Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā
NĀVE audiogrāmata

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Daudz dzirdēts par negodprātīgiem uzņēmējiem, un, lasot par kārtējo "uzņēmēju-uzmetēju", rodas priekšstats, ka šo jomu (konkrētajā gadījumā - būvdarbus) vai nu vispār neuzrauga, vai uzrauga diezgan pavirši. Tomēr, saskaroties personīgi ar šādu situāciju, domas sliecas uz pirmo variantu. Lūk, mana pieredze.

Pirms neilga laika noslēdzām līgumu ar SIA "SN BŪVGRUPA" par remontdarbu veikšanu. Saņemot nepieciešamos dokumentus, uzsākām darbus, taču neilgi pēc darbu uzsākšanas secinājām, ka objekts ir krietni lielāks, nekā norādīts pasūtītāja („SN BŪVGRUPA”) iesniegtajos dokumentos, piemēram, mājas fasāde bija uz pusi lielāka, nekā sākotnēji norādīts, kā arī atklājās citi darbi, kuri ietekmēja izpildes termiņu un kuru veikšanai bija nepieciešamas saskaņošanas.

Bez šaubām, atklājoties šiem apstākļiem, sastādījām papildu vienošanos, norādot atklātos papildu darbus, kā arī termiņa pagarinājumu, kas nepieciešams darbu pabeigšanai. Taču pasūtītājs atteicās parakstīt vienošanos, aizbildinoties ar to, ka laiks mums esot. Tāpēc, neskatoties uz to, ka vienošanās netika parakstīta, mēs darbus turpinājām arī pēc līguma termina beigām.

Iestājoties līgumā norādītajam termiņam, pasūtītājs arī ļāva mums strādāt un tikai pēc laika paziņoja, ka darbi nav pabeigti un mums jāmaksā sods. Rezultātā cietām zaudējumus vairāku desmitu tūkstošu eiro apmērā (gan par iepirktajiem materiāliem, gan par nesaņemto darba samaksu, gan par citiem pamatotajiem izdevumiem).

Tas vēl nebija viss. Alkatības un nekaunības pārpildīti, pasūtītājs ar partneriem mēģina radīt vēl lielākus zaudējumus, iesniedzot nepamatotus prasības pieteikumus tiesā. Pēc neilga laika pasūtītājs cedēja prasības tiesības SIA "BŪVE PLUSS", kuras vadībā atrodas sākotnējā līgumā norādītās personas, kuras atradās SIA "SN BŪVGRUPA" vadībā.

Pasūtītāja uzvedība, attieksme un rīcība darbu veikšanas laikā un arī pēc tam liecina par plānotu, mērķtiecīgu un ilgstošu negodprātīgu komercpraksi. Jānorāda arī, ka līgumā vienojāmies strīdus risināt ar šķīrējtiesas starpniecību. Tomēr, lai apietu šo vienošanos (iespējams, saprotot, ka šķīrējtiesas process ir ātrs un var beigties par labu mums), pasūtītājs cedē prasības tiesības pašu dibinātam uzņēmumam, būtībā nodod paši sev, bet tādējādi apejot šķīrējtiesas līgumu.

Pasūtītājs ir ar lielu pieredzi būvniecībā. Faktiski monopolizējis Saulkrastus, Limbažu novadu un Salacgrīvu, apskaužami regulāri uzvarot dažādos būvniecības konkursos. Esam pārliecināti, ka ar sabiedrības palīdzību kompetentās iestādes pievērsīs pienācīgu uzmanību šiem uzņēmējiem, kā arī iedrošinās citus "uzmestos" atmaskot negodprātīgo uzņēmēju shēmas un shēmiņas.

Novērtē šo rakstu:

68
8

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

18

Nepieciešama Saeima, kas spēj vadīt valsti cauri vētrainiem ūdeņiem (un ievēlēt mani uz otru termiņu, lūdzu)

FotoGodātie Latvijas pilsoņi! Vēlētāji! Nākamajos četros gados Latvijai ir nepieciešama tāda Saeima un valdība, kas spēj droši vadīt mūsu valsti cauri vētrainiem ūdeņiem.
Lasīt visu...

12

Mēs izmisīgi gribam izkrāpt valsts iepirkuma garantijas mūsu terminālim!

FotoDarbs pie sašķidrinātās dabasgāzes jeb LNG (liquefied natural gas) termināļa izveides Latvijā norisinās jau teju desmitgadi un varētu turpināties vēl tikpat ilgi, ja ne Krievijas agresija Ukrainā, kas nepārprotami lika saprast mūsu valsts enerģētisko atkarību ar visām no tā izrietošajām sekām.
Lasīt visu...

21

Vēlēšanas: kāpēc vajag iet vai neiet pie balsošanas urnām

FotoPašreiz sociālajos tīklos izskan daudz aicinājumi boikotēt vēlēšanas, un daudzi arī uzskata, ka nav vērts piedalīties vēlēšanām, jo pa lielam nekas nemainīsies. Un uz vēlēšanām pamatā neiet cilvēki, kuri nav apmierināti ar valdību, ar Saeimā ievēlēto deputātu darbu. Bet vēlēšanu boikots ir izdevīgs varas partijām, un tās to slēpti atbalsta.
Lasīt visu...

18

Mūsu politprostitūciju nedrīkst publiski saukt par politprostitūciju!

FotoLatvijas Žurnālistu asociācija (LŽA) aicina Saeimas Mandātu, ētikas un iesniegumu komisiju reaģēt uz deputāta Aleksandra Kiršteina (Nacionālā apvienība “Visu Latvijai!”–”Tēvzemei un Brīvībai”/LNNK) 25. septembra izteikumiem mikroblogošanas vietnē Twitter. Deputāts, komentējot priekšvēlēšanu debates LTV ēterā, raksta: “Politprostitūta Bērtule, vadot Saeimas kandidātu debates LTV1, visu laiku melo, ka politiķi (domāti NA) grib likvidēt Satversmes Tiesu, noklusējot, ka tā ir jāpārceļ uz Augstāko Tiesu kā Igaunijā, Somijā un Zviedrijā! Pirmskara Latvijā Satversmes jautājumus skatīja AT Senāts!”
Lasīt visu...

12

Kāpēc jums vajadzētu nobalsot par mums - Marksa mūsdienu mazbērniem

FotoLīdz Saeimas vēlēšanām tikai 5 dienas, un, ja vēl turpini izlemt, par kuru politisko spēku atdot savu balsi, piedāvāju 15 iemeslus, kāpēc balsot par 15. sarakstu – Progresīvajiem.
Lasīt visu...

15

Vai "Konservatīvo" sīkpartijā atdzimst nacisms?

FotoŠis jautājums man radās jau pirms diviem gadiem, kad Vācijas kolēģi vērsa uzmanību uz simbolu iespējamu izmantošanu un simboliskajiem tekstiem, ar ko tika rotāti aizsaulē aizgājušās Jutas Strīķes, vienas no Jaunās konservatīvās partijas līderēm, bēru vainagi no viņas partijas biedriem.
Lasīt visu...

21

Nacionālisms, nacisms, fašisms, pozitīvais nacionālisms un citi "ismi"

FotoJums nepatīk garas runas un mani garie raksti, tāpēc šoreiz būs īsāk. Tam, par ko runāšu, ir dažādi nosaukumi, tam daudz ko nepelnīti piedēvē, un tam ir dažādas izpausmes, bet patiesībā runa ir par vienu un to pašu – par patikšanu un nepatikšanu.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Tautvaldība ir tautas pārstāvniecība valsts pārvaldes lēmumu pieņemšanai, valsts pārvaldes institūciju veidošanai un lēmumu pieņemšanai

Satversmes 1. nodaļas 2.pants nosaka: “ Latvijas valsts suverēnā vara pieder...

Foto

“Kapteinis Amerika” aicina taupīt

Vadīkļi Vakareiropā brēc par enerģētisko krīzi. S…di, ko ar zaļo dienaskārtību, suicidālām sankcijām un nesaimnieciskumu savārījusi izkurtējusī Eiropas elite, būšot jāizstrebj pārvaldītajām...

Foto

„Attīstībai/Par” nopirkta publikācija „Delfos”: ja tas mums izdevīgi, mēs izliksimies, ka atbalstām valsts aizsardzības dienestu

Nepieciešamība stiprināt Latvijas drošību laikā, kad blakus Eiropā notiek karš, šķiet...

Foto

Esmu balsojis par partijām un politiķiem, kas ir līdzatbildīgi Latvijas izzagšanā, un atkal iešu uz vēlēšanām

Ļoti miglaini atceros savas pirmās vēlēšanas. Es tikko kā biju...

Foto

„Attīstībai/Par” nopirkta publikācija „Delfos”: es nemaz neesmu tāds hameleons un gļēvulis, kā jums izskatās, jo man ir apņēmība

Jūsu balss izšķirs, kas vadīs mūsu valsti. Pirms...

Foto

Logs vai varnešu kolektīvās pašsaglabāšanās instinkts

Mums katram ir izveidojies vai izveidots savs logs, caur kuru mēs uzlūkojam pasauli. Un šie logi mēdz būt ļoti dažādi...

Foto

Jaunzemes rīcība vērtējama kā amata pienākumu, konkrēta rīkojuma vai uzdevuma nepamatota nepildīšana vai novēlota, nolaidīga vai nekvalitatīva pildīšana

Ceturtdien, 15. septembrī finanšu ministrs Jānis Reirs ir izdevis...

Foto

Nedodiet sevi apmuļkot! Sīkumains, bet ļoti bīstams

«Okupāciju noliegt? Manā skatījumā tā ir bijusi. Attaisnot Krievijas prezidenta darbību es netaisos, un tā nav man simpātiska. Neskatos...

Foto

Paskaidrojumi Plešam: nav labi, ja nepatiesu informāciju apzināti izplata tik augsta valsts amatpersona kā vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs

[1] 2022. gada 25. augustā Daugavpils...