Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Pievienot komentāru

Lapas:    1   Rādīt komentārus, sākot ar: pirmo | pēdējo

annina

04.06.2017. 12:28

musu saima darbu piemekle pietuvinatam personam un ne jau tapec ka vina darbs butu vajadzigs bet tadel ka nezin ka izsaimniekot stradnieku gruti pelnitos grasus

Atbildēt

Ojārs

26.05.2017. 09:08

Labi dzīvojam, ja varam atļauties tā pārvaldīt savu valsti.

Atbildēt

Tes

24.05.2017. 23:35

Maizītis regulāri šim piepilda flešku

Atbildēt

Neaizmirsīšu

23.05.2017. 23:14

»

zinošais

Neaizmirsti to 3 jūnija


Andrim Ārgalim plusiņš no manis. Paldies, Lapsaam par čakla jaunieša reklāmu!

Atbildēt

vaņai

23.05.2017. 23:12

»

zina

Drausmas ! Studentiņi piepelnās par apkopēju, par istabeni, par sulaini utt...


2014.gada rudens Latvijas Republikas Saeima, deputāta Viļņa Ķirša palīgs
2014.gada vasara Paula Stradiņa Klīniskās universitātes slimnīca, sanitārs

Atbildēt

NU

23.05.2017. 23:10

»

tā viš i...

Te Juma labs piemērs, kamdēļ jāpadzen Vienotība. Apzagušies, mēra sajūtu sen zaudējuši


Kremļa cūkas no Saskaņas pat uz darbu aizvilkties negribēja par 10x lielāku algu!

Atbildēt

Shēmotāji

23.05.2017. 20:42

»

2017. gada aprīlī

Ārgalis


interesanti amati parādījušies - nozares padomnieks- Lauma Sīka- MĒNEŠALGĀ 3889.98

Atbildēt

tā viš i...

23.05.2017. 16:40

Te Juma labs piemērs, kamdēļ jāpadzen Vienotība. Apzagušies, mēra sajūtu sen zaudējuši:
Aboltiņa, Ķirsis, Kampars, Čigāne, Viņķele...

Atbildēt

Viks

23.05.2017. 16:35

Klīst baumas, ka viņam Maizītis personīgās lekcijas jurisprudencē sniedz. Pēc darba laika. Pēc tajā gan drusku dibens sāp un mutē dīvaina garša, bet bez grūta darba kalnā neuzkāpt.

Atbildēt

atā, vienotība

23.05.2017. 15:37

kaligulas mums jau tā bez gala

Atbildēt

teiciens

23.05.2017. 15:27

jaunlaiku sakāmvārds - pasaki, kas ir tavos rados/sakaros, un es pateikšu, cik gudrs tu esi:)

Atbildēt

kexxx

23.05.2017. 13:58

Ka shita valsts parvaldes politizeshana ir man piegriezusies ar radiem, pazinam, partiju darbiniekiem.

Atbildēt

ar uzvārdu āra gailis

23.05.2017. 13:50

der tikai par ekspertu, pie tam uzreiz, par cik uzvārds jau ir pārākuma pakāpē! Protams ka bez konkursa, jo neies jau sevi salīdzināt ar zemākas klases primātiem ...

Atbildēt

Kakis

23.05.2017. 13:21

»

ha ha ha

Lapsam histērija- students piestrādā paralēli mācībām. Ak, šausmas


Tu galīgi esi aprobežota un nesaproti, par ko ir runa?

Atbildēt

zina

23.05.2017. 12:59

Drausmas ! Studentiņi piepelnās par apkopēju, par istabeni, par sulaini utt.
Visur vajag jau gatavu diplomu un darba pieredzi, te puikiņš knapi uzsācis studijas un jau juriskonsults ?????
Te Latvijā mums vajag īstu turbolenci, lai aizrauj visus tos vecos un jauniņos ļīzdi,kurus gatavo pēc vecās šnites !!!!!!

Atbildēt

gūnars

23.05.2017. 12:47

nu vo, būtu amats nosaukts korekti (gan IZM, gan kandidāta anketā) - projektu asistents, tad i gailis pakaļ nedziedātu. Sagribēja būt te dikti smalks - "juriskonsults" - tā arī apd**sās. Un nodokļu maksātājiem atkal jāapmaksā IZM Sabiedrisko attiecību daļas darbs - kā nekā ne jau mazu laiku viņi tur tagad pavadīs kasot galvas un štukojot, kā no šitā visa izlīst.

Atbildēt

Viedoklis

23.05.2017. 12:08

Vienotības banda pat pārspēj Tautas partiju :) te nu bija tiesiskuma etalona. Ha-hā!

Atbildēt

degradacijas apokalipse

23.05.2017. 11:50

tas ir drausmas

Atbildēt

Te var būt vēl ļaunāk,

23.05.2017. 11:40

»

jaunais un daudzsološais

Šoferis.Šofera dēls.Hm,jātnieks


cik atceros, šofera dēlam bija atbilstīga izglītība.

Atbildēt

ironija

23.05.2017. 10:51

»

Ja tik nolaidīgi organizēts ministrjas personāls ....

Tad nav jābrīnās , ka mūszemē izglītības kvalitāte strauji degradē


Kā Jūs nesaprotat, ka Latvijas Universitātes Juridiskā fakultātē, kur pēc veco mācību spēku aiziešanas atnācis komunista Andra Guļāna ģimenes draugs Jānis Maizītis, viņa lekciju iespaidā daži studenti (it īpaši ar partiju Vienotība (Zaķis, Āboltiņa) saistītie) ir gudri jau otrā kursā.

Atbildēt

vēlētājs

23.05.2017. 10:48

Diskusijai būtu jābūt arī par to, ka Latvija ir vienīgā (!) valsts Eiropas Savienībā (ES), kur paredzēts partiju monopols izvirzīt kandidātus vēlēšanās. Pēc tam šīs partijas saliek savus cilvēkus labi atalgotās vietās, kur nekas smags nav jādara un nav nekāda atbildība.

Atbildēt

Ja tik nolaidīgi organizēts ministrjas personāls ....

23.05.2017. 10:38

Tad nav jābrīnās , ka mūszemē izglītības kvalitāte strauji degradē.

Atbildēt

valdis

23.05.2017. 10:05

nez ko KNAB šai sakarā darīs (vai nedarīs)

Atbildēt

kaimiņPuikas

23.05.2017. 05:55

Man visus matus no glavas noēdušas pseido frizierenes!! :D

Tiko kā pamostās - prasa - Gribu sunīti!!! ;)

Veco zēn, ja nu ieklīst tavā pagalmā kāds stratforšīras terjers, pitbuls.. nu vismaz - ovčarka - paņemšu manai audzināšanā...

kontakti tie paši 2 9 216 331 - žorža onkulz :*

PS aosolos ka ušakova kačīšus apēdīsim visus!!! :D

Atbildēt

Donna Beiža

23.05.2017. 02:22

Ķirzakas smaids. Jaunā paaudze.

Atbildēt

Godājamais Lapsas kungs, cienījamā Bormanes kundze!

23.05.2017. 00:30

Vēlos aicināt jūs iepazīstināt Izglītības un zinātnes ministrijas valsts sekretāri ar Izglītības un zinātnes ministrijas 2005 gada 3. februāra rīkojumu Nr. 78, ar kuru apstiprināts juriskonsulta standarts (PS 0296). Šis standarts, lai gan nav ārējs normatīvais akts, kas būtu saistošs privātpersonām, tomēr atspoguļo vispārpieņemtu atziņu, ka juriskonsults - amats vai darbs - uzticams tikai personai, kura ir ieguvusi 5. kvalifikācijas līmeni, kas konkrētajā gadījumā nozīmē, ka personai ir jāiegūst jurista kvalifikācija, tātad, ja ir studējis pēc Boloņas procesa pabeigšanas, tad ir jābūt pabeigtai bakalaura un maģistra studiju programmai (3 gadi +2 gadi), ja ir studējis pirms Boloņas procesa pabeigšanas, tad ir jābūt pabeigtai piecgadīgai studiju programmai ar kvalifikācijas, bet bez maģistra grāda iegūšanas. Tātad, ja konkrētā persona nav ieguvusi maģistra grādu jurisprudencē, tad atbilstoši pašas Izglītības un zinātnes ministrijas apstiprinātajam standartam, kas to arī saista, valsts sekretārs nedrīkst pieņemt darbā personu, pat ja tas nav civildienesta amats, bez maģistra grāda, kur nu personu bez bakalaura grāda. Būtu interesanti uzzināt viņas argumentāciju, kāpēc viņa nepilda pašas ministrijas apstiprinātu standartu un kas nosaka to, kad viņa izvēlās pildīt vai nepildīt ministrijas tiesību aktus?

Tāpat aicinātu jūs lūgt Izglītības un zinātnes ministrijai izsniegt visus juriskonsultu amata aprakstus un informāciju par personu izglītību, kas pilda ieņemamos amatus? Vislabāk lūgt vizēto eksemplāru, jo tādā gadījumā var uzzināt to personu loku, kas atbildīgs par šādu lēmumu pieņemšanu pēc fakta, nevis pēc pieņēmumiem.

Vēl aicinātu jūs lūgt Izglītības un zinātnes ministrijai izsniegt dokumentus, ko parakstījusi vai vizējusi konkrētā persona. Ministrija ir politikas plānošanas iestāde, tās galvenais uzdevums ir normatīvo aktu jaunrade, tāpēc tur ir jāstrādā pamatā civildienesta ierēdņiem, izņemot šoferus, apkopējas un citu tehnisko personālu, ko tad atbilstoši arī jāsauc. Pat privātā biznesā būt piedauzīgi sekretāru par daiļumu, muskuļiem un skaisto ādas krāsu dēvēt līgumā par profesoru, pētnieku vai juriskonsultu. Valsts civildienesta likuma 3. panta pirmā daļa paredz, ka ierēdnis ir persona - "kas tiešās valsts pārvaldes iestādē [..] veido nozares politiku vai attīstības stratēģiju, koordinē nozares darbību, sadala vai kontrolē finanšu resursus, izstrādā normatīvos aktus vai kontrolē to ievērošanu, sagatavo vai izdod administratīvos aktus, sagatavo vai pieņem citus ar indivīda tiesībām saistītus lēmumus." Ja izrādītos, ka konkrētā persona ir sagatavojusi atzinumu, sniegusi saskaņojumu par kādu normatīvo aktu vai politikas plānošanas dokumentu, tādā gadījumā valsts sekretārs ir prettiesiski noteicis, ka konkrētais amats ir darbinieka, nevis ierēdņa amats. Galvenā jēga no juriskonsultiem Izglītības un zinātnes ministrijā nozares jautājumos - sniegt konsultācijas nozares speciālistiem par jautājumiem, kas saistīti ar normatīvo aktu un plānošanas dokumentu izstrāde.

Visbeidzot aicinātu jūs noskaidrot no Izglītības un zinātnes ministrijas, kas ir tā personas, kas noteikusi šā brīža Izglītības un zinātnes ministrijas struktūru un kurš tieši ir atbildīgs par to, ka profesionālās izglītības jautājumos sniedz konsultācijas persona, kas neatbilst prasībām, ko izstrādājusi un noteikusi kā vērā ņemamu standartu, acīmredzot, attiecīgās ministrijas par profesionālo izglītību atbildīgā persona/-as. Šādā gadījumā konsultāciju sniedzējs noteikti nav labāks par to, kuram sniedz konsultācijas, jo kā viens pēc dokumentiem, bet otrs pēc fakta neatbilst prasībām.

Savulaik valsts pārvaldē un arī ministrijās strādāja daudz jaunu, perspektīvu personu, no kuriem lielākā daļa saņēma mēnesī tik, cik būvdarbu melnstrādnieks pa dienu un kas lielākoties bija studenti, līdz ar to noliegt personas spējas tikai tāpēc vien, ka tā studē, nevar. Jautājums drīzāk - kā valsts sekretārs, kas tomēr ir atbildīgs par ministrijas aparātu un par piemēra došanu visai nozarei, var nezināt elementārus, tieši izglītības un zinātnes ministrijai piederīgus jautājumus. Kur ir jēga pieņemt tādā darbā un ar tādu amata nosaukumu? Var taču ministram, ja patiešām tas ir bijis ministra norādījums, izpatikt arī citādi, piemēram, pieņemto darbā ar tādu amata nosaukumu, kuram nav nekādu prasību, nekādu standartu un līdz ar to nekāda pat morāli ētiska pamata piesieties.Atbildēt

pridurskis

22.05.2017. 21:58

Prieks, ka ne tikai bārdainajiem un hūtainajiem izaugusi jauna maiņa. Malace vienotība, sev cienīga maiņa jāaudzina un jāvirza, un materiāli jāatbalsta!

Atbildēt

Aprindu hronika

22.05.2017. 21:54

Kam tad jaunais censonis ir rads ?

Atbildēt

Maniaks

22.05.2017. 20:51

Par vakanci A. Àrgalis uzzinàjis sadzîviskà sarunà, Pats atzîstas korupcijà. Atliek vien uzvedinàt ar pareziem jautàjumiem uz vèl pareizàkàm ( korupciju) atklàjośàm atbildèm.. draugu bûśana.. korupcijas pazîmes...

Atbildēt

ha ha ha

22.05.2017. 20:46

»

2017. gada aprīlī

Ārgalis


Lapsam histērija- students piestrādā paralēli mācībām. Ak, šausmas!

Atbildēt

jaunais un daudzsološais

22.05.2017. 20:19

Šoferis.Šofera dēls.Hm,jātnieks?

Atbildēt

2017. gada aprīlī

22.05.2017. 19:55

»

?

Rakstā nav minēts cik puika saņēma par darbu IZM


Ārgalis
Andris
Juriskonsults
270.51

http://www.izm.gov.lv/lv/ministrija/budzets/amatpersonam-izmaksatais-atalgojums

Atbildēt

mēris

22.05.2017. 19:32

valdīja savulaik Rīgā, arī ar uzvārdu Ārgalis...
tāpat kā savulaika papucīši LKP CK, bet tagad dēliņi-komjaunieši ar tādiem pašiem uzvārdiem: Ameriks, Riekstiņš, Čevers u.t.t.

Atbildēt

ŠaDurskim

22.05.2017. 19:20

Izglītības un zinātnes ministram Kārlim Šadurskim aizdomas, ka latviešu valodas eksāmena uzdevumus varētu būt izpaudusi viena persona bez vēlmes nopelnīt.

Atbildēt

?

22.05.2017. 19:20

»

1

Aizmirsu piebilst - kā redzams no abiem izsludinātajiem konkursiem, tad par "pēdējo kursu" studentiem tur nav ne vārda


To, ka konkursi izsludināti uz valsts civildienesta ierēdņa amatu un ka alga gandrīz divreiz lielāka, nepamanīji?

Atbildēt

Vienotības līdere Solvita

22.05.2017. 19:09

Tagad Jums ir skaidrs, kāpēc Latvijas valsts zaudē visās tiesvedības.

Atbildēt

Vasilijs Ivanovs

22.05.2017. 17:47

»

A.P.

Viss ir pareizi! Ja tā nevarētu būt, tad nevarētu runāt par latviešu valstiski organizatorisko impotenci, "valsts" krahu, varas inteliģences degradāciju, deģenerāciju, debilizāciju, ko pierādīja mēsli no vienotās vienotības. Ja tā nevarētu būt, tad pederasti nekomandētu ministrijas, neliešu banda nerautos...


Vai aizmirsi, ka pie lettiem pat ministri bija bez augstākās izglītības arī izglītības minisrijā, kur viens letts meloja, ka viņam ir augstākā izglītība. Bet letti jau neciena izglītību, ja vajag zagt un melot pie altāra, jo ir pilnīgi vērtīgi uz mēslu kaudzes bez izglītības.

Atbildēt

1

22.05.2017. 17:22

Aizmirsu piebilst - kā redzams no abiem izsludinātajiem konkursiem, tad par "pēdējo kursu" studentiem tur nav ne vārda.

Atbildēt

1

22.05.2017. 17:19

Interesanti, ka vēl 2015.gada novembrī prasībās juriskonsulta vakancei bija "nedaudz" augstākas. No raksta netop skaidrs, kurā departamentā strādāja šis izglītotais jaunietis, bet domāju, ka prasības varētu būt tādas pašas.

Sk. https://www.vestnesis.lv/op/2015/226.AKK4

Savukārt jau šogad šim pašam amatam nepieciešamās prasmes ir vēl augstākās.

Sk. https://www.vestnesis.lv/op/2017/24.AKK3

Interesenti var iepazīties ar prasībām un paši izvērtēt kā atšķiras parasts cilvēks no izredzētajiem bērniem, kurus pieņem ar vidējo izglītību, lai gan citiem vajag augstāko izglītību un 3 gadu pieredzi juridiskajā sfērā.

Atbildēt

kukū

22.05.2017. 16:45

Valdošās mafijas ģimenes loceklis, tas izsaka visu, kāda vēl izglītība vajadzīga? Kas ,jūs galīgi stulbi?

Atbildēt

Lapas:    1   

Jūsu vārds:

Komentāra teksts:

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Par ko balsot vēlēšanās?

FotoVatikāna II koncils par katoļu aktīvu līdzdalību politiskajā un sabiedriskajā dzīvē uzsver, ka "visiem pilsoņiem ir jāatceras savas tiesības un reizē pienākums piedalīties brīvās vēlēšanās, lai veicinātu kopējo labumu. Baznīca ciena un atzinīgi vērtē tos, kuri savus spēkus veltī kalpošanai cilvēkiem un valsts labā uzņemas šos smagos pienākumus" (Gaudium et spes, 75).
Lasīt visu...

21

Neizvērtēta un nepamatota kadastrālo vērtību aprēķināšanas reforma ir kaitniecība

FotoLatvijas Patērētāju interešu aizstāvības asociācija uzskata, ka globālās krīzes apstākļos (Covid pandēmijas laikā) finansiāli tiek ietekmēts ikviens sabiedrības loceklis – ikkatra mājsaimniecība, nekustamā īpašuma īpašnieki, pārvaldītāji, attīstītāji, īrnieki (kam saskaņā ar likuma “Par dzīvojamo telpu īri” 11.pantu jāmaksā nekustamā īpašuma nodoklis) saistībā ar plānotajām kadastrālo vērtību paaugstināšanas izmaiņām.
Lasīt visu...

21

Ceram, ka valdība un koalīcija pieņems pareizo lēmumu un atdos mums visu, ko pieprasām

FotoEsam gandarīti par to, ka Amerikas Savienoto Valstu valdība joprojām pievērš uzmanību holokausta traģēdijas upuru piemiņas jautājumam un atmiņas par Otrā pasaules kara laikā notikušā genocīda pret ebrejiem saglabāšanai. Holokaustu pārdzīvojušie ir kļuvuši par lieciniekiem vieniem no vissmagākajiem un briesmīgākajiem no jebkad nodarītajiem noziegumiem pret cilvēci, tostarp slepkavībām, postam un īpašumu izlaupīšanai.
Lasīt visu...

21

Kadastrālās vērtības ir “jāiesaldē”

FotoLatvijas nekustamo īpašumu darījumu asociācija LANĪDA aicina “iesaldēt” šā brīža kadastrālās vērtības, lai novērstu negatīvās sekas, kas prognozēto kadastrālo vērtību pieņemšanas gadījumā radīsies gan mājsaimniecībām, gan tautsaimniecībai kopumā. Turklāt tās turpmāk jānosaka 85% apmērā no vidējā tirgus līmeņa, kā tas savulaik normatīvos bija paredzēts.
Lasīt visu...

12

Pa iznīcības ceļu…

FotoKāds gudrais reiz uzdevis jautājumu: „Viens mats — vai tas ir daudz, vai maz?” Un pēc tam pats atbildējis: „Ja uz galvas, tad maz, bet ja zupā – tad daudz!” Bet tagad, lūdzu, atbildiet uz manu jautājumu: „Divi simti cilvēku – vai tas ir daudz vai maz?” Varu arī atbildēt: „Maz, ja salīdzina ar diviem miljoniem valsts iedzīvotāju. Daudz, ja tie ir pie varas tikuši „demokrāti” – nedaudzos gados tiks iznīcināta gan valsts, gan tās (gļēvie) iedzīvotāji!” Neticat? Lūk, ieskats nesenā pagātnē…
Lasīt visu...

6

Dabas aizsardzības pārvaldes reforma: ieguvumus nesaskatām, zaudējumi acīmredzami

FotoVides konsultatīvā padome (VKP), kas apvieno divdesmit nozīmīgākās nevalstiskās vides organizācijas Latvijā, iebilst pret VARAM virzīto Dabas aizsardzības pārvaldes (DAP) reformu, kas paredz DAP pamatfunkcijas nodot Valsts vides dienestam, tādējādi būtībā likvidējot DAP kā vienotu valsts dabas aizsardzības kompetences centru.
Lasīt visu...

12

Striķim pietiek, ēšanai nepietiek: Latvijā diemžēl parasti praktizē lāpīšanu ar ielāpiem, kas mazāki par caurumu

FotoPārsvarā Latvijas sabiedrība ir vai tiek grūsta procentu gūstā. Ja ienākumi ir 3000 EUR bruto mēnesī, tad ar trīs mēnešu ienākumiem var samaksāt, piemēram, nekustamā īpašuma nodokli un badā nemirt, bet, ja ienākumi ir 300 EUR bruto, tad pat viena mēneša ienākumu zaudējums var būt par iemeslu ģimenes dzīvošanai pusbadā, mājokļa zaudējumam un virknei citu nelaimju.
Lasīt visu...

12

Izstrādātie tiešmaksājumu nosacījumi vairāk līdzinās "naudas apgūšanai"

FotoPubliskajā telpā izskanējušie tiešmaksājumu aprēķini nav korekti, tiešmaksājumu sadaļā visvairāk cietīs mazie un vidējie lauksaimnieki, turklāt Zemkopības ministrijas (ZM) piedāvātie pasākumi jēgpilni nerisinās vides un klimata jautājumus.
Lasīt visu...

18

Ko lai dara, ja man gribas sev paturēt pusi no grāmatu vākos ielikto apķēzošo sacerējumu pārdošanas cenas?

FotoJau labu laiku lauzu galvu par grāmatu vākos ielikto apķēzošo sacerējumu vietu grāmatu tirdzniecības vietu plauktos. Pēc nomelnojošām, izņirdzošām grāmatām ir patiešām liels pieprasījums, īpaši, ja tās ir izliktas kā acīs krītošs piedāvājums, ja tās piedāvā kā īstu mantu.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Pakļautās Latvijas priekšniekdiletanti infekciozos laikos

Pirms ir sākta ordeņu dalīšana "Par uzvaru pār Covid-19", ir vērts ar vēsu prātu novērtēt pakļautās Latvijas iestāžu un personāliju darbību...

Foto

Kā mēs tērēsim daudzās naudas

Vairāk nekā 10 miljardi eiro jeb gandrīz viens Latvijas gada budžets – tik daudz Eiropas naudas mums līdz 2027. gadam paredz...

Foto

Es apliecinu savu interesi iesaistīties dialogā ar likumdevēju Saeimas organizētā konferencē vai seminārā - tas mums noteikti dos daudz laba

Daru zināmu, ka 2020. gada 2....

Foto

Esam izlēmuši koncentrēties uz ražošanu Latvijā – un tam ir savi iemesli

Šobrīd ir pienācis laiks, kad AS „Agrolats Holding” grupa, kurā ietilpst arī tādi pazīstami...

Foto

Liel un jaun koncertzāl, pa kuras celšn jūs tur kašķe, taisn pirms gad tik atklāt uz Lielo laukum iekš Ventspil

Mēs, kas dzīvo iekš sav ķizgal...

Foto

Nav atbalstāms MK rīkojuma nosacījums par Pasaules tirdzniecības centra ēkas demontāžu

Latvijas Arhitektu savienības (LAS) Padomes locekļi, apspriežot Ministru kabineta rīkojumu Nr. 341 no 18.06.2020. par...

Foto

Eiropas Komisija vērtēs Latvijas ārkārtas stāvokļa atbilstību cilvēktiesībām

Šā gada pavasaris ar Covid 19 un no tā izrietošajām sekām izsita no līdzsvara daudzus. Tiek lauzti šķēpi,...

Foto

Vadzis

Kā saprast teicienu un pat apgalvojumu – «Kad vadzis ir pilns, tas lūzt»? Vai tā, ka ir nepieciešamas pārmaiņas, ka/ja turpmāk neizdosies noturēt paklausībā, ka...

Foto

Tagad mums ir slikti ceļi, bet daudz ierēdņu, kuri balso par to, lai nekas nemainītos

Divas lietas. Arī it kā nesaistītas, bet par to pašu. Attīstības Par kabatas...

Foto

Meklējam viedu taktiku ēnu ekonomikas līmeņa mazināšanai

Pagājušais – 2019. gads iestādei bija nopietns pagrieziena punkts, kad tika izstrādāta jauna Valsts ieņēmumu dienesta (VID) attīstības stratēģija...

Foto

Sauksim visas lietas īstajos vārdos

Kas katram no jums ir tas mīļākais un dārgākais? Protams, vispirms tā ir paša personīgā āda. Pēc tam bērni, sieva, ģimene....

Foto

Kremļa vēstniecība nāk palīgā: noderīgie idioti cieš zaudējumus „Piebaltijas” infokara frontē

Latvija ir uzsākusi sparīgu cīņu pret  Kremļa izplatīto dezinformāciju. Par drošību un  veselīgu mediju vidi atbildīgās...

Foto

Kam ir izdevīga ārkārtas situācija, jeb kā tiek radītas dzīres mēra laikā?

Saeimas pēdējā ārkārtas sēdē 9. jūlijā, tika izskatīti pieprasījumi par konkrētiem faktiem saistībā ar...

Foto

Mēs dzīvojam melu sistēmā

Es Jums pastāstīšu, kā veido melu ziņas. Melu sistēmu. Tikai ar dažiem piemēriem. Kaut to ir daudz....

Foto

Pareizu ceļu ejam, biedri Svece

Atbalsta vēstule pasaules progresa vēsmu nesējiem, nenogurdināmiem cīnītājiem pret verdzības laiku mantojumu, rasismu un citiem -ismiem....

Foto

Par ko Covid piemaksas Ieslodzījuma vietu pārvaldē?

Izlasīju internetā: "Fiskālās disciplīnas padome: valsts atbalsts Covid-19 pēckrīzes pasākumiem lielākoties ticis valsts sektoram un uzņēmumiem.”...

Foto

Vai Ļeņina ielā 59 (blakus Stūra mājai) dzīvoja čekisti?

Es te veicu nelielu izpēti. Iepriekš publicēju aicinājumu atsaukties zinošus cilvēkus, kas varētu paskaidrot, vai Ļeņina ielā...

Foto

Pēdējais laiks mēģināt iegūt politisko kapitālu no prettiesiskā nekustamā īpašuma nodokļa tēmas

Līdzšinējā nekustamā īpašuma nodokļa (NĪN) piemērošanas kārtība ir jāreformē, un jāievieš neapliekamais minimums primārajam...

Foto

Dievapziņa - strīdēties vai mēģināt saprast?

Katram no mums ir sava patiesība jeb pasaules uzskats, ko esam izveidojuši no lasītā, redzētā, dzirdētā, skolā iemācītā un pašu...

Foto

Uz politiskā feļetona tiesībām: pašpasludinātā virsvadoņa dekrēti par Teikas apkaimi

Es, Viedais Manels, turot roku uz Latvju nerātnajām dainām, pasludinu sevi par Teikas virsvadoni un zvēru...

Foto

Tālmācību nepieņemamības pamatojums

Tālmācību (attālinātās “online” izglītības) nepieņemamības pamatojums jeb krievu neoliberālis prognozē klātienes izglītības elitarizāciju un apgalvo, ka līderiem nav jābūt pārāk daudz un tāpēc...

Foto

Nekustamā īpašuma astrālās vērtēšanas līkloči

Šobrīd Latvijā nekustamo īpašumu kadastrāli vērtē atsevišķi – ēkas/būves un zemi, kas ir pretrunā ar pasaulē pārsvarā pieņemto praksi un Latvijas...

Foto

Latvijas Nacionālā bibliotēka aicina Valsts prezidentu kļūt par pirmās latviski izdotās grāmatas piecsimtgades notikumu patronu

Valsts prezidents Egils Levits ar dzīvesbiedri Andru Leviti šodien apmeklēja Latvijas...

Foto

Ja ir TĀDS “tautu tēvs”, tad labāk tautai dzīvot kā bārenei

Pasaulē ir un ir bijuši vairāki “tautas tēvi”. Tiesa, šāda iezīme ir tikai totalitārajiem režīmiem....

Foto

Pārdomas pēc grāmatas "Viltvārdis" izlasīšanas

Vispār jau cilvēcīgi Levitu var saprast, nedaudz pat izjūtu līdzjūtību. Kādas dzimtas piedzīvotās epizodes, iespējams, gadu gaitā radu daudzreiz pārstāstītas un...

Foto

Ko gada laikā paveicis nācijas tēvs un visas tautas prezidents

Valsts prezidenta Egila Levita prezidentūras pirmā gada (2019. gada 8. jūlijs–2020. gada 6. jūlijs) kopsavilkums....

Foto

VID pieeja veicina to, ka uzņēmējs ir gatavs pat atsaukties noziedznieku aicinājumiem sadarboties

Valsts ieņēmumu dienestam (VID) ir būtiska loma valsts budžeta ieņēmumu veidošanā. Tomēr visbūtiskākā...

Foto

Toreiz un tagad jeb Mīti un patiesība par dzīvi Latvijā padomju laikā

Vien reta tēma tiek apspriesta tik emocionāli, bet bieži vien – pat agresīvi, kā...

Foto

Totalitāro žurku cīņa par varu: kurš kuru iznerros

Pašsaprotams, ka sabiedrotos (draugus) aicina ciemos kā ikdienā, tā arī svētku dienās. Īpaši jau svētku dienās. Nav šaubu,...

Foto

Ja tas, ko raksta grāmatā „Viltvārdis”, ir taisnība, tad Nācijas tēvam ir jāatkāpjas

1. Ja viss tas, ko grāmatā Viltvārdis, raksta Lato Lapsa, ir taisnība, tad Nācijas...

Foto

Ko apliecina pieminekļa zīme

Mantojums ir visapkārt, tas, paaudžu paaudzēm uzkrāts, veido mūsu šodienu – kā fons un vērtību radītājs. Tas, ko redzam, paliek mūsos, tāpēc...

Foto

Tagad es piesaku valsts digitalizācijas reformu

Ministru kabinetā (MK) apstiprināts Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) sagatavotais informatīvais ziņojumus "Par valsts pārvaldes informācijas sistēmu arhitektūras...

Foto

Manas pārdomas par Latvijas himnu

Mūsu valsts himnā centrālais jēdziens ir Latvija. Toreiz, kad himna radās, priekšstats par Latviju bija jauns. Latvija kā vienota zeme –...