Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā
NĀVE audiogrāmata

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Saskaņā ar Ministru kabineta rīkojumu Nr. 655 "Par ārkārtējās situācijas izsludināšanu" no 2021. gada 23. janvāra līdz 2021. gada 24. janvārim laikaposmā no plkst. 22:00 līdz plkst. 05:00 bija aizliegts atrasties un pārvietoties ārpus savas dzīvesvietas.

Ievērojot šo aizliegumu, R.K. 2021.gada 24. janvārī atradās kopā ar savu dzīvesbiedri savā dzīvoklī. Starp R.K. un viņa dzīvesbiedri izvērsās sadzīviska rakstura strīds. Strīda karstumā tika paceltas balsis. Uz to noreaģēja kaimiņi, izsaucot policiju. Policijai ierodoties, strīds jau bija norimis.

Norādot uz nepieciešamību pārbaudīt R.K. personību, policijas darbinieki lūdza iznākt no dzīvokļa un sekot viņiem uz policijas dienesta mašīnu. R.K., pildot policijas darbinieku likumīgās prasības, devās tiem līdz. Pēc personības pārbaudes R.K. varēja doties atpakaļ uz dzīvokli. Nekādi protokli R.K. klātbūtnē sastādīti netika, kā arī netika prasīts rakstīt paskaidrojumu. 

2021. gada marta vidū R.K. saņēma no zvērināta tiesu izpildītāja vēstuli, kurā norādīts, ka R.K. esot jāsamaksā sods EUR 2000 apmērā un papildus EUR 431 sprieduma izpildes izdevumi. Sods esot piemērots par MK rīkojuma pārkāpumu t.i. R.K. 2021. gada 24. janvāri esot atradies ārpus savas dzīvesvietas, bet tas esot bijis aizliegts.

Tā kā R.K. nebija saņēmis nekādus lēmumus, viņš vērsās Valsts policijas Rīgas Kurzemes iecirknī, lūdzot paskaidrot notikušo un izsniegt administratīvā pārkāpuma lietas materiālus. Materiālus R.K. saņēma tikai pēc soda piemērošanas 2021. gada 12. aprīlī. Jāpiebilst, ka 400 soda naudas vienības (€2000 euro) ir maksimālais iespējamais naudas sods par šādu pārkāpumu.

Neskatoties uz to, ka policijas darbinieki izteica prasību iznākt no dzīvokļa un doties uz policijas dienesta mašīnu, pakļaušanās policijas darbinieku prasībām tika pavērsta kā komendantstundas pārkāpums. Policijas darbinieki ir gājuši vēl tālāk - falsificējuši pārkāpuma lietas materiālus un viltojuši rokrakstu/parakstu.

Tā, piemēram, no ziņojuma par pārkāpumu izriet, ka policijas darbinieki veikuši kontroles pasākumus (patrulējuši ielas) un konstatējuši, ka R.K. atrodas ārpus savas dzīvesvietas (pie mājas), nevis devušies uz izsaukumu par konfliktu. Pārkāpums esot konstatēts 2021. gada 24. janvārī plkst. 01:45. Savukārt no aizturēšanas protokola izriet, ka R.K. esot ticis aizturēts un plkst. 01:45 jau atradies VP Rīgas Kurzemes iecirknī.

Jānorāda, ka R.K. netika aizturēts un vests uz iecirkni. Policijas darbinieki aizturēšanas protokolā (kurš ticis sastādīts iecirknī) norāda, ka R.K. ir atteicies parakstīt protokolu, bet protokolā atrodams it kā R.K. rakstīts paskaidrojums. Savukārt pie atbildības saucamās personas paskaidrojumu un apliecinājumu R.K. esot parakstījis. 

Kā norādīts iepriekš, tad R.K. nav ticis aizturēts/aizvests uz policijas iecirkni, tāpat R.K. nav parakstījis vai atteicies parakstīt protokolus vai citus dokumentus, tas nav ticis piedāvāts. Līdz ar ko minētie paraksti un rokraksts paskaidrojumā tika viltoti. Minētie apstākļi protams ir viegli pārbaudāmi, piemēram, apskatot izsaukumu žurnālu, policijas dienesta auto videoierakstus, policijas iecirkņa videoierakstus u.c.

Vai tik tiešām valsts ir tik nabadzīga un Covid-19 iztukšota, ka policijai tiek dots uzdevums "pelnīt" kā vien ienāk prātā!? Papildus jānorāda, ka lēmums par maksimālā naudas soda piemērošanu (R.K. nav bijis iepriekš administratīvi sodīts) ticis pieņemts vien 50 (02:39) minūtes pēc it kā konstatētā pārkāpuma, t.i. steigā, nedodot iespēju aizstāvēties un/vai pieaicināt aizstāvi.

Likumā "Par  policiju" ir teikts: "Policijas galvenais pienākums ir aizsargāt personu dzīvību, veselību, tiesības un brīvības, īpašumu, sabiedrības un valsts intereses no noziedzīgiem nodarījumiem un citiem prettiesiskiem apdraudējumiem.. Policijas darbība tiek organizēta, ievērojot likumību, humānismu, cilvēka tiesības, sociālo taisnīgumu, atklātumu, vienvadību un balstoties uz iedzīvotāju palīdzību."

Bet kā jau tas ir ierasts Latvijā, likumā jābūtīgais/vēlamais arī šoreiz nesakrīt ar reāli esošo. Kauns, tiešām kauns....

Novērtē šo rakstu:

143
5

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

12

Prezidents atkal jau parāda, ka ir caur un cauri līdzšinējās valdošās koalīcijas prezidents, nevis tāds prezidents, kas ir visai tautai

FotoValsts prezidents Egils Levits 3. oktobra LSM LTV “Rīta panorāmā” it kā sacīja visu gludi, pareizi un rāmi. Taisnība, ka Latvijas vēlētāji šoreiz ir bijuši daudz aktīvāki gājēji pie urnām nekā iepriekšējā reizē. Prezidents par šoreiz labo aktivitāti pateicās vēlētājiem.
Lasīt visu...

21

Es biju pārpratis, ka šīs ir ļoti nepareizas lietas

FotoDziļi nožēloju savu gadiem ilgo aktīvo iesaisti sabiedriskajā cīņā par cilvēktiesībām. Man tas ir nesis milzīgus zaudējumus un postu.
Lasīt visu...

21

Steidzam ziņot par operācijas “Fiktīvās varas triumfs” gaitu un iznākumu

FotoIzdomāts stāsts par kāda Vienotības vecbiedra, iespējams, nosūtītu ziņu saviem sadarbības partneriem kādā kaimiņvalstī. Vēstule, kāda hipotētiski varētu būt uzrakstīta un pa slepeniem kanāliem, kas zina, varbūt saistītiem ar kino Pionieris afēras locekļiem, nosūtīta kaimiņos mītošam caram.
Lasīt visu...

15

Varbūt pošu ģenētiski modificētie ķermeņi - signāla uztvērēji - balsu atdošanas dienā saņēmuši attiecīgo programmatūru par konkrētu aplokšņu mešanu urnā

FotoLabais tonis paredz komentāru par vēlēšanu balagānu. Divos vārdos - aplausi stāvus! Fanfaras tiem, kuri ar savu parakstu apliecināja atbalstu sistēmai. Protams, var tikai apbrīnot nekaunību tik klaji viltot "rezultātus" (iespējams, pilnīgi pretēji tautas izdarītajai "izvēlei". "Tie pēdējie būs tie pirmie, tie pirmie būs pēdējie" - tuvu pilnīgam "kājām gaisā").
Lasīt visu...

21

Skolā strādāju, jo pagaidām to varu atļauties

FotoTātad, ja nu kādam interesē, cik saņem skolotājs parastais, varu padalīties ar savu situāciju pagājušajā mācību gadā. Lūdzu, izlasiet līdz galam. Vadu 34 kontaktstundas nedēļā + 1 konsultācijas stunda.
Lasīt visu...

18

Nepieciešama Saeima, kas spēj vadīt valsti cauri vētrainiem ūdeņiem (un ievēlēt mani uz otru termiņu, lūdzu)

FotoGodātie Latvijas pilsoņi! Vēlētāji! Nākamajos četros gados Latvijai ir nepieciešama tāda Saeima un valdība, kas spēj droši vadīt mūsu valsti cauri vētrainiem ūdeņiem.
Lasīt visu...

12

Mēs izmisīgi gribam izkrāpt valsts iepirkuma garantijas mūsu terminālim!

FotoDarbs pie sašķidrinātās dabasgāzes jeb LNG (liquefied natural gas) termināļa izveides Latvijā norisinās jau teju desmitgadi un varētu turpināties vēl tikpat ilgi, ja ne Krievijas agresija Ukrainā, kas nepārprotami lika saprast mūsu valsts enerģētisko atkarību ar visām no tā izrietošajām sekām.
Lasīt visu...

21

Vēlēšanas: kāpēc vajag iet vai neiet pie balsošanas urnām

FotoPašreiz sociālajos tīklos izskan daudz aicinājumi boikotēt vēlēšanas, un daudzi arī uzskata, ka nav vērts piedalīties vēlēšanām, jo pa lielam nekas nemainīsies. Un uz vēlēšanām pamatā neiet cilvēki, kuri nav apmierināti ar valdību, ar Saeimā ievēlēto deputātu darbu. Bet vēlēšanu boikots ir izdevīgs varas partijām, un tās to slēpti atbalsta.
Lasīt visu...

18

Mūsu politprostitūciju nedrīkst publiski saukt par politprostitūciju!

FotoLatvijas Žurnālistu asociācija (LŽA) aicina Saeimas Mandātu, ētikas un iesniegumu komisiju reaģēt uz deputāta Aleksandra Kiršteina (Nacionālā apvienība “Visu Latvijai!”–”Tēvzemei un Brīvībai”/LNNK) 25. septembra izteikumiem mikroblogošanas vietnē Twitter. Deputāts, komentējot priekšvēlēšanu debates LTV ēterā, raksta: “Politprostitūta Bērtule, vadot Saeimas kandidātu debates LTV1, visu laiku melo, ka politiķi (domāti NA) grib likvidēt Satversmes Tiesu, noklusējot, ka tā ir jāpārceļ uz Augstāko Tiesu kā Igaunijā, Somijā un Zviedrijā! Pirmskara Latvijā Satversmes jautājumus skatīja AT Senāts!”
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Kāpēc jums vajadzētu nobalsot par mums - Marksa mūsdienu mazbērniem

Līdz Saeimas vēlēšanām tikai 5 dienas, un, ja vēl turpini izlemt, par kuru politisko spēku atdot...

Foto

Vai "Konservatīvo" sīkpartijā atdzimst nacisms?

Šis jautājums man radās jau pirms diviem gadiem, kad Vācijas kolēģi vērsa uzmanību uz simbolu iespējamu izmantošanu un simboliskajiem tekstiem, ar...

Foto

Nacionālisms, nacisms, fašisms, pozitīvais nacionālisms un citi "ismi"

Jums nepatīk garas runas un mani garie raksti, tāpēc šoreiz būs īsāk. Tam, par ko runāšu, ir dažādi...

Foto

Tautvaldība ir tautas pārstāvniecība valsts pārvaldes lēmumu pieņemšanai, valsts pārvaldes institūciju veidošanai un lēmumu pieņemšanai

Satversmes 1. nodaļas 2.pants nosaka: “ Latvijas valsts suverēnā vara pieder...

Foto

“Kapteinis Amerika” aicina taupīt

Vadīkļi Vakareiropā brēc par enerģētisko krīzi. S…di, ko ar zaļo dienaskārtību, suicidālām sankcijām un nesaimnieciskumu savārījusi izkurtējusī Eiropas elite, būšot jāizstrebj pārvaldītajām...

Foto

„Attīstībai/Par” nopirkta publikācija „Delfos”: ja tas mums izdevīgi, mēs izliksimies, ka atbalstām valsts aizsardzības dienestu

Nepieciešamība stiprināt Latvijas drošību laikā, kad blakus Eiropā notiek karš, šķiet...

Foto

Esmu balsojis par partijām un politiķiem, kas ir līdzatbildīgi Latvijas izzagšanā, un atkal iešu uz vēlēšanām

Ļoti miglaini atceros savas pirmās vēlēšanas. Es tikko kā biju...

Foto

„Attīstībai/Par” nopirkta publikācija „Delfos”: es nemaz neesmu tāds hameleons un gļēvulis, kā jums izskatās, jo man ir apņēmība

Jūsu balss izšķirs, kas vadīs mūsu valsti. Pirms...

Foto

Logs vai varnešu kolektīvās pašsaglabāšanās instinkts

Mums katram ir izveidojies vai izveidots savs logs, caur kuru mēs uzlūkojam pasauli. Un šie logi mēdz būt ļoti dažādi...

Foto

Jaunzemes rīcība vērtējama kā amata pienākumu, konkrēta rīkojuma vai uzdevuma nepamatota nepildīšana vai novēlota, nolaidīga vai nekvalitatīva pildīšana

Ceturtdien, 15. septembrī finanšu ministrs Jānis Reirs ir izdevis...

Foto

Nedodiet sevi apmuļkot! Sīkumains, bet ļoti bīstams

«Okupāciju noliegt? Manā skatījumā tā ir bijusi. Attaisnot Krievijas prezidenta darbību es netaisos, un tā nav man simpātiska. Neskatos...

Foto

Paskaidrojumi Plešam: nav labi, ja nepatiesu informāciju apzināti izplata tik augsta valsts amatpersona kā vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs

[1] 2022. gada 25. augustā Daugavpils...