Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā
NĀVE audiogrāmata

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

SIA "Nakte”, Grobiņas nov., Grobiņas pag., "Priedoli" - dalībnieki Aivars Priedols un Elīna Pirtniece-Niķele, kas arī šīs SIA valdes locekle.

Grobiņas novada 2018.gada 29.marta domes protokols rāda, ka  Aivars Priedols balsoja par jauna sociālā dienesta vadītājas vietnieces amata izveidi, kurā 1.aprīlī tika pieņemta viņa darījumu partnere Elīna Pirtniece-Niķele.

Ir pieņemti vēl citi lēmumi. Grobiņas novada 2019.gada 26.septembra domes sēdē Aivars Priedols balsoja par darījumu partneres Elīnas Pirtnieces-Niķeles iecelšanu amatā.

SIA "Grobiņas betons", Grobiņas pag., "Priedoli" - īpašnieki ir Aivars Priedols un Krētainis Jānis, kas ir arī šīs SIA valdes loceklis.

Mairita Krētaine ir bijušā Sociālā dienesta vadītāja. Mairitas Krētaines māte ir Ilga Heinacka - Grobiņas deputāte, iepirkumu komisijas vadītāja.

Ilga Heinacka strādā un ir amatpersona SIA "Grobiņas HES", un kā deputāte ir pieņēmusi lēmumus par līdzekļu piešķiršanu SIA "Grobiņas HES ".

SIA "Grobiņas HES" iepirkumā  “Nomaļu grunts uzauguma noņemšana Grobiņas novadā” iesniedza piedāvājumu par 15 500 EUR, bet līgumu noslēdza par summu 41 999 EUR, kas pārsniedz citus piedāvājumus.

Iepirkumu komisijas noslēguma ziņojumu ir parakstījusi Ilga Heinacka, SIA "Betona tehnika" īpašnieka un valdes locekļa Jāņa  Krētaiņa sievasmāte.

Pretēji likumam ir noslēpts deleģēšanas līgums, jo Grobiņas mājas lapā nav publicēts Deleģēšanas līgums starp Grobiņas novada domi un SIA "Grobiņas HES".

Aivars Priedols ir pieņēmis lēmumus par darījumu partnera Jāņa  Krētaiņa sievu Mairitu Krētaini.

Iepirkumā „Ūdens atvades sistēmas sakārtošana Grobiņas novadā” piedalījās divi uzņēmumi - SIA “Grobiņas meliorators”, kur 100% daļu īpašnieks un valdes loceklis ir Māris Ilsters, un SIA "GN komunālserviss", kur 100% daļu īpašniece Ieva Ilstere (Dalke) ir Māra Ilstera māsa.

Iespējams ka piedāvājumi ir saistīti. Uz piedāvājuma iesniegšanas brīdi SIA “Grobiņas meliorators” bija  nodokļu parādi, kas nozīmēja ka SIA “Grobiņas meliorators” piedāvājumu izslēgs.

Iepriekš līdzīgā iepirkumā uz līdzīgiem darbiem  „Grāvju rakšana un tīrīšana, caurteku remonts un uzstādīšana Grobiņas novadā” bija prasība būt reģistrētiem Būvkomersantu reģistrā, specifiskā Meliorācijas darbu profilā, bet šoreiz prasības par Būvkomersantu reģistru prasības nebija.

Rezultātā iepirkumā „Grāvju rakšana un tīrīšana, caurteku remonts un uzstādīšana Grobiņas novadā”   līgumu noslēdza ar SIA “Grobiņas meliorators”. Šo līgumu starp SIA “Grobiņas meliorators” un "Grobiņas HES" SIA noslēdza valdes locekle Ginta Veidemane, kura ir Māra Ilstera darījuma partnere. Darbus faktiski pilda „Grobiņas meliorators”.

Iepirkumā „Tāši Ābeļi autoceļa remonts” tika iekļauta prasība par meliorācijas speciālista iekļaušanu piedāvājumā, kaut ir autoceļa būvdarbi, līdz ar ko tika izslēgta tāda profesionāla ceļu uzturēšanas sabiedrība kā “Latvijas autoceļu uzturētājs”, bet līgumu Ginta Veidemane noslēdza ar SIA „Grobiņas meliorators”.

Līdzīga satura līgums ir noslēgts starp SIA “Grobiņas meliorators”, kur 100% daļu īpašnieks un valdes loceklis Māris Ilsters, un SIA „Grobiņas namserviss”, kur valdes locekle ir Ginta Veidemane

Arī SIA „Grobiņas HES” valdes locekle ir Ginta Veidemane, kurai 100% pieder SIA "Finanšu vadības birojs" ar adresi Dunalkas pag., Inti , kas ir Māra Ilstera īpašums, iepriekš viņa tur bija arī valdes locekle un, iespējams, arī nodrošina SIA “Grobiņas meliorators” finanšu apkalpošanu. Iespējams, ka SIA "Finanšu vadības birojs" tiek maksāts arī no citām Grobiņas novada pašvaldības institūcijām.

Iepriekš Grobiņas pagasta padomes laikā bija SIA "GP komunālserviss", kuru reorganizēja, izveidojoties Grobiņas novada domei. Pēc šīs reorganizācijas tika izveidota Ievai Ilsterei piederoša ļoti līdzīga nosaukuma SIA GN komunālserviss”, caur kuru veic dažādas finanšu operācijas.

Ieva Ilstere ir Grobiņas pašvaldības Policijas priekšniece. Ieva Ilstere regulāri amatpersonu deklarācijās nenorāda dalību kapitālsabiedrībā SIA "GN komunālserviss". Apjomīgie darījumi deklarācijā ir neizsekojami no līdzekļu ieguves viedokļa, un apšaubāmi, ka nav deklarējami līdzekļu atlikumi uz gada beigām.

Vēršu uzmanību ka šajā personu lokā ir iesaistīti daudzi bijušie un esošie Valsts policijas pārstāvji - Ieva Ilstere, Māris Ilsters, Uldis Ķepals (ZZS deputāts, saistīts ar SIA „King”), Aleksandrs Frēlihs (regulārs SIA “Grobiņas HES” iepirkumu uzvarētājs”) ,izpilddirektores Gunitas Laivinieces māsas Egitas Mazures-Mago  (bāriņtiesas vadītājas) vīrs Kārlis Mazurs-Mago.

Ir vēl citas sakritības, bet par tām citreiz.

Novērtē šo rakstu:

59
8

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

12

Kāpēc jums vajadzētu nobalsot par mums - Marksa mūsdienu mazbērniem

FotoLīdz Saeimas vēlēšanām tikai 5 dienas, un, ja vēl turpini izlemt, par kuru politisko spēku atdot savu balsi, piedāvāju 15 iemeslus, kāpēc balsot par 15. sarakstu – Progresīvajiem.
Lasīt visu...

15

Vai "Konservatīvo" sīkpartijā atdzimst nacisms?

FotoŠis jautājums man radās jau pirms diviem gadiem, kad Vācijas kolēģi vērsa uzmanību uz simbolu iespējamu izmantošanu un simboliskajiem tekstiem, ar ko tika rotāti aizsaulē aizgājušās Jutas Strīķes, vienas no Jaunās konservatīvās partijas līderēm, bēru vainagi no viņas partijas biedriem.
Lasīt visu...

21

Nacionālisms, nacisms, fašisms, pozitīvais nacionālisms un citi "ismi"

FotoJums nepatīk garas runas un mani garie raksti, tāpēc šoreiz būs īsāk. Tam, par ko runāšu, ir dažādi nosaukumi, tam daudz ko nepelnīti piedēvē, un tam ir dažādas izpausmes, bet patiesībā runa ir par vienu un to pašu – par patikšanu un nepatikšanu.
Lasīt visu...

21

Tautvaldība ir tautas pārstāvniecība valsts pārvaldes lēmumu pieņemšanai, valsts pārvaldes institūciju veidošanai un lēmumu pieņemšanai

FotoSatversmes 1. nodaļas 2.pants nosaka: “ Latvijas valsts suverēnā vara pieder Latvijas tautai.” Tā jau ir Tautvaldība - Valsts pārvalde, kurā piedalās daudzi sabiedrības locekļi caur/ar savu pārstāvniecību vēlēšanās. Mans viedoklis – ka tas ir galvenais TAUTVALDĪBAS princips, kas realizējams vēlēšanās.
Lasīt visu...

21

“Kapteinis Amerika” aicina taupīt

FotoVadīkļi Vakareiropā brēc par enerģētisko krīzi. S…di, ko ar zaļo dienaskārtību, suicidālām sankcijām un nesaimnieciskumu savārījusi izkurtējusī Eiropas elite, būšot jāizstrebj pārvaldītajām tautām. Latvijas vagari kā parasti skrējuši posta vezumam pa priekšu, tādēļ situācija Dievzemītē ir viena no traģiskākajām ES. Vietējai kliķei par laimi tauta Latvijā ir uz dumpjiem nolēmēta.
Lasīt visu...

3

„Attīstībai/Par” nopirkta publikācija „Delfos”: ja tas mums izdevīgi, mēs izliksimies, ka atbalstām valsts aizsardzības dienestu

FotoNepieciešamība stiprināt Latvijas drošību laikā, kad blakus Eiropā notiek karš, šķiet pašsaprotama. Tamdēļ vietā ir Aizsardzības ministrijas piedāvājums sākt diskusiju par jaunu koncepciju – Valsts aizsardzības dienestu, kura ietvaros Latvijas pilsoņiem radīsies jauni, pavisam konkrēti pienākumi piedalīties valsts aizsardzībā.
Lasīt visu...

20

Esmu balsojis par partijām un politiķiem, kas ir līdzatbildīgi Latvijas izzagšanā, un atkal iešu uz vēlēšanām

FotoĻoti miglaini atceros savas pirmās vēlēšanas. Es tikko kā biju dabūjis PSRS pasi, ko tajā laikā deva vien 16 gadu vecumā, un bija jādodas uz vēlēšanu iecirkni. Padomju Savienībā tā bija svētku diena, plīvoja sarkanie karogi, un es gāju izdarīt kaut ko bezjēdzīgu, jo toreiz vēlēšanas bija vien butaforija. Es to apzinājos, bet nu man bija sava pase – un es gribēju to kaut kur izmantot! Neatceros pat, par ko toreiz bija balsošana. Bet man ļoti paveicās – tās bija pirmās un pēdējās bezjēdzīgās vēlēšanas.
Lasīt visu...

3

„Attīstībai/Par” nopirkta publikācija „Delfos”: es nemaz neesmu tāds hameleons un gļēvulis, kā jums izskatās, jo man ir apņēmība

FotoJūsu balss izšķirs, kas vadīs mūsu valsti. Pirms četriem gadiem es atbalstīju Kariņu, jo bija jānosargā valsts no populistiem. Kā komandas cilvēks es krīzē premjeru nekritizēju. Bet šobrīd mans pienākums ir runāt tieši: nedrīkst bremzēt valsti vēl četrus gadus. Ir jārīkojas daudz izlēmīgāk. Es esmu gatavs uzņemties atbildību un lūdzu jūsu atbalstu.
Lasīt visu...

21

Logs vai varnešu kolektīvās pašsaglabāšanās instinkts

FotoMums katram ir izveidojies vai izveidots savs logs, caur kuru mēs uzlūkojam pasauli. Un šie logi mēdz būt ļoti dažādi – gan plastikāta, gan koka, gan ar ieplīsušiem stikliem, tie mēdz būt arī kādā krāsā tonēti, gan netīri, gan miglaini. Tāpēc arī tas, ko mēs ieraugām caur savu logu, mēdz kardināli atšķirties no tā, ko caur saviem logiem redz citi, kaut patiesībā mēs lūkojamies uz vieniem un tiem pašiem priekšmetiem un aplūkojam vienas un tās pašas darbības.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Jaunzemes rīcība vērtējama kā amata pienākumu, konkrēta rīkojuma vai uzdevuma nepamatota nepildīšana vai novēlota, nolaidīga vai nekvalitatīva pildīšana

Ceturtdien, 15. septembrī finanšu ministrs Jānis Reirs ir izdevis...

Foto

Nedodiet sevi apmuļkot! Sīkumains, bet ļoti bīstams

«Okupāciju noliegt? Manā skatījumā tā ir bijusi. Attaisnot Krievijas prezidenta darbību es netaisos, un tā nav man simpātiska. Neskatos...

Foto

Paskaidrojumi Plešam: nav labi, ja nepatiesu informāciju apzināti izplata tik augsta valsts amatpersona kā vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs

[1] 2022. gada 25. augustā Daugavpils...

Foto

Inflācijas krīze – laiks, kad mērķtiecīgi izvēlēties Latvijas uzturproduktus

„Rudentiņis – bagāts vīrs,” septembrī, vācot ražu vai gādājot krājumus ziemai, teica mūsu senči. Septembris mūsdienās ir...

Foto

Kariņam aste kājstarpē - "Vienotības" premjers izrādījies Putina skolnieks

Jau vairākus mēnešus virkne mediju aicina ministru prezidentu Krišjāni Kariņu piedalīties raidījumos, kuros bija iecerēts iztirzāt premjera...

Foto

Politikā man kopā ar Pavļutu pie siles tikt neizdevās, tagad izmēģināšu „dzimumu līdztiesības” tēmu

"Dzimumu līdztiesība?! Mums taču ar to viss kārtībā!" ir biežākā reakcija, kad...

Foto

Tikai nesmejieties, kad es jums mēģināšu iestāstīt, ka Latvijas valsts šajos četros gados ir kļuvusi drošāka un stiprāka

13. Saeima ierakstīs Latvijas valsts politiskajā vēsturē vismaz trīs...

Foto

1. oktobra mājsēdes organizatori

Piežmiegusi CVK naudu Saeimas vēlēšanu popularizēšanai, kliķe atklāti aicināt uz boikotu tomēr neuzdrošinās. Taču izskatās, ka varneši nudien ir nobijušies no ļaužu...

Foto

Subjektīvs Saeimas deputātu kandidātu sarakstu apskats

Pirms kāda laika aicināju iet uz vēlēšanām un balsot kaut par pašu lielāko “dunduku”, tikai pret varas partijām. Pie viena...

Foto

LPSR 2.0 kūrē reliģiju

Levits, kas identificē sevi kā latvieti, sadarbībā ar valdošās koalīcijas tieslietu ministru (lasi – boļševiku komisāru) Bordānu ir iesniedzis likumprojektu, lai mainītu...

Foto

Vēlēšanas: piedalīties vai ignorēt?

Pēc vairāku lasītāju lūguma mēģināšu “izvilkt esenci” un īsi pamatot savu jau vairākkārt pausto viedokli par “vēlēšanām” mūsdienu Latvijā un to lomu...

Foto

Dzīvnieku aizsardzības organizācijas nosoda bezatbildīgo aicinājumu doties meklēt un fotografēt lāčus

Dzīvnieku aizsardzības organizācijas nosoda nepārdomāto un provokatīvo publiskajā telpā izskanējušo Latvijas Nacionālā dabas muzeja iniciatīvu,...

Foto

Elektrizētā priekšvēlēšanu kampaņa

Par Dievzemītes “reņģēdāju” nežēlīgu dīrāšanu 2007.—2010. gada finanšu krīzes laikā Valdis Dombrovskis (JV) ticis pie amata Eiropas Komisijā. Toreiz pat starptautiskie naudas dūži...

Foto

Jehovas liecinieki atsāk apmeklēt cilvēkus viņu dzīvesvietās

Pēc divarpus gadu pārtraukuma no 1. septembra Jehovas liecinieki visā pasaulē, arī Latvijā, atsāks to savas darbības aspektu, kas...

Foto

Uzņēmuma pāreja – jaunā VID granāta

Nu jau ar zināmu regularitāti līdz mums nonāk lietas, kur Valsts ieņēmumu dienests (VID) apgalvo, ka ir notikusi uzņēmuma vai tā...