Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā
NĀVE audiogrāmata

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Ļoti žēl, ka tik svinīgu Latvijas pilsonības iegūšanas brīdi sarūgtināja Pilsonības un migrācijas lietu  pārvaldes (PMLP) attieksme pret cilvēkiem manā situācijā.

Īsumā. Ukrainas pilsoņiem Latvijas pilsonības iegūšanai ir jāatsakās no Ukrainas pilsonības un jāiesniedz attiecīga izziņa. Jāatdod arī visi personu apliecinoši dokumenti. Pēc svinīga solījuma par uzticību Latvijas Republikai PMLP TUVĀKĀJĀ LAIKĀ sagatavo MK rīkojuma projektu un cilvēku aicina uz dokumentu noformēšanu.

Jau trešo mēnesī PMLP man piedāvā gaidīt, jo pēc 25. novembra uzticības solījuma  šī iestāde vienkārši nesagatavoja manus dokumentus uz tuvāko MK sēdi 14.12. 2021. gadā un izskaidro šo situāciju ar Covid pandēmiju.

Interesanti arī tas, ka pārsvarā naturalizācija attiecināma uz Latvijas nepilsoņiem, nevis ārzemniekiem, kā biju es. Tāpēc gan uzticības solījuma sakarā, gan sarakstē PMLP uzsver, ka “Jums (nepilsoņiem) ir DERĪGS dokuments un ir jāgaida ilgi”… Atvainojos, ko darīt bijušajiem Ukrainas pilsoņiem, kuri paliek bez jebkādiem dokumentiem?

Šobrīd es nevaru noslēgt darba līgumu, un man ir ierobežojumi visās civilās jomās! PMLP uz  vēstulēm neko neatbild, bet telefoniski skaidro: „Gaidiet, Jūs taču neesat tāda vienīgā.” Neesmu gan, bet nepilsoņiem paliek derīgi dokumenti, man ne!

Neizsakāmi skarbi. Desmit gadus gaidītais svinīgais brīdis pārvēršas gaidīšanas murgā un sajūtas, ka esi cilvēks vispār bez pilsonības, jau nerunājot par materiālajiem zaudējumiem šajā sarežģītajā laikā. Vai tiešām nelielam bijušo Ukrainas pilsoņu skaitam, kuri iemācījās valodu, vēsturi, kultūru, ir jāgaida  dokumenti vairākus mēnešus  kopā ar nepilsoņiem?

Milzīgs paldies Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldei par iespēju Covid laikā palikt bez darba neizsniegtas pases dēļ.

Nav ko teikt.

PMLP atbilde:

Labvakar! Patiesi atvainojamies par sagādātajām neertībām! Skaidrojam, ka Jūsu rīcībā esošā uzturēšanās atļauja ir personu apliecinošs dokuments, kas ļauj Jums apliecināt savu identitāti Latvijā, līdz tiks noformēti Jūsu jaunie personu apliecinošie dokumenti. Ja Jums ir nepieciešama arī izziņa par to, ka Jūsu uzturēšanās atļauja ir personu apliecinošs dokuments, aicinām sazināties ar Pārvaldi. Papildus precizējam, ka Pārvalde ir Jums sniegusi atbildes uz visām saņemtajām ziņām, kā arī sazinājusies ar Jums personīgi, lai skaidrotu radušos situāciju.

Novērtē šo rakstu:

58
8

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Kā Roma sabruks šoreiz?

FotoParalēles starp krīzē esošo Rietumu pasauli un Romas impēriju pēdējām dienām kairināja filozofu un analītiķu prātus jau 100 gadus atpakaļ.
Lasīt visu...

15

Vārda brīvības fonds 1. aprīlī CC Atklāta vēstule kultūras ministram Naurim Puntulim

FotoŠopavasar fonds negaidītā kārtā saņēmis vairākas sabiedrībā pazīstamu cilvēku grēksūdžu vēstules, kuru saturu šeit pārstāstīsim īsi un koncentrētā veidā, jo mūsdienās sāpinošu un dvēseles dzīles atkailinošu tekstu palagus, kādas savulaik uzrakstījuši, piemēram, Svētais Augustīns (“Grēksūdze”) vai Mišels Fuko (“Miesas grēksūdze’) – tik garus gabalus lasīt nevienam nav laika.
Lasīt visu...

21

Nav taisnība, ka valsts palīdz uzņēmējiem. Valsts viņus mēdz reketēt

FotoValsts amatpersonas īpaši jau vēlēšanu laikā daudz runā par uzņēmējdarbības vides uzlabošanu, palīdzību uzņēmējiem, tiesiskumu un tā tālāk, un tā joprojām. Praksē gan mēdz būt citādāk, un valsts iestāžu vērsanās pret mani, manas ģimenes locekļiem un manis vadīto uzņēmumu liecina, ka realitāte var līdzināties absurda lugai.
Lasīt visu...

21

Korupcijas prakse perifērijā – Balvos

FotoKonkrētā piemērā – Balvos. 2022.gada oktobrī uz ceļa, kuru kā taisnāko vairāk nekā 30 gadus lieto mazdārziņu īpašnieki, bez brīdinājumiem tika nostiepta ķēde, kurā par laimi nelaimē ar salīdzinoši lēnu ātrumu (ap 15 km stundā) ietriecās motocikla vadītājs kurš guva nopietnas kakla traumas.
Lasīt visu...

12

Kas notiek Valmieras policijā un prokuratūrā

FotoVēlos Jūs informēt, kas notiek Valmieras policijā un prokuratūrā.Jau neskaitāmas reizes pēdējo pāris gadu laikā tiek ierosinātas krimināllietas par izvarošanu. Tiek aizturēti cilvēki, kuri pēc pāris mēnešiem tiek atbrīvoti. Bet tajā pašā laikā cietušās personas saņem no valsts atlīdzību, kas paredzēta cietušām personām
Lasīt visu...

21

Levita kungs, mēs gribam 0,16% no iekšzemes kopprodukta, nevis valsts radio un TV sakārtošanu!

FotoPirms vairāk nekā desmit gadiem politiskajā dienaskārtībā pirmoreiz nonāca jautājums par Latvijas sabiedrisko mediju apvienošanu. Toreiz Latvijas Radio iestājās pret to, jo apvienošanās sākotnējais ambiciozais plāns toreizējā resursu trūkuma situācijā bija nerealizējams, savukārt apvienošanās, neieguldot nepieciešamos finanšu līdzekļus attīstībai, solīja vairāk risku nekā ieguvumu. Procesa virzītāji aizrautīgi runāja par sinerģiju, kas veidosies apvienotajā medijā, tajā pašā laikā nespējot kliedēt bažas par to, vai:
Lasīt visu...

21

Sazvērestības teoriju cienītājiem ir jāpajautā sev: bet kāda ilgtermiņa mērķa labā darbojos es?

FotoPirms ejam tālāk, ir jāuzsver, ka sazvērestības teoriju patiesums šeit nav būtisks. Vārdu savienojums “sazvērestības teorija” sākotnēji nenozīmē, ka šī teorija pauž nepatiesību, vien to, ka tā apraksta vairāku spēlētāju sazvērēšanos. Taču skaidrs, ka mūsdienās šim vārdu savienojumam ir negatīva konotācija — ar to apzīmē stāstus, kurus publiskajā telpā nav pieņemts uzskatīt par patiesiem.
Lasīt visu...

18

“Demokrātijas akadēmija” vēlas demokrātiju, par kuru maksā visi citi!

Foto16.martā Ogres muzejā notika pasākums “Demokrātijas akadēmijai”. Tā ir programma, kuru par dažādu fondu, tostarp Sorosa fonda “DOTS”, naudu īsteno vairākas biedrības. “Akadēmiķi” apmeklēja muzeju, bet “aizmirsa” par to samaksāt.
Lasīt visu...

21

Pārdomas saistībā ar veselības aprūpes budžetu 2023. gadā

FotoUzstādījums, ka, pirms nav veiktas reformas, veselības aprūpes budžetu ir racionāli papildināt vien tehniski, vedina minēt, vai tiešām valdība sāk cīņu ar lielāko šķērsli nozarē, proti, hroniski samilzušo administratīvo vājumu. Gadiem ilgi Nacionālais veselības dienests un Veselības ministrija apzināti vairījušies veikt reālu pārraudzību, cik lietderīgi ārstniecības iestādes izmanto piešķirtos līdzekļus, kas paredzēti deleģēto valsts pārvaldes uzdevumu izpildei, lai sniegtu iedzīvotājiem valsts nodrošinātos veselības aprūpes pakalpojumus. Ja tiks īstenota reāla padotība, iestādes riskēs aizskart medicīnas establišmenta intereses.
Lasīt visu...

Lursoft