Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Pievienot komentāru

Lapas:    2   1   Rādīt komentārus, sākot ar: pirmo | pēdējo

N.Māstrihts

28.09.2013. 09:44

V.Čepāne no Saeimas, atklāti skatoties sabiedrībai acīs, melo, tādus melus sen nebiju redzējis. Viņa apgalvo, ka Satversmes preambulas izstrāde nav politiskas tirgošanās objekts pirms Saeimas vēlēšanām. Čepāne un preambulas izstrādātāji mēģina paši „ietirgot”sabiedrībai jaunās un skaidrās vērtības latviešu tautai nostiprinot Satversmē, jo skaidri zina, ka pie varas tiks bīdīts SC, kura pozitīvos reitingus regulāri popularizē. Politiķi skaidri zin, ka SC nonākšana valdība ar piekļuvi valsts noslēpumama nav novēršama. Meli izpaužas apstāklī papildus – ar preambulu grib nostiprināt latviešu valodu kā vienīgo valsts valodu, bet, ņemot vērā, ka ES izvēršas reģionālo valodu politika, tiek papildināts to daudzums, ar šo preambulu nākotnē tiek nostiprināta iespēja reģionālai valodai – krievu valodai Latgalē, jo preambula ar savu saturu, kāds tiek piedāvāts sabiedrībai, neizslēdz reģionālo valodu pastāvēšanu Latvijā. Komunistu 4. maija kliķe ir savus uzstādījumus piepildījusi – Latvija ir ievilkta pretēji tautas gribai eirozonā un nākošajā dziļajā nabadzībā, tādēļ lektorāta vairākums gatavojas balsot par SC, jo nosacīti labējās partijas ir nodevušas latviešu tautas intereses un tauta par tām nebalsos Saeimas vēlēšanās. Bez tam šie „vajadzīgie meli” izpaužas apstāklī, ka, izmainot Satversmi ar preambulu, šo preambulu līdzīgā veidā var atcelt krievvalodīgie, kad tie vairākumā nonāks Saeimā un valdībā, jo labējās partijas latviešus patriekušas un patriec no Latvijas, kas turpinās ar ātrumu 120 cilvēki dienā.

Atbildēt

N.Māstrihts

28.09.2013. 09:43

Komunistu 4. maija kliķes un to partiju cilvēku, tostarp NA, uzstādījumi (virzītājspēks) ir izsmelts, jo tas bija tikai - NATO un ES, un eirozona. Pašlaik, lai kliķei nedraudētu briesmas no latviešu tautas, piekopjot pret to genocīdu, tā kopā ar politmafijas locekļiem - Čepāni, Zatleru, Berzinu, Levitu slepeni strādā pie Satversmes preambulas, Saeimas Kārtības ruļļa un citiem likumu grozījumiem, lai varu koncentrētu valsts prezidenta rokās un nākotnē, nākot pie varas Saeimā SC, SC nevarētu ieviest divvalodību, viegli gāzt valdību un samazinātu iespējas veikt atkārtotas Saeimas vēlēšanas, krītot valdībai, vai nepieņemot valsts budžetu, jo tas sit pa kabatu valsts kasei.Tomēr politmafijas slepenie grozījumi likumos, Kārtības rullī, radot Satversmes preambulu var tikt tādā pat veidā atcelti, kad pie varas vairākumā nonāks SC un prokrieviskie spēki.Šie slepenie politmafijas un kliķes kosmētiskie pasākumi likumu grozījumos jau nolemti neveiksmei un ir sākums cīņai pret politmafiju un gala sākums komunistu 4. maija kliķes varai. Lielos vilcienos kliķes veiktā Latvijas pārkrievošana turpinās, iztopot Krievijai, Briselei, ASV, LV paliekot par parādu ķīlnieci Vācijai, SVF, PB, vecām ASV židmasonu bankām, LV turpinoties dziļākai nabadzībai un valsts parādiem, LV iesaistoties Vācijas, SVF, PB, veco židmasonu banku projektā - palīdzēt parādos grimstošajai Grieķijai, ievelkot jau ES, eirozonā un ar parādiem nākotnē tuvākā laikā pakļaujot Ukrainu un Moldovu, saglabājot stratēģisko mērķi - ar parādiem pakļaut Krieviju.

Atbildēt

redakcijai

14.09.2013. 08:36

Piedodiet par kļūdu, gribēju teikt preambulas

Atbildēt

pietiek redakcijai

14.09.2013. 08:34

Izlasīju gan saraksti, gan projektu. Nesaprotu sacelto ažiotāžu.Daudzām valstīm ir tādas prambulas, kurās vēl daudz sīkāk ir pateikta attiecīgās valsts izveidošanās vēsture, svarīgākie vēstures notikumi un aizsargājamās vērtības. Spriežot pēc SC histērijas, izskatās, ka viņiem nepatīk okupācijas pieminēšana, valsts pēctecība nevis jaunas valsts izveidošanās pag.g.s.90. gados un latviešu nācijas un kultūras aizsardzība.
Kāds te sakars ar kampšanu? Levits par šo savu ideju jau daudzkārt publiski ir runājis, tur taču nav nekas slēpjams?

Atbildēt

!!

13.09.2013. 18:01

Patiešām nav saprotams, ka latviešu mediji sacēluši tādu traci. Labāk būtu sekojoši valsts izzadzējiem nevis politiķiem, kas grib kaut ko darīt Latvijas labā.

Atbildēt

latviešu medijiem

13.09.2013. 13:38


autoram
13.09.2013 10:39
IEVĒROJOT SASKAŅAS CENTRA HISTĒRIJU, redzams, ka šī PREAMBULA LATVISJAKĀM PARTIJĀM IR JĀPIEŅEM PĒC IESPĒJAS ĀTRĀK. Jācer, ka ZZS no šā projekta nenoleks.
Diemžēl latviešu medijiem galvenokārt interesē tikai Čepānes un Elksniņa kašķis nevis preambulas būtība un nepieciešamība,kā arī tas, kāpēc SC ideologi trako.
Preambula, kā redzams no nopludinātā tās projekta, ir nepieciešama, lai beidzot pateiktu, ka:
* pēc 1990.gada neradās jauna valsts, bet gan Latvija savu pēctecību sagalabāja,
* lai valstij naidīgi spēki negrābstītos ap pilsonību un valodu
* lai skaidri un gaiši pasaulei pateiktu, ka Latvija bijusi okupēta
* lai nodrošinātu latviešu nācijas un tās kultūras izdzīvošanu cauri turpmākajiem gadsimtiem (kā tas fiksēts Igaunijas konstitūcijā par igauņu nāciju)
Kad projekts būs gatavs, nav nekādu šķēršļu, lai ar to iepazīstinātu sabiedrību un Venēcijas komisiju.

Atbildēt

no Latvijas Avīzes- interesants vied.

13.09.2013. 13:36

30.05.2013 Jānis Krēķis
Krievijas galvaspilsētas Maskavas mērs Sergejs Sobjaņins intervijā laikrakstam “Moskovskije novosti” izteicies, ka imigrantu strādniekiem no Vidusāzijas Maskavā nevajadzētu palikt uz visiem laikiem.

“Ja Maskavā kāds grib palikt, tad, pirmkārt, tiem jābūt krievu valodas pratējiem, pietiekami zinošiem mūs tradicionālajā kultūrā,” prātojis Krievijas galvaspilsētas mērs. “Cilvēki, kuri slikti zina krievu valodu, kuriem ir pavisam cita kultūra, labāk būtu dzīvot savā valstī. Tāpēc mēs neatbalstām viņu adaptāciju Maskavā. Domāju, ka, visticamāk, tie būtu sezonālie darbinieki, kuri šeit ierodas, pastrādā, bet tad viņiem jābrauc atpakaļ pie savas ģimenes, uz savām mājām, uz savu zemi.”

Maskavas laikraksta žurnālistu taujāts par iespējamu dažādu nacionalitāšu kvartālu veidošanu Maskavā, Sobjaņins izteicās, ka šādu ideju kategoriski noraida. “Pasaules praksē bijuši mēģinājumi veidot šādus geto rajonus, monokultūras rajonus. Diemžēl, nekas labs no šīs idejas nav sanācis. Turklāt pēdējie notikumi Zviedrijā (imigrantu nemieri) pierādīja, ka šādu rajonu veidošana ir ļoti bīstama. Uzskatu, ka Maskava ir krievu pilsēta un tādai tai ir jāpaliek. Ne ķīniešu, ne tadžiku, ne uzbeku,” sacīja Sobjaņins, vienlaikus piebilstot, ka “mēs vienmēr esam priecīgi uzņemt viesus”. Viņaprāt, dažādu nacionalitāšu un dažādu kultūru pretnostatīšana ir “ļoti bīstama, vienkārši sprādzienbīstama, jo īpaši galvaspilsētai”.

Atbildēt

Hmm

13.09.2013. 13:10

Un tad? Izlasīju un man ļoti patīk piedāvātais preambulas teksts un vēstījums

Atbildēt

Pārdomas

12.09.2013. 23:13

E.L. Preambulas teksts nav slikts, bet tad derētu jaunu Satversmi, nevis šobrīd iegrozīt, ko tauta "ņemot vērā.., uzsverot.., apzinoties.., norādot.." Satversmes sapulcē ir nolēmusi. Sanāk kaut kāda ceļošana laikā vai labākā gadījumā 1922. gada tautas un Satversmes sapulces domu interpretācija. Teksts, ka "laika gaitā pilnveidojusi" šo "ceļošanu laikā" nenovērš.

Atbildēt

tādi esam

12.09.2013. 21:12

»

Tante Bauskā

Atbalstu Čepāni un Levitu šajā konkrētjā jautājumā pilnīgi un galīgi. Netīrelis Elksnņs kaut ko mēģina pūst, bet rezultātā sanāk reklāma. Ar Čepāni nav bijusi iespēja tikties klātienē, bet šis starpgadījums viņas akcijas manās acīs ir cēlis vareni


Čepāne rīkojās pareizi. Galvenais jau nav kaut kāda preambulas projekta izdomāta slepenība, jo te nekas slepens nevar būt. Kamēr kāds likumprojekts nav gatavs, to sabiedrībā apspriest nav pieņemts.
Grūti spriest, kāpēc PIETIEK notikušajā saskatījuši kaut ko nepieņemamu un vainojamu. Vai tad kāds te kaut ko kampj? Drīzāk - otrādi, ja pa vasaras karstumu cenšas kaut ko darīt latviešu nācijas, kultūras un vēstures aizsardzības nolūkos.
Lai arī kā tur viss bijis, taču labi audzinātiem cilvēkiem,cerams, ka arī politiķiem un žurnālistiem, svešas vēstules lasīt nav godīgi.

Atbildēt

ALLA

12.09.2013. 18:54

Ja Satversmē vēl nav ierakstīts, ka Latvijas valsts pamatuzdevums ir nodrošināt dzīvi latviešu tautai, tad šī kļūme ir nekavējoši jālabo. Cita uzdevuma Latvijas valstij vispār nav. Un kas tur slepens? Jāieraksta, un viss

Atbildēt

izskatās

12.09.2013. 17:59

»

DEGRADĒTĀ, IZPĀRDOTĀ UN IZVAROTĀ LATVIJA - PAR ŠO IR ATBILDĪGS KLIĶES REŽĪMS

DEGRADĒTĀ, IZPĀRDOTĀ UN IZVAROTĀ LATVIJA...


izskatās ka Vemjotības režīms kopā ar citiem bāleliņu kangariem 20 gadu laikā ir mārķtiecīgi mūs padarījuši par bomžiem kuriem nekas šeit vairs nepieder.

Atbildēt

Tante Bauskā

12.09.2013. 17:58

Atbalstu Čepāni un Levitu šajā konkrētjā jautājumā pilnīgi un galīgi. Netīrelis Elksnņs kaut ko mēģina pūst, bet rezultātā sanāk reklāma. Ar Čepāni nav bijusi iespēja tikties klātienē, bet šis starpgadījums viņas akcijas manās acīs ir cēlis vareni.

Atbildēt

kirkinšteins

12.09.2013. 17:42

idioti,no tiem 70 %.

Atbildēt

paija

12.09.2013. 17:30

»

/

vislielākā, visjūtamākā latviešu loma bija okupējot Krieviju ar sarkanajiem latviešu streļķiem, nošaujot ļoti daudz krievu inteleģences pārstāvjus! Arī manējā vectēva ģimeni nogalināja pa tīro latviešu streļķi tālajā Sibīrijā


Ak nabadziņi krievi, kur tad bija krievu sarkanā un baltā armija,ka dazi procenti no iedzīvotaju skaita= latviesi vareja okupet Krieviju.Diez ar ko krievi pa to laiku nodarbojas. žēl,ka tagad mums nav tik varena armija ,kas varetu okupet Krieviju . Bet vispar ,ja grib apsūdzet latviesus, vispirms vajadzetu apglabat ļēņinu, un atteikies no PSRS apjūsmošanas Krievija

Atbildēt

skandālists

12.09.2013. 17:25

Ļoti atbildīga un cieņas pilna sarakste. Priecē, ka ir cilvēki, kas domā valstiski. Un paldies Krievijas draugiem, kas to publicē, redzam, ka mums ir arī īsti valstiski domājoši prāti!

Atbildēt

prezidents

12.09.2013. 16:40

Tas taču ebreju republikas nākošais prezidents,kā viņš grib,tā arī čalis var rakstīt.

Atbildēt

/

12.09.2013. 16:28

»

paija

Nezinu,kapec ar šadu tekstu nevaretu iepazīties Elksnītis un kas tur slepens.Levits jau sola nodot publicēsanai Jaizmekle būtu tad, ja ir uzlauzts e-pasts. Bet,ja kads nodevis saņemto saraksti citiem deputatiem, tad nekadu parkapumu tur nav. Skaidrs,ka vairumam SC deputatu nepatiks okupacijas fakta...


vislielākā, visjūtamākā latviešu loma bija okupējot Krieviju ar sarkanajiem latviešu streļķiem, nošaujot ļoti daudz krievu inteleģences pārstāvjus! Arī manējā vectēva ģimeni nogalināja pa tīro latviešu streļķi tālajā Sibīrijā.

Atbildēt

/

12.09.2013. 16:25

»

nazis

No mušas uzpūsts zilonis! Dokuments tāpat nonāktu Saeimā un kļūtu publisks


Jums kā rietumnieku kājslauķim visur redzami tikai kājslauķi. Kāda var būt Latviešu valsts pamatu nostiprināšana, ja Latvija bez bērniem mirst, bet Jūs savā stulbumā, mantrausībā izzogat mūsu nodokļus, nedaloties ar ģimenēm, kurās aug bērni!

Atbildēt

Papildinot

12.09.2013. 16:17

»

DEGRADĒTĀ, IZPĀRDOTĀ UN IZVAROTĀ LATVIJA - PAR ŠO IR ATBILDĪGS KLIĶES REŽĪMS

DEGRADĒTĀ, IZPĀRDOTĀ UN IZVAROTĀ LATVIJA...


Lielākās bankas un tirdzniecības vietas, tostarp pārtikas, arī pieder zviedriem un norvēģiem.

Latvijas aktīvs - nepiebarojama valsts un pašvaldību ierēdņu armija.

Vēl neaizbraukusi ekonomiskā trimda tautas daļa iztiek no lieliem nodokļiem un minimālām algām pilsētās, bet laukos un Latgales pusē no svaiga gaisa un pašu audzētiem vasarā dārzeņiem.

Labi paēduši Latvijā ir tie, kuri patriotiski un lēti izpārdevuši Latviju ārvalstniekiem.

Atbildēt

DEGRADĒTĀ, IZPĀRDOTĀ UN IZVAROTĀ LATVIJA - PAR ŠO IR ATBILDĪGS KLIĶES REŽĪMS

12.09.2013. 15:00

DEGRADĒTĀ, IZPĀRDOTĀ UN IZVAROTĀ LATVIJA.

TOP 10 pārtikas rūpniecības uzņēmumi

1.„Latvijas Balzams”- lielākais pārtikas uzņēmums, pieder Nīderlandē reģistrētai firmai “S.P.I. Distilleries”. Pamatā Krievijas kapitāls
2.A/S „Dobeles dzirnavnieks”- pieder Igaunijas graudu pārstrādes milzim Tartu Veski
3.A/S „Cēsu alus”- kontrolpakete atrodas Igaunijā reģistrētās “A. Le. Coq Group” īpašumā
4.A/S „Cido grupa”- visiem pazīstamās sulas. Pieder Dānijā reģistrētajai “Royal Unibrews”
5.Rīgas piena kombināts- lielākais piena pārstrādes uzņēmums valstī, pieder krievu biznesmanim Andrejam Bezhmeļņickim
6.A/S „Aldaris”- visiem pazīstamais nacionālais lepnums pieder Zviedrijā reģistrētajam “Baltic Beverages Holding”
7.Rīgas miesnieks- lielākais Latvijas gaļas pārstrādājs. Kopš 1999. gada pieder Igaunijas lielākajam gaļas pārstrādātājam “Rakvere Lihakombinat”
8.A/S „Preiļu siers”- lielākais siera ražotājs un eksportētājs Latvijā, pieder Latvijas pilsonim Jāzepam Šnepstam.
9.A/S „Valmieras piens” – pieder Krievijas uzņēmējam Jevgeņijam Varovam
10.A/S „Tukuma Piens” – 79% pieder Igaunijas pilsoņiem

Tam seko visiem Latvijā pazīstami uzņēmumi

•SIA „Pūre”- tagad palikušas tikai šokolādes- īpašnieks ir Beļģijas „Puratos”
•A/S „Rīgas dzirnavnieks”- pieder Lietuvas graudu pārstrādes uzņēmumam “Malsena Plius”
•A/S „Hanzas maiznīcas” – lielākais maizes tirgus pārstāvis. Pieder Somijas uzņēmumam „Vaasan&Vaasan”
•Fazer maiznīcas – viens no lielākajiem maizes tirgus pārstāvjiem. Pieder Somijas uzņēmumam “Fazer Bakeries”
•AS “Putnu fabrika Ķekava” (“Ķekava”), 100% SIA “Broileks”, 100% SIA “Cerova” un 100% SIA “Lielzeltiņi”-pieder Lietuvas kompānijai “AB Linas Agro Group”
•SIA Antaris- pieder Latvijas pilsonim Antonijam Samburam
•Latvijas finieris- pieder Latvijas uzņēmumam Troja
•SIA „Mikrotīkls”- lielākais bezvadu interneta maršrutēšanas iekārtu un programmatūras izstrādātājs. Pa 50% Arnim Riekstiņam un Džonam Tallijam. Apgrozījums 60 !! miljonu latu
•SIA Alfor-vadošais spēļu biznesa uzņēmums Latvijā, zem kura ir tādas spēļu zāles kā Fēnikss un Admirālis.Pieder Austrijas „Novomatic”
•SIA Skonto būve- tirgus līderis būvniecības jomā. 70 % pieder Latvijas pilsonim Guntim Rāvim
•AS Valmiers stikla šķiedra- pieder vāciešiem
•AS Drogas- pieder Honkongas kompānijai Hutchison Wampoa

Kam pieder Latvijas zeme?
10 lielākie zemes īpašnieki Latvijā-

1.SIA MYRTILLUS- īpašumu lielums sasniedz 19129,4339 ha. Pieder Zviedrijas izņēmumam Bergvik Skog AB
2.SIA Foran Real Estate- īpašumu lielums sasniedz 12073, 0348 ha. Pieder Zviedrijas SPP Livforsakring AB un Norvēģijas Storeband Livsforsikring AS
3.SIA Empetrum- īpašumu lielums sasniedz 5546,953 ha. Pieder Amerikā reģistrētai Phemus Corporation
4.SIA Artis JP- īpašumu lielums sasniedz 5346,4200 ha. Pieder Dānijas Kurland ApS
5.SIA Tand Ukri- īpašumu lielums sasniedz 3215,1917 ha. Pieder Īrijas pilsonim Timotijam Džozefam Kellijam
6.SIA Istra Mežs- īpašumu lielums sasniedz 2889,7600 ha. Pieder Zviedrijas Skogssallsapet
7.SIA Friedrich Haase- īpašumu lielums sasniedz 2652, 6025 ha. Pieder Vācijas pilsonim Frīdriham Hāzem
8.SIA Uzvara-Lauks- īpašumu lielums sasniedz 2524,3500 ha. Pieder Latvijas pilsonim Arnim Vējam
9.SIA BTA Īpašumi- īpašumu lielums sasniedz 2448,2032 ha. 61.48 % pieder Latvijas pilsonim Gintam Dandzbergam
10.SIA Fragaria- īpašumu lielums sasniedz 2356, 3322 ha. Pieder Zviedrijas uzņēmumam Bergvik Skog AB.

Kam pieder Latvijas meži?

Latvijā kopējā mežu platība ir 3.2 miljoni hektāru. 50 % pieder privātajiem īpašniekiem, puse uzņēmumam „Latvijas valsts meži”. Ārzemnieku rokās šobrīd esot 300 tūkstošu hektāru Latvijas mežu, kas ir aptuveni 13 % no visiem privātajiem mežiem.

1.Zviedrijas uzņēmumam Bergvik Skog pieder 100 000 !!!! hektāru Latvijas mežu
2.Norvēģijas akcionāru un pensijas fondu uzņēmumam Foran Real Estate pieder aptuveni 38 tūkstoši hektāru Latvijas mežu
3.Aptuveni 12 tūkstoši hektāru Latvijas mežu pieder ASV kompānijai Phemus Corporation

Atbildēt

Ojārs

12.09.2013. 14:03

»

nazis

No mušas uzpūsts zilonis! Dokuments tāpat nonāktu Saeimā un kļūtu publisks


Viss jaukums ir tajā, ka aplis ir noslēdzies. Valsts prezidents jau arī no zoodārza nokļuva Saeimā un kļuva publisks. Tikai tie, kuri notikušo kritizēja un uzskatīja šādu praksi par nepieļaujamu, prettiesisku, neētisku, nosodāmu utt., tagad, esot pie varas, rīkojies tieši tā pat. Kur tad ir palikušie tie principi, ideāli, uzstādījumi, tiesiskums...? Vēl jo vairāk tāpēc, ka šo cilvēku grupai godīgums un atklātība bija galvenais, ja ne vienīgais, programmatiskais uzstādījums, pateicoties kuram tie ieguva vēlētāju uzticību. Un tieši tur meklējama šī notikuma traģikomika un paradokss - paši to viņi vai nu nespēj vai nevēlas atzīt. Aplis ir noslēdzies.
p.s. Labprāt uzklausītu argumentus, ar ko zoodārza prezidents tik būtiski atšķiras no viesnīcas Satversmes preambulas.

Atbildēt

gatons

12.09.2013. 13:45

Kas apmaksāja telpu īri tai viesnīcā? Ja tas notika no valsts naudas, vai tika rīkots konkurss?

Atbildēt

Tā nu tas ir...

12.09.2013. 11:29

Viss ir pareizi,preambula jāraksta konstitucionālo tiesību speciālistam kurš var arī konsultēties ar deputātiem,domubiedriem,par galīgo variantu būs tiesības balsot visiem deputātiem.Bet kā personīgās sarakstes ziņas ieguvusi nepiederīga persona jānoskaidro policijai.

Atbildēt

Zilonitis

12.09.2013. 11:21

»

!!!

Saeimas galvenās juristes un Satversmes tiesas tiesneses cienīga atbildi - es šo likumprojektu varu izstrādāt kaut mašīnā


Ja prezidentu var izvirziit Zoodaarzaa, kaapeec nevar paarrakstiit Konctituuciju kur pagadas?

Atbildēt

Lai iet £ir$t, jo īpaši grūtupgalva un čeka

12.09.2013. 10:57

»

"Ķēķa lukumu" pienesums

Tikmēr "ķēķa likumu" tēvs un autors Grūtups gudri apspriež tostarp paša izraisītās sekas. Norādot, ka pēdējo piecu gadu laikā valdība nodarbojusies «ar darba vietu skaita samazināšanu, ar nodokļu celšanu un ar represiju intensificēšanu pret tiem, kas nemaksā nodokļus...


e-levīts un e-grūtups - Latvijas neatkarības tēvi :) bija arī e-maveriks
Atvainojiet, kāda viņiem darīšana gar latviešiem un viņu neatkarību? Mums varbūt patīk, ka krievs ar latvisku uzvārdu vai "latvietis" ar žīdisku uzvārdu, drāž mūs visos caurumos, mēs tik revolucionējam, dziedam, plaukšķinam un eksponējam plikus dibenus.
Čekistiem jaunas idejas kārtējai durkai! Laiks legalizēt komunistu un čekistu 23 gados pastrādātos noziegumus. Nepietiek ar to, ka prezidents no padomijas? Vēl preambulas raksta "gudrās" komunistu brūtes.
Kangarvagari aktivizējušies, uzrakstīs preambulu kā konfekti un pa vidu iebāzīs sapelējušu ievārījumu.

Atbildēt

mieriigs

12.09.2013. 10:47

Tas jādara tiešraidē internetā :)

Atbildēt

"Ķēķa lukumu" pienesums

12.09.2013. 10:02

Tikmēr "ķēķa likumu" tēvs un autors Grūtups gudri apspriež tostarp paša izraisītās sekas. Norādot, ka pēdējo piecu gadu laikā valdība nodarbojusies «ar darba vietu skaita samazināšanu, ar nodokļu celšanu un ar represiju intensificēšanu pret tiem, kas nemaksā nodokļus».

«Uz šiem trim vaļiem balstījusies valdība, un kā rezultāts ir šo gadu laikā pazaudētie vismaz 200 000 cilvēku. Briesmīgs skaitlis, un iedzīvotāju pazaudēšanas sekas vēl ilgi jutīsim. Šāda darbošanās jau pašlaik novedusi latviešu tautu soļa attālumā no nacionālas katastrofas,» uzskata Grūtups.

Pēc Grūtupa domām labējo partiju politika cietusi pilnīgu krahu, un šīs politikas paudējus nekas labs nesagaida.

Atbildēt

smieklīgi

12.09.2013. 09:53

Nav nekādas (un arī nevar būt kaut kādas) vietas, kur rakstīt vai nerakstīt likumprojekta grozījumus. Katrs raksta kur grib un iesniedz kārtības rullī paredzētajā kārtībā. Par preambulu ir zināms jau no pavasara. Tā kā ziņa veca kā pasaule.

Atbildēt

Par Meierovica un Levita devumu Latvijas neatkarības atjaunošanai

12.09.2013. 09:48

Latvijas starptautisku atzishanu panaca Zigfrids Meierovics, Egils Levits jau no skolas gadiem dzivoja ar Valsts atjaunoshanas ideju, nebutu 70-tajos emigrejis butu nonacis ka disidents krievu lageros. Levits varetu teikt ir tevs visai Valsts atjaunoshanas koncepcijai, bez vinja mes pec Atmodas Tautas Frontes vadiba butu nevis atjaunota bet jauna valsts - Latvijas Socialistiska Republika ar plasham suverenitates tiesibam uz liguma vienota PSRS bloka sastava.

Neaizmirsisim, ka priekshnoteikumi revolucijai Krievija bija zhidu smadzenes, latvieshu durklji un krievu stulbums.

Atbildēt

jurists

12.09.2013. 09:43

Garlaicīgi kā uzsildīta zupa.
Visi šie materiāli jau sen tika publiskoti, kad jūlijā notika konstitucionālo tiesību ekspertu konference Bīriņos.

Atbildēt

Šalle

12.09.2013. 09:40

»

nesensācija

Man likās, ka būs jēdzīgāk, vismaz no Levita to varēja sagaidīt, bet acīmredzot mērķis ir atvērt Satversmi un tad jau redzēs...


Ļoti normāli priekšlikumi. Nav ko lieki muti dzesēt. Man "B" variants liekas ļoti pieņemams.

Atbildēt

Šalle

12.09.2013. 09:17

Ar ko tad šī preambula vēl bija jāsaskaņo? Ar Kravcovu, Ņilu? Varbūt vēl ar Kabanovu? Kas tur slikts, ka viens no spējīgākajiem konstitucionālo tiesību speciālistiem ierosina par to runāt ar valdošās varas pārstāvjiem??????????

Atbildēt

!

12.09.2013. 08:32

''ka tiek pārkāpts korespondences neaizskaramības princips''

It kā pirmo reizi kāds būtu pārkāpis kādu no Saeimas deputātu korespondences neaizskaramības principu!

Atbildēt

Konteksts

12.09.2013. 08:13

Bēdīgi:
1) ka tiek pārkāpts korespondences neaizskaramības princips, kaut arī šī konkrētā sarakste vienalga runā tikai par labu tās autoriem - inteliģentiem cilvēkiem, kam rūp Latvijas valsts pastāvēšana;
2) ka mākslīgi un veikli saceltais tracis par procesu novērsīs uzmanību no galvenā - centieniem ar juridiskām metodēm pievienot artavu Latvijas valsts glābšanai (līdzīgi centieni būtu nepieciešami visos citos veidos, ne tikai juridiskos). Projekta diskreditācija Elksniņam, SC un viņu austrumu darba devējiem diemžēl tādējādi ir izdevusies!
Kopumā jāsaka: skaidrs, ka jebkuru projektu var uzlabot (arī preambulas uzmetumu), jebkuru rīcību var pilnveidot (veidu, kā to apspriest). Tomēr uzklupt tiem, kas kaut ko dara, nevis nedara, ir maziski un cūcīgi. It īpaši bēdīgi, ja tie, kas piebalso uzbrukumam, neapzinās, ka piedalās spēlē, kur mūziku pasūta tie, kam jebkādi centieni stiprināt Latvijas valsti, ir kā dūriens pēcpusē.

Atbildēt

kaut

11.09.2013. 22:05

kaut tos kangarus un tautas asinsūcējus vienreiz velns parautu.

Atbildēt

!!!

11.09.2013. 21:54

Saeimas galvenās juristes un Satversmes tiesas tiesneses cienīga atbildi - es šo likumprojektu varu izstrādāt kaut mašīnā.

Atbildēt

prebambula

11.09.2013. 20:56

Visi chekisti uztaisijusi sev milzu pensijas.

Atbildēt

paija

11.09.2013. 20:53

Nezinu,kapec ar šadu tekstu nevaretu iepazīties Elksnītis un kas tur slepens.Levits jau sola nodot publicēsanai Jaizmekle būtu tad, ja ir uzlauzts e-pasts. Bet,ja kads nodevis saņemto saraksti citiem deputatiem, tad nekadu parkapumu tur nav. Skaidrs,ka vairumam SC deputatu nepatiks okupacijas fakta pieminēsana un latviešu lomas uzsvērsana,tapec visadi uzsvērs pieņemšanas procesu un centīsies sacelt troksni

Atbildēt

nesensācija

11.09.2013. 19:29

Man likās, ka būs jēdzīgāk, vismaz no Levita to varēja sagaidīt, bet acīmredzot mērķis ir atvērt Satversmi un tad jau redzēs...
Teksts par to, ka LV ir neatkarīga valsts no 1918.g. un nepārtraukti, izklausās jokaini. Kur tad okupācija, kolonizācija un displacement? LV arī šodien nav neatkarīga valsts, jo varu sagrāba kom.partijas čekas aģentūra un rīkojās ar to pēc saviem ieskatiem. Saeima var pieņemt, ko grib, tā nav visas un pat ne vairākuma griba. Man nav vajadzīga 4.maija režīma legalizācija. Es, kā tauta, par tādu formulējumu nebalsotu, jo Lv nav notikusi dekolonizācija, čekas maisi aizšūti, bet čekistu un komunistu sievas raksta preambulas.
Bez tam, tik iepelējusi Satversme kāda ir LV, būtu jāmaina, laiki mainās, savecējis ir savecējis un tā nav nekāda Magna Carta, ko nevarētu izmainīt.
Sensācijas te ne kādas, noprotams, ka Levitu bīda arī par nākamo prezidentu.
Sensācija drīzāk ir Čepānīšas 2300 latu mēnesī lielā pensija. Par 2300 LVL mēnesī, es jums uzrakstīšu visu Satversmi, ne tikai preambulu, turklāt 5 valodās. Pie viena par to pašu summu varu piestrādāt par prezidentu. LoL

Atbildēt

...

11.09.2013. 18:16

Apbrīnojami, ka lietojot tik nejēdzīgus argumentus kā min Levits par preambulas jēgu un nepieciešamību, izdodas radīt "Satversmes preambulu", kurai ar Satversmi gan ir diezgan maz kā kopīga...

Atbildēt

Ducal

11.09.2013. 17:56

Kas skandalozs? Šķēle nav pieaicināts!

Atbildēt

prezidente

11.09.2013. 17:39

uffff, labi, ka ne Zoodārzā :))))

Atbildēt

nazis

11.09.2013. 17:39

No mušas uzpūsts zilonis! Dokuments tāpat nonāktu Saeimā un kļūtu publisks.
Bet Lapsam, kā SC kājslauķim šis dokuments nav patīkams, jo tur nostiprināti Latviešu valsts pamati. SC ukriem pret to ir lieli iebildumi. Tad nu Lapsa rosās!

Atbildēt

Man patîk

11.09.2013. 17:30

Èlerte!!!

Atbildēt

?

11.09.2013. 17:20

Kas tur skandalozs un prettiesisks ? Es kaut kā nesapratu ...
Vai rajsta autors varētu izsjaidrot kas tajā visā ir prettiesisks , pretlikumīgs , paslēpts no sabiedrības , pret tautu un valsti vērsts ?

Atbildēt

hmm

11.09.2013. 16:47

Garlaicīgākais. Skandāls. Ever!

Atbildēt

Lapas:    2   1   

Jūsu vārds:

Komentāra teksts:

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Valsts aizsardzības dienests: kļūdīties nedrīkstam

FotoAizsardzības ministrija nākusi klajā ar piedāvājumu ieviest Valsts aizsardzības dienestu. Strauji mainīgā drošības vide Eiropā un pasaulē, nepieciešamība izvietot Latvijā papildus sabiedroto spēkus, kā arī palielināt Latvijas bruņoto spēku skaitlisko sastāvu un valsts aizsardzībā iesaistīto iedzīvotāju skaitu (nevaram prasīt citiem mūs aizstāvēt, pašiem to nedarot) ir galvenie motīvi šādam solim. Manuprāt, Aizsardzības ministrijas iniciatīva ir labs pamats diskusijai sabiedrībā, Saeimā un valdībā. Būtiskākais ir detaļas un izpildījums, arī jautājumi, uz kuriem jārod atbildes. Būtu svarīgi vērtēt šādus aspektus.
Lasīt visu...

21

Ko zināja kolaboratori?

FotoTautas sēru un nodevības nedēļa pagājusi, un tagad jāturpina rūpēties par nākotni. Valsts prezidents, uzrunājot Saeimas deputātus, uzsvēra valsts drošību un izturētspēju kā noteicošās prioritātes. Diemžēl pirms 82 gadiem Latvijas vadība atdeva Latvijas valsti ne tikai bez kāda protesta, bet pat sludinot, ka ienākošā okupantu armija ir Latvijai draudzīga.
Lasīt visu...

21

Kāpēc mūsu lidostā atkal skan agresora valoda?

FotoBiju nepatīkami pārsteigta, šodien Rīgas lidostā dzirdot paziņojumus par lidojumiem, piemēram, uz Frankfurti, Briseli, Londonu un citiem galamērķiem trijās valodās - latviešu, angļu un arī krievu (!) valodā.
Lasīt visu...

15

Tik viena doma prātā man... un tā ir par Lembergu

FotoŠī gada 9. jūnijā Delfos tika publicēts mans raksts ar retorisku virsrakstu "Vai redzams Ventspils kleptokrātijas gals?". Reaģējot uz to, Aivars Lembergs ir publicējis pārsteidzoši viegli atspēkojamu, pat pašiznīcinošu pretrakstu ""Fake" ziņas jeb atbilde Ģirtam Valdim Kristovskim".
Lasīt visu...

21

„Fake” ziņas jeb atbilde Ģirtam Valdim Kristovskim

FotoŠī gada 9.jūnijā portālā Delfi.lv publicēts Ģirta Valda Kristovska - Ventspils domes deputāta no valdības partijas „Jaunā vienotība" un partijas "Jaunā vienotība" pārstāvja Ventspils Brīvostas valdē priekšvēlēšanu negatīvās politiskās aģitācijas raksts.
Lasīt visu...

6

Iesniegums par iespējamiem Bērnu tiesību aizsardzības likuma pārkāpumiem "Riga Pride" laikā

FotoLaika periodā no 2022.gada 13.jūnija līdz 19.jūnijam Rīgā norisinājās "Riga Pride", kas vispārzināms ir Latvijas lesbiešu, geju, biseksuāļu un transpersonu (turpmāk – LGBTQ) ikgadējs pasākums, kura ietvaros 18.jūnijā tika organizēts gājiens un koncerts Vērmanes dārzā, ar mērķi  popularizēt LGBTQ tiesības.[1]
Lasīt visu...

15

Muļķība tik drīz nav gāžama, tomēr visi sauc, cik spēka, – palīdziet, glābiet Ivetu!

FotoŠī ir patīkama atkalredzēšanās ar sabiedriskās politikas centra “Providus” direktori un vadošo pētnieci, augstās Sorosa mācības koordinatori un vieslektori Latvijas augstskolās Ivetu Kažoku. Vecajā paziņā vēl kvēlo uguns, verd dzīvības sulas un neapdzēšams cīņas gars, īsi sakot, Iveta kustas kā dzīvsudrabs!
Lasīt visu...

21

Šis bija labs samits

FotoNATO samits Madridē ir noslēdzies. Nepārspīlējot var teikt, ka tas bija viens no būtiskākajiem pasākumiem Alianses pēdējo desmitgažu un arī Latvijas vēsturē.
Lasīt visu...

21

Kļūdainais “kļūdu labojums” aptieku noteikumos ir lielveikalu un lielo slimnīcu, nevis pacientu interesēs!

FotoTiekoties ar Veselības ministrijas Farmācijas departamenta pārstāvi Artūru Grīgu, Latvijas Pensionāru federācija un citu organizāciju pārstāvji atkārtoti lūdza apturēt t.s. “Aptieku noteikumus”, kas topošajā redakcijā būtiski lobētu lielveikalu un lielo slimnīcu intereses, bet pilnībā atstātu novārtā iedzīvotājus, kuri dzīvo mazapdzīvotās vietās.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

NATO superplāns “Baltijas slazds”

Igaunijas premjere Kaja Kallasa atklāja žurnālistiem, ka NATO aizsardzības plāns attiecībā uz trim Baltijas valstīm paredz atļaut Krievijas bruņotajiem spēkiem tās ieņemt...

Foto

Tikai nesmejieties, es atkal mēģināšu tiesāties un šoreiz kā tēvs un vīrietis gan noteikti uzvarēšu! Es un mans spēcīgais gars!

Un tagad pats svarīgākais. Tas, kas...

Foto

Vēstule ģenerālprokuroram Stukānam: par naida noziegumu jāsaņem reāls cietumsods

"4. maija deklarācijas klubs" vēršas pie Jums, lai rastu jēgpilnu risinājumu naida nozieguma izpausmei, kas norisinājās šā...

Foto

Anitas Muižnieces dubultie standarti ciniski turpinās

Šā gada maija beigās Valsts policijas (VP) Galvenās kriminālpolicijas pārvaldes Ekonomisko noziegumu apkarošanas pārvaldes 2. nodaļa nosūtījusi prokuratūrai kriminālvajāšanas uzsākšanai kriminālprocesu pret...

Foto

Vēsturisks solis Eiropas Savienībā – EK nākusi klajā ar priekšlikumu Dabas atjaunošanas likumam

22. jūnijā Eiropas Komisija nāca klajā ar vēsturisku priekšlikumu likumam par dabas atjaunošanu,...

Foto

Kam pelnīs pensijas mūsu bērni?

Pensiju "netaustāmo" līmeņu iemaksas nevajadzētu nodot bankām, bet nodot konkrētā iemaksātāja vecākiem - valsts fondam, kurš neuzkrāj neko, bet izmaksā iemaksu...

Foto

Nenopietnā rotaļa

Vasaras saulgrieži ir laiks, kad pati daba uz brīdi sastingst, lai ceļu pretī gaismai mainītu uz ceļu pretim tumsai. Attieksme pret gaismu un tumsu...

Foto

Atkal "Bolt" taksists: kā policija reaģēs uz kārtējo naida noziegumu?

Vakar “Krustpunktā” bija diskusija, vai patiešām tiesībsargājošās iestādēs realitāte ir nulles tolerance pret jebkādām kara, agresijas...

Foto

Boikots – trumpis kliķes piedurknē

Tautas galīgās nopotēšanas pret kroņa vīrusu (IMHO – nomušīšanas) plāns rudenī jau ir cilvēces izdeldētāju Latvijas dienderu darba kārtībā. Tā īstenošana...

Foto

Ir jāaptur šis briesmīgais rusofobijas uzliesmojums

Kad sociālajos tīklos virmo diskusija par to, vai kādam mediķim konkrētā situācijā vajadzēja vai nevajadzēja “reanimēt krievu”, manuprāt, ir sasniegts...

Foto

Putni pārsvarā ir monogāmi, daudzi – homoseksuāli: ko es uzzināju, braucot ar laivu pa Salacu

Es pirmo reizi iemīlējos bērnudārzā - Viņa gulēja diendusu gultā, kas...

Foto

Par "audzēšanu"

Nekad nesaki "ES audzēju". Tas izklausās lielīgi un uzpūtīgi. Bet - pats galvenais - tie ir MELI. Tu pat kārpu uz sava deguna nevari...

Foto

Skolmeistaru nebūšanas

Nule pie Saeimas notika Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrības (LIZDA) rīkots pikets. Kopā ar līdzjutējiem sapulcējās aptuveni 3000 cilvēku. LIZDA priekšsēdētāja Inga Vanaga mēģināja pārliecināt...

Foto

Eiropas Cilvēktiesību tiesa pieņem vēsturisku lēmumu par labu Jehovas lieciniekiem Krievijā

Šī gada 7. jūnijā Eiropas Cilvēktiesību tiesa (ECT) pieņēma vēsturisku lēmumu par labu Jehovas lieciniekiem...

Foto

Īpaši uzņēmējiem. Biznesam. Saldumu fabrikai „Laima” un ikvienam

Maza atkāpe vēsturē. Pirmsākumos par ļaunumu uzskatīja komunistisko režīmu. Komunistus un čekistus. Pret šo režīmu iestājās Latvijā dzīvojošie...

Foto

Ja aizkulišu spēlētājs manipulē ar veselu frakciju...

Šodien jau ir skaidrs, ka es tieku atcelts no Saeimas drošības komisijas vadītāja amata. Reizē ar to es pametu...

Foto

Mūsu lieliskos karjera plānus nomelno nesaprātīgi un nepareizi domājoši ļautiņi!

Laikā, kad pasaule aktīvi cīnās ar pieaugošo viltus ziņu un dezinformācijas izplatību, ar nožēlu varam secināt,...

Foto

Par “padomju mantojumu”

Pēdējā laikā publiskajā telpā arvien neatlaidīgāk un uzbāzīgāk tiek sēta un kultivēta ideja par kaut kādu atbrīvošanos no “padomju mantojuma”. Parasti tas notiek...

Foto

Izsūtīto brīvība ir mana brīvība

„24. februāris manas ģimenes un manas klases atmiņā paliks kā baiļu un neziņas datums. Nepiedodams krievu iebrukums ukraiņu zemē. Vai atkal...

Foto

Nauda, veselība, veselības pratība un priekšvēlēšanu gaisotne

Priekšvēlēšanu gaisotnē sarosījušies ne tikai tie, kas nolēmuši balotēties un tikt ievēlēti 14. Saeimā, bet arī tie, kuri vēlēšanu...

Foto

Kariņa kungs, šķiet, jums patiesībā nav īstas sajēgas, vai un kā Latvijas patērētāji tiks nodrošināti ar tiem nepieciešamo dabasgāzes apjomu

Nav šaubu, ka šī vara energokrīzi...

Foto

Ogres novada dome lemj pakļaut postam vietējos iedzīvotājus turpmākos 30 gadus

9. jūnijā Ogres novada domes finanšu komitejas sēdē tika iznīcināta Ikšķiles un Tīnūžu iedzīvotāju iespēja dzīvot drošā...

Foto

Kas notika vakardienas koncerta laikā Liepājā

Jau koncerta sākumā trīs jaunieši no kustības “PAR!”, kas ir partijas “Attīstībai/PAR” pārstāvēta un kuras valdes locekļi ir Daniels Pavļuts...

Foto

"Mocekļiem" ieteicams zināt, cieši ielāgot un atcerēties, ka demokrātijai ir leģitīmas tiesības sevi aizsargāt

Padomju okupācijas režīma laikā ikviena pienākums bija katru dienu pret un par...

Foto

Cilvēks un tauta

Bieži dzirdēts pārmetums par nacionālismu ir atsevišķā cilvēka interešu nerespektēšana. Šī pārmetuma biežā atkārtošana to gan nepadara par patiesību. Tautiskais pasaules uzskats nenoliedz...

Foto

Ja enerģētikas nozarē sitīs X stunda, tad jārēķinās, ka visiem gāzes nepietiks

Pasaule kopš Krievijas iebrukuma Ukrainā 24. februārī ir mainījusies un nekad vairs nebūs tāda kā...

Foto

Kautrīgais epidemiologs

Epidemiologs Jurijs Perevoščikovs medijos* dalās ar pārdomām, aizdomām un padomiem saistībā ar pērtiķu bakām. Sākšu ar to, ka “spečuks” ir vai nu atpalicis savā...

Foto

„Govs” vai „pērtiķa” nācija?

Kā notiek globāli politiskie piebūrumi? Vai tos vienmēr pavada vispārīgs viltus un meli, kam seko draudi, šantāža un varmācība? Kāpēc to apzināti...

Foto

Labas ziņas cilvēku populācijai. Nu, gandrīz labas...

Vismaz uz laiku izgāzies cilvēces izdeldētāju perinātais plāns: panākt, ka pasaules valstu vadības paraksta līgumu, piekrītot pandēmiju laikā atdot...

Foto

Jautājumi Kariņam par valdības gatavību jēdzīgi palīdzēt sabiedrībai un tautsaimniecībai pārvarēt sagaidāmo enerģētikas krīzi

Ņemot vērā globālos politiskos un ekonomiskos procesus, kas saistīti ar notikumiem Ukrainā,...

Foto

Maslova āmurs un uz Pavļuta klavierēm nolikta darba nespējas lapa

“Ja vienīgais instruments, kas tev ir, ir āmurs, tad katru problēmu mēdz redzēt kā naglu” (If...

Foto

Maija Atmoda

Krievijas karš pret Ukrainu un vietējās 5. kolonnas bezkaunība ir izraisījusi latviešu mobilizēšanos Ukrainas atbalstam un savu interešu aizstāvībai. Pilsoniskā pašorganizēšanās, ko “Austošā Saule”...

Foto

Politiķiem jāsaprot, ka sabiedrības integrācija līdzšinējā izpildījumā ir neatgriezeniski izgāzies projekts

Paužot noraidošu attieksmi pret Pārdaugavas okupekļa nojaukšanas lēmumu, Latvijas Krievu savienība (LKS) organizējas protesta akcijas...

Foto

Nepieteiktais karš Latvijā: ar tiem, kuri šeit izturas kā iekarotāji, kā "krievu pasaules" kungi un noteicēji, integrēšanās nebūs iespējama

Šodien mēs zinām, ka 1997. gada jūnijā...

Foto

Četras lietas, kas pazudušas no Dabas resursu nodokļa likuma grozījumiem

Ražotājiem ir nepieciešama finansiāla motivācija samazināt iepakojumu un izmantot pārstrādājamu iepakojumu. Ir jāveicina pārstrādātu materiālu izmantošana...

Foto

Reklāmas, kas nepatīk kustībai „Par!”, ir jāaizvāc!

2022. gada maijā Liepājas ielās ir konstatēti AS “Liepājas autobusu parks” piederoši autobusi, uz kuriem izvietota politiska un neviennozīmīgi...

Foto

Mazliet par situāciju Ukrainā

1. Krievu spēkiem ir vietēja mēroga panākumi, pārraujot frontes līniju Donbasa frontē pie Popasnas pilsētas. Tas ir izdevies, sakoncentrējot spējīgākās vienības, tajā...

Foto

Valdības varonīgie “mikrorestarti” nevairo cerību, ka ziemā cilvēki būs siltumā un par to spēs norēķināties

Aizvadītājā nedēļā valdība lielākoties bija aizņemta ar savu kārtējo krīzīti. Tomēr...

Foto

Jauna NATO stratēģija un “aizvainota aknu desa”

Vācijas ārlietu ministre Annalēna Bērboka atklāj, ka līdzšinējā NATO stratēģija paredz agresijas gadījumā vispirms pamest Baltijas valstis un pēc...

Foto

Tā kā tieslietās viss kārtībā, vēršu savas rūpes enerģētikas nozares virzienā

Enerģētiskā atkarība ir viens no iedarbīgākajiem Krievijas ieročiem, kas tiek lietots neminstinoties, ja rodas vajadzība. To...

Foto

Krievu identitāte ir organizēta ap impēriski politiskiem simboliem

Attiecībā uz padomju pieminekļiem ir viens aspekts, par ko jābūt skaidram priekšstatam - visā Eiropā šie pieminekļi ir...

Foto

No Tamuža un Zakatistova lietas KNAB izkalis kārtējo čiku

Tagad jau piemirsies, bet 2018. gadā bija briesmīgs skandāls – KNAB darbinieki aizturēja Saeimas deputātu Artusu Kaimiņu...

Foto

Būtu tikai godīgi mums un visai Rietumu pasaulei atzīt beidzot faktu: Krievija ir fašistiska valsts

Kopš kara sākuma paralēli turpinu lasīt viedokļus gan no Krievijas, gan...

Foto

Kad deputāte atzīstas, ka deputāti pārstāv kādas grupas intereses...

Priekšstats, ka deputāts pārstāv tikai sava vēlētāja “viedokli, uzskatus un vēlmes”, rodas:...

Foto

Dalītais īpašums: ko darīt tālāk?

Latvijā 90. gados notika revolūcija mājokļu sektorā. Pārmaiņas bija saistītas gan ar ēku īpašumu atdošanu bijušajiem īpašniekiem vai viņu mantiniekiem, gan...

Foto

Politisko attiecību līmenis, kurš kādreiz šķistu neiedomājams cinisms, tiek uzdots kā pašsaprotama norma

Šonedēļ Latvijas politikā notika sava veida fāzes pāreja. Nokāpšana vēl vienu līmeni zemāk....

Foto

Līdzšinējā ekonomikas ministra muļļāšanās un tās cena

Krievijas karš Ukrainā tiek finansēts no gāzes un naftas eksporta ieņēmumiem, un no šī kara pirmās dienas Latvijas valdības...

Foto

Uzņēmēju organizācijas aicina ekonomikas ministra amatu saglabāt Jānim Vitenbergam

Šobrīd, kad Latvija saskaras ar būtiskiem ģeopolitiskiem, sociāliem un ekonomiskiem izaicinājumiem, mēs, uzņēmējus pārstāvošās organizācijas un nozares,...

Foto

Krišjānis Kariņš ir uzsācis bērnišķīgu, bet vienlaikus bīstamu spēli

Vakar iekšlietu ministre Marija Golubeva paziņoja par savu demisiju šādiem vārdiem: “Ministru prezidents Kariņš, pakļaujoties nacionāļu ultimatīvajam...

Foto

Šobrīd mainīt ekonomikas ministru ir bezatbildīgi

Latvijas lielākā uzņēmēju biedrība – Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera (LTRK) norāda, ka pieaugošās ekonomiskās krīzes un kara radīto sarežģījumu...

Foto

Atgādinām, ka vairāk nekā trīsdesmit procentiem Latvijas pilsoņu dzimtā valoda ir krievu valoda

Sociāldemokrātiskās partijas “Saskaņa” valde pašreizējo situāciju Latvijā uzlūko ar nopietnām bažām. Atbildīgo institūciju...

Foto

Daži jautājumi par pieminekļa nojaukšanu

Vai ir iespējams, ka padomju vadība, plānojot parku un pieminekli Rīgā, ņēma vērā arī to, ko Krievijā sauc par sadarbību ar...

Foto

Daudzkrāsainās ļaunuma puķes

“Aiz ideālu daudzināšanas politiķi bieži vien meistarīgi slēpj savu neprasmi, melus un nevēlēšanos kalpot valsts interesēm.” Pjērs Buasts....

Foto

Pārējo būs apēdusi inflācija...

Ikdienā neaizstājamu pārtikas produktu cenas jau tagad ir pieaugušas par 30-50%. Un tas ir tikai sākums – energoresursu cenu lēciens un kara...