Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā
NĀVE audiogrāmata

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Ir lietas, ko AS „Olainfarm” „mazais akcionārs” Mārcis Judzis pieprot visai labi. Visai labs „Dzelzs vilka” bundzinieks, visai labi pieprot nopelnīt naudu sapņu mājai, visai izdevīgi, kaut tikai uz neilgu brīdi, apbur miljonu mantinieci, visai manīgi spēj atgtiezties ģimenes klēpī. Taču ielīdis lielajā biznesā bez saprāta, iepinies shēmās un nu nezina, kā no šī sakara atpestīties, - tas nav tik viegli kā atgriezties pie sievas.

Jau labu laiku publiskajā telpā izskan biedrības IMAB neapmierinātība ap „Olainfarm” un tās akciju atpirkumu, un „Dzelzs vilka” bundzinieks ir izrādījies aktīvs šīs biedrības rupors, it kā aizstāvot daudzus mazos akcionārus. Piemēram, sevi un vēl kādus divus.

Man kā Pietiek lasītājam un „Olainfarm” mazajam akcionāram (savu balsi gan neuzticu M. Judzim un neesmu viņu arī pilnvarojis darboties pašizdomāta „mazo akcionāru pūļa vārdā”) nejauši Siguldas kaimiņiene pastāstīja šo to par viņa kabatas naudas darījumiem.

Tā nu sanācis, ka tante dzīvo arī netālu no zemes gabala, kurā top M. Judža villa. Un te jautājums – par kādiem līdzekļiem? Vai pēkšņajai bagātībai kājas neaug futbola kluba „AUDA” darījumā ar „Olainfarm”, kura būtība bija „Olainfarm” sponsorēšanas līgums par 20 000 EUR? Kā smejies, multifunkcionālais M. Judzis ir bijis arī „Olainfarm” PR speciālists, IMAB rupors un līguma iniciators.

Savu parakstu uz šī līguma licis aizmukušais „Olainfarm” valdes priekšsēdētājs Jerūns Veitess, kuram to esot uzdevis darīt Kārlis Krastiņš, kura vārds uzpeld saistībā ar dažu aktīvu čehu iegribām Latvijā un arī bēdīgi slavenā „Liepājas metalurga” lietā. Runā, ka tieši K. Krastiņš esot noziedzīgo shēmu autors un „čehu investoru” koordinators Latvijā, kurš cenšoties jumtot viņu intereses FKTK caur nule kratīto Ilmāru Rimšēviču un Gvido Romeiko. Vai tas tā ir, Dievs viņu zina.

Kas vieno K. Krastiņu, M. Judzi, vēl vienu „mazo akcionāru” Agri Auci, advokāti Milanu Beļēviču un maksātnespējas administratoru Haraldu Velmeru? Tā noteikti ir patiesa cīņa par mazā akcionāra interesēm. Piemēram, čehu akcionāra…

Turklāt nācies arī dzirdēt, ka starp Mārci Judzi un biedrības „Futbola klubs AUDA” valdes loceklis Rihardu Gorkšu jau iepriekš bijusi vienošanās, ka daļa no „Olainfarm” naudas līdzekļiem, kas ieskaitīti biedrības „Futbola klubs AUDA” norēķinu kontā, atgriezīsies skaidrā naudā pie M.Judža.

M.Judzi un Gorkšu ģimeni saistot arī radniecība, un M.Judzim atpakaļatdotie naudas līdzekļi bijuši nepieciešami mājas pamatu izbūvei Siguldā, kur šobrīd notiek aktīva būvniecība. Pamati ielikti, un tiek gatavoti turpmākie darbi.
Joka pēc ieskatījos SS.com, cik maksā mājas Siguldā. Nu, tāda normāla, kas būtu tādas raudzes speciālista kā Judzis cienīga, izmaksās savus 300 000 eiro.

Ja pareizi esmu saklausījis man teikto, vai tikai nevarētu būt, ka ir notikusi noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācija un M.Judzis un R.Gorkšs, iespējams, veikuši darbības ar mērķi no „Olainfarm” pārskaitītos naudas līdzekļus pievākt sev caur „Futbola klubu AUDA”?

Neesmu eksperts jurisprudencē un naudas atmazgāšanā, taču šādas darbības varētu tikt tulkotas kā naudas izkrāpšana un naudas atmazgāšana. Bet patiesais mērķis varētu būt – samaksāt ruporam no uzņēmuma naudas, lai tas maisa prātus mazajiem akcionāriem. Bet var jau būt, ka īstenībā viss ziedojums ir bijis kādai jaunai dziesmai ar nosaukumu “Vienas nakts mazais akcionārs”.

Tāpat ir dzirdēts arī par otru šīs biedrības bļāvēju Agri Auci, kurš 2021. gada maijā par savu darbošanos un aktivitātēm divus saņēmis maksājumus 24 000 euro apmērā uz savu uzņēmumu SIA “Noieta veicināšanas centrs” no čehu „investoru” uzņēmuma „Black Duck Invest” un tie it kā brālīgi esot sadalīti starp Agri un Mārci, bet vēl viena biedrības pārstāve Guna Stahovska gan palikusi bez honorāra.

Iespējams, tieši šis puskukulis A. Aucem ir vienīgā čehu veiktā investīcija Latvijā, kuras aizsardzībai piektdien čehi tik dedzīgi centās salīgt aizsardzību Tieslietu ministrijas telpās pie Jāņa Bordāna un Jura Juraša. Par uzņēmumu nosaukumiem šeit lai spriež humoristi, bet, ja runājam nopietni, esot dzirdēts, ka Agris Auce sarunās ar kolēģiem minējis, ka viņa sieva Zanda, kura strādā Pārtikas un veterinārajā dienestā, esot labi pazīstama ar vajadzīgiem cilvēkiem un sliktākajā gadījumā varētu palīdzēt risināt jautājumus valsts iestādēs, jo atsevišķas amatpersonas viņai esot parādā un arī gatavas sniegt atbalstu.

„Ietaupīšana” uz Gunas rēķina varētu būt skaidrojama ar to, ka viņas uzdevums esot tikai parakstīt iepriekš minēto “Bundzinieku” sagatavotos iesniegumus. Interesanti ir tas, ka Guna pati lielās, ka ilgstoši spējusi neuzrādīt savus ienākumus, taču spējusi segt savus ikdienas izdevumus.

Man gribas pārliecināties, vai dzirdētais ir taisnība, tāpēc esmu sagatavojis iesniegumu Valsts ieņēmumu dienestam par iepriekš minēto personu līdzekļu ieguvi, deklarēšanu un nodokļu nomaksu.

Novērtē šo rakstu:

90
10

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

18

Tā kā savu Rinkēviču mums izdevās ievēlēt, mēs ar smagos noziegumos apsūdzētām personām atkal nesadarbosimies (līdz nākamajai reizei)

FotoPartiju apvienības Jaunā Vienotība un partijas Vienotība valdes, kā arī Saeimā pārstāvētā frakcija vienbalsīgi atbalsta Ministru prezidenta Krišjāņa Kariņa iniciēto sarunu uzsākšanu par iespējamu koalīcijas paplašināšanu.
Lasīt visu...

21

Kad bijusī „konservatīvā” izglītības ministre tagad vicina varavīksnes karogu

FotoKā tā varēja būt, ka no partijas "Jaunā konservatīvā partija" (vēlāk "Konservatīvie") par izglītības un zinātnes (!) ministru bija cilvēks, kas tagad savā socmediju kontā vicina varavīksnes karogu?
Lasīt visu...

21

Pieprasām noņemt pie domes ēkas izkārto varavīksnes krāsu karogu

FotoPartijas “Gods kalpot Rīgai” valde, kuras sastāvā esmu es un arī pašvaldības deputāti, pieprasām nekavējoties no Rīgas Rātsnama noņemt izkārto varavīksnes krāsu karogu, kas simbolizē atbalstu “PRAIDA” un “LGTB” kopienai. Šī karoga izkāršana neatbilst noteiktajiem normatīviem par valsts karogu izkāršanu pie sabiedriskām ēkām, un šis lēmums nav debatēts un atbalstīts kādā no Rīgas domes sēdēm.
Lasīt visu...

21

Par Stambulas konvencijas saderību ar Latvijas Satversmi

FotoPolicijas nolaidība, nenovēršot vīrieša īstenotu jaunas sievietes vajāšanu, apdraudēšanu un galu galā – nonāvēšanu, ir atgriezusi publiskajā telpā jautājumu par Konvencijas par vardarbības pret sievietēm un vardarbības ģimenē novēršanu un apkarošanu (turpmāk – Stambulas konvencijas) ratifikāciju. Latvijas valdība šo konvenciju parakstīja jau 2016. gadā, tomēr šādai rīcībai ir tikai politisks, bet ne juridisks spēks. Lai konvencija taptu patiešām saistoša, nepieciešama parlamenta rīcība ratifikācijas veidā, kam jau septiņus gadus pietrūkst deputātu vairākuma.
Lasīt visu...

21

Prezidenta vēlēšanas pasaules dienā bez tabakas

FotoTas, protams, ir simboliski, ka Latvijas Saeima nolēmua vēlēt Latvijas prezidentu 31. maijā – Pasaules dienā bez tabakas (World No Tobacco Day).
Lasīt visu...

12

Lembergs? Jūs ko! Kas tas vispār tāds? Mums rūpe tikai par valsti!

FotoZaļo un Zemnieku savienības (ZZS) Saeimas frakcija uzskata, ka šajā saspringtajā ģeopolitiskajā situācijā, kāda valda pasaulē, nav īstais laiks, kad Latvija var ļauties eksperimentiem valsts prezidenta izvēlē, tāpēc balsojumā par valsts prezidentu deputāti atbalstīja ārlietu ministru Edgaru Rinkēviču, kuram ir visatbilstošākā pieredze un zināšanas šodienas apstākļiem.
Lasīt visu...

21

Par Stambulas konvenciju, nacionālo reliģiju un prezidenta vēlēšanām

FotoKurta Vonnegūta romānā "Kaķa šūpulis" var atrast Bokonona dziesmiņu, kas ir gana dziļdomīga: Žūpa, kas parkā uz soliņa dzied, Mednieks, kas tīģeru medībās iet, Ķīniešu zobārsts, Angļu karaliene Ir mezgliņi, ko viens pavediens sien. Smalks, smalks pavediens – Tik dažādi ļaudis, bet kamoliņš viens.
Lasīt visu...

15

Mūsu labvēlis Meroni palūdza uzrakstīt par Lembergu, un nevarējām atteikt

FotoKurš no viņiem? Gremdēs vai atbalstīs, apsolīs un apžēlos?! Tieši tāda pašreiz ir augstāko vērtību nesēja, arī drošības garanta – nākamā Latvijas prezidenta – atlases un ievēlēšanas intriga. Izrādās, ka bez Lemberga nevar. Tāda ir cena, ja valdības koalīcija nespēj vienoties par vienu kopēju Valsts prezidenta kandidātu.
Lasīt visu...

21

Latvijas psihiatriem – noraidījums!

FotoLaikā, kad tik daudz emociju un spraigu cīņu uz ledus, sāncensības gars pēkšņi pārņēmis arī gluži negaidīti saformējušos komandu – Latvijas psihiatrus. Lai arī patīkamāk noteikti būtu svinēt Latvijas svarīgāko uzvaru, diemžēl nāksies brīdi uzkavēties arī šajā publiskās diskusijas laukumā, īsi atvairot izdarītos metienus pa maniem vārtiem.
Lasīt visu...

8

Vai īstie prezidenta amata kandidāti ir Mūrniece, Zīle un Simanovičs?

FotoTā vien izskatās, ka pašreiz izvirzītajiem valsts prezidenta amata kandidātiem nav cerību iekarot Rīgas pili, jo nevienam nav nav tik liela atbalsta, lai saņemtu ievēlēšanai nepieciešamo balsu skaitu. To lieliski apzinās arī politiķi.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Tiesības nogalināt: Krievijas gadījums

Kas notiek, kad civilā vara netiek galā ar tiem, kuru rokās ir ieroči? Sākas haoss, un taisnība ir tam, kurš stiprāks....

Foto

Kaut kāds izlēcējs iedomājas, ka var domāt citādi nekā mēs, izcilie eksperti un speciālisti, kuriem ir pašreizējos datos balstīts pareizais viedoklis

Pēc pēdējā nedēļā izskanējušajiem Nila...

Foto

Vai nākamais prezidents arī dalīs ordeņus savējiem un garāmgājējiem?

“Nav īstais brīdis eksperimentiem ar koalīciju,” teic Uldis Pīlēns, Valsts prezidenta amata kandidāts, skaidrodams savu pārliecību par...

Foto

Prokremliskā pagale. Levits bija tieši tāds savā vietā, kāds bija nepieciešams prokremliskajiem spēkiem

Grūti pateikt, kāpēc tieši Saeimas kontekstā Latvijas valsts prezidents Egils Levits ieraudzīja kaut...

Foto

Kā tad lai māca Latvijas vēsturi?

Latvijā virmo diskusijas par vēsturi un tās mācīšanu skolās. Pēc jaunās Skola 2030 programas ieviešanas Latvijas skolās vēsture netiks mācīta atsevišķi no...

Foto

Nākamajam valsts prezidentam ir jāspēj vadīt Latviju iespējamā Trešā pasaules kara apstākļos!

Personīgi man nešķiet būtiski, lai valsts prezidents vaļējā automašīnā trauktos pa valsti un sveiktu...

Foto

Naida kurināšanas troļļi Latvijā mēģina iebiedēt un apklusināt mūs, objektīvos, drosmīgos un sabiedrības interesēs strādājošos žurnālistus, neļaujot mums darīt visu, kas mums ienāk prātā

Nesen beidzu...

Foto

Rinkēviča unikālais skapis

Ārlietu ministra Edgara Rinkēviča gadījums Latvijas politikā ir saistāms ar mērķtiecīgu darbu, kur visa pamatā ir ne tikai spēja izmantot apstākļus, bet tos...

Foto

Baltkrievija Krievijas kabatā

Aleksandra Lukašenko sliktais veselības stāvoklis liek domāt par to, kas var notikt, ja viņš nespēs pildīt vadoņa lomu. Pirms tas kļūst skaidrs, atskatīsimies,...

Foto

Pietiek nopietnības: Maksimu Galkinu par valsts prezidentu!

Ņemot vērā ārkārtīgi sarežģīto situāciju pēc Leviatāna k-ga atsacīšanās kandidēt, ierosinu meklēt neordinārus risinājumus. Viens no tiem būtu ārkārtas...

Foto

Cik baisi, ka lieliskais Latvijas nepārtrauktības doktrīnas tēvs Levits ir piekāpies prokremliskā oligarhāta kalpu sazvērestības priekšā

Ja vesels prezidents, vārdā Egils Levits, atsakās atkārtoti pretendēt uz...

Foto

Piesakos konkursā par vistukšāko un visfrāžaināko prezidenta amata kandidāta paziņojumu

Dārgie draugi! Es, tāpat kā daudzi, vēlos redzēt mūsu Latviju modernu un stipru. Moderna Latvija manā...

Foto

Valdība atļauj elpot

Šķiet, Latvijā var uzelpot brīvāk. Pat mediji informē, ka “uzpurņu” ēra beigusies. Ministru kabinets šā gada 9. maija sēdē tiešām mainīja epidemioloģiskās drošības...

Foto

Kremļa rokas nozākātajam Egilam Levitam ir ļoti zems reitings? Viņam vienalga nav alternatīvas, jo Gunāram Astram un Jānim Čakstem „reitings” bija vispār nekāds!

2019. g. jūlijā...

Foto

Gada laikā kampaņa „Runā latviski” panākusi ievērojamas pārmaiņas

7. maijā apritēja gads, kopš sociālajos tīklos twitter un Facebook tika uzsākta sabiedriska kampaņa #RunāLatviski #AtkrieviskoLatviju. Nesen līdzdalības...

Foto

Egila Levita kancelejas darbinieku algas ir tik mazas, ka drīz viņus piemeklēs bads

Ordeņu šķinda Rīgas pilī, Kremļa atbalstītāju bļaurības Esplanādē un “gatavošanās” 9. maija pseidosvinībām...

Foto

Nekonsekventi lēmumi un valsts spiediens uz tieslietu sistēmu ir nepieņemama un bezatbildīga rīcība

Pārsteidzīgi paziņojumi, nepamatoti izteikumi Latvijas politiskajai videi nav nekāds jaunums, taču tagad pieņemts...

Foto

Kliedzoši!

Šis ir KLIEDZOŠI! Es pats esmu vecāks, un sirds sažņaudzas, redzot, ka Latvijā notiek šādas drausmas. Man trūkst vārdu... Vai tas ir tas Latvijas izslavētais...

Foto

Bordāna “eža cimdu” mantiniece

Tieslietu ministre Inese Lībiņa-Egnere plašā intervijā, liekulīgi iepinot tēzi par Temīdas apolitiskumu, cenšas pārliecināt publiku, ka “nevainīguma prezumpcija tiek un tiks augstā...

Foto

Tikai tautas ienaidnieki var neuzticēties Latvijas valsts lieliskajām institūcijām un šaubīties par demokrātijas noturību pasaulē!

Ministres kundze! Nacionālo bruņoto spēku komandiera kungs! Karavīri un parādes dalībnieki!...

Foto

Krievi ir nosprieduši – ja nav taustāmas jēgas no viņu balsīm parlamentā, tad balsos par klauniem, būs vismaz jautrāk

Ukrainas karš liecina, ka pasaule nevar būt droša...

Foto

Kamēr policijā turpinās strādāt šādi andronkuļi, upuri neziņos

Sieviete, ko bijušais dzīvesbiedrs nodur maza bērna priekšā. Sieviete gaidībās, kuru dzīvesbiedrs nosit līdz nāvei, apzināti spīdzinot pirms...

Foto

Kas vispār var sodīt Levitu un viņa bandas dalībniekus?

Egils Levits un tā visa banda ap viņu, kas safabricēja kriminālprocesu un pasūtīja kratīšanas, meklējot Viltvārža un...

Foto

Ar e-adresēm valsts aparāts ir modernizējis birokrātiju, taču par tās palielināšanas cenu

Oficiālā elektroniskā adrese (e-adrese) ir valsts ieviests rīks, caur kuru tiek nodrošināta korespondence starp...