Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Paralēles starp krīzē esošo Rietumu pasauli un Romas impēriju pēdējām dienām kairināja filozofu un analītiķu prātus jau 100 gadus atpakaļ.

Patiesībā Pax Romana un Pax Americana ir par vienu un to pašu, pat grūti atrast atšķirību. Seno romiešu ceļu tīkls un amerikāņu globalizācija, Romas ieceltie Jūdejas vietvalži un Austrumeiropas pagaldes kranči, kas gatavi jebkuru savējo piesist krustā pēc pirmās komandas no centra. Arī Romas Kodeksam ir savs nosaukums šajā mūsdienu kārtībā - “rules based world”, noteikumos balstīta pasaules kārtība. Noteikumi, tiesa, bieži tika rakstīti uz ceļgala un piemēroti situācijai, bet vienmēr aiz rakstītāja stāvēja vismaz viens aviācijas bāzes kuģis.

Arī ideoloģiskās problēmas ir ļoti līdzīgas - pasionaritātes zudums, definējamu un saprātīgi pozitīvu mērķu neesamība, Romas dievu panteons sašķīda pret daudzo barbaru provinču elkdievību, reliģiskie nemieri, kas tikai pastiprinājās līdz 4.gs, kad kristietība kļuva par oficiālo reliģiju.

Tā arī šobrīd ir ar kolektīvajiem Rietumiem - ja viņu karavīram pajautātu, par ko viņš iet karā, atbildēt nenāktos viegli. Jo runāt par veču tiesībām čurāt tupus un sevi ķīmiski kastrēt slepšus no vecākiem nav nopietni. Tikpat muļķīgi būtu atkārtot frāzes par demokrātijas triumfu un aizsardzību apstākļos, kad liberālā demokrātija ir sinonīms pilnigai rīcībnespējai, Izraēlas haoss ir tikai soli no neatgriezeniska kolapsa, Francija ir liesmās, bet savstarpējs naids ASV draud saraut valsti uz pusēm.

Atliek uzturēt esošo status quo. Kā vārdā? Ekonomiskais haoss, brēcoša nevienlīdzība, laboratorijās audzēti vīrusi, zaļās “pārejas” ekonomiski nepamatotie, feikie koncepti un visu karš pret visiem?

Kam to visu vajag?

Saujiņai superbagātu un vecu multimiljardieru, kas niekojas ar trockisma konceptiem un jau sen zaudējuši saķeri ar realitāti. Tie ir dolāra emisijas sistēmas beneficiāri, kas formē FRS, SVF un pārējās infernālās virsnacionalās struktūras, kuras šobrīd jau apdraud katra viena planētas iedzīvotāja dzīvību.

Un redzams, ka šī kasta šajā pēdējā cīņā ies līdz galam.

Romas bojāeja - kas toreiz bija citādāk?

Roma toreiz bija vienīgā metropole kā saliņa barbaru cilšu okeānā, kas gadsimtiem pletās plašumā, līdz sasniedza sava areāla maksimumu Vācijas purvos. Roma nesa tehnoloģijas, rakstību un kultūru, ārpus tās pasaulē nebija neviena tik centralizēta un organizēta kodola.

Tā laika vēsturnieki apgalvo, ka pat barbari novērtēja augsto tehnoloģiju līmeni un, ienākuši Romā, centās aizsargāt akveduktus no stepju klejotāju uzbrukumiem. Bet, pasionaritātei beidzoties, Roma izdzisa un pašķīda, nebija pat neviena īpaši būtiska militāra zaudējuma.

Pax Americana

Tas pats stāsts. Neviens ASV nesakāva Kabulā, viņi aizgāja no Irākas, aizgāja no Sīrijas, atstājot valsts ziemeļos tikai naftas zagļu grupējumu. Tikai pasaule šobrīd ir cita, jo ASV vadītajai globalizācijai ir parādījusies alternatīva jauno Trešās pasaules valstu bloka izskatā.

Sabrūkot Romai, pagāja gandrīz tūkstoš gadu, kamēr tika sasniegts Romas impērijas laika ražošanas līmenis. Bet šoreiz svētā vieta tukša nepaliks, jo jau pastāv paralēli varas centri – Ķīnā, Krievijā, Indijā un Irānā ir radīti alternatīvi koncepti, kas ļaus atjaunot taisnīgumu, attīstīt zinātni un nostiprināt sadarbību uz vienlīdzīgākiem principiem. Tikai kādās robežās darbosies šis jaunais, alternatīvais spēks?

Robežas kā vienmēr nosaka karš.

Un tas ir tas, ko novērojam visapkārt. Lieki teikt, ka norietošā puse karu zaudēs, Rietumi pat eksistenciālu briesmu priekšā nav spējīgi radikāli pārkārtot ekonomiku, atteikties no superpeļņas un merkantīlisma, kā arī nesaprot, ka transgenderu kājnieki situāciju frontē nemainīs. Nu neies Rietumu “meža zosis” uzbrukumā pret krievu TOS ugunsmetēju sistēmām, algotņi karo par naudu, nevis mirst par to.

Cilvēki iet mirt par citām lietām - par ticību un pārliecību, par to, lai tavi bērni dzīvotu labākā pasaulē un pie viņiem skolās nenāktu drag Queen. Par to, lai tauta pati pārvaldītu savu valsti, nevis tavā vārdā to darītu visādi iebraukuši Sorosa aģenti, kā tas ir Levita gadījumā.

Jaunās robežas jau redzamas.

Rietumu mestais bumerangs atgriezies. Tika iztērēts miljardiem dolāru, lai haotizētu Tuvos Austrumus, bet haoss šobrīd pārņem Eiropu, tiesa gan, ne bez MI6 palīdzības. Krīze ir brēcoša - pašu pieņemtās sankcijas ir destabilizējušas tirgu, finanšu sektors ir traģiskā stāvolī hiperemisijas dēļ, bet zaļā enerģija neattaisno cerības, jo nav pietiekama ražošanas attīstības nodrošināšani.

Atzīmēšu, ka situācija Eiropā ir vēl tālu no katastrofas, jo ielās plosās anarhisti, kreisie un citi meinstrīma izsitēji, bet vēl nav pieslēgušies islamisti, kas varētu pielikt fināla akcentu esošajā napalma peizāžā. Viņu parādīšanās ir tikai laika jautājums, jo veselas emigrantu paaudzes ir izaugušas, pretīgumā vērojot mītnes zemes garīgo degradāciju.

Šajā sakarā pasāža no dzīves, saruna kādā Tuvo Austrumu valstī ar diviem jauniem, ašiem turkiem no Vācijas. “Kā Jūs tur varat dzīvot? Apkārt viens vienīgs haram... Vai tad tā ir Vācija?” Atbilde pārsteidza ar savu ātrumu un precizitāti: “Mēs esam Vācija! Mums ir 25 gadi, un mūsu ir miljoni! Vācija būs tāda, kādu mēs to izveidosim!”

Un nav šaubu, ka šis spriedums tiks izpildīts. To netraucēs ne amorfā Ķīna un arī ne konservatīvā, multinacionālā Krievija, kas kļuvusi par islama pasaules advokātu un ceļa rādītāju. Un tie arī ir tie jaunie barbari, kas noārda Pax Americana, lai dotu vietu dzīvotspējīgai kārtībai.

Haosa zona būs visa Eiropa, atskaitot Krievijas pierobežu, Baltiju, Poliju, Serbiju un Ungāriju, - šīs valstis prognozējami izvēlēsies būt par Krievijas protektorātu, jo ASV Eiropu jau ir izlēmušas atstāt.

Latvija.

100% negatava laika izaicinājumiem. Elite nav piemērota pārmaiņām ne praktiski, ne teorētiski, ir aizdomas, ka viņi vispār nesaprot, kas notiek. Katrā ziņā Kariņš un viņa valdība ir viens vienīgs traģisks pārpratums, no kura nācijas izdzīvošanas vārdā vajadzētu tikt vaļā. Cilvēciskajam stulbumam ir tomēr jātiek jelkā limitētam, lai nebūtu situāciju, kad Kariņš Briselē cīnās par iekšdedzes dzinēju aizliegumu Eiropas Savienībā, bet nenojauš, ka nācija pārvietojas auto ar piecpadsmitgadīgiem dīzeļiem, jo citus vienkārši nevar atļauties. Arī Kariņa realizētā ārpolitika var kļūt Latvijai fatāla, jo pēc Maskavas-Pekinas pakta ne tikai Lietuva var krist Ķīnas nežēlastībā.

Kariņa sludinātā viedā reindustrializācija ir kaut kur pagaisusi, palikusi tikai milzu enerģijas cenu izraisīta deindustrializācija.

Laiks nokāpt no zaļās dienaskārtības, vai arī no tās nonesīs! Pietiek mērkaķoties pakaļ Briselei! Ir pārmaiņu laiks, un vara jādod tiem, kas uzņemas atbildību par rezultātu!

Latvijas pēdējo 30 gadu vēsture prasa kļūdu labojumu, bet tā vietā mēs saņemam jaunas krimināllietu ķīpas par simtiem miljonu izzagtas iepirkumu naudas?

Kariņa kungs, visam ir savas robežas, krāmējiet savu koferīti, Delavera bez jums iet postā!

Novērtē šo rakstu:

183
29

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

"Rail Baltica" projekts kā aklās zarnas izgriešana caur papēdi

Foto“Pašlaik nav kārtīga saimnieka “Rail Baltica” īstenošanai”, “Valdība nav iestāde, kas apmaksā rēķinus”, “Premjere Siliņa parāda nostāju – vēlas skaidru atbildību”, “Tā kā līdz šim – turpināt nevēlos” – lūk, virsraksti dažādos plašsaziņas līdzekļos. Visbeidzot, uzstājoties Saeimas ārkārtas plenārsēdē ar atskaiti par savas valdības paveikto, premjere sacīja vēsturiskus vārdus, ka “Rail Baltica” projekta pašplūsma ir beigusies.
Lasīt visu...

21

Vairums mikroģeneratoru īpašnieku būs spiesti pāriet uz dinamiskās enerģijas uzglabāšanas sistēmām

FotoApritējis vairāk nekā mēnesis, kopš ieviesta jaunā elektroenerģijas neto norēķinu sistēma un mājsaimniecībās uzstādīto mikroģeneratoru īpašnieki vairs nevar izvēlēties – ziemā atgūt vasarā tīklā nodoto elektroenerģiju vai arī to pārdot biržā par tirgus cenu. Turpmāk uzstādīto mikroģeneratoru īpašnieki visu saražoto elektroenerģiju varēs vai nu notērēt paši, vai arī pārdot biržā par aktuālo cenu, kas, būsim atklāti, ne vienmēr ir izdevīga.
Lasīt visu...

12

Vai bēdīgi slavenais Raimonds Lejnieks – Puķe mēģina apkrāpt tautu?

FotoJa pēdējos gados mēs esam uzmanīgi sekojuši līdzi gan politikai, gan masu mediju ziņām, tad mums droši vien nav palicis nepamanīts kāds jauns vīrietis ar dubultu uzvārdu – Raimonds Lejnieks – Puķe.
Lasīt visu...

12

Visa „Rail Baltica” projekta vadība precīzi līdzinās tam, ko rekomendē sabotāžas veikšanai

FotoKāds Jums palika iespaids pēc raidījuma „Kas notiek Latvijā” par Rail Baltica? Šoreiz bez cipariem, bet vienkārši novērojums. Pārsmējos.
Lasīt visu...

21

Ašeradens paziņo, ka grib celt nodokļus, un vēlētāji metas nobalsot par “Jauno Vienotību”: loģika te interesantāka nekā paši vēlēšanu rezultāti

FotoViens no nedaudzajiem negaidītajiem momentiem aizvadītajās vēlēšanās — “Jaunās Vienotības” pārsvars pār Nacionālo apvienību, kaut gan aptaujas konsekventi rādīja pretējo, turklāt tas notika pēc tam, kad JV pārstāvis Arvils Ašeradens informēja sabiedrību par iespēju celt pievienotās vērtības nodokli (PVN).
Lasīt visu...

21

Sabiedrības integrācijas fonds lūdz „Re:Baltica” atmaksāt neatbilstoši iztērētos valsts līdzekļus par radīto saturu svešvalodā

FotoŅemot vērā diskusijas publiskajā telpā par nodibinājuma “Baltijas pētnieciskās žurnālistikas centrs Re:Baltica” (attēlā - tā pārstāve Inga Spriņģe) projekta “Šķelšanās” vērtēšanu un mediju redakcionālo brīvību, Sabiedrības integrācijas fonds (Fonds) skaidro pieņemto lēmumu. Fonds ir konstatējis, ka projekts nav īstenots atbilstoši konkursa nolikumam, kas paredz veidot saturu latviešu valodā, bet daļēji īstenots svešvalodā. Aktivitātes īstenotas ar piešķirto publisko finansējumu caur Mediju atbalsta fondu (MAF).
Lasīt visu...

12

Es esmu kompetents ne tikai tajā, par ko jūs visi padomājāt!

FotoNesen klausoties ekonomiskās politikas debates par Latvijas Stabilitātes programmu 2024. - 2028.gadam, radās sajūta, ka Saeimas vīri un sievas dzīvo pasaku valstībā. Vairums runātāju kaismīgi klāstīja, kas būtu jādara, bet neviens nerunāja, kas to traucēja paveikt jau, piemēram, pagājušajā gadā.
Lasīt visu...

21

Vieglprātība un nekompetence maksā dārgi

FotoIgauņi racionāli skatās uz „Rail Baltica” savienojumu ar Tallinu un lidostu. "29.maijā ielikts pamatakmens „Rail Baltica” Ülemiste pasažieru terminālim "Linda", kas nodrošinās ērtu tramvaja savienojumu ar Tallinas lidostu, pilsētas centru un ostu. Ülemiste termināla pabeigšana plānota 2028. gadā."
Lasīt visu...

21

Sākot no nodokļu celšanas un beidzot ar Francijas kodolvairoga attiecināšanu uz Baltiju: TOP 3 “interesantākās” idejas no partiju mutēm

FotoPartiju pašslavināšanās gaisotnē soctīklu īsajos formātos tās “aizmirst” paziņot dažādus svarīgus sīkumus, piemēram – kur ņemt naudu savu ideju finansēšanai. Tomēr tajās reizēs, kad saruna ir garāka par pusminūti, sāk parādīties interesantas idejas. Uzmanībai daži momenti, kurus ne katrs lasītājs vienmēr redz.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Pārpratumi likumprojekta izstrādes gaitā (viena epizode)

Likumprojektā "Grozījumi Civilprocesa likuma 594. pantā - Ieturējumu apmērs no parādnieka darba samaksas un tai pielīdzinātajiem maksājumiem" tā pirmajā lasījumā...

Foto

Eiroparlamenta reitingu līderis “lien bez ziepēm” savam galvenajam politiskajam sāncensim

Piecu mēnešu garumā SKDS aptaujās līderu lomu ieņēmušās Nacionālās apvienības vadošais kandidāts Roberts Zīle nācis klajā...

Foto

Valsts kontrolei vajadzētu izvērtēt, cik pamatoti Sabiedrības integrācijas fonds vairojis „Re:Baltica” darbinieču labklājību un kā valsts šos līdzekļus varētu atgūt

Es jums izstāstīšu kaut ko, ko...

Foto

Parodija par pārbaudi

Ceturtdien Ģenerālprokuratūra izplatīja ļoti savādu paziņojumu, kam it kā bija jānomierina prāti un jāatjauno uzticība politiskajai elitei, bet gluži otrādi – tā ne...

Foto

Lūdz tiesībsargu vērsties Satversmes tiesā par personu ar invaliditāti diskrimināciju

2024. gada 30. maijā Latvijas bezdarbnieku un darba meklētāju interešu aizstāvības biedrības valdes loceklis Raimonds Lejnieks...

Foto

Šoreiz Lembergs uzvar valsti

Centrālajai vēlēšanu komisijai (turpmāk - CVK) ir rakstiski jāatvainojas Aivaram Lembergam par liegumu balsot pašvaldību vēlēšanās, - tā nolēmusi tiesa....

Foto

Nes mieru man, nes mieru dvēselei!

Jau divus gadus publiskajā telpā aktualizēts jautājums par nakts trokšņiem un regulējuma caurumiem, kas liedz rast reālus risinājumus šai problēmai....

Foto

Skumji, ka mūsu “centrālo” mediju rīcība aizvien mazāk atšķiras no kremļa mediju ieradumiem!

Kā top Latvijas Televīzijas (LTV) sižeti? Kāds ir viņu uzmanības fokuss? Divi piemēri....

Foto

„Iznireļi” - obligātā lasāmviela tiem, kas interesējas par politiku un procesiem Latvijā

Brīvdienu maģija – izlasīt kādu grāmatu. Beidzot izlasīju “Iznireļus” - paldies Lato Lapsam: obligātā...

Foto

Nu žēl, ka mums iet garām iespēja pamakšķerēt balsis, debatējot Krievijas valsts valodā

Latvijas Televīzijas (LTV) lēmums nerīkot priekšvēlēšanu debates krievu valodā sabiedrisko mediju portālā rus.lsm...

Foto

Protams, Krievijas valsts valodai ir nozīmīga vieta Latvijas politikā!

Mēs uzskatām, ka aizliegums lietot Latvijas mazākumtautību valodas politiskās diskusijās neveicinātu ne piederības sajūtu Latvijai, ne vārda...

Foto

Latvijas iedzīvotāju cilvēktiesības uz klimata izmaiņu ierobežošanu un dabas daudzveidības saglabāšanu

Pēdējā pusgada laikā Latvijas politiskā vide, sabiedriskie mēdiji, sociālie mediji un portāli pārlieku bieži un...

Foto

Būtu mēs labāk ēduši...

Latvijas Žurnālistu asociācija (asociācija) aicina politiķus atturēties no mediju un žurnālistu diskreditācijas,  apzināti vai neapzināti veidojot nepamatotu viedokli par žurnālistiem, jo īpaši...

Foto

Nē, Somijas politiķus debatēs necepina ne arābu, ne krievu valodā

Latvijas Radio galvenās redaktores Anitas Braunas ieraksts sociālajos tīklos sacēla lielu diskusiju vētru sociālajos tīklos. Viņai...

Foto

Kas tā par Rīgas domes ēku bez progresa simbola – varavīksnes karoga!

Rīgas domes priekšsēdētāja Rīgas domes priekšsēdētājam Vilnim Ķirsim – aicinājums izkārt varavīksnes karogu pie...

Foto

Eiropas Parlamenta vēlēšanas nāk ar uzlabotu vēlēšanu likumu un jaunām iespējām nobalsot

Ar katrām jaunām vēlēšanām tiek mazliet pilnveidotas un atvieglotas iespējas nobalsot — Eiropas Parlamenta...

Foto

Latvijas Televīzija kā pēdējais krievu valodas bastions?

Laikā, kad skolas pāriet uz mācībām tikai latviski, kad atsakāmies no krievu valodas kā otrās svešvalodas, kad pat Latvijā...

Foto

Ne prātā mums nenāk atcelt debates Krievijas valsts valodā

Latvijas Televīzijas Redakcionālā padome šobrīd neizskata iespēju atcelt plānotās RUS.LSM Eiropas Parlamenta priekšvēlēšanu debates....

Foto

Priekšvēlēšanu debatēm jābūt valsts valodā

Ņemot vērā sabiedrībā aktualizēto diskusiju par priekšvēlēšanu debašu organizēšanu krievu valodā, partiju apvienība Jaunā Vienotība uzsver, ka īpaši kopš Krievijas brutālā...

Foto

Aicinām kritiski vērtēt Tieslietu ministrijas bez sociālo partneru iesaistes un visu ieinteresēto personu informēšanas izstrādāto likumprojektu

Saeimas 2024. gada 16. maija darba kārtībā izskatīšanai otrajā lasījumā...

Foto

Eiropas Parlamenta priekšvēlēšanu debates Latvijā drīkst notikt tikai valsts valodā – latviešu valodā

Komentējot publiski pieejamo informāciju – Latvijas Televīzija 2024. gada 3., 4., 5. un...

Foto

Krievvalodīgo debašu iecere savā būtībā ir pretrunā ar Satversmē nostiprināto valsts valodas statusu un tās lomu sabiedrības integrācijā

Par Sabiedrisko elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (attēlā –...

Foto

Aicinu noskaidrot un saukt pie atbildības tos, kuri pieļauj un veicina krievu valodas kā „de facto” otras valsts valodas nostiprināšanu

Ņemot vērā, ka Latvijas Republikas Satversmes...

Foto

Kur pazuduši lauksaimnieku protesti?

Bloķētas lidostas, lielceļi, ostas un tūkstošiem traktoru Berlīnē. Bloķēti ceļi Polijā, degošas riepas un pārrautas barikādes Briselē. Tonnām uz ceļa izbērtu tomātu...

Foto

Briselē nopelnīt jaunam “Nikon” jeb cinisma augstākā pakāpe Anša Pūpola izpildījumā

7. maijā Latvijas publisko telpu pāršalca ziņa, ka Daces Melbārdes vietu Eiropas Parlamentā (EP) ieņems...

Foto

Vai “Jaunā Vienotība” spēj sev un citiem atzīt, ka stulbi sanāca?

Esat kādreiz mēģinājuši stiept gumiju? Pašlaik vadošā partija ar to nodarbojas. Vērojot viņus, atdarinot vai...

Foto

Pirms 150 gadiem dzimis demokrāts un tiesībnieks ar dzejnieka sirdi Miķelis Valters

“Viņu uzskata par pirmo latvieti, kurš 1903. gadā žurnāla "Proletāriets" rakstā "Patvaldību nost! Krieviju...

Foto

Vēsturiskas precizitātes labad 4. maijs tomēr būtu atkal jānosauc par “Latvijas Republikas neatkarības deklarācijas pieņemšanas dienu”

Komentāru rakstu 5. maija pēcpusdienā. Ir svētdiena. Šonedēļ sanākušas trīs...

Foto

Latvijas otrā dzimšanas diena: kā mums ir veicies?

Manā skatījumā 4.maijs ir Latvijas otrā dzimšanas diena. Un ne tikai svinīgā ziņā, bet arī tajā, kā to...

Foto

Nolikt ziedus nepareizā vietā – tas mūsdienu Latvijas PSR ir noziegums!

Valsts policijas Latgales reģiona pārvaldes Ziemeļlatgales iecirknis no 15. marta līdz 14. aprīlim piefiksējis trīs...

Foto

Par varu

Kad sapulces telpā ienāk starojoša sieviete un visi vīrieši uz mirkli pazaudē domas pavedienu, vai šai sievietei kāds pie durvīm piešķīra varu tā izrīkoties?...

Foto

Dažas pārdomas Edgara Kauliņa dzimšanas dienā

Aprit gadskārta, kopš dzimis viens no mūsu novada cilvēkiem, kas ne tikai atstājis daudzus nostāstus par sevi, bet arī izraisījis...

Foto

Vai esam ceļā uz “Baltijas tīģera” stāstu? Izskatās - būs jāpagaida

Man bija gods piedalīties smalkā politekonomiskās elites pasākumā (ar stilīgu nosaukumu LaSER vai “lāzers”), kur...