Kā tieši KNAB tika pie sava dzeltenā aisberga: publicējam iestādes prasības par „biznesa, mārketinga un komunikācijas mērķu sasniegšanu”
PIETIEK07.11.2021.
Komentāri (0)
Kādas tieši prasības Jēkaba Straumes vadītais Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) bija izvirzījis paslepus izvēlētajiem pretendentiem, lai bez atklāta konkursa rīkošanas tiktu pie sava sabiedrības ņirgu vilni izraisījušā Daugavā noenkurotā dzeltenā makrofleksa putu aisberga? Pietiek šodien publicē būtiskākos un izteiksmīgākos nosacījumus no KNAB kampaņas ar oficiālo nosaukumu “Par pirmās sabiedrības informēšanas kampaņas organizēšanu” nolikuma, kuru vidū ir pat „biznesa, mārketinga un komunikācijas mērķu sasniegšana”.
Vispārējā informācija
Iepirkuma priekšmets ir Pasūtītāja sabiedrības informēšanas kampaņas radošā risinājuma izstrāde, realizācija un publicitāte (turpmāk – Kampaņa).
Iepirkuma līguma izpildes laiks – līdz 2021.gada 31.decembrim.
Iepirkuma līgumcena – līdz 121 487,60 eiro bez PVN.
Piedāvājuma izvēles kritērijs – saimnieciski visizdevīgākais piedāvājums.
Lai noteiktu saimnieciski visizdevīgāko piedāvājumu, pēc iesniegtajiem komisijas locekļu individuālajiem vērtējumiem tiek noteikts visu komisijas locekļu vidējais vērtējums, kas tiks iegūts, saskaitot komisijas locekļu, kas piedalās vērtēšanā, individuāli piešķirtos punktus un tos izdalot ar komisijas locekļu, kas piedalās vērtēšanā, skaitu. Par saimnieciski visizdevīgāko piedāvājumu tiek atzīts piedāvājums, kurš ieguvis lielāko punktu skaitu.
Tehniskā specifikācija
1. Statistika u.c. informācija 2019.gada decembra Eirobarometra aptaujas dati par korupcijas uztveri liecina, ka 84% respondentu uzskata, ka korupcija Latvijā ir izplatīta, 71% respondentu piekrīt apgalvojumam, ka vietējās un reģionālajās institūcijās pastāv korupcija, 74% - ka valsts iestādēs pastāv korupcija.
Atbildot uz jautājumu, kāpēc cilvēki nolemj neziņot par korupciju (iespējams norādīt 3 atbildes), 48% norāda - grūti pierādāms fakts, 43% - nav jēgas ziņot, jo korupcijā iesaistītie tik un tā netiks sodīti, 25% - tiem, kuri ziņo netiek nodrošināta nekāda aizsardzība, 15% - nav zināms, kur var ziņot, 21% - neviens nevēlas nodot citus, 20% - visi zina par šādiem gadījumiem, bet neviens par tiem neziņo, 19% - tiem, kuri ziņo, rodas nepatikšanas ar policiju un citām iestādēm, 24% - nav nekādas jēgas pūlēties.
Papildus Eirobarometra aptaujai, KNAB rīcībā esošie dati liecina, ka 21% iedzīvotāju personiski būtu gatavs dot kukuli valsts amatpersonai, ja tas būtu būtiski pašam vai radiniekiem un atrisinātu problēmu. Ar kukuļa palīdzību risināt dažādus ar uzņēmumu saistītus jautājumus gatavi 19% uzņēmēju. Atbildot uz jautājumu, kā rīkotos saskaroties ar korupciju, 57% iedzīvotāju atzīst, ka ir gatavi ziņot, no tiem 39% norāda uz gatavību ziņot tikai anonīmi. Savukārt, uz jautājumu, kam ziņotu par korupciju, 30% norāda, ka pastāstītu draugiem, radiem, 24% - ziņotu, bet nezina, kur vērsties, 34% ziņotu Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojam.
2. Kampaņas izstrādes un īstenošanas laiks
1. posms. Sagatavošana: kampaņas detalizēta komunikāciju plāna izstrāde, video u.c. materiālu izstrāde. Sagatavošanās posma periods ir 2 kalendārie mēneši.
2. posms. Aktīvais kampaņas laiks: kampaņas palaišana (realizēšana) (launch) un īstenošana – kampaņas uzsākšanas pasākums, digitālā mediju kampaņa, sociālo mediju kampaņa, reklāmas kampaņa, tēmas aktualizēšana medijos u.c. Aktīvās kampaņas laika periods ir ne mazāks kā divas nedēļas, bet ne ilgāks kā astoņas nedēļas.
3. posms. Pēckampaņa: kampaņas rezultātu novērtēšana.
3. Kampaņas mērķi
Pretendents Pakalpojuma izpildē nodrošina Pasūtītāja izvirzītā virsmērķa sasniegšanu – palielināt sabiedrības izpratni par korupcijas negatīvajām sekām, mazinot toleranci pret korupciju. Tostarp Pretendents Pakalpojuma izpildē nodrošina Pasūtītāja izvirzīto biznesa, mārketinga un komunikācijas mērķu sasniegšanu.
Biznesa mērķu sasniegšana: auditorijai saprotamā un radošā veidā veicināt tās izpratni par korupcijas negatīvo ietekmi uz sabiedrību, ekonomiku un labklājību. Vienkāršiem un radošiem piemēriem, izvairoties no klišejisku elementu, piemēram, maizes kukuļa u.tml. izmantošanas, skaidrot pareizu rīcību situācijās, kad persona saskaras ar kukuļošanas situācijām, kā arī pozicionēt Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroju kā drošu, uzticamu un kompetentu institūciju.
Mārketinga mērķu sasniegšana:
1. Veicināt pakāpenisku mērķauditorijas izpratni par korupcijas negatīvajām sekām un mazināt tās toleranci pret kukuļošanu.
2. Atgādināt un auditorijai saprotamā veidā skaidrot iemeslus, kādas ir korupcijas negatīvās sekas.
3. Stiprināt auditorijas zināšanas par situācijām, kurās var būt iesaistīta korupcija, un rīcību, ja notikusi saskarsme vai ir informācija par koruptīvām darbībām.
4. Veicināt Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja atpazīstamību, uzticēšanos iestādei un palielināt sabiedrības ziņošanas aktivitāti.
Komunikācijas mērķu sasniegšana:
1. Sasniegt mērķauditorijas, izmantojot vienotu, skaidru un atraktīvu komunikācijas stratēģiju – uzrunājošā, radošā un sabiedrībai saprotamā formā, ar skaidriem piemēriem demonstrēt būtiskāko, kas skar katru mērķauditoriju.
2. Palīdzēt pārvarēt galvenos aizspriedumus un problēmas, kas saistīti korupcijas uztveri mērķauditoriju vidū;
3. Būt pamanāmiem, atpazīstamiem, uzticamiem un radošiem.
4. Mērķauditorija 4.1. Primārā: ekonomiski un sociāli aktīvie Latvijas iedzīvotāji.
4.2. Sekundārā: uzņēmumi, īpaši mazie un vidējie, kas darbību veic Rīgā, Pierīgā un Latgalē.
5. Kampaņas vēstījumi 5.1. Korupcija rada negatīvas sekas indivīdam, sabiedrībai un valsts attīstībai kopumā.
5.2. Korupcija ir negatīvi vērtējams fenomens.
5.3. Par korupcijas gadījumiem jāziņo Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojam.
6. Kampaņas raksturs un valoda Informatīvi izglītojoša, skaidrojošā integrētās komunikācijas kampaņa, kas iekļauj šādus komunikācijas elementus:
1. Sabiedriskās attiecības;
2. Sociālo mediju komunikācija;
3. Digitālā komunikācija;
4. Reklāmas risinājumu izstrāde un izvietošana;
5. Citu informatīvo materiālu izveide un izstrāde.
Kampaņas laikā jāparedz literārajām normām atbilstoša un mērķauditorijai piemērotu tekstu veidošana bez ortogrāfijas un interpunkcijas kļūdām visām komunikācijas vajadzībām.
7. Darba apraksts
Pretendentam jānodrošina Nolikuma 6.pielikumā “Darba apraksts” izvirzīto minimālo prasību izpildi.
8. Īpašās prasības
1. Pretendentam jānodrošina visas šī nolikuma 5.pielikumā norādītās aktivitātes, tai skaitā jāizstrādā visi vizuālie, audio un digitālie risinājumi, saskaņojot to saturu un izpildījumu ar Pasūtītāju.
2. Pretendentam kampaņas aktivitāšu saturu (reklāmas videoklipus, reklāmas audioklipus, vides reklāmas u.c.), nepieciešamības gadījumā ir jāpielāgo pasūtītāja vajadzībām.
3. Pretendents ir tiesīgs piedāvāt un kampaņā iekļaut arī citas tēmas un aktivitātes, sniedzot to izvēles pamatojumu un iepriekš saskaņojot ar Pasūtītāju.
4. Visām ar kampaņu saistītajām aktivitātēm jābūt atbilstošām Eiropas Ekonomiskās zonas un Norvēģijas grantu izstrādātajām vadlīnijām “Komunikācijas un dizaina rokasgrāmata EEZ un Norvēģijas granti 2014–2021” , tostarp:
a. Izpildīta prasība par nepieciešamību paziņojumos presei, publikācijas u.tml. materiālos iekļaut standarta paziņojumu “Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja projekts “Atbalsts trauksmes celšanas sistēmas izveidei Latvijā” saņem dotācijas 552 500 EUR apmērā no Islandes, Lihtenšteinas un Norvēģijas EEZ grantu ietvaros. Projekts “Atbalsts trauksmes celšanas sistēmas izveidei Latvijā” mērķis ir veicināt sabiedrības iesaisti, ziņojot par korupciju un citiem latentiem noziegumiem, vienlaikus sniedzot iedzīvotājiem drošu un ērtu ziņošanas kanālu, kā arī pilnveidojot KNAB kompetenci koruptīvu noziegumu atklāšanā un izmeklēšanā”;
b. EEZ un Norvēģijas grantu logotipu.
5. Pasūtītājam kampaņas materiālos un aktivitātēs jānodrošina Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja logo lietošanu.
6. Pasūtītājam ir tiesības kopā ar Pretendentu koriģēt un veikt izmaiņas kampaņas aktivitāšu saturā un izpildījumā.
7. Reklāmu izplatīšanai internetā, vidē un/ vai plašsaziņas līdzekļos un vidē jāparedz vismaz 50% no kopējām izmaksām. Pretendents apņemas nodrošināt reklāmu izvietošanu, to iepriekš saskaņojot ar Pasūtītāju.
8. Pasūtītājs ir tiesīgs lūgt Pretendentu detalizēti skaidrot piedāvājumā norādītās kampaņas īstenošanas aktivitātes un to izmaksu veidošanas principus.
9. Pasūtītājam nav pienākuma kampaņas īstenošanas laikā īstenot visas Pretendenta piedāvātās aktivitātes par visu norādīto summu.
10. Pasūtītājs ir tiesīgs palielināt vai samazināt kampaņas īstenošanas pasākumu apjomu par jebkuru daudzumu, ņemot vērā pasūtītājam pieejamo finanšu līdzekļu apjomu un/ vai tad, ja kampaņas izmaksas neatbilst EEZ un Norvēģijas grantu noteikumiem, nemainot finanšu piedāvājumā noteikto vienības cenu.
Metodoloģija kampaņas atsevišķu elementu vērtēšanai
Nr. Vērtēšanas kritēriji Maksimālais punktu skaits
1. Cena 10
2. Kampaņas koncepcija 15
3. Kampaņas devīze/sauklis 5
4. Aprakstīti kampaņas video/audio/vizuālie/digitālie risinājumi. Izveidota kampaņas plakāta skice un video klipa idejas apraksts, realizācijas metodes/filmēšanas tehnikas apraksts; kadrējuma skices un teksta uzmetums latviešu valodā 30
5. Izstrādāta kampaņas taktika, t.sk. sabiedrisko attiecību, digitālās, sociālo mediju komunikācijas jomā un reklāmu izvietošanā 15
6. Papildu aktivitātes 15
7. Kampaņas prezentācija 10
Kampaņas koncepcija
Koncepcija precīzi atbilst izvirzītajiem mērķiem, raksturam un tā ir precīzi vērsta uz definēto mērķauditoriju. Koncepcijā iekļauti kampaņas vēstījumi.
Netradicionāls, radošs, skaidri saprotams kampaņas risinājums.
Starp dažādiem kampaņas elementiem skaidri nolasāms to vienojošais naratīvs, bet vienlaikus katrs no tiem uz sabiedrību darbojas atsevišķi.
Koncepcija daļēji atbilst izvirzītajiem mērķiem un definētajam kampaņas raksturam; tā ir daļēji vērsta uz definēto mērķauditoriju. Koncepcijā ne līdz galam nolasās kampaņas vēstījumi.
Tradicionāls, parasts, bet praksē iepriekš pārbaudīts kampaņas risinājums, pietrūkst radošuma, oriģinalitātes un pārsteiguma.
Kāds no kampaņas elementiem nav precīzi nolasāms, iztrūkst vienojošais naratīvs.
Koncepcija minimāli atbilst izvirzītajiem mērķiem, raksturam un tā neuzrunās definēto mērķauditoriju. Koncepcijā iztrūkst kāds no kampaņas vēstījumiem.
Koncepcija ir neinteresanta, garlaicīga, „kopēta”, sarežģīta, nesaprotama, pilnībā iztrūkst radošums, inovācijas.
Kampaņas elementi darbojas atrauti viens no otra, nav izstrādāts vienojošais kampaņas naratīvs.
Kampaņas devīze/ sauklis
Devīze/sauklis atbilst kampaņas koncepcijai. Tas ir precīzs, tiešs, trāpīgs, “lipīgs” un aicina uz darbību. Devīze/ sauklis precīzi raksturo kampaņas tēmu.
Devīze/ sauklis daļēji atbilst kampaņas koncepcijai. Tas ir vienkāršs vai nedaudz par sarežģītu, nav “lipīgs” un ir daļēji vērsts uz darbību. Devīze/ sauklis kopumā raksturo kampaņas tēmu.
Devīze/ sauklis ir atrauts no kampaņas koncepcijas. Tas ir pārlieku vienkāršs vai sarežģīts, atmiņā nepaliekošs, nav vērsts uz darbību. Devīze / sauklis maz raksturo kampaņas tēmu.
Aprakstīti kampaņas video/audio/vizuālie/digitālie risinājumi. Izveidota kampaņas plakāta skice un video klipa idejas apraksts, realizācijas metodes/filmēšanas tehnikas apraksts; kadrējuma skices un teksta uzmetums latviešu valodā
Piedāvātā video klipa ideja
Piedāvātā video klipa ideja minimāli atbilst vai disonē ar izvirzītajiem kampaņas mērķiem, definēto kampaņas raksturu; tā nepilnīgi atspoguļo kampaņas vēstījumus un ir daļēji vērsta uz mērķauditoriju.
Klipa realizācijas metode un filmēšanas tehnika neizceļ kampaņas vēstījumus.
Video klips neuzrunā un neaicina uz darbību, iztrūkst emocija, kulminācija vai atrisinājums. Video klipa teksts ir nesakarīgs, sarežģīts vai pārlieku vienkāršs/ vulgārs.
Kampaņas plakāts ir atrauts no kampaņas koncepcijas. Tas ir pārlieku sarežģīts, vai vienkāršs, prasts; nepievērš mērķauditorijas uzmanību.
Plakāts un tā teksts (ja tāds ir) ir grūti saprotams, maldinošs un teksts no attāluma nav salasāms. Neveiksmīgi izvēlēts plakāta elementu daudzums, krāsu kombinācijas, burtu izmērs un šrifts.
Piedāvātā video klipa ideja daļēji atbilst izvirzītajiem mērķiem, definētajam kampaņas raksturam; tā daļēji atspoguļo kampaņas vēstījumus un ir daļēji vērsta uz mērķauditoriju.
Klipa realizācijas metode un filmēšanas tehnika ir vienkārša, tradicionāla, bet kopumā tā izceļ kampaņas vēstījumus.
Video klips ir uzrunājošs un uz darbību aicinošs, bet iztrūkst emocija, kulminācija vai piedāvātais risinājums. Video klipa teksts ir vienkāršs, neinteresants vai nedaudz par sarežģītu; tas daļēji “papildina bildi”.
Kampaņas plakāts daļēji atbilst kampaņas koncepcijai. Tie ir vienkārši vai nedaudz par sarežģītu, tomēr kopumā tie ir vērsts uz mērķauditoriju.
Plakāts un tā teksts (ja tāds ir) no attāluma nav precīzi saprotams. Ne līdz galam veiksmīgi izvēlēts plakāta elementu daudzums, krāsu kombinācijas, burtu izmērs un šrifts.
Piedāvātā video klipa ideja atbilst izvirzītajiem mērķiem, definētajam kampaņas raksturam; tā atspoguļo kampaņas vēstījumus un ir precīzi vērsta uz mērķauditoriju.
Klipa realizācijas metode un filmēšanas tehnika veiksmīgi izceļ kampaņas vēstījumus.
Video klips ir emocionāli uzrunājošs un uz darbību aicinošs. Video klipu veiksmīgi papildina precīzs, uzrunājošs, trāpīgs un atmiņā paliekošs teksts un/vai muzikālais noformējums.
Kampaņas plakāts atbilst kampaņas koncepcijai. Tie ir tieši, precīzi vēstījumu nesoši, kas pievērš mērķauditorijas un visas sabiedrības uzmanību.
Plakāts un tā teksts (ja tāds ir) ir saprotams, no attāluma precīzi salasāms; veiksmīgi izvēlēts plakāta elementu daudzums, krāsu kombinācijas, kā arī burtu izmērs un šrifts.
Izstrādāta kampaņas taktika, t.sk. sabiedrisko attiecību, digitālās, sociālo mediju komunikācijas jomā un reklāmu izvietošanā
Kampaņas publicitāte ir reāla (izpildāma), radoša un uzmanību piesaistoša. Publicitātes apraksts sniedz pārliecību, ka visu kampaņas laiku tiks noturēta auditorijas uzmanība. Publicitātes aprakstā ir skaidri nolasāma kampaņas publicitātes gaita: kampaņas pieteikums, attīstība, kulminācija un risinājums. Tādēļ rodas pārliecība, ka mērķauditorija izpratīs tēmas nozīmīgumu; tiks mainīti priekšstati, attieksme un rīcība.
Kampaņas publicitāte kopumā ir īstenojama, tā daļēji piesaista mērķauditorijas uzmanību. Publicitātes aprakstā ir nolasāma kampaņas publicitātes gaita, tomēr nerodas pilnīga pārliecība, ka visu kampaņas laiku tiks noturēta auditorijas uzmanība, ka tā izpratīs tēmas nozīmīgumu, mainīs priekštatus, attieksmi un rīcību.
Kampaņas publicitāte ir vāja, pārlieku tradicionāla vai nereāla, kas nepiesaistīs mērķauditorijas uzmanību. Nerodas pārliecība, ka visu kampaņas laiku tiks noturēta auditorijas uzmanība, ka tā izpratīs tēmas nozīmīgumu, mainīs priekšstatus, attieksmi un rīcību.
Papildu aktivitātes
Aktivitātes atbilst kampaņas koncepcijai, raksturam un tās ir precīzi vērstas uz definēto mērķauditoriju.
Aktivitātes radošas, inovatīvas, sabiedrību iesaistošas.
Aktivitātes daļēji atbilst kampaņas koncepcijai, raksturam un tās ir daļēji vērstas uz definēto mērķauditoriju.
Aktivitātes ir vienveidīgas, tradicionālas, iztrūkst radošums, pārsteiguma moments; tās daļēji iesaista sabiedrību.
Aktivitātes minimāli atbilst kampaņas koncepcijai, raksturam un tās nav vērsta uz definēto mērķauditoriju.
Aktivitātes ir neinteresantas, garlaicīgas, nesaprotamas, līdz ar to sabiedrību neiesaistošas un neuzrunājošas.
Kampaņas prezentācija
Kampaņas prezentācija ir pārliecinoša, argumentēta, efektīva. Prezentācijā iesaistās visa radošā komanda. Jūtama visas komandas aizrautība par kampaņas tēmu un piedāvāto radošo risinājumu.
Komanda, prezentējot kampaņu, iekļaujas atvēlētajā laikā.
Kampaņas prezentācija ne līdz galam pārliecina. Prezentācijā iesaistās atsevišķi radošā komandas pārstāvji. Nerodas pilnīga pārliecība par visas komandas aizrautību par kampaņas tēmu un piedāvāto radošo risinājumu.
Komanda, prezentējot kampaņu, iekļaujas atvēlētajā laikā.
Kampaņas prezentācija ir nepārliecinoša, saraustīta. Prezentācijā iesaistās atsevišķi komandas pārstāvis. Nav jūtama komandas aizrautība par kampaņas tēmu un piedāvāto radošo risinājumu. Komanda, prezentējot kampaņu, neiekļaujas atvēlētajā laikā.
Sociālo mediju komunikācija
Pasūtītāja Twitter (@KNABinforme) un Facebook (@KNAB.LV) sociālo mediju kontos, t.sk. īpaši sociālajiem medijiem radīts saturs pēc Pretendenta iesniegtās stratēģijas. Ierakstu, lapas/profila reklāma un/vai citi auditorijas piesaistes scenāriji īstenojami pēc vienošanās ar Pasūtītāju pēc Pretendenta stratēģijas.
Pretendents nodrošina Pasūtītāju sociālo tīklu Twitter un Facebook kontu sekotāju skaita pieaugumu, faktisko sekotāju skaitu precizējot līguma slēgšanas brīdī.
Twitter – vismaz 10% (desmit procentu) sekotāju pieaugums.
Facebook – vismaz 20% (divdesmit procentu) sekotāju pieaugums.
Nodrošināts Pasūtītāja sociālo tīklu Twitter un Facebook auditorijas iesaistes (dalīšanās, komentāri, emocijzīmju skaits) pieaugums vismaz 10% (desmit procentu) apmērā katrā no sociālo tīklu platformām kampaņas periodā.
Kopējais publikāciju skaits kampaņas periodā nepārsniedz 20 (divdesmit) ierakstus Twitter un 30 (trīsdesmit) ierakstus Facebook, bet nav mazāks kā desmit ieraksti katrā sociālajā tīklā.
Pasūtītājs apņemas nodrošināt satura ievietošanu Pasūtītāja sociālo tīklu Twitter un Facebook kontos, kā arī nodrošināt iespējamo atgriezenisko saiti ar auditoriju, t.sk. sniedzot atbildes uz jautājumiem. Pasūtītājs atgriezeniskās saites nodrošināšanas laikā var konsultēties un lūgt atbalstu Pretendentam.
Kampaņas atklāšanas aktivitāte tiešsaistē vai klātienē atkarībā no epidemioloģiskās situācijas valstī
Atklāšanas aktivitātes īstenošanā Pretendents apņemas nodrošināt tehnisko un cilvēkresursu nodrošinājumu. Atklāšanas aktivitātes laikā Pretendents atbilstoši sociālo tīklu formātam nodrošina tiešraides video ar “live video” funkciju Pasūtītāja sociālā tīkla Facebook lapā, YouTube kanālā (@KNABpretKorupciju), kā arī vismaz vienā no 2020. gada populārākajiem interneta mediju portāliem.
Pasūtītājs apņemas nodrošināt iestādes pārstāvju dalību. Pretendents aktivitātes īstenošanā pēc vienošanās ar Pasūtītāju var piesaistīt citu institūciju un organizāciju pārstāvjus, kā arī citus ekspertus, tostarp aktivitātes vadīšanas vajadzībām.
Pretendents kampaņas atklāšanas aktivitātes vietā var piedāvāt cita veida kampaņas publicitātes aktivitāti.
Viena garā videoklipa (1-2 minūtes), kas vizuāli saistošā veidā skaidro kampaņas vēstījumus, izveide par kampaņas vēstījumu un izvietošana
Jāizveido šādas reklāmas videoklipa versijas:
• ar ierunātu tekstu latviešu valodā;
• ar ierunātu tekstu latviešu valodā un subtitriem latviešu valodā.
Pasūtītājs var uzdot Pretendentam nodrošināt subtitrus arī citās valodās.
Reklāmas videoklipa skaņas un attēla kvalitātes u.c. tehniskajām prasībām jābūt atbilstošām ievietošanai un demonstrēšanai konkrēto sociālo tīklu un citos reklāmas kanālos.
11. Divu līdz trīs saīsināto reklāmas videoklipu (15–30 sekundes), kas vizuāli saistošā veidā skaidro kampaņas vēstījumus, sagatavošana un izvietošana.
Videoklips mērķtiecīgi jāizplata sociālajos medijos Facebook un Youtube, izmantojot maksas rīkus mērķauditorijas sasniegšanai. Reklāmas videoklipam jābūt uztveramam un saprotamam arī bez skaņas, izmantojot subtitrus. Pēc Pretendenta iniciatīvas sociālo tīklu platformas var tikt mainītas vai papildinātas, kā arī video formāts var tikt pielāgots atbilstoši digitālās komunikācijas tendencēm. Atbilstoši kampaņas taktikai Pretendents piedāvā un nodrošina videoklipa/videoklipu izvietošanu biežāk patērētajos plašsaziņas līdzekļos un citos reklāmas kanālos.
Jāizveido šādas reklāmas videoklipa versijas:
• ar ierunātu tekstu latviešu valodā;
• ar ierunātu tekstu latviešu valodā un subtitriem latviešu valodā.
Pasūtītājs var uzdot Pretendentam nodrošināt subtitrus arī citās valodās.
Lai pilnvērtīgā veidā sasniegtu primāro un sekundāro mērķauditoriju, Pretendents piedāvā un vienojas ar Pasūtītāju par reklāmas izvietošanu un auditorijas sasniegšanu krievvalodīgajā informācijas telpā.
Reklāmas videoklipa skaņas un attēla kvalitātes u.c. tehniskajām prasībām jābūt atbilstošām ievietošanai un demonstrēšanai konkrēto sociālo tīklu un citos reklāmas kanālos.
12. Reklāmas audioklipa līdz 15 (piecpadsmit) sekundēm izveidošana par kampaņas vēstījumu un izvietošana. Atbilstoši kampaņas taktikai Pretendents piedāvā un nodrošina audioklipa izvietošanu biežāk klausītākajās radiostacijās un citos reklāmas kanālos.
Lai pilnvērtīgā veidā sasniegtu primāro un sekundāro mērķauditoriju, Pretendents piedāvā un vienojas ar Pasūtītāju par audioklipa izvietošanu un pielāgošanu, lai sasniegtu auditoriju krievvalodīgajā informācijas telpā.
Pretendents var piedāvāt alternatīvus risinājumus auditorijas sasniegšanai radiostacijās.
13. Vides reklāmas plakāta latviešu valodā par kampaņas vēstījumu izveidošana, maketēšana, drukāšana un izvietošana Latvijas teritorijā, pēc iespējas efektīvāk sasniedzot mērķauditoriju.
Vides reklāmas stendiem jāatrodas vietās ar lielu iedzīvotāju plūsmu. Reklāmas izvietošanas stendu izvēli Pretendents saskaņo ar Pasūtītāju.
14. Plakāta saturiskā sagatavošana, maketēšana, drukāšana un izplatīšana. Pretendents sagatavo mērķauditorijai piemērotu, viegli uztveramu, vizuāli saistošu un informatīvu plakātu latviešu valodā par kampaņas vēstījumu. Plakāta saņēmēji ir valsts un pašvaldību institūcijas un uzņēmēju organizācijas. Plakātu izvietošana paredzēta institūciju publiskajās telpās ar augstu iedzīvotāju plūsmu. Plakāta vēstījuma mērķauditorija ir kampaņas primārā un sekundārā mērķauditorija.
Pretendentam jāveic šī plakāta dizaina un satura izveide, maketēšana un drukāšana.
Plakāts veidojams A3 formātā uz vidēji bieza, glancēta papīra, kas iepriekš saskaņots ar Pasūtītāju.
Pretendenta kopējais drukāto plakātu apjoms ir 5000.
Plakāts Pasūtītājam jāiesniedz arī digitālā formātā.
15. Digitālā banera latviešu valodā dizaina un satura izveide un maketēšana.
Digitālais baneris jāiesniedz Pasūtītājam digitālā formātā, lai Pasūtītājs to var ievietot oficiālajā tīmekļvietnē www.knab.gov.lv, tādējādi nodrošinot iespēju institūcijām un organizācijām, kas paudušas interesi izvietot baneri savā tīmekļvietnē, to lejuplādēt un izmantot konkrētajiem mērķiem.
Digitālā banera izmērs jāveido atbilstoši tendencēm, labajai praksei, kā arī ieturēts kopējā kampaņas vizualizāciju stilistikā, iepriekš par to vienojoties ar Pasūtītāju.
16. Izstrādāts un īstenots nestandarta informācijas nodošanas vai publicitātes risinājums, lai sasniegtu un izglītotu mērķauditoriju par kampaņas tēmām.
17. Pretendents nodrošina vismaz trīs tematiskos rakstus 2020. gada vadošajos ziņu portālos un/vai preses izdevumos un vismaz divas intervijas nacionālā mēroga televīzijās un/vai radiostacijās, kas 2020. gadā bija starp populārākajiem šāda veida patērētājiem medijiem.
Pasūtītājs apņemas nodrošināt dalību un/vai saturu publicitātes īstenošanai. Publicitātes aktivitātes konkrētajos medijos jāsaskaņo ar Pasūtītāju.
Pretendents pēc saviem ieskatiem var piedāvāt papildu publicitātes aktivitātes, lai pēc iespējas efektīvāk sasniegtu kampaņas mērķauditorijas, t.sk. Latvijas reģionos.
18. Veikts kampaņas rezultātu apkopojums un novērtējums.