Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

SIA "Nakte”, Grobiņas nov., Grobiņas pag., "Priedoli" - dalībnieki Aivars Priedols un Elīna Pirtniece-Niķele, kas arī šīs SIA valdes locekle.

Grobiņas novada 2018.gada 29.marta domes protokols rāda, ka  Aivars Priedols balsoja par jauna sociālā dienesta vadītājas vietnieces amata izveidi, kurā 1.aprīlī tika pieņemta viņa darījumu partnere Elīna Pirtniece-Niķele.

Ir pieņemti vēl citi lēmumi. Grobiņas novada 2019.gada 26.septembra domes sēdē Aivars Priedols balsoja par darījumu partneres Elīnas Pirtnieces-Niķeles iecelšanu amatā.

SIA "Grobiņas betons", Grobiņas pag., "Priedoli" - īpašnieki ir Aivars Priedols un Krētainis Jānis, kas ir arī šīs SIA valdes loceklis.

Mairita Krētaine ir bijušā Sociālā dienesta vadītāja. Mairitas Krētaines māte ir Ilga Heinacka - Grobiņas deputāte, iepirkumu komisijas vadītāja.

Ilga Heinacka strādā un ir amatpersona SIA "Grobiņas HES", un kā deputāte ir pieņēmusi lēmumus par līdzekļu piešķiršanu SIA "Grobiņas HES ".

SIA "Grobiņas HES" iepirkumā  “Nomaļu grunts uzauguma noņemšana Grobiņas novadā” iesniedza piedāvājumu par 15 500 EUR, bet līgumu noslēdza par summu 41 999 EUR, kas pārsniedz citus piedāvājumus.

Iepirkumu komisijas noslēguma ziņojumu ir parakstījusi Ilga Heinacka, SIA "Betona tehnika" īpašnieka un valdes locekļa Jāņa  Krētaiņa sievasmāte.

Pretēji likumam ir noslēpts deleģēšanas līgums, jo Grobiņas mājas lapā nav publicēts Deleģēšanas līgums starp Grobiņas novada domi un SIA "Grobiņas HES".

Aivars Priedols ir pieņēmis lēmumus par darījumu partnera Jāņa  Krētaiņa sievu Mairitu Krētaini.

Iepirkumā „Ūdens atvades sistēmas sakārtošana Grobiņas novadā” piedalījās divi uzņēmumi - SIA “Grobiņas meliorators”, kur 100% daļu īpašnieks un valdes loceklis ir Māris Ilsters, un SIA "GN komunālserviss", kur 100% daļu īpašniece Ieva Ilstere (Dalke) ir Māra Ilstera māsa.

Iespējams ka piedāvājumi ir saistīti. Uz piedāvājuma iesniegšanas brīdi SIA “Grobiņas meliorators” bija  nodokļu parādi, kas nozīmēja ka SIA “Grobiņas meliorators” piedāvājumu izslēgs.

Iepriekš līdzīgā iepirkumā uz līdzīgiem darbiem  „Grāvju rakšana un tīrīšana, caurteku remonts un uzstādīšana Grobiņas novadā” bija prasība būt reģistrētiem Būvkomersantu reģistrā, specifiskā Meliorācijas darbu profilā, bet šoreiz prasības par Būvkomersantu reģistru prasības nebija.

Rezultātā iepirkumā „Grāvju rakšana un tīrīšana, caurteku remonts un uzstādīšana Grobiņas novadā”   līgumu noslēdza ar SIA “Grobiņas meliorators”. Šo līgumu starp SIA “Grobiņas meliorators” un "Grobiņas HES" SIA noslēdza valdes locekle Ginta Veidemane, kura ir Māra Ilstera darījuma partnere. Darbus faktiski pilda „Grobiņas meliorators”.

Iepirkumā „Tāši Ābeļi autoceļa remonts” tika iekļauta prasība par meliorācijas speciālista iekļaušanu piedāvājumā, kaut ir autoceļa būvdarbi, līdz ar ko tika izslēgta tāda profesionāla ceļu uzturēšanas sabiedrība kā “Latvijas autoceļu uzturētājs”, bet līgumu Ginta Veidemane noslēdza ar SIA „Grobiņas meliorators”.

Līdzīga satura līgums ir noslēgts starp SIA “Grobiņas meliorators”, kur 100% daļu īpašnieks un valdes loceklis Māris Ilsters, un SIA „Grobiņas namserviss”, kur valdes locekle ir Ginta Veidemane

Arī SIA „Grobiņas HES” valdes locekle ir Ginta Veidemane, kurai 100% pieder SIA "Finanšu vadības birojs" ar adresi Dunalkas pag., Inti , kas ir Māra Ilstera īpašums, iepriekš viņa tur bija arī valdes locekle un, iespējams, arī nodrošina SIA “Grobiņas meliorators” finanšu apkalpošanu. Iespējams, ka SIA "Finanšu vadības birojs" tiek maksāts arī no citām Grobiņas novada pašvaldības institūcijām.

Iepriekš Grobiņas pagasta padomes laikā bija SIA "GP komunālserviss", kuru reorganizēja, izveidojoties Grobiņas novada domei. Pēc šīs reorganizācijas tika izveidota Ievai Ilsterei piederoša ļoti līdzīga nosaukuma SIA GN komunālserviss”, caur kuru veic dažādas finanšu operācijas.

Ieva Ilstere ir Grobiņas pašvaldības Policijas priekšniece. Ieva Ilstere regulāri amatpersonu deklarācijās nenorāda dalību kapitālsabiedrībā SIA "GN komunālserviss". Apjomīgie darījumi deklarācijā ir neizsekojami no līdzekļu ieguves viedokļa, un apšaubāmi, ka nav deklarējami līdzekļu atlikumi uz gada beigām.

Vēršu uzmanību ka šajā personu lokā ir iesaistīti daudzi bijušie un esošie Valsts policijas pārstāvji - Ieva Ilstere, Māris Ilsters, Uldis Ķepals (ZZS deputāts, saistīts ar SIA „King”), Aleksandrs Frēlihs (regulārs SIA “Grobiņas HES” iepirkumu uzvarētājs”) ,izpilddirektores Gunitas Laivinieces māsas Egitas Mazures-Mago  (bāriņtiesas vadītājas) vīrs Kārlis Mazurs-Mago.

Ir vēl citas sakritības, bet par tām citreiz.

Novērtē šo rakstu:

68
8

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

12

Kā saimnieks pavēlēs, tā runāsim! Galvenais - nedomāt!

FotoPortālā Pietiek.com kādu laiku atpakaļ atļāvos publicēt pārdomas par ASV, Izraēlu. Biju pārsteigts, cik daudzi cilvēki lasa šo portālu. Daži, sauksim tos par “īstiem patriotiem”, kas balso par Vienotību un patiesi tic, ka vara visu dara pareizi un cilvēku labā, sarunā teica - kāpēc ienīsti amerikāņus un ebrejus? Nē, man riebjas ASV un Izraēla, divas terorismu izplatošas organizācijas. Cilvēkus, kuri dzīvo teroristu pārvaldītajās teritorijās, es neienīstu, man viņu žēl. Stokholmas sindroms ir nopietna mentāla problēma.
Lasīt visu...

21

Šprotes nepieņems cūku labturības prasības

FotoJa kādam ir klusas aizdomas, ka mēs te sēdēsim un gaidīsim vēl vienu okupāciju – jums ir jālasa tālāk. Ja kāds domā, ka virsrakstā pieminētais dzīvnieks ir nacionālā naida kurināšana – lasiet, lasiet… Starp citu, likums par cūku labturības prasībām ik pa laikam tiek pilnveidots. Meklējiet rakstos. Kas attiecas uz šprotēm – tās ar cūkām kopā neiet ne pēc dzīvesveida, ne pēc garšas. Un jūs labi saprotat, ko šo rindu autors ar to ir domājis.
Lasīt visu...

6

Ja reiz prezidents dod „mājienu ar mietu”, tad mēs, protams, atvainosimies

FotoLsm.lv 24.februārī Ukrainas kara gadadienā savā komiksu sadaļā publicēja autores Gundegas Evelones "Cūku komiksu" ar nosaukumu "Ukrainai ir jāuzvar". Šie komiksi ir zīmējumi par aktuālo Latvijā un pasaulē. Komiksam ir sava "cūku" izcelsmes leģenda, kas atrodama pie katra jaunākā komiksa. Faktiski cūka komiksā var būt ikviens no mums. 
Lasīt visu...

21

Izglītības reforma kā valsts pārvaldes vājuma spoguļattēls

FotoProblēmas VAS “Pasažieru vilciens” darbībā un neauglīgās diskusijas par skolu reformu kārtējo reizi apliecina valsts izpildu varas ieslīgšanu pamatīgā attīstības krīzē, taču šis fakts netiek īsti pat atzīts. Līdz ar to iztrūkst kritiskas analīzes.
Lasīt visu...

21

Vai birokrāts - mūsu kungs?

FotoDomājams, katram no iedzīvotājiem kādreiz ir iezibsnījusi doma, kāpēc ir jāmaksā nodokļi? Nodokļu maksāšanas jēga būtībā ir savākt resursus tajās nozarēs, kas prasa lielus ieguldījumus. Ne velti nodokļus vispirms sāka maksāt tur, kur bija lieli apūdeņošanas darbi. Piemēram, izveidoja dambi, lai palu laikos neapplūstu lauksaimniecības zemes.
Lasīt visu...

21

Nepieciešamais ļaunums – 2. daļa: derīgie idioti un jātnieki bez galvas

FotoĻenins aktīvākos fanus partijas iekšējās sarunās nekautrējoties mēdza saukt par noderīgajiem idiotiem - poļeznije idioti
Lasīt visu...

21

Karš kibertelpā

FotoKrievijas Ārējās izlūkošanas dienests (SVR) ir izmantojis ievainojamību, kas tika atklāta 2023. gada sākumā populārā Čehijas programmatūras giganta “JetBrains” produktā.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Gauss – kas viņš ir? Vairāk Ostaps Benders vai Maikls O’Līrijs?

Patiesības mirklis par airBaltic spējām segt obligāciju saistības arvien tuvāk. Attiecīgi arī Gausa retorika arvien nepārliecinošāka un...

Foto

Ak, eglīte...

Pēdējās darbdienās pirms Ziemassvētkiem netālu no manām mājām parādījās trīs hektāru kailcirte egļu mežā vietā, kur to galīgi nebiju gaidījis. Līdz likumā noteiktajam galvenās...

Foto

Tramps esot atkal ko sliktu pateicis. Iespējams. Tomēr - kas notiek Latvijā?!

Katrā valstī ir "stratēģiski svarīgas" jomas. Diemžēl, vērtējot savus kolēģus, ārstus un viņu absolūti...

Foto

Saeimas deputāti pamazām sāk kaut ko nojaust

Redzot grūti un ļoti dārgi risināmo problēmu apjomu Satiksmes ministrijā, deputāti beidzot nonāca pie atskārsmes, ka ir stipri nokavējuši...

Foto

Nu nevarēja jau cerēt, ka Latvija nesaķers šo „progresīvo” infekciju, bet gan jau pāries arī tā

Bet, klau, esot tādi "progresīvie". Cik lasu soctīklos, tādas sniegpārslas,...

Foto

„Vienotība” ir kā gangrēna uz kādas no ekstremitātēm, kas ir jāamputē, atdalot to no ķermeņa - tautas

Politiskā komunikācija ļoti ietekmē sabiedrības viedokļus un uztveri. Kas...

Foto

Par jaunā „Rail Baltica” dzelzceļa tilta būvniecību: naudas nav, taču būvējam!

Vismaz uzbūvēsim trīs labā krasta balstus ar laidumiem, un tad jau redzēs, varbūt pat saimniecībā...

Foto

"Latvijas pasta" nesmukumi, jeb Linkaita saimniekošanas rezultāti Satiksmes ministrijā nebeidz pārsteigt

Nule pēc virknes skandālu atkāpās "Latvijas pasta" padome. Tā tam arī vajadzēja būt, taču kurš...

Foto

Krievu latvieši, nevis Latvijas krievi: latvietībai jākļūst par lipīgu, pievilcīgu zīmolu

Raksta beigās piedāvāšu neizmantot "Latvijas krievu" vai "Latvijas ukraiņu" terminus, kad runājam par Latvijas pilsoņiem....

Foto

Viss ir lieliski, tikai neprasiet mums neko par tiem 200 miljoniem eiro, ko mums vasarā atkal vajadzēs no nodokļu maksātāju kabatas!

Apkopojot 2023.gada nozīmīgākos statistikas datus...

Foto

Dzintars izēd Kiršteinu - un kas tālāk?

Vēl tikai slinkais nav uzrakstījis par Aleksandra Kiršteina izlingošanu no pašpasludinātās nacionālās apvienības (NA). Iespraudīšu arī savus ķešā aizķērušos...

Foto

Kāpēc LTV nespēj un nevēlas raidījumus organizēt efektīvi un operatīvi?

Latvijas televīzija aktīvi jau vairākas dienas reklamē 6.februāra raidījumu ar konkrēta "viesa" piedalīšanos. Viņš nav izcils zinātnieks,...

Foto

"Pasažieru vilciena" valde atrod "pārmijniekus"

Izcils „ViVi” valdes paziņojums! Tikai vienā teikumā ir izdevies pierādīt visu savu nekompetenci. AS "Pasažieru vilciens" jaunajai padomei laikam vairs nebūtu...

Foto

Briškena politiskās bezatbildības un profesionālās nespējas dēļ ir apdraudēta turpmākā Latvijas reģionu ekonomiskā attīstība

Nacionālā apvienība (NA) rosina izteikt neuzticību satiksmes ministram Kasparam Briškenam (Progresīvie), to...

Foto

Re, cik smuki es varu izteikties arī par skolu slēgšanu (bet tās vienalga tiks slēgtas)

Skola ir kas vairāk par ēku pagasta vai pilsētas vidū. Diskusijām...

Foto

Ja iedzīvotājiem jāgatavo sava 72 stundu soma, tad sabiedrība grib redzēt, kā savu “somu” kārto valsts

72 stundu soma un klausies radio! Mani šis nemierina. Ne...

Foto

Gulags pie apvāršņa

Krievijas Valsts domes valdošās frakcijas “Vienotā Krievija” deputāts ar ģenerāļa uzplečiem Andrejs Guruļovs neslēpj, ka jāatjauno gulaga tipa nometnes, lai tie, kas iekšzemē...

Foto

Skola, kurai paveicās

Varbūt zinošie apzinās, ka tuvojas kas neizbēgams, un tāpēc, laikus atkāpjoties, tiek "dedzināti tilti", vien žēl, ka šīs ugunis mums tiek pasniegtas kā nepieciešamība mūsu tumsonības...

Foto

Pilnmēness mistērijas

To, ka Mēnesim ir ietekme uz planētas Zemes dzīvi un arī cilvēku psihi, mūsu senči tika pamanījuši jau sen. Latvijā dzīvojošiem ir it sevišķi...

Foto

Svarīgi nekļūt atkarīgiem no svešas žēlastības!

Ir kāds vēsturisks janvāra datums, kuru parasti aizēno gan barikāžu laiks, gan, mazliet mazāk, arī 13.janvāra nemieri. Gan nesenie, gan...

Foto

Par atbildību pašreizējā haosa un nebūšanu sakarā pasažieru vilcienu satiksmē

Tā kā 15 gadus nostrādāju VAS "Latvijas dzelzceļš" atbildīgā amatā, tad man ir gana daudz pieredzes...

Foto

Krišjānis Kariņš kļūst par apkaunojumu Latvijas politikai un arī savai partijai

Saeimas deputātu grupas vizīte Ķīnā un Krievijas graudu tranzīts caur Latviju pēdējās nedēļās ir politiskās...

Foto

Atkal

Atkal zobens pacēlies pār dažām skolām, šoreiz Kurzemes pusē. Aizķēra, jo vienā no tām savlaik esmu strādājusi. Laikam vēršot ciet. Nē, vēl jau nekas neesot...

Foto

Īss komentārs par uzņēmēja Guntara Vītola izteikto viedokli “airBaltic” un tā nulles vērtības sakarā

Viss ir pareizi, un žetons Guntaram par drosmi, tikai jebkuram cilvēkam, kuram...

Foto

Kas mums pieder?

Valsts esot mēs, mēs esot bagāti - mums pieder meži, vien koku cenas mums ir augstākas kā Norvēģijā un Zviedrijā, mums pieder spēkstacijas,...

Foto

Vienu "sabiedrisko" mediju mums būs daudz vienkāršāk kontrolēt un komandēt nekā divus!

Ceturtdien Saeimā galīgajā lasījumā gandrīz vienprātīgi atbalstīja Latvijas Radio un Latvijas Televīzijas apvienošanu no...

Foto

Tā kā KNAB Straume ir piebarots, Kariņš bez bažām var par nodokļu maksātāju naudu doties priekšvēlēšanu braucienā uz Valmieru

2024. gada 17. janvārī ārlietu ministrs Krišjānis Kariņš dosies reģionālajā...