzrunas ir tāds savdabīgs politisks žanrs. Reti kurš cilvēks atceras to saturu (nu, protams, ar dažiem...

Foto

Ārkārtas situācija ir piesegs “izšķērdības ballītei”

Saeimas “Saskaņas” frakcija neatbalsta ārkārtējās situācijas pagarināšanu, kā to plāno noteikt Ministru kabinets, un Saeimas sēdē balsos pret šādu risinājumu....

Foto

Hunta cīnās ar dabu

Pērtiķu sugas “neko neredzu, neko nedzirdu, neko nesaku” bariņš paliek aizvien mazāks. Cilvēki visu redz, dzird un muti ciet netur. Patiesība lien laukā kā...

Foto

Hunta apjāj ganāmpulku

Nepotētos hunta sen uzskata par “zemcilvēkiem”. Vairs netiek slēpts, ka veselie pilsoņi jāiznīdē. Labklājības ministrijas variants – ar ekonomiskām represijām neļaut pārziemot. Ja...

Foto

Par rakstu "Gadumijā deltu mijot pret omikronu"

Labdien, godājamais Māri Uļģi! Es ar interesi izlasīju Jūsu rakstu ”Gadumijā deltu mijot pret omikronu”. Tajā bija interesanti fakti...

Foto

Cik lielisks ir viss, ko mēs darām un nedarām

Godājamie rīdzinieki! Šajā Vecgada vakarā atceros kādu sarunu vienā no Rīgas skolām, kurā biju ieradies, lai sveiktu...

Foto

Ironisks pārskats par Jaungada uzrunām

1. Neatceros, vai klausījos Godmaņa, Birkava, Gaiļa uzrunas, tiesa, toreiz migla izklīda, rozā brilles jau krita nost, taču cerība vēl nebija...

Foto

Pasaule ir tumsā un alkst gaismas

Kad Gaisma atnāca, Pasaule apžilba un novērsās. Tomēr dzīvot tumsā izrādījās labāk un pierastāk. Kopš tiem laikiem Pasaulē valda apjukums...

Foto

Dzīvnieku ferma pašmājās

Orvela “Dzīvnieku ferma” ir klāt. Hunta tautu uzskata pat ne par dzimtcilvēkiem, bet par saviem mājdzīvniekiem, kas jādresē. Sliktie “suņi”, kas izsprukuši gan...