Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Ir lietas, ko AS „Olainfarm” „mazais akcionārs” Mārcis Judzis pieprot visai labi. Visai labs „Dzelzs vilka” bundzinieks, visai labi pieprot nopelnīt naudu sapņu mājai, visai izdevīgi, kaut tikai uz neilgu brīdi, apbur miljonu mantinieci, visai manīgi spēj atgtiezties ģimenes klēpī. Taču ielīdis lielajā biznesā bez saprāta, iepinies shēmās un nu nezina, kā no šī sakara atpestīties, - tas nav tik viegli kā atgriezties pie sievas.

Jau labu laiku publiskajā telpā izskan biedrības IMAB neapmierinātība ap „Olainfarm” un tās akciju atpirkumu, un „Dzelzs vilka” bundzinieks ir izrādījies aktīvs šīs biedrības rupors, it kā aizstāvot daudzus mazos akcionārus. Piemēram, sevi un vēl kādus divus.

Man kā Pietiek lasītājam un „Olainfarm” mazajam akcionāram (savu balsi gan neuzticu M. Judzim un neesmu viņu arī pilnvarojis darboties pašizdomāta „mazo akcionāru pūļa vārdā”) nejauši Siguldas kaimiņiene pastāstīja šo to par viņa kabatas naudas darījumiem.

Tā nu sanācis, ka tante dzīvo arī netālu no zemes gabala, kurā top M. Judža villa. Un te jautājums – par kādiem līdzekļiem? Vai pēkšņajai bagātībai kājas neaug futbola kluba „AUDA” darījumā ar „Olainfarm”, kura būtība bija „Olainfarm” sponsorēšanas līgums par 20 000 EUR? Kā smejies, multifunkcionālais M. Judzis ir bijis arī „Olainfarm” PR speciālists, IMAB rupors un līguma iniciators.

Savu parakstu uz šī līguma licis aizmukušais „Olainfarm” valdes priekšsēdētājs Jerūns Veitess, kuram to esot uzdevis darīt Kārlis Krastiņš, kura vārds uzpeld saistībā ar dažu aktīvu čehu iegribām Latvijā un arī bēdīgi slavenā „Liepājas metalurga” lietā. Runā, ka tieši K. Krastiņš esot noziedzīgo shēmu autors un „čehu investoru” koordinators Latvijā, kurš cenšoties jumtot viņu intereses FKTK caur nule kratīto Ilmāru Rimšēviču un Gvido Romeiko. Vai tas tā ir, Dievs viņu zina.

Kas vieno K. Krastiņu, M. Judzi, vēl vienu „mazo akcionāru” Agri Auci, advokāti Milanu Beļēviču un maksātnespējas administratoru Haraldu Velmeru? Tā noteikti ir patiesa cīņa par mazā akcionāra interesēm. Piemēram, čehu akcionāra…

Turklāt nācies arī dzirdēt, ka starp Mārci Judzi un biedrības „Futbola klubs AUDA” valdes loceklis Rihardu Gorkšu jau iepriekš bijusi vienošanās, ka daļa no „Olainfarm” naudas līdzekļiem, kas ieskaitīti biedrības „Futbola klubs AUDA” norēķinu kontā, atgriezīsies skaidrā naudā pie M.Judža.

M.Judzi un Gorkšu ģimeni saistot arī radniecība, un M.Judzim atpakaļatdotie naudas līdzekļi bijuši nepieciešami mājas pamatu izbūvei Siguldā, kur šobrīd notiek aktīva būvniecība. Pamati ielikti, un tiek gatavoti turpmākie darbi.
Joka pēc ieskatījos SS.com, cik maksā mājas Siguldā. Nu, tāda normāla, kas būtu tādas raudzes speciālista kā Judzis cienīga, izmaksās savus 300 000 eiro.

Ja pareizi esmu saklausījis man teikto, vai tikai nevarētu būt, ka ir notikusi noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācija un M.Judzis un R.Gorkšs, iespējams, veikuši darbības ar mērķi no „Olainfarm” pārskaitītos naudas līdzekļus pievākt sev caur „Futbola klubu AUDA”?

Neesmu eksperts jurisprudencē un naudas atmazgāšanā, taču šādas darbības varētu tikt tulkotas kā naudas izkrāpšana un naudas atmazgāšana. Bet patiesais mērķis varētu būt – samaksāt ruporam no uzņēmuma naudas, lai tas maisa prātus mazajiem akcionāriem. Bet var jau būt, ka īstenībā viss ziedojums ir bijis kādai jaunai dziesmai ar nosaukumu “Vienas nakts mazais akcionārs”.

Tāpat ir dzirdēts arī par otru šīs biedrības bļāvēju Agri Auci, kurš 2021. gada maijā par savu darbošanos un aktivitātēm divus saņēmis maksājumus 24 000 euro apmērā uz savu uzņēmumu SIA “Noieta veicināšanas centrs” no čehu „investoru” uzņēmuma „Black Duck Invest” un tie it kā brālīgi esot sadalīti starp Agri un Mārci, bet vēl viena biedrības pārstāve Guna Stahovska gan palikusi bez honorāra.

Iespējams, tieši šis puskukulis A. Aucem ir vienīgā čehu veiktā investīcija Latvijā, kuras aizsardzībai piektdien čehi tik dedzīgi centās salīgt aizsardzību Tieslietu ministrijas telpās pie Jāņa Bordāna un Jura Juraša. Par uzņēmumu nosaukumiem šeit lai spriež humoristi, bet, ja runājam nopietni, esot dzirdēts, ka Agris Auce sarunās ar kolēģiem minējis, ka viņa sieva Zanda, kura strādā Pārtikas un veterinārajā dienestā, esot labi pazīstama ar vajadzīgiem cilvēkiem un sliktākajā gadījumā varētu palīdzēt risināt jautājumus valsts iestādēs, jo atsevišķas amatpersonas viņai esot parādā un arī gatavas sniegt atbalstu.

„Ietaupīšana” uz Gunas rēķina varētu būt skaidrojama ar to, ka viņas uzdevums esot tikai parakstīt iepriekš minēto “Bundzinieku” sagatavotos iesniegumus. Interesanti ir tas, ka Guna pati lielās, ka ilgstoši spējusi neuzrādīt savus ienākumus, taču spējusi segt savus ikdienas izdevumus.

Man gribas pārliecināties, vai dzirdētais ir taisnība, tāpēc esmu sagatavojis iesniegumu Valsts ieņēmumu dienestam par iepriekš minēto personu līdzekļu ieguvi, deklarēšanu un nodokļu nomaksu.

Novērtē šo rakstu:

83
8

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Valsts sabiedrisko attiecību mazspēja un katastrofa

FotoSakarā ar zemiem Latvijas vakcinācijas skaitļiem un attiecīgu risku, ka atkal būs ierobežojumi un ka mācības atkal notiks attālināti uc, atļaušos izteikt arī savas neprofesionālas pārdomas.
Lasīt visu...

10

Savāds laiks

FotoNo aizmirstības putekļiem mediju starmešos atkal parādījies tas pats vīrs, kurš reiz solījās visus oligarhus apkarot un Latvijā taisnību atjaunot.
Lasīt visu...

21

Vainīguma prezumpcija jāatceļ, citādi – kapitālais remonts beidzies, bet ēka nav apdzīvojama

FotoNeviena persona netiek uzskatīta par vainīgu, kamēr tās vaina noziedzīga nodarījuma izdarīšanā netiek konstatēta likumā noteiktajā kārtībā. Nevienam nav jāpierāda savs nevainīgums. Šie ir jebkuras demokrātiskas, tiesiskas valsts pamatprincipi. Nevainīguma prezumpcija ir nostiprināta arī Latvijas likumdošanā. Izņemot vienu virzienu – banku sektoru.
Lasīt visu...

6

Ultimāts valsts prezidentam Egilam Levitam

FotoMēs ierosināsim valsts prezidenta Egila Levita pirmstermiņa atbrīvošanu no amata, ja mūsu prasības netiks izpildītas divu nedēļu laikā, Jums tiks atņemta prezidenta pensija, dzīvoklis un mašīna. Latvijas Republikā nevar būt prezidents, kas neievēro Satversmi un Tautas gribu. Tādēļ tiks ierosināts Likums par prezidenta pirmstermiņa atbrīvošanu no amata, liedzot Jums visas privilēģijas.
Lasīt visu...

21

Daudz ko var paveikt īsā laikā, tikai – bez viņiem

FotoJa esošais ministrs un valdība nezina, kā, un nemāk panākt 60 - 70 procentu vakcinēto skaitu, lai paiet malā. Garantējot brīvprātīgu pieeju vakcinācijas procesam, noņemot totāli neveiksmīgo „vakcinācijas ministru” un izvirzot vakcināciju par līdzekli, nevis mērķi, šis skaitlis ir reāli panākams īsā laikā, jo vakcīnu ir pietiekami.
Lasīt visu...

15

Es esmu vienīgā īstā opozīcija, nevis kaut kāds tur Šlesers!

FotoSvētdien veltīju nedaudz laika un papētīju publisko informāciju par Aināra Šlesera organizēto pasākumu pie Rīgas pils nākamo sestdien. Galu galā Šlesers aicināja man tam pievienoties. Secinājumi šādi.
Lasīt visu...

12

Ticiet ekspertiem, un viss būs tikpat labi kā līdz šim

FotoCovid-19 vakcīnas trešās devas ievadīšana ir aktuāls jautājums ne tikai Latvijā, bet arī citur pasaulē. Lēmumi par šī procesa uzsākšanu nereti vairāk tiek argumentēti ar lokāliem pieņēmumiem, nevis zinātniski pamatotiem faktiem. 
Lasīt visu...

21

Nē cūku un vistu slepkavošanai vēdera baudai!

FotoKatru gadu Latvijā tiek noslepkavoti 700 tūkstoši cūku un vairāk nekā 21 miljons vistu, lai piepildītu iedzīvotāju kāri apmierināt savu garšas kārpiņu prasības un piepildīt vēderu.
Lasīt visu...

12

Tagad Latvijas Ārstu biedrība paudīs tikai „pareizo” viedokli: ja nomirst saskaņā ar Covid-19 vadlīnijām, tad OK

FotoDomas kavējas pie Latvijas Ārstu biedrības prezidentes ārstes Ilzes Aizsilnieces atklātās vēstules, precīzāk, pretreakcijas no jaunizveidotās darba grupas, kura norobežojas no vēstulē paustās patiesības.
Lasīt visu...

21

VID atņem cilvēku sociālās iemaksas, lai segtu svešu uzņēmumu parādus

FotoValsts ieņēmumu dienests (VID) ir vērsies pret visiem SIA Tokyo City darbiniekiem, kopumā atņemot viņiem sociālās iemaksas 130 000 eiro apmērā, lai tādejādi kompensētu trešo pušu uzņēmumu nodokļu parādus.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Hermanis Rāzens, Putņa sāga

Kas nav ar mums, tas ir pret mums, tas Putnis ir viens pārpratums, viņš visur saskata tik slikto, un tāpēc valdei sāka likties, ka partijā viņš...

Foto

Reālajā dzīvē, kuru, iespējams, no Rīgas pils logiem grūtāk saskatīt, problēmas ir gluži citas

Rudens sesiju atklājot, valsts prezidents Egils Levits informēja Saeimu, ka ar Latvijas...

Foto

Mazais Gobzems gāž lielo vezumu

Uzreiz jāpiebilst, ka autors nav skandalozā deputāta Alda Gobzema cienītājs. Skaļo dīvainīti var uzlūkot ar žēlumu un līdzjūtību. Taču jāatzīst, ka...

Foto

Pateicamies par uzticēšanos valsts prezidenta institūcijai, bet ko tad mēs, mēs jau neko

Cienījamā Rozenbergas kundze! Valsts prezidenta kancelejā 2021. gada 19. jūlijā saņemts valsts prezidentam...

Foto

Vadoņu konstruēšana

Divi pašieceltie un, jāatzīst, daudzu atbalstītie varoņi Latvijā jau ir, jo Saeimas vēlēšanu kampaņa jau ņipri sākusies. Līdz vēlēšanām gan vēl gads ar mazu...

Foto

Neaizmirstam cilvēcību viens pret otru

Īsi un kodolīgi par to, kur slēpjas problēma un kā to risināt. Neaizmirstam cilvēcību viens pret otru - cilvēki ilgstoši ir...

Foto

Ar īpašu minoritāšu politiku uzkrāsim antivielas pret nacionālismu!

“Cilvēkiem jābūt mūsu politikas pašā centrā. Tāpēc es vēlos, lai visi eiropieši aktīvi piedalītos konferencē par Eiropas nākotni...

Foto

Protestētāji neslimo ar kroņa vīrusu

Šobrīd visā pasaulē globālo kungu vietējie pakalpiņi baida ļaudis, ka protesta saietu dēļ pieaugs saslimstība ar koronavīrusu. Taču nekas tamlīdzīgs nenotiek....

Foto

Kā mēs visi vēlamies dzīvot pēc tam, kad šis viss būs beidzies

Pēdējo nedēļu laikā ļoti maz esmu apmeklējis vietējo plašsaziņas mediju kanālus. Tas tāpēc, ka...

Foto

Izziņa kā garīga vērtība

Pirms aptuveni divarpus gadsimtiem vairāki raksti sākās ar paskaidrojumu, kam tie paredzēti – skolniekiem vai skolotājiem. Skolnieku vajadzībām bija jāraksta viegli saprotami...

Foto

Gobzems Latvijā vislabāk slauka dibenu un visu, ko vien spējam iedomāties

"Žurku skrējiens" pēc varas šoreiz sācies agrāk nekā parasti. Draņķīgākie politiķi steidz manipulēt ar masu...

Foto

Vai Kariņa valdību varētu izmest kā mīkstās rotaļlietas?

„Un ko ar tām (mīkstajām mantiņām – E.V.) vajadzēja darīt? Kariņam nest uz mājām un sasēdināt uz viesistabas...